Gisbert had maar tien minuten nodig om afgebroken partij tegen Hajer te winnen Engeland zonder Banks, Stiles en Charlton Gerard Koel vindt„Het is een belevenis met Renz te rijden" Gemeente Delft verleent geen financiële steun aan Xerxes/DHC ONA prolongeerde hoofdklasserschap Spanjaard Perez Frances nieuwe leider in Vuelta Waarschijnlijk zware straf voor drie voetballers Riessen zegevierde Billie Jean King startte met zege ZWEMRECORDS Lesley Talbot keert naar DWS terug Scheidsrechter wordt monnik Draverijen Hilversum Renswoude-DVSA teleurstellend duel Uitslagen wedvlucht St. Ghislain Hornu NEDERLAND VERLOOR TENNISDUEL MET 3-2 Uitslagen Beroep Clay afgewezen ROTTERDAMSE ZESDAAGSE Droom Twijfels Te weinig kwaliteit Geruchten Toekomst Meesterschap Stud Biljartcompetitie Rijnstreek Overgangsklasse Klasse 1 t.m. 4 Janssen op tweede plaats „Rebellie" bij v.v. Sparta '57 i Juniorenvoetbal DINSDAG 7 MEI 1968 VALENCIA De Spanjaard Juan Gisbert heeft gisteren in Valencia maar tien minuten nodig gehad om de overwinning van Spanje in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup, die na zondag voor het grijpen lag, tot een feit te maken. Hij besloot zijn partij tegen Jan Hajer, die bij de stand 75, 61, 10 in het voordeel van de Spanjaard wegens de regen was afgebroken, zonder nog een game te verliezen. Gisbert won de derde set met 60, waardoor de eindstand van dit enerverende tennisduel tussen Spanje en Nederland op 32 werd bepaald. REGGIO DE CALABRE De Ame rikaan Martin Riessen heeft in Reggio de Calabre een internationaal tennis toernooi gewonnen. Riessen, met wie Tom Okker dit seizoen een succesvol dubbel vormt, versloeg in de finale heren-enkelspel de Roemeen Nastase met 3-6, 3-6, 6-3, 6-4, 6-2. De titel in het dames-enkelspel ging naar de Austra lische Helen Gourlay, die de Ameri kaanse Alice Tyn met 6-4, 8-6 in de finale versloeg. Jan Hajer, die gisteren slechts zes slagen scoorde tegen Gisbert twintig, kreeg geen kans om in zijn spel te ko men. De Eindhovenaar had van te voren nog wel wat geoefend met Evert Schnei der. maar toen was al duidelijk gewor den dat de grote vorm van de voorgaan de dagen verdwenen was. Hajer had geen lengte in zijn slagen en hij miste het gevoel voor de bal. Onder deze om standigheden werd hij een willig slacht offer voor Juan Gisbert. „Volgend jaar zal het moeten komen van Hemmes en Hordijk", oordeelde aanvoerder Hans van Dalsum gisteren. „Dat zijn jongens die de hele dag op de baan staan. Evert Schneider stopt ermee en Jan Hajer heeft zijn sportschool. Maar Hemmes en Hordijk zullen dan wel veel meer wedstrijden moeten gaan spelen. Hemmes is misschien nu al voor Okker de beste sparring-partner die we hebben. Hij heeft alle slagen, maar in wedstrijden komt 't er nog niet uit. Dat zal vlyg moeten komen, want anders wordt het niets." Voor Tom Okker, voor wie dit Davis- Cupgevecht een van de hoogtepunten in zijn carrière is geweest, gaat het tennis- leven gewoon door. Vandaag stapt hij met Santana en Gisbert in het vliegtuig naar Rome. Daarna gaat de Haarlem- De overige uitslagen van de wedstrij den in het toernooi om de Davis Cup: Verenigde Staten West-Indië 5—0: Ashe versL Russell 6-3, 6-2, 6-4, Lutz versl. Lumsden 