Nieuw plan voor een gemeentehuis Ook politie krijgt een passende behuizing Plannen voor korfbalclub in Menden Middenstandsvereniging en VVV van Renswoude nemen vaste vormen aan GEMEENTEPOLITIEK WERD DOORGELICHT Raad Renswoude Gemeente draagt fors bij in retauratiekosten kasteel MAC-Veenendaal organiseert weer nachtrit Veiling Septer Tiel Burgemeester zetelt in raadzaal als er op dat moment tenminste geen huwelijk gesloten wordt Officiële oprichtingsdata vastgesteld Postkantoor laat geopend Beide verenigingen komen al niet sterk programma Op A.R.-vergadering B.P.-fractie gekant tegen hogere presentiegelden Oranje-Wit-jeugd naar Dortmund Automobiliste ramde paal MARKTEN Wegen Huisvuil P.7.T. DIRECTEUR: Moeizaam Bezwaren DINSDAG 7 MEI 1968 RENSWOUDE Het gemeentebestuur van Renswoude gaat haast maken met het venvezen lijken van de plannen voor de bouw van een nieuw gemeente huis. Het aanvankelijke plan is overboord gezet, omdat de lasten niet kunnen worden opgebracht. De bouwkosten hiervan werden geraamd op een bedrag dat schommelde tussen de vijf en zes ton. Er is contact gezocht met de ont werper om de opzet zodanig te wijzigen dat de bouwkosten beperkt worden tot circa I' 300.000,Het college van B. en W. schrijft dit onder meer aan de raad in de nota van aanbieding, die de begroting van 1968 vergezelt. Het is trouwens niet zo verwonder lijk dat het gemeentebestuur haast wil maken met de bouw van een nieuw gemeentehuis. Met de ruimte is het droevig gesteld. De burgemeester kan niet meer over een eigen kamer beschikken en moet hiervoor de raadzaal tevens trouwzaal gebruiken, mits niet juist op het mo ment van het spreekuur voor een hu welijksvoltrekking dit vertrek moet worden ontruimd. Door de voortgaande woningbouw neemt het aantal inwoners toe, waardoor de toekomst niet ver ge acht wordt, dat het zielental tot 3000 zal zijn uitgegroeid. Het aantal leden van de raad zal dan tot 11 leden wor den uitgebreid. Het huidge vertrek biedt daarvoor geen plaats. De werkruimte op de secretarie is uiterst beperkt, de archiefberging zeer onvoldoende, zo niet onwaardig. Dit alles overwegende zien wij de noodzaak van nieuwbouw zeer urgent, aldus de nota van aanbieding. Wat betreft ae gebrekkige behui zing van de politie f-r? ruimte en geen afrèstantenceÜén is er goed nieuws. De Rijksgebouwen dienst heeft een plan in voorberei ding voor de bouw van een dubbel woonhuis met bijbouw van kantoor ruimten en cellen. De nieuw benoem de postcommandant van de Rijks politie, de heer K. Hoorn uit Streef kerk zal tijdelijk zijn intrek nemen in een van de thans nog in aanbouw zijnde woningen aan de Van Arckel- weg. Ook over de brandweer kan de nota van aanbieding een gunstig geluid laten horen. Het brandweermateriaal ver keert in goede staat zodqt er geen ab normaal hoge investeringen gedaan be hoeven te worden dit jaar. Het korps beschikt ook over een voldoende aantal manschappen. Twee leden van het brandweerkorps volgen in Amsterdam een commandantencursus en een van hen 7.al te zijner tijd de functie van de huidige commandant overnemen. Een verhoogde uitkering krachtens de wet uitkering wegen stelt de ge meente in 1968 niet alleen in staat met een sluitende begroting op tafel te ko men maar opent bovendien perspectie ven een aantal wegen drastisch onder handen te nemen. In de eerstvolgende vergadering van de raad zal het colle ge met een voorstel komen een krediet beschikbaar te stellen voor het maken van een plan tot verbreding van de