Nederlands twaalftal verloor van België Okker bracht de grote Santana zijn eerste verlies in vijf jaar op Spaanse bodem toe Afgebroken partij Gisbert-Hajer moet vandaag beslissing brengen Ernstig ongeluk op circuit van Zandvoort Voetbal in het buitenland Belg Roger de Vlaeminck won Ronde van België voor amateurs Rudi Altig bleef leider in ,Vuelta' Resultaten eerste klassers Nederlaod tweede in Benedicttoernooi Anneke de Bruin twee keer over 50 m BASKETBALLPLOEG VERSLOEG TSJECHEN Hol zegevierde Uitslagen in hoogste klasse waterpolo- competitie Dt GRAAUWE HENGST 10*50 per 1 literfles Franco Bitossi eerste in Ziirich 'n jonge uit een "grote" stal n volbioeu Schaken Korfbal Boven zijn krachten Tal versloeg Gligoric Titanenstrijd Keyzer Plaza de Toros Overige uitslagen Hockey Discuswerpen Engeland Frankrijk België Portugal Italië het paard met de mooiste jonge....! MAANDAG 6 MEI 1968 BAD AIBLING Nederland is in het Clare Benedictschaaktoemooi, dat in het Beierse Bad Aibling is gehouden, als tweede geëindigd achter West-Duits- land, dat evenals vorig jaar winnaar werd. Er ontspon zich zaterdag in de laat ste ronde nog een hevige strijd om de tweede plaats, waarvoor vier landen ge gadigden waren. Dank zij Langeweg, die na een langdurig eindspel in zijn partij tegen de Brit Lee de volle winst behaalde, kon Nederland met eem halve punt voorsprong op Spanje en Engeland op de tweede plaats beslag leggen. De uitslagen van de afgebroken par tijen waren: Vierde ronde: Spanje - Oostenrijk 3'/j - Va; West-Duitsland - Engeland 2Vt - IV». De uitslagen van de vijfde en laatste ronde: Oostenrijk - West-Duitsland 2-2; Zwitserland - Spanje 1-3; Engeland - Nederland 2-2. Gedetailleerd: Kottnauer - Donner V*- !/4; Clarke - Ree Lee - Langeweg 0-1; Basman - Kuypers 1-0. De eindstand: 1. West-Duitsland 12V2 punt; 2. Nederland 11; 3. en 4. En geland en Spanje 10Va; 5. Zwitserland 9V2; 6. Oostenrijk 6. 9 Okker, achter het net, in zijn boeien de en enerverende strijd tegen San- tana. VALENCIA Een wolkbreuk van grote heftigheid heeft een vierde dag noodzakelijk gemaakt in het Davis Cup-duel SpanjeNederland. Op het mo ment dat het er naar uitzag dat Nederland na heldhaftige tegenstand alsnog de vlag zou moeten strijken, greep de natuur in. Bij de stand 57, 16, 01 en 4040 op de service van Nederland werd het beslissende laatste enkelspel Jan HajerJuan Gisbert wegens een hevige regenbui afgebroken en verdaagd naar vandaag. Het heeft er van weg of de elementen een gelijk spel de beste uitslag achten voor dit aan drama zo rijke gebeuren. Nederland was zaterdag met 21 achtergeraakt door een vijfsets nederlaag van Okker en Hajer tegen Santana-Arilla, die een driesetszege had behoren te zijn. Het voortreffelijk sluitende Nederlandse duo stond met 61, 64 en 31 voor en had alleen de partij uit hoeven te serveren, toen de Spaanse journalis ten op weinig sportieve wijze als cheermasters gingen fungeren en daarmee de Nederlanders van de wijs brachten. Tom Okker nam zondag op klinkende wijze revanche door de grote Manuel Santana, door de Spaanse pers tot een halfgod verheven, zijn eerste nederlaag in vijf jaar op Spaanse bodem toe te brengen; 64, 36, 63, 57, 64. Daarmee zag amateurtennisser Jan Hajer zich voor de weinig benijdenswaardige taak geplaatst het publiek nog verder te ter gen via een zege in de beslissende partij op de Spaanse nummer twee, Juan Gisbert. Onder de druk van die verantwoorde lijkheid sloeg Hajer, die in deze wed strijd steeds ver boven zijn krachten heeft gespeeld, te ver door naar de andere kant. Hij trotseerde het schreeuwende publiek op bijna hau taine