Een beatfestijn op hoog niveau „Stick to sticks" voor Veenendaal primeur om titel Strijd Naaldprinses 1968 Programma nationale dodenherdenking 4 mei Landskampioen herenkappen Kritiek op sluiting vishandel Kleuterschool op trailer Fa. C. Diepeveen organiseerde voorronde Weinig mannen, maar veel vrouwen op 1 mei-feest A eiling Septer Tiel Huisdam- toernooi geslaagd Financiële basis voor de Veenendaalse jeugdraad INFRAGRILL Emma bloem collecte ■HHr Serenade voor J. van de Weerd Janneke van Capelleveen won eerste prijs MARKTEN Verloting „Caecilia" DONDERDAG 2 MEI 1968 VEENENDAAL „Stick to sticks" is de naam, die het enorme beatlestijn van vrijdagavond 31 mei aanstaande zal dragen. Het beatfestijn zal worden gehouden in de „Eierhal" te Veenendaal. Dit keer niet omdat de organisatoren er beter van willen worden, maar om de Jeugdraad in oprichting een finan ciële basis te geven. De organisatie van het beatfestijn gaat dan ook uit van de jeugdraad in oprichting. Een organisatie die in goede handen is bij de Vee nendaalse kunstenaars Hedda Buys en Mik Th oom es, beiden lid van de voor lopige jeugdraad. Het beatfestijn zal van negen uur 's avonds tot half een 's nachts worden gehouden. De avond zal worden verzorgd door topartiesten van de Nederlandse eigentijdse muziekwereld. Mik Thoomes omschrijft nauwkeurig het doel van de avond: „Het doel van de avond is, een bijdrage vain de voor lopige jeugdraad om de kwaliteit van het fysieke woonklimaat in Veenendaal te verbeteren". Hedda Buys voegt hieraan toe, dat iedereen eigenlijk verplicht is op 31 mei naar de Eierhal te komen. „Ze zeggen altijd, dat er in Veenendaal niets te doem is. Nu is er wat te doen, dus moeten ze komen," meent hij. Ook Mik Thoomes deelt deze mening. „Als ze nu niet komen, hebben ze niets meer te zeggen over het feit dat hier niets te doen is", zegt hij. De jeugd heeft het volgens hem nu in eigen hand, om in Veenendaal herhaaldelijk wat te la ten gebeuren. In verband hiermee heeft men deze avond zo aantrekkelijk mo gelijk gemaakt. Niet alleen heeft men een prachtig programma samengesteld, de toegangsprijs is ook zo laag moge lijk gehouden. „We proberen die al- ADVERTENTIE f ir Vormgeving: typisch Srres. Bediening: heel gemakkelijk. Warmtebron: intra-rood kwartselement. Krachtige grïllmotor houdt grilleerpen draaiend. Kunststof handgrepen en voetjes zijn één. f159.- Tpart verkrijgbaar saté-garnituur, til,- Wat hebben we genoten van de bloeiende boomgaarden, van Malus, Prunus en Narcissen. De Emmabloem komt bok dit jaar bescheiden tussen al die weelde uw aandacht vragen. Tooit u met dit nederig bloempje dat zozeer meehelpt de nog altijd gevaarlijk op de loer liggende TBC in bedwang te hou den. Deze week zullen u de bloempjes aangeboden worden. Aan u om ze te la ten bloeien en vrucht te doen dragen, even mooi en overvloedig als al die voor jaarspracht. Bestuur Groene Kruis Amerongen. thans zo laag mogelijk te houden voegt Mik Thoomes hieraan toe. „We denken zo in de richting van f 4,- p. per soon. En dat is voor zo'n evenement toch echt niet veel". De prijs blijkt inderdaad vrij laag te zijn, als de organisatoren vertellen wat hun programma te bieden heeft. Er komt een groep beatgirls, „hele leuke", vindt Mik, de bekende beatgroep „Full House" zal in de Eierhal spelen, groep „Dragon Fly", die dinsdagavond nog in „de Weerwolf" te Leersum op