Henk de Kleine bleef in eerste twee ronden ongeslagen Engeland wipte Spanje voor halve finales Europa Cup aannddevkop5pan,e STV-Climax start het volgend seizoen met zeven teams Vrij wankele financiële basis Van Rijckeghem won eerste etappe Ronde van Duinkerken Titelverdediger VRC won overtuigend Excelsior sneuvelde tegen FC Twente: 0-2 Lesley Talbot reeds weg bij AZ '67 Okker zonder moeite door eerste ronde Bayern München niet opgewassen tegen defensie AC Milan Felice Gimondi in Ledental met meer dan 50 pet. omhoog W.-Duitsland speelde gelijk tegen Wales1-1 Damkampioenschap van Ede Nederland-Dultsland in Apeldoorn Marielle Goitschel houdt er mee op Wereldkampioenschap bandstoten Geen tegenstand Wereldrecord Ongenaakbaar Reshevsky en Kortsnoi braken eerste partij af Kans Opschuiving Toekomst Koersen Duindigt Bekervoetbal Veteranentoernooi D.ONDERDAG 9 MEI 1968 DOORNIK Raymond Ceulemans is zo hard als een wielrenner. De Vlaming, die tien dagen geleden in Düren, kort voor de finale van het wereldkampioenschap drie banden, tijdens een wandeling in een gat stapte, blijkt achteraf een middenvoetsbeentje te hebben gebroken. Nu, op de eerste dag van het wereldkampioenschap band stoten in de statige lakenhal van de Zuidbelgische stad Doornik, hinkte Ceulemans met een zwaar en stijf gips verband om zijn linkerbeen door de arena, maar versloeg desondanks overtuigend landgenoot Lorent Boulanger, met Jean Marty en Johan Scherz behorend tot de voor naamste belagers van de Belgische biljartreus. „In Düren heb ik heel wat meer last gehad van die voet", zei Ceu lemans bescheiden na de voor zijn doen matige winst in 24 beurten: 159—200. Dat zijn handicap geen excuus zou kunnen zijn voor een mogelijke nederlaag was al voor de opening van het toer nooi in Doornik duidelijk geworden. Toen had Ceulemans aan een ieder, die het maar wilde horen, vertelt de laatste acht dagen speciaal te hebben getraind om de lastige vracht zó neer te zetten, dat hij er praktisch geen hinder meer van heeft. Trots liet Ceulemans weten, dat hij enkele dagen geleden nog een partij van 200 punten in vijf beur ten had gespeeld met een slotserie van 158... ROTTERDAM FC Twente is min der vlot tot de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker doorge drongen dan het zich waarschijnlijk had voorgesteld. Het jeugdige Excel sior toonde eens te meer over een ech te cup-fighters" mentaliteit te be schikken. Het nam in het begin het heft in handen. Het slaagde erin FC Twente twintig minuten lang onder druk te houden. In die periode moest de verdediging van de oostelijken zich volledig inzetten. Toen de gasten on der de druk uitkwamen volgde de te leurstelling voor Excelsior heel gauw. Van Dijk, die teveel vrijheid genoot, zette scherp voor, waarna Jeuring de bal vallend achter de spectaculaire doelman Balentien kopte. Het doel punt van Jeuring verstoorde voor lan ge tijd de cadans bij Excelsior en juist in die periode kwam goed tot uiting, dat de Rotterdammers in technisch op zicht veel tekort kwamen. Met een enorm enthousiasme kwam de thuis club na de hervatting echter terug. Het middenveld, dat tijdelijk geheel verloren was, werd met succes be twist, waardoor men weer kon aanval len. Gebrek aan routine was er de oor zaak van, dat de Rotterdammers hun achterstand niet konden wegwerken. In de 79e minuut maakte Van Dijk aan alle onzekerheid een einde door de bal uit een snel genomen vrije trap van Heskamp ineens in te schieten (2-0). Excelsior: Balentien; Butter, Luck, Kort en Teeuw; Kosten en Tollenaar; Velberg, Beek, Bassant