Nederland herdacht zijn gevallenen uit tweede wereldoorlog Duizenden bij plechtigheid op de Dain sympathie voor cognac Hongaars meesterspion zal memoires schrijven „Commandant richtte op gewonde op de grond" add GRATIS Voor Noordzeevisserij tong belangrijker dan haring Ik deed alsof ik dood was Twee doden door botsing motorfiets tegen boom nieuw van Nuts bij 4 repen sleutelhanger A ©tLO^KHF Jonge boekhouder verdwenen met f25.000 van bank Spanje sluit grens met Gibraltar MIJNWERKERS MOETEN OVERWERKEN Overlevende van moordaanslag van Viët-Cong: knisper-knasper-lekkernij metroomkaramel en melkchocolade A J c Friese boeren in actie tegen lage melkprijs Gasontploffing ruïneerde huis Pot voor openbaar vervoer niet voor 3 maar 9 steden MGR. DR. FORTMANN OVERLEDEN KRANSLEGGENG OP ZEE GEVALLEN TREINEN STIL VANONDER NAUWKEURIG MODDER MAANDAG 6 MEI 1968 AMSTERDAM Nederland heeft zaterdag zijn doden uit de Tweede Wereld oorlog herdacht. Het deed dat samen met koningin en prins bij het Nationale Monument op de Dam in Amsterdam. Het deed het ook in de meeste plaatsen van ons land, tot de Nederlandse gemeenschap in Djakarta toe. Overzicht van de Dam te Amster dam tijdens de zaterdagmiddag ge houden dodenherdenking. ADVERTENTIE Omdat hij zo'n zacht en toch pittig karakter heeft. Het karakter, dat de sympathie heeft van alle kenners van een goede, geurige, hol- landse cognac! PUBLIKATIE VAN U MELCHERS W- SCHltOAM. ZWAAG WESTEINDE De 26-jari- fr boekhouder H. W. B. K. uit Zwaag- Westeinde is sinds 28 april spoorloos. Vorige week had hij bij de plaatselijke Amrobank 25.000 gulden opgenomen. Hij as in dienst bij het Timmer- en Aannemersbedrijf W. J. van der Wal in Zwaag-Westeinde. De laatste tijd bestond al de indruk dat de jongeman een dubbel leven leid de. Hij was voorheen voorzitter van de Arjos in Friesland, maar enkele weken geleden stelde hij deze functie be schikbaar. Voor hij vertrok heeft hij zijn vrouw en drie kinderen ondergebracht bij haar ouders, omdat hij, naar zijn zeg gen naar een politieke vergadering in Brussel moest. Toen men de jongeman wilde horen over het kastekort was hij gevlogen. DRIEBERGEN/RIJSENBURG Vrij dag is in het Sint Antoniusziekenhuis te Utrecht overleden mgr. dr. H. J. H. M. Fortmann, president van het groot-se minarie van het aartsbisdom Utrecht. Mgr. dr. Fortmann bereikte de leeftijd van 64 jaar. De pontficale uitvaartdienst heeft plaats op woensdag 8 mei om 10.30 uur in de kerk van het H. Hart van Jezus, Oudwijk, Utrecht. Daarna zal om 12 uur de begrafenis plaatshebben op het r.k. kerkhof aan de Prinsesselaan te Utrecht. De plechtigheid op de Dam trok dui zenden belangstellenden. Eraan vooraf gingen kerkdiensten in de Oude Lu therse Kerk en de Nieuwezijds-kapel. Van beide kerken trokken de genodig den in een stille stoet naar de Dam, waar detachementen ven leger, marine en luchtmacht een erewacht bij het mo nument vormden. Nadat koningin en prins waren aan gekomen, droeg de acteur Robert de Vries twee gedichten voor van Bertus Aafjes en Ed. Hoornik. Daarna legden koningin en prins een krans bij het mo nument. Na hen kwamen twee nabe staanden van oorlogslachtoffers en na mens de ministerraad minister-presi dent P. S. J. de Jong, mr. H. K. J. Beernink (Binnenlandse Zaken) en de heer W. den Toom (Defensie) een krans leggen. 