Chef van generale staf legde Grafiek 1968 in Rhenen krans op Grebbeberg Beslissingsduel laatste kans voor STV-Climax Minder validen gaan mee met bejaarden Plechtige herdenkingen van oorlogsslachtoffers Zondagswerk HALFSTOK Bekendmaking Geboortegolf na komst van ooievaars u uw Veenendaals trio naar hoofdklasse Gevelsloop om brand te doven Baad behandelt begroting 1968 Raad Leersum Capitulatierit op 11 mei Zeug enterde bromfietser De Driekleur huldigde elf jubil arissen 2 veel ooievaars in hun onmiddellijke 2 nabijheid. Want na. de komst van de t J versterking bij vadertje langbeen is J J er een ware geboortegolf gere- J t gistreerd. J 2 Het is begonnen bij de guanaco's, 10550 11070 Donker MAAT J DAG A I ADVERTENTIE De ets „Villa Hadriana" van William D. Kuik. brug blijkt te zijn, waarover een vrouw loopt. „Hol en bol" is een litho, die voor nog veel meer holle en bolle ver rassingen zorgt. Escher kan ook ver bazend realistisch zijn, getuige de hout snede modderplas. Struycken is minder shockerend, niet minder belangrijk. Met behulp van geometrische figuren experimenteert hij met vorm en kleur. Jammer ge noeg bevat Grafiek '68' geen kleuren- werk van hem. Wat de bezoeker wel te zien krijgt, zijn vier zeefdrukken uit een map van acht. Struycken verdeelt zijn vlakken op logische en daardoor ver antwoorde wijze, zonder ook maar iets aan de strakke logica toe te voegen. De kijker moet maar tevreden zijn met het eenvoudige gebeuren van ge deelde en om beurten verplaatste vlak ken en lijnen. William D. Kuik komt met vijf etsen en twee litho's, stuk voor stuk even somber. Alleen de litho „Boomstudie" springt eruit. Dat is dan ook maar een studie. Verder laat deze graficus alleen maar vervallen landhuizen, vernielde steden en ruines ,zien. Stuk voor stuk zijn de technisch perfecte werken aan grijpend en beangstigend. Waarschijn lijk is dit ook de bedoeling van de kunstenaar, die wel eens een groot pa cifist kon zijn. Toon Jansen zoekt het minder diep met zijn houtsnede's „A en D" en „N en U". Twee geestige, su per-erotische prentjes. Even geestig en ook een tikkeltje erotisch is „Le roi s'amuse", een linosnede van Henk Hes ter. Men kan bij deze linosnede alle mogelijke komische verhalen bedenken over de koning, die zich zo kostelijk vermaakt. R. van R. AMERONGEN Aan belanghebben den wordt medegedeeld, dat vanaf he den ter gemeente-secretarie weer ver krijgbaar zijn kleine visakten, grote visakten en bijdragebewijzen. De rechten en bijdragen voor de ak ten, waarvan de geldigheidsduur zich uitstrekt over de periode van 1 juni 1968 tot en met 31 mei 1969 zijn als volgt samengesteld. Kleine visakten, geldig tot het vissen hetzij met één spe ciale hengel, hetzij met twee gewone hengels, hetzij met één peur f 7,Gro te visakten, geldig tot het vissen met alle geoorloofde vistuigen f 21, Naast deze akten zijn verkrijgbaar de z.g. bijdragebewijzen. Deze gelden voor het vissen met één gewone hengel en kosten f 2,25. De bijdragebewijzen zijn niet van toepassing op personen die de leetfijd van 15 jaren nog niet hebben be reikt en voor die personen die tegelij kertijd vissen met één speciale hengel en één gewone hengel mits zij in het bezit zijn van een geldige kleine vis- akte, Houders van visakten of bijdragebe wijzen zijn verplicht deze documenten desgevraagd ter inzage te verstrekken aan daartoe bevoegde ambtenaren. J RHENEN Speciaal voor dege- t nen, die niet meer in de ooievaar ge- 1 loven, kan het nu volgende nieuws f uit Ouwehands Dierenpark wellicht 2 dat geloof doen terugkeren. Kort ge- 2 leden werd de enige nog in het park J levende echte ooievaar aangevuld met t drie vogels met die diep oranje ge- kleurde snavels. De ooievaardie er 2 jaren verblijf houdt, was destijds J slachtoffer van de overwintering er- J gens in Nederland. Vleugelam werd J J hij in de meest miserabele toestand t bij de heer Ouwehand binnen ge- J 2 bracht, waar hij weer helemaal op- J 2 