en Van der Stoep. FC Twente: Misic; Ten Donke laar, Achterberg, De Vries en Dros; Huve (Bronkers) en Jeuring; Van Dijk Van der Vall, Heskamp en Pahlplatz. Toeschouwers 10000. Scheidsrechter Boogaerts. ALKMAAR Het bestuur van de Alkmaarse eerstedivisieclub AZ '67 heeft met ingang van gisteren zijn trai ner-manager Lesley Talbot, die maan dag j.L een contract heeft getekend bij de ere-divisieclub DWS, van zijn functie ontheven. Zoals het bestuur van de Alk maarse club meedeelde is dit besluit in goede harmonie tussen beide partijen besproken en genomen. Het bestuur van AZ '67 en Talbot zullen beide hun ver plichtingen volledig nakomen. Talbot over dit besluit: „In een gezamenlijk onderhoud heb ik begrip gekregen voor het besluit van het AZ-bestuur. Het is voor mij belangrijk, dat ik mij nu reeds kan voorbereiden op mijn taak bij DWS". Toch leek het er aanvankelijk op, dat de driebandenkeizer, die ook in het bandstoten vrijwel niet te verslaan is, tegen Boulangc.- zou sneuvelen. Want terwijl de lange Luikenaar langzaam scoorde, bleef Ceulemans in het begin missen: 47-10 in zes' beurten. Maar zo Boulanger al illusies gehad mag hebben ze waren een paar beurten verder wel vernietigd. Toen had Ceulemans even series van 21, 33 en 44 gescoord en werd de nederlaag van Boulanger nog slechts een kwestie van tijd. Het duur de eigenlijk te lang voor een topfiguur als Ceulemans, maar ook hij had last met de door de temperatuurverschillen in de hoge bal springende ballen. Dat gold ook voor de Nederlandse kampioen Henk de Kleine, die van de Spanjaard Edoardo Brufau (deze deed ook enkele jaren geleden mee in Den Helder) geen tegenstand ondervond. De Kleine speelde misschien wel juist daardoor vrij slecht, maar was toch in 27 beurten (gemiddeld 7.40) aan de fi nish. Na een aarzelend begin (63-26 in tien beurten) snelde hij met series van 14 en 25 definitief weg van de Span jaard, maar verspeelde tenslotte teveel beurten voor de laatste punten: na 22 beurten had hij al 166 caramboles bij een. Over het algemeen vielen de resulta ten niet mee. Een uitschieter was mo gelijk de zege in achttien beurten van Johan Scherz op de Chileen Herman Bustos. Maar die winst van de Oosten rijker kwam tot stand dank zij 'n overi gens goed gespeelde slotserie van 84, 'n nieuw wereldrecord. Het oude record stond sinds de vijfkamp in Antwerpen enkele jaren geleden met 66 op naam van Ceulemans. Maar het lijdt geen twijfel, of Scherz zal met die 84 zondag ook niet meer boven aan de lijst staan. Het prestatiepeil ligt immers tegen woordig aanmerkelijk hoger. Ter illus tratie: het Nederlands record van Henk Scholte is 117. Maar in het bandstoten is dan ook sinds 1936, toen de Frans man Toledano titelhouder werd met een moyenne van ongeveer 3,5 niet meer om de wereldtroon gestreden. Henk de Kleine was later op de dag tegen Witte weer ongenaakbaar. Met 'n serie van 59, die afbrak op een gemak kelijk stootje over de losse band, stel de hij al in het begin zijn kandidatuur voor de tweede zege. Die kwam in de 24e beurt tot stand: 200 - 73, zodat De Kleine na de eerste dag achter Scherz op de tweede plaats staat met het zeer verdienstelijke gemiddelde van 7.84. Bepaald heldhaftig streed de Span jaard Brufau tegen Boulanger, wiens capaciteiten echter hoger reiken dan die van de industrieel uit Lerida. Heel lang had Brufau in deze partij de lei ding, maar tenslotte moest hij toch be zwijken voor de grotere kundigheid van de Belg: 200-177. MADRID Engeland heeft zich woensdag in Madrid voor de halve finales van 't Europese