Rotterdam proefde in weekeinde de echte zesdaagse-sfeer Post-Sercu oppermachtig Delfse Laga won gestuurde vieren Drie Olympische kandi daten kwamen niet opdagen Uitslagen draverijen Equipe Elford-Maglioli reed sterk in Targa Florio Winst voor Sigmans Tsjechische GP voor Andersson Nederlandse zeqes in Tilburgse Grand Prix Spaanse overwinning in de 125-cc-klasse Dubbele zege voor Porsche FC Köln in finale Duitse voetbalbeker Hongarije versloeg Rusland met 2-0 Alleen Loeveseijn kwam tot winst Jeugdploeg verloor Nederlands B-elftal verloor van We^Muitse bondsploeg Frans zaterdagelftal won van België TLéé" JÈ m Kernploegen voor komend seizoen Londense titels voor Court en Fletcher Twee open toernooien in de Ver. Staten Rosewall en Laver in de finale Bossi behield titel BEST VOETBALLER VAN HET JAAR Beslissende winst bij start al bereikt MINIWEDSTRIJD IN NIJMEGEN Opwinding Grand Prix-races Tafeltennis Hockey Coupe Fernand Chanelle Come-back Schaatsen Ongelijk Mereveld Sappemeer ROTTERDAM Rotterdam heeft tijdens het weekeinde de echte zesdaagse-sfeer geproefd. Vooral van zaterdag op zondag, in de zogenaamde „Nacht van de bevrijding", toen het spektakel in verband met de nationale herdenking pas om het middernachtelijk uur weer begon, heerste er een ongekende sfeer in de Energiehal. Het rennersveld, dat zich de afgelopen dagen bepaald niet gespaard had, wilde de ruim 5.000 toeschouwers waar voor hun geld bieden. Ondanks alle „circusactiviteiten", die er nu eenmaal on vermijdelijk aan een zesdaagse verbonden zijn, viel er ook NORG De Nederlandse terreinrij ders hebben in de internationale moto- cross te Norg het tweede garnituur van Groot Brittannië, België, Dene marken en Zweden duidelijk terug ge wezen. De ruim 15.000 toeschouwers za gen een fel gevecht tussen Frans Sig mans uit Bakel en Pierre Karsmakers uit Aalst. Achter dit tweetal streden de uitstekende rijdende Gerrit Wolsink en Jo Lammers. Pierre Karsmakers won de le manche. Hij had echter geluk dat Sigmans veel tijd bij de start verspeelde. Sigmans werd overtuigend eerste in de tweede manche. De derde manche was het hoogtepunt. Ronden lang volgde Kars makers Sigmans op enkele meters. Uit eindelijk besliste Sigmans de strijd in zijn voordeel. De eindstand luidde: 1. Frans Sigmans (Bakel) Husqvarna 4 punten; 2. Pierre Karsmakers (Aalst) CZ 5; 3. Gerrit Wolsink (Hengelo) Husqvarna 12; 4. Jo Lammers (Val- kenswaard) Husqvarna 14; 5. Wiebe Plötz (Nieuw Dordrecht) Husqvarna 25; 6. Bo Pettersson (Zweden) CZ 26; 7. Jan Keizer ('s Heerenberg) Husqvarna 27; 8. Frits Selling (Am sterdam) Greeves 31; 9. John Baks (GB) BSA; 10. Alan Clough (GB) Husqvarna; 11. Arthur Lampkin (GB) BSA; 12. Rudi Boom (Enter) Montesa. PRAAG De Zweed Hakan Anders son heeft zondag in Praag de Grand Prix van Tsjecho Slowakije moto-cross gewonen, de derde wedstrijd tellend voor het wereldkampioenschap in de 250 cc- klasse. De Belg Joel Robert werd twee de. Diens landgenoot Sylvain Geboers behoudt de leiding in de competitie om de wereldtitel. De uitslag: 1. Andersson (Zweden) met Husqvarna; 2. Robert (België) met CZ; 3. Arbekov Rusl.) met CZ; 4. Geboers (Belg.) met CZ. Stand wereldkampioenschap: 1. Geboers 14 pnt.; 2. Andersson en Ro bert, beiden 12 pnt.; 4. Hallman (Zwe den) 11 pnt.; 5. Petersson (Zw.) 7 pnt. ZOLDER De Nederlanders hebben zondag de ereplaatsen voor zich opge ëist in de races om de Grahd Prix van Limburg, die werden gehouden op het circuit van Terlamen te Zolder en die telden voor het Europese kampioen schap toerwagens. De uitslagen luidden: Klasse tot 850 cc 1. Swart (Nederl.) met Fiat Abarth 30 ronden in 1 uur, 1 min 44 sec. (gem. 121.985 km per uur).; 2 Akersloot (Ned.) met Morris, op 2 ronden; 3. Holvoet (Belg.) met DKW, op 3 ronden. Snelste ronde: Ed Swart, 2.01.8 (gem. 123.665 km/u). 