6-0, 6-2, 6-1; Iran Is raël 30: Nemati - Khodai versl. Da- vidman - Froman 6-1, 6-4, 6-4; West- Duitsland Zwitserland 41: Meiier - Fassbender verl. van Sturda - Wernen LONDEN De Amerikaanse Billie Jean King is maandag winnares ge worden van het eerste proftoernooi, waarin zij in Engeland uitkwam. De Wimbledon kampioene werd 900 pond sterling (een kleine 8000 gulden) rijker, doordat zij in de finale na felle strijd met 46, 97, 75, won van de Engelse Ann Jones, waartegen zij ook uit kwam in de eindstrijd van het Wimble- dontoernooi van vorig jaar. De beslis sing viel na 105 minuten spelen. LONDEN Engeland zal in de twee de wedstrijd tegen Spanje in de kwart finales van het toernooi om het Euro pese voetbalkampioenschap, die mor genavond in Madrid wordt gespeeld, de steun van drie topspelers moeten mis sen. Gordon Banks, Jack Charlton en Nobby Stiles, die deel uitmaken van de selectieploeg. Stiles en Charlton kwamen zaterdag wegens verwondingen reeds niet in het veld. Doelman Banks werd in de ont moeting tussen Stoke en Chelsea ge blesseerd. Peter Bonetti van Chelsea neemt zijn plaats in. Voorts zijn Brian Labone (Everton) en Alan Mullery (tot- tenham) aan de groep toegevoegd. NEW ORLEANS Het beroep dat de van zijn wereldtitel in het zwaarge wicht vervallen verklaarde Cassius Clay heeft aangetekend tegen zijn ver oordeling wegens weigering dienst te nemen in het Amerikaanse leger, is maandag door de rechtbank in New Orleans afgewezen. De federale rechter in Houston had Clay vorig jaar juni veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 10.000 dollar (ruim 35.000 gulden), de maximale straf die kon worden ge- eist. Clay werd toen op borgstorting vrij gelaten en tekende hoger beroep aan. 6-4, 2-6, 6-4, 1-6, 4-6, Buding versl. Stalder 6-1, 11-9, 6-0; Bungert - Sturdza 1-6, 6-1, 2-6, 8-6, 7-5. Luxemburg Noorwegen 1-4: Brasseur verl. van Prudhz 2-6, 6-8, 4-6,- Baden versl. El- wick 9-7, 4-6, 6-1, 8-6, Baden - Brasseur verl. van Jon - Meiander 5-7, 6-8, 5-7; Prydhz versl. Brasseur 6-3, 6-3, 6-2. Zuidslavië Nieuw-Zeeland 30: Fra- nulovitsj versl. Parun 5-7, 7-5, 6-3, Jo- vanovitsj versl. Fairlle 2-6, 7-5, 7-5, 6-4; Jovanovitsj - Franulovitsj versl. Fair- lie - Hawkes 6-1, 6-4, 6-4. VANCOUVER Tijdens zwemwed strijden in Vancouver zijn twee Noord- amerikaanse records gebroken In het 25 meter-bad zwom de Amerikaanse Susan Pedersen de 100 meter vrije slag in 1.00.0 en was daarmee p., seconden sneller dan het oude record. De 15- jarige Debbie Meyer zwom op de 1500 meter vrije slag bijna een minuut on der het oude record: 17.36.9 tegen 18.31.0. uJÜuiiili* ROTTERDAM „Reken erop", ge tuigde geestdriftig Gerard Koel, „dat Renz een beetje kan fietsen. Het is bijna niet te geloven wat ik van hem leer, nu ik voor de eerste keer met hem rijd. Gewoon een belevenis". De 27-jarige Amsterdammer, in zijn wielerleven als baanrenner rijdend in elke specialiteit doch nog reikend naar de top, verwees gisteren bescheiden naar Renz. De Westduitse routinier, zo wilde Koel duidelijk maken, was er vooral voor verantwoordel^k dat dit koppel op de vijfde dag van ne Rotter damse zesdaagse prijkte op een licht verrassende derde plaats, twee ronden slechts achter de