UNITAS DEGRADEERT Veenendaal in laatste minuut ten onder: 1-2 Sparta behield 4e-klasserschap Polar Bears incasseerde bij PSV grote nederlaag Socks-reserves in laatste innings naast Zuidvogels Amateurvoetbal in cijfers Opheusden naar Afd. Nijmegen Pas in 2e helft energiek spel van Veenendaal Geinoord tactisch naar overwinning op Musketiers Overtuigende zege van Wageningen Geen lijn in spel van HDS-Leersum VRC wipte DTS uit bekercompetitie VRC-junioren kampioen Wielerallerlei SKF blijft ondanks verlies 2e-klasser Harrie Steevens won criterium Blauw Geel speelde met Almen8-1 PEC sterker dan Zwolse Boys0-2 AGOW ontfutselde NOAD een punt Kesteren weer naar de afdeling Honkbal In januari enorme brandschade Vergeetachtigheid oorzaak ton brandschade Alex. M. blijft in arrest Veteranen-toernooi Korfbal VERHUIZERS WILLEN FLATS IN NIEUWE ROTTERDAMSE WIJK BOYCOTTEN „Hijsen eenvoudiger" J AN VAN RIEBEECKHUIS WORDT GERESTAUREERD MAANDAG 6 MEI 1968 VEENENDAAL Ondanks een onverwachte 43 overwinning op het Barne- veldse Maluku Muda is R.-K. Unitas er zondagmiddag niet in geslaagd aan de gradatie te ontkomen. Doordat Houten de laatste competitiewedstrijd heeft ge wonnen gaat Unitas degraderen en zal dus in de volgende competitie uitkomen in de derde klasse van de afdeling Utrecht. Unitas heeft in het laatste competitie duel bijzonder goed gestreden. Tot enkele minuten voor het einde was de score nog in evenwicht. Een strafschop, genomen door Martina, bracht de Veenendalers de overwinning. Unitas ging bijzonder fel van start. Met een enorme inzet, iets waar het in de afgelopen maanden nogal eens man keerde, werden er aanvallen onderno men op het Barneveldse doel. Bert Nuy- ten was deze keer opnieuw de uitblin ker in de Unitas-ploeg. Uit een voorzet van Molmans schoot hij in de tiende mi nuut hard tegen de paal. Toch zou Maluku Muda de openingstreffer sco ren. De bijzonder snelle Barneveldse linksbuiten was het die na een kwartier raak schoot (0-1). Unitas gaf zich echter niet gewonnen en na een half uur was de stand weer in evemwicht. Martina loste een hard schot, de keeper kon de bal niet onder controle krijgen en Nuyten was er snel bij om daarvan gebruik te maken. (1- 1). In de tweede helft bleef de strijd gelijk opgaan. Na een kwartier kwam de linksbuiten van de gasten opnieuw in actie en binnen vijf minuten scoorde hij tweemaal (1-3). Het waren bij Unitas ELST Zaterdag speelde Musketiers voor het eerst in zijn bestaan een be kerwedstrijd tegen Geinoord. Bijzonder getroffen hadden de Elstenaren het niet want deze derdeklasser is dit seizoen kampioen geworden en speelt volgend seizoen een klasse hoger. De Elstenaren gaven goed partij maar moesten tech nisch en tactisch de eer aan de tegen- gtahder laten. De spelverdeling was be ter verzorgd door Geinoord maar het enthousiasme van de Elstenaren en het goede keeperswerk van C. Kranenburg vormden een groot obstakel. Na onge veer 12 minuten namen de gasten door hun linksbinnen de leiding (0-1). In de 27ste minuut kwam de gelijkmaker. Een prachtig schot van Cor Henzen was onhoudbaar voor de Geinoord-goa- lie (1-1). Na de rust bleef het Geinoord- team met geraffineerder veldspel door lopend gevaarlijk. Keeper C. Kranen burg moest diverse malen pijlsnel in grijpen en deed dit met veel bravour. In de 64e minuut ontstond een bij zonder gevaarlijk moment voor het El- ster-doel waaruit het beslissende doel punt voortkwam. In eerste instantie stuitte keeper Kranenburg de doorge broken Geinoord-middenvoor, maar de terugspringende bal werd door links back Kroesbergen in eigen doel ge werkt (1-2). De Elster ploeg was gesla gen. Krampachtige pogingen om het spel te verplaatsen werden beheerst door de Geinoord-ploeg gepareerd. VEENENDAAL In het veteranen- toernooi werden vrijdagavond opnieuw twee wedstrijden gespeeld. Op het Sa lamanderterrein kwam voor het eerst team van „Veenendaal" in het veld. Hoewel de „sterren" uit de roemruch te jaren van de wedstrijden tegen Vi tesse en ESCA het op een enkeling na lieten afweten bleek Veenendaal toch over een redelijk goed elftal te be schikken. NSVS draait dit jaar echter bijzonder