850 1000 cc: 1. Ad Goedemans (Ne derl.) met Fiat Abarth, 32 ronden in 1 uur 56,6 sec (gem. 131.815 km per uur); 2. Hezemans (Ned.) met Fiat Abarth, 1.00.57; 3. Fitzpatrick (G.B.) met Ford Anglia 1.01.398. Snelste ronde: Goede mans 1.52.8 (gem. 133.532 km/u). Algemeen klassement: 1. Goedemans (Ned).; 2. Hezemans (Ned.); 3. Fitzpa trick (G.B.); 4. Pam (It.) met Fiat Abarth op 1 ronde; 5. Handely (G.B.) met Austin Cooper S, op 2 ronden; 6. Swart (Ned.) op 2 ronden; 7. Poole (G.B.) met Austin Cooper S, op 2 ron den; 8. Akersloot (Ned.), op 4 ronden. Een in twee manches gereden wed strijd voor formule 2 renwagens werd gewonnen door de Oostenrijker Jochen Rindt met een Brabham, op de tweede plaats gevolgd door de Nieuwzeelander Chris Amon met een Ferrari. De uitslagen luidden: le manche: 1. Jochen Rindt (Oostenrijk) met Brab ham, 24 ronden in 36 min 7,1 sec (ge middelde 163.931 km per uur); 2. Chris Amon (N. Zeeland) met Ferrari 36.18,6; 3. Chris Irwin (G.B.) met Lola, 36.37,3; 4. Redman (G.B.) met Lola 36.49,5. 2e manche: 1. Jacky Ickx (Belg.) met Ferrari, 24 ronden in 35, 39,8 (gem. 168.939 km per uur); 2. Amon 35.42,9; 3. Rindt 35.44,7; 4. Pescarollo (Fr.) met Matra, 35.46,6; 5. Irwin 35.54,8. Eindklassement: 1. Jochen Rindt 4 pnt.; 2. Chris Amon 4 pnt.; 3. Chris Irwin 8 pnt.; 4. Jacky Ickx 9 pnt.; 5. Redman 12 pnt. De snelste ronde werd gereden door Jochen Rindt, namelijk in 1 min 27,5 sec., een gemiddelde snelheid van 172,142 km per uur, wat voor het cir cuit van Terlamen een nieuw record betekende. Uiteraard zien de toeschouwers op de tribunes dat ook. Maar zij kunnen des ondanks toch een grenzeloze bewonde ring opbrengen voor het vakmanschap van het favoriete duo, dat elke te ver gaande „brutaliteit" van de concurren tie direct in de kiem smoort. Vooral za terdagnacht was Post, die zijn oude vorm geheel schijnt te hebben hervon den, groots. De lange Nederlander toon de zich toen met zijn snelle ploegge noot, die de afvalwedstrijd om,de auto weer eens won, superieur in een koppel- wedstrijd en race achter de dernies. In de wedstrijd achter de brommers zorgden ook Duyndam en Bugdahl voor de nodige opwinding door keer op keer weg te springen. In de slotfase maakte Post weer een einde aan de illusies van het populaire Nederlands-Duitse koppel door in een weergaloze rush over enkele ronden zijn achterstand weg te wer ken en onbedreigd te winnen. Ook de vette premie, die gesteld was op het ver beteren van het baanrecord over een kilometer, was voor Post en Sercu. Na dat Duyndam en Bugdahl enkele minu ten tevoren de duizend meter in een minuut, vijf seconden en 39/100 hadden afgelegd, noteerden Post en Sercu een tijd, die anderhalve seconde lager lag. Zondagmiddag toen slechts weinig pu bliek op de tribunes aanwezig was, mochten de mindere goden, die in de nacht achterstanden tot dertig ronden hadden opgelopen, zoals de traditie dat wil, weer wat terug komen. Zondag avond bij de koppelwedstrijd, die met zo'n drieduizend toeschouwers op de banken een zege opleverde voor Bug dahl en Duyndam, werd het echter weer ernst. In de amateurzesdaagse, die elke avond voor de wedstrijd van de profs wordt gereden, gaat Albert van Midden rechtstreeks op de overwinning af. Van Midden en Koopman, die herhaaldelijk hun series winnen, waren ook in het weekeinde ongenaakbaar. In de sprint tussen de winnaars van de series moest de frêle Koopman het ook nu weer af leggen tegen zijn krachtig gebouwde concurrent. De Spanjaard Amalio Hortelano, die zondagmiddag ten val kwam, heeft 's avonds de strijd gestaakt. Op de mu ziek van „Zie ginds komt de stoom boot" verdween hij, met een gebroken beentje in zijn schouder, na een laatste ereronde uit het Rotterdamse „circus", de Engelsman Halls alleen latend op de laatste plaats met 28 ronden achterstand Bij de neutralisatie van zondagavond dit keer veel te genieten. Vooral in de koppelwedstrijd en de strijd achter de dernies, evenals in de voorgaande dagen waren Peter Post en de veelbelovende Leo Duyndam de grote animatoren. Hoewel het zonder meer duidelijk is dat Peter Post en zijn ploeggenoot Patrick Sercu, die zich in de premiesprints zeer genereus tonen ten opzichte van de laag geplaatste koppels zo droeg Post de Rotterdam mer Brouwer een keer naar een gemakkelijke overwinning door Van der Lans af te stoppen recht op de overwin ning af gaan, waakte het Nederlands-Belgische duo er op vakkundige wijze voor de zesdaagse te „vermoorden". 