Kerkstraat, reconstructie van de aan sluiting van de Barneveldsestraat aan de Dorpsstraat en het aanbrengen van een deklaag op de Barneveldsestraat. De gemeentereiniging stelt het colle ge voor grotere problemen. Het college van Gedeputeerde Staten is van oor deel, dat de stortplaats aan de Oude Holleweg moet verdwijnen, welke me ning wij wel deden, doch anderzijds zijn wij van oordeel, dat een blijvende mogelijkheid tot het storten van tuin- vuil etc. aanwezig moet zijn, aldus de nota van aanbieding. Daarbij komt het probleem, dat de stortplaats van de gemeente Veenen- daal binnenkort vol zal zijn. Het colle ge van burgemeester en wethouders van Veenendaal heeft reeds bericht, dat op korte termijn maatregelen geno men ditnen te worden teneinde voor het verwijderen van vuil een andere oplossing te bewerkstelligen. Het verwijderen van vuil is een pro bleem, dat zich in vele gemeenten voor doet. Hierin heeft het college van Gede- puteerder Staten dan ook aanleiding ge vonden een studiecommissie samen te stellen, welker opdracht het was een onderzoek in te stellen naar en voor bereidingen te treffen voor het tot stand brengen van een intercommunale re geling inzake een op te richten ge meenschappelijke vuilnisstortplaats te Maarn. De commissie is reeds met concrete voorstellen gekomen en B. en W. is van mening, dat ook de gemeente Rens woude hieraan zal moeten deelnemen omdat geen andere mogelijkheid wordt gezien. Wel zal deze regeling aanmer kelijke kostenstijging tengevolge hebben Over de begroting van het grondbe drijf zegt de nota onder meer: Door realisering van de bouwstroom, waar van 107 woningen in aanbouw zijn, heeft de gemeente thans geen grond meer beschikbaar om een verdere wo ningbouw te realiseren. Dit is voor het college aanleiding geweest om contact op te nemen met de eigenaressen van de gronden, gelegen in het verlengde van de Duyst van -Voorhoutweg. Het daartoe noodzakelijke bestemmingsplan is in vergevorderd stadium van voor bereiding. Indien de eigenaressen be reid zijn de gronden te verkopen, dan kunnen stappen ondernomen worden om wederom tot tie bouw van woning wetwoningen over te gaan. Anderzijds zullen ook gronden be schikbaar moeten komen voor de bouw van premiewoningen. Het college heeft zich kort geleden gewend tot een van de eigenaren van de gronden, ge legen in het plan Noord en verzocht een gedeelte van die gronden aan de gemeente te verkopen. Voorshands acht men het niet verantwoord het totale gebied, gelegen in het plan Noord aan te kopen, aangezien enerzijds de ge meente daardoor in financieringsmoei lijkheden kan geraken, doeh bovendien is men van mening, dat daardoor een te groot risico voor de gemeente wordt genomen. Laatstbedoelde gronden zijn gelegen in een goedgekeurd bestemmingsplan. B. en W. heeft dan ook het voornemen ofn. indien onverhoopt met de eigena ren geen overeenstemming kan wor den verkregen, de raad op korte ter mijn een voorstel te doen om tot ont eigening over te gaan. Een voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van een tweetal zijwegen van de Eikenlaan zal in de eerstvolgende vergadering worden gedaan. Of terstond tot algehe le aanleg van deze wegen kan worden overgegaan, is afhankelijk van de ont wikkeling van de woningbouw aldaar. Wat betreft de woningbouw schrijft het college van B. en W. in de nota van aanbieding dat de bouw van wo ningwetwoningen nog wfcl gebonden is aan een contingentering waarvoor een vijfjarenplan is opgesteld voor de ja