trad. Op het gebied van de avant-garde jazz speelt „The New Acoustic Swing Duo" o.l.v. Han Bennink op de bewus te avond. Han Bennink wan vorig jaar de Nederlandse Jazzprijs verbonden aan het Prins Bernhardfonds, de Wessel Ilckenprijs. Aan het beatfestival zal ook worden meegewerkt door een Vee- nendaals beatorkest, namelijk* de „As 203" groep. Verder zal er behalve op muzikaal gebied, ook op andere terreinen een fij ne beatsfeer te proeven zijn. Men zal onder meer de lichtmachines van Har ry Dukker naar Veenendaal halen. Hier door is men in staat de hele Eierhal op z'n voordeligst uit te lichten en de be wegingen van 't publiek in één lijn met de muziek te brengen. „Het moet één geheel worden", zegt Mik. Volgens hem moet iedereen actief bij het gebeuren worden betrokken. „Er gebeurt nog veel meer", belooft hij. Zo zal ook de Hoofdstraat bij het feest betrokken worden. „De winkels zijn tot negen uur open op vrijdag avond. Daarom doen we in de Hoofd straat ook nog wat. Het is nog niet be kend, wat precies, maar er gaat wel wat gebeuren", aldus Mik Thoomes. Hedda Buys vertelt nog, dat de jeugd raad ook op andere terreinen vele plan nen heefj. Ook op. het gebeid van der gelijke festijnen ais die .van de 31ste mei zullen meer dingen plaats gaan vinden. „Maar dan heel andere kanten op. Op veel breder terrein". Mik Thoo mes vertelt, dat het er deze keer niet omgaat de jeugd van de straat te ha len. „Het is echt geen jeugdwerk", zegt hij, „iedereen is er in zekere zin wel kom. Het gaat er maar om, dat er in Veenendaal iets gebeuren gaat". Er is in Veenendaal al eens eerder iets gebeurt. Men hoeft maar te denken aan het beatfestijn dat ehige tijd gele den in de Eierhal werd gehouden en waarbfj de topattractie, le Spencer Da- vis Group uit Engeland nog niet voor de helft kon worden betaald wegens te weinig belangstelling. Mik en Hedda zijn hier echter niet bang voor. „Het is allemaal veel beter opgezet", meent Hedda. 't Is gewoon haalbaar", zegt Mik. „Er moeten zo ongeveer 1000 be zoekers komen", aldus Hedda Buys, „En dat .hoeft niet in een keer. Dat mag best af en aan stromen". VEENENDAAL De vishandel zal in het vervolg op maandagmorgen gaan sluiten. Een hiertoe strekkend verzoek is door de vishandelaren in Veenendaal ingediend bij het gemeentebestuur. Niet geheel eenstemmig legt het col lege van burgemeester en wethouders de raad donderdagavond het voorstel voor op het verzoek van de vishande laren in te gaan. Een van de leden van het cqllege maakte er bezwaar tegen om dat volgens hem „het niet hebben van één uniforme halve dagsluiting in de gemeente verwarringscheppend voor het publiek is". -J» l$%Jj RHENEN In Rhenen arriveerde gisteren het onderstel van een grote woonark. Een tooonark, die in werke- lijkheid dienst zal doen als kleuter school. Deze woonark werd gisteren -vervoerd naar Amerongen, waar hij zal worden gebruikt als christelijke kleuterschool. Vorige week besteed- den wij reeds ruim aandacht aan dit \feit. Toen werd echter geschreven over Nederlandse Hervormde School" dit moet gewoon „christelijke school" ijn. EDERVEEN Een vertrouwd fi guur op de Ederveense wegen is zeker wel de heer J. v.d. Weerd die circa 23 jaar als gemeentelijk wegwerker zijn werk deed. Dezer dagen man hij af scheid bij kennissen aan de Schras in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Een snelle organisatie