UITSLAGEN VAN KINDERSPELEN IN VEENENDAAL WOENSDAG I MEI 1968 VREUGDE IN GELDERSE VALLEI EN BETUWE Terugblik op een uitbundig Oranjefeest GELDERSE VALLEI/BETE W E - Ondanks het ie at som bere en wisselvallige weer is gisteren Koninginnedag in de Gelderse Vallei en de Betuwe op uitbundige wijze gevierd. Het is een feest gewordendat vooral de kinderen moet hebben aangesprokenwant bij de festiviteitendie wer- t t 4. ,4 den georganiseerdkwamen de jongeren het meest aan Voor de laatste maal in zijn loopbaan als burgemeester opende mr. Hazenberg de festiviteiten ui Veenendaal. De kinderzang werd voor het eerst op het Raadhuisplein gehouden, dat meer ruimte bleek te bieden dan de markt. hun trekkenalhoewel ook aan de Ollderetl ruimschoots was gedacht. Het lunapark in Veenendaal vormde een trekpleister voor de bevolking van de gehele streekmaar ook het showprogramma Oranje Bovenin Rhenen met onder anderen Jan Blaaser en Ria I alk was één van de hoogte punten. Kortom, het is een blijde dag geworden. Ringsteken is moeilijker dan je denkt, ondervond het Leersumse meisje dat de ring op een haartje miste. De gymnastiekvereniging „Sparta" gaf een demonstratie van haar kunnen tijdens de oranjefeesten. Kinderspelen vormden onder meer in Kesteren de hoogtepunten van het feest. Zaklopen valt niet altijd mee. Als de zak kapot is gaat 't echter gemakkelijker zoals het linkse jongetje in Ederveen ondervond Wat normaal eon finale van een Ko- ninginnefeest is, was in Veenendaal de ouverture. Maandagavond begon het feest namelijk met een vuurwerk in „de Engelenburg". Duizenden vergaap ten zich daar weer aan het veelkleuri ge licht om vervolgens met aaaah-'s en ooooooh's de tot ver in de omtrek te horen knallen te begroeten. Toen het werkelijk Koninginnedag geworden was werden veel Veenendalers gewekt met trompetgeschal zodat iedereen op tijd kon zijn voor de aubade, die door enige duizenden schoolkinderen werd gebracht op het Raadhuisplein. Burge meester mr. dr. J. Hazenberg wees de jeugd daar op de betekenis van het ko ninklijk huis. Na het zingen van het Wilhelmus gingen de ballonnen de lucht in die de mars naar het Raad huisplein hadden overleefd. De zang onder leiding van de heer G. van Zan- VEENENDAAL Op vijf plaatsen in Veenendaal werden gisteren kinder spelen gehouden ter gelegenheid van de verjaardag van H.M .de Koningih. Van drie van de vyf plaatsen waar spelen gehouden werden geven we hieronder de uitslagen. De uitslagen van de kin derspelen in het Jan Roeekplantsoen, voor „De Put" en het Schrijverspark zijn doordat men de kinderen nummers gegeven had weinig interessant. Men heeft de namen van de kinderen die deelnamen niet genoteerd. Slechts zy vermeld dat het dochtertje van de fa milie Batenburg de pop won, waarvan de naam geraden moest worden. De naam was Esther, maar werd door geen der deelnemers geraden. Een loting be sliste. Van de speeltuin „Prins Willem- Alexander" kwam de mededeling, dat de uitslagen „kwijt geraakt" waren. Daardoor kunnen we helaas de namen van deze kinderen ook r.iet opnemen. ENGELENBURG Meisjes 9—12 jaar: Aafel dekken. 1. Eva van Schup- pen, 2. Tineke Honinga; 3. Ria Veldhui zen. Bal gooien: Gea van Schuppen; Tineke Hamminga, Marijke Koot. Meisjes 69 jaar: Tafel dekken: Bar bara Meiers, Rosalien Minderhout, Mar jan Blauw. Koek happen: Marian Ger ritsen, Agnes Blauw en Yolanda van Beek. Jongens 912 jaar; Timmeren: W. Westerhout, Henk van de Berg, Bert de Ruiter; Bal gooien: J. Bouman, F. Bos, Rf. Lieftink Jongens 69 jaar: Timmeren: Eddy Schoeman, Peter Tijssen, Hans Veen- hof. Koekhappen: Hans Vifik, Peter Blauw en J. Bauwman. WESTERSINGEL De hoofdprijs bestaande uit een fraaie pop met een evenzo fraaie naam „Anita" werd ge wonnen door Judit Kaller. Vijf eerste prijzen waren voor Rinie Veldhuizen, Joh. van Benthem, Bert Henken, Paul Onderstal en Gert Kapel. Er waren tien tweede prijzen, die werden gewonnen door: Kees Zeestra ten, Dirk Blankenspoor, Ad Boers, Beppie van Koten, Johan Geenhuizen, Corien van de Brink, Arie Blankespoor, Jan Methorst, Cindy Brands en Henny Geurtsen. Bovenkamp, Irma Brancjs, Cristientje van Leeuwen, Joke de Fluiter, Chris Septer, Marja