Henk de Kleine speelde Belg Boulanger naar nederlaag Sparta-Go Ahead1-2 Veendam-ADO2-3 15e ETAPPE VAN VUELTA WERD NIET UITGEREDEN Slechts drie van de tien Nederlanders ronde verder Etappezege voor Belg Leman Zege voor Merckx Hermes DYS mogelijk terug naar amateurs Benfica versloeg Juventus met 2-0 Reshevsky maakte kinderlijke fout Tom Okker wandelde door tweede ronde Programma juniorenvoetbal „Apeldoorn" oefent tegen VYOG Wereldkampioenschap bandstoten Teleurgesteld Krachtproef Pools succes in eerste etappe van Vredescourse Donner brak partij af Kwartfinales KNVB-beker Bom gooide roet in het eten Tweede partij Teleurstellend peil op internationaal bokstoernooi Moedig Bikkelhard Opwinding Vierdaagse van Duinkerken Van Rycheghem behield leiding Laatste avond VRIJDAG 10 MEI I9ÖJ DOORNIK De grootmachten van de internationale biljartpiste hebben ner veus zitten toekijken, hoe Henk de Kleine donderdagmiddag de Belgische num mer twee, Lorent Boulanger, naar een nederlaag leidde. Raymond Ceulemans, Johann Scherz en Jean Marty vrezen onze landgenoot. Zij zijn niet vergeten, hoe De Kleine twee jaar geleden in de Europese team-pentathlon in Amersfoort voor sensatie zorgde door de jonge Belg Ludo Dielis en de Parijzenaar Jean Marty te verslaan. Het feit, dat De Kleine in de finale van het nationale kam pioenschap Hans Vultink terugweer, deed de gemoedstoestand van deze drie ook al geen goed. Vandaar die ongewone belangstelling van de grote drie voor het doen en laten van Boulanger, op wie zij hun hoop hadden gevestigd. Boulanger zou De Klei ne een „halt" moeten toeroepen. Maar de coalitie kwam bedrogen uit. Vanaf het begin leidde De Kleine, die •chter evenmin als Boulanger zijn ner vositeit kon afschudden. Er werd rond uit slecht gespeeld tot en met de 15e beurt: 62-66. Toen demarreerde de Ne derlandse kampioen met 87 punten in vier beurten (series van 34 en 42). Bou langer is echter op dergelijke momen ten te „koel" om het hoofd te verlie zen en zijn antwoord van 17 en 28 was afdoende om De Kleine minder com fortabel aan de leiding te doen gaan: 125-153. Daarna gingen beiden sterk verdedigen. Toen Boulanger met 17 heel dichtbij kwam (146-160) schaar den Ceulemans, Scherz en de handen wrijvende Marty, die eerst op afstand waren gebleven, zich rond het biljart als wilden zij Boulanger morele steun geven. De Kleine merkte er niets van. Rode blosjes kleurden zijn wangen in deze spannende periode, waarin, de sterk meelevende Nederlandse suppor ters hun best moesten doen om niet luidkeels de aanmoedigingen door de statige lakenhal te schreeuwen. Hun enthousiasme kreeg een uitlaat toen De Kleine, die in de 27e beurt met 17 aan de „laatste vijf" was toegekomen, in de 29e beurt de 200 vol maakte. punten, hgst. serie, alg. gem.): 1. De Kleine 4 8 59 6.01 2. Ceulemans 3 6 44 10.71 3. Marty 3 6 57 6.89 4. Witte 4 6 37 4.60 5. Scherz 3 4 84 7.48 6. Boulanger 3 2 27 6.62 7. Brufau 4 0 41 4.29 8. Bustos 4 0 17 3.12 9. Katsura 4 0 15 3.06 mmmÊs-. m&. -mm* Ceulemans, Scherz en Marty dropen teleurgesteld af. Boulanger, die door deze nederlaag al kansloos werd, haal de nonchalant de schouders op. Hij had rijn best gedaan, maar in de