knapte. Helaas zal de vogel echter J J nimmer meer de vliegkunst machtig t 2 worden, omdat hij nog steeds aan die 2 ene vleugel gehandicapt is. De drie J t vriendjes of misschien wel vriendin- J 2 netjes, die er nu bij gekomen zijn, ge- J 2 ven het ooievaarsverblijf een vrolijk J en kleurrijk aanzien. Er is midden in 2 de buitenren een echt wagewiél ge- 1 plaatst met een nest erop. Eén van J t de vogels is daar constant op te vin- J den, klepperend en stampvoetend. J Het lijkt er wel op, dat vele ande- J re dierengezinnen op 't park van de j j Orebbeberg zijn geïnspireerd door J t de plotselinge aanwezigheid van zo- J j waar een prachtig wollig exemplaar J in dezelfde tinten van zijn moeder, J bijzonder voorspoedig ter wereld t kwam en al enkele minuten na de t S geboorte op verkenning uitging. De jakhalzen bleven niet achter. Er J j is een nest zo vol, dat de oppassers t J nog niet eens weten hoeveel exem- J plaren er eigenlijk wel in rond krui- j pen. Hier is voor alle zekerheid en J j veiligheid de vader van de rest van J zijn gezin gescheiden. J De nutri 's, een soort bisamratten J van bijzonder groot formaat, werden J t al evenzeer verblijd met een aantal J 2 jongen vier in getal, die in zeer kor- J te tijd als volleerde zwemmers ach- J ter moeder aan het water indoken. j 2 Alsof dat nog niet genoeg was, het t bijna kleinste diertje op het park, de J dwergeekhoorn zo groot als een J fors kippenei kreeg twee kleintjes, J J een vrouwtje en een mannetje. Die J twee zijn al net zo vlug als vader en 2 moeder. Het zijn bijzonder fraai ge- J 2 tinte exemplaren. Ze hebben over de j volle lengte van hun kleine li- J chaampjes afwisselend bruin en geel t j getinte streepjes, te vergelijken met j l de tekening van tvilde zwijntjes wan- t neer die pas geboren zijn. t dagblad DE B I tot 17.30 uw vu IT JO 10.30 uw Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Door een 73 overwinning op het Goudse Vrienden schaar heeft STV-Climax zich op de derde plaats kunnen handhaven in zijn poule en moet nu via een beslissingswedstrijd tegen nummer drie van de andere groep proberen alsnog de hoofdklasse te bereiken. Bijna moest nog een beslis singswedstrijd worden gespeeld om de tweede plaats, daar het Leidse Dacos bij Olympia in Emmercompascuum maar ternauwernood tot een puntenverde ling kwam. Het bleef hiermee de Veenendalers net één puntje voor en is nu samen met JCV uit Vught gepromoveerd. Phoenix (Delft), Olympia en Vrien denschaar zijn uitgeschakeld. In de wedstrijd tegen Vriendenschaar had STV-Climax een goede start. Na een vooral in de derde game bijzonder span nende wedstrijd bleef v. Wely de baas over Heerkens (21/12, 13/21 en 20/22) en Vermeer won hierna van een zeer goed partij gevende Kranendonk. Vos trad nu aan tegen de sterke De Gruyl en had in het begin niets in te brengen. Langza merhand kwam de Veenendaler beter RHENEN Een schoorsteenbrand in een bungalow aan de Beukenlaan be zorgde de brandweer vrijdagmiddag veel hoofdbrekens. Men slaagde erin na een kleine twee uur de brand te blussen, doch niet dan na de gevel te hebben open gehakt. AMERONGEN De Raad der ge meente Amerongen kwam door de uit gebreide behandeling van de agenda op maandag, 29 april j.l. niet toe aan de begroting. Dit agendapunt is nu opge schoven naar dinsdag, 7 mei om zeven uur. op dreef maar in de eerste game was de achterstand te groot om nog te worden overbrugd (15/21). In de 2de game leek Vos voor een verrassing te gaan zorgen. Hij wist steeds een voorsprong te behou den en kwam zelfs 2 maal gamepoint. Hij nam echter net iets te veel risico en verloor met 21/23. In een slecht gespeeld dubbelspel had de STV-Climax-combinatie geen schijn van kans (2 x 11/21). Het begon er voor STV-Climax bepaalt donker uit te zien toen een zeer nerveuze Vermeer tegen Heerkens in de derde game met 18/10 kwam achter te staan. Tot op dat mo ment had de Goudse speler met tal van net- en randballen alle