23.00 uur, was de stand: 1. Post (Ned.)/ Sercu (Belg.) 339 pnt.; 2. Bugdahl (W. Dld.)/Duyndam (Ned) 278 pnt. op 3 ron den: 3. Rens (West-Dld.)./Koel (Nederl.) 124 pnt.; op 7 ronden 4. Lawrie (Austr.)/ Van der Lans (Ned) 390 pnt.; op 8 ron den: 5. Leeuws/Verschuren (Belg.) 188 pnt; op 10 ronden: 6. Bongers/De Wit (Ned.) 348 pnt.; 7. Severeyns (Belg.)/De Roo (Ned). 88 pnt.; op 15 ronden: 8. Hil (Eng.)/Eugen (Den.) 167 pnt.; op 26 ronden: 9. Brouwer/Verdoorn (Ned.) 301 pnt.; op 27 ronden: 10: Grossling- haus (W. Dld.)/Legrand (Nederl.) 177 pnt.; op 28 ronden: 11. Hall (G.B.)/ (Alleen) 186 pnt. BARCELONA Slechts 15.000 toe schouwers zijn zondag in het Montjuich- park in Barcelona getuige geweest van de eerste Spaanse overwinning in een Grote Prijs van Spanje voor motorrij ders sinds 1959. In de 125 cc-klasse won de jonge Salvador Canellas, nadat de Yamaha's van wereldkampioen Bill Ivy en Phil Read, die straatlengten voorla gen, met motorpech waren uitgevallen. De andere drie klassen leverden de verwachte overwinningen op. In de 50 cc won de Duitser Hans Anscheidt (Su zuki), Phil Read was met zijn Yamaha oppermachtig in de 250 cc en Agostini bleek op een MV Agusta ongenaakbaar bij de halve liters. De uitslagen luid den: 50 cc: 1 Anscheidt (Did) Suzuki 33.29.93 (gem. 101,8 km/uur); 2. Nieto (Sp.) Derbi 33.30.37; 3. Smith (Austr.) Derbi 33.53.75; 4. Paul Lodewijkx (Ned.) Kreidler 34.44.88. Stand in het wereldkampioenschap na twee races: 1. Anscheidt 16 punten; 2 en 3 Nieto en Kunz (Did), beiden 6. 125 cc: 1. Canellas (Sp.) Bulcato 55.05.54 (gem. 11,5 km/uur); 2. Molloy (Nieuw Zeel.) 55.53.13; 3. Rosner (Oost- Dld) MZ 56.50.96. Stand in het wereldkampioenschap na twee races: 1. Read (GB) en Canellas, beiden 8 punten; 3. en 4 Anscheidt en Molloy, beiden 6. 250 cc: Read (GB) Yamaha 1.03.28,33 (gem. 121,6 km/uur); 2. Rosner (Oost Did) 1.04.57,39; 3. Molloy (Nieuw Zeel) op een ronde. Stand in het wereldkampioenschap na twee races: 1. Molloy 10 punten; 2. Read en Ivy (GB), beiden 8 punten. 500 cc: 1. Agostini (It.) MV 1.16.16,61 (gem. 119,2 km/uur); 2. Findlay (Fr.) Cardani 1.17.17,96; 3. Dodds (GB) Nor ton op een ronde. Stand in het wereldkampioenschap na twee races: 1. Agostini 16 punten; 2. Shorey (GB) en Findlay, beiden 6. WIESBADEN De Duitsland-Rally is in een dubbele overwinning voor Porsche geëindigd. In het algemeen klassement van deze rit over 2070 kilo meter met start en eindpunt in Wiesba den, eindigden de Finse rijders Pauli Toivonen en Matti Kolari met Porsche 911 T op de eerste plaats. Zij kregen 0 strafpunten, net als de Poolse combi natie Zasada/Postanka, eveneens met Porsche 911 T. De volgende plaatsen in deze rally, waarvan het belangrijkste strijdtoneel in Tsjecho-Slowakije lag, waren voor de Franse Renault-Alpines van Pilot/Rousselot en Vinatier/Gorin. Door hun overwinning in de Dpits- land-rally versterkten Toivonen en Ko lari hun eerste plaatsin het klassement voor het Europese kampioenschap. KEULEN FC Köln heeft zich ge plaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Duitse voetbalbeker. Voor 53.000 toeschouwers versloeg FC Köln Borussia Dortmund, dat voortdu rend onder Keulse druk stond, met 3-0. Thielen (in de 12e minuut) en Löhr (25e en 50e) maakten de doelpunten voor Köln. In de finale speelt Köln te gen de winnaar van het duel tussen VFL Bochum, dat in de westelijke Re- gionalliga speelt, en Bayern München, houder van de Duitse en de Europese voetbalbeker. BOEDAPEST In de eerste wed strijd in de kwartfinales van het toer nooi om het Europees kampioenschap voor landenteams heeft Hongarije zater dag in het Nep-stadion in Boedapest met 20 van Rusland gewonnen. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van de Hongaren. 23 minuten na het beginsignaal van de Nederlandse scheidsrechter Piet Roomer, maakte Farkas het eerste doelpunt en de 82.000 toeschouwers zagen Goeroecs zijn ploeg zes minuten voor tijd naar een 20 zege schieten. De tweede wedstrijd wordt op 11 mei in Moskou gespeeld. OBERHAUSEN Vier dagen na de 8-7 nederlaag tegen de Westduitse wie lerploeg (amateurs) heeft een Neder landse selectieploeg in Oberhausen op nieuw verloren. Op de 333 meter lange cementen baan kregen de discipelen van Jan Derksen geen schijn van kans tegen de Westduitsers (9-5). Alleen Loe veseijn zorgde voor een overwinning, door in spintserie als eerste over de eindstreep te gaan. In het eindklasse ment kwam hij echter op de tweede plaats achter Klaus Kobusch en voor de op de derde plaats eindigde Jan Jan sen. In de overige onderdelen moesten de Nederlanders in de Duitsers hun meerderen erkennen. De 1 kilometer tijdrit won Herbert Honz in 1.10.0 voor Lijn Loeveseijn, die 1.11.0 nodig had. In de 4.000 meter achtervolging had verder Helmuth Kratzer (5.04.2) geen enkele moeite met Frans van de Ruit (5.11.6) en in het zelfde nummer voor ploegen werd het Nederlandse kwartet Frans van de Ruit, Bram Breur, Ger- rie Bruin en Roel Duin al na 3.550 me ter ingehaald door het Duitse team. FOLKESTONE Tijdens de open En gelse jeugdkampioenschappen, die in Folkestone worden gehouden, heeft het Nederlandse jongensteam in de kwart finales met 13 verloren van West- Duitsland. Voor de finale plaatsten zich Engeland en West-Duitsland. Bij de meisjes ontmoeten elkaar in de eindstrijd Engeland en Tsjechoslowakije. MÖNCHEN-GLADBACH In een aantrekkelijke wedstrijd heeft het Ne derlandse B-hockey-elftal met 2—3 ver loren van een Westduitse bondsploeg samengesteld uit spelers afkomstig uit Rijnland-Westfalen. De 250 toeschouwers in Mönchen- Gladbach hebben zich zaterdag geen moment verveeld. Vijf doelpunten in een hockey-interland is vrij veel en bo vendien leverden de spelers aan weers zijden soms technisch knappe staalltjes (vooral in de eerste helft). Bij Nederland trad de DKS-speler Bu- ma het meest op de voorgrond. Hij zorgde ook voor de beide doelpunten, die Nederland na nauwelijks een half uur spelen een 21 voorsprong gaven. Nog voor rust (34e minuut) bracht Gaul de stand op gelijke hoogte. Het winnen de doelpunt kwam op naam van achter speler Michel (40e minuut). STRAATSBURG Het Franse zater dagelftal heeft zaterdag in Straatsburg met 30 gewonnen van België. Het was een wedstrijd voor de Coupe Fernand Chanelle. De ruststand was 10. Ne derland won eerder in Rijssen met 5—1 van Frankrijk, zodat een gelijkspel te gen België al genoeg is voor behoud van de beker. De stand is: 1. Nederland 12 51 2. Frankrijk 2—2 4—5 3. België 1—0 0—3 LONDEN George Best, de weerga loze vleugelspeler van Manchester Uni ted, is zaterdag door de Britse voetbal journalisten uitgeroepen tot „voetballer van het jaar" van Groot Brittannië. De 21-jarige Best is de jongste speler, die deze onderscheiding ooit ten deel viel. Hij ontving zestig procent van de stem men. De internationals Brian Labone (Everton) en Bobby Charlton (Man chester United) werden respectievelijk tweede en derde. JL'TPHAAS Mr. Udo Suermondt verloor op slag vele vrienden. Wat vrijwel alle volgers bq de start van het hoofdnummer van de 85e Varsity gezien hadden, ontging de kamprechter toen de zeven gestuurde vieren aan hun moeilqke race over 3000 meter begonnen. In zqn boot, op een twintigtal meters