slot fase was de Luikenaar veel te kort ge schoten: 164-200. Zijn vierde zege boekte De Kleine 's avonds tegen Bustos, de altijd vrien delijk glimlachende Chileen, die iedere tegenstander voor de partij een vaan tje overhandigt. De Kleine speelde ech ter zeer slecht en won in 53 beurten (200-144), waardoor rijn algemeen ge middelde zakte van 7,50 naar 6.01. Een dergelijke slechte partij Run je je alleen maar tegen een Bustos per mitteren. Vandaag begint voor De Kleine de echte krachtproef tegen Scherz en wellicht ook tegen Ceulemans. De par tij tegen, de Vlaming staat wel op het programma, maar zal misschien nog naar een latere datum worden ver schoven. Door de Nederlandse be- stuursvertegenwoordiger is tegen het spelen van die partij namelijk zwakjes geprotesteerd. Veel voelen de Belgen, die in het internationale bestuursappa raat de overhand hebben, niet voor 'n verandering. Men wilde er eerst nog 'n nachtje over slapen alvorens een be slissing te nemen. Dat De Kleine, in plaats van een vrije ronde te hebben, waarop hij toch als leider zo langzamerhand wel recht heeft, al zo spoedig tegen Scherz moet spelen was na donderdagavond niet meer zo uitzonderlijk. Toen namelijk leed de Oostenrijker een verrassende nederlaag tegen de Duitser Witte: 176-200 in 34 beurten. Voor Scherz was dit een enorme tegen valler en nors liep hij na de partij de zaal uit Met De Kleine bleven alleen Marty (grandioos tegen Katsura, maar heel moeizaam spelend tegen Brufau) en Ceulemans ongeslagen. Deze Belg is en blijft favoriet voor de wereldtitel, ook al is rijn spel nog niet zo overtui gend. Bustos en Katsura vormden voor hem geen probleem. Tegen de Japan ner speelde Ceulemans met series van 41, 43 en 34 in elf beurten uit, één beurt te veel om zijn wereldrecord te evenaren. Toch was Ceulemans, die nu met 10.71 veruit het hoogste alge meen gemiddelde heeft, niet tevre den. „Die ballen zijn niet redelijk te bespelen. Bij elke zware trekstoot springen ze", zei de anders vrijwel nooit aanmerkingen makende Vla ming. Marty (Fr.) 200 21 57 9.52 •"^tsura (Jap.) 67 21 15 3.19 v fitte (W.-Dld.) 200 42 37 4.76 Brufau (Sp.) 181 42 33 4.30 Boulanger (Belg.) 164 29 27 5.65 De Kleine (Ned.) 200 29 42 6.89 Bustos (Chili) 80 21 17 3.80 Ceulemans Belg.) 200 21 32 9.52 Marty 200 39 37 5.12 Brufau 145 39 24 3.71 Scherz 176 34 20 5.17 Witte 200 34 33 5.88 Katsura 34 11 11 3.09 Ceulemans 200 11 43 18.19 De Kleine 200 53 21 377 Bustos 144 53 15 2.71 De stand na twee dagen (resp. gesp.. BONCOURT De Belg Eddy Merckx heeft donderdag het tweede gedeelte van de wielerronde van Romandië ge wonnen. Het eerste deel. een ploegen tijdrit, leverde woensdagavond een ze ge voor de equipe van Franco Bitossi op. Merckx legde de 233 km van Genève naar Boncourt af in 6 uur 12 min 22 sec. Hij won de eindsprint van een gro te groep renners. De uitslag was: 1. Merckx (Belg.) 6.12.22; 2. Planckaert (Belg.); 3. Coo- pens (Belg.); 4. Koechli (Zwits.); 5. Maurer (Zwits.), allen in 6.12.22. Ver volgens het grote peloton in dezelfde tijd als de winnaar. Algemene rangschikking: 1. Merckx 6.18.46; 2. Planckaert op 15 sec.; 3. Bi tossi op 26 sec. Henk de Kleine: nerveus, maar