voortdurend leidende Post en Sercu. Gerard Koel kent de wielersport. Hij was als amateur, jarenlang niet weg te denken uit nationale ploegen. Een vinnige vechter, die besefte dat hij niet eeuwig amateur kon blijven. Op het kruispunt van zijn carrière, an derhalf jaar geleden, kwam er onver wacht nog een aanbieding om prof te worden. Hij accepteerde de offerte gretig en wachtte wat er komen zou. Er kwamen, bijvoorbeeld, zesdaag sen: de droom van elke beroepsren ner, die een paar centen wil verdienen. Hij rijdt zijn elfde en hij zegt er, ver rast door zijn goede klassering, dit van: „Hier had ik niet op gerekend, ook al omdat ik pas tien dagen voor de start pas weer kon gaan trainen. Daarvoor ben ik anderhalve maand ziek geweest, ik had last van een lintworm waar door ik zeven kilo afviel. Maar Renz maakt goed wat ik nog steeds tekort kom: de force, de inhöud die je in zo'n zesdaagse heel hard nodig hebt". „Maar als je dan ziet hoe zo'n Renz je daar doorheen sleept. Hij voelt pre cies aan wanneer het moment is geko men waarop er gedemarreerd moet worden. Dat is eigenlijk het kenmerk van de vakman. Er zijn erbij die dat nooit in de gaten krijgen". Gerard Koel begint dat te begrijpen. In tien zesdaagsen vergaarde hij ken nis. „In het begin verdeel je de krach ten verkeerd, weet je eigenlijk nauwe lijks wat er allemaal gebeurt". Over Post zegt Gerard Koel, die een maal aan de zijde van Jan Janssen ze gevierde in een zesdaagse (Madrid), vol bewondering: „Ik train regelmatig met DELFT De wethouder van sport zaken van de gemeente Delft, de heer Hesseler, zal het college van B en W morgen op geen enkele wijze benaderen voor het verlenen van financiële steun aan de stichting Xerxes/DHC. Tijdens een spoedoverleg tussen de heer Hesse ler en de heer P. A. Hoogeboom, een overleg waar de geldschieter van de combinatie om had gevraagd, zijn geen nieuwe gezichtspunten naar voren ge komen. „Ik had gedacht", aldus de wethouder „dat de heer Hoogenboom met concre ter voorstellen zou zijn gekomen. Hij wilde echter niet verder gaan dan de mi nimale verkoop van vier spelers. Even min als het eerder genoemde aantal van zeven, is vier voor mij acceptabel. Het heeft geen zin om met dit voorstel bij B en W aan te kloppen". De heer Hesseler was er overigens wel van overtuigd dat er een mogelijk heid tot overeenstemming was geweest als er nog geen spelers waren ver kocht. „Wat er nu in de stichting is overgebleven is van te weinig kwaliteit om ermee in de eredivisie uit te komen". De gang van zaken met de stichting was voor de heer Hesseler het bewijs dat het betaalde voetbal in Nederland ziek is. „De stichting is in Delft met een schuld aan de heer Hoogenboom begonnen. De consequenties daarvan had men bij de oprichting onder ogen moeten zien. De gemeente is wel bereid om een vereniging te steunen, maar niet een grote schuld aan één bepaald per soon, die uit zakelijke overwegingen na één jaar al zegt: ik ga niet verder, kwijt te schelden". „Wij zijn wel bereid om de vorig jaar gedane toezegging, jaarlijks aan de stichting f 20.000 te betalen, te handha ven. Verder kunnen we in deze omstan digheden niet gaan". Voor de heer Van der Heijden, voor zitter van de stichting