had tot resultaat dat J. v.d. Weerd een serenade werd gebracht door het fanfarekorps „Irene". De bewoners aan de Schras leefden ook geheel mee en boden een foto aan van de jubilaris genomen in zijn gemeente lijke functie. De heer Van de Weerd gaat rustig leven na 18 jaar vaste ge meentelijke dienstjaren en c.a. 6 jaar als losarbeider bij de gemeente. VEENENDAAL Wie wordt naald prinses 1968? Voor de zevende maal is de strijd om deze felbegeerde titel begonnen. Evenals voorgaande jaren organiseerde de firma C. Diepeveen weer een van de voorronden. En met groot succes, getuige het feit dat de naaldprinses van 1967, mevr. Jean ne Kranenburg uit Leersum, haar ze getocht begon op de show van de fa. Diepeveen. Voor de deelneemsters van nu uiteraard een moeilijke opgave om deze prestatie te herhalen. Er waren minder deelneemsters dan vorig jaar doch de kwaliteit was buitengewoon goed. Er namen in totaal 23 dames deel. Zij toonden met zwier hun zelfge maakte creaties. De deskundige jury, bestaande uit twee dames en drie he ren, stond voor een moeilijke taak om de ontwerpen te beoordelen. De show werd gepresenteerd door me vrouw Ton Eenhoorn en het was haar wel toevertrouwd om de soms wat schuchtere „mannequins" op hun ge mak te stellen. Opmerkelijk was, dat veel dames een complet, bestaande uit japon en mantel, toonden. Ook verscheidene leu- ke japonnen behoorden tot de favorie ten van de deelneemsters. Voor deze show waren talloze fraaie prijzen be schikbaar gesteld. De spanning was van de gezichten van de dames af te lezen toen. de jury de prijswinnaressen bekend ging maken. De derde prijs was voor mejuffrouw Hasselaar uit Veenendaal die een combinatie toonde van een witte zomerjapon met zwarte noppen, met daarover een zwarte man tel. Uit handen van de naaldprin ses van Europa 1967, mevrouw Kranen burg, die alle prijzen uitreikte, mocht mejuffrouw Hasselaar een elektrisch broodrooster in ontvangst nemen. De tweede prijs was voor mejuffrouw Onink uit Leersum, voor haar com plet, bestaande uit een witte japon, witte mantel, afgezet met een rood en zwarte bies aan de mouwen en zoom. Voor deze bijionder aparte creatie VEENENDAAL De kleine zaal van het NVV-gebouw was gisteravond redelijk goed gevuld tijdens de 1 mei- dering. Voornamelijk waren de leden van de vrouwengroep present. Het grootste deel van de bijeenkomst wa ren de heren sterk in de minderheid, wat vooral kwam doordat de fractie in de gemeenteraad van de Partij van de Arbeid het grootste deel van de bijeen komst verstek liet gaan. Eerst tegen half tien kwam drievierde van de raads fractie der PvdA op de bijeenkomst. Zij hadden eerst een fractievergade ring gehad. De spreker van deze avond was de heer Th. Hartevelt, lid van provinciale Staten en wethouder te Utrecht. Door mevrouw L. Veenstra-Baas werden een aantal gedichten gedeclameerd. De avond begon met .declamatie van mevrouw Veenstra, afgewisseld door grammofoonplaten van toespraken van leiders van de SDAP in de jaren twin tig en dertig. Half tien arriveerde de heer Hartevelt, die daarvoor reeds een redevoering in Amersfoort had gehou- Aanvoer ca. 11.000 stuks, handel re delijk; prijzen in guldens per kg: slachtkippen witte/zwarte 1.20-1.40, zwarte/rode 1.451.65; slachtkuikens 1.55-1.60. Opgave na klasse mm maat. Appelen x Golden Del. kl.l x Golden Del. kl.2 x Jonathan kl.l x Jonathan kl.2 Laxtons Superb, kl.l Laxtons Superb kl.2 x Goudreinette kl.l x Goudreinette kl.2 Lombartscalville kl.2 Kroet per 100 kg rood f 7,50. Fabrieksfruit per 100 kg blank f 10.10, rood f 7,50. itasaardbeien per doosje 200 gram 1,311,35 1,101,11. Groenten: Radijs per bosje 1517, witlof 65—70 5155, spinazie 1527, asperges 2,603.80 601,—sla per 100 krop 9,20,—. Bloemen: Afrikanen per stuk 710, anjers per stuk 1012, chrysanten violen per stuk 1416. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 75/opw 70/75 65/70 60/65 1 2 52—58 -+■ 48—55 42—52 32—44 27—33 36—43 35—40 32—34 27—30 31—37 30—33 28—31 23—29 42—52 41—44 40—42 37—39 25—28 75/85 38—42 65/75 27—29 75/85 25—35 65/75 18—25 70/80 30—38 60/70 25—27 rabarber 1221, per stuk 2030, den. Hij sprak over de gedachte die achter de 1 mei-viering zit. „Men kan 1 mei vanuit het verleden benaderen en in het licht van de toekomst", merk te de heer Hartevelt op. Hij gaf zijn visie 'op het jaar 2.000. De hoofdpunten wonen, werken, recreatie en verkeer in dat jaar werd door hem belicht. VEENENDAAL De plechtige her denking van hen, die voor de vrijheid van ons vaderland, zowel hier als overzee, streden en vielen, zal in Vee nendaal plaatsvinden op zaterdag 4 mei a.s., bij het monument op het Stationsplein, te 19.45 uur. De „stille tocht" van het Raadhuis naar het Monument en de herdenkings samenkomst in het verenigingsgebouw aan.de Eikenlaan worden dit jaar niet gehouden. Zoals bekend is, gebeurt dit eens in de 5 jaar. Bij het Monument is gelegenheid tot het leggen van bloemen en kransen. De deelneihers aan deze he-:inking die nen om 19.30 uur aanwezig te zijn v ór garage De Haas, tegenover het Monu ment. Het mannenkoor „De Veenzangers" verleent wederom medewerking, ter wijl de plechtigheid wordt besloten met het spelen van het Volkslied door de Veenendaalse Harmonie „Caecilia". RHENEN De nationale dodenherr denking te Rhenen zal ip twee delen uiteenvallen, 's Morgens om elf uur zal de militaire herdenking plaats vinden. RHENEN De plaatselijke zangver eniging „Eben Haëzer" zal na de toe spraak van hoofdraadsman H. J. J. Lips twee coupletten zingen van „Dankt 'openbare vermakelijkheden worden ge dankt nu allen God" en een twintigtal kinderen van het koor „De Roodborst jes" zal bloemen leggen op verschillen de oorlogsgraven en bij het monument terwijl de Koninklijke Militaire Kapel gewijdé muziek speelt.". Het formeren van de stoet voor de avondherdenking, die om acht uur zal plaats vinden gebeurf in tegenstelling tot andere jaren op de Parallelweg voor Ouwehands Dierenpark. Vandaar gaat men naar het monument op de Grebbeberg. De muziekvereniging „Oefening baart kunst" zal een koraal ten gehore bren gen, waarna de burgemeester en de schoolkinderen kransen zullen leggen. Met het spelen van het Wilhelmus en het maken van een rondgang langs de graven wordt de avondplechtigheid be sloten. RENSWOUDE Ook in Renswoude zal op zaterdag 4 mei a.s. de herden king van de gevallenen plaatshebben. Evenals in voorgaande jaren zal de ze herdenking zich beperken tot een samenkomen rond het monument, waar te 20 uur, 2 minuten stilte in acht genomen zullen worden, waarna een ieder gelegenheid geboden zal worden tot het leggen van bloemen bij het monument. Begin en einde van de twee minuten stilte zullen worden aangegeven door de brandweersirene. Vooraf 'taidjen de klokken. Na