niet geïntimideerd. SCHIEDAM Het bestuur van de tweede-divisie-vereniging Hermes DVS uit Schiedam is gezwicht voor de eis van een grote groep leden die de terug keer naar het amateurvoetbal in dis cussie willen brengen. Het bestuur, dat zelf ernstig is verdeeld over een even tuele terugkeer naar het amateurvoet bal, heeft echter de beslissing bij de algemene vergadering van de vereni ging gelegd. Om een uitspraak van deze ledenver gadering te verkrijgen is op vrijdag 17 mei in hei clubgebouw van de vereni ging in het sportpark Harga een verga dering bijeengeroepen met als enige agendapunt terugkeer naar de ama teurs of ook volgend jaar met een gemiddelde van vijfhonderd bezoekers, betaald voetbal in de tweede divisie. Een niet onbelangrijk deel van de leden wil gebruikmaken van de door de bond gestelde gelegenheid om terug te keren naar de tweede klas van de ama teurs, waarin dan het eerste elftal zal worden ondergebracht. OOST-BERLIJN De Pool Hanusik snelste in de eindsprint heeft de eerste etappe gewonnen van- de Vredes course, waaraan wielerploegen uit acht tien landen deelnemen. Hij had voor de 170 km lange, rit van Oost-Berlijn naar Frankfort aan de Oder en terug 3 uur 48 min 40 sec nodig. Het parcours van deze wedstrijd, ook wel bekend als Berlijn Praag Warschau, is 2308 km lang. Er rijn veertien etappen. De finish in Warschau wordt op 24 mei be reikt. De uitslagen van de eerste etappe: 1. Hanusik (Polen) met bonificatie 3.48.40; 2. Schoeters (Belg.), met bon: 3.49.10; 3. Hojlund (Den.) met bon.: 3.49.25; 4. Kulibin (Rul.); 5. Kvapiu (Tsj. SI.); 6. Richard (Zwits.). De hoogst geklasseerde Nederlander was Matje Bouma uit Spaarnwoude. Hij eindigde als 22e in dezelfde tijd als de winnaar: 3.49.40 (zonder bonificatie). Polen werd eerst in het ploegenklas- sement met 11 uur 28 min. Nederland werd met 11.29.19 vijftiende. BUSUM De Nederlandse groot meester Jan Hein Donner heeft zijn partij uit de eerste ronde van het An- derssen-herdenkingsschaaktoernooi, dat in het Westduitse Busum wordt gehou den, tegen de Westduitser Mohrlock af gebroken. De Bulgaar Tringoff en de Zuidslaviër Damjanovic waren de eni gen, die tot winst kwamen. Tringoff versloeg de Spanjaard Pomar en Dam janovic won van de Westduitser Bes- ser. ROTTERDAM Een produktieve minuut heeft Go Ahead de zege ge bracht en een plaats bij de laatste vier in het toernooi om de KNVB-beker. Dertien minuten voor tijd veranderde Knoeff een vrije trap van Wüstefeld zodanig van richting, dat de bal via de paal in het Sparta-doel caramboleerde. Nog geen zestig seconden later verras te Wietse Veenstra doelman Van Beve- ren volkomen met een afstandsschot. Sparta heeft in deze wedstrijd de overwinning voor het grijpen gehad. De voorhoede vari de Rotterdammers ging echter nonchalant met de kansen om. De eerste twintig minuten waren van de Deventernaren. Toen Sparta erin geslaagd was het spel enigszins te verplaatsen viel de treffer, die de Rot terdammers ruime mogelijkheden voor een overwinning bood. Na rust kreeg Nol Heyerman een prachtige kans om met een tweede doelpunt de strijd in feite te beslissen. Na een snelle ren schoot hij tegen de uitgelopen Van Zoghei