achter de start lijn gelegen, reageerde hq niet nadat favoriet Laga, al voordat de vlag gevallen was, met snelle slagen beslissende winst boekte. De concurrentie was geheel over tuigd van de onjuiste start en wachtte af. Zelfs de ervaren Maarten Kloosterman, sloegroeier van de sterke Nereus vier, maakte die fout. Het verschil was meer dan een volle lengte. „Een mooie kater", zei de ontgoochelde Sjoerd Wartena, de suc cesvolle coach van Nereus, die ditmaal verantwoordelijk was voor de formatie die moest trachten voor de Amsterdamse studenten de begeerde gouden plakken te veroveren. „Een schoolvoorbeeld van een valse start", stelde de nestor van de Ne derlandse roeijournalisten vrqwel gelijktijdig vast. BERGEN OP ZOOM Drie van de kandidaten voor de selectieploeg voor de 4 x 100 meter heren, die het dit sei zoen overigens nog zwaar genoeg zal krijgen om zijn uitzending naar de Olympische Spelen waar te maken, nemen de voorbereiding op Mexico- Stad keninelijk niet ai te zwaar. Piet Tamminga, Sieuwert Havcrhoek en Ed die Momsels bleven tenminste zondag bij internationale atletiekwedstrijden in Bergen op Zoom zonder meer weg. Het drietal had van bondscoach Wil Westphal de opdracht gekregen om met de andere leden van de groep, Ad de Jong, Chris van der Meulen en Wim Blom, in de Brabantse stad een 300 meter te lopen. Door het wegblijven van het trio verloor het treffen van de sprinters veel van zijn waarde. Blom en Van der Meulen kwamen op de door de regen vrij zwaar geworden baan tot 35,7 seconden, overigens ook geen tijd om enthousiast over te wor den. Veel aantrekkelijker was het duel op de 400 meter tussen de wereld-record houdster op de 1570 meter, Maria Gom- mers, en Ilja Keizer-Laman. Ilja Kei zer, die vorig seizoen door blessures weinig heeft kunnen lopen maar nu hard aan een come-back bezig is, liep een uitstekende wedstrijd, maar in de slotfase bleek toch dat zij conditioneel nog niet sterk genoeg is. Maria Gom- mers die twee weken geleden het sei zoen inzette met een voortreffelijke 2.07.0 op de 800 meter, ging op de laat ste honderd meter zonder ook maar een moment te verslappen door en de Limburgse finishte in 56.8 seconden, zeker op dit voor haar wat ongewone nummer zo vroeg in het seizoen geen slechte prestatie. Ilja Keizer verloor op het laatste rechte stuk 0.4 seconden. De 80 en de 3000 meter bij de heren leverden twee aantrekkelijke duels op. Haico Scharn, vorig jaar wegens bles sures ook weinig op de sintelbaan ge weest, rekende in de slotfase knap af met de Belg Boonen. De tijden waren aan de matige kant: 1.53.8 tegen 1.54.9. Gijs de Bode en Egbert Nijstadt waren op de drie kilometer niet opgewassen tegen de kleine Belg Poortmans. Terwijl Nijstadt en De Bode om beurten kop deden, zorgde Poortmans ervoor steeds tussen z'n concurrenten te blijven. Toen De Bode 300 meter voor de finish het tempo verhoogde, miste Nijstadt de aansluiting. Poortmans bleef knap vol gen en lanceerde ruim 300 meter voor de finish een aanval, die De Bode te machtig was. De voornaamste uitslagen luidden: Dames: 400 meter: 1. Maria Gommers (Unitas, Geleen) 56.8 2. Ilja Keizer-Laman (De Spar taan, Lisse) 57.2. Heren: 800 meter: 1. Scharn (Oe Keien, Uden) 1.53.8; 2, Boonen (Belg.) 1.54.9; 3. Steenkist (AVR, Rotterdam) 1.55.1; 110 meter horden: 1. De Noorlander (AVR, Rotterdam) 15.1; 2. Van Venrooy (Sprint, Breda) 15.7. 