goed en won in de laatste mi nuut van deze ontmoeting. Boxal kwam tegen De Merino's niet verder dan een gelijk spel (11). Uiteraard gaat van avond de belangstelling uit naar de formatie van VRC, die reeds tweemaal het toernooi heeft gewonnen. Op het sportpark is Unitas de tegenstander van VRC, terwijl GWV het voor de tweede maal gaat proberen, nu tegen 8KF, dat voor het eerst binnen de lij nen komt. Er was niet zoveel belangstelling voor het duel tussen Veenendaal en NSVS. De Newo-ploeg toonde zich in het be gin sterker en vooral sneller. Na 20 minuten kwam Veenendaal echter goed terug en moest NSVS zich verde digend opstellen. Voor rust kwamen er geen doelpunten tot stand. Na de her vatting kreeg Veenendaal een over wicht en halverwege de tweede helft kwam Bertus van Soest naar voren. Met een prachtig doelpunt opende hij de score (10). Vijf minuten later bracht linksbuiten Schoeman de stand in evenwicht en in de laatste minuut was het v. d. Pest die NSVS de over winning bezorgde (12). De wedstrijd tussen Boxal en De Merino's heeft weinig krachtsverschil vertoond. In een vrijwel gelijkopgaan- de wedstrijd nam de Merino-ploeg voor de rust een 01 voorsprong uit een vrije trap. Na de hervatting werd Box al wat sterker en kreeg tegen de 10- mansploeg van de Merino's een groot aantal scoringskansen. Boxal wist er echter geen gebruik van te maken, behalve in de 10e minuut na de rust toen de gelijkmaker eindelijk tot stand kwam. Keeper Brekelmans onderschept op fraaie wijze een pijlsnelle aanval van Maluku Muda. voornamelijk Nuyten en Van de Haar die elkaar goed konden vinden. Goed sa menwerkend scoorden zij beiden een maal, waardoor het evenwicht opnieuw was hersteld, (3-3). Het winnende doel punt kwam vijf minuten voor het einde toen Martina een strafschop mocht ne men, waaruit hij via de handen van de keeper inschoot (4-3). WAGENINGEN Op overtuigende wijze heeft Wageningen zondag gewon nen van Baronie (5-1). Alleen in de eer ste helft van de wat eenzijdige ontmoe ting konden de gasten nog partij geven, maar daarna was het snel gebeurd. Twee fraaie doelpunten van Roelofs ont namen de gasten alle strijdlust. Wage ningen demonstreerde aantrekkelijk spel met bijzonder snelle aanvallen en vlotte combinaties. Wageningen begon met een serie aan vallen die in een hoog tempo werden uitgevoerd. Baronie moest zich in de verdediging terugtrekken en slaagde er aanvankelijk in om doelpunten te voor komen. In de 19de minuut echter moest keeper Hooydonk zwichten voor een af standsschot van Tonny v. d. Weerd (1-0). Wageningen bleef aanvallend spelen en Baronie moest herhaaldelijk aan de noodrem trekken. Na een van deze ac ties kreeg Marcel Broecks een straf schop toegewezen die hij prompt be nutte (2-0). Tot aan de rust bleef de score onge wijzigd maar na de hervatting ^ing Wa geningen opnieuw töt de aanval over. Binnen vijf minuten slaagde Roelofs er in tweemaal te scoren. In beide geval len ging keeper Hooydonk niet geheel vrijuit (4-0). Er was nog ongeveer een kwartier te spelen toen Van de Klift een overtreding beging binnen het straf schopgebied. Heyboer nam de straf schop onberispelijk (4-1). Enkele minu ten voor het einde werkte de Baronie keeper de bal na een hoekschop van Broecks in eigen doel (5-1). OPHEUSDEN Na een felle strijd die duurde tot de allerlaatste match is het Opheusdense Sparta gelukt om 4e- klasser te blijven, door in de laatste thuiswedstrijd een 30 zege op Benne- kom te behalen. Door deze overwinning moet Kesteren na een verblijf van 2 jaar weer terug naar de afdeling Nij megen. Sparta starte snel en binnen enkele Sparta startte snel en binnen enkele die treffer werd afgekeurd, Sparta bleef aanvallen en tot tweemaal toe stond de paal een doelpunt in de weg. Bij scho ten van Van Kleef en v. d. Pol. Na 25 minuten gelukte het Sparta pas het overwicht in doelpunten om te zetten. Uit een scherp genomen voorzet van links sloeg keeper v. d. Weerd de bal in eigen doel (10). B. v. d. Pol kwam even later ver naar voren en joeg het leer onhoudbaar in de hoek (20). Vlak daarop was het rechtsbui ten K. Schaap die de keeper verraste en Sparta