geluk aan zijn zijde gehad, maar nu kreeg Vermeer tweemaal een netbal mee. Een prachtig spelende v. Wely won hierna gemak kelijk van De Gruyl al liep laatstge noemde in de 2de game nog in van 20/ 13 tot 20/19 voordat v. Wely met een keiharde smash de wedstrijd in z'n voordeel besliste. Hierna bleek Kranen donk te sterk voor Vos 17/21 en 18/21 waarna Vermeer aan alle hoop van Vriendenschaar een einde maakte door een goed verdedigende De Gruyl te kloppen (22 20 en 21/15). Een uitgescha keld Vriendenschaar speelde de wed strijd nogal ontmoedigd uit wat STV- Climax nog 2 overwinningen opleverde. Vos won van Heerkens met 20/22. 21/14 en 21/19 en in een nog wel spannende slotpartij won v. Wely z'n derde partij van Kranendonk (20 22, 21/15 en 22/20). LEERSUM Woensdagavond om half acht komt de gemeenteraad van Leersum in maandelijkse vergadering bijeen in de zaal van hotel ,,'t Centrum". De agenda voor de vergadering luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Mededelingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Medewerking ex. art. 72 der L.O.- wet 1920. 5. Afrekening exploitatiekosten bijz. lagere school over 1967. 6. Verkoop van 2 percelen grond Kwar tellaan. 7. Bezwaarschrift bouwvergunning G. Wildeman. 8. Besluit tot garantie verlening geld lening bejaardencentrum. 9. Overdracht grond aan de Stichting Bosbad „De Utrechtse Heuvelrug". 10. Wijziging van de pensioenregeling wethouders. 11. Wijziging van de Drank- en Horeca- verordening. 12 Garantie verlening aan Bouw- stroom 2-bouwers. 13 Nota opnamebeleid bejaardencen trum. - 14 Verkoop grond aan de PUEM. 15. Benoemen hoofdleidsler en leidster openbare kleuterschool. VALLEI RHENEN Op talrijke plaatsen werden zaterdag de gevallenen uit de Twee de Wereldoorlog herdacht. In de ochtenduren gebeurde dat met een militaire herdenking op de erebegraafplaats Grebbeberg. Rhenen's burgemeester, verge zeld van oud-illegale werkers, legde bloemen op de graven van de gevallen Rhenense verzetsstrijders. Het voltallige college van burgemeester en wethou ders eerder in de namiddag de gevallenen, die begraven liggen op de algemene begraafplaats aan de Achterbergsestraatweg, terwijl het college ook een krans legde bij het houten monument nabij „La Montagne", waar verschillende gij zelaars werden gefusilleerd. Ook op de graven van de gesneuvelde geallieerde militairen, die ter aarde zijn besteld op het kerkhof aan de Achterbergsestraat weg, legden burgemeester en wethouders bloemen, 's Avonds om acht uur werd de stille omgang gehouden naar de Grebbeberg, waar namens de burgerij een krans werd gelegd door de burgemeester. De schooljeugd volgde zijn voorbeeld, waartoe een deputatie van de scholen in Rhenen, Eist en Achterberg aanwezig was. Alle schoolkinderen hadden voor dat doel een cent geofferd, waarvan de krans werd bekostigd. Bij de stille omgang speelde „Oefening Baart Kunst" ge wijde muziek en het Wilhelmus. Aan de militaire herdenking op de Grebbeberg werd voor het eerst deelge nomen door een burgerzangkoor, de ver eniging „Eben Haëzer", terwijl scholie ren uit de Grebbestad, leden van het Kinderkoor „De Roodborstjes", bloe men legden op de graven en aan de voet van 't monument. Talrijke burger lijke en militaire autoriteiten woonden de plechtigheid bij. Ook burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal was aanwezig, die werd vergezeld van wet houder mr. J. Deen. De inschakeling van niet-militairen bij deze plechtigheid gaf het geheel niet meer zo'n stramme aan blik als in het verleden. Bekend is dat burgemeester Bosch hiervoor heeft ge ijverd en dat hij zal trachten het vol gend jaar de herdenking 's avonds te houden, samenvallend met de burger lijke herdenking. De hoofdraadsman H. J. J. Lips hield een korte toespraak, waarin hij erop wees, dat de dood van de militairen in 1940 het begin is geweest van wat later is uitgegroeid tot verzet en bevrijding. In het kort memorerend wat er