3000 meter: 1. Poortmans (Belg.) 8.24.3; 2. De Bode (Metro, Rotterdam) 8.24.5 3. Nijstadt (DOS; Dwingelo) 8.27.9. Speerwerpen: 1. De Geus (PAC, Rotterdam) 62.36 m; 2. Van Abcoude (PAC. Rotterdam) 61.74; 3. Verschoor (PA" ^otterdam) 61.08. DEN HAAG Het dagelijks bestuur van de K.N.S.B. heeft de volgende schaatsenrijdsters en -rijders uitgeno digd deel uit te maken van de voorlo pige kernploegen voor het seizoen 1968- 1969: Dames: Stien Kaiser (Delft); Carry Geyssen (Amsterdam); Ans Schut (Apel doorn); Willy Burgmeyer (Nieuwveen); Elly van de Brom (Amsterdam) en Rie- neke Demming (Ter Wolde) Heren: Kees Verkerk (Puttershoek); Ard Schenk (Anna Paulowna); Peter Nottet (Loosduinen); Jan Bols (Hooge- veen); Karei te Winkel (Brummen); Arie Eriks (St. Maarten); Jorrit Jorritsma (Rotterdam) en Ronnie Nooitgedagt (Amsterdam). NIJMEGEN Voor de hoofdklas se afdeling Nijmegen speelde Novio Magum zaterdagmiddag voor ruim !,00 toeschouwers een miniwedstrijd tegen stadgenoot Nijmegen. Zegge en schrijve een minuut duurde de „wed strijd", die met een strafschop begon. In januari kwamen Novio Magum en Nijmegen al tegenover elkaar te staan, maar toen floot scheidsrech ter Bosman bij de stand 2-1 voor No vio Magum een minuut te vroeg af en bovendien op een moment dat een N ovio-speler binnen het strafschopge bied hands maakte. Nijmegen protes teerde tegen deze gang van zaken. De protestcommissie wees het pro test toe. Aangezien beide clubs in de gradatiegevaar verkeerden, ivas het noodzakelijk dat de strafschop alsnog zou worden genomen en de minuut uitgespeeld. Zaterdag was het zover. De straf schop werd benut en dat bracht de stand op 2-2. Hierdoor is Nijmegen uit de degradatiezorgen en is Novio Magum afhankelijk van de concur rentie. De fout van de kamprechter ontnam het met zoveel spanning tegemoet ge ziene hoofdnummer, dat prins Bernhard onder zijn volgers mocht rekenen, veel van zijn waarde. Een reeks vuile klap pen zou eigenlijk alleen nog Laga de zege kunnen kosten. Als 't niet gebeur de konden de overige zes ploegen slechts hopen op een klein wonder. Het een noch het ander gebeurde. Lage zege vierde met een lengte voorsprong, het verschil reeds in de start bereikt. Magnifiek roeiend heeft Maarten Kloosterman, ter elfder ure met Niehe in de Nereus-vier opgenomen om de for matie extra kracht te geven, getracht de arbitrale dwaling te herstellen. Een ij dele hoop nam bezit van de Amster damse supporters als de „Van de Waals" een taf je op Laga terugwon. De strijd was te ongelijk. Laga verkeerde in een machtspositie en sloeg elke aan val meedogenloos af. Toen de Delftenaren de finishge pas- seerd waren zagen de duizenden langs de oevers het vertrouwde beeld. De boot liep vast in een kluwen van tien tallen zwemmende supporters, die elf jaren op een Delftse zege hadden moe ten wachten. Voor Nereus was er een troostprijs. Met vier plakken was de Amsterdamse vereniging de succesvolste in deze 85e editie van de Varsity roei wedstrijden, die in 1878 in Leiden voor het eerst wer den gehouden. Maar wat te zeggen van vier overwinningen in een regatta, waarvan slechts het hoofdnummer der oude vieren telt? De uitslag: 1. Laga de 3000 meter in 10.40,9; 2. Nereus 10.43,0; 3. Aegir 11.25,1; 4. Triton 11.33,2; 5. Argo 11.38,1; 6: Skadi; 7. Njord. De finish van Laga tijdens de Varsity op het Amsterdam-Rijnkanaal. En thousiaste supporters doken het wa ter in, toen de zege vast stond. LONDEN De Australische Margaret Court, beter bekend onder haar meisjes naam Margaret Smith, heeft zaterdag de open Londense titel op verharde ba nen behaald. De tweevoudige Wimble- don-kampioene versloeg in de finale de Britse Virginia Wade met 6-3, 6-2. In de eindstrijd van het heren-enkel spel won de Australiër Ken Fletcher met 6-1, 9-7 van de Brit Keith Woold- ridge. NEW YORK In de Verenigde Sta ten zullen dit jaar twee open tennis toernooien worden gehouden: de kam pioenschappen van Forest Hills van 29 augustus tot 8 september en de zuid westelijke Pacific-kampioenschappen van 13 tot 22 september in Los Angeles. De Amerikaanse enkelspelkampioen schappen, die sinds 1923 tijdens Forest Hills worden gehouden, vinden nu plaats in Boston. LONDEN De Australiërs Ken Rosewall en Rod Laver hebben zich za terdagavond geplaatst voor de finale van het professionaltennistoernooi, dat in Londen gehouden wordt. Rosewall