naar een 30 voorsprong schoot. Bennekom kreeg voor rust weinig kan sen tegen de goed spelende achterhoe de van de thuisclub. Na rust was Sparta ook meer in de aanval, maar nu was keeper v. d. Weerd het grote struikelblok. Een kanonhard schot van v. d. Pol stopte Van de Weerd op mees terlijke wijze. Van Kleef kreeg nog een goede kans maar hij schoot naast. Ook de voorhoede van Bennekom vertoon de een gebrek aan schutters, want keeper Van Eist behoefde weinig op te treden. Na afloop heerste grote vreugde bij de Sparta- spelers die op het nippertje het vierdeklasserschap behielden. LEERSUM De laatste uitwedstrijd van deze competitie heeft voor HDS weer geen winst gebracht. Tegen RUC in Utrecht werd met 1-0 verloren. Een HDS-elftal. vergeleken met het elftal aan het begin van de competi tie, bestaat niet meer. Er zijn nog drie of vier spelers overgebleven en er zal bij de roodwitten heel wat moeten ver anderen om een winnend elftal binnen de lijnen te brengen. Een steeds ver anderende opstelling is funest. Ook in Utrecht was dit weer goed te merken. Er werd door de ploeg hard ge werkt, maar er zat totaal geen ver band in het spel. Een kwartier voor het einde maakte RUC het enige doelpunt in deze wed strijd. Volgende week spelen de Leer- summers de laatste competitiewed strijd. EDE DTS heeft het niet ver ge bracht in de bekercompetitie. Reeds in de eerste ontmoeting, tegen het Veenen- daalse VRC, moest het het onderspit delven. Het is overigens een verdiende overwinning geworden voor VRC. De Veenendalers gingen in een hoog tempo van start en bouwden daarmede een veldoverwicht op, dat zij gedurende de gehele eerste helft behielden Na twintig minuten konden zij juich en. Uit een vrije trap van Van de Weerdhof ging de bal onhoudbaar langs Van Zee 0-1. De DTS-ers hadden hier nog weinig tegenover kunnen stellen. Het spel van de Edenaren bestond in deze periode I hoofdzakelijk uit het beperkt houden van de schade. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. DTS begon beter te spe len en veroverden het middenveld. Het kwam echter niet tot doelpunten. Dit was voor een groot deel te wij ten aan improduktiviteit van de voor hoede. Vooral Huisman had voor DTS de stand een beter aanzien kunnen ge ven. Hij miste twee droomkansen. Ook Van Riessen miste een opgelegde kans. Van Brugge werd wegens ruw spel genoteerd in het beruchte boekje van scheidsrechter Kruif. EINDHOVEN De Polar Bears heb ben afgelopen zondag in Eindhoven bij PSV een 6-2 nederlaag moeten incas seren. De promotiekansen van de Bears kregen hierdoor een behoorlijke knauw. De Edenaren slaagden er in deze wedstrijd vrpwel niet in tot hun normale spel te komen. De oorzaak hiervan was voor een groot deel te wij ten aan het vertragende spel van de Eindhovenaren. Door dit verlies heeft Polar Bears op de tweede plaats gezel schap gekregen van Nereus. In de eerste speelperiode gingen de heren rustig van start. Het was Van Ommen, die PSV de leiding bezorgde. Via een twee-meter doelpunt liepen de Eindhovenaren uit naar een 2-0 voor sprong. Polar Bears moest hier het ant woord volledig op schuldig blijven. Epi Lagerwey slaagde er als enige in een gevaarlijk schot te lossen, welke via de binnenkant van de paal en het hoofd van de doelman weer in het strijdperk terecht kwam. In de tweede periode kwamen de Edenaren ook niet op dreef. Verder dan twee gevaarlijke aanvals- acties kwamen de Edenaren niet. PSV stelde daar twee doelpunten tegenover van resp. Van Ommen en Joor: 4-0. De situatie werd nu toch wel enigszins hachelijk voor Polar Bears. Een straf- worp bracht enige verlichting. Deze werd benut door Wim Kok. In de der de periode lukte het iets beter. Nadat Lindemans eerst nummer 5 in de tou wen had gejaagd werd het aantal aanval len sterk geïntensiveerd, terwijl boven dien het gehele spel vlotter verliep dan in de voorgaande periodes. Helaas voor de Edenaren leverde ook dit geen suc ces op. In de laatste periode kwamen VEENENDAAL De junioren van VRC zijn het afgelopen weekend door een 2-0 overwinning op Candia '66 kam pioen geworden in hun afdeling. De Veenendaalse formatie speelde in het