op. Sparta: Van Beveren; Ter Horst, Pijs, Eykenbroek en Bentzon; Van der Veen en Bosma; Heyerman, Madson, Bosveld en Verdonk. Go Ahead: Van Zoghei: Schneider, Warnas, Jan Veenstra en Wüstefeld; Somer en Wietse Veenstra; Ressel, Knoeff, Niehaus en Hoekema. GEBREK AAN CONDITIE Een gebrek aan conditie ontnam Veendam de mogelijkheid na rust de ploeg van ADO te weerstaan. De Ha genaars kregen een duidelijk overwicht en bouwden vele aanvallen op. De hech te defensie van de Groningers weerde zich echter voortreffelijk. Pas tien mi- nutten voor het eindsignaal kon ADO de zege veilig stellen, toen de actieve en bijzonder attente Lambert Maassen de jeugdige doelman Drenth voor de derde maal passeerde. De strijd in de eerste helft was span nend en enerverend. Nadat Veendam door een fellere inzet de toon had aan gegeven kwam er bij ADO meer lijn in het spel. Twee doelpunten van Heij- nen, vlak achter elkaar gescoord, bo den de Hagenaars uitstekende perspec tieven. De fanatieke Groningers kwa men echter sterk terug. Daardoor brak de rust aan met een gelijke stand. Doel man Thie moest in de laatste minuten van de eerste helft enkele malen op spectaculaire wijze redding brengen. Na de hervatting was ADO duidelijk sterker. Met het winnende doelpunt van Maassen kon men dan ook in Veendam vrede hebben. Veendam: Drenth; Boonstra, Kerk hof, Kuiper en Blijham; Georg en Nienhuis; Pascal, Lacroix, Meuken en Van Dam (Speeken). ADO: Tie, Van de Burch, Weimar, Mansveld en Vos; Jochems en De Zoe te; Heijnen, Schoenmaker, Maassen en Aarts. De Spartaan Nol Heyerman in duel met doelman Van Zog hel van Go Ahead in de te Rotterdam gespeelde bekerwedstrijd SpartaGo Ahead. Janssen, Gimondi, Adorni en Ducasse (v.l.n.r.) bespraken de situatie nadat de wedstrijdleiding de vijftiende etap pe van de Ronde van Spanje had stil gelegd. ESTELLA De wedstrijdleiding van de Ronde- van Spanje heeft de vijftiende etappe, een rit van Vitoria naar Pampelune, stil gelegd, nadat de Basken, die afscheiding vdn Spanje na streven, een weg hadden opgeblazen. Deze beslissing werd genomen zowel uit veiligheidsoverwegingen als om sportieve redenen. De Basken pleegden de aanslag met een lading dynamiet, zestig kilometer van de start op de helling van de Col van Urbasa. Er ontstond een tachtig centimeter diep en een meter breed gat in het wegdek. Het peloton kreeg een oponthoud van vijfentwintig minu ten, maar de Spanjaard Uribezubia, die alleen op kop lag en een voorsprong van twee minuten en veertien secon den had, ondervond geen hinder van de wegopbreking. Hij was de plek, waar de ontploffing plaats had, al gepasseerd. Hij had na 83 kilometer in Estella een voorsprong van ongeveer twintig minu ten op de hoofdmacht, die zich inmid dels weer in beweging had gezet. Op dat moment besloot de wedstrijdlei- LISSABON Benfica, winnaar van het toernooi in 1961 en 1962, heeft don derdagavond in Lissabon zijn eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams tegen het Italiaanse Ju ventus met 20 gewonnen. Beide doel punten werden na de rust gescoord. Torres scoorde in de 62e en Eusebio in de 65e minuut. De tweede wedstrijd wordt woensdag 15 mei in Turyn ge speeld. Ruim 50.