Nagel, Joop van de Put ten, Wilma van Halen, Henny Schoe man. Paul Gezelle, Martin Koop, Lueinda ten Appel, Loes van Diggelen, Jaqueline Drost, Gerard Geurtsen, Hen ny Heikamp, Dirk Jan van de Bosch, Steffie Anders, Ed. Stalting, Beppie Heikamp, Ellien Breekveldt, Job de Kleuver, Alfred Rozemeyer,' Christa Methorst, en Gerard Jansen. HOORNTJE Een perfecte organi satie garandeerde een vlot verloop van de kinderspelen die in 't Hoorntje wer den gehouden. Hier werd de jeugd ge amuseerd met zaklopen, ringsteken, rol schaatsen en straattekenen. Er meld den zich maar liefst ongeveer driehon derd kinderen in de herboren speeltuin aan de Dahliastraat. De eerste prijzen bij het Zaklopen werden gewonnen door: Jongens; Bert Henzen; Meis jes: Ria Diepeveen; Ringsteken: Ton- ny Koudijs en Hetty de Ruiter; Rol schaatsen: Tijs Diepeveen en Sjanie van Beek; Tekenen: 68 jaar: Bennie Achterberg en G. en J. Mulder; 910 jaar W. Mulder en Erie van de Weerd- hof; 1112 jaar: J. Hogenhout en Dick Blankenstijn. ten klonk bijzonder fraai en met name de meerstemmige uitvoering van de feestliederen getuigde van een goede voorstudie. De kinderspelen die op een vijftal plaatsen in de gemeente gehouden wer den mochten zich in een goede belang stelling verheugen. Dat ging ook op voor 't lunapark dat op het terrein voor1 het OCB-gebou\^ aan de Sandbrinkstraat zijn tenten had opgeslagen. Met een dans- en muziekfestijn in „de Instuif" werd het feest besloten. Behoudens een heel klein incident in de avonduren (glaasje op) is de viering van Koninginnedag in de Grebbestad bijzonder rustig, maar sfeervol verlo pen. Vele verenigingen waren in touw om aan het geheel een kleurrijk en feestelijk tintje te geven. Vooral de show van „Oefening Baart Kunst" met de Majorettes op de wei aan de Buiten- omme trok veel belangstelling. Dat was ook het geval met het programma „Oranje Boven" in de grote tent op het Koningshof, die 's middags totaal uit verkocht was en waar Jan Blaaser., Ria Valk, Connie van Bergen ex. vele andere bekende artiesten zorgden voor de nodige gezêlligheid. Het beatfeest met Jimmy Walker bracht de jeugd fi naal in the mood en toen tegen half elf het vuurwerk aan de Veerweg werd ontstoken keerde iedereen voldaan huiswaarts. Voor oud en jong was er gisteren van alles te beleven. In de Betuwse dorpen Kesteren en Opheusden is de verjaardag van de koningin op uitbundige wijze gevierd. De aubade voor het gemeentehuis in Opheusden werd bijgewoond door een groot aantal schoolkinderen en belang stellenden. Op het dorpsplein in Keste ren vond de aubade voor de school jeugd pas om kwart over elf plaats. Ook hierbij was een groot aantal dor pelingen aanwezig. Kinderspelen en volksspelen vormden in Kesteren de hoofdmoot van het feestprogramma. In Opheusden was het een showprogram ma, dat in het middelpunt van de feestvreugde stond. De schooljeugd in dit dorp werd 's middags onderhouden met goed georganiseerde kinderspelen. Amerongen heeft koninginnedag rus tig gevierd. De kinderen werden in de ochtenduren zoet gehouden met kin derzang. traktatie en een rondgang door het dorp. In de middaguren met kinderspelen en een voetbalwedstrijd tussen leerlingen van beide scholen en de leiders van de spelletjes. De volwas senen hebben zich 's avonds uitstekend vermaakt met Bingo en dansen in het Dorpshuis. In Leersum stond koninginnedag min of meer in het teken van de Hoog straat. Jeugdige patiënten werden in de ochtenduren naar het centrum van Leersum gehaald en kregen de gehele dag de gelegenheid mee te doen aan de spelletjes. Vooral door dit initiatief werd koninginnedag 1968 voor Leer sum onvergetelijk. In Overberg waren er kinderspelen voor leerlingen van de lagere school. De jongens van „Kamp Overberg" hielden diverse sportieve wedstrijden. Hoogtepunt voor hen was een voet balmatch tussen de jongens en de staf van het kamp. In het „Kamp Overberg" begon de dag met viaghijsen De majorettes van de Rhenense muziekvereniging toonden hun kunnen tijdens de vroege tapOce. Tijdens het dansfestijn in het Dorpshuis in Amerongen hadden de danslustigen vaak de vloer voor zich alleen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3