's Avonds was de Dam weer het har,t van de herdenking. Als elk jaar stokte ook nu weer om acht uur voor twee minuten alle leven in de hoofd stad. Trams, bussen en auto's stopten en de stilte op de Dam werd alleen verstoord door het overvliegen van een straalvliegtuig. Burgemeester Samkalden hield een korte toespraak. Daarin wees hij op het grote aantal landen, waar ook nu nog oorlog, ellende en onderdrukking heersen. „Hier in Amsterdam", zei hij, „waar de vrijheidsdrang zich sinds eeuwen fel en sterk uit, leeft ook de verbondenheid met hen die verdrukt zijn". In Rotterdam, bij het nationale monu ment voor de koopvaardij De Boeg, werden zaterdagochtend tijdens 'n kor te plechtigheid de Nederlanders her dacht, die in de Tweede Wereldoorlog, in dienst van de koopvaardij of van de Koninklijke Marine, zijn gesneuveld. De herdenking, de eerste sinds het mo nument ruim tien jaar geleden werd onthuld, werd onder meer bijgewoond door de directeur-generaal voor de scheepvaart, de bevelhebber der zee- strijdkrachten en de burgemeester van Rotterdam. Er was ook een deputatie van Britse zeelieden aanwezig. Duizenden inwoners van Den Haag en omstreken hebben zaterdagavond de stille tocht gemaakt naaf de fusillade plaats op de Waalsdorpèrvlakte, om daar de gevallenen te herdenken. Bij de weinige kruisen in het stille duin hield het ere-peloton Waalsdorp de wacht. Door zes mannen werd de zware Bourdonklok geluid, waarvan de doffe slagen twee minuten achterwege bleven om daarna de doodse stilte indrukwek kend te verbreken. Op de vliegbasis Soesterberg werd eer gebracht aan de gevallenen van de Koninklijke Luchtmacht. Zaterdag avond legden de president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen en de voor zitter van de personeelsraad van de NS een krans bij het monument voor de in de oorlog gevallen NS-ers. Daar op volgde een korte plechtigheid op het Utrechts station. Van acht uur tot twee minuten over acht reed er geen trein in Nederland. Op het Menteng-Poelo Oorlogskerk hof in Djakarta legde ambassadeur mr. E. L. C. Schiff een krans bij de urn van de onbekende soldaat in de herdenkingskapel. De herdenking door de Nederlandse gemeenschap werd bij gewoond door veel Indonesische mili taire autoriteiten. Na de plechtigheid maakten de aanwezigen een rondgang over het kerkhof waar drieduizend do den van de laatste oorlog begraven lig gen. BOEDAPEST Een Hongaarse meesterspion, die in de tweede wereld oorlog het Russische spionagenet leid de, is uit de vergetelheid opgestaan om zijn mémoires te schrijven en „het verhaal het juiste perspectief te ge ven". Alexander Rado, leider van de eens zo beroemde „Rote Kapelle" spiona- gegroep, die van 1941 t/m 1943 in Duitsland en de bezette gebieden ope reerde, zegt over zijn mémoires, dat de waarheid zal worden onthuld over Duitsers, die gedreven door een pa triottische haat tegen het Hitler-be- wind, besloten belangrijke inlichtingen aan Rusland te verstrekken. Rado is thans directeur van het kar- tografische instituut te Boedapest en medewerker aan de nieuwe Atlas La- rousse International. Hij had de leiding van het Russisch Spionagecentrum in Genève, dat met drie radiozenders werkte. „Rote Ka pelle" leverde Moskou enkele van Hit ler's grootste geheimen. De informatie werd ontvangen van een 50-tal hoogge plaatste zegslieden in Duitsland. Toen de Gestapo toevallig de groep op het spoor kwam en de Zwitserse po litie arrestaties begon te verrichten dook Rado onder. In 1945 bereikte hij Rusland. Hij bleef buiten ieders gezichtsveld, totdat hij in 1955 naar Hongarije terugkeer de. In een vraaggesprek met het tijd schrift Tuekör heeft Rado verklaard, een einde te willen maken aan het sprookje, dat Duitsland de oorlog in fei te heeft verloren, door verraders bij de generale staf van de Wehrmacht. Zijn mémoires zullen in gedeelten worden afgedrukt in het Russische tijd schrift „Oktyaber". ROZENBURG De Gemeentebestu ren van Rotterdam en Rozenburg gaan op Rozenburg ge^menlijk een regiona le brandweer.oprichten. De kosten zul len voor 97 procent door Rotterdam en voor 3 procent door Rozenburg worden gedragen. ADVERTENTIE ,1 GOES Niet de haring, maar de tong is tegenwoordig het belangrijkste artikel van de Nederlandse visserij- vloot. De haring