kampioenschap voor landenploegen geplaatst. Het versloeg Spanje met 21. Bjj de rust was er nog niet gescoord. Engeland won de eerste wedstryd met 10. Het komt op 5 juni in Florence uit tegen Zuid-Slavië. De overwinning, die het Engelse elf tal voor 120.000 toeschouwers in het Bernabeu-stadion te Madrid op Spanje behaalde was volkomen verdiend. Met een voorsprong van 1-0, verkregen in het eerste duel in Londen, als rugge steun was het logisch, dat de Engel sen van het begin af aan het zwaarte punt op de verdediging legden. Deze verdediging speelde een briljante par tij en hield de Spanjaarden, die vooral in de eerste helft lange perioden fel in het offensief waren, volkomen in be dwang. Brian Labone en Keith Newton waren in deze defensie de uitblinkers. De gevaarlijkste man in de Spaanse aanval was Amancio, die echter goed werd bewaakt door Bobby Moore. En toch was het Amancio, die het eerste doelpunt in de wedstrijd scoorde. Drie minuten na de rust schoot hij na een prachtige solo de bal achter doelman Bonetti. Engeland, dat in de eerste helft zich ln zijn tegenaanvallen reeds had doen ROME De als vierde geplaatste Tom Okker is de eerste ronde van het herenenkelspel van het toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Italië, dat in Rome wordt gehouden moeiteloos doorgekomen. Okker toonde zich tegen de Australiër Jim Moore op alle onderdelen superieur en won met sprekende cijfers: 6-1, 6-0, 6-2. Met de Australiër Bill Bowrey is de eerste geplaatste speler uitgeschakeld. Hij verloor in drie sets van de Italiaanse nummer acht, de 22-jarige Eugenio Castigliano. Titelverdediger Martin Mulligan, Australiër van afkomst, maar nog niet zo lang geleden tot Italiaan ge naturaliseerd, versloeg de Brit John Barret met 6-3, 6-1. 6-0. kennen als een gevaarlijke tegenstan der, putte inspiratie uit het voortreffe lijke spel van zijn verdediging en met geraffineerde combinaties werd de Spaanse verdediging bestormd. Zeven minuten na Amancio's doelpunt kopte Martin Peters uit een hoekschop de bal in het Spaanse doel en weer had Engeland de beste papieren voor een plaats in de halve finales. De Engelsen waren nu in „a winning mood" en de Spanjaarden moesten terug. Engeland beheerste de strijd e(n tien minuten voor het einde voltrok Norman Hunter definitief het vonnis over Spanje door het tweede doelpunt in deze wedstrijd te scoren en daarmee de totaalstand te brengen op 3-1. Hernan Bustos 51 18 9 2.83 Johan Scherz 200 18 84 11.11 Kazushige Katsura 157 46 14 3.41 Norbert Witte 200 46 37 4.34 Lorent Boulanger 159 24 26 6.62 Raymond Ceulemans 200 24 44 8.33 Henk de Kleine 200 27 25 7.40 Edoardo Bufrau 72 27 13 2.66 Marty 200 27 39 7.40 Bustos 97 27 15 3.59 Katsura 58 25 12 2.32 Scherz 200 25 53 8.00 De Kleine 200 24 59 8.33 Witte 73 24 20 3.04 Boulanger 200 26 27 7.69 Brufau 177 26 41 6.80 De stand na de eerste dag is (resp. aantal gesp. wedstrijden, pnt., h.s. en alg. gem.): 1. Scherz 2 4 84 9.30 2. De Kleine 2 4 59 7.84 3. Ceulemans 1 2 44 8.33 4. Marty 1 2 39 7.40 5. Boulanger 2 2 27 7.18 6. Witte 2 2 37 3.90 7. Brufau 2 0 41 4.69 8. Bustos 2 0 15 3.28 9. Katsura 2 0 14 3.02 AMSTERDAM De eerste partij van de schaaktweekamp tussen de Ame rikaan Samuel Reshevsky (wit) en Vik tor Kortsnoi voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi is woensdag in het Olympisch stadion te Amsterdam na 41 zetten afgebroken. Reshevsky heeft een klein voordeel, maar de experts verwachten, dat het plus onvoldoende zal zijn voor de winst. Beide grootmeesters wilden in deze eerste partij niet de kat uit de boom kijken. Zij begonnen een fel middenspel uit een Nimzo-Indiër ontstaan dat aanvankelijk gunstig voor wit leek te verlopen. Een wat overhaaste zet van Reshevsky wijzigde het beeld. Kortsnoi kwam tot acties, doch werd in weder zijdse tijdnood verrast. Na een scherpe slagwisseling werd de afgebroken stand bereikt. De klok zegde de dienst op, toen de tijdnood van de grootmeesters het grootst was. Ernstige invloed had dit echter niet. De tweede partij wordt 9 mei gespeeld. MÜNCHEN A.C. Milan heeft woensdagavond de finale bereikt van 't toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die op donderdag 23 mei in het stadion Feyenoord te Rotterdam wordt gehouden. De Italianen, die de lste wedstrijd in de halve finales tegen Bayern München de bekerhouder, met 2-0 in Milaan hadden gewonnen, sloten de tweede wedstrijd af met een gelijk spel: 0-0. A.C. Milan komt in de eind strijd uit tegen de Hamburger Sport Verein. De aanvallen van de Italianen had den nauwelijks betekenis. Milan moest zich geheel op de verdediging concen treren om de voortdurende stormlopen van de Duitsers, die aanzienlijk beter speelden dan in Milaan, te kunnen op vangen. En in de verdediging toonden de Milanezen zich oppermachtig. Franz Beckenbauer: „Zo'n verdediging als die van Milan kan een aanval tot ver twijfeling brengen. Meer dan wij in deze negentig minuten hebben gedaan kon den wij niet geven." En oud-bondstrai- ner Sepp Herberger: „Het was een zeer goede en snelle wedstrijd, die zelfs het karakter van een finale had. Een doelpunt had de goed spelende ploeg van Bayern echter wel verdiend..." De veertigduizend toeschouwers in 't uitverkochte stadion, onder wie 4000 supporters uit Milaan en enkele duizen den in Duitsland werkende Italiarten waren getuigen geweest van de prach tige strijd tussen verdediging (Milan) en aanval (Bayern) met als grote figu ren aan de ene kant doelman Cudicini en in het andere kamp Franz Becken bauer, als stuwer zowel als schutter. VITORIA Felice Gimondi heeft zich in de laatste vijftig kilometers van de veertiende etappe, een rit over 224 kilometers van Santander naar Vitoria, in de gele leiderstrui van de Ronde van Spanje gereden. De Italiaan sprong vijf kilometer van de top van de Col van Orduna uit het peloton weg en zette de jacht in op de leidende Spanjaard Castello, met daarachter de Spanjaarden Santamarina, Lopez Carrol, Manzaneque. Lasa, de Italiaan De Pra en de Spanjaarden Velez en Momene. De grote concurrenten van Gimondi in het peloton reageerden hef tig, maar slaagden er niet in de Ita liaan terug te halen. Integendeel. Gi mondi liep hoewel langzaam steeds meer op de groep met Jans sen, Aimar, Perez Frances en Adorni die hem achtervolgde, uit. Tegelijker tijd maakte Gimondi veel tijd goed op de voor hem rijdende renners, van wie Castello 45 kilometer voor de finish van de rit, die vier cols bevatte, waar van twee van de eerste categorie, ruim acht minuten op hem voorlag. Gimondi kon Castello niet meer bereiken, maar hij kwam nog geen twee minuten na de Spanjaard binnen, op slechts acht se conden van Lasa en Lopez Carril, die respectievelijk tweede en derde wer den. De groep met Jan Janssen ver speelde 1 minuut en 27 seconden op Gi mondi, waardoor Perez Frances van de eerste plaats werd verdrongen en Jans sen naar de derde plaats afzakte. Het algemeen klassement na de 14e etappe: 1. Gimondi (It.) 64 uur 57 min. 19 sec., 2. Perez Frances (Sp) 64.57.30, 3, Jan Janssen (Ned.) 64.57.50, 4. Erran- donea (Sp), 64.58.00, 5. Spruyt (Belg.) 64.58.10, 6. Velez (Sp) 64.58.11, 7. Aimar (Fr) 64.58.35, 8. Gomez del Moral (Sp) 64.58.39, 9. Echeverria (Sp) 64.58.50, 10. Adorni (It.) 64.59.01; 11. Ducasse (Fr.) 64.59.32, 12. CasteUo (Sp) 65.01.46, 13. Otano (Sp) 65.02.14, 14. Momene (Sp) 65.04.25, 15. Wright (Gb) 65.05.31, 16. Kees Haast (Ned) 65.08.08, 2. Rudi Al- tig (Did.) 65.11.43. VEENENDAAL De tafeltennisvereniging STV-Climax neemt waarschijnlijk het nieuwe seizoen reeds met zeven teams aan de competitie deel. Momenteel zijn dat er nog vier, maar doordat de vereniging in de laatste maanden enorm gegroeid is het ledental is met meer dan 50% omhooggegaan kan de Veenendaalse club in ieder ge val met drie teams méér inschrijven voor de nieuwe com petitie. STV-Climax heeft nu bijna zeventig leden. Vooral de eer ste uitgave heeft dit seizoen fraaie successen geboekt en deze hebben volgens wedstrijdsecretaris H. van Vel uw de stoot gegeven tot deze relatief zeer grote ledenaanwas. Alleen de financiële positie van STV-Climax laat te wen sen over en dat wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door de hoge reiskosten die STV-Climax 1 moet maken. Mocht trouwens het eerste team binnenkort de hoofdklasse be reiken, dan worden deze kosten nog hoger, daar de af standen in deze afdeling belangrijk groter worden. Een gezonde financiële basis is uiter aard onontbeerlijk voor een vereniging vooral voor het sterk in opmars zijnde STV-Climax, waarvan vooral de hoofd teams goede resultaten behalen. STV- Climax 1 bestaande uit Vos, Ver meer en Van Wely komt binnenkort uit in een beslissingsduel om een plaats in de hoofdklasse. De tegenstander van de Veenendalers is nog niet bekend. In de andere poule zijn Maasbree 2, het Rotterdamse Twenty-one Up en Wils kracht 1 uit Utrecht op de derde plaats geëindigd en de winnaar van de be slissingswedstrijden tussen deze drie teams klasseert zich voor de strijd te gen het Veenendaalse trio. Heeft STV-Climax een kans om de hoofdklasse te bereiken? De heer Van Veluw gelooft van wel. „Hebben we hierin eenmaal een plaats veroverd, dan kunnen we beslist goed meedraai en, want het is vrijwel zeker dat we er een nieuwe speler bijkrijgen van overgangsklasser Zeist". Deze tafelten nisser, Wim Bos, vervangt dan de Vee nendaler Vos die in feite niet over vol doende capaciteiten beschikt om nog mee te spelen in het eerste team. „Vos vecht enorm hard, maar is b.v. in de promotiewedstrijden niet opge wassen tegen het spel van zijn oppo nenten. Hij heeft twee van de vijftien matches gewonnen en dat is natuurlijk veel te weinig". Hij heeft trouwens begrip voor ons standpunt en neemt genoegen met een plaats in het tweede team, dat in de eerste klasse uitkomt en derhalve ook weer belangrijk sterker wordt door de komst van Vos", aldus Van Veluw. Wanneer Bos, de beste speler van tafeltennisvereniging Eist, de gelederen komt versterken, kan STV-Climax in de hoofdklasse vermoedelijk zeer goed mee komen. Door de opschuiving worden er dan tegelijkertijd nieuwe perspectieven geopend voor verschillende teams. DUINKERKEN De Belg Daniel van Rijckeghem heeft woensdag de eerste etappe van de vierdaagse van Duinkerken gewonnen. De Belgische beroepswielrenner legde de 212 kilome ter in de omgeving van Duinkerken af in 5 uur, 15 minuten en 19 seconden. Zijn landgenoot Walter Boucquet werd tweede en de Nederlander Eddy Beu gels vierde, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het grote peloton werd met een achterstand van 56 seconden ex Aequo als 12e geklasseerd. De eerste etappe was bijzonder le vendig. Van het startschot af probeer den renners uit het peloton weg te ko men. De ontsnappingen, meestal van korte duur, volgden elkaar zonder op houden op. Er deden zich in het begin talrijke valpartijen voor, doordat de wegen door de stromende regen nogal glad waren. Na 94 kilometer ontvluchtte er een groep van vijftien renners: Beugels, Van der Vleuten, de Fransen Claude Guyot, Genet, Cadiou Berland, Pouli- dor, Jourden, Biville, de Brit Hoban, de Belgen In 't Ven, Gustave Desmet en Van Dromme en de Italianen Balli- ni en Zancanaro. De Fransen Samyn en Milliot en de Belg Bockland voeg- CARDIFF De woensdagavond voor 10.000 toeschouwers te Cardiff gespeelde interland-voetbalwedstrijd tussen Wales en West-Duitsland is geëindigd in een gelijk spel: 1-1. welke stand reeds bij de rust was bereikt. De doelpunten wer den gemaakt door Overath en Davies. Slechts de eerste twintig minuten kon de jonge Duitse ploeg, die niet kon be schikken over Beckenbauer in verband met de wedstrijd van Bayern München tegen AC Milan, topscorer Löhr en Schulz, overtuigen. Overath opende in de twaalfde minuut de score, maar veertien minuten later, toen het offen sief van de Duitsers geluwd was, stond het weer gelijk. Ron Davies bracht met een kopbal de stand in evenwicht. De geblesseerde doelman Wol ter werd in de 26e minuut vervangen door Bernard. Overath moest in de tweede helft plaats, maken voor Netzer. Een twaalf uur durende regen had de grasmat bijzon der drassig en glad gemaakt. Een van de vele, vergeefse, aanvallen van Bayern München op het zwaar verdedigde doel van AC Milan. V.l.n.r. Ohlhauser, Schnellinger, Trappatoni, Ro- sato en Muller. Op de grond doelman Cuducini. den zich bij de koplopers. De Belgen in het peloton zorgden ervoor, dat er dichtbij Guines (142 km) een algehele hereniging tot stand kwam. Bij Calais, met nog 42 kilometer voor de boeg, werd de rit beslist. Elf renners, onder wie Beugels, vertrokken uit de hoofd macht en bouwden gestadig een groeien de voorsprong op. Op 25 kilometer van de aankomst reageerde het peloton. Het was echter te laat. De vluchters hielden een voorsprong van vijftig se conden over. Daniel van Rijckeghem won tenslotte de sprint. De uitslag van de eerste etappe: 1. Van Rijckeghem (Belg) de 212 ki lometer in 5 uur 15 min. en 19 sec.; 2. Boucquet (Belg) z.t.; 3. Izier (Fr) z. t.; 5. Beugels (Ned) z. t.; 5. Huys- mans (Belg) z. t.; 6. Fore (Belg) z. t.; 7. Van Vrekom (Belg) z. t.; 8. Claude Guyot (Fr) z. t.; 9. Campaner (Fr) z. t.; 10. Ballini (It) z. t.; 11. Genet (Fr) z. t; 12. Guimard (Fr). 5.17.15. Vervolgens het peloton in dezelfde tijd als Guimard. EDE In de D-groep van de hoofd klasse dammen zijn twee finalisten be kend .Het zijn (P. Achterstraat (BVD) en E .Jochemse (DWS) In de andere groepen zal de laatste ronde de beschikking moeten brengen. In de hoofdklasse gehaalden in de vier de ronde de volle winst J. Crum(DES), J vd.. .Hoef (DWS) ,A. v. Heusden (DWS) ,K v.d. .Pol (DES), E .Heerik- huize (DWS) E, .Fluit (DWS) P. .Ach terstraat (BDV) en E. Jochemsen (DWS). Remise speelden T. v. Beek (BDV), G. v. 