Xerxes/DHC kwam het besluit van wethouder Hes seler niet onverwacht, „ik wist dat de verkoop van slechts twee spelers accep tabel zou zijn voor B en W. Voor het voortbestaan van de stichting een te klein prospectief'. Overigens gonst het momenteel in Delft van de geruchten. Er wordt een nieuwe geldschieter naar voren gescho ven. De heer A. Hoogenboom, directeur van de Delftse zonweringfabriek en zeilmakerij. De heer A. Hoogenboom kon de geruchten niet staven. Hij is in het buitenland". GERARD KOEL hem op de weg en één keer werd ik met hem in Londen derde. Ik ken hem dus wel een beetje, maar als je hem dan hier tekeer ziet gaanIk denk dat hij wil bewijzen dat hij weer de heel grote vorm te pakken heeft. En daarin slaagt hij wel, dacht ik zo". Ondanks zijn intussen gegroeide er varing in zesdaagsen bergt de toe komst, als steeds, veel twijfels voor Gerard Koel. „Het zou natuurlijk geweldig zijn als ik met Renz kon blijven rijden. Maar daar hoef ik niet eens aan te denken. Dat zou Rudi Altig, dfe zijn vaste kop- pelgenoot is, nooit goedvinden en dan praat ik nog niet eens over Renz zelf. Het is een moeilijk vak als je geen vaste koppelgenoot hebt". Over het evenement in de Energie hal: „Er bestaan wel moeilijker zes daagsen, maar dit is zeker niet één van de makkelijkste. Er wordt tijdens de jachten ontzettend hard geknokt. Ook al omdat ik door mijn ziekte zeven ki lo ben afgevallen ontdek ik ook ny weer dat het mij eigenlijk nog steeds aan kracht ontbreekt". Op 4 ronden: 3. Renz-Koel (W. Dld./Ned.) 173; Op 6 ronden: 4. Van der Lans-Lawrie (Ned./ Austr.) 524; Op 8 ronden: 5. Seeuws-Verschueren (Belg.) 235; Op 10 ronden: 6. De Wit-Bongers (Ned.) 439; 7. De Roo-Severeyns (Ned./Belg.) 122; Op 16 ronden: 8. Hill-Eugen (GB./Den.) 220; Op 26 ronden: 9. Legrand-Grossimlinghans (Ned./ W. Dldl) 277; 10. Verdoorn-Brouwer (Ned.) 392; Op 35 ronden: 11. Halls (GB) 200. Albert van Midden uit St. Janssteen heeft de toekomst-zesdaagse voor ama teurs gewonnen. Van Midden, die ook de voorgaande dagen zijn tegenstanders duidelijk de baas was, beheerste maan dag de strijd volkomen. De eindstand is: 1. Van Midden 84 punten, 2. Koop man 63, 3. Ten Tije 62, 4. Trompert 42, 5. Moret 40, 6. Van Dorth 35, 7. Verweij 31, 8. Van Tilburg 30, 9. Van Bastelaar27, 10. Van Duivenbode 15. Na middernacht, toen vele prominen ten uit de Rotterdamse sportwereld wa ren voorgesteld en een ereronde had den gereden, toonde Peter Post zijn meesterschap achter de dernies. Het zat de Amstelvener echter niet mee. Hij had zich na de aflossing van Ser cu nauwelijks goed warm gedraaid, of hij kreeg met pech aan zijn zadel te kampen. De moeilijkheden waren echter»snel verholpen en een geladen Post keerde terug in de baan. Alleen de Belg Theo Verschueren, de officieu ze Europese dernykampioen, was daar na in staat de meester te volgen. Leo Duyndam, die Post de voorgaande da gen in de derneykoersen felle tegen stand had geboden, haalde dit keer de eindstreep niet. De Westlander, die een te klein verzet had gemonteerd, raakte enkele malen los van zijn gang maker en staakte daarop de strijd. Daarna geloofde het publiek het wel. Terwijl de zaal langzaam leegliep, maakten de renners zich op voor hun