ren 1966 tot en met 1970. In het kader van deze contingente ring heeft de gemeente Renswoude de mogelijkheid tot het bouwen van 200 woningwetwoningen. Realisering daar van blijft moeilijk, aangezien de bouw kosten aan een curve-prijs blijven ge bonden. Het college meent, dat een gelijke realisering zoals thans wordt uitge voerd door de gemeente en de Stichting Bouwstroom Renswoude niet voor her haling vatbaar is. De particulier gesub sidieerde woningbouw zal geheel van het particulier initatief moeten uit gaan, waarbij uiteraard de gemeente lijke overheid wel stimulerend kan werken. Omtrent de verhuur van woningwet woningen zal in eerstvolgende vergade ring een voorstel worden gedaan tot het vaststellen van gewijzigde voor waarden inzake de verhuur. Teneinde waarborgen te bieden om bij ontrui ming van een woning eventuele schade op de huurder te kunnen verhalen, is men voornemens de raad voor te stel len om in bedoelde voorwaarden een bepaling op te nemen, dat door de nieuwe huurder vóór het betrekken vap, de woning een waarborgsom ad. f 100,-' moet worden voldaan. VEENENDAAL Volgens de direc teur van het postkantoor, de heer J. C. Slagter, is het nog onvoldoende be kend, dat men tegenwoordig de gehele dag voor alle zaken op het kantoor te recht kan, ook voor geldzaken. In te genstelling tot vroeger, toen de geldlo- ketten om 15 uur sloten, kan men nu van 8.30 tot 19 uur alle zaken afhande len. Op vrijdag sluit het postkantoor eerst om 20.30 uur. „Onder alle postzaken versta ik on dermeer het kopen van zegels, verzen den van postpaketten, brieven, druk werken aangetekende en expressestuk ken; het aanbieden van telegrammen, het voeren van telefoongesprekken; het verrichten van girostortingen, het uitbetalen van giro-cheques, het stor ten en uitbetalen van postwissels; uit betalingen van de sociale verzekerings bank, de aow en awvv. Verder kan men op het postkantoor postrekeningen of spaarbankboekjes van de Rijkspost spaarbank aanvragen," aldus de heer Slagter. Voor het behandelen van bijzondere spaarvormen is een speciale ambte naar aangewezen. Deze man is 's mor gens altijd en 's middags vaak op kan toor. Onder het telefoonnummer 10611 kan men een afspraak met hem ma ken. „Alle ambtenaren zijn ervan door drongen eventueel worden ze ervan doordrongen dat het postkantoor en zij zelf er zijn voor het publiek. De in spanning die zij leveren en de tijd die zij aan het werk besteden geschiedt voor het publiek, daarom proberen we lange wachttijden zoveel mogelijk te voorkomen", aldus de PTT-directeur. LIENDEN In Lienden bestaan momenteel plannen om te komen tot de oprichting van een korfbalvereniging. Promotor is de heer H. A. Kroes, voor zitter van de Goois-Utrechtse Korfbal Bond te Leersum, die als contact persoon voor Lienden de heer A. J. M. Jonkers te Ommeren bereid heeft gevonden aan de oprichting mede te werken. Daartoe wordt een propagandamid- dag en -avond gehouden op donderdag 16 mei. Deze actie bestaat uit een filmvoorstelling 's middags om 4 uur voor de schooljeugd van de hele ge meente Lienden. Van half zes tot half zeven rijdt een geluidswagen door de gemeente. Ook wordt een demonstratie-wedstrijd gehouden waarin gerenommeerde korf balverenigingen uitkomen. Deze wordt gespeeld tussen half zeven en half acht op het gemeentelijk sportveldencom plex in Ingen. Tenslotte is 's'atfómds dé oprichtings^ vergadering in zaal Torerrzicht £epftm<t. RENSWOUDE In de gezellige kantine van kampeerboerderij „De Lucht" bij