begin uiterst nerveus, maar had toch reeds bij de rust een 2-0 voorsprong door treffers van Anders. Geen enkele moment is de overwin ning van de Racers in de 2e helft in gevaar geweest. Voorzitter Jansen feli citeerde zijn ploeg na afloop met het behalen van de titel en inviteerde het gehele team op 30 mei a.s. een bezoek te brengen aan de interland Nederland- Schotland. VEENENDAAL In een spannende, maar door te veel veldfouten ontsierde wedstrijd hebben The Blue Socks II door in de laatste innings het hoofd koel te houden het eerste winstpunt in de wacht gesleept. Tot dat moment hadden te veel spelers te gespannen aan slag gestaan en het daardoor de wer per van Zuidvogels erg gemakkelijk gemaakt. Doordat werper Ernst van Leeuwen niet direct de juiste richting te pak ken had en het veldwerk van de Soeks nog niet goed klopte liepen de Zuidvo gels in de eerste slagbeurt uit tot 3-0. Naar later zou blijken was dit de be slissende eerste klap die één punt waard was. Dit verschil hebben de Blauw-kousen niet kunnen overbrug gen. Het door beide ploegen vertoonde spel verschilde niet veel. Bij vlagen werd er verrassend goed gespeeld. Alleen aan slag was de „staart" van de Soeks slagploeg te gespannen. Werper Ernst van Leeuwen gooide niet alleen een goede wedstrijd, ook aan slag deed hij van zich spreken door niet minder dan vier van de tien punten binnen te slaan. In de vijfde Socks-slagbeurt leek het er even op dat de Veenendalers de 3-7 achterstand zouden omzetten in winst. Het binnenveld had zojuist een dubbel spel gemaakt en de „winning-mood" De Nederlandse amateur Evert Dickhof heeft zondag in de omge ving van Münster de traditionele weg wedstrijd „Rond de Opd" gewonnen. Dickhof legde de 100 kilometer af in 2 uur, 42 minuten en 59 seconden en versloeg in de eindsprint zijn landgeno ten Gerrit Lefering en Wim Neeskens. Fred Niemeijer werd vijfde en Henk Nieuwkamp legde beslag op de zesde plaats. De Fransman Rigon heeft zater dag in Toulon een tijdrit over de 26,5 kilometer gewonnen. De winnaar legde het sterk geaccidenteerde par cours af in 45 minuten en 12,6 seconde. Jacques Anquetil werd in 46.18,6 twee de en Roger Pingeon bezette de derde plaats met bijna 1,10 minuut achter stand op Rigon. De Fransman Jean Jourden heeft zondag in Chanteloup de Polymulti- pliée gewonnen. Nadat hij eerst de „rit in lijn" met drie seconden voorsprong op Julio Jiminez had gewonnen, bleef hij later in een tijdrit over 8,75 kilo meter slechts 4,5 seconde achter op de Franse favoriet Raymond Poulidor. In het algemeen eindklassement werd Jourden ruim eerste met bijna twee minuten voorsprong op Jiminez en drie minuten op de Italiaan Locatelli. Pou lidor werd achtste. De Fransman Jean Pierre Paran- teu heeft de Ronde van de Com- braille gewonnen, voor zijn landgeno ten Jean Claude Baud (die de laatste etappe, een tijdrit over 26 kilometer in 40 minuten en 28 seconden won) en Claude Rivori. Daan Holst eindigde in de algemene rangschikking op de 21e plaats. Rik van Looy heeft in de omgeving van Luik een wegwedstrijd, die ge deeltelijk over Duits grondgebied voer de, gewonnen. De winnaar legde de 193 kilometer af in 4 uur en 36 minu ten. Evert Dolman kwam met 45 se conden achterstand als derde over de eindstreep. beide teams nog eenmaal tot een doel punt. Doordat er in de derde periode twee strafpunten veroorzaakt waren en daar in deze periode nog een werd bij gevoegd, kon Wim Kok zijn teamgenoten naar 5-2 schieten. Van Ommen was het laatste aan het woord en bepaalde de definitieve eindstand op 6-2. Tweede klasse A Achilles '20—D.I.O. 30 Quick N.R.K.H.V.V. Victoria Boys—W.A.V.V. RoburS.M.L TheoleV.D.Z Stand 4—1 0—4 3—0 3—0 4—0 38—23 34—21 34—25 35—22 33—25 29—25 3941 38—35 27—32 22—36 19—46 25—43 4e klasse H-West: VeenendaalJSV 3—2. Candia '66 22-36 De Meern 22-20 Zwaluw. V. 22-25 SVF 22-19 EMS 22-24 JSV 22-18 Fortitudo 22-23 Utrecht 22-18 Vreeswijk 22-23 KDS 22-18 Veenendaal 22-23 Midlandia 22-17 Candia kampioen, Midlandia degradeert 4e klasse F-Oost: RVWOosterbeek 17; Hert. HendrikOpheusden 32; DrielExcelsior 22; Oosterb. Boys Eendracht 3—1; EWV-AVW 2—0. R.K.H.V.V. 21 