laatste nachtrust in de Energiehal. De stand na de neutralisatie van vanmorgen luidt: 1. Post-Sercu (Ned./Belg.) 481 pnt.; Op 1 ronde: 2. Duyndam-Bugdahl (Ned./W. Did.) 349; Cardiff City, dat zo verrassend de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars bereikte, maar daarin uitgeschakeld werd door Hamburger SV, heeft de eerste stap voor deelneming aan dit toenooi in het volgend seizoen gezet. Het versloeg Hereford met 2-0 in de eerste wedstrijd voor de finale van het bekertoernooi van Wale Lesley Talbot tekent het contract. ALKMAAR —Lesley Talbot komt na een afwezigheid van twee seizoen- nen terug by het Amsterdamse DWS, de club die hij het eerste naar de ere divisie bracht om er direct het volgen de seizoen kampioen mee te worden. Talbot, die op het ogenblik AZ '67 op de drempel van de eredivisie heeft ge zet, heeft vrij langdurig contact gehad met DWS omdat er een paar eisen wa ren die hij bepaald ingewilligd wilde zien alvorens het contract voor twee jaar te tekenen. De belangrijkste van die eisen was de verzekering dat er vier nieuwe spelers zouden worden aan getrokken. Dit is toegezegd. Tablot kwam al in 1947 naar ons land waar hij onder andere RCH - en dat niet minder dan 12 jaar - onder zijn hoe de had. Bij AZ'67 is hij één seizoen ge weest, daarvoor één seizoen bij Hera cles en daarvoor vier bij DWS. Bij AZ'67 wordt hij opgevolgd door Wim Blokland, die met Talbot dit- sei zoen AZ'67 trainde totdat hij halverwe ge de competitie naar PSV ging. Blok land tekende gisteravond een contract voor een jaar met de Alkmaarse club. Een moment uit de afgebroken partij tussen de Spanjaard Gisbert (voor grond) en Jan Hajer. NAPELS Voetbalscheidsrechter Antonio Palumbo, die zo mild was, dat hij in zijn hele scheidsrechters- loopbaan slechts driemaal een straf schop heeft toegekend, heeft bekend gemaakt, dat hij voornemens is, in de cember in de Orde der Franciscanen te treden. De 26-jarige scheidsrechter ver klaarde, dat zijn ervaringen bij het leiden van 350 competitiewedstrijden in de lagere afdelingen hem ervan hebben overtuigd dat het beter was, als monnik te leven. Hij heeft tweemaal van het veld moeten vluchten, omdat supporters van een der clubs, die vonden dat hij te toegevend was, woedend waren en eens hebben de toeschouwers zijn ouders aangevallen, toen zij protes teerden tegen woedende kreten, ge richt tegen de leiding van hun zoon. Palumbo verklaarde, dat hij nog al tijd van mening is, dat toegevendheid de beste houding is tegenover verhitte spelers. „Ik probeerde altijd maar een beroep te doen op hun verantwoorde lijkheidsgevoel dan hen te straffen", zei hij. VEENENDAAL De biljartcompetitie in de Rijnstreek is beëindigd. Er moesten nog enkele wedstrijden worden gespeeld en deze hebben in de afgelopen weken plaatsgevonden. Hoewel de kampioen reeds lang bekend was (Groene Laken 1) moest nog steeds de beslissing vallen wie onderaan zou eindigen. Al leen een 80 zege kon hekkesluiter Nationaal 2 nog naast het Opheusdense ONA brengen, maar het zat er niet in. Nationaal werd met een 80 neder laag door ABC naar Wageningen gestuurd en ONA bleef dus behouden voor de hoofdklasse. De eindstand in de hoofdklasse is nu: Groene l§iken (Maurik) 