wint het nog wel in gevangen gewicht, maar de opbrengst per kilogram tong is veel hoger. De aanvoer van tong b eloopt al tachtig miljoen gulden per jaar. De tong wordt over bijna heel Europa en naar de VS geëxporteerd. De aantallen tong in de Noordzee zijn de laatste tijd sterk gestegen. Een onmiddellijke oorzaak is daaryoor niet aan te wijzen, maar in het algemeen is het gebied voor de Belgische en Ne derlandse kust en de Duitse Bocht zeer rijk aan fosforhoudend voedsel voor jonge vis dat wordt aangevoerd door de vuile rivieren van West-Europa. LONDEN Vandaag sluit Spanje de grens met Gibraltar voor alle ver keer, met uitzondering van Spaanse ar beiders die vergunning hebben om in de Britse kolonie te werken. Dit betekent een nieuwe crisis in de toch al gespannen verhouding tussen Engeland en Spanje, dat het grondge bied van de kolonie opeist van de Brit ten. Allerlei grensbeperkingen en moei lijkheden voor het vliegverkeer naar en van Gibraltar zijn aai de nieuwe maat regel voorafgegaan. Vorige maand zijn besprekingen tus sen Engeland en Spanje over de toe komst van Gibraltar zonder enig resul taat afgebroken. Zij werden gehouden op aandrang van de de-kolonisatiecom missie van de VN. Het sluiten van de grens betekent een nieuwe, maar dit maal wel zeer pijnlijke speldeprik van Spanje, bedoeld om het leven in de ko- lonie te ontwrichten. Ook de vermenging van zoet water met zeewater voor de kust schijnt een ideaal klimaat voor de opfok van jon ge schol, tong, haring enz. te veroor zaken. Drs. J. J. Zijlstra, bioloog van het Rijksinstituut voor Visserijonder- zoek in IJmuiden, zei dit zaterdag op een congres voor Zeeuwse vissers in Goes. Vooral de Zeeuwse stromen en de Waddenzee zijn prachtige kinderka mers voor tal van vissoorten. Afslui ting van die twee gebieden zal volgens drs. Zijlstra betekenen, dat een deel van de opfok van jonge vis niet tot zijn recht komt en de totale visstand voor de kust nadelig zal beïnvloeden. In welke mate dat gebeurt durfde drs. Zijlstra niet te voorspellen, vooral zolang de betekenis niet bekend is van het nieuwe waddengebied dat zich vol gens verwachtingen van Rijkswater staat voor de Deltadammen in Zeeland zal gaan vormen. HEERLEN Een paar honderd Lim burgse mijnwerkers hebben deze maand een zesdaagse werkweek. De vraag naar huisbrandkolen bij de Oranje Nas- saumijn in Heerlen is namelijk zo groot, dat tijdelijk ook zaterdags moet worden gewerkt. Het betreft overigens maar vijf procent van de normale on dergrondse bezetting, die hiervoor is opgeroepen. De onderneming heeft het afgelopen seizoen een achterstand in de produk- tie opgelopen. Daarnaast bleef de ver wachte teruggang van de vraag naar huisbrandkolen uit. De directie ver wacht dat de toestand eind deze maand mwuuw (Francis John Palmos (28), een free- J lance journalist uit Australië, was g een van de v(jf correspondenten die J 0 in een jeep zondagmorgen in Saigon 2 de situatie ter plaatse wilden gaan 0 J bekijken. In de wjjk Cholon werd 0 2 hun jeep onder vuur genomen door 2 J de Viët-Cong. Vier werden gedood, 2 0 Palmos wist aan de dood te ontsnap- J 2 pen door te doen alsof h(j dood was. J 2 Hier volgt zyn voor Associated Press g 2 geschreven verslag). SAIGON Wij reden op de weg van Saigon naar de Mekong Delta. Daar was niets aan de hand en daarom be sloten wij naar de stad terug te rijden. John Cantwell, van de staf van Time Magazine in Australië, zat aan het stuur. Michel Birch van de Australi sche Associated Press zat naast hem in de kleine, open jeep. Rechts op de ach terbank zat Ron Laramy, een Engels man uit Devon, die werkte voor Reu ter, in het midden zat Bruce Pigott, een Australiër, van de staf van Reuter. Zelf stapte ik als laatste in en moest daarom genoegen nemen met een hal ve zitplaats. Mijn