het lékten van de bloemen gemeenschappelijk het Wilhelmus wor den gezongen. In overeenstemming met de geest, die de gevallenen bezielde, zul len geen toespraken gehouden worden. De burgemeester verzoekt de burge- rj van eeRnswoud zch 19.55 uur bj het monument te verzamelen, nnnnnn rij van Renswoude zich te 19.55 uur bij het monument te willen verzamelen. Er zullen op 4 mei a.s. na 18 uur geen houden, terwijl alle neringdoenden wordt verzocht hun zaken die avond na 18 uur te sluiten en gesloten te hou den. De burgerij wordt verzocht de Ne derlandse driekleur op 4 mei a.s. te 18 uur halfstok uit te steken en 's avonds weer in te halen. SCHERPENZEEL De dodenher- herdenking in Scherpenzeel zal zater dagavond 4 mei gehouden worden na bij de aula van de algemene begraaf plaats aan de Prinses Marijkelaan. Om 20 uur zal twee minuten stilte in acht worden genomen waarna enkele pad vinders de nationale driekleur in de top van de vlaggemast zullen hijsen. Enkele leden van de muziekvereniging „Caecilia" zullen daarbij een reveille VEENENDAAL De heer Af. van Hurdeveld jr. is landskampioen heren- kappen voor bedienden geworden. Sa men met zijn model poseerde hij voor de fotograaf. De heer Van Hardeveld, zoon van de gelijknamige kapper aan de Patrimo niumlaan, heeft' om dit kampioenschap te bereiken eerst mee moeten doen aan plaatselijke en provinciale wedstrijden. De finale werd gehouden in Musis Sa crum in Arnhem en zijn overwinning daar betekende ook het bereiken van 't kampioenschap in de provincie Utrecht. De kampioenswedstrijden werden geor ganiseerd door de Nederlandse Bond van Technische Clubs in het Kappersbedrijf (NBTCK). De heer Van Hardeveld heeft zijn op leiding gehad van zijn vader. Men krijgt het idee, dat de leerling de meester gaat overtreffen, taant Van Hardeveld sr. heeft het bij de landskampioenschap pen nooit „verder" dan de tweede plaats kunnen brengen hoewel hij ongeveer 15 maal deel nam en steeds tot de fi nale doordrong. laten klinken. Deze nationale herden king die nu nog op de algemene be graafplaats gehouden zal worden zal na het verplaatsen van het herdenkings monument in de voormalige dorpswei- de plaats vinden. AMERONGEN In verband met de Nationale Herdenking 1968 zal op 4 mei a.s. de jaarlijkse „Stille Tocht" worden gehouden. Hun, die in deze tocht willen meelo pen, wordt verzocht samen te komen op de Lombokl. hoek Burgemeester Van den Boschlaan te 19.30 uur. Via de Rijksstraatweg zal worden ge- het monument naast het ge- Hier krijgt £nen gelegen- tot 't legeert Van Bloemen, waarna om 20.00 u. twee min. stilte in acht genomen zullen worden. Hierop aansluitend zal in de N. H. kerk aan de Rijksstraatweg een herden kingsdienst worden gehouden. Men wordt verzocht vanaf 18.00 uur tot zonsondergang de vlaggen half stok te hangen. ontving mejuffrouw Onink een Aabe scheerwollen plaid. De eerste prijs was voor de 16-jarige Janneke van Capelleveen uit Veenen daal. Janneke droeg een beeldig wit jurkje, waarop een rode mantel met een lage ceintuur. Een buitengewoon smaakvol geheel, waarmee zij de eer ste prijs volkomen verdiende. Zij ont ving hiervoor als beloning een fraaie camera, compleet met tas. De eerste drie prijswinnaressen zul- len worden afgevaardigd naar de na tionale finale, welke op zaterdag 8 ju ni gehouden zal worden in Krasnapols- ky te Amsterdam. Behalve deze hoofdshow