van de bevrijding is terecht gekomen, drong de heer Lips erop aan alle vooroordelen te laten vallen. Wanneer dat gebeurt zul len er vele conflicten kunnen worden RHENEN Er is veel belangstel ling voor de zestiende capitulatierit, die door medewerking van verschillen de autoriteiten en met de spontane in zet van vele enthousiasten ook dit jaar weer door de Wageningse Automobiel Club, aangesloten bij de RAC-Oost, wordt georganiseerd op zaterdag 11 mei. Dit evenement is een betrouwbaar- baarheidsrit voor automobielen, die een belangrijke plaats inneemt op de na- rionale sportkalender. Er wordt gereden in drie klassen, te weten een A-klasse, waarin de kaart- leesexperts hun hart kunnen ophalen, een B-klasse vooi normaal geroutineer de navigators en een C-klasse in de vorm van een oriëntatierit, waarbij de nadruk ligt op het toeristisch karakter. Liefhebbers kunnen zich nog steeds aanmelden bij het sportsecretariaat dat is gevestigd aan de Grebbeweg 31 te Rhenen tel. 08376-2379 of bij de pen ningmeester, Alexanderweg 21 te Ben- nekom tel. 08379-3155. Hoewel aan vóórinschrijving de voor keur wordt gegeven is het ook moge lijk zich op te geven op 11 mei a.s. bij het wedstrijdbureau in hotel „Nol in 't Bos", Hartenseweg 60 te Wageningen van 12 tot 13 uur, waar ook wordt ge start. Honderden waren getuige van de plechtige dodenherdenking op de plaats waar in de meidagen van 1940 fel werd gevochten. vermeden, niet alleen internationaal of nationaal, maar ook tussen de mensen persoonlijk, aldus spreker. Verder meen de hij, dat de bevrijding wijder moet worden gezien. Zij die vroeger onze vijanden waren, zijn thans onze bondgenoten en omge keerd. „Uit christelijke en humanis tische overwegingen moeten wij feite lijk niet alleen onze eigen doden her denken, maar alle doden", zo stelde de hoofdraadsman vast, „hoewel ik me volkomen besef, dat ik met deze uitspraak vermoedelijk tegen vele schenen zal schoppen". Met het declameren van het gedicht van J. C. Bloem op het nationaal leger- monument: „Vijf dagen- en de vrijheid ging verloren", „Vijf jaren- en eerst toen werd zij geboren", „Zo moeizaam triomfeert gerechtigheid", „Aan dit be sef zij deze grond gewijd", besloot de heer Lips zijn toespraak. De Koninklijke Militaire Kapel had toen al gewijde muziek gespeeld en de grote bronzen klok op het nationaal le- germonument had al een 'kwartier zijn sonore geluid over de bossen van de Grebbeberg laten klinken. De Rhenen se zangvereniging „Eben Haëzer" zong twee coupletten van gezang 135 „Dankt, dankt nu allen God", waarna de hoofd- legerpredikant ds. J. Drost voorging in gebed. Na „O God onze hulp", gespeeld door de KMK, volgde de kranslegging waar aan zeer veel deputaties deelnamen. Als eerste legde de chef generale staf, lui tenant-generaal F. v. d. Veen een krans die daarbij werd geassisteerd door ver tegenwoordigers van bevelhebbers van lucht- en zeestrijdkrachten. De meisjes van het kinderkoor „De Roodborstjes" volgden dit voorbeeld en legden bou- quetjes bloemen bij het monument en op talrijke graven. Onderwijl speelde de KMK gewijde muziek. Nadat er twee minuten stilte in acht genomen werd de plechtigheid besloten met het hijsen van de vlag en het spe len van het Wilhelmus. Na de herden king bedankte burgemeester Bosch de leden van de beide burgerlijke koren persoonlijk voor de door hen verleende medewerking. SCHERPENZEEL Scherpenzeel her dacht zijn doden op de algemene be graafplaats aan de Glashorst. Er was gezien vorige jaren vrij veel belangstel ling. Er werden onder de vlag nadat er twee minuten stilte in acht genomen was bloemen gelegd. Een tweetal leden van Caecilia speelde hierna „The Last Post". RENSWOUDE In verband met de herdenking van 4 mei werd zaterdag in de school aan de Oude Holleweg een expositie georganiseerd, die veel herin neringen opriep aan de tijd van mobili satie en oorlog 19401945. Men kon er nagenoeg de gehele dag terecht, de belangstelling was dan ook zeer groot. De heer S. Laansma, die de initiatiefnemer was van deze tentoon stelling, sprak van ongeveer 800 bezoe kers. Het merendeel van de tentoonge stelde geschriften en goederen, was af komstig van de heer Laansma zelf. Ook verschillende inwoners van Renswoude hadden goederen in bruikleen afgestaan. 