Renswoude werden gisteravond twee belangrijke oprichtingsvergaderingen op touw gezet: een voor de Middenstandsvereniging Renswoude en een voor de VVV-Renswoude. Vorige week donderdag kwamen een aantal plaatselijke middenstanders bjjeen, die de mogelijkheden voor het oprichten van deze verenigingen bekeken. Ze wer den geadviseerd door de heer A. P. de Kleuver uit Veenendaal, die vooral op het gebied van VVV's enige ervaring heeft. Gisteren reeds kon men de data vaststel len voor de officiële oprichtingsvergaderingen. Deze zijn: voor de Middenstands vereniging maandag 20 mei en voor de VVV een week later, namelijk maandag 27 mei. De karakters van beide vergaderin gen komen overeen met de doelstellin gen van beide verenigingen. Zo zal de oprichting van demiddenstandsvereni ging een zeer zakelijk karakter dragen, terwijl de oprichting van de VW wat intiemer van opzet zal zijn. Het programma van de oprichtings vergadering van de Middenstandsver eniging Renswoude is al he'emaal be kend. Na de opening van deze algeme ne vergadering zal een kandidaatstel ling voor de verschillende bestuurs functies plaatsvinden. Daarna zal het bestuur gaan kiezen. Vervolgens wordt de contributie van de vereniging vast gesteld, gevolgd door het vaststellen, welke punten voor de statuten in aan merking komen. Tenslotte zal men de verschillende facetten van het doel van de vereniging nader gaan bepalen. Men gaat de reclame-methoden bespre ken en een algehele regeling voor de winkelsluiting, o.a. op bijzondere da gen. Het doel van de middenstandsvereni ging is het gezamenlijk belangrijk ma ken van Renswoude. Men zal voor dit doel gezamenlijke acties gaan voeren, zoal Sint-Nicolaasacties en Kerst feestacties. Verder zal men gecombi neerd gaan adverteren in plaatselijke bladen, die huis-aan-huis worden ver spreid. Men wil Renswoude meer in de belangstelling brengen en het kopend publiek beter gaan voorlichten over wat er in de plaatselijke zaken te koop is. „Men hoort hier maar al te vaak: „Het is hier toch niet te krijgen, we gaan maar naar Veenendaal". De mensen kijken dan niet eens eerst, of het werkelijk niet te krijgen is", zo VEENENDAAL „Mag een zwem bad of een sportpark op zondag ge opend zijn?" was een van de belang rijkste vragen, waarmee de fractie van de ARP in de Veenendaalse gemeente raad maandagavond geconfronteerd werd tijdens een bijeenkomst, waarin de fractie opening van zaken gaf. Ongeveer 15 aanwezigen wilden een aantal dingen van de fractie weten. Veelat vragen op praktisch gebied, zo- RENSWOUDE De gemeente Rens woude gaat 30 procent bijdragen in de kosten van restauratie van het kasteel. De raad besloot dit maandagavond na dat burgemeester J. A. Hosang na een zitting achter gesloten deuren er op ge wezen had dat de gemeente hiertoe fi nancieel in staat wordt gesteld dank zij de zogenaamde verfijningsregeling in de financiële verhoudingswetgeving. Het aandeel dat de gemeente voor haar rekening neemt komt neer op een be drag van ruim drieëneenhalve ton. Het rijk draagt 40 procent bij en de pro vincie acht procent. De gemeente stelde echter wel twee voorwaarden aan het voteren van dit bedrag. Ten eerste moet de familie Taets van Amerongen van Renswoude de schriftelijke garantie overleggen dat zij de resterende 22 procent zelf op ta fel brengt en verder dient bij notariële akte een servituut te worden gevestigd dat iedereen die dat wil een vrije wan deling in het park rond het kasteel ga randeert. De eerste aanvraag om