linkerbeen moest ik buiten de jeep laten bengelen. Wij waren juist terug over de brug en weer in de stad toen wij twee gevechts helikopters vlak boven ons raketten zagen afvuren naar een plaats ongeveer 1000 meter noordelijker. De raketten ontploften en zonden grote stofwolken in de lucht. Wij besloten erop af te gaan, wij reden een zijstraat in en kwa men terecht in een drukke en arme wijk. Een grote stroom van vluchtelingen, met baby's en huisraad op de arm, kwam ons tegemoet. De mensen had den alles wat zij konden dragen bij zich, op hun rug of in karretjes. Wij waren de enigen die in tegen overgestelde richting gingen. Ik denk dat we zeker 2000 mensen passeerden die naar het zuiden trokken, naar de weg waar wij vandaan waren gekomen. Langs heel de weg hoorde je de men sen tegen elkaar zeggen 'Viët-Cong, VC VC, VC'. Plotseling werd de stroom dunner. Ik zat op het spatbord en dus Iets hoger dan de anderen en daarom zei ik, mis schien intuïtief, „Daat zit de V.C., stop, stop, stop." Bruce: „Welnee, rij toch maar door", maar hij had het nog niet gezegd of ik zag hem verbleken. Ik kende hem goed. Ik' wist dat hij iets gezien had, dat ik niet gezien had. Wij kwamen op een splitsing, met naar links een klein pad van ongeveer anderhalve meter, daar was niemand te zien. Op de hele splitsing was nie mand te zien. Ik schreeuwede „Stop, stop", want ik was bang en ik voelde dat de Viët-Cong er zat. Een van de anderen, misschien Bruce of Michael Birch, begonnen ook te roepen „Stop, stoppen!" Cantwell, die aan het stuur zat, draai de naar links en terwijl hij de wagen in de achteruit wilde zetten, om te ke ren en terug te rijden, openden twee Viët-Cong-soldaten het vuur. Een, aan onze linkerkant had een automatisch geweer en de ander, die rechts van ons stond een AK-47. Achter hen stonden nog twee Viët-Cong-soldaten. Een vijf de, die later de commandant bleek te zijn, was in de buurt. Het was geen hinderlaag. Zij stonden op wacht bij de grens van het gebied dat de Viët-Cong in handen heeft. De twee soldaten vuurden tien seconden lang een regen van kogels door de jeep. Ik sprong naar links, liep ongeveer ne gen meter en deed of ik geraakt werd en liet me vallen. Na het eerste salvo keek ik vanonder mijn schouder. Ik kon maar twee van de anderen zien. Een, ik dacht Laramy, lag met zijn armen en hoofd achter over, zijn mond stond open en ik dacht dat hij dood was. De ander, die een roze overhemd aan had en ik geloof dat het John Cantwell was, lag op zijn rug links van de jeep, parallel met mij maar ongeveer ander halve meter van mij vandaan. Het vuren hield op, en de comman dant, die een camouflage-uniform droeg en geen pet op had, kwam naar voren met zijn linkerarm vooruit. Hij had een A-45 in zijn hand. Ik zag toen dat de twee soldaten met de automati sche geweren gewone khaki uniformen droegen en Ho Tsji Minh-sandalen. Maar de commandant, die bevel had gegeven het vuur te staken, had een echt uniform aan en laarzen. Hij was stevig gebouwd en erg groot voor een Viëtnamees. Hij kwam naar de heep toelopen. Een paar seconden was het stil. Toen hoor de ik Michael Birch smekend roepen Bai Chi. Bao Chi" („correspondenten", in het Viëtnamees). De commandant gunde hem nauwe lijks aandacht. „Bao Chi", zei hij op verachtelijke toon en schoot twee ko gels in de jeep. Ik weet niet of hij op Birch of op een van de anderen richt- ADVERTENTIE 1SÉËÜ MM Een jeep met 5 westerse journalisten is zondag in een hinderlaag van de Viët- Cong gereden. Vier journalisten verloren bij de beschieting het leven, een wist te ontsnappen. Op de foto de jeep onderzocht na de aanslag, door een Zuidviët- namese soldaat. te. Ik keek naar zijn gezicht en kon zien dat iedereen in de jeep dood was. Ik hoopte dat ze niet dood waren, maar ik kon op zijn