wijze, ageerde tegen lijnrechter beslissingen en sloeg bij 54 en 4040 in de eerste set dus slechts twee slagen van setwinst verwijderd een service van Gisbert opzettelijk niet te rug. „Ik was nog niet klaar", gebaar de Hajer naar hoofdscheidsrechter Nauds, maar de Belg, die al enkele keren eerder ten voordele van de Ne derlander had moeten ingrijpen, kon dat ditmaal niet doen. Hij kende de service toe, waarna Gisbert, van de ergste zenuwen bevrijd, zich vlot door de eerste set sloeg. Met Hajer ging het steeds slechter, tot bliksemflitsen uit een compacter wordend wolkenveld hem duidelijk maakten dat alles nog niet verloren hoefde te zijn. „Wij zijn van mening dat wij een goede kans hebben", verklaarden zijn ploeggeno ten optimistisch aan de Spaanse jour nalisten. En voor de enkele Neder landers voegden zij daar aan toe: „Het is nog een beetje waar ook, met Hajer weet je nooit waar je aan toe bent. Denk maar eens aan de vijf matchpoints, die hij tegen zich kreeg in de ontmoeting tegen Hongarije een paar jaar geleden. Toen won hij ook". ZANDVOORT Tijdens de training voor de wedstrijden van de KNMV op het circuit van Zandvoort is zaterdag een ernstig ongeluk gebeurd. De 32-ja- rige A. J. Eikhuizen uit Den Haag mocts na een valpartij bewusteloos naar de Mariastichting in Haarlem worden overgebracht. Zondagavond was in zijn ernstige toestand nog geen wijziging ge komen. Tijdens de wedstrijden zelf op zon dag deden zich wel enkele valpartij- tjes voor, echter zonder ernstige gevol gen. Er bestond voor deze wegraces grote belangstelling. Eem boeiend ge hecht leverden de coureurs in de klas se van de sportmachines boven de 500 cc. Riesmeijer werd in de achtste ron de door Molendijk uit Zuidland inge haald, maar deze had teveel van zijn motor gevergd en viel weer terug. De uitslagen waren: Standaardmoto ren klasse A: 12 ronden 50.316 km: 1. Spaan (Amstelveen) BMW 500 in 23.41, 6 (gem. 127.425 km); 2. Van Beek (Aals meer) Triumph 650. Snelste ronde: Spaan in 1.56,1 (gem. 130.015 km). Standaardmotoren klasse B: 12 ron den 50.316 km: 1. Jesse (Heemstede) Kawasaki 340 in 25.06,4 (gem. 120.248 km); 2. Ruygrok (Haarlem) Kawasaki 340. Snelste ronde: Jesse in 2.03,2 (gem. 122,522 km). Standaardmotoren klasse C: 10 ron den 41,930 km: 1. Voesenek (Breda) Du- cati 250 in 22.11,3 (gem. 113,384 km); 2. Eybersen (Hyppolytushoef) Montesa 250. Snelste ronde: Voesenek in 2.10,0 (gem. 116,113 km). Standaardmotoren klasse D: 10 ron den) 41,930 km). 1. Van Klooster (Re- nesse) Adler 250 in 23.32,1 (gem. 96,206 km); 2. Ijsveld (Wassenaar) met Hon da 250. Snelste ronde: Van Baaren (Hp- polytushoef) met NSU 250 in 2.30,2 (ge middeld 100,498 km). Sportmachines tot en met 250 cc, 12 ronden 50.316 km: 1. Mij waart (Neder- horst den Berg) met Kawasaki 250 in 23.59,4 (gem. 125.842 km); 2. Lablans (Uden) met Bultaco 250. Snelste ronde: Mijwart in 1.57,4 (gem. 128.575 km). Sportmachines 250 tot en met 500 cc, 12 ronden 50,316 km: 1. Dekker (Cas- tricum) met Kawasaki 350 in 23.14,0 (gem. 129.937 km); 2. Klompstra (Oude Niedorp) Norton 500. Snelste ronde: Dekker in 1.53,7 (gem. 132,759 km). Sportmachines boven 500 cc, 12 ron den 50.316 km: 1. Riesmeijer (Rotter dam) met Triumph 650 in 23.24,4 (gem. 128.982 km); 2. Smeets (Geleen) met BSA 650. Snelste ronde: Riesmeijer in 1.54.2 (gem. 132.178 km). Zijspannen: 8 ronden 33,544 km: 1. Reisling'Reisling (Gruttekoven) BMW 600 in 19.45,4 (Gem. 101.875 km). Snels te ronde: Van Dam/PLaggenburg (Am sterdam) met BMW 600 in 2.22,4 (gem. 106.002 km). BELGRADO De Russische groot meester Michael Tal heeft zaterdag in Belgrado de zesde partij