subsidie voor de restauratie van het kasteel dateert al van ruim vijf jaar geleden toen aan de gemeente om tien procent werd ge vraagd van de toen geldende restaura tiekosten ad. f 412.570,- waarbij werd bepaald dat de afdracht van de gemeen telijke subsidie zou geschieden naarmate het restauratiewerk vorderingen maak te. Inmiddels werd de zogenaamde ver- fijnings-regeling van kracht, die de ge meente in staat stelt hoger te gaan dan de aanvankelijke tien procent. Inmid dels werden de kosten van restauratie door het ministerie van Cultuur Recrea tie en Maatschappelijk Werk voor'het kasteel Renswoude bepaald op een be drag van f 896.393,-. Nadat de raad over de thans voorge stelde dertig procent ruim een uur lang van gedachten had gewisseld achter ge sloten deuren werd eenstemmig het be sluit genomen de subsidie te verlenen met in achtneming van de hierboven ge noemde voorwaarden. Om een heel w^t kleiner bedrag maar bij het voorstel de presentiegelden voor toch heel wat moeizamer ging het toe sievergaderingen te verhogen, het bijwonen van de raads- en commis- Met name dc fractie van de Boeren Partij, de heren Van Ekris en Huigen bosch, vonden dat het thans geldende bedrag van zestien gulden per raads- vergadering en negen gulden voor een commissievergadering in overeenstem ming was met de uren die er aan be steed werden. Ze wilden niet meegaan met het voorstel deze bedragen op te trekken tot twintig gulden. De heer H. Stoer (CHU) daarentegen vond de verhoging wel billijk. „Een ar beider (een hoofdarbeider dan. zo cor rigeerde de burgemeester het CHU- raadslid) is zijn loon waardig en dan vind ik die twintig gulden beslist niet te hoog", aldus de heer Stoer. Toen het op stemmen aankwam waren alleen de B.P.-raadsleden tegen het voorstel. Ook het optrekken van de wethouders- salarissen kon geen genade vinden in de ogen van de twee-mans fractie van de Boeren Partij. Hieroverliepen de me ningen trouwens nogal sterk uiteen, want de heer Stoer wilde nog f 270,- per jaar meer betalen dan de f 1980,- die door het college was voorgesteld. Tot dusver incasseren de wethouders in Renswoude per jaar een bedrag van f 1896,-. De heer Stoer kreeg alleen de heer E. Zweers (P.v.d.A.) aan zijn zijde en dat was net onvoldoende om dit meest verstrekkende voorstel in be handeling te nemen. uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. aan vaard. De heer Stoer zag hierna nogal be zwaren in het niet ontvankelijk verkla ren van een bezwaarschrift op een aan slag in de reinigingsrechten, die was op gelegd aan de heer C. G. Vink. De Het kasteel in Renswoude dat op de nominatie staat om grondig te worden gerestaureerd. Renswoudenaar, die inmiddels in Vee nendaal woonruimte had gevonden, had in zijn vorige woonplaats intrek geno men in een niet als woning te boek staande garage en was dus clandestien gehuisvest. De heer Stoer zag in het niet ontvankelijk verklaren van het be zwaarschrift 'n zekere sanctionering van de clandestiene bewoning. De voorzitter hield het CHU-raadslid vbor dat het aanslaan in de reinigings rechten geen sanctionering van de be woning van een bepaald pand inhoudt. Het bezwaarschrift van de heer Vink werd verworpen op grond van 't feit dat het na het sluiten van de termijn was ingediend. Verder werden een aantal huren van gemeentewoningen verhoogd, kreeg de School met den Bijbel een voorschot op de exploitatievergoeding voor 1968 van f 16.801.67 en werd aan de Stichting Christelijk Maatschappelijk Werk voor Zwakzinnigen in de provincie Utrecht 'n subsidie van f 55,- per beh^^M (na zorg) geval toegekend. als de verhouding tussen laag- en hoogbouw in de gemeente Veenendaal. De vraag over het al of niet geoor loofd zjjn van openstelling van een dergelijke instelling deed het meeste „principiële" stof opwaaien. Als eerste gaf de heer B. Vrieling zijn mening: „Ik ben er van over tuigd, dat je op zondag geen arbeid mag verrichten of mag laten verrich ten. Als gemeenteraad ben je op een bepaalde manier werkgever. Dat per soneel mag je niet laten werken. Ik zal dan ook altijd tegen een openstelling van een dergelijk instemming stem men". De mening van de heer H. van Ma nen was wat genuanceerder: „Wat ik in mijn gezin niet goed vind, kan ik nog niet altijd aan anderen opleggen", meende hij. „Ik heb indertijd tegen openstelling van het sportpark ge stemd, maar ik ben er niet meer zo ze ker van dat ik dat nu nog zou doen. Waarmee ik niet wil zeggen, dat ik in liet vervolg anders zou stemmen, dan lk toen gedaan heb". Ds. D. van Enk was wegens een ver blijf in het ziekenhuis afwezig. Wethou der C. N. van Kuyk verklaarde altijd voor openstelling gestemd te hebben. In de vergadering bleken de meningen uiteen te lopen van fel pro tot fel contra waarbij beide partijen zich op de bijbel beriepen. VEENENDAAL Een Veenendaal se automobiliste lette gistermiddag op het nauwe gedeelte van de Schoolstraat meer op een tegemoetkomend busje dan op een zware betonnen paal. Het gevolg was een botsing waarbij de paal overeind bleef maar waardoor de auto aan de rechtervoorkant zwaar werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 6 mei Op de Utrechtse paardenmarkt zijn maandag 394 dieren aangevoerd. De prijzen waren: Luxe paarden 1200—1650; werkpaar den 12001625; 3-jarige paarden 900 1200; 2-jarige paarden 700—925; veulens 300650; hitten 700925; oude paarden 8401575; slachtpaarden 2.803.70 per kilogram geslacht gewicht; jonge slacht paarden 3,704.15 per kilogram geslacht gewicht. De handel was vlug. sprak een der aanwezigen gisteravond. Hier wil men ook door middel van een jaarlijkse winkelbeurs wat aan gaan veranderen. De Renswoudense middenstanders zullen een uitnodiging krijgen om op maandag 20 mei om 20.00 uur in de kantine van „De Lucht" aanwezig te zijn. Deze uitnodiging zal in de vorm van een stencil aan de betrokkenen worden toegestuurd, inclusief een ant- woordstrook voor de personen, die verhinderd zijn de avond bij te wonen. Op die manier hoopt men een zo volle dig mogelijk totaalbeeld te krijgen van de gedachte van de Renswoudense middenstand over een samenwerking. De VVV is nog niet tot een vast omlijnd programma gekomen. Wel is bekend dat de oprichtingsvergadering op maandag 27 mei in gebouw Reho- both te Renswoude om acht uur 's avonds zal beginnen. Tijdens deze avond, die voor iedereen gratis toe gankelijk is, zal een aantrekkelijke film worden vertoond. Men probeert om op deze avond nog eens een film te vertonen, die en kele jaren geleden in Renswoude werd opgenomen. Hiertoe zal men gaan uit zoeken, wat er met deze rolprent Is ge beurd en waar hij is gebleven. Verder wordt er tijdens deze samen komst een gezellig praatje gehouden door veldbioloog De Kleuver, over het natuurschoon van Renswoude en om geving. Natuurlijk zal er die avond ook worden gesproken over het lidmaat schap van de vereniging en de contri butie. De WV-in oprichting heeft gister avond wel andere vastomlijnde plan nen gemaakt. Zo heeft men besloten een