10 8 3 28 Vict. Boys 21 9 10 2 28 Theole 21 11 6 4 28 Robur 21 10 6 5 26 Leones 21 10 6 5 26 Achilles '29 21 8 7 6 23 Quick N. 21 7 5 9 19 Ede 21 6 6 9 18 D.I.O. '30 22 5 8 9 18 W.A.V.V. 21 6 5 10 17 V.D.Z. 22 3 6 13 12 S.M.L. 21 2 7 12 11 Driel Amhemia H. Hendrik Excelsior Z. Eendracht Oosterb. B. 20-36 20-27 20-24 20-22 20-20 20-19 Oosterbeek EWV AVW RVW Opheusden 20-18 20-15 20-14 20-14 20-11 Driel kampioen, Opheusden degradeert. Ie klasse B: VSKSoesterberg 21; PatriaDe Meeuwen Stichtse B. 20-37 Utr. Boys Patria DWSV Brederodes DVSA 1—1. Roda '46 Hoogland Soesterberg Meeuwen VSK 20-16 20-15 20-13 20-12 20-11 kwam opzetten. De Soeks begonnen de werper Hoek goed te raken maar ver der dan 7-7 kwamen ze niet. Even zag het er somber uit toen Zuidvogels in de zesde en zevende in nings tot 7-10 uitliep doch doordat er snel werd gespeeld kwam men binnen de twee uur aan zeven innings toe, een voor een lage klasse ongebruikelijk hoog aantal. Dit wreekte zich echter op de niet meer zo jonge werper van Zuidvogels. Opnieuw begonnen de Soeks te slaan waardoor de stand tot 9-10 werd teruggebracht. Inmiddels waren er echter wel twee Veenendalers op 3-slag uitgeschakeld. De werper raakte duidelijk vermoeid en gooide driemaal achtereen 4-wijd waardoor de gelijkmaker automatisch over de thuisplaat kwam. Met een laatste krachtsinspanning gooide Hoek bij de stand 2-slag/3-wijd zijn laatste slagbal over de plaat waar door Reggy van Doomum als laatste sneuvelde. Scoreverloop: Zuidvogels 3-22-21 is 10. VHC II 1-4-3-3 is 10. VVerpersresultaten: W. Hoek 13 x 3-slag, 9 x 4-wijd, 6 hsl. tegen E. v. Leeuwen 11 x 3-slag, 6x4- wijd, 7 hsl. tegen. De wedstrijd van het eerste team te gen EVV 3 werd op zeer ongebruike lijke wijze door de sportstichting van het sportpark Hoge Weide afgekeurd, nadat men 's morgens het veld be speelbaar had verklaard, hetgeen ook de scheidsrechter een half uur voor de aanvang had gedaan. Er bestaat twijfel aan de juistheid van deze afgelasting en VHC zal dan ook zeker een protest indienen bij de KNHB. OPHEUSDEN v. v. Opheusden moet volgend seizoen in de afdeling Nijmegen uitkomen. Het is lang gele dat in de geschiedenis van Op heusden een degradatie plaatsvond, maar dit seizoen is het er toch van ge komen doordat de ploeg weinig geluk heeft gehad. Opheusden speelde zijn laatste wedstrijd in Arnhem tegen Her tog Hendrik en moest met een 3-2 ne derlaag genoegen nemen. Binnen 5 minuten had Opheusden al succes toen Siauta de bal goed voor doel trok en Arends de stand op 0-1 bracht. Lang plezier had Opheusden hiervan niet want bij een aanval van H.H. werd de bal goed doorgegeven aan de gevaarlijke Oudshoorn die on houdbaar inschoot (1-1). De Arnhemse achterhoede bleek voor rust te sterk te worden verschalkt door de Betuwnarea Na rust was het alweer meteen raak bij Hertog Hendrik. Uit een .corner stompte keeper Van Eldik de bal voor de voeten van Oudshoorn en de stand was 2-1. Kampscheur maakte er na een 20 minuten 3-1 van maar Opheus den gaf zich niet gewonnen en gooide alles op de aanval. Het lukte evenwel niet de Arnhemse achterhoede te passe ren. Een strafschop was nodig om via Barten op 3-2 te komen. Tweemaal kreeg Opheusden nog de kans op de ge lijkmaker maar Van Ossenbruggen schoot naast en even later kogelde Winkelman tegen de paal. Het was voorlopig Opheusdende laatste wed strijd in de KNVB. Opheusden 2 kan nog kampioen wor den. Het won zijn laatste wedstrijd met 8-0 van het onderaanstaande VVS 2 en moeten nu via een beslissingswedstrijd met FHS 1 uitmaken wie kampioen wordt. 20-27 20-27 20-25 20-19 20-18 Stichtse Boys kampioen, De Meeuwen en VSK degraderen. 2e klasse B: RK UnitasMal. Muda 43; HoutenBarneveld 10. Scherpenz. 18-26 Olympia '25 18-17 St. Maarten 18-24 Oranje-Wit 18-15 DSO (U.) 17-21 Houten 18-14 Mal. Muda 18-19 DVSU 18-13 Barneveld 17-17 RK Unitas 18-12 Scherpenzeel kampioen, RK Unitas de gradeert. 