van de twee kamp tegen de Zuidslaviër Svetozar Gligoric voor het kandidatentoernooi in winst omgezet. Beide spelers hebben nu drie purften. De zevende partij wordt vandaag gespeeld. Toch moet het een ongelukkige spe ling van het lot worden geacht dat de uiteindelijke beslissing in deze ontmoe ting in handen is gelegd van de tweede garnituur van beide landen. Het duel Okker-Santana had er meer kwaliteiten voor. Het is een titanenstrijd geworden tussen de man, die jarenlang gold als de beste speler van Europa en de spe ler, die thans de meeste aanspraak op die titel kan maken. Want Okker is een van de zeer groten geworden. San tana, die in zijn gehele loopbaan een voorbeeld van sportiviteit is geweest, had al waarschuwend gezegd: „Okker kan mij verslaan, ik ben niet meer in mijn grootste dagen". Maar de Spaan se pers, die hem tot bovenaardse hoog te heeft opgeschreven, wilde er niet aan dat Santana op bijna dertigjarige leeftijd veel aan zijn snelheid heeft verloren. Zodra Okker zijn tegenstan der even een kans gaf, laaiden de fana tieke aanmoedigingen op. En het pu bliek, dat aanvankelijk sportief rea geerde, ging mee. Zo werd het voor Okker toch nog een uiterst moeilijke wedstrijd. De oude meester veerde in kritieke situaties op en deed meer dan mense lijkerwijs van hem verwacht mocht worden. De objectieve toeschouwer wist niet wat hij meer moest bewonde ren: het tempo, de moordende sprei ding en de geweldige smashkracht van de Nederlander of de taaie vasthou dendheid van de Spanjaard. Okker was dicht bij een zege in vier sets. De hinderlijke wind maakte het moeilijk voor de serveerders. Santana sloeg zijn eerste service vaker in, maar Okker had een zeer betrouwbare tweede opslag. Hij maakte geen enke le dubbele fout, tegen Santana een. Okker sloeg vijf directe winners, San tana vier. Gezegd moet worden dat Okker in de vierde en vijfde set zeer sterk serveerde, maar Santana zo mo gelijk nog sterker retourneerde. Het aantal doorbraken was opval lend groot. In de eerste drie sets tel kens drie keer, in de vierde zelfs zes keer. ókker kwam met 31 voor en kreeg op 54 de kans de partij te be slissen op eigen service. Maar juist op dat kritieke moment sloeg Santana zijn scherpste passeerslagen. Hij pakte zelfs de set. Okker, wijzer geworden, bleef in de vijfde iets meer terug, vertrouwend op zijn scherpe spreiding. Na een door braak in de derde game concentreer de hij zich volledig op de eigen service, hetgeen hem gelukte. Santana kwam met 13, met 24 en zelfs bijna met 25 achter, veerde toen nog een keer op, maar was tegen het einde toch duidlijk uitgespeeld. Men moet zich temidden van de dei nende, schreeuwende massa hebben be vonden, zich net zo lichamelijk bedreigd hebben gevoeld als de twee Nederlandse jongens op de baan om te kunnen be seffen hoe een zekere overwinning in 't dubbelspel van zaterdag als zand door de vingers is geglipt. Twee en een halve set speelde de gelegenheidsformatie Ok- ker-Hajer, die in het verlelen nooit overtuigd, tennis van pure wereldklasse. Hajer gebruikte die blijkbaar alleen voor hem bestaande mogelijkheid ver boven zichzelf uit te groeien. Okker schoot als een schim langs het net en beukte zijn smashes dwars door de ge desorganiseerde verdediging. De Neder landers voelden elkaar perfect aan en hielden ondanks de razendsnelle slagen wisselingen hun helft volkomen gedekt. In de eerste set verloren Santana en Arilla elk hun service na 1540. In het begin van de tweede waren er tekenen dat de Spanjaarden gedemoraliseerd raakten. Santana vergat zich na een zoveelste misser en sloeg een bal uit de hand hard tussen