werd er nog een kleine show getoond door twee mannequins met uitsluitend modellen uit het grote modeblad Neue Mode. Bi zar was een jurkje geheel vervaardigd van ritssluitingen. Het accent van deze show lag op de in de mode zijnde broekrokken. Bijzonder leuk was ook de show van drie jeugdige mannequins, die de zg. schoffie-modellen toonden. De jeugdige modelletjes deden het erg goed en wer den door het aanwezige publiek zeer gewaardeerd. SCHERPENZEEL Het onlangs in Scherpenzeel gehouden huisdamtoer- nooi is een groot succes geworden. De opzet van het toernooi om het dammen in Scherpenzeel een grotere bekendheid te geven en tevens om nieuwe leden te winnen in geslaagd. Zelfs op de avond van de prijsuitreiking hebben zich nog weer nieuwe leden voor de damclub aangemeld. Het komende seizoen zal de damvereniging Scherpenzeel dan ook met een achttal aan de bondscompeti- tie gaan deelnemen. De voorzitter, de heer J. Pul sprak de hoop uit, dat zich nog meer leden bij de damvereniging zouden melder^, De prijzen van het huis- damtoernooi gingen naar de volgende dammers: Senioren: le prijs de heer H. B. Wels, 2e prijs de heer J. Brand, 3e prijs de heer E. Wels, 4e prijs de heer W.« Idzerda en de 5e prijs de heer G. Veenendaal. Bij de junioren waren de volgende prijswinnaars: le prijs G. Ritmeester. 2e prijs D. v. Setten en 3e prijs M. Wiggeman. VEENENDAAL In de door de sup portersvereniging „Caecilia" gehouden verloting zijn prijzen gevallen op de lotnummers 2679, 3834, 0318, 3673, 2834. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer Diepeveen, Klaas Kater straat 87, Veenendaal. In een der vorige „babbeltjes" vertelde ik o.m. dat men met het zaaien van diverse bloemzaden niet te vroeg van stapel mag lopen. De grond is dan nog te koud en u xoeet het: Om tot ontkieming te komen moeten zaden beslist warmte en. vocht hebben. We hebben het al zo vaak meegemaakt, onze lentes zijn meestal koud en zaai en we te vroeg dan blijft het zaad ongekiemd in de grond liggen en gaat door kou en nachtvorst verloren of het waait bij een stevige Noord-Oos- ter, weg. Van het geheel komt dan niets .terecht en vaak wordt dan ge foeterd op de leverancier van de za den. Er kan af en toe zo'n enkele zonnige dag zijn en men haast zich enkele pakjes zaad uit te zaaien. De snelkiemende zaden komen dan op, doch plotseling icordt het dan koud en guur weer en de tére kiemplantjes gaan of verloren of kwijnen weg. Vroeg zaaien in de open grond is be slist af te raden. Het begint nu tijd te worden om diverse bloemzaden uit te zaaien. Begin tot half mei is een geschikte tijd. Moch ten er soms gure dagen zijn, laat de- zaden dan nog in het pakje zitten en wacht beter weer af. Bijna alle een jarige zaadplanten zijn snelle groeiers en stellen dus hoge eisen. Bemest de grond met oude mest, gedroogde mest of kunstmestkorrels (Asef). De beginneling vraagt zich af: Hoe diép moet ik zaaien en hoe wijd De regel geldt, dat de zaadkorrel even diep ge zaaid moet worden als ze dik is, maar zoals dat met dergelijke regels gaat, in de praktijk komt er weinig van te recht. Het beste is, om heel fijne za den (o.a. Leeuwebekjes, Petunia's, Codetia's) uit te strooien en geheel niet met grond af te dekken, doch de zaadjes met een glad plankje of luci ferdoosje vast tegen de grond te druk ken. De grovere zaden, o.a. Asters e.d. worden met een halve centimeter