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Juventus heeft in deze eerste ontmoe ting het accent sterk op de verdediging gelegd. Lange tijd heeft het er naar uit gezien, dat deze tactiek succes zou heb ben. Voor rust moest doelman Anzolin wel enkele malen redding brengen, doch doelpunten bleven uit. Een twin tigtal minuten na de hervatting vorm de een voorzet van linksbuiten Simoes de inleiding voor de eerste treffer. Met eenvan zijn befaamde kopballen liet de lange Torres goalie Anzolin kans loos. Zes minuten later zorgde Eusebio, die duidelijk last had van een blessure, voor een doelpunt, een schoonheids prijs waardig. In de hoek van het straf schopgebied kreeg hij de bal, omspeel de vervolgens een verdediger, waarna hij met een schijnbeweging Anzolin naar de verkeerde hoek stuurde. Pas na het tweede doelpunt trokken de Ita lianen meer ten aanval. Zij konden de hechte verdediging van de Portugezen echter niet voor grote problemen stel len. De teams speelden in de volgende op stellingen: Benfica: Jose Henrique, Adolfo, Hum- berto, Jacinto, Cruz, Jaime Cracam, Co- luna, Jose Augusto, Torres, Eusebio en Simoes. Juventus: Anzolin, Roveta, Leoncini, Bercelino, Castano, Salvadore, Magnus- son, Del Sol, Zigoni, Chinesinho en Me- nicheli. ding de resterende afstand niet meer te laten rijden. Volgens officials zou den de posities die de renners voor het incident innamen, de uitslag van de vijftiende etappe bepalen. Enkele dagen geleden ontvingen bui tenlandse volgers anonieme brieven, waarin vermeld stond, dat de Vuelta moeilijkheden zou krijgen bij het door trekken van Baskenland. De acties, die zouden worden ondernomen, zouden voor het welzijn van Baskenland en te gen het bewind van Franco gericht rijn. De wedstrijdleiding besloot na een beraad in de Permanence te Pampeluna de 15e etappe als niet gereden te be schouwen, zodat het algemeen klasse ment van na de veertiende rit gehand haafd blijft. AMSTERDAM Reshevsky staat in de gistermiddag tegen Kortsnoj ge speelde tweede partij van het kandida tentoernooi glad verloren. Daarmede is de eerste dramatische wending in deze kwartfinale voor het wereldkampioen schap schaken een feit geworden. Voor de goede orde: de eerste partij is zonder verder spelen remise gegeven. Maar nu het drama van gistermid dag, Kortsnoj had wit en opende met 1. e4. Er kwam een Spaanse partij op het bord, zoals we die al duizendmaal zijn tegengekomen. Commentator Lange- weg, die overigens door rijn bekwaam didactisch talent met deze nieuwe vorm van toelichting reeds naam begint te maken, legde geduldig de achtergron den van de Tsjichorin-opstelling uit, om bij de vijftiende en zestiende zet te stokken... Nieuw, gloednieuw, wat wil de de Rus met zijn opmerkelijke loper opstelling? Reshevsky ging in trance. Hij trok er vele minuten voor uit alvorens een te genspel in te leiden. De Rus gebruikte nauwelijks seconden voor zijn antwoor den het was duidelijk, dat zijn hand gebaren uit de studeerkamer kwamen tot er plotseling een enorm geroeze moes in de zaal ontstond. Met zijn achttiende zet sloeg Reshevsky de plank ontzagwekkend mis. Hij gaf op klaarlichte dag een pion weg... De