de schouderbladen van Okker. Onopzettelijk, maar wel pijnlijk. Op dat moment bleek Neder land een twee-frontenoorlog té moeten voeren. Een fluitconcert klonk op. Niet voor Santana, maar voor Okker, die luidkeels van simuleren werd beschul digd. Na een voorsprong van 31 in de derde set werden de reacties zelfs uit gesproken onsportief. Een love-game van Santana op zichzelf van weinig betekenis werd de strohalm waaraan de Spanjaarden zich vastklampten. De Spaanse journalisten ontpopten zich als volleerde agitatoren. Zij brulde hup aanmoedigingen tijdens rallies. Okker, die aan service was, schrok. Een misser van hem werd be jubeld. Een uitroep van Hajer van on genoegen werd duizendvoudig her haald. Okker kwam op 040, maar meteen had hij zich weer onder con trole. De smash, die hem echter op deuce had moeten brengen, ging centi meters uit. In die ongelukkig verlopen game heeft het stadion veel weg ge had van de Plaza de Toros. Geen hand kwajn meer 'op elkaar voor een Neder landse winner, fouten van de eigen for matie werden weggeklapt. In enkele minuten werd het van 31 36. Bij 13 in de vierde set werd het een Nederlandse televisiecommentator te bar. Zijn aanmoedigingen daverden bij een gelukkige slag van Hajer door het ineens doodstille stadion. Het hielp. Voor een ogenblik was de ban gebro ken. Twee games lang domineerden de Nederlanders weer. Maar bij 33 verkrampte Hajer. Zijn service stokte. En direct kwam het 3500-koppig la- waaimonster weer in actie. ..De Spaanse spelers moesten het uit eindelijk toch zelf doen", was Van Dal- sums laconiek commentaar. En dat deden zij inderdaad. Arilla, die vol strekt geen antwoord had gehad op de priemende topspinpass van Okker, sloeg ineens alles terug. Santana's dri ves kwamen geen centimeter te hoog over het net. Het had in de vijfde set nog een boeiende strijd kunnen wor den, want ook Hajer herstelde zich duidelijk. Okker had echter in de voor gaande sets teveel moeten geven. In de derde game zakte hij even weg en dat was voor de steeds beter spelende Spanjaarden voldoende de partij te be slissen. Maar een dag later nam Ok ker op overtuigende wijze revanche. Nog drie landen ontbreken op het speelschema voor de tweede ronde van het Davis-Cup toernooi in de twee Europese zones compleet te maken. In groep A zijn de duels tussen Spanje en Nederland (22) en tussen Zweden en Rhodesië (11) nog niet beslist. In de B-groep hebben Luxemburg en Noorwegen pas drie partijen afgewik keld. 12. De wedstrijden, die dit weekeinde wel tot een beslissing kwa men. zijn: groep A: Groot-Brittannië- Frankrijk 30; de resterende par tijen worden niet meer gespeeld); Fin land-Portugal 41; Sovjet-Unie-Grie kenland 41; Zuidslavië-Nieuw Zee land 30; Italië-Hongarije 50. Mona co had Ierland vorige week al met 32 verslagen. Groep B: Bulgarije-Turkije 50; West-Duitsland-Zwitserland 13; Bel- gië-Polen 32; Tsjecho-Slowakije-Bra- zilië 32; Iran-Israël 30; Oostenrijk- Zuid-Afrika 05. Roemenië had vorige week al met 41 van Denemarken ge wonnen. In de tweede ronde worden de vol gende wedstrijden gespeeld: groep A: SpanjeNederland, ZwedenRhodesië, Groot-Brittannië-Finland, Sovjet-Unie- Zuidslavië, Italië-Monaco. •- Groep B: Bulgarije-West-Duitsland, België-Tsjecho Slowakije, Luxemburg- Noorwegen—Roemenië en IranZuid- Afrika. Het mysterie van de wedstrijd Zwe- den-Rhodesië is zondagavond laat op gelost. De wedstrijd blijkt te worden gespeeld in Bandol in Zuid-Frankrijk. Aanvankelijk ontkende zowel de Zweedse als de Franse tennisbond dat er een verzoek was geweest om de wedstrijd in Frankrijk te mogen spe len, maar zondag is men op de parti