's Avonds vond onder zeer grote be langstelling de dodenherdenking plaats. Nadat een minuut stilte in acht was genomen, werd door burgemeester en wethouders een krans aan de voet van het monument aan de Barneveldsestraat gelegd. Ook van de zijde van het pu bliek werden veel bloemen bijgelegd. Nadat het mupziekkorps „Ons Genoe gen" 't Wilhelmus had gespeeld, brach ten velen nog een bezoek aan de expo sitie van de heer Lansma. VEENENDAAL Evenals andere plaatsen heeft ook Veenendaal zaterdag avond op 2 plaatsen 'n eerbiedige hulde gebracht aan hen, die de prijs van de vrijheid met hun leven hebben betaald. Behalve bij het monument op de Ker- keweg zijn ook de 6 verzetstrijders her dacht, die gefusilleerd zijn even voorbij La Montagne op de weg naar Eist, waar nu een kruis staat. Aan de voe van dit kruis werd een krans gelegd door een deputatie van jongens en personeel van „Kamp Overberg" in aanwezigheid van vele anderen. Nadat de directeur van genoemd tehuis in het kort de zin van dit elk jaar terugkerend gebeuren had uiteengezet, werd een korte stilte in acht genomen. RHENEN Zondag omstreeks het middaguur is een binnenmuur in een leegstaande woning aan de Rijnstraat (Scheveningen genoemd in de volks mond), ingestort. Adspirant-huurders uit Amsterdam waren bezig de muur bij de schoorsteen weg te breken, waar na deze plotseling in elkaar zakte. Hoe wel niemand werd gewond kreeg één van de „slopers" een steen op zijn rug. Bouw- en woningtoezicht was vrij snel ter plaatse om een onderzoek in te stel len. Het enige commentaar van die zij de was: „zondagswerk..." Ook een deputatie van de Rhenense schooljeugd legde 's avonds een krans aan de voet van het ntonument. RHENEN Van de zijde der min- dervaliden is aan het comité bejaarden- tocht verzocht de mogelijkheid te be zien van deelname aan de tocht die op 12 juni wordt gehouden. Het comité heeft zich hierover beraden en heeft in middels besloten de deelname open te stellen voor mindervaliden boven 55 jaar. Voor een echtpaar staat deelname open als één der echtelieden deze leef tijd heeft bereikt. Bij de inschrijving dienen zij evenals de bejaarden f 5, te storten als eigen bijdrage. Alle deel nemers moeten echter wel in staat zijn per touringcar te reizen. Op zaterdag 11 mei wordt ten bate van het uitstapje voor de Rhenense be jaarden een voetbalwedstridj gespeeld op Candia tussen de „Dikkemannen- club" en een gecostumeerd veteranen- elftal van de vereniging „Candia '66". Het minimum gewicht van de dikke mannen is maar liefst 225 pond! De aanvang van deze wedstrijd is gesteld op 18.30 uur. De toegangsprijs is f 1, die geheel ten goede komt aan de uit gaansdag voor de bejaarden, daar ie- RHENEN Toen de bromfietser P. met zijn zoontje achterop een eindje ging omrijden en over de Cuneraweg in Achterberg reed, kwam er plotseling uit de sloot langs de weg een grote vet te zeug te voorschijn. P. kon het varken niet meer ontwijken met als gevolg, dat hij er bovenop reed. De politie kon er aanvankelijk niet achter komen van wie de onvoorzichtige weggebruikster was. De bromfiets werd licht bescha digd. Vader en zoon kwamen met de schrik vrij. RHENEN Verschillende ingeze tenen maakten zondagochtend enke le raadsleden, de gemeentebode, en kele gemeente-ambtenaren en zélfs de burgemeester erop attent, dat de vlag op de Cuneratoren halfstok hing, terwijl die ter gelegenheid van de vijfde mei in volle glorie behoorde te wapperen. De dienst van gemeentewerken had al vroeg de vlaggen op alle openba re gebouwen in de top gehesen. De vlag op de toren echter was later door de wind om de stok heen ge- draaid en