3e klasse B: En AvantFaja Lobi 2-2; Doresta> Rivie RUC SVMM ■Faja Lobi 3—1, RUC—HDS 1—0 -34 HDS 21-29 Ares 21-26 Dorestad 20-19 En Avant -v.i 19-16 20-16 20-16 19- 2 Rivierwijkers kampioen UTRECHT Een volkomen schot loos S.K.F. moest met lede ogen toe zien hoe het Utrechtse Vogel met dui delijke cijfers de wedstrijd tegen de Veenendalers in zijn voordeel besliste (10—1). Zo slechts als de Veenendaalse dames en heren schoten, zo goed waren dit maal de Utrechtenaren op schot. Vogel begon direct al goed. Zijn grote schut ter Jan Bruins opende de score van ver (10), maar voordat hij gelegenheid kreeg nogmaals doel te treffen, strafte Tineke van Beek achter de paal een fout van haar tegenstandster laconiek af (11). De goed op dreef zijnde Jan- nie van Asten vergrootte de voorsprong snel tot 31 en door 2 afstandsschoten liep Vogel verder uit tot 51, voordat André van Rossen uit een vrije bal de stand een redelijker aanzien gaf (52). S.K.F. vocht hard voor een 3de treffer, die mogelijk een ommekeer in de strijd zou kunnen betekenen, maar het schot was zoek. Jan Zaal liet 1 min. voor de rust nr. 6 in de korf ploffen met een af standspoeier. Ook na de rust schoot S.K.F. bijzonder slecht en met de kan sen werd bijzonder slordig omgespron gen. En terwijl S.K.F. ijverig op en naast de korf mikte, gaf Vogel een de monstratie prijsschieten (82). Direkt na de vakverwisseling schoot Hermie van Jaarsveld van grote afstand einde lijk weer eens raak en haar voorbeeld werkte inspirerend op aanvoerder Wout van Dijk, die nr. 4 deed aantekenen. In de beginopstelling was het echter weer mis en Vogel kon rustig de eind stand op 104 brengen. Scheidsrechter Ten Voorde had het niet moeilijk, al liet hij beide ploegen per abuis 10 mi nuten te vroeg inrukken. S.K.F. protes teerde direct en beide clubs moesten daarop weer het veld in. Vogel maakte van deze laatste 10 minuten een aan fluiting door bij deze stand te gaan tijdrekken! Ondanks deze nederlaag die S.K.F. op de op één na laatste plaats bracht, kon S.K.F. zich ten koste van Hespen in de 2de klasse handhaven, daar alleen de laagstgeplaatste teams degraderen. In feite krijgt Hespa zelfs nog een kans zich eveneens te handha ven daar zij samen met Racing Amster dam, DSV en Nieuw-Flora moeten spe len om 2 plaatsen in de 2de klasse. MUNSTERGELEEN Harrie Stee vens heeft zondag in Munstergeleen een wielercriterium over 120 kilometer voor profs gewonnen. Hij had een voorsprong van zeven seconden op Rini Wagtmans, die tweede werd. Steevens demarreerde in de laatste ronde op een stijle helling. Het peloton reageerde te laat en viel bij de pogin gen om Steevens nog te achterhalen in vele stukken uiteen. Rini Wagtmans zet te alleen de achtervolging in, maar slaagde er niet in zich bij Steevens aan te sluiten. De uitslag: 1. Harrie Steevens (EIs- loo) de 120 km in 2 uur, 32 min., 50 sec.; 2. Rini Wagtmans (St. Wille- brord) op 7 sec.; 3. Henk Comelisse (Amsterdam) op 28 sec.; 4. Cor Schuu ring (Amsterdam) z.t.; 5. Maarten Breure (Rotterdam) z.t.; 6. Bart Zoet (Sassenheim) op 40 sec.; 7. Eddy Beu gels (Sittard) z.t.; 8. Rinus Hoogerland (Zoutelande) z.t.; 9. Jongkind (Alk maar) z.t.; 10. Wim de Jager (Den Haag) z.t. VEENENDAAL Het laatste competitieduel van Veenendaal is een 32 over winning geworden op JSV. Pas in de tweede helft van de wedstrijd kwam Vee nendaal tot redelyk spel en werd door een doelpunt van Jan Sukkel de strjjd In het voordeel van Veenendaal beslist. Het zag er overigens aanvankelijk niet naar uit dat Veenendaal zou gaan winnen. Het gehele team speelde alsof er sprake was van voetbalmoeheid. Voor rust kon JSV dan ook reeds een 12 voorsproig nemen. In de tweede helft kwam de oude vechtlucht bij Veenendaal echter terug en dat bleek voldoende te zjjn om tenslotte toch een overwinning te behalen. In een rustig tempo begon de ont moeting met JSV. Even leek het of Veenendaal zou gaan doelpunten. Een goede combinatie van Sukkel en Hen zen bracht de bal voor het doel van JSV maar aan de afwerking ontbrak het. Na 15 minuten was het JSV dat de score opende door een schot van de blonde Epping (01). JSV bleef doorgaan met aanvallen en hoewel Veenendaal regelmatig te rugsloeg duurde het allemaal te lang om succes te kunnen boekn. Er was EDE Blauw Geel is er in de eer ste bekerontmoeting in geslaagd een ruime 8-1 zege te boeken op Almen (ge