culiere baan toch begonnen in Bandol. Het besluit om in Bandol te spelen, een stap die werd gekoesterd als een staatsgeheim, was overigens al vrijdag genoemen, want toen vertrokken de Rhodesische spelers uit Baastad naar Frankrijk, de Zweden volgden een dag later. Hoe serieus men heeft gepoogd om de speelplaats geheim te houden blijkt uit het feit, dat officials van de Zweedse tennisbond de uitslagen van de wedstiijden van Bandol naar Stockholm doorbelden en dat daar de resultaten werden bekend gemaakt als of de wedstrijden ergens in Zweden worden gehouden. ROTTERDAM Anneke de Bruin, met een worp van 51.84 meter sinds een week Nederlands record houdster dis cuswerpen, kwam zondag tijdens wed strijden in Rotterdam weer tweemaal boven de vijftig meter. De atlete van Sliedrecht Sport wierp de discus 50,40 en 50,20 meter ver. Bij de heren leverde Aad Bos van AVR eveneens een goede prestatie: hij won de 110 meter horden in 15,0 seconden. Rob Kila van Metro won de 800 meter in 1.54,6. HEERLEN Het Nederlandse bas ketballteam (heren) heeft zondag in Heerlen met 68-61 gewonnen van Tsjecho-Slowakije. Bij de rust stond Nederland al met 39-31 voor. Top scorers waren voor Nederland: Ton Boot (25 treffers), en Erik van Woer- kom (18); voor Tsjecho-Slowakije: Jiri Zidek (25) en Jiri Ruzicka (12). De 5000 toeschouwers in sporthal „Varenbeuk" zagen een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Nederland door gro ter enthousiasme kon zegevierden. De Tsjechen waren technisch beter en ook sneller in de aanval. De afwerking was bij hen echter bijzonder slecht ver zorgd. Nederland had vanaf het begin een voorsprong. Vlak na de rust scha kelden de Tsjechen over in een hogere versnelling en Nederland moest mach teloos toezien hoe Tsjecho-Slowakije, vooral door toedoen van topscorer Jiri Zidek, de ruststand van 39-31 omzette in een voorsprong van 41-43. Maar spoedig verflauwden de Tsjechische aan valsacties en konden de oranjehemden weer het initiatief overnemen. De over winning kwam verder dan ook niet meer in gevaar. Op 7 mei volgt een tweede wedstrijd tegen dezelfde tegen stander, die in Zwolle wordt gespeeld. KROMMENIE De Sliedrechtse at leet Hol heeft zondag de in Krommenie gehouden loop over 30 km, die tevens gold als selectie voor de landenwed- strijd Nederland - Zwitserland - West- Duitsland .gewonnen. Na de start na men Hol en Van Kasteren de leiding, hadden een minuut voorsprong na 25 km, waarna Hol met een tussensprong zijn vluchtmakker loste en onbedreigd won. De uitslag was: 1. Hol (Sliedrecht Sport), 1 uur 39 min. 35,6 sec.; 2. Van Kasteren (Sparta, Den Haag) 1.40.44; 3. Vink (AV'23, Amsterdam) 1.44.53; 4. Kijne (Shell, Vlaardingen) 1.45.19; 5. Mol (GAC, Hilversum) 1.45.48; 6. Veld (Avon, Heerlen) 1.45.5.7 Hoofdklasse: DJKHZPC 45; De MeeuwenZIAN 32; Neptunus ArnhemAZPC 63; Neptunus AmersfoortESC A 50; De Robben—Het Gooi 7—2; DZV—Het IJ 5—4. Eerste klasse: SVHZCE af gel.; PSV—Polar Bears 62; Neptunus Zaand.Zwemlust afg.; DAW—UZSC af> LZC—Nereus 2—5; GZC—HPC 4—1. Heren, kampioenschap van Nederl.: Hattem—HTCC 0—5; HM C—Kampong 02 (Kampong kamp.). Dames, kampioenschap van Nederl.: ArnhemEMHC 00; GroningenLa ren 02. LONDEN Met voor de meeste ploegen nog slechts een wedstrijddag voor de boeg is er in de competitie van de Engelse eerste divisie nog steeds geen beslissing gevallen. In zyn adem benemende race naar de landstitel 1968 verpletterde Manchester United zater dag het arme Newcastle United met 6-0, leverde Manchester City op White Hart Lane in Londen een uitstekende prestatie door ten aanschouwe van 51.000 toeschouwers Tottenham Hot- psur