ROOMS-KA THOLIEKEN OPNAME GEWEIGERD IN „DE ENGELENBURGH' Raad gelukkig met plan bejaardenflats C.O.V. vertolkt op 10 juni Tippetts' „Child of our time KERKDIENSTEN Cl. ^erfÈËË JÊki iM'fe- Vishandel 's maandags gesloten 0 P E L CHEVROLET Gepensioneerden van Ritmeester waren dagje uit Aarda ppelstri j d duurt voort Actueel Dubbelop Uitstapje Verontrusting en vernieuwing Jeugdwerk Meev allertji Vakantie Orgel VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN Vis ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 3 MEI 1968 été Het wisselende gezelschap vail A.O.W.- genoten, waar ik mij op gezette tij den bij aansluit, is een dankbare ge bruiker van het plaatselijke wegen net. Er zijn maar weinig tegels, die geen contact hebben gehad met onze schoenzolen. Dat is kennelijk één van de redenen, waarom ons kuiergenootschap heel vaak zoals wij dat noemen „naar de weg wordt gevraagd". Andere oor zaken die tot onze functie van vraag baak hebben geleid zijn waarschijn lijk, dat wij er nogal plaatselijk ge oriënteerd uitzien en de snelheid waarmee we ons voortbewegen. Ver geet niet. dat een vreemdeling, die op heden zoekende is geen houvast meer heeft aan het voorbijschietende ver keer. Zelfs de politie de lokale gids bij uitstek is al voorbij voordat ie mand, de gelegenheid heeft een hulp-1' behoevende hand op te steken. Vanzelfsprekend doet het ons genoegen, dat wij op deze manier nog enigszins de gelegenheid hebben om onze vrije tijd in dienst te stellen van de mens heid. Het is niet veel, maar wel de moeite waard om het te doen. Voor de zoekende in de ruimtelijke or dening, is er maar één bezwaar om oudere mannetjes als wij aan te schie ten. Wij zien het teveel als een at tractie. Wij besteden teveel tijd aan de heenwijzing, omdat we daarmee een poosje onder de pannen zijn en we zijn te nieuwsgierig. Als iemand je naar een bepaald adres vraagt, dan dien je kort en bondig uit te leggen hoe de weg daarheen leidt en je moet niet vragen naar de naam van de per soon waar iemand zo nodig wezen moet. Daat zit geen reclame voor de gemeente als zodanig in. Het doet een beetje teveel dorpsachtig aan. En dat zijn we ontgroeid. Gevraagd naar één van de wijken de Schrijverswijk. Engelenburg, Fran se Gat of wat het dan ook mag zijn dien je de mensen daarheen de weg uit te duiden met de mededeling: „vraagt u het juiste adres daar nog maar 'es". Het zou misschien goed zijn als de plaatselijke organisatie voor het vreemdelingenverkeer eens een hand leiding uitgaf in de geest van „Hoe de inwoner zich nioet gedragen te genover de vreemdeling". Daarin zou dan een hoofdstuk „Het wijzen van de weg" kunnen worden opgenomen. Want, alle blauwe straatnaambordjes en witte huisnummerplaatjes geven nog geen oplossing voor het probleem hoe je daar op een bepaald punt de gemeente binnengevallen zijnde, te recht moet komen. Die oplossing ligt ook niet voor de hand. Het zal maar weinig gemeenten ge- t lukken om aan alle invalswegen op een duidelijke manier de situatie weer te geven. Het is beslist niet voldoende als uitslui tend de routes naat het sportpark en het overdekt zwembad worden „uitge- pijld". Ik geef toe, je komt er fors mee voor de dag. Met zulke borden. De bewijzen van onze volwassenheid zijn op een gele ondergrond, waar je moeilijk langs heen kijkt, royaal in de gemeente aangeslagen. Of ze d*r nou moeten zijn of niet, dat we het hier niet zo kinderachtig aanpakken. Maar we moeten toegeven dat verre- weg de meeste mensen, die hier on bekend zijn, net naar gelegenheden voor sport en recreate zoeken. Dat mag dan het geval zjn als op een en kele zaterdag een zwerm bewoners van de kust van de voormalige Zui derzee een elftal naar de overwinning kjmt brullen, maar veel verder strekt het niet