degradeerd in de vierde klasse B). Hoe wel de uitslag het niet doet vermoeden heeft Almen toch redelijk partij gege ven. Blauw Geel speelde echter vrijwel de gehele wedstrijd een overheersen de rol. De Edenaren kregen in deze wed strijd al vrij spoedig de leiding via Den Haan, die met een fraai schot de goalie het nakijken gaf. Schortemeier, die bijzonder goed op dreef was, nam nummer twee voor zijn rekening. Dat deze speler, sinds kort weer terug bij Blauw Geel, een belang rijke versterking is, blijkt wel uit het feit dat hij in deze ontmoeting van de acht doelpunten er maar liefst vier voor zijn rekening nam. Almen had hier tot nu toe weinig tegenover kunnen stellen. Het ontbrak hen niet aan activiteit, doch wanneer de bal in de voorste linies ver scheen, liep men stuk op de Blauw Geel- defensie. De blauwgelen daarentegen kwamen regelmatig tot gevaarlijke aanvalsacties. Het was Verel, die voor het derde doelpunt zorgdroeg 3-0. Een misverstand in de Almense achterhoede leverde later wederom een doelpunt op. Eibersen was de maker. Vlak voor rust was het Schrotemeier, die nummer vijf liet aantekenen. In de tweede helft deed Blauw Geel het rustig aan. Het gevolg hiervan was dat het tempo zienderogen zakte. Nadat Schortemeier voor Blauw- Geel 6-0 had gescoord, werd door Al men de bekende eer gered: 6-1. De ver toning werd thans bijzonder eenzijdig. Het was overwegend Blauw Geel wat de klok sloeg. In de resterende tijd scoor den Schortemeier en Eibersen elk nog eenmaal. Veenendaal de zaken wat serieuzer aan per Blankespoor door twee tegenstan ders werd omspeeld en De Ridder de stand op 02 bracht. Daarna pakte Veenendaal de zaken was erieuzer aan en kort voor de rust volgden enkele felle aanvallen op het JSV-doel. Tot vier maal toe werd er ingeschoten maar steeds weer stuitte de bal op een der tegenstanders af. In de laatste mi nuut voor rust had Veenendaal succes. Jan Sukkel ondernam een snelle aan val en uit zijn schot kwam de bal via de lat bij Cees Henzen, die regelrecht inschoot (12). Vijf minuten na de hervatting was de score reeds in evenwicht. Met veel energie werden de Veenendaalse aan vallen opgebouwd en Piet Muller was het die de stand op 22 bracht. Vee nendaal werd nu sterker en na 25 mi nuten scoorde Jan Sukkel met een enorme kogel, onhoudbaar voor de JSV-doelman (32). Hoewel JSV nog wel terugkwam bleef de score ongewij zigd. ZWOLLE Het heeft lang geduurd voor het veldoverwicht van het bezoe kende PEC in de strijd tegen Zwolse Boys tot uitdrukking kon worden ge bracht. Eerst in de laatste vijf minuten kreeg PEC met twee goede doelpunten loon naar werken. In het eerste kwartier hielden de partijen elkaar nog in evenwicht, maar toen kwam de technische meerderheid van PEC toch om de hoek kijken. Uit gesproken goede kansen wisten de beide voorhoeders zich niet te scheppen. PEC was in het algemeen wat gevaarlijker dan Zwolse Boys. Zwolse Boys probeerde direct na de hervatting een beslissing te forceren. Keizer redde enkele malen en toen zak te de aanvalsdrift van de thuisclub al weer af. Met verhoogde energie nam PEC het initiatief over. Vijf minuten voor het einde kwam de beloning voor het betere spel van PEC. Na een snelle aanval gaf v.d. Horst een pass naar Dekker, die met een scherp schot Buur- sink kansloos maakte. Twee minuten later was het Kick, die Buursink voor de tweede maal kansloos passeerde: 0-2. ROTTERDAM De Rotterdamse verhuizers spelen met de gedachte de hoge flatgebouwen in de Rotterdamse nieuwbouwwijk Ommoord te boycotten. Reden is de hardnekkige weigering van de Gemeentelijke Woningstichting de verhuizers toe te staan gebruik te maken van de liften in de flats. De heer Jan Schut (66), landelijk voorzitter van de vakafdeling meubel transport van de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer, NOB, zei ons: „Ik denk sterk aan een boycot en ik ga daar binnenkort over praten met personeelsbonden". Vandaag bespreekt hij zijn plan met de landelijke secretaris van de NOV, J. van den Doel. en woensdag komt de kwestie ter sprake in een landelijke be stuursvergadering. De heer Schut: „In Den Haag is de zaak sinds