met 3-1 te verslaan, maar maakte Leeds United een hoogstwaarschijnlijk fatale misstap door met 2-1 van Liver pool te verliezen, dat evenals Leeds nu nog slechts een theoretisch kansje op de titel heeft. Manchester United en Manfchester City hebben echter nog steeds evenveel punten en pas de laatste ontmoetingen („The City" moet naar Newcastle United en Matt Busby's dis cipelen ontvangen Sunderland) zullen de beslissing kunnen brengen. De Spurs hebben geen schijn van kans gehad tegen het felle en met grote inzet spelende Manchester City. Pas nadat de zojuist voor de Engelse selec- tieploeg geselecteerde Colin Bell (2x) en Mike Summerbee hun ploeg op een comfortabele 30 voorsprong hadden gezet, kon Jimmy Greaves vijf minuten voor tijd het enige Londense doelpunt scoren. Manchester United bleek zelfs zonder Nobby Stilles en Denis Law veel te sterk voor een pover Newcastle. In de eerste helft maakten de „Mancunians" al drie doelpunten en daar werden tot grote vreugde van de meesten van de 60.000 toescho'uwers na de rust nog drie aan toegevoegd. George Best scoorde een hattrick (een „normaal" doelpunt en twee benutte strafschoppen), Brian Kidd trof twee maal de roos en David Sadler maakte het halve dozijn vol. Newcastle stelde daar niets tegenover. Ook in de onderste regionen is de strijd nog spannend. Fulham is reeds gedegradeerd, maar wie de Londenaars naar de tweede divisie gaat vergezellen staat nog lang niet vast. Kandidaten voor deze twijfelachtige eer zijn nog Stoke City, dat zaterdag met 3-0 van Cupfinalist Everton verloor, Coventry (0-0 tegen West Ham United) er. Shef field United, dat Burnley op eigen veld met 2-0 de baas bleef. Alle ploegen heb ben 32 punten, met dien verstande, dat Stoke een wedstrijd minder heeft ge speeld. Burnley - Sheffield United 0-2; Ever- ton - Stoke City 3-0; Fulham - Sou thampton 2-2; Leeds United - Liver pool 1-2; Leicester City - Nottingham F 4-2; Manchester United - Newcastle United 6-0; Sheffield Wednesday-Arse nal 1-2; Sunderland-West Bromw. Alb. 0-0; Tottenham H - Manchester City 1-3; West Ham United - Coventry City 0-0; Wolverhampton Wand. - Chelsea 3-0. Sochaux - St. Etienne 0-4; Monaco - Marseille 1-0; Rennes - Bordeaux 1-0; Sedan - Lens l-l;Metz - Strasbourg 1-0. Stand aan kop: 1. St. Etienne 48 pun- ten uit 32 wedstrijden; 2. Marseille 37 punten uit 32 wedstrijden. Beveren-Waas - FC Brugge 1-2; Olympic Charleroi-Lierse SK 3-0; Be ringen - Anderlecht 2-0; Racing White - Waregem 2-0; FC Luik - Beerschot 1-0; Antwerp FC - Standard 0-0; FC Meche- len - Charleroi SC 0-1; Daring - St. Truiden 0-1. De stand op kop: 1. Anderlecht 43 pnt.; 2. FC Brugge 41 pnt.; 3. Standard 38 pnt. De rij wordt gesloten door 12. FC Luik en Beveren-Waas, beide 23 pnt.; 14. FC Mechelen 22 pnt.; 15. Olympic Charloroi 20 pnt.; 16. Antwerp Op de voorlaatste speeldag van de Portugese competitie heeft Benfica een voorsprong van twee punten genomen op Sporting. Benfica speelde gelijk (1-1) in de uitwedstrijd tegen Porto, Sporting verloor op eigen veld met 0-1 van Vitoria Sebutal. Porto-Benfica 1-1; Sporting Lissabon - Vitoria 0-1; Guimaraes - Sporting Braga 2-0; Varzim - Barreirense 5-1; Academica - Belenenses 3-1; Sanjoanen- se - Leixoes 2-3; OUF - Tirsense 5-0. De stand aan de kop van de ranglijst is: 1. Benfica 39-11; 2. Sporting 37-13; 3. Porto 34-16; 4. Vitoria Sebutal 34-16. Atalanta Bergamo - Bologna 1-0; Brescia - Lanerossi Vicenza 0-0; Cag- liari - Torino 2-0; Internazionale - Na- poli 1-2; Juventus - Samdoria 3-1; Ro ma - AC Milan 1-1; Varese - Mantova 1-1. ADVERTENTIE MERKSEM Het Nedeijands twaalf tal heeft zondag