Daar tegenover staan veel meer mensen, die elders in de ge meente hun boodschap hebben te doen, maar in het onzekere worden gelaten. Misschien volgen ze ten ein de raad toch maar de indringende ge le borden, omdat ze dan tenminste er gens terecht komen. En mochten we op de duur nog 'es een schouwburg, een nieuwe leeszaal, een sporthal en weet ik wat nog meer krijgen, dan komen we beslist lan taarnpalen tekort. WOUT BLAUWKOUS. ADVERTENTIE VEENENDAAL VEfNENDAAL Met veel instemming Ls de Veenendaalse gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders grond te verkopen aan de Stichting Interkerkelijk Rejaardenwerk voor de stich ting van een aantal flatwoningen voor bejaarden met dienstencentrum aan de Kerke wijk. De heer Hendriks (KY'P) betoogde veel waardering te hebben Voor deze plannen, een waardering die wat gemengd was met teleurstelling omdat bij de oprichting van dit orgaan enkele groeperingen van meet af aan waren uitge sloten of niet werden uitgenodigd er aan deel te nemen. In verband hiermee was bij hem de vraag gerezen of alle inwoners van Yeenendaal, ongeacht hun gezindhei# de mogelijkheid krijgen een onderdak in dit bejaardencentrum te krijgen. De heer Hendriks wilde daarom een officiële uitspraak van het col lege dat in dezen geen discriminatie zou worden toegepast. Deze officiële toezegging kreeg de heer Hendriks niet, maar dat komt zo bleek uit het antwoord van wethouder Bastmeijer een volgende keer wel aan de orde als de voorwaarden voor de garandering van een geldlening in de raad aan de orde komen. CITY-MOTORS - EDE Overigens bleek dat een aantal leden voor deze discriminatie niet zo bang was, waarop de heer Hendriks mee deelde, dat deze vrees voor discrimina tie niet zo ongegrond was, omdat hem bekend was, dat in twee gevallen ka tholieken waren geweigerd voor opne ming in „De Engelenburgh" alleen op grond van hun kerkelijke richting. Burgemeester Hazenberg verbeterde daarop het woord „katholieken" in rooms-katholieken. Wethouder Bast meijer was van dit geval ook al op de hoogte, maar was van mening, dat hier van een misverstand sprake was geweest. De heer Hendriks was 't daar niet mee eens en zei dat een echtpaar dat opneming had gevraagd inmiddels in Cuijk in een bejaardencentrum was opgenomen, terwijl een ander geval 'n dame betrof uit het Rembrandtpark. Hij zegde de wethouder toe hem schrif telijke verklaringen van deze mensen te doen toekomen. Ondanks deze wanklank was de raad unaniem gelukkig, met het werk van de Stichting. Inderdaad is het jammer aldus mevrouw Buddingh (WD), dat n?et meer groeperingen hieraan heb ben kunnen deelnemen maar gezien te gen de geestelijke achtergrond van Veenendaal is het al bijzonder belang rijk dat zoveel protestanten hebben kunnen samenwerken in dit project. Met instemming ging de raad ten slotte akkoord met het voorstel. De onderhandse aanbesteding van 'n weg vanaf het Boompjesgoed langs het nieuwe politiebureau naar de Kerke- wijk kreeg minder waardering van de raad. De geschiedenis van de vorige raads vergadering over de openbare aanbe steding van de Brouwersstraat was de raad nog niet vergeten en mevrouw Buddingh wilde graag weten of één of meer aannemers werden uitgenodigd hiervoor 'n prijsopgaaf te doen. Mevr. Buddingh wilde de aannemer, die de vorige maal achter het net viste, om dat de bestekken waren uitverkocht, ook wel graag een kans geven. Zij meende, dat er wel een grote kans was, dat het ging naar het bedrijf, dat de vorige maal een groot aantal be stekken had laten opkopen om te voor komen dat buitenstaanders er tussen zouden komen. Wethouder Koppenberg kon nog niet zeggen of er een of meer aannemers gevraagd zou worden om een prijsopgaaf. Als één aannemer ge vraagd wordt zal de wijze van