't Foort (DES), J. Vee^ nendaal (DES), en G. J. Kolkman (BVD). In de eerste klasse moeten nog drie ronden gespeeld worden en zijn de kansen nog bijna gelijk. Winst boekten in deze ronde T. vd.. Meer (DES) K. Nap (DES) ,G. Severijn (DWS) en J. Fluit (DWS). Voor remise zorgden W. Beuker (DWS) G, .Bloemendaal (DES) ,M. C .vd. .Brink (DWS) en G J. v. Kruistum (OG). In de tweede klasse zijn nog drie ronden te verspelen. Volle winst werd hier behaald door J. Schinkel (DWS) G., v. Veen (EDU) C ..Stuivenberg (EDU) P .,W. Millenaar (HD) en H .J. Jansen (EDU) .Remise kwamen over een J. Vermeulen (EDU), E. Luttik- huizen (G) ,H. Veldwijk (EDU), T. v. Voorthuizen (DES) G, .Paap (EDU) en G. de Wit (DWS) In de jeugdgroep gaat ongeslagen aan de kop M .Borgers (BVD) met acht punten uit vier partijen. Direct daarna volgt T. Hanegraaf (EDU) met zeven punten en als goede derde B .Prinsen (EDU). Verder kwamen tot winst B. v .Steenbergen (BDV) ,G. Meyer (DWS) kreeg reglement en twee punten we gens niet opkomen van P de .Bruin (BDV). De vijfde ronde wordt gespeeld op 13 mei in het Luthers gemeente centrum. De finish van de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken. De Belg Van Rijckeghem ging als eerste over de finish. Geheel rechts onze landgenoot Eddy Beugels, die derde werd. APELDOORN De Nederlandse hockey- en jeugdploegen zullen dit weekeinden op de velden van de Apel- doornse MHC wedstrijden spelen te gen de Westduitse jongens en meisjes. De Nederlandse elftallen zijn als volgt samengesteld: Meisjes: Nederland A: Agnes Pennock (Groen Geel); Ma rian Goslings (Leiden) en Sietske van der Schaaf (FIT); Brigit Weytens (Oranje Zwart), Miep Vóets ('s-Herto- genbosch) en Cora de Grooth (TOGO); Marjolein Schutte (Laren), Dorette Woltrmg (Uden), Nel van Kollenburg ('s-Hertogenbosch), Annemarie Icke (Pinoke) en Cocky Wittgens (BASKO). Nederland B: Hanke de Bruin (Groningen);' Coby Walters (Keep Fit) en Lies Phaff (Push): Hanneke Woudenberg (Were Di), Els vain der Kley (Tempo '34) en Shelly Overbeek (Groningen)Lies- beth de Grooth (TOGO), Monique van 't Hek (Be Fair), Josee van Hoorn (Keep Fit), Kiki de Wolf (Myra) en Mieke van der Vorm (Zandvoort). Reserve voor beide elftallen zijn: Anneke Bax (Hurley) en Mirjam Poelman (HMC). Jongens: Nederland A: Hoek (Amsterdam); Van Lennep (HGC) en Klijn (Amsterdam); De' Kloet (Nijmegen), Bordes (SCHC) en Verburg (Alliance); Ten Doesschate (BMHC) Jiskoot (Laren), Mokenboer (Tilburg), Kruize (HHYC) en Onnes (Groningen). Nederland B: Vos (HHYC); Honig (Hilversum) en Van Vollenhoven (Schaerwijde); Bie- rens de Haan (BMHC), Coebergh (Be Fair) en Christis (HTCC); Bijl (HDM), Gunning (BMHC), Scholten (HHYC), Visch (SCHC) en Van Egidom (HTCC). Reserves zijn: Bos (Hurley) en Hasen- bos (HTCC). EVIAN Marielle Goitschel. de po pulairste skiloopster van Frankrijk, heeft besloten te stoppen met de wed strijdsport. De Frangaise, winnares van gouden medailles in Innsbruck en Gre noble, vertelde dat zij het na negen jaar wel genoeg vond. Marielle Goitschel, die als zestienjarige in 1962 in Chamo- nix haar eerste wereldkampioenschap behaalde, is van plan haar kenais ten dienste te stellen van een sportschool. Een gebrek aan financiën zou derhal ve funest zijn voor de flink groeiende vereniging. STV-Climax gaat daarom weer donateurskaarten uitgeven, mede omdat het voor het grote aantal jeugd leden wat „onaantrekkelijk" zou wor den wanneer de contributie werd ver hoogd. Men kampt trouwens ook met ruim tegebrek nu er nieuwe teams worden geformeerd. Een vierde tafel is nood zakelijk in de Scheepjeswol-kantine, die op maandag- en woensdagavond al be langrijk voller is dan in voorgaande jaren. STV-Climax is ongetwijfeld een tafel tennisvereniging met een grote toe komst wat betreft het spelersmateriaal. Wanneer het de eerste uitgave lukt om de hoofdklasse te bereiken, dan wordt het Veenendaalse trio een gevaarlijke opponent voor de klasgenoten. De re serves zouden ook weer sterker worden met Vos in hun team en kunnen hoge ogen gooien in de eerste klasse het