zo leek het er inderdaad op, dat deze halfstok was blijven hangen. n RHENEN -T- In deze omgeving wordt men niet dikwijls in de gelegen heid gesteld een tentoonstelling met grafische kunst te bezoeken. Het is waarschijnlijk de eerste keer, dat een dergelijke expositie in Rhenen te zien is. Tot en met 25 mei heeft de Reizen de Tentoonstelling Grafiek 1968, die reeds in Toetten, Lopik en Maarssen te zien was, in Rhenen standplaats geko zen. Daarna doet de expositie Wijk bij Duurstede nog aan. Deze waardevolle tentoonstelling kwam tot stand met me dewerking van bovengenoemde ge meenten. de V.V.V. van Wijk bij Duurstede en de Sticht se Culturele Raad. SCHERPENZEEL Zaterdag 4 mei nuttigde het personeel van de Scherpenzeelse Bandweverij „de Drie kleur" in „de Hertog van Gelre" een feestelijk diner aangeboden door de directie. Het doel van deze bijeen komst was om elf jubilarissen te hul digen wegens trouwe dienst aan het bedrijf. De jubilarissen werden allen met hun echtgenote van huis gehaald. De jubilarissen met 50 jaar trouwe dienst waren de heren A. de Koning, C. v. Wijk en C. Wagensveld; 45 jaar: G. Vlaanderen; 40 jaar: J. Lanzing; 35 jaar: H. v. Ginkel, R. Hazeleger, W. J. Geijtenbeek, G. Vlaanderen Jzn., A. Lanzing en 25 jaar J. A. Boom. De directeur de heer T. Valkenburg Tzn. sprak namens de directie en bood alle jubilarissen namens de directie de bekende enveloppe aan en de dames een bloemstuk. De heer B. Hooijer overhandigde namens het personeel aan alle jubilarissen eveneens een en veloppe met inhoud. De heer A. de Koning Tzn. dankte namens de jubilarissen de directie en het personeel voor de geschenken. Daarna bleef men nog enige tijd bij een. Met de oude wanden van het sfeer volle Streekmuseum van Rhenen als decor geeft de Reizende Tentoonstel ling Grafiek 1968 een duidelijk beeld van de hedendaagse grafische kunst in de provincie Utrecht. Bovendien heeft men in het Streekmuseum een hoekje gereserveerd om de bezoeker van de tentoonstelling een beknopte uitleg te geven van de technieken, waarmee de graficus zich bezig kan houden. Men leert iets van hoog-, diep-, vlak- en zeefdruk en de verschillende onderver deelde technieken. Op het vlak van de Hedendaagse grafische kunst telt de provincie Utrecht een aantal grafici van behoor lijke kwaliteit. In totaal werken twaalf grafici aan de tentoonstelling mee: Bo- nies, Charles Donker, M. C. Escher, Franck Gribling, Henk Hester, Toon Jansen, Hans Koetsier, William D. Kuik, Willem van Leusden, Gerard J. M. van Róoy, Koos van der Sluys en Peter Struycken. De twee belangrijkste namen van de tentoonstelling zijn wel Escher en Struycken. Escher, omdat hij een vrij grote bekendheid in Nederland geniet als graficus en terecht. Hij is mis schien wel de bekendste graficus van heel Nederland op het ogenblik. Struycken, omdat hij een erg belang rijk jong kunstenaar is die al opzien barende resultaten heeft bereikt met zijn experimenten in vorm en kleur. Escher komt ook op deze expositie met verrassend vanzelfsprekend en wiskundeachtig werk. Men kan uren naar zijn litho „hol en bol" kijken, het blijft een vreemde en onwaarschijnlijke ervaring een interieur van een kerk te zien, met aan de ene. kant een boog, waar men onder tegenaan kijkt, ter wijl aan de andere kant die boog een Een van de vier zeefdrukken van Pe ter Struycken. dereen gratis medewerking aan deze wedstrijd verleent. Diezelfde avond wordt er in één der zalen van restaurant „De Koningsta fel" een dansavond gehouden met mu zikale medewerking van „The Memory Combo" uit Tiel. Hiervoor bedraagt de toegangsprijs f 2,per persoon, dat ook weer geheel ten goede komt aan het bo venomschreven doel, omdat ook het or kest belangeloos zal spelen. De aanmelding voor de bejaarden- tocht staat nog open tot woensdag 15 mei bij de penningmeester van het co mité, de heer R. v. Voorthuisen, Raif- feisenbank aan het Fred. v. d. Palts hof.

De Vallei | 1968 | | pagina 3