bereke ning plaatsvinden met een open begro ting. Het verschil kan alleen ontstaan bij de vaststelling van het winstpercen tage. Voor de rest zijn de cijfers volko men bekend. Na de Hema die vorig jaar van de raad het fiat kreeg op maandagmor gen gesloten zijn en op woensdagmid dag open, hebben nu ook de vishande laren van de gemeenteraad toestem ming gekregen op maandagmorgen te sluiten en op woensdag open te zijn. Wethouder De Ruiter was de eerste, die hierover het woord vroeg, omdat hij het enige lid was van het college dat het met dit voorstel van de meer derheid van het college niet eens was. Hij was bang dat de verwarring alleen maar groter zou worden, een angst die door mevr. Buddingh en de heer Vrie- ling niet werd gedeeld. „Voor de con sument is het alleen maar gunstiger als de sluiting op maandagmorgen is" vond mevr. Buddingh en de heer Vrie- ling geloofde, dat de tendens toch naar de maandagmorgen ging. Dezelfde ar gumenten gebruikte wethouder Van Kuyk, die het voorstel van de meer derheid verdedigde en daarbij ook nog aanvoerde het argument dat het niet mogelijk is voor de vishandel op maan dagmorgen verse vis te krijgen. Na veel discussie voor en tegen werd ten slotte toestemming gegeven met de stemmen van de heren Van Remmer den, Van Hal, Van Deelen, Visser en wethouder De Ruiter tegen. De overige punten van de agenda leverden niet veel discussie op. Het verzoek van de Scheidsrechtersvereni- ging om een eenmalig subsidie kreeg ook de instemming van de raad, zij het dan niet van alle raadsleden. Met de groei van het aantal auto's groeit ook het aantal aanvragen om subsidie meende de heer Van Ojik (CHU), die helemaal niet gelukkig was met deze aanvraag in tegenstelling tot zijn frac tiegenoot de heer Visser. De heer Van Ojik betwijfelde ook, zoals was gezegd, dat scheidsrechters hun werk pro deo doen, maar van verschillende zijden werd hem verzekerd dat dit toch wel i echt het geval was. De fractie van de I SGP, de Boeren Partij en de heer Van Ojik stemden tenslotte tegen het voor stel. Het voorstel van burgemeester en wethouders een ingekomen verzoek van de raad van de gemeente Putten adhe sie te betuigen aan een motie over d bouw van woningen door het Bouw fonds Nederlandse gemeenten voor ken nisgeving aan te nemen ging niet door. De raad voelde wel wat voor deze mo tie, waarop burgemeester Hazenberg meedeelde dat dit punt dan van de lijst van ingekomen stukken zou worden af gevoerd en in een volgende vergadering uitgebreider gedocumenteerd weer aan de orde zou komen. Aan het begin van de vergadering dankte burgemeester Hazenberg mede namens zijn vrouw voor de vele blij ken van belangstelling ondervonden bij zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. VEENENDAAL Dezer dagen brachten de gepensioneerden van de Ritmeester Sigarenfabriek met hun echtgenotes een bezoek aan de bloeien de bollenvelden. Het gezelschap, groot 157 personen, vertrok met 4 bussen s middags om 13.00 uur naar de bol lenstreek. In Noordwijk aan Zee werd de eerste stóp gemaakt, waar enkele verfrissingen werden gebruikt. In een geweldige regenbui werd Veenendaal verlaten, maar aan de kust scheen het zonnetje. Een straffe wind weerhield de oud Ritmeester-mensen echter om een bezoek aan het strand te brengen. Na het bezoek aan Noordwijk werd de tocht vervolgd via Noordwijkerhout, De Zilk naar Bennebroek. Vele velden stonden nog in bloei, zo dat men volop kon genieten van de kleurenpracht. In de uitspanning „De Pyramide van Austerlitz" werden de belevenissen van de tocht nog eens uitgewisseld, onder het genot van diverse drankjes. Inmid dels was hier ook gearriveerd, de di recteur, de heer F. H. van Schuppen met zijn echtgenote. Een bijzonder goed verzorgede koffietafel werd