2212155 Nationaal 1 (Wageningen) 2211759 DOH (Veenendaal) 22—107— 69 Ons Hoekje (Ingen 2210076 Zeldenrust (Eist) 22— 97— 79 DOS (Ochten) 22— 88— 88 Terminus (Wageningen) 228492 ABC (Maurik) 22— 78— 98 Rijnstroom (Wageningen) 2274102 Ons Genoegen (Ingen) 2274102 ONA (Opheusden) 22— 64—114 Nationaal 2 (Wageningen) 2254122 In de overgangsklasse wist Zelden rust 2 in de laatste wedstrijd een 80- zege te boeken op Ons Genoegen 2 en legde hiermede beslag op de 2e plaats in deze klasse. In deze klasse is DVJ onderaan gekomen en zal vermoedelijk volgend seizoen een klasse lager moeten gaan spelen. Eindstand: BVR 1 (Rhenen) 18—103—41 Zeldenrust 2 (Eist) 188856 ONA 2 (Opheusden) 18— 80—64 DOG 1 (Veenendaal) 18— 77-J-67 Roskam 1 (Ommeren) 187173 VOP (Opheusden) 18— 71—73 Torenzicht (Lienden) 186282 Recticel (Kesteren) 185985 Ons Genoegen 2 (Ingen) 185688 DVJ 1 (Kesteren) 18— 53—91 In de le klasse moest altijd nog ge speeld worden de belangrijke ontmoe ting tussen Zeldenrust 3 en Nationaal 3. Nationaal moest winnen om de laatste plaats te kunnen verlaten en dit lukte dank zij een 62-zege die het in Eist behaalde. Het kwam een puntje boven Ons Genoegen 3, dat nu moet degrade ren naar een lagere klasse. Groene laken 2 (Maurik) 188955 De Zwaan 1 (Opheusden) 188658 Terminus 2 (Wageningen) 188163 ABC 2 (Maurik) 18—76—68 Rijnstroom 2 (Wageningen) 187569 ODI 1 (Lienden) 18—74—70 Zeldenrust 3 (Eist) 18—68—76 Torenzicht 2 (Lienden) 185985 Nationaal 3 (Wageningen) 185688 Ons Genoegen 3 (Ingen) 185589 De eindstand in de 2e klasse is als volgt: Torenzicht 4 (Lienden) 189450 Driesprong 1 (Tiel) 189054 ONA 3 (Opheusden) 18—80—64 Schans 1 (Eek en Wiel) 18—80—64 Torenzicht 5 (Lienden) 187074 Ons Genoegen 4 (Ingen) 186777 Vogelenzang 1 (Echteld)" 186777 ABC 3 (Maurik) 18—65—79 Rijnstroom 3 (Wageningen) 186084 Ons Hoekje 2 (Ingen) 184698 GIJON De Spanjaard Perez Fran ces heeft maandag de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 236 km van Palencia naar Gijon, ge wonnen. Hij heeft de leiding in het al gemeen klassement overgenomen van de Westduitser Altig. De grote verliezer was Rudi Altig. De Westduitser, die in de elf voorgaan de ritten steeds op de voorgrond trad, kwam ruim negen minuten na de win naar binnen en viel. daardoor terug van de eerste naar de vijftiende plaats in het algemeen klassement. De Brit Mi chael Wright deelde in de malaise van Altig en zakte af naar de zestiende plaats. Jan Janssen schoof dank zij de terugval van beiden op naar de tweede plaats met slechts twintigseconden achterstand op Perez Frances. De Fransman Lucien Aimar en de de Italiaan Vittorio Adorni maakten de strijd in deze eerste etappe waarin zij het kleine cols waren opgenomen. Tijdens de veertien kilometer lange af daling van de Pajares ontsnapten zij uit het peloton. De hoofdmacht reageerde fel op deze actie en viel in talrijke klei ne groepen uiteen. Op de top van de Rebollade hadden de Belg Spruyt, en de Spanjaarden Perez Frances, Erran- donea, Uribezubia en Goyeneche zich bij het leidende tweetal gevoegd. Een groepje met Jan Janssen en Felice Gi mondi volgde op veertig seconden, ter wijl het grote peloton met de drager van de gele trui, Rudi Altig, vijf mi nuten