leuke folder van Renswoude uit te geven. Verder gaat men vier interes sante excursies organiseren, die alle onder leiding van de heer De Kleuver zullen staan. De eerste excursie wordt op zater dag 25 mei gehouden. Dit zal een auto tocht zijn langs alle kastelen in Rens woude en omliggende plaatsen. Op za terdag 8 juni organiseert de WV een autotocht naar de Leersumse plassen. Op woensdag 12 juli zal men een avond wandeling maken in de omgeving van Renswoude en in het vakantiehoogsei zoen tenslotte nog een autotocht door de Betuwe met aan het slot een orgel concert door de excursie-leider. Deze autotocht zal op maandag 29 juli wor den gehouden. Alle excursies zullen als vertrekpunt camping „De Lucht" hebben, waarna men de deelnemers van de camping van de heer E. Zweers en de camping „de Batterijen" in de gelegenheid zal stellen om zich bij het gezelschap te voegen. Hierom trent zal men meer te weten komen tijdens de oprichtingsvergadering van de VVV. ELST In het kader van de vie ring van het 35-jarig bestaan van voet balvereniging Oranje-Wit uit Eist gaat de jeugd van deze club op 18 em 19 mei naar Dortmund om daar onder an dere enkele wedstrijden te spelen tegen Duitse tegenstanders. Door de vele activiteiten van zowel de jeugdcommissie als het ontspan ningscomité van Oranje-Wit heeft men deze sporttrip voor drie jeugdteams van de Elster club kunnen realiseren. Ook verschillende seniorenteams heb ben deze reis mogelijk gemaakt voor de toekomst van Oranje-Wit. Voor de oudere leden wordt later in clubhuis „De Morgenster" een gezellige avoind georganiseerd. VEENENDAAL In de nacht van 22 op 23 mei, de nacht voor Hemel vaartsdag, organiseert Motor- en Auto club Veenendaal weer de traditionele nachtrit voor auto, motoren en scoo ters. In de rit, die een lengte heeft van ongeveer 170 km, is een verplichte rust opgenomen van een uur. Gestart wordt bij de kantine van het sportpark Panhuis waar de eerste deelnemer ver trekt om één minuut over negen. Er is een groot aantal prijzen be- beschikbaar voor deze rit terwijl iede re deelnemer die geklasseerd wordt een herinneringsmedaille ontvangt of het daaraan te bevestigen jaarlintje. De mogelijkheid bestaat met een team van drie rijders te starten, waar voor afzonderlijke prijzen beschikbaar zijn. Inschrijving kan geschieden op 22 mei vanaf kwart over acht, maar ook is voorinschrijving mogelijk tot 16 mei a.s. Opgave na klasse mm maat. Appelen x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Jonathan k.l x Jonathan k.2 Laxtons Superb k.l Laxtons Superb k.2 Winston k.l Winston verp. k.l Winston verp. k.2 x Goudreinette k.l x Goudreinette k.2 Lombarts Calville k.2 Zuurkroet per 100 kg f 6, Fabrieksfruit per 100 kg f 11.70'—f 14.00 blank. Stip en stek per 100 kg f 7,00. Peren Conference k.2 Kasaardbeien van 2 ons 93116 8396 Groenten: Prei 16—19; Witlof 61—64. 38—41; Spinazie 29—46; Rabarber 11—15; Aspergea 3.10—3,20, 1.50—1.60; Uien 14—25; Spitskool 54—56; Sla per 100 krop 13,00—19.00. Bloemen: Anjers per stuk 911; Duizendschoon per stuk 1012, 810; Violen per stuk 79. x is hoofdaanvoer. Alles in ets. per kg tenzij anders vermeld. Volgende veilingbericht woensdag 8 mei 1968. 75/opw. 70 75 65/70 60 65 55 60 1 S 51—61 43—53 38—44 43—55 39—52 31—42 24—33 41—43 36—42 33—35 27—32 35—37 31—34 27—30 17—25 52—64 37—40 69—71 66—68 57—59 36—38 75—78 71—73 64—66 42—44 26—29 75—85 30—38 65—75 21—28 75—85 24—43 65—75 19—25 70—80 36—43 60—70 26—29 1.07—1.09

De Vallei | 1968 | | pagina 3