gezicht lezen dat hij dacht dat ze dood waren. Ik deed alsof ik ook dood was. Hij liep achter de jeep om en de man die met mij op de grand lag bewoog zich, ik dacht dat hij gewond was. De commanant richtte heel nauw keurig van ongeveer anderhalve me ter, en vuurde driemaal met zijn Colt de A-45, een wapen dat ik goed ken. De eerste kogel ketste voor het li chaam, sloeg erover heen en miste mijn hoofd met een fractie van een cen timeter. Ik hoorde hem fluiten. Het had gemakkelijk mijn dood kunnen zijn. Een van de twee andere kogels drong zijn lichaam binnen. Ik wachtte tot hij zijn Colt weer in rijn holster begon te steken. Ik keek onder mijn linker elleboog door en zag cfat de man met het automatisch ge weer dit ook had laten zakken. Mijn linkervoet lag onder mijn li chaam zoals bij hardlopers aan de start. Ik moest ongeveer 30 meter zien weg te komen en ik begon te rennen voor mijn leven, zig-zag, zo hard ik kon. Tk loop de 110 yards in 10 secon den, dus ik dacht dat geen Viët-Cong- soldaat met in zou kunnen halen. Direct openden ze het vuur, maar het waren slechte schutters, zij raakten slechts telefoonpalen en advertentiebor den op de weg voor mij. Ik rende een bocht om en het vuren hield op. Toen hoorde ik de commandant ach ter mij aan komen. Ik wist dat hij het was, want ik hoorde zijn laarzen klak, klak, klak op het plaveisel en hij was de enige die laarzen droeg. Spoedig had ik het einde van de vluchtelingenstroom bereikt. Ik scheur de mijn hemd van mijn lijf en smeer de modder over mijn lichaam. Ik ging gebukt lopen want ik was zeker dertig centimeter langer dan de mensen om mij heen. Ik dacht dat ik toch nog ge pakt zou worden, want de commandant haalde mij in, begon over de vluchte lingen heen te schieten en riep dat rij mij moesten tegenhouden. Maar zij gaven geen kik. Niet alleen leverden zjj my niet uit, maar ze schon ken geen enkele aandacht aan de Vët- Cong-commandant. Ik kwam b(j een soort handkar, en begon daarachter mee te duwen. Er waren een heleboel mensen die geen hemd aanhadden. Het was een arme wijk. Toen ik ongeveer 200 meter gelopen had hielden de schoten op. Maar ik had nog altijd het gevoel dat hij achter me aan zat. Aan het einde van de straat kon ik een riksja te pakken krijgen. De mensen keken met wantrouwende blik ken naar mij, na ongeveer anderhalve kilometer zag ik een Australische sol daat. Ik vroeg of hij me wilde begelei den tot bij de militaire polite. Ik trlde als een riet en kon amper een blocnote vasthouden.. Wat ik hoop te was dat de anderen zich ook dood hadden gehouden net als ik. BERGUM Honderden boeren uit het Friese Bergum en omstreken zijn een actie begonnen uit protest tegen de flink gedaalde melkprijs. De pro- duktiebeperking van de kaasfabriek Frico (wegens de enorme voorraden in ons land) betekent voor de boeren een verlies van vijf tot zes cent per liter melk. Van het bestuur van hun coöperatie ve zuivelfabriek. De Vooruitgang in Bergum eisen zij medewerking aan een aantal fikse maatregelen: Sluiting van de veemarkt in de Frieslandhal in Leeuwarden voor enkele weken opdat de aanvoer van slachtvee wordt stopgezet. „De slagers moeten dan maar kaas in plaats van vlees aan hun klanten verkopen". Losmaking van Nederland uit de Europese Economische Gemeen schap en nauwe samenwerking met Engeland en Denemarken. „Wij willen niet langer het slachtoffer zijn van de Westduitse en Franse politiek. Men voert een politiek over de ruggen van de boeren heen", aldus de heer M. B. de Vries uit Bergum, een van de ini tiatiefnemers tot de actie. IJZENDIJKE Door ontploffing van een butagasfles is zaterdagavond een woning aan de Varkensmarkt in IJzen- dijke voor een groot deel verwoest. D< enige bewoner van het huisje, de 80-ja rige A. Versnick, bleef ongedeerd. Hi had de