WETHOUDER DREIGDE MET ONTSLAG VVD en PvdA wantrouwend tegen opnamebeleid in het chr. bejaardencentrum 7'kftnwicM REIN KOK Hoge onderscheiding voor „Hollandia" Tricotagefabriek Vreemde brief voor mevrouw Roelofs STENMAN toernooi gaat van start Hoort bejaardencentrum in Horeca-sector thuis? Iets voor moeder een moederdag geschenk geschenk Onderwijzers van zes samenwerkende scholen bespraken fusie Werkloosheid Gelderland dan nu lager vorig jaar Recht Discriminatie Wikken NVYH besloot winterseizoen met toneelavond heeft 't Blikschade na voorrangsfout Feest voor jeugd van g.v. „DES" Auto reed door rood licht: dame gewond HET Dodenherdenking MARKTEN Predikant als varensgezel Fa. W. v. Sell uppen showt in „EItheto" Geslaagd Paspoorten en toeristenkaarten DOVO in eerste duel contra DOS Verwen moeder met een Ondanks moeilijkheden in bouw DONDERDAG 9 MEI 1968 ADVERTENTIE (Van een onzer redacteuren) LEERSUM Het wantrouwen dat de fracties van de VVD en de PvdA gis teravond toonden ten opzichte van 't opnemingsbeleid van bejaarden in 't toe komstige bejaardencentrum te Leersum, bracht CHU-wethouder J. K. de Vries er toe zijn functie als wethouder ter beschikking te stellen. De raadsvergade ring werd na deze mededeling op verzoek van drs. A. G. W. Schapenk (CHU) geschorst. Na de schorsing kon de raad in zoverre met 't opnemingsbeleid ak koord gaan, dat de wethouder zich niet gedwongen voelde af te treden. De discussie over 't opnemingsbeleid, waarover de raad geen beslissingen kon ne men, werd beëindigd. De suggesties van de raad zullen aan het bestuur van de Protestants Christelijke Stichting voor Bejaardenzorg worden voorgelegd. Een tweede pijnlijke zaak deed zich gisteravond voor in verband met de on derhandse gunning voor het inzaaien van het sportveld aan de Wildbaan. De l^eersumse firma J. J. Charvat en Zoon had lager ingeschreven dan het andere door het college om inschrijving gevraagde bedrijf. Dit laatste bedrijf, „De Enk" uit De Steeg, werd het werk echter gegund, omdat het een gespeciali seerd bedrijf zou zijn. Het raadslid E. Homan (AR) was het hier aanvankelijk helemaal niet mee eens. „Dan had het college maar twee specialisten moeten vragen. Nu zijn we moreel verplicht het Leersumse bedrijf te nemen", zei hij. De discussies over het opnamebe leid van bejaarden in Bejaardencen trum Leersum duurden gisteravond on geveer twee uur. Wethouders en raads leden kwamen rond voor hun, vaak zeer uiteenlopende meningen uit. Bur gemeester mevrouw mr. C. M. s'Ja- cob-des Bouvrde moedigde dit aan. „Dat werkt verhelderend", zei ze. Het werk te inderdaad verhelderend. Vooral toen het onverbloemd toege geven wantrouwen van de fracties van de WD en de PvdA ten opzichte van het opnamebeleid wethouder De Vries te machtig werd. „Als men het bestuur van de Protestants Christelijke Stich ting voor -Bejaardenzorg ervan ver denkt, dat het niet naar eer en geweten zal handelen, stel ik mijn functie als wethouder ter beschikking. Dit is het laatste wat ik zeg", deelde de wethou der kort maar krachtig mee. Het begon allemaal met de woorden van de heer H. Slijkhuis (WD): „Het is voor mij iets onmogelijks, dat men een bejaardencentrum tot de Horeca- sector rekent". Volgens het opnamebe leid was het bejaardencentrum ver plicht zich als pension in te laten •chrijven bij het Bedrijfschap Horeca. „Een ziekenhuis hoeft toch ook niet H. Slijkhuis (VVD) inspraak bij het bedrijfschap", aldus de heer Slijkhuis. De burgemeester kon er weinig meer van zeggen, dan dat een en ander door de wet was voorgeschreven. Volgens het Bedrijfschap was het centrum een pensionbedrijf en als men dat niet zou inschrijven zou het bestuur strafbaar- baar zijn. directrice zitting commissie". nemen in de „sociale De heer Slijkhuis was hiermee niet tevreden. Men kon volgens hem wel re gelen en afspraken maken, maar men had te maken met gemeenschapsgeld. „En dan hebben we recht op een be hoorlijke inspraak". De burgemeester zag het recht van de inspraak niet en de VVD-er zag de noodzaak van inschrijving bij het Bedrijfschap niet. De heer Homan wilde het „verplicht" uit het opname beleid verzwakken. Volgens hem was het bejaardencentrum geen onderne ming in de zin der wet, omdat het niet tot doel heeft winst te maken. „Het is er zuiver en alleen om de ge meenschap te dienen", zei hij. Hoe het ook zij, het bejaardencen trum bleef onder het Bedrijfschap, zo dat bejaarden er zonder vestigingsver gunning van de gemeente konden gaan wonen. Wethouder De Vries vond dit hele maal geen bezwaar, omdat er altijd nog een adviescommissie was. die aan het bestuur van het bejaardencentrum advies uitbracht in verband met het op namebeleid. „Ik begrijp" overigens niet dat u, als lid van de VVD. die zo min mogelijk overheidsbemoeienissen wil, nu zo voor een overheidsbemoeienis pleit. Ik had dat eerder van de heer Takken verwacht", voegde de wethou der eraan toe. De heer A. Takken (PvdA) reageer de hierop: „Dat komt ook wel". Hij vond de commissie, die is ingesteld ter verzekering van een doelmatige plaatsing van bejaarden in het verzor gingstehuis en de bejaardenwoningen, de „sociale commissie", te eenzijdig. In deze commissie hebben zitting een lid van het college van B en W. de ge meentearts, de maatschappelijk werk ster, de secretaris van de woning-advies commissie en een aan te wijzen wijk verpleegster. De heer Homan zette alle motive ring aan de kant en stelde voor het lid uit het college te laten aanwijzen door de raad. „Dan hebben we gro ter inspraak". Eventueel kon ook de De heer Slijkhuis was weer niet te vreden. Hij wilde 50 pet inspraak van de gemeente en 50 pet inspraak van het stichtingsbestuur in het opnamebeleid. Volgens hem kreeg men dan een ge zond samenspel tussen gemeente en stichting. Wethouder De Vries vond de inspraak van de gemeente in de commissie al groot genoeg, omdat er een wethouder deel van uitmaakt, plus de secreta ris van de woning-advies-commissie en de maatschappelijk werkster. Hij be greep de bezwaren tegen deze com missie niet. Men hoefde volgens hem in ieder geval niet bang te zijn, voor voor discriminatie van de Protestants Christelijke stichting wat het opname beleid betreft. De heer Benink vond het opvallend dat dit vermeld moest worden. De heer Schapenk sprak zich vierkant tegen het „fifty-fifty"-voorstel van de heer Slijk huis uit. „En ik begrijp het ook niet", zei hij. Daarna ontzenuwde hij het hele probleem door de zaak scherp te stel len: „Leeft bij de heren Benink en Slijk huis de vrees voor een eenzijdige toe lating, ja of nee"? De heren, J. F. Benink en Slijkhuis antwoordden bei den „ja", waar de heer Benink aan toe voegde: „U hebt ons heel handig in een hoekje gedreven". De burgemeester voelde ook niet veel voor de „fifty-fifty" regeling van de WD-er. „U geeft daarbij juist iets uit handen. U zegt zomaar, hier vijf tig procent voor jullie". Van de sociale commissie zou zi nooit afstappen. Toen na een meer medisch betoog van dr. J. C. Dell de heer Benink ver klaarde, de werkwijze met de commis sie niet efficiënt te achtten, kwam de heer De Vries met zijn dreigement af te treden. De heer Takken reageerde fel: „Nu gaat u ons dwingen met u mee te gaan. De heer Schapenk vond de VVD en de PvdA onredelijk bevoor oordeeld. De heer Benink vond, dat de adviezen van de commissie bindend zouden moeten zijn voor het stichtings bestuur. De vergadering werd op ver zoek van drs. Schapenk geschorst. Na de schorsing verklaarde drs. Schapenk namens ARP, CHU en SGP het volste vertouwen te hebben in de „sociale commissie", vooral als daar de directrice in werd opgenomen. De Benink delde dit vertrouwen niet, maar was wel voor de benoeming van de directrice als commissie-lid. De burgemeester vond zijn wantrouwen on gegrond maar kon het niet bij hem weg nemen. Na nog enig wikken en wegen werd besloten het stichtingsbestuur in kennis te stellen met de suggesties van de raad, de directrice als lid van de so ciale commissie te benoemen. Het ad vies moest volgens drie stemmen bin dend en volgens zeven niet bindend zijn. Vervolgens werd garantie verleend aan een geldlening van de Protestants Christelijke Stichting voor Bejaarden zorg. De garantie was groot f. 300.000. Aan „De Enk' te De Steeg werd na enig beraad het inzaaien van het sport- VEENENDAAL De toneelgroep van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Arnhem, ver zorgde gisteren de sluitingsavond van de'zustervereniging in Veenendaal. Ge bouw „Het Trefpunt" was goed gevuld met de leden van de NVVH, afd. Vee nendaal, die konden kijken naar de thriller in drie bedrijven van Marcel Dubois: „Huize Klimroos". Het stuk werd door de Arnhemse dames met vaart en verve op de planken gezet. In haar openingswoord zei presidente mevr. A. T. v. d. Veen-de Vries er trots op te zijn zoveel aanwezigen te mogen begroeten. „Ik heb het nog niet meege maakt dat er zoveel dames tegelijk wa ren. We moeten echt proberen wat be ter de data van de diverse bijeenkom sten in gedachten te houden, ze staan altijd in ons maandblad. We moeten le ren leven met ons maandblad. Prik het maar met de agenda naar buiten ge vouwen in de keukenkast, dan ziet u het altijd als u het zou nodig hebt", raadde de presidente haar leden. Wethouder J. K. de Vries (CHU) eer veld aan de Wildbaan gegund, ondanks dat het Leersumse bedrijf J. J. Char vat en Zoon lager had ingeschreven. „De Enk" is echter een gespecialiseerd bedrijf. De heer Homan voelde zich aanvan kelijk toch moreel verplicht om Char vat het werk te gunnen. „Dan had men maar twee gespecialiseerde be drijven moeten laten inschrijven. Dit bedrijf heeft nu zijn best gedaan en on kosten gemaakt. Nu heeft het de laag ste inschrijving maar 't wordt gene geerd omdat het niet gespecialiseerd is". De burgemeester gaf toe, dat men achteraf beter een ander gespeciali seerd bedrijf erbij had kynnen nemen, „Maar we konden Charvat toch ook moeilijk passeren". De opmerking van ADVERTENTIE HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 VEENENDAAL De heer K. J. P. uit Veenendaal verleende op hett kruis punt Boompjesgoed-Industrielaan met zijn auto geen voorrang aan collega-au tomobilist de heer L. D. Een botsing was het gevolg waardoor beide wagens werden beschadigd. ADVERTENTIE ELST De gymnastiekvereniging DES heeft voor 25 mei een feestmid dag georganiseerd, bestemd voor de kleintjes in de leeftijd van 4-7 jaar. Dit feest zal plaats vinden in de kleine zaal van hotel „De Stuyvenberg". Het programma blijft een verrassing. ADVERTENTIE wethouder J. van de Bogert gaf de door slag: „De tennisbanen zijn door ex perts aangelegd. Laat dan het sportveld ook door experts aanleggen". Na de stemming kreeg „De Enk" vijf en Charvat vier stemmen. De rest van de agendapunten gingen vlot onder de hamer' door. Er wer den twee percelen grond aan de Kwar tellaan verkocht; een bezwaarschrift van G. en M. Wildeman tegen verle ning van een voorwaardelijke bouwver gunning werd afgewezen, de grond be stemd voor de bouw van het zwembad „De Utrechtse Heuvelrug" werd overge dragen en er werden een hoofdleidster en een ledster benoemd aan de openba re kleuterschool in aanbouw. Dit waren respectievelijk mej. G. Hogetoorn en mej. A.A. van Oort. van Drogisterij/Parfumerie Gelderland/hk Hoogstr. Veenendaal - Tel. I2656 VEENENDAAL De directie van de Hollandia Tricotagefabriek gaat vrij dagmiddag in het Hilton hotel te Amsterdam een hoge internationale onder scheiding in ontvangst nemen als waardering en kwaliteitserkenning van de produkten uit dit bekende Veenendaalse bedrijf. Het is de „Trophée Interna tional de TEsthétiqué et TEIégance". Het is een bijzonder geslaagde avond geworden, die werd geopend door de voorzitter van de vereniging ter bevor dering van christelijk onderwijs, de heer VEENENDAAL In hotel „De Korenbeurs" werd woensdagavond een bijeen komst gehouden van de besturen van de Vereniging ter Bevordering van Chr. Onderwijs in Veenendaal en de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs met het personeel van de zes van deze verenigingen uitgaande scholen. Het doel van deze gjjeenkomst was het personeel van de scholen officieel in te lichten over de komende fusie tussen de twee verenigingen en bovendien het personeel van de scholen gelegenheid te geven met elkaar en met de besturen kennis te maken. Deze onderscheiding wordt toege kend aan instellingen, industrieën, on dernemingen, instituten en bij uitzon- LEERSUM Bij de rondvraag tij dens de raadsvergadering van de ge meenteraad van Leersum las mevr. N. M. Roelofs-Ploeg gisteravond een schokkende brief voor. De brief kwam van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Hierin werd vertelt, dat de Rijkswaterstaat alle medewerking zou verlenen, bij het aanleggen van van stoplichten voor een nieuwe chris telijke lagere school, die binnenkort in Leersum gebouwd zou worden. In de laatst gehouden begrotings- raad verzocht Leersum's burgemees ter mevrouw mr. C. M. s'Jacob-des Bouvrie het P.v.dA.-raadslid mevr. Roelofs-Ploeg een oplossing te vinden voor een oversteekplaats over de Rijks straatweg te Leersum. Dit is een zeer hachelijke zaak voor die gemeente, waar door het desbetreffende raadslid al herhaalde malen op is gewezen. Vooral voor schoolkinderen en bejaar den is een beschermde oversteekplaats noodzakelijk. Mevrouw Roelofs-Ploeg was bereid naar een oplossing te gaan zoeken en stelde zich in contact met de betref fende instanties. Deze gingen zich ook met de zaak bezig houden. Zo kreeg zij geheel onverwachts een brief van het genoemde ministerie. Hierin werd gesteld, dat de Rijkswaterstaat alle me dewerking wilde verlenen, mits de ge meente Leersum de verkeerslichten zou betalen. Het college van burgemeester en wethouders heeft echter steeds ge schermd met het argument, dat Rijks waterstaat niet mee wilde werken. Mevrouw Roelofs-Ploeg vond dit heel vreemd. Wat ze ook vreemd vond' het minis terie spreekt over een toekomstige christelijke school aan de zuidzijde van de Rijksstraatweg, in het uitbreidings plan. Van deze school is bij de raad nog niets bekend. Ook het college weet hier volgens de burgemeester nog niets van. Wel is bekend, dat in het uit breidingsplan een Nederlands her vormde kerk zou worden gebouwd. VEENENDAAL Mej. H. J. B. werd licht gewond en haar bromfiets werd vernield, toen zij op de Kerkewijk ge schept werd door een auto. De bestuur der vap die auto, de heer G. van O. uit Tiel had het rode verkeerslicht niet gezien. Mej. B. kwam uit de Spoorlaan en stak de Kerkewijk over. Midden op de rijbaan werd zij gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Ze klaagde over pijn in haar linkerknie. Verder kreeg zij wonden in haar gezicht. Op aanraden van een arts werd ze met de politieau to naar huis gebracht. Plaatsing geschiadt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie, Gaarne zag ik het navolgende in uw blad gepubliceerd. Zaterdagavond vond in Renswoude bij het Monument aan de Barneveldse- straat de herdenking plaats van de ge vallen land- en dorpsgenoten in de oor log 1940-1945. Nu zou ik de plaatselijke organisato ren van dit jaarlijks terugkerende eve nement er op attent willen maken, dat dit zoals het zaterdag in Renswoude ge beurde maar weinig zin meer heeft. De organisatie was zo slecht voorbe reid er was geen gemeente, Rijks- of hulppolitie aanwezig om het verkeer te regelen, dat menigeen die bloemen bij het Monument wilde leggen moest uitkijken om door de haastige automo bilisten niet van de sokken te worden gereden. Ook het drukke verkeer kan nauwelijks het geduld meer opbrengen om 2 minuten stilte in acht te nemen en raasde al voorbij terwijl het Wil helmus nog klonk. Als dit door de plaatselijke overheid niet beter geregeld kan worden dan heeft deze herdenkingsplechtigheid niets meer met de geest van de gevallenen te maken, maar ls het een grote jan boel geworden. Als de' plaatselijke overheid hierin geen verbetering weet te brengen en t}e Nederlandse burgers die om 8 uur met hun auto's in Renswoude zijn zich niet even kunnen bezinnen dan kan er na afgelopen zaterdag beter geen herden king meer plaats vinden. U dankend voor de geboden plaats ruimte. Hoogachtend C. Koetsier, Molenstraat 1, Renswoude. Mevrouw N. M. Roelofse-Ploeg oversteken dering ook aan personen om deze te eren en te belonen vanwege hun crea ties en produkten, waar deze hebben bijgedragen tot vergroting van het aan zien van diverse branches, van mense lijke activiteit en tot de toename van in ternationale uitwisseling op allerlei ge bied. De trofee wordt toegekend in ver schillende categorieën, zoals weten schap. technologie, techniek, industrie, handel, esthetica, elegantie, kunst en cultuur, stedebouw. toerisme, vrijetijds besteding en sport. Al naar gelang het geval, dat zich voordoet zal men een wetenschappelij ke uitvinding, een verfijnde techniek, de esthetische waarde van een kunst- produkt een nieuw technisch procédé, een nieuwe vorm van bedrijfsvoering of de creatie van een nieuw produkt bekronen indien de hier achter liggen de menselijke acties succes gehad heb ben. De leidende gedachte bij de toeken ning van de onderscheiding in niet gebaseerd op cijfers, produktie-groot- te of omvang van ondernemingen of iets dergelijks, maar op datgene waarmee men de aandacht heeft we ten te trekken en bepaalde verdien sten heeft gekregen. In dit kader hebben zich mogelijkhe den ontwikkeld tot uitwisseling van menselijke ervaringen op een harmo nieuze wijze; tevens zal het mogelijk zijn dat hierdoor de internationale con currentie in hoffelijke vormen een ex tra stimulans krijgt welke gericht is op het welzijn van de mens en de mense lijke waarden, welke steeds het doel blijven van het Comté International de Promotion et de Prestige, die deze onderscheiding toekent. De trofee zal worden uitgereikt door de voorzitter van het comité, Zijne Ex cellentie l'Amiral Jean Emery in aan wezigheid van vele vooraanstaande per sonen uit binnen- en buitenland. Ook het bedrijfsleven zal op hoog niveau vertegenwoordigd aijn. Pluimveemarkt Bameveld, 8 mei Aanvoer ca. 10.000 stuks, handel: matig, prijzen in guldens per kg: slachtkippen, wit en zwart 1.201.45, zwaar en rood 1.45—1.65; slachtkuikens 1.5S—1.60. ARNHEM Ondanks de moeilijkhe den in de bouw zet de teruggang van de werkloosheid in Gelderland zich voort. De stijgende conjunctuur en de werkgelegenheid in de aangrenzende ge bieden zoals Utrecht en de Duitse grensstreek zijn daaraan niet vreemd; hoewel zich de normale seizoendaling liet zien in het aantal werklozen, ligt het totaal ruim tweeduizend lager dan het vorig jaar. Ook in voorgaande maanden was deze tendens al merk baar. Gelderland is daarmee een van de vier Nederlandse provincies die onder het landelijk gemiddelde van 2,5 pet ko men. Alleen Noord-Holland (1,1 pet). Utrecht (1,2 pet) en Zuid-Holland (1,3 pet) steken het oostelijk gebied de loef af. Zelfs een traditioneel gunstig gebied als Zeeland komt bij Gelderland ten achter. Het slechtst is Drente er aan toe met 6 pet. Blijkens recente tellingen is er weer een begin gemaakt met de pendel naar Duitsland, waarbij vooral bouwvak- en metaalarbeiders uit de Achterhoek en Oost-Brabant zijn betrokken. Hun aan tal werd van eind 1966 tot het begin van dit jaar ongeveer gehalveerd. Nu echter de Duitse werkgevers weer extra toe slagen geven neemt de animo duidelijk toe. Ook in Gelderland heeft de regressie in de bouw geen duidelijke terugslag ge geven op de werkloosheid. Er is enige achteruitgang merkbaar in het aantal objecten; dit wordt echter gedeeltelijk weer gecompenseerd door een lichte stijging in de premiewoningbouw. De nu nog overblijvende bouwvakkers (naar schatting de helft van het aantal werkzoekenden) worden niet tot de top werkkrachten gerekend. Het aantal jeugdigen gaf in april een daling te Zien met 164 tot 326 man. Drie kwart van hen bestond uit bouwvakjon gens. Een deel van hen werd geplaatst op een speciaal „jongerenproject" in Aaltpn. Ook in Lichtenvoorde is een der gelijke opzet in voorbereiding. De grijze plekken op de Gelderse kaart zijn nog de Achterhoek en Nijme gen. Zevenaar, dat tot vorige maand nog boven het provinciaal gemiddelde kwam, ligt er nu met 1,9 duidelijk on der. De «grootste dalingen in het aantal werklozen boekten Nijmegen, Doetin- chem, Arnhem, Zevenaar, Zaltbommel, Winterswijk en Harderwijk. Nijmegen en Winterswijk spannen de kroon wat het percentage betreft: 3,4. Eibergen en Doetinchem volgen met 3,3 en 3 pet. Ook Terborg komt met 2,3 boven het provinciaal gemiddelde. Een aantal minder geschikten nam ook af; tot deze categorie worden ech ter ook degenen gerekend die hun be staan vinden in kermis en straathandel. Voor hen is het seizoen weer aangebro ken. De afvloeiing van buitenlandse ar beidskrachten komt langzaamaan tot stilstand. Hun aantal nam nog slechts in geringe mate af. Steen- en vleeswa- renfabrieken trokken al weer buiten landers aan. RENSWOUDE Woensdagmiddag werd in het verenigingsgebouw „Reho- both" weer de maandelijkse bejaarden middag gehouden waarbij ongeveer veertig bejaarden acte de présence ga vel». Voor deze middag was als spreker uitgenodigd ds. Jonkers, gereformeerd predikant te Renswoude. Hij had als on derwerp: „Varen met De Hoop". Op humoristische wijze vertelde de predikant zijn belevenissen aan boord van verschillende haringloggers, waar onder de Katwijk 28 onder schipper Arie van Duin. Hij schilderde hoe het aan boord toe ging toen hij zo'n 35 jaar geleden als jong predikant met de vloot meevoer. In die tijd, was hij niet al leen geestelijk verzorger maar tevens deed hij dienst als postbode en tolk. Ook assisteerde hij menfe keer als ver pleeghulp. Nu is er het hospitaalkerkschip dat in ieder geval verbetering heeft ge bracht. Na de pauze sprak ds. L. van de Peut, hervormd predikant te Rens woude over het onderwerp: „Wat is be kering". VEENENDAAL De firma Wout van Schuppen exposeert momenteel de grote collectie elektrische huishoudelij ke apparaten in EItheto. Van alle be kende merken in deze branche wordt een aantal gebruikvoorwerpen getoond, variërend van een strijkbout tot een af wasmachine. Ook worden op deze show talrijke nieuwe snufjes geïntroduceerd. Bijvoorbeeld een wasautomaat met een centrifugegang, die net zoveel toeren maakt als een losse centrifuge. Of een elektrisch fornuis, dat meedenkt. Indien men het programma er op afstelt, dat de aardappels gaar moeten worden, dan gebeurt dat, zonder dat er naar om ge keken behoeft te worden. Ook vandaag en morgen is men nog in de gelegenheid kennis te nemen van het uitgebreide assortiment op het ge bied van huishoudelijke elektrische ap paratuur. P. N. van Galen die in het kort een uit eenzetting gaf over de voorgeschiede nis van deze komende fusie. Hierbij bleek dat een realisering van het „huwe lijk" zoals de heer Van Galen het uit drukte wacht op de goedkeuring van de statuten van de nieuwe vereniging. Door verschillende leden van het per soneel werden op enkele punten nog na dere inlichtingen gevraagd. Overheer send daarbij was de vreugde over dit samengaan. Na de pauze werd een demonstratie gegeven met een zgn. „overhead-projec tor" voor gebruik bij het lesgeven op de scholen, een demonstratie, die uiter aard in dit gezelschap met grote belang stelling werd gevolgd. De bijzonder geslaagde samenkomst werd gesloten door de voorzitter van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonder wijs, de heer W. van Amerongen, die daarbij opmerkte dat een herhaling van een dergelijke bijeenkomst zeker