grond bedekt. De zaden van Zonne bloemen, Lupinen e.d. dienen teel een paar centimeter diep in de grond te liggen. De aarde moet goed fijn geharkt zijn, liet zaad. mag niet met grove kluiten bedekt worden. Zaai wanneer er re gen dreigt, doch zaai nooit tijdens re gen want dan blijven de zaadjes aan de vingers kleven en laten zich dan ongelijk uitzaaien. Men kan beter gun stig weer afwachten, al duurt het dan ook enkele dagen langer dan men zou wensen. De grond wordt na het zaai en voorzichtig met een heel fijne broes of.spuit begoten en verder moet de natuur het doen. Mocht er na het zaaien een droge weerperiode komen, ga dan het gezaaide niet begieten, want dit bevordert het kiemen zo goed als niet en op de. bovengrond vormt zich na het begieten een vast korstje, waar de fijne kiempjes dan heel moeilijk doorheen komen. Houdt er rekening mee, dat zaden ongelijk kiemen. Er zijn zaden die bij gunstig weer bin nen een week gekiemd zijn en er zijn er ook die soms wel 2 a 3 weken no dig hebben. Laat de moed niet zak ken wanneer het ontkiemen wat lan ger duurt, vooral niet nieuwsgierig worden en in het gezaaide krabben om eens te zien hoe of de zaadjes het wel maken. Dan wordt er - heel wat bedorven. Al meent men ook dat er dun gezaaid is, meestal staan de plantjes nog veel te dicht opeen. Wanneer de plantjes een paar centimeter hoger zijn gaan we ze dunnen. Liefhebbers zonder er varing laten de plantjes meestal veel te dicht opeen staan. Ze vinden het jammer er zoveel uit te dunnen, doch zulken bedriegen zichzelf. De zaad- plant heeft lucht en ruimte nodig om zich goed te kunnen ontwikkelen. De meeste gaan zich sterk vertakken en geeft men hun voldoende ruimte, dan zullen ze een rijke bloei geven. Laten we elkaar een groeizaam voorjaar en een zonnige bloemen- en bloeirijke zo mer toewensen. Ik laat hier enige mooie snijbloemen volgen die vanaf eind aprïl-mei ge zaaid kunnen worden: Korenbloemen in diverse kleuren, uitdunnen op 15 cm afstand; Galliopsis, uitdunnen op 20 cm; Asters, uitdunnen op 20 a, 25 cm; Amaranthus, uitdunnen op 25 cm; Brachyome, op 15 cm; Chrysanthe mum Curinatum, op 25 cm; Clarcia, •op 15 a 20 cm; Cosmea, op 35 cm; Cynoglossum, op 20 cm; Delphinium riddersporenop 15 cm; Didiscus, op 25 cm; Dimorphatheceaop 20 cm. Mevr. A. L. van P. d at' de Gicus het blad laat hangen wijst op een „on juiste" verzorging. Een plant mag absoluut niet met de voet in dat wa ter staan. De vlekken op het blad wij zen erop dat er water in do sierpot staat. Geef steeds lauw water. U giet op de bloemschotel f Wanneer na een half uur het water niet geheel opgezo gen is, moet u beslist het restant ver wijderen. Het water is dan te sterk af gekoeld en daar kan de Ficus niet te gen. Ze heeft de normale kamer- warmte nodig. Geef wekelijks bemes ting. Het zal u duidelijk zijn, dat de behandeling fout is geweest. Mevr. de B.: Een Caladium moet veel zon hebben, alleen op het heetst van de dag moet u in de zomer de plant beschermen. Besproei regelmatig met lauw water, ze heeft een vochtige at mosfeer absoluut nodig. Wekelijks be mesten. Calceolaria pantoffelbloem) kan wel overgehouden worden, doch de moeiten en zorgen wegen niet op tegen de te bereiken resultaten. U kunt veel beter elk voorjaar een nieu we plant kopen. Beschouw haar dus als een tijdelijke gast. J. Grijsen-Rhenen

De Vallei | 1968 | | pagina 3