een boycot een paar jaar geleden voor elkaar. Daar moet boven de vierde verdieping de lift worden ge bruikt. In Amsterdam wordt overleg ge pleegd over een oplossing voor de flats in de Bijlmermeer. Alleen in Rotter dam wil de gemeentelijke Woningstich ting niet meewerken". De liften van de Ommoordse flatge bouwen van veertien verdiepingen zijn geschikt voor gebruik door verhuizers. De directeur van de Gemeentelijke Wo ningstichting, de heer G. L. F. Mik, zei ons: „Wij stellen in de huurcontracten dat bij verhuizing geen gebruik mag worden gemaakt van de liften. Er zijn hijsbalken gemaakt. Hijsen is voor de verhuizers veel gemakkelijker". „Het gebruik van de liften door ver huizers. betekent dat zij voor de bewo ners volledig zijn geblokkeerd. Dat kan niet". De heer Schut stelt daar tegenover: „Hijsen is niet goed te doen boven de vierde etage. Bij hoge gebouwen, zoals in Ommoord moet je vier, vijf man op verschillende hoogten langs het touw zetten, wil je veilig en verantwoord te werk gaan. Dat betekent dat zo'n ver huizing honderden guldens duurder wordt dan nodig zou zijn. Daarom vind ik de redenering van de gemeente ook nog asociaal". UTRECHT Bij ongeveer twaalf honderd branden in januari is voor 211 miljoen gulden schade aangericht. Dat was 44 miljoen gulden meer dan in geheel 1967. De grote piek werd voor al veroorzaakt door de brand op 13 ja nuari bij Pakhoed en door de ramp bij de Shell in Pemis op 20 januari. Bij alle branden samen kwamen zes mensen om het leven en werden er 153 gewond. AMERSFOORT Doordat hij was vergeten een soldeerbout uit een stop contact te halen, heeft de directeur van de firma Dentalus in Soest, de heer J. M. Vos, een brand veroorzaakt die een schade van zeker honderdduizend gulden heeft aangericht. Drie uur lang moest de brandweer- blussen om het vuur te doven. Een deel van de magazijnruimte brandde uit. De waterschade is zeer groot. De heer Vos was in de zaak aan het solderen toen hij plotseling werd weg geroepen. Door de haast vergat hij dat de soldeerbout nog aanstond. TILBURG AGOW heeft gisteren een goede prestatie geleverd door NOAD, dat nog kansen heeft zich bij de bovenste drie te voegen, een 1-1 ge»- lijk spel af te dwingen. De Apeldoor- ners gaven in de eerste helft duidelijk de toon aan en veroverdden door Reuser, nadat Van der Voort al een keer tegen de paal had geschoten, een 0-1 voor sprong. In de tweéde helft ging NOAD fana tiek in de aanval en dat leverde de Til- burgers door Janssens de gelijkmaker op. Met de rug tegen de muur heeft AGOW daarna de halve winst met suc ces verdedigd. AMSTERDAM De 21-jarige Am sterdamse student Alex J. M. die op de middag van de eerste mei op de Dam werd gearresteerd terzake van opruiing, blijft in arrest. De rechter commissaris heeft op vordering van de Officier van Justitie, de gevangenhou ding van de jongeman voor zes dagen bevolen. Dit kan eenmaal met een ge lijke termijn worden verlengd. Alex M. pleegde op 10 maart vorig jaar een bomaanslag op het Van Heutsz- monument in de hoofdstad, waarvoor hij veroordeeld werd tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk en aftrek van de vijf maan den voorarrest. Op 6 juni moet hij te recht staan voor het tezamen met an deren gooien van stenen naar het Bel gisch consulaat-generaal in de hoofd stad. Daarvoor heeft hij in voorarres gezeten, maar de Raadkamer van de rechtbank schorste dit begin april on der de voorwaarde dat hij niet zou deel nemen aan demonstraties. CULEMBORG De minister vae cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft het plan tot restauratie van het Jan van Riebeeckhuis, genoemd naar de stichter van Zuid-Afrika te Culemborg goedgekeurd. Deze goed keuring ging gepaard met een subsidie van 565.000 gulden, de helft van de totale kosten. De provincie Gelderland en de ge meente Culemborg dragen ook in dt subsidie bij. Men verwacht dat de res tauratie een kleine drie jaar in beslaj zal nemen. Het ligt in de bedoeling hier later eer. sociaal centrum te vestigen. De restauratie zal worden uitgevoerd onder leiding van architect C. W. Royaards uit Amsterdam.

De Vallei | 1968 | | pagina 13