op het programma staat om bij de groter wor dende scholengemeenschap het contact tussen personeel en bestuur te behouden. RENSWOUDE De heer R. Heerdink voormalig postcommandant van d« Rijkspolitie te Renswoude, heeft met goed gevolg de recherscheschool t® Wolfheze doorlopen. Deze week startt® hij defintief in zijn nieuwe functie van districtsrechercheur te De Bilt. VEENENDAAL Nu het seizoen aan breekt, waarin vele Nederlanders weer buiten de grenzen zullen gaan om hun vakentie door te brengen, wil het onder staande dienen om het overschrijden van de grenzen, te laten verlopen zonder strubbelingen in verband met „reispa- pieren". Indien men reeds een paspoort bezit overtuige men zch ervan, dat het gel dig is voor het land, dat men zal bezoe ken en de landen waar doorheen men reizen zal. Hetzelfde geldt voor houders van een toeristenkaart B. Voor een aantal landen is een paspoort waarvan de geldingheidsduur niet langer dan vijf jaren verstreken is, als reispa- pier voor toeristische doeleinden geldig, evenals een toeristenkaart B, waarvan de geldigheidsduur niet verstreken mag zijn of mag verstrijken tijdens de duur van het verblijf buitenslands. Op paspoorten en toeristenkaarten B kunnen kinderen, jonger dan 16 jaar, worden bijgeschreven (op toeristenkaar ten B alléén bij aanvrage van die kaar ten). Van deze kinderen behoeven geen foto's te worden ingeleverd. De bjschrij- ving geldt alleen, zolang de betrokken kinderen jonger zijn dan 16 jaar. Perso nen van 16 jaar en ouder moeten in ieder geval in het bezit zijn van een per soonlijk reisdocument. Het aanvragen van de bovengenoem de resipapieren moet zeer tijdig vóór het begin van de reis geschieden. Hier bij neme men een termijn van tenmin ste vier weken in acht. Alleen in zeer dringende gevallen kun nen paspoortaanvragen met spoed wor den behandeld. Aanvragen om een paspoort voor toe ristische doeleinden en om toeristen kaarten B kunnen niet met voorrang worden behandeld. Inlicchtingen omtrent de afgifte van paspoorten en toeristenkaarten B en de geldigheid van deze documenten wor den verstrekt door de afdeling paspoor ten van de gemeentesecretarieën. Het aanvragen van de reispapieren moet geschieden bij de gemeentesecre tarie van de gemeente waar men in het bevolkingsregister is opgenomen. VEENENDAAL Het Stenman- toernooi, waarin DOVO elk jaar de tegenstander is van sterke B-elftallen van bekende clubs uit het betaald voetbal, gaat zaterdag op het Panhuis complex weer van start. Voor het toernooi, dat een grote pu blieke belangstelling geniet, hebben dit jaar ingeschreven de B-teams (vroeger betaalde jeugd) van DOS uit Utrecht, het Arnhemse Vitesse, Elinkwijk uit Utrecht en het bijzonder sterke Go Ahead uit Deventer. De eerste match speelt DOVO morgen tegen DOS, dat vorig jaar beslag legde op de fraaie Stenman-bokaal. Het duel begint om vier uur. Het is overigens niet uitgesloten, dat er nog een opponent in het kader van dit toernooi bijkomt. Een en ander hangt af van het resultaat dat DOVO boekt in de KNVB-bekercompetitie, waarin de roodwitten woensdag 15 mei in de uitwedstrijd als eerste tegenstan der krijgen het Barneveldse SDVB. Een woordvoerder van de vereniging deelde mede, dat DOVO zijn zinnen heeft gezet op de beker, vooral nu het kampioenschap in 2C net niet werd gehaald. Welke betaalde club eventueel nog wordt uitgenodigd is nog niet bekend. Vast staat in ieder geval, dat beker houder DOS het zeer moeilijk zal krij gen in het toernooi. Ongetwijfeld de beste ploeg is Go Ahead uit Deventer, dat in de sterkste opstelling naar Vee nendaal komt. Zoals bekend moest Go Ahead vorig jaar een beslissingswedstrijd spelen te gen Feijenoord, welk duel grotendeels door NTS-sport werd uitgezonden. Het merendeel van de spelers dat toen de kleuren van Go Ahead verde digde, komt ook naar het Panhuis om te proberen beslag te leggen op de fraaie bokaal.

De Vallei | 1968 | | pagina 3