a.s. seizoen. Als dan na een #f twee jaar ook het lent uit de jeugd sterk op de voor grond treedt kan ongetwijfeld een groot aantal teams worden geformeerd, dat een toonaangevende rol gaat spelen ln de respectieve afdelingen. STV-Climax, dat ruim vijf jaar gele den werd opgericht na een samengaan van STV (Scheepjeswol Tafeltennis Ver eniging) en het noodlijdende Climax, wordt dan met recht een „grote" ver eniging. Maar dat hangt ook van de financiën af. VEENENDAAL Morgenavond wordt op de terreinen van v.v. Veenen- daal en NSVS het veteranentoernooi 1968 voortgezet mef de wedstrijden VSWVeenendaal en DOVOBoxal. Er bestaat een relatief grote belangstelling voor de sfeervolle, verbeten, maar zeker ook humoristische matches. 22 oldtimers verrassen de toeschou wers doorgaans nog op imponerende staaltjes techniek en snelheid, doch ook de slapstick ontbreekt niet. De vreemd ste capriolen worden namelijk gemaakt door de sportlieden die zich kunnen ver heugen in een ferme „gezetheid". Al met al is het voor de toeschouwers meestal een kosteiyk blyspel. RK Unitas verloor deze week zijn eer ste wedstrijd van het toernooi. Het trad op het Panhuis aan tegen titelverdedi ger VRC, die ook nu weer een zeer sterk team binnen de lijnen brengt. Met 04 ging de Unitas-ploeg ten onder tegen Racing Club. De veteranen van GWV behaalden in hun tweede duel een 24 overwinning op SKF, dat zijn eerste wedstrijd speel de. De stand in de twee poules is na zes wedstrijden als volgt: Groep A: Groep B: DOVO 1—2 VRC 1—2 GVW 2—2 VSW 1—2 Boxal 1—1 NSVS 2—2 Merino's 1—1 Veenendaal 1—0 SKF 1—0 RK Unitas 1—0 DUINDIGT Voor Martin Vergay was het gisteren op Duindigt een dag van enige historische betekenis: hij had zijn eerste winnaar als zelfstandig trai ner. Dynamica bracht hem die winst Dit paard ging achter Dutch Master aan, die in te hoog tempo de kop nam en dus afknapte even na de helft van de koers. Dynamica was toen leuk ge lanceerd en kon het aan de kop juist uitzingen tegen de tot slot fel aanval lende Fabiola Spencer. De uitslagen waren: Pascal-prijs: 1. Esther H (A Haarsel- horst jr) 1.28.2, 2. Full House, 3. Gay Rodney. Toto: winn. 5,20, pL 1,20 1,10 1,10, kopp. 15,80, cov. 2,90, trio 38,50. Edison-prijs: 1. Franca H (A Haar- selhorst jr) 1,30, 2. Fridtjof, 3. Fiasco Akerendam. Toto: winn. 3,60, pl. 1,80 2,30 4,80, kopp. 11,60, cov. 5,40. Watt-prijs: 1. Dynamica (M Vergay) 1.26.7, 2. Fabiola Spencer, 3. Eddy B. Tot: winn. 2,80, pl. 1,60 1,50 3,50, kopp. 5,10, cov. 4,60. Dalton-prijs: 1. Youngstar (M W M Lange) 1.25,6, 2. Donna Fez, 3. Blauwe Valk S. Toto: winn. 2, pl. 1,50 1,50 1,60, kopp. 4,90, cov. 4,70. Torricielli-prijs: 1. Caracara S R J W Koster) 1.23.8, 2. Dougalls Stem S, 3. Cash Six. Toto: winn. 74,40, pl. 10,60 2,30 2,10, kopp. 13.10, cov. 4.10, trio 775,50. Huygens-prys: 1. Xeres (J. Verhoeve) 1.20.3, 2. Bretteur P, 3. Cyrano Silk. To to: winn. 3,50, pl. 5,10 2,80, kopp. 16,60, cov. 3,20. Volt-prijs: 1. Danilo Manin (M A Pools) 1.26.2, 2. Enigste, 3. Faola Hol- landia. Toto: winn. 46,30, pl. 6,80 1,30 1,50, kopp. 6,40, cov. 3,20. Archimedes-prijs: 1. Falth Hollatndia (W. Stort) 1.26.1, 2. Elvera, 3. Francina. Toto: winn. 1,60, pl. 1,80 3,50, kopp. 8,40, cov. 8,10. Alaric-prijs: 1. Feuerzange (H. J. v.d. Kraats), 2. Beautiful Girl, 3. Chatlee. Toto: winn. 4,30, pl. 3,70 2,20, kopp. 11, cov. 5,20. Bewildered-prijs: 1. Mario (M A So- linger), 2. Playgirl, 3. Golden Tudor. Toto: winn. 2,20, pl. 1,60 2,90 2,10, kopp. 16,40, cov. 17,90, trio 456,80. Toto-omzet f 180.205.

De Vallei | 1968 | | pagina 17