zo zeer bekwame Amerikaan, die bijna nooit blundert, had een kinder lijke fout gemaakt. Een verklaring voor zo'n fenomeen valt niet te geven. Kortsnoj stak de pion in zijn zak en begon rustig aan een liquidatie. Dat geschiedde precies, zonder haast. Ruil. ruil, ruil meer ruimte, meer ruimte, meer ruimte, enzovoort, enzovoort. Bij het afbreken, grootmeester Reshevsky kon maar niet tot capitulatie besluiten, stond een tweede pionverlies voor de deur. Vandaag wordt de partij voortge zet. De derde partij begint zondagmiddag om 1 uur in het Olympisch stadion Reshevsky heeft dan wit. Wit: V. Kortsnoj, Zwart: S. Reshev sky. Gesloten Spaans. 1. e2e4, e7—e5 2. Pgl—f3, Pb8—c6 3. Lfl—b5, a7a6 4. Lb5—a4, Pg8—f6 5. 0—0, Lf8e7 6. Tfl—el. b7—b5 7. La4b3, 0—0 8. c2—c3, d7—d6 9. h2—h3, h7—h6 10. d2d4, Tf8—e8 11. Pbl—d2, Le7—f8 12. Pd2—fl, Lc8—b7 13. Pfl—g3 Pc6a5 14. Lb3c2, Pa5—c4 15. Lc2—d3 Pc4b6 16. Lel—d2, c7—c5 17. d4—d5, Pb6a4 18. Tal—bl, c5—c4 19. Ld3xc4, Pa4c5 20. Lc4—fl, Dd8d7 21. Pf3— h2, g7—g6 22. Ddl—f3, Dd7—e7 23. b2— b4, Pc5—a4 24. c3—c4, b5 x c4 25. Lfl x c4, Te8—b8 26. Lc4—b3, Pa4—b6 27. a2— a4, Tb8c8 28. Tel—cl, Tc8xcl 29. Tbl x cl, Ta8c8 30. a4a5, Tc8 x clt 31. Ld2 x cl, Pb6a8 32. Pg3—e2, Pa8— c7 33. Pe2c3, Pc7—b5 34. Pc3xb5, a6 x b5 35. Lel—d2, Pf6—e8 36. Lb3—c2, Lb7a6 37. Lc2—d3, De7—b7 38. Df3— e3, h6h5 39. Ph2—fl, Lf8—e7 40. Pfl— g3, Le7—d8 41. Pg3—e2, Pe8—c7 42. Pe2c3 afgebroken. AMSTERDAM De eerste avond van het vyfdaagse bokstoernooi van de Neder landse Boksbond heeft nog niet gebracht wet men ervan verwacht had. Men uitzondering van enkele partijen was het peil teleurstellend. Wanneer de komen de dagen het kaf van het koren gescheiden is, zal het niveau ongetwijfeld hoger worden. Voor Nederland waren er weinig hoogtepunten. Van de tien landgenoten, die in de oude RAI voor ruim 2000 toeschouwers in de ring kwamen, haalden alleen Wim Gerlach (weltergewicht), Herman Schregardus (zwaarweltergewicht) en Jan van Ispelen (middengewicht) de tweede ronde. Voor Nederland begon het toernooi weinig hoopvol. Jan Huppen zag zijn kleine kans op een plaats in de Olym pische boksploeg in rook opgaan door een kansloze nederlaag tegen de Rus Boris Sokolov, die tenminste een klas se beter was dan de Nederlander. Van het felle Amsterdamse vechtertje, dat twee jaar geleden nog als eerste ge klasseerd stond op de Europese rang lijst, is niets meer over. Huppen, die weliswaar moedig begon, had tegen de Rus niets in te brengen. De rechts voorstaande Rus, die bokst als een prof, bleek vooral met zijn linkse bij zonder gevaarlijk. Al in de eerste ron de moest Huppen daar herhaaldelijk mee kennismaken en de Amsterdam mer werd daardoor zo afgebluft, dat hij weinig anders kon doen dan uit de buurt van zijn tegenstander blijven. Toen hij in de derde ronde een open bare waarschuwing wegens inkomen met de schouder kreeg, gooide hij al les op de aanval. Sokolov ving hem koel op en bouwde met zijn stijlvolle linkse de overwinning steeds verder uit. Lichtwelterkampioen Bennie Schulte verdedigde zich moedig tegen Olym pisch titelhouder Jerzy Kulej (Polen) De geroutineerde Pool beheerste in de eerste ronde de strijd volkomen, doch