in Merksem de korf balinterland tegen België met 8-7 verlo ren. Bij de rust leidden de Belgen met 5-3. Er waren 3.000 toeschouwers. De Nederlandse ploeg speelde in de 71e ontmoeting tegen België ongeïnspi reerd en de spelers en speelsters bleven ver beneden hun normale vorm. Vooral het schieten was onverzorgd en onzui ver. De Belgen, als altijd enthousiast, profiteerden hiervan reeds in de eerste opstelling. Jan Wals en Ton van Rhee alsmede Noortje ten Wolde en Emmy Gildemeester startten zwak in de aanval en door Van Hemel en Cools namen de Belgen een voorsprong van 2-0. Door Goossens werd het 3-0 en daarna leek het Nederlandse twaalftal zich enigszins te herstellen. Noortje Borger en Wil Reuter verkleinden de achterstand tot 3-2, maar toen kreeg de strijd een steeds teleurstellender verloop. Ton van Rhee, aanvankelijk door Goossens uit geschakeld en Jan Wals kregen in de aanval wat meer kansen, maar telkens als Nederland de achterstand had ver kleind, vergrootten de Belgen de mar ge weer tot twee treffers. Dit werkte zeer ontmoedigend op het Nederlandse twaalftal, maar in de slotfase kwam er even hoop. Nadat Jan Wals voor 7-6 had gezorgd voerde Peeters weliswaar de score weer op tot 86, maar een doelpunt van Mouw maakte de strijd weer open. De tijd bleek echter te kort om de Belgen de zege nog te ontnemen. Het scoreverloop was: Van Hemel 1-0; Cools 2-0; Goossens 3-0; Noortje Borger 3-1; Wil Reuter 3-2; Colla 4-2; Jan Wals 4-3; Cools 5-3; Rust: Hans Pouw 5-4; Peeters 6-4; Wil Reuter 6-5; Jeaniine Fret 7-5; Jan Wals 7-6; Pee ters 8-6; Hans Pouw 8-7. JONGE KONTICH De Belg Roger de Vlae minck heeft de Ronde van België voor amateurs op zijn naam geschreven. De wer« Idkampioen Cyclocross nam in de laatste rit geen enkele risico en ging in Kontich als eerste door de finish voor de Nederlander Rene Pijnen, die zowel zaterdag als zondag met uitstekende re sultaten voor de dag was gekomen. De Woensdrechter finishte zaterdag in het eerste gedeelte van de zevende etappe een rit van Verviers naar Leopoldsburg over een afstand van 108 kilometer als eerste en won later op de dag ook nog de individuele tijdrit van zeven kilometer in een tijd van 8 minuten en 47 seconden. Bijnen had echter een te grote achterstand op Ro ger de Vlaeminck om op de laatste dag nog een bedreiding voor deze Belgische belofte te kunnen vour.en. Van de an dere Nederlanders leverde Joop Zotie- melk een goede prestatie met een vier de plaats zowel in de tijdrit als in de laatste etappe. Het eindklassement luidt: 1. Roger de Vlaeminck (Belg.) 26.29.07; 2. Ronnie van de Vijver ZURICH De Italiaan Franco Bitos si, een van de meest succesrijke renners op de wegen in Zwitserland, heeft zon dag de 55e editie van 't kampioenschap van Zürich gewonnen. Het wedstrijd verloop was teleurstellend. Er waren nauwelijks ontsnappingen van beteke nis en de rit eindigde dan ook in een massasprint van 80 renners. Achter Bi tossi (die voor de 249 km, 6 uur, 27 min. en 40 sec. nodig had) eindigden Van Sweevelt (België) en Basso (Italië) resp. op de tweede en derde plaats. De beste Nederlander was Jan Harings, die op de zesde plaats beslag legde. Cees Zoon tjes kwam als negende binnen. MADRID Rudi AJtig rijdt ook na dit weekeinde nog steeds in het „Ama rillo-shirt". De blonde Duitser hand haafde zich zonder moeite aan de top van het algemeen klassement van de Ronde van .Spanje. In geen van beide verreden etappes is de positie van Altig in gevaar geweest. Zowel in Madrid als Valencia moes ten de massasprints de beslissing bren gen. Zaterdag leek het er in de Spaan se hoofdstad even op dat Altig de tien de etappe op zijn naam zou schrijven, maar de Spanjaard Domingo Perurena, een van de jonge Spaanse renners, schoot net even eerder over de meet dan Altig. Zondag in Valencia, na een 242 kilo meter lange etappe, was de eindspurt een geheel Spaanse aangelegenheid. Ra mon Saez, in Heerlen tijdens de wereld kampioenschappen derde achter Eddy en Jan Janssen, kwam vlak voor het finishdoek vanachter de voorop rijden de Jose Lopez Rodriquez vandaan en versloeg hem met een half wiel. Van daag verwacht men in de „vuelta" felle re strijd dan in de voorgaande dagen. De etappe van Valencia naar Gijon be vat namelijk twee bergen: de Rebólla- de (2e categorie) op 45 kilometer van de finish en de Manzaneda (3e catego rie), die op 35 kilometer van de eind streep is gelegen. Het algemeen klassement na de elfde etappe luidt: 1. Altig (Did) 45.42.40; 2. Wright (GB) 45.43.05; 3. Janssen (Ned) 45.43.39; 4. Momene (Sp) 45.43.46; 5. Errandonea (Sp) 45.43.49; 6. Aimar (Fr) 45.44.24; 7. Peffgen (Did) en Gomez del Moral (Sp) 5.44.34. Jan Janssen blijft leider in het pun tenklassement met slechts anderhalve punt voorsprong op Altig. (Belg.) 26.31.12, 3. Engelbert Opdebeeck (Belg.) 26.31.52; 4. André Dierickx (Belg.) 26.32.56; 5. Gustaaf van Roos- brouck (Belg.) 26.35.59; 5. Eddy Rey- niers (Belg.) 26.36.00; 7. Roger Joch- inans (Belg.) 26.37.46; 8. Rene Pijnen (Ned.) 26.37.48; 9. Joop Zoetemelk (Ned.) 26.39.43; 10. Georges Claes (Belg.) 26.39.57; 19 Cees Rentmeester (Ned.) 26.41.56; 29. Frans Hoogerheide 26.52.23; 44. Ger Harings 26.57.29; 49. Leo Bogers 27.05.14; 65. Henk Schoofs 27.28.27. Eerste klasse B GSVPapendrecht 11 De MusschenUnitas 33 Neptunus—VUC 1—2 (VUC degr.) UVSEBOH 4—0 OvermaasRoodenburg 30 UVS 22 12 6 4 30 46—17 Neptunus 22 8 9 5 25 40—30 De Musschen 22 9 7 6 25 4237 Roodenburg 22 10 4 8 24 3025 Papendrecht 22 9 5 8 23 37—36 EBOH 22 7 9 6 23 25—28 CVV 22 7 8 7 22 37—39 Gouda 22 9 4 9 22 32—36 Unitas 22 7 7 8 21 35—34 Overmaas 22 7 6 9 20 3542 VUC 22 7 5 10 19 26—36 GSV 22 2 6 14 10 20—45 UVS kampioen, GSV en VUC degrade ren. Eerste klasse D WVC—Vosta 4—0 De TreffersHengelo 23 Spel. Enschede—ESCA VC 3—0 DOS '19Rheden 0—2 Jonge KrachtAZC2—3 (Jonge Kracht degr.) Be Quick Z—Quick '20 5—2 Rheden 22 18 2 2 38 56—21 Hengelo 22 15 5 2 35 63—27 De Treffers 22 10 5 7 25 42—36 Spel. Enschede 22 9 6 7 24 37—27 Be Quick 22 9 4 9 22 46—42 DOS '19 22 5 10 7 20 27—29 VOSTA 22 6 8 8 20 35—38 ESCA/VC 22 6 5 11 17 33—45 Quick '20 22 5 7 10 17 28—38 AZC 22 6 5 11 17 31—53 Jonge Kracht 22 7 2 13 16 26—48 WVC 22 4 5 13 13 30—50 Rheden kampioen, WVC en Jonge Kracht degraderen. Eerste klasse E VlissingenVeerse Boys 12 TOP—RKC 0—1 UNA—Sparta '25 2—3 Helmond—De Valk 2—0 DESK—Concordia SVD 1—1 TSC—Middelburg 0—0 (Middelburg kamp.) Middelburg 24 13 5 6 31 50—32 Sparta '25 24 12 6 6 30 51—32 TSC 24 12 6 6 30 35—29 Veerse Boys 24 12 5 7 29 39—28 Helmond 23 9 8 6 26 34—26 RKC 24 9 8 7 26 23—26 TOP 23 10 5 8 25 40—29 DESK 23 9 6 8 24 38—34 UNA 24 10 4 10 24 42—4S Conc. SVD 24 8 7 9 23 42—43 Vlissingen 23 5 7 11 17 22—38 De Spechten 24 4 4 16 12 23—48 De Valk 24 3 5 16 11 23—55 Middelburg kampioen, De Spechten en De Valk degraderen. Eerste klasse F KVC Oranje—EHC 2—1 AlmaniaChèvremont 11 Almania 22 13 6 3 32 60—23 Heer 22 12 5 5 29 38—23 SVN 22 9 7 6 25 44—38 RIOS '31 22 10 5 7 25 39—38 Roermond 22 9 6 7 24 3128 Spel. Irene 22 7 8 7 22 35—33 MKC 22 8 6 8 22 30—33 Wilhelmina '08 22 8 5 9 21 31—30 KCV Oranje 22 8 5 9 21 36—38 Minor 22 6 8 8 20 27—42 Chèvremont 22 3 10 9 16 25—34 EHC 22 2 3 17 7 19—55 Almania kampioen, EHC en Chèvre mont degraderen.

De Vallei | 1968 | | pagina 10