bijkeuken, waarin zich de ex plosie voordeed, net daarvoor verlaten De explosie was ontstaan toen dc man bij het aansluiten van een slang op de gasfles wat zeep had gebruikt. Daardoor drong gas door in de bijkeu- ken, waar een kachel brandde. OOSTVOORNE In een bocht in de provinciale weg tussen Oostvoorae en Brielle is zondagavond een motorfiets uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst, na in aanraking te zijn gekomen met een tegemoetkomende personenauto. De bestuurder van de motorfiets, de 41-jarige A. van de Pol der uit Rockanje, en een van de twee duopassagiers, de 17-jarige W. A. M. Verduin uit Rotterdam, kwamen hier bij om het leven. De andere duopassa gier, de 17-jarige B. Lens, eveneens uit Rotterdam, is zwaargewond in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam opge nomen. HET BILDT In Sint Jacobiparo chie, gemeente Het Bildt, is zaterdag de zevenjarige Bouwe Jonkman met rijn fiets onder een auto gekomen. Hij is later op de avond in het Bonifacius- ziekenhuis in Leeuwarden overleden. NIJMEGEN Een auto met twee Oostenrijkers is zaterdagavond tijdens een hevige regenbui met grote snelheid in Nijmegen uit de bocht gevlogen, en tegen een boom gebotst. De 38-jarige chauffeur, Bruno Lauterbach uit Thal- heim bei Wels, was op slag dood. Zijn passagier, de 24-jarige D. Sageder uit Bad Hall, die uit de auto werd geslin gerd is met ernstig hersenletsel in het ziekenhuis opgenomen. UTRECHT De 25-jarige mevrouw E. Assenbroek-Verhoef uit IJmuiden, die haar eerste kind verwachtte, is za terdagnacht bij een ongeluk op de rijks weg Arnhem-Utrecht, onder Bunnik bij een ongeluk om het leven gekomen. Haar man, de heer P. G. Assenbroek, haar zwager J. Bakhuis uit Rotterdam, en diens echtgenote mevrouw E. M. Bakhuis-Assenbroek liepen verwondin gen op. Hun auto slipte op het nieuw-geasfal teerde gedeelte van de weg en schoot achteruit onder een schaftwagen die in verband met de werkzaamheden in de berm stond. OMMEN Een frontale botsing tus sen een personenauto en een klein bus je heeft zaterdagnacht in Ommen het leven gekost aan de 22-jarige bestuur der van de personenauto, A. J. Kerk dijk. Van de tien inzittenden van het busje werden enkele licht gewond. HAARLEM De 73-jarige H. van As- peren is gisterochtend aan de gevolgen van een ongeluk op donderdag in het Diaconessenhuis in Haarlem overleden. Hij was op het trottoir aangereden door een vrachtwagen, die achteruit in een inrit reed. DEN HELDER In het ziekenhuis in Den Helder is zaterdavond de 83-ja rige P. Peper overleden aan de gevol gen van een ongeluk op 2 mei. HIJ werd toen in Schagen aangereden door een personenauto. ECHT De 28-jarige mejuffrouw M. Evers is gisteren overleden aan ver wondingen, opgelopen bij een verkeers ongeluk op Koninginnedag. Bij een dub bele autobotsing op de rijksweg in Echt wafen toen vier mensen gewond ge raakt. DEN HAAG De drie grote gemeen ten Amsterdam, Rotterdam en Den Haag moeten de pot van dertig miljoen gulden steun van het Rijk voor hun steeds meer verlieslijdende diensten van openbaar vervoer gaan delen met nog zes andere plaatsen Dit zijn Utrecht, Groningen, Arnhem, Dor drecht, Nijmegen en Maastricht. Men heeft een voorlopige verdeling bereikt, waardoor men op korte termijn met de uitbetaling kan beginnen. Voor Den Haag betekent de nieuwe verdeling dat het niet zeven maar zes miljoen gulden krijgt. „Dit is helemaal een druppel op de gloeiende plaat", al dus wethouder Bol (Economische Za ken). „Ik denk niet dat de regering slaagt met zijn vijfjarenplan de ge meentelijke vervoerbedrijven uit de nood te helpen. Amsterdam alleen al had het vorige jaar een verlies van dertig miljoen, wij kwamen op twintig miljoen en Rotterdam zat er tussen n", aldus wethouder Bol. ADVERTENT1

De Vallei | 1968 | | pagina 5