versloeg de Amerikaan Pancho Gonza les met 7-5, 6-3, 6-3 en Laver bedwong na 2V2 uur spelen de Spanjaard Andres Gimeno met 9-7, 8-6, 11-9. De finale da- mes-dubbelspel eindigde in een zege voor de Ameriaanse combinatie Billle Jean King/Rosemarie Casals. Tegen het Brits/Franse duo Ann Jones/Franqoise Durr waren de cijfers: 7-5, 6-3. ROME De Italiaan Carmelo Bossi heeft in het sportpaleis in Rome zijn Europese titel in het weltergewicht met succes verdedigd. De Italiaan behaalde op zijn Franse uitdager Jean Josselin voor 5.000 toeschouwers een overtuigen de puntenoverwinning. Aan het eind van het gevecht onder vond de Fransman veel hinder van een bloedneus, die hij na een slagwisseling in de dertiende ronde opliep. Josselins ge zicht en lichaam was met bloed bedekt, maar Bosi, die Josselin vorig jaar ook versloeg, had daarvoor reeds door in drukwekkend boksen bewezen de pun- tenzege volkomen te verdienen. PALERMO Vic Elford, de 32-jari- ge Europese rally-kampioen, is de held geworden van de Targa Florio 1968.' Op het Madonie-traject heeft de Brit blijk gegeven van zijn grote rijcapaciteiten door uit schijnbaar verloren positie tenslotte toch nog met ruime voor sprong te winnen. In de eerste ronde reeds van deze oudste en laatste grote stratenrace sloeg het noodlot voor Elford en daar mee voor Porsche-racemanager Husch- ke von Hanstein, die tijdensde trai ning al een Porsche 907 door Scarfiot- ti naar de schroothoop had zien ver dwijnen. toe, Zowel de banden als de wielen van Elfords Porsche gingen in de eerste ronde van 72 km verscheidene gebreken vertonen en de Brit moest naar de pits voor de nodige vernieu wingen. Het kostte hem achttien minu ten. Weer in de baan zette Elford de achtervolging in op de leidende Mitter en Scarfiotti, eveneens met Porsche. Tot de vierde ronde had hij reeds bij na een kwartier van zijn achterstand goedgemaakt. Met de 39-jarige Umber- to Maglioli, winnaar van de Targa Floric in 1956, aan het stuur ging het weliswaar minder snel, maar de af stand tussen leiders en achtervolgers werd toch nog iets meer ingekort en toen Elford na de zevende ronde weer de weg opging, lag hij nog slechts twee minuten achter. Onverwacht kwam Elford nog in eer ste positie. De equipe Mitter-Scarfiotti moest wegens motorstoornis de strijd staken. De Brit hield vervolgens de leiding vast in handen en finishte ten slotte met ruim twee minuten voor sprong op de Italiaanse Alfa Romeo- equipe „Nanni" Galli Giunti, die hal verwege de race ook nog voorop had ge reden. Eveneens rijdende met een Alfa Ro meo bezetten onze landgenoot Rob Slo- temaker en zijn Belgische co-équipier Pilette een eervolle vijfde plaats. Eerder won 51ford dit seizoen met een Porsche de 24-uursrace van Day- tona Beach. De winnende equipe reed de 720 km (10 ronden) in 6 uur 28 min. 47.9 sec. hetgeen een gemiddelde snel heid van 111.111 km per uur betekent. Dit is een nieuw wedstrijdrecord. Het oude stond sinds het vorige jaar met 108.811 km/u op naam van de Austra liër Paul Hawkins en de Duitser Rolf Stommelen. De uitslag luidde: 1. Elford - Maglioli (GB/It.) met Porsche 907, 6.28.47.9 (gem. 111.111 km per uur); 2. „Nanni" Galli-Giunti (It.) met Alfa Romeo 33. 6.31.30; 3. Casoni- Bianchi (It.) met Alfa Romeo 33, 6.37.55; 4. Hermann - Neerpasch (W. Did.) met Porsche 907, 6.38.48; 5. Pi- lette - Slotemaker (Belg./Ned.) me: Alfa Romeo 33; 6. Baghetti - Biscald (It.) met Alfa Romeo 33; 7. Von Wendt - Kaussen (W. Did.) met Por sche Carera. UTRECHT De uitslagen van de zondag gehouden draverijen te Mere veld luidden: Eenrumprijs 2140 m voor amateurrij ders: 1. Grand Geste (W. A. Boomgaard) 3.03,9, 1.26,7; 2. Foxtrot; 3. Feny Hol- landia. Totalisator winnend f 2,50, plaats f 1,30, f 1,90, f 1,30; gekoppeld f 7,-; co- vercal f 7,30; trio f 139,50. Aduardprijs 2140 m le afdeling: 1. Gregorius (J. T. de Graaf) 3.16,8, 1.32,8; 2. Gisella Hanover; 3. Gold Mac Gerda. Totalisator winnend f 2,50, plaats f 1,50, f 2,60, f 1,90; gekoppeld f 4.10; covercal f 9,70. Harenprijs 2220 m: 1. Fire Bird W. (J. van Dooyeweerd) 3.10,2, 1.25,7; 2. Fa- biola Kitty; 3. Excellent Narciso. Tota lisator winnend f 2,-, plaats f 1,20, f 1,80, f 1,50; gekoppeld f 4,20; covercal f 6,-; trio f 54,80. Zuidhonr-prijs 2140 m met autostart le afdeling: 1. Gieteling S. (J. van Dooyeweerd) 3.10,9, 1.29,2; 2. Frankolijn S.; 3. Gilia van Amstel. Totalisator win nend f 1,60, plaats f 1,30, f 1,90, f 2,40; gekoppeld f 5,-; covercal f 6,-. Groningenprijs 2200 m: 1. Zilver Kid (J. Uiberts jr.) 3.05,4, 1.23,5; 2. Alchi mist; 3. Cherie Spencer. Totalisator win nend f 8,70, plaats f 2,20, f 1,80, f 1,80; gekoppeld f 18,30; covercal f 4,70. Delfzijlprijs 2140 m met autostart: 1. Everprise (D. Q. J. v.d. Lubbe) 3.04,6, 1.26.3; 2. Emprit S.; 3. Electra W. Totali sator winend f 3,60, plaats f 1,90, f 2,70, f 2,60; gekoppeld f 4,90; covercal f 9,50; trio f 144,40. Veendamprijs 1700 m met autostart: 1. Coryohee R. H. (R. Hamming) 2.19,4, 1.22,-; 2. Entry Volann; 3. Dyveke D. To talisator winnend f 5,70, plaats f 1,60, f 1,30, f 1,60; gekoppeld f 12,40 covercal f 3,70. Aduardprijs 2140 m 2e afdeling: 1. Germania (S. A. Hartman) 3.15, 1.32; 2. Geatonka; 3. Gies D. Totalisator win nend f 2,-, plaats f 1,30, f 1,60, f 2,10; ge koppeld f 4,80; covercal f 5.80. Hoogezand-Sappemeerprijs 2600 m: 1. Ernie Rita (J. van Dooyeweerd) 3.42,8 1 25,7; 2. Burnley Quick; 3. Don Faune 'ai'sator winnend f 4,-, plaats f 1.9- '"•0, f 6,50; gekoppeld f 11,80: covr 5.10; trio f 901,10. t. dhoornprijs 2140 m met autosla. 2e aideling: 1. Epinard Kitty (J. Wage- naar jr.) 3.10, 1.28,8; 2. Frans Vrolijk; 3. Fury R. H. Totalisator winnend f 14,-, plaats f 4,50, f 4,50, f 2,-; gekoppeld f 7,90; covercal f 10,10. Tota' -omzet f 324.736,-. De ui^.agan van de zondag gehouden draverijen te Sappemeer luidden: Alpenraaf S.-Prijs (2140 m): 1. Full- blood Maire (B. Neef) 3.13,8, 1.31,4; 2. Dead-Gamin B.; heat 3. Fouska P. Totalisator winnend f 6,40, plaats f 1,60, f 1,70, f 1,60; gekoppeld f 6,40, f 4,90; covercal f 3,-, f 2,70; trio f 83,80. f 70,-. Allstar Boyprijs (1760 m) le heat: 1. Daria D. N. (J. J. Bakker) 2.34,4, 1.27,7; 2. Earl Milkbottle; 3. Edith van Sprook jeshof. Totalisator winnend f 3,40 plaats f 1,50, f 2,- f 1,80; gekoppeld f 17,40; covercal f 5,10. Allstar Boyprijs (1760 m) 2e heat: 1. Waria D. N. (J. J. Bakker) 2.33,7, 1.27,3; 2. Frans Williams A.; 3. Edith van Sprookjeshof. Totalisator winnend f 2,50, plaats f 1,20, f 2,-, f 1,30; gekoppeld f 8,20; covercal f 6,20. Definitieve uitslag: 1. Daria D. N. (J. J. Bakker); 2. Edith van Sprookjeshof; 3. Earl I.Iilkbottle. Amigoprijs (2140 m): 1. Barke II (J. J. Bakker) 3.03,9, 1.25,9; 2. Calumet V; 3. Alexander the Saint. Totalisator win nend f 4,-, plaats f 1,60, f 3,30, f 3,40; gekoppeld f 10,40; covercal f 6,40; trio f 345,-. Antonprijs (21.40 m): 1. Xeres (J. Ver hoeve) 3.01,7, 1.23,3; 2. Yewel Boy; 3. Bromelia. Totalisator winnend f 2,70, (stal) plaats f 1,80, f 3,80, f 1,90; gekop peld f 18,-; covercal f 11,50; trio f 228,70. Alexander the Saintprijs (2140 m): 1. Gento van Hiddum (H. Roossien) 3.24,9; 1.37,6; 2. Exponent; 3. First Girl. Totalisator winnend f 9,60, plaats f 2,20, f 2,20, f 2,30; gekoppeld f 11,70; cover cal f 4,90. Antilope R. Prijs (2140 m): 1. Char mante Batavus (P. E. Bron) 3.03,4, 1,25,7; 2. Decamerone; 3. Celina van H. Totali sator winnend f 4,20, plaats f 1,70, f 2,10; gekoppeld f 14,40; covercal f 5,50; trio f 57,40. Amice Hollandiaprijs (2140 m): 1. Ed- ard Volahn (C. P. G. Wortel) 3.07,9, 27.-; 2. Donald Duck; 3. Donna Fabiola. lialisator winnend f 3,50 plaats f 1,40, t 1.80, f 1,60; gekoppeld f 9,-; covercal f 6,10. Totalisator-omzet f 77.741,50.

De Vallei | 1968 | | pagina 12