achter lag. Bij het nemen van de laatste hindernis, de Manzadena, smolten de voorste twee groepjes sa men. Kort voor de top sprongen Perez Frances, een bekwaam klimmer, en Spruyt weg. Gezamenlijk bouwden zij een geringe voorsprong op. Perez Fran ces bleek op de wielerbaan de Gijon iets sneller in de spring dan de Belg. ROTTERDAM Vanavond om zes uur begint een programma van tien draverijen in het sportpark te Hilver sum. RHODODENDRONPRIJS (2040 m, met trio): Guy Hanover II - Gezina - Gamin B. PRUNUSPRIJS( 2000 m, eerste afd., autostart): Goudvos Heny - Goudster J - Grietje Peterhof. JAFFAPRIJS (2000 m, met trio): Eri ca - Dochter van Our Bonni - Cereal Spencer. TEL AVIVPRIJS (2000 m): Maestro Rodney - Anton - Boy van Quick. Out sider: Lively Rodney. GOUDEN REGENPRIJS (2000 m, eer ste afd., autostart): Boyke van Our Bon ni - Dita Spencer - Crystal Heny. De uitslag van de twaalfde etappe: 1. Perez Frances (Sp.) 7.06.04; 2. Spruyt :Belg.) z.t.; 3. Lopez Rodriguez (Sp.) 7.06.51; 4. Gimondi (It.) z.t.; 4. Jans sen (Ned.) z.t.; 6 Adroni (It.) z.t.; 7. Lopez Carril (Sp) z.t.; 8. Diaz (Sp.) z.t.; 9. Goyeneche (Sp) z.t. en 10. La- sa (Sp.) z.t.; 11. Eche Verria (Sp.) z.t.; 12. Uribezubia (Sp.) z.t.; 13. Aimar (Fr.) z.t; 14 Errandonea (Sp) z.t.; 15. Otano (Sp.) z.t.; 32. Altig (W.-D.ld) 7.15.06. Het algemeen klassement na de twaalfde etappe is: 1 Perez Frances (Sp.) 52.50.10; 2. Janssen (Ned.) 52.50.30; 3. Errandonea (Sp.) 52.50.40 4. Spruyt (Belg.) 52.50.50; 5. Aimar (Fr.) 52.51.15; 6. Gomez del Moral (Sp.) 52.51.19; 7. Gimondi (It.) 52.51.26; 8. Echeverria (Sp.) 52.51.30; 9. Velez (Sp.) 52.51.33; 10. Adorni (It.) 52.51.41; 11 Ducasse (Fr.) 52.52.23; 12. Otano (Sp.) 52.54.54; 13 Schleck (Lux) 52.55.54; 14. Momene (Sp.) 52.57.05; 15 Altig (W.-Dld) 2.57.46. In de 3e klasse speelde DOH 2 zijn laatste wedstrijd tegen DVJ 2 en boekte een 80-zege. De eindstand is: Groene laken 3 (Maurik) 189450 Roskam 2 (Ommeren) 188658 DOH 2 (Veenendaal) 18—83—61 Torenzicht 5 (Lienden) 188064 BVR 2 (Rhenen) 18—«0—64 DOS 2 (Ochten) 18—72—72 Zwaan 2 (Opheusden) 186381 ODI 2 (Lienden) 18—59—85 DVJ 2 (Kesteren) 18—56—88 Torenzicht 6 (Lienden) 184797 In de 4e klasse zag Recticel 2 kans via een 62-zege op plaatsgenoot DVJ 3 beslag te leggen op de 3e plaats. 18—104— 40 18— 93— 51 10— 88— 56 18— 86— 58 18— 72— 72 Ons Genoegen 5 (Ingen) Schans 2 (Eek en Wiel) Recticel 2 (Kesteren) Ons Hoekje 3 (Ingen) Roskam 3 (Ommeren) Rijnstroom 4 (Wageningen) 186480 ODI 3 (Lienden) Driesprong 2 (Tiel) Torenzicht 7 (Lienden) DVJ 3 (Kesteren) 18— 62— 82 18— 62— 82 18— 50— 94 18— 43—101 RENSWOUDE De Renswoude-ju nioren die door het grillige competitie- verloop in de 2e helft op een enkele uitzondering na alle tegenstanders thuis ontmoeten, ontvingen het Ame- rongse DVSA dat thuis met de spreken de cijfers 5-2 werd verlsagen. Het is weer een eenzijdige wedstrijd geworden. Voor en na rust was het een op eenhoping van spelers in het DVSA- doelgebied en de flink versterkte DVSA-defensie wist deze keer de eind- score op 0-0 te houden. Het waren vooral de Renswoude-voorwaartsen B. Inkenhaag en C. Overeem die steeds een verdediger te veel wilden passeren. "Al met al genomen een op een zeer laag peil staande