alle eer aangedaan. Namens de gepensioneerden bood de heer W. van Amerongen mevrouw van Schuppen een groet uit de bollenstreek aan, uiteraard in de vorm van een bouquet tulpen. Een van de deelne mers, de heer C. van Leeuwen, bracht zijn dank over aan de directie voor de aanbieding van deze fijne reis. Het was al half negen toen voor het laatst de bu- sen werden opgezocht voor de terug reis. ADVERTENTIE VEENENDAAL Na de grote ste den is ook in Veenendaal de aardap peloorlog in volle hevigheid ontbrand. Achtergrond is het ruimen van de gro te voorraden, die door een overvloedige produktie en het teruglopen van de vraag uit het buitenland zijn ontstaan. Behalve lage prijs worden ook de aan prijzingen over de kwaliteit in de strijd geworpen waarin de groentehan delaren niet achterblijven bij super markten en grootwinkelbedrijven. Een van de groente- en aardappel handelaren die de handschoen in de strijd om het marktbehoud. hebben op genomen is de heer Kees Huibers van het Panhuis, die thans aardappelen aanbiedt tegen een prijs van f 2,75 per half mud van 35 kilo. Hij haalt Beve landers uit de Betuwe, die hij voor acht cent per kilo verkoot (Vorig jaar kostten dezelfde aardappels 42 cent in koop. De heer Huibers beweegt zich al ruim veertig jaar tussen de aardappels en daarom meent hij ook gerechtvaardigd te kunnen stellen, dat de Betuwse Be velander die op tuingrond is gekweekt het in kwaliteit wint van de Zeeuwse klei-aardappel zoals Bintje. Zijn verwachting is, dat de consu ment tot de nieuwe oogst kan blijven profiteren van de uitzonderlijke lage aardappelprijzen. VEENENDAAL Zaterdag, 4'mei: H. E. G. Pilon, Kerke- wijk 82, telefoon 12481. Zondag, 5 mei: W. Remme, Markt 10, telefoon 12061. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 12123. AMERONGEN De praktijk van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van der Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist wordt het a.s. week end waargenomen door dr. W. A. Ossen- dorp te Amerengen, tel. 03434 - 1678. RHENEN Voor Rhenen neemt het aanstaande week-end waar: dr. Stegeman, Heren straat 69, tel. 2315. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel neemt het aanstaan de week-end waar: dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat 192, Scherpenzeel, tel. 03497 - 1220. De dienst geldt zan za terdagmorgen 9.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Renswou- de neemt het aanstaande week-end waar: dr. Rademaker in Ederveen, tel. 201. RESTEREN Voor Ommeren, Liend»n er» Kenteren neemt het aanstaande weïk-end waar: dr. Guépin in Ommeren, tel. 03443 - 250. De dienst begint op zaterdagmor gen 9.00 uur precies. OPHEUSDEN Voor Echteld,. Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt het aanstaande week-end waar: dr. Budding in Op heusden, tel. 08887 - 213. De dienst begint zaterdagmorgen 9.00 uur pre cies. Wijkverpleging RHENEN Voor Eist en Rhenen neemt het aan staande weekend waar: zuster C. Ter- wey. Veenendaalsestraat 16, Eist, tel. 08377 - 247. RESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het aanstaande week-end waar: zus ter S. Westerhof, Groene Kruis, Kes- terën, tel. 08886 - 210. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het aanstaande week-end waar: zus ter E. de Winter in Opheusden, tel. 08887 - 210. Tandartsen VEENENDAAL RHENEN Spoedgevallen, tel. 08385 - 12945. Dierenartsen EDERVEEN Voor Ederveen neemt het aanstaande week-end waar: dr. Nutma, Hoofdweg 49a, tel. 457. VEENENDAAL Op 9 november 1938 schoot de 17-jarige joodse jongen Herschel Grynzpan in Parijs de Duitse diplomaat Von Rath neer. Het directe gevolg van deze daad was de berucht geworden Kristallnacht in Duitsland, waarin duizenden woningen en winkels van joden beschadigd werden. Er werden er meer dan 20.000 gearresteerd40 gedood en evenzo veel gewond. De grote verschrikking, die zich reeds lang aftekende voor de joden in Duitsland, was begonnen. Iets van de verschrikkingen uit die tijd kan men meebeleven, indien men maandag 10 juni in het Verenigingsge bouw de opvoering van ,,A child of our time" door de Christelijke Orato riumvereniging (C.O.V.) bijwoont. „A child of our time" is een werk van Sir Michael Tippett, een in 1905 geboren Engelse componist, die dat werk maakte naar aanleiding van de gebeurtenissen in de Kristallnacht. ,.A child of our time" (Een kind van onze tijd) is een oratorium, ver gelijkbaar met zowel die van Handel (Die Jahreszeiten) als die van Bach (Mattheus Passie). In de opzet van het werk heeft het van beiden wat: de indeling in drieën van Handel en van Bach het afsluiten van de delen met een koraal. Alleen neemt Tip pett „modernere" koralen negro spirituals. juist daardoor groots. De muziek is echter van een spanning, dat men niet onder de ban van het werk uit kan komem. Wie dit werk eenmaal (voor een deel) gehoord heeft houdt hieraan een zodanige herinnering, dat hij het graag voor een tweede maal wil horen. „A child of our time" verdient een plaats naast da grote oratoria. Waarom wel ieder jaar een opvoering van Bachs Mat theus Passie en Weihnachtsoratori- um, met Pasen en Kerstmis? En niet een jaarlijkse opvoering van dit werk bij de dodenherdenking in mei? De COV had de uitvoering van dit zo uitermate daarvoor geschikt* werk gepland in begin mei. Dopr de overvolle agenda van het USO heeft men de uitvoering moeten verplaat sen naar 10 juni. Dan zal er echter een uitvoering gegeven worden, waaraan de bekende solisten Annette de la Bije, Aafje Heynis en David Hollestelle meewerken. De Belgische tenor Willy Vanhese verleent even eens zijn meewerking aan deze uit voering van de COV. Negro-spirituals, het woord dat dertig jaar na compositie van het werk, een bepaalde gedachtenasso- ciatie wekt: rassendiscriminatie in Amerika, Zuid-Amerika, Engeland. Tippetts werk uit 1941 is nog steeds actueel. Ging het toen tegen de Jo denhaat, vrijwel alles wat hij in zijn stuk zegt is tot rassenhaat en rassen waan in het algemeen terug te bren gen of over te zetten. Zei niet nog slechts enkele weken geleden de Britse politicus Powell „We cannot have them in our Em pire" we kunnen ze in ons Rijk miet hebben) of in ieder geval woor den van gelijke strekking. De zin komt voor in het werk van Tippett. Andere zinnen: „Hoe zal ik mijn kinderen voeden van zo'n klein loon", „Verbrand hun huizen! Sla ze de kop in! Radbraak ze!" met met een daarop volgend: „Het mensdom was beschaamd om wat er gebeurd was". Tippett heeft een klankleur ge vonden die de toch al aangrijpende tekst een ondersteuning geeft waar men niet aan ontkomen kan. Een totaliteit van muziek die men niet slechts met het oor, maar met het gehele lichaam beluistert. De ont zagwekkende wreedheid van de mas sa tegenover de „outcast", van de blanken tegenover de negers, bracht Tippett op aangrijpende wijze naar voren. Het zinloze van de rassen waan en -haat komt gelijk met het fanatisme van de „verhevene" over in het prachtige aangrijpende dub- belkoor: „Weg met hen!" Waar heen? Waarheen? „Vervloekt ze. Doodt ze!" Waarom? Waarom? „Zij besmetten de staat!" Hoe?, Wij hebben geen wijkplaats." De laatste zin constateert het noodlot waarin de verdrukte gebracht was. Constateren, veel meer doet Tip pett niet. De tekst is sober, maar Zondag, 5 mei 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur kand. Schroten van Driebergen; 17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Vredeskerk, 9.00 uur en 10.30 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Vroeginde- wey. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhóf; 17.00 uur: ds. Jongerden. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Van Assen bergh; 18.30 uur: ds. Vroegindewey. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Van' Dijkstraat, 14.45 uur: de heer Meyer. Herv. Gem. „Sola Fide": 9.00 uur: ds. Terlouw (Jeugddienst); 10.30 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. IJtsma en 17.00 uur: ds. Overduin. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. IJtsma. Geref. Kerk (Poortkerk): keert het ook in slechte staat. De kerkvoogdij gaat er nu extra aandacht aan besteden. Om te be ginnen hoopt men dat de gemeente mee gaat sparen voor een volwaar dig orgel. De diaconie van de gereformeer de kerk te Veenendaal heeft voor de bejaarde en alleenstaande ge meenteleden weer een uitstapje in petto. Het reisdoel blijft een verras sing als men op 23 mei het uitstapje gaat maken. De gereformeerde kerk te Veenen- daak heeft met haar leden onlangs een forumavond gehouden. Tijdens deze discussie werden zowel gelui den uit de behoudende als uit de vooruitstevende hoek opgevangen. Er waren verontruste gemeente leden die meenden dat men teveel wilde vernieuwen ten koste van het oude. Zij misten ook het persoon lijke getuigenis en de onderlinge liefde. Wat de preek betreft werd uit deze groep de aandacht nog weer eens bepaald bij het thema „ellen de, verlossing en dankbaarheid". De prediking mag niet alleen zijn ver kondiging van genade en een oproep tot medemenselijkheid. Daarnaast werden, aldus het or gaan van de gereformeerde kerk „Kerknieuws", ook goede gelufiden over kerkvernieuwing gehoord, nJ. een pleidooi voor een betere om schrijving. van de taken, rechten en plichten van de door de kerkeraad ingestelde commissies. In.het algemeen was men van me ning dat het kerklid meer als mon dig mens moet worden behandeld. Meer openheid is daartoe vereist, hetgeen niet zou blijken uit de niets zeggende kerkeraadsverslagen in het orgaan van de kerk. We hebben hier al eens eerder melding gemaakt van de grammo foonplaten met niet-ritmische ge meentezang die de Bloemendaalse BmG-stichting verspreidt. Het zijn. meestal zeevarende kerkgemeenten die men al zingend op de plaat heeft vastgelegd. BmG heeft nu alle 150 psalmen op de schijf. Urk is er ook bij, weer met golfgeklots en klok gelui. Maar wat te zeggen van Ar- nemuiden dat zingt op de plaat met carillon- en met klokkenspel. Ze heb ben de klokken horen luiden en uitgeslapen als ze zijn wisten ze meteen waar het carillon hing. Voor het nog te bouwen jeugdcen trum van de hervormde gemeente te Amerongen had de plaatselijke winkeliersvereniging indertijd 300 gulden van het batig saldo van de Sinterklaasactie toegezegd. De winkeliers deden er nog 200 gulden bovenop, waardoor het fonds 500 gulden rijker werd. De centrale kerkeraad van de her vormde gemeente te Veenendaal heeft besloten een commissie in het leven te roepen, welke zich zal moe ten bezinnen op al het jeugdwerk dat momenteel in de gemeente gaan de is en waartoe in de toekomst de noodzaak wordt gevoeld. Een tiental personen zal worden uitgenodigd in deze commissie zit ting te nemen. Het orgel van de hervormde kerk te Eist is hard aan een beurt toe. Volgens de orgelcommissie van de Ned. Hervormde kerk is het instru mentje niet alleen klein, maar ver- De hervormde kerk in Veenendaal gaat in juli en augustus een rustige, tijd tegemoet. Tussen half juli en half augustus zijn steeds vier van de zes predikanten afwezig. De laat ste twee weken van juli is er slechts 1 thuis. De gemeente zal het dus met een minimaal aantal herders moeten doen. mmrmvmmmmm 9.00 uur: dienst, ds. Wouds; 15.00 uur: ds. Goossens van Amersfoort. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Langbroek (bed. H.A.). Pniëlkerk, 9.30 uur: leesdienst; 16.30 ds. Den Butter van Bunschoten. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst; dinsdag 7 mei: 19.30 uur: ds. A. F. Honkoop uit Moerkapelle. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: prof. dr. Golterman te Am sterdam. R.K. Kerk: Salvatorkerk: zaterdag 4 mei: 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis; 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk: 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Soefi-beweging: 16.30 uur:. Universele eredienst met mr. Q. J. Blaauw uit Rotterdam over het „Soefisme in deze tijd". De dienst wordt gehouden in het gebouw van de Ned. Prot. Bond, Kerkewijk 75, Veenendaal. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: „De Wachttoren"-studie; 10.30 uur: openbare Toespraak; dins dag 7 mei: 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur: dienstvergadering. De dien sten worden gehouden in het NW- gebouw aan de Tuinstraat. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: Vicaris N. J. H. A. Boomer uit Driebergen; 18.30 uur: tis. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. Hoorweg. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. W. Yeerdink uit Soest N.H. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur en 18.30 uur: ds. G. G. van Vrouwerff. Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur en 18.00 uur: ds. J. van Ma- lesteijn.. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Hoorweg (Openbare Belijdenis); 18.30 uur: ds. L. Zwaan. Oud-Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: 9.00 uur: ds. R. Kuus uit Voorthuizen; 10.30 uur: geen opgave ontvangen; 17.30 uur: geen opgave ontvangen. Bergschool, 9.00 uur: geen opgave ont vangen. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. A. W. T. Nijenhuis; 17.00 uur: ds. E. D. J. de Jongh uR Wageningen. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; woens dag 8 mei: 19.30 uur: ds. A. F. Hon koop uit Moerkapelle. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Plantsoen): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; woens dag 7 mek 19.30 uur: ds. J. Panhekoek uit Terneuzen (bed. H. Doop). Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; donder dag 9 mei: 19.00 uur: ds. Mieras uit Krimpen aaft de IJssel. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 19.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Oussoren uit Apel doorn; 18.30 uur: ds. P. van Strien. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrye Evang. Gem.: 10.30 uur: ds. Th. Bijlsma uit Hilver- versum. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molen weg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw a.d. Molenweg. Ver. van Vryz. Herv.: Geen dienst. Herv. Wykgem. „Salem": 10.30 uur: ds. J. de Groot uit Apel doorn. Bevestiging van ds. Th. E. van der Burg; 15.00 uur: ds. Th. E. van der Burg. Intrededienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned, Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aengeenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Poel; donderdag 9 mei, 15.00 en 19.30 uur: ds. J. van de Poel voor de Oud Geref. Gem. Ede - Wekerom. Deze dienst wordt gehouden bij dhr. D. Teunissen, Vijfsprongweg 7. LEENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: dhr. J. M. Meijer uit Vee- •nendaal; 18.30 u.: ds. R. Das uit Rijs wijk. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A. Muilwijk uit Op heusden (H. Doop); 18.30 uur: ds. G. Spilt uit Ede. 't Anker, 15.00 uur: eerw. heer G. J. Jansen uit Driedorp. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: eerw. heer M. Kommers uit Epe; 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek.

De Vallei | 1968 | | pagina 3