Veenendaals dagblad Over n week gesprek KS. en N.-Viëtnam Buiten EEN MAAND TOUWTREKKEN Op één dag drie transplantaties K.N.A.C. tegen belasting maatregelen t.a.v. auto's in de lucht ontploft Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Veteranen tot vrijwillige politiedienst opgeroepen SUCCES VOOR FRANSE DIPLOMATIE Ook K.N.L.C. is ongerust Sorbonne na rellen dicht Twee harten en een lever Drie tot twaalf maanden «jeëist Veel schade na ontploffing in oliefabriek Jongens leefden vorstelijk van gestolen geld Oud -voorzitter van Jaarbeurs overleden Verolme-dok nog in stadium van voorbereiding Geen „Expo" in Nederland Duitser raakte in Arnhem tussen perron en trein Onbestendig Volkstelling HARRIMAN XUAN THUY Sur voor redactie en administratie Prins Sernhardlaan 28, Veenendaal. Telet 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ,,De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden 1,50, leder woord meer 15 cent. ZATERDAG 4 MEI I968 - 42e JAARGANG no. 105 EERSTE CONTACTEN IN PARIJS \^ASHINGTON (Reuter) Op 10 mei of enkele dagen later zullen in Parijs inleidende besprekingen beginnen tussen de Verenigde Staten en N'oord- Yiëtnam. Gistermiddag heeft eerst Noord- iëtnam de Franse regering laten weten dat het bereid was, liet Franse aanbod te aanvaarden 0111 de eerste besprekingen in Parijs te houden. Kort daarop verklaarde president Johnson dat Parijs ook voor de Verenigde Staten aanvaardbaar was. Beide partijen hebben de Franse re gering bedankt voor het ter beschik king stellen van de Franse hoofdstad. Uit het feit dat de Amerikaanse president zich binnen anderhalf uur reeds akkoord verklaarde met de be kendmaking van Noord-Viëtnam en instemde zowel met de plaats als de datum van de eerste bijeenkomst leidt men af, dat er al enkele dagen gele den in beginsel overeenstemming was bereikt. Er zal in Parijs worden gesproken op grond van de eisen van de Noord- viëtnamese regering in Hanoi: onvoor waardelijke stopzetting van de lucht bombardementen en de andere oorlogs handelingen tegen Noord-Viëtnam. Maar iets nieuws vormt de toevoeging van Hanoi aan dat thema: „Er kan ook worden gesproken over andere onder werpen. die daarmee verband houden of die van belang zijn voor beide par tijen". Amerika zal in Parijs worden verte genwoordigd door Averell Harriman. gewezen Amerikaans ambassadeur in Moskou en nu reizend ambassadeur van president Johnson. Noord-Viëtnam wordt vertegenwoor digd door Xuan Thuy, een van de oud ste diplomaten die Hanoi bezit. Hij werd tot minister zonder portefeuille benoemd in het Noordviëtnamese kabi net kort nadat president Johnson op 1 april zich bereid had verklaard tot vre desoverleg. VERKAPT De Franse regering is in de wolken over de keuze van Parijs als plaats voor de eerste gesprekken tussen Ame rika en Noord-Viëtnam. Men bespeurt een zeer duidelijke jubel over dit on miskenbare succes van de Franse re gering. dat haar prestige in binnen- en buitenland ongetwijfeld zal versterken. Inder'daad heeft de Franse regering niets nagelaten om de Amerikanen en Noordviëtnamezen naar Parijs te lok ken. Vanaf het ogenblik, op 14 februa ri, dat de minister van voorlichting, Gorse, verklaarde, dat er geheime con tacten waren tussen beide partijen is Frankrijk begonnen te „trekken". Op 20 februari verpakte de minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, een verkapte uitnodiging in de woorden: „Frankrijk wil een be scheiden en discrete bedrage leveren aan het zoeken naar een vreedzame op lossing". Op 3 april, kort na het vredesaan- 1^ oloniegewijs nestelende vogels ma ken het de onderzoeker gemakke lijk het te inventariseren; denk maar aan reigers, aalscholvers, meeuwen e.a., van welke men een vrij nauw keurig overzicht kan bekomen. Ook onze roeken behoren tot de gezellig broedende vogels; zij vertonen zich echt in 't openbaar en iedereen kan de nesten hoog in de bomen zien, vooral zolang deze nog onbebladerd staan. Uit recente tellingen blijkt, dat Nederland 106 kolonies van deze kraaien telt, terwijl van 23 kleinere nederzettingen het aantal horsten niet werd opgegeven. We komen voorzichtig geschat voor 1967 op een aantal van 3500 a 4000 broedpa- ren. Terwijl er in het westen van ons land weinig roeken voorkomen en hun grote dorpen (ik herinner mij dat van de „Keijenberg" bij Renkum met 1000- 1300 horstentegenwoordig slechts 215-250 bewoners tellen vaak min der verdween blijkens de enquête de roek uit de steden en zijn thans in hoofdzaak Gelderland, Utrecht en Friesland de provincies, waar wij hen moeten zoeken. Het is bedroevend dat deze veldfiguur in dertig jaar met liefst 90terugliep door afschot, nest-verstoring, kappen van horstbo men en vergiftiging, ja zelfs werden in een Fries natuurreservaat vergif tigde eieren gedeponeerd, die zo slachtoffers veroorzaakten. Het ver slag geeft navrante voorbeelden van het uitroeiingsproces, ook door Ickale overheden gearrangeerd. In Veenen daal bestond bv. tot 1962 een kolonie van 100 nesten, die doordat ze elk jaar van gemeentewege werden ver wijderd. nagenoeg tot niets inschrom- pelde. De roek is nu eenmaal een voorwaardelijk beschermd# vogel en kan met de wet in hand bestreden worden. Maar leuk is dit niet. 4-5-1968 A. B. WIGMAN bod van president Johnson, probeerde De Gaulle de Amerikanen op zijn hand te krijgen door hun president grotelijks te prijzen voor zijn daad. Op 18 april wond Couve de Murville er niet langer meer doekjes om, toen hij over het hoofd van de Kamercom missie van Buitenlandse Zaken heen een uitnodiging richtte aan beide par tijen door te zeggen, „dat indien Ame rika en Noord-Viëtnam het eens zou den kunnen worden over de keuze van Parijs als plaats van onderhandeling, Frankrijk alles in het werk zou stellen om mee te helpen het probleem op te lossen". Verder meende de Franse regering echter niet te kunnen gaan althans niet in het openbaar. Dat wil echter niet zeggen, dat zij daarna geen pres sie meer heeft uitgeoefend op de Ame rikaanse ambassadeur in Parijs en op Mai Van Bo, de Noordviëtnamese ver tegenwoordiger. In Pariji wordt zelfs beweerd, dat de keuze is gemaakt na geheime stappen van de Franse regering bij de Ameri kaanse en Noordviëtnamese op het ogenblik, dat beide partijen zich in een impasse schenen te bevinden. Inderdaad bezit Parijs, als stad van de onderhandelingen, grote voordelen boven Warschau, Pnom-Penh, New Delhi, of een Indonesische kruiser in Viëtnamese wateren. Het belangrijk ste hiervan is wel, dat de onderhande laars hier niet eenzaam zullen zijn. Zij zullen, zij het niet aan tafel, dan toch wel in de coulissen, omringd worden door hun vrienden en bondgenoten, die staan te popelen om hen met raad en daad bij te staan. Alle bij het conflict betrokken landen hebben in Parijs een of andere verte genwoordiging: Noord-Viëtnam (alge mene diplomatieke delegatie), de Ver enigde Staten, Zuid-Viëtnam (consu laat-generaal), Zuid-Korea, Noord-Ko- rea (handelsmissie met een diplomaat aan het hoofd), Thailand, Filippijnen, Nieuw-Zeeland, Australië, die alle aan ue oorlog zelf deelnemen en tenslotte Rusland en China. DEN HAAG Na de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft nu ook het Koninklijk Nederlands Lanbouwcomité uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over de zuivelsituatie en het uitblijven van beslissingen daar omtrent in de EEG. In een communi qué schrijft het KNLC. in hoge mate teleurgesteld te zijn over de uitslag van het jongste EEG-landbouwoverleg te Luxemburg. Wederom is het ingaan van de vrjje zuivel- en rundvleesmarkt en de gemeenschappelijke politiek uit gesteld. Het daarmee gemoeide Neder landse veehouderijbelang eist, volgens hel KNLC. dat zulks nu in elk geval op 1 juli a.s. zal gebeuren. Ernstig moet worden betreurd, dat het vraagstuk van de tijdelijke grote botervoorraad be sluiten over een goed ingerichte zuivel- marktpolitiek blijkt te verhinderen. Nu het gemeenschappelijke beleid langer op zich laat wachten, zal de Ne derlandse regering nadere maatregelen moeten nemen om de opgetreden melk prijsdaling teniet te doen. zo meent het KNLC. Het veehouderij-inkomen mag in de overgangsperiode niet verder in gevaar komen. Slechts door doeltreffend markt- steun. kan de ontstane ongerustheud in de veehouderij worden weggenomen. William Averell Harriman, die voor de V.S. zal onderhandelen, heeft een lange loopbaan achter de rug als in dustrieel en politicus. Gedurende zijn politieke carrière werd de thans 76-ja- rige Harriman talrijke malen met be langrijke opdrachten van de Ameri kaanse president naar het buitenland gezonden. Tijdens de Tweede Wereld oorlog organiseerde hij de hulp aan de Sovjet-Unie. Van 1943 tot 1946 was hij Amerikaans ambassadeur te Moskou. President Truman benoemde hem tot reizend ambassadeur voor het plan- Marshall dat economisch herstel van Europa tot doel had. Harriman had een belangrijk aan deel in de Conferentie van Genève over Laos in 1961. Xuan Thuy (56). de Noordviëtname se diplomaat, die in Parijs met Harri man, de inleidende besprekingen over de kwestie-Viëtnam zal voeren, is een van de voornaamste ideologen van de communistische partij. Thuy sloot zich al met 14 jaar bjj de „revolutionaire jeugdliga" van Ho Tsji-minh aan. De Fransen zetten hem in 1939 voor zes jaar gevangen. In de gevangenis zette hij zijn activiteiten voort. Van 1963 tot april 1965 was hij minis ter van Buitenlandse Zaken. Hij trad af om gezondheidsredenen. Kort na 't aanbod van Johnson om besprekingen te beginnen, werd Xuan Thuy be noemd tot minister zonder portefeuil le. Duim een maand na de verrassende verklaring van president Johnson op 1 april, waarin hy de bereidheid van de Verenigde Staten bekend maakte om onderhandelingen met Noord-Viëtnam te beginnen, is overeenstemming bereikt over de plaats van samenkomst. Een chronologisch overzicht van de ontwikkelingen sinds 1 april: 1 april: President Johnson deelt mee dat de bombardementen op Noord- Viëtnam drastisch zullen worden be perkt in de hoop, daardoor mogelijk heden te scheppen om te komen tot vredesbesprekingen. 3 april: Hanoi maakt bekend, dat het bereid is afgevaardigden te zenden voor een gesprek met Amerikaanse onder handelaars over stopzetting van de bombardementen en andere vijandelijk heden tegen Noord-Viëtnam. 4 april: President Johnson noemt Genève een geschikte plaats voor de voorbereidende besprekingen. 6 april: Uit Viëntiane (Laos) komen onofficiële berichten dat Noord-Viëtnam de Cambodjaanse hoofdstad Pnom Penh voorstelt als plaats van samenkomst. 9 april: Noord-Viëtnam stelt voor in leidende besprekingen te beginnen in Pnom Penh of de Poolse hoofdstad War schau. De Amerikaanse regering wijst zowel Pnom Penh als Warschau af. 12 april: Noord-Viëtnam beschuldigt Amerika van onoprechtheid en meent, dat het in werkelijkheid geen bespre kingen wil. 14 april: Dc Verenigde Staten noemen vjjf mogelyke plaatsen voor onderhan delingen: Viëntiane (Laos), Genève (Zwitserland), Rangoon (Birma), Dja karta (Indonesië) en New Delhi (India). 18 april: Frankrijk biedt zijn goede diensten aan en stelt Parijs beschikbaar als plaats van samenkomst. Dean Rusk, de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, noemt nog eens tien plaatsen, die de Verenigde Staten ge schikt achten voor de inleidende be sprekingen met Noord-Viëtnam. 19 april: Noord-Viëtnam houdt vast aan Pnom Penh of Warschau. 1 mei: Indonesië stelt voor besprekin gen te beginnen op een Indonesisch oorlogsschip in de Golf van Tonkin. Amerika aanvaardt dit voorstel. 3 mei: Noord-Viëtnam en de Verenig de Staten gaan akkoord met Parijs. PARIJS Sterke politie-eenheden zijn gisteren de binnenplaats van de Sor- bonne-universiteit in Parijs binnenge drongen waar verscheidene honderden linksgezinde studenten zich verschanst hadden. Er ontstonden vechtpartijen tussen de met stokken en stenen gewa pende studenten en de politie, die ge bruik maakte van wapenstok en traan gas. De rector heeft in verband met de incidenten besloten de colleges voor on bepaalde tijd te staken. De actie van de studenten was gericht tegen de slui ting van de universiteit van Nanterre nadat het daar verscheidene maanden onrustig was geweest. f ON DEN (Reuter) Chirurgische ploegen hebben gisteren in Engeland en de Verenigde Staten twee harttransplantaties en een lcvertransplan- tatie uitgevoerd. En Joseph Rizor, de man die een dag eerder een nieuw hart ontving, doorstond gisteren de eerste kritische uren na zijn operatie uitstekend. Na afloop van de uitreiking van de Erasmusprijs aan de Engelse beeldhouwer Henri Moore, heeft de koninklijke familie met een aantal ge nodigden gistermiddag de expositie van werken van Moore bezichtigd in het nationale park „De Hoge Velu- we". Op de foto kijkt koningin Julia na naar een van de beeldhouwwerken. De heer Moore zelf gaf tijdens de be zichtiging uitleg bij zijn scheppingen 0 In het St. Lucasziekenhuis in Hous ton (Texas) kwam gisteren Everett Clair Thomas, een accountant van 47 jaar, goed door een harttransplantatie heen die drieëneenhalf uur duurde. De ingreep werd verricht door een chirurgische ploeg onder leiding van dr. Benton A. Cooley van het hartin- stituut van de staat Texas. Thomas ontving het harflvan een jonge vrouw die dodelijk was getroffen door een kogel in de hersenen. 0 In het Addenbrooke-ziekenhuis in Cambridge (Engeland) gaf een groep chirurgen onder leiding van prof. Roy Calne gisteren een jonge vrouw wier naam niet dadelijk open baar werd gemaakt een nieuwe lever. Het was de eerste levertransplantatie in Engeland. 0 Enige uren later maakte men in de nationale kliniek voor hart ziekten in Londén bekend d^t een groep chirurgen onder leiding van dr. Donald Ross en dr. Keith Ross een -menselijk hart hadden overgeplant maar dat de namen van de twee be trokkenen ongenoemd zouden blijven op verzoek van de familieleden. De patiënt was vanmorgen nog in 'n bevredigende conditie. Het aantal harttransplantaties steeg daarmee tot tien. Er zijn tot nu toe maar heel weinig levertransplantatios geslaagd. De grootste successen met le vertransplantaties zijn tot dusverre be reikt in Denver, in de Amerikaanse staat Colorado. Van de patiënten die in die stad levertransplantaties ondergin gen zijn er thans nog drie in leven. BINNEN 2 DAGEN De beide Amerikanen die binnen achtenveertig uur een ander hart ont vingen hebben de ingreep goed door staan. De toestand van de 47-jarige ac countant Everett Claire Thomas uit Phoenix, in de staat Arizona, die in Houston (Texas) een ander hart kreeg, was enkele uren na de operatie „zo goed als mocht worden verwacht". Gedurende deze negende harttrans plantatie maakten de chirurgen in het St. Lucas-ziekenhuis in ITo' Ston ruim drie kwartier gebruik van een hart- long-machine. TEKENS In Palo Alto (Californië) ging Joseph Rizor, die een dag eerder een ander hart had gekregen, goed vooruit. Hij gaf met oogbewegingen en met zijn handen te kens aan zijn medische verzorgers. Zijn toestand was nog steeds redelijk goed. Te fieri oproerkraaiers uit St.'Willebrord BREDA. De justitie had gisteren alle voorzorgen genomen om relletjes te voorkomen by de berechting van tien arrestanten, die werden beschuldigd van een aandeel in de veldslag met de politie twee weken geleden in St.-Willebrord. Wie toegang tot het zwaar bewaakte Bredase gerechtsgebouw wilde hebben, moest zich by een dubbele controlepost legitimeren en moest eventuele koffer tjes bij de parketwacht achterlaten. De rechtszaal zelf zag blauw van de uni formen. Ook uit de eisen die in de rechtszaal vielen te beluisteren, bleek dat de justi tie voor alles een herhaling van conflic ten met het gezag wil voorkomen. De of ficier van justitie mr. J. Ch. Louët-Feis- ser, eiste daartoe straffen variërend van drie tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek. In alle gevallen gedeeltelijk voorwaardelijk. Tegen twee minderjari gen vorderde hij gedeeltelijk voorwaar delijke tuchtschoolstraffen. „De strafmaat moet duidelijk maken dat men niet als tijdverdrijf op de vrije zaterdagavond de orde kan gaan versto ren", meende mr. Louët-Feisser. WORM ER VEER Een exploderende ketel heeft gistermiddag om half drie bijna de gehele extractie-afdeling van de oliefabriek Crook en Laan N.V. in Wormerveer verwoest. Bij de aangren zende ontzuringsafdeling werd grote schade aangericht. Tientallen ruiten sneuvelden. Drie arbeiders, die in de extractie afdeling aan het werk waren, kwamen met de schrik vrij. De explosie is waarschijnlijk ontstaan doordat een vonk, die ontstond bij het gebruik van een breekijzer, in de open ketel terecht kwam. Daar moet zich in de loop der jaren een gas hebben ge vormd van een restje aceton en zuurstof. ARNHEM De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club heeft er gisteren, op de jaarverga dering van de K.N.A.C., tegen gepro testeerd dat: 0 De particuliere automobilist de du pe dreigt te worden van de invoe ring van de B.T.W. (belasting over de toegevoegde waarde); Het werk aan het verkeersplein Oudenrijn maar liefst acht maanden op het schema achter is geraakt; 0 Het nog steeds niet is gelukt een landelijk alarmerings- en hulpver leningssysteem voor verkeersonge lukken te organiseren. Jhr. W. van Andringa de Kempe- naer wees er op, dat het particuliere autogebruik door de invoering van de B.T.W. ongeveer drie procent duurder zal worden. De B.T.W. van twaalf procent komt immers in de plaats van de omzetbe lasting van vier procent en dat drukt HEERLEN De achttienjarige Heer lenaar P. L., die er vorige week na een loopbaan van vijf dagen als kantoor bediende bij het garagebedrijf Canton Reiss met 36.000 gulden van zijn baas vandoor ging, is gevonden. DeAmsterdamse politie hield hem te gelijk met zijn zeventienjarige vriend H. C. uit Heerlen aan in een pension. Van de 36.000 gulden hadden de jongens er al vijfduizend doorgedraaid. Zij had den zich onder andere een uitgebreide garderobe aangeschaft. UTRECHT De oud-voorzit ter van de Jaarbeurs, ir. W. van Osselen, is gisteren op 67-jarige leeftijd overleden. Hij is langdurig ziek geweest. De heer Van Osselen is ook voorzit ter geweest van de Raad voor indus triële vormgeving en directeur van Gis pens fabriek voor metaalbewerking. In 1963 volgde hij dr. G. van der Wal op als voorzitter van de Jaarbeurs. Vorige maand droeg hij zijn functie over aan de heer W. A. Boelaaard. door op de werkplaatstarieven en de benzineprijzen. Daartegenover zou staan dat op nieuwe auto's slechts twaalf procent B.T.W. zou rusten in plaats van 25 procent omzetbelasting (weeldetarief) nu. Dat zou dus tot een vrij aanzienlijke prijsverlaging van auto's kunnen leiden, maar de regering wenst dat niet en heeft voorgesteld om behalve de twaalf procent B.T.W. bo vendien uitsluitend op personenauto's, een speciale tarief van vijftien procent „egalisatieheffing" te laten gelden. Daardoor zouden de auto's nog weer wat duurder worden. DEN HAAG Verolme heeft nog geen opdracht gegeven te beginnen met de bouw van mammoetdok op Rozen burg. Dit zegt minister mr. L. de Block van Economische Zaken In antwoord op vragen van het liberale Tweede-Kamer lid de heer Th. H. Joekes. Verolme is wel begonnen met het egaliseren van bet terrein, waarop liet project eventueel zal worden uitgevoerd. Een week geleden deelde de heer Ver olme mee het startsein voor de aanleg van het dok te hebben gegeven. Hij was het wachten op een mogelijke financie ringsgarantie van de regering moe. „Over vijftien maanden is het dok klaar," zei hij. Deze mededeling deed veel stof op waaien omdat hiermee het overleg tus sen Verolme en vier grote Nederlandse werven over een gezamenlijk dokproject in het gebied van de Nieuwe Waterweg werd doorkruist. DEN HAAG Het kabinet heeft, na afweging tegen andere prioriteiten, gis teravond in de ministerraad besloten ons land niet aan te melden als gega digde voor het houden van een wereld tentoonstelling. Dit heeft de R.V.D. gis teravond laat desgevraagd meegedeeld. ROTTERDAM Bij het oversteken van de rijbaan is gisterochtend in Rot terdam de 59-jarige H. S. Doornbos door een auto aangereden. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. Hij kreeg ook gisteren nog zuurstof toegediend. De medische kliniek van de Stanford-universiteit onthulde gis teren de naam van de donor. Die donor was Rudy F. Anderson, lid van de di rectie van een telefoonmaatschappij. Anderson, een zeer sportieve man die elke morgen drie kilometer hardliep om fit te blijven, bezweek maandag aan een hersenbloeding. WASHINGTON Een viermotorig pas sagiersvliegveld van het type Electra is gisteren op ongeveer een kilometer ten oosten van Dawson, in de staat Texas, in de lucht ontploft. Het toestel, van de luchtvaartmaatschappij Braniff International, vervoerde volgens de eerste berichten 79 passagiers en had een bemanning van vyf personen. Er zouden geen overlevenden zyn. Het toestel was op weg van Houston naar Dallas. DEN HAAG De voorzitter van het Veteranenlegioen Nederland, de heer B. H. J. Doppen, heeft de leden van het legioen opgeroepen om vrijwillig politie dienst te verrichten. In het maandblad van de vereniging, Oud-Wapenbroeders, roept hij de veteranen op zich bij de plaatselijke politie te gaan melden. „Wij verzoeken u", aldus de oproep, „daar tot uitdrukking te brengen dat u als lid van het V.L.N. te allen tijde en onder alle omstandigheden het demo cratisch gezag in Nederland ondersteunt dat u tegenstander bent van ordever- storende demonstraties en dat u uw diensten aanbiedt aan het plaatselijk ge zagsorgaan om zo nodig mee te helpen en de vrijheid te waarborgen". Gezagsgetrouic Het gaat er volgens de heer Doppen om dat de politie in alle gemeenten dui delijk merkt op hoeveel gezagsgetrouwe Nederlanders in geval van nood kan worden gerekend. Deze oproep is een onderdeel van een artikel, waarin de heer Doppen onder meer prof. Delfgaauw, prof De Graaf het pacifistische Eerste-Kamerlid Boe tes en Rudi Dutsche uitmaakt voor on democratische anarchistische, beledigen de en mensonwaardige elementen. Over prof. Delfgaauw zegt de heer Doppen: „Wij zouden hem graag te lijf gaan. omdat wij weten dat zijn spel met de beledigingen van Johnson een slimmigheidje is, om de massa te mis leiden". En over prof. De Graaf: „We zouden hem het spreken onmogelijk willen maken". ARNHEM De 60-jarige Duitser M. Nickel uit Witten is vrijdagavond om tien voor halfnegen op het station te Arnhem tussen het perron en een trein gevallen. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij zjjn linkerbeen zal moeten mis sen. De trein, die naar Amsterdam ging. kreeg een kwartier vertraging. ROOSENDAAL Op de rondweg in Roosendaal is gistermiddag de 23-jarige A. de Jonge uit Standaarbuiten door een militaire wagen, die deel uitmaakte van een colonne, aangereden. Hij over leed ter plaatse. LIEMPDE Doordat hij plotseling met zijn fiets naar links uitweek, is gistermorgen in Liempde de 76-jarige A. Pen door een bestelauto gegrepen. Hij overleed ter plaatse. UDENHOUT In Udenhout is gister ochtend de achtjarige Adje Das door een haar tegemoetkomende auto aange reden. Het meisje, dat op de fiets reed, was op slag dood. (Van onze weerkundige medewerker) Een storing uit de Golf van Biscaje veroorzaakt dit weekeinde onbesten digheid. Vanmiddag regent het nog uit een zwaarbewolkte lucht, maar morgen verwachten we meer opkla ringen. De temperatuur blijft tenge volge van de regenstoringen aan de lage kant en ook voor morgen voor zien wij in Gelderland geen hogere maxima dan 14 d 15 graden.

De Vallei | 1968 | | pagina 1