wedstrijd waarin le gio kansen van de Renswoude jeugd werden verprutst. Ook de DVSA-ploeg deelde in de ma laise, want het was achter een trap- maar-weg-spelletje en slechts spora disch werd een tegenaanval onderno men. Beide ploegen kregen wat zij verdienden: beide een nul op het sco rebord. VEENENDAAL De E.V.P.V. „De luchtreiziger" nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain H. over een afstand van 213 km. De duiven werden om 7.20 uur in vrijheid gesteld en de ereste meldde zich reeds om 9.16.28 uur bij de heer F. Spies. Snelheid 1835,7 meter per minuut. De verdere uitslag luidde: F. Spies 1, 35; G. Fasse 2, 7, 11, 25; A. v.d. Bovenkamp 3; G. Mulder 4, 13, 17, 30, 32; C. v. Ginkel 5, 26, 29, 33; B. H. E. Schuurman 6, 15, 21, 27, 37; C. Gaasbeek 8, 9, 12, 29, 34. 42; A. v. Barneveld 10, 45, 46; H. Drost 14, 40; H. Beijh 16; W. Schakel 18, 44; W. J. v. Dam 19. 23, 24, 28, 31; B. J. Koote 22, 41; Barneveld-Ta- nis 36, 47; C. Methorst 38; H. Zwijnen 39; P. Roseboom 43, 48; D. Nekeman 49. Bij de postduivenvereniging „De Snel- post" waren de uitslagen van deze wed vlucht als volgt: N. v. Barneveld 1, 16, 52, 63; G. de Geit 2, 3, 9, 33, 37; H. Ulrich 4, 20, 22, 25, 31, 32, 45. 47, 53, 59; H. Heikamp 5, 8, 26; T. den Hartog 6, 14, 28, 30, 55, 58, 61; KI. v.d. Heuvel 7, 65; E. Herwegen 10; A. Leppers 11, 12, 41, 66; G. Diepeveen 13, 15. 21, 49, 56; R. v. Doorn 17, 18, 39. 50, 62,67; J. Geerenstein 19, 35, 40; J. Nw. Amerongen 23, 27; C. Donkelaar 24, 36, 42, 60; A. v. Asselt 29, 57; A. v. Doom 34; A. Merlijn 38; H. L. Spies 43; B. Feijth 44, 51; Th. Harmsen 46, 54; C. v. Asselt 48; H. J. de Man 64. Eerstaankomende duif 9.16.23 uur; snelheid 1837.1 meter per minuut. OPHEUSDEN Het bestuur van de Opheusdense voetbalver. Sparta '57 gaat op een spoedvergadering binnenkort waarschijnlijk drie speler van het eerste elftal zwaar straffen, omdat het trio rebellerend is opgetreden tegen het be stuur. In de uiterst belangryke wedstryd tegen Bennekom, die het afgelopen weekend werd gespeeld en waarin de Opheusdenaren de volle winst behaalden waardoor het vierdeklasserschap behouden bleef, wilden drie voetballers op de valreep niet uitkomen in het duel en dat rekent Sparta het drietal byzonder zwaar aan. Het bestuur had voor deze beslissende match een beroep gedaan op A. Roodbeen uit het tweede elftal en C. Roelofsen van de veteranenploeg, die beiden een goede wedstryd speelden. Toen het Sparta-elftal echter stond aangetreden wensten A. van de Wardt en K. Schaap Pzn. niet mee te spelen, omdat zy bezwaren hadden tegen de opstelling van bovengenoemde spelers. Het bestuur sommeerde onmiddellyk reserve H. Roe lofsen zich klaar te maken, maar ook deze weigerde pertinent. Hy wilde „zyn kameraden niet teleurstellen". Sparta heeft toen in uiterste nood twee andere reserves opgesteld die (gelukkig) uitstekend voldeden. Het bestuur van de Opheusdense voetbalvereniging is nu zeer teleurgesteld over deze gang van zaken en treedt hiertegen binnenkort streng op. „Dit is zuivere rebellie. In feite had ons dit het vierdeklasserschap kunnen kos ten", aldus een woordvoerder, die naar hU meedeelde voor een zware straf zal pleiten.

De Vallei | 1968 | | pagina 13