liet zich in de tweede even overbluf fen door Schulte, die met zijn linkse directen enkele malen goed doorkwam Daarna nam Kulej hét gevecht ech ter weer over en leidde de Nederlan der naar een duidelijke nederlaag op punten. Beter verging het Herman Schre gardus en Wim Gerlach. Vooral Ger lach, die tegen Bobby Simmonds recht op een nederlaag afging, had geluk. De Brit werd in de tweede ronde ge diskwalificeerd omdat hij Gerlach neerhaalde met een te lage stoot, na dat de Russische scheidsrechter Sawin „Break" had geroepen. Herman Schregardus begon tegen Mojmir Crcl zeer explosief. De Tsjech ging in de eerste ronde tweemaal neer. Eerst na een rechtse hoek op de kaak en daarna op een linkse hoek op het lichaam. In de tweede ronde zakte het gevecht naar een bedenkelijk niveau tegenstander en Schregardus zocht met lange zwaaistoten naar de knock out, die echter niet meer kwam. Bikkelhard was de strijd tussen de Welters Jablokov (Rusl.) en Gilmour (Schotl.). De Schot ging al in de eer ste ronde op een linkse hoek neer, maar herstelde zich daarna uitste kend. Toch bleef Jablokov de strijd beheersen met uitstekende combina ties en series op hoofd en lichaam. In de derde ronde zorgde Gilmour voor 'n sensatie door de Rus, die in een hoek was gedrongen, neer te halen. Ondanks protesten van de Rus begon arbiter Bril te tellen. Jablokov bleek aller minst aangeslagen en dat toonde hij wel zeer duidelijk. Gilmour werd door de ring gejaagd en verloor kansloos op punten. Henk Baars zorgde na de pauze voor grote opwinding door de Russische middengewichtkampioen Stanislav Stroemkis tweemaal naar het canvas te halen*Wat de Amsterdammer ver der liet zien had echter weinig met boksen te maken. Stroemkis, die met een superieure glimlach in de ring ge stapt was, had kennelijk het idee, dat hij de donkere Nederlander snel zou uitschakelen. De Rus, technisch supe rieur, trof zijn tegenstander in de eer ste ronde waar hij wilde, maar Baars bleef onvermoeid komen. In de tweede ronde volgde de grote sensatie. Baars kwam als een leeuw uit zijn hoek en trof de Rus met een staalharde recht se op de kaak. Als een blok ging Stroemkis neer. Terwijl het publiek op de stoelen ging staan, kwam hij over eind. Baars, die in de neutrale hoek stond te popelen om het gevecht te be ëindigen, rook zijn kans. De Amster dammer kwam opnieuw in en trof de Rus met een linkse hoek op het li chaam, waarna deze staande weer acht tellen rust moest nemen. Wan neer Baars toen zijn gretigheid had kunnen bedwingen, had hij winnaar kunnen worden. De Amsterdammer was echter door het dolle heen en miste alle zuiver heid. Stroemkis bleef evenwel kalm en scoorde met combinaties en directen. In de derde ronde was het afgelopen MAUBEUGE De Belg Eric Leman heeft donderdag de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken, een rit van Duinkerken naar Maubeuge over 207 kilometer, gewonnen. Hij legde de afstand af in 5 uur 18 min. en 19 sec. Zijn landgenoot Daniël van Rijckeghem werd tweede en behield de leiding in het algemene klassement. Marinus ein digde als veertiende en was de beste geklasseerde Nederlander. Hoewel een massasprint de rit beslis te, is er volop strijd geweest. Een tiental ontsnappingen werd echter door het peloton teniet gedaan. In de omge ving van Cassel sprong de Fransman Mingeon uit het peloton weg. De Bel gen Goidefroot en Bockland, de Brit Hoban en de Italiaan Balline volgden hem snel. Het ontbrak het vijftal aan samenwerking, waardoor na 63 kilome ter koers het rennersveld herenigd was. De vlucht van een groepje van tien man, met Rik van Looy, leek succes- te hebben, maar onder aanvoering van de drager van de rose leiderstrui, Da niel van Rijckeghem, achterhaalde de hoofdmacht de koplopers kort voor de aankomst. Van Rijckeghem moest de sprintzege aan de jonge Leman laten, maar rijn tweede plaats was voldoende om de eerste plaats in de algemene rangschikking te behouden. De uitslag tweede etappe: 1. Leman (Belg) 5.18,19; 2. Van Rijckeghem (Belg.) z.t.; 3. Neri (It.) z.t.; 4. Seis (Belg) z.t.; 5. Bolley (Fr) z.t.; 6. Van Vreckom (Belg) z.t; 7. Van Coningsloo (Belg) z.t; 8. Van Looy (Belg) z.t; 9. Van Springel (Belg) z.t; 10. Samyn (Belg) z.t.; 14. Marinus (Ned) z.t.; 16. Wagtmans (Ned) z.t Het algemeen klassement na de twee de etappe is: 1. Van Rijckeghem (Belg) 10.34,03; 2. Boucquet (Belg) 10.34,23; 3. Beugels (Ned) 10.34.33 4. Van Vreckom (Belg) 10.34.38; 5. BaUini (It) z.t.; 6. Huys- mans (Belg) z.t.; 7. Irier (Fr) z.t.; 8. Claude Guyot (Fr) z.t.; 9. Genet (Fr) z.t.; 10. Neri (It) 10.35,24; 17. Wagt mans (Ned) 10.35.34; 22. Nijdam (Ned) z.t.; 32. Van der Vleuten (Ned) 10.35.34; 38. Zilverberg (Ned) z.t. met Baars. De Nederlander, die zich had leeg geslagen, kwam herhaalde lijk te laag in met het hoofd, hetgeen op een openbare waarschuwing kwam te staan. Toen hij kort daarna na 'n linkse op de maag nog acht tellen rust moest nemen was het wel duidelijk, dat de Rus winnaar zou worden. Van de Nederlanders, die verder na de pauze in actie kwamen, bracht al leen de technisch uitstekende Jan van Ispelen het tot een zege. De Haarlem mer was tegen de Brit Frankham su perieur door zijn flitsende linksen, waarmee hij de Brit herhaaldelijk af stopte. Pas in de slotronde kon Frank ham wat dichter bij zijn tegenstander komen. Aan de overwinning van Van Ispelen bestond echter niet de minste twijfel. Tonny Netten begon tegen de Deen Jensen goed, maar hij zakte terug naarmate de partij vorderde. Jensen kon daardoor het gevecht overnemen en met gave combinaties een verdien de zege opbouwen. Voor Wol ter Swart (middengewicht) was het donderdagavond ook de laat ste avond van het toernooi. Zwaarge wicht Futselaar had tegen de Rus Emelianov een kans op de tweede ron de gehad, wanneer hij na de lage stoot van de Rus zich had laten uit tellen. De Arnhemn^pr, die het risico niet durfde nemen, kwam bij de acht ste tel krimpend van pijn in de boks houding, waarna scheidsrechter Ser- mer (Hongarije) Emelianov een open bare waarschuwing gaf en verder liet boksen. Het was uitstel van executie. Futselaar moest weer neer na een treffer op de maag, maar haalde toch de gong. In de tweede ronde was het snel gebeurd. Emelianov, winnaar van het brons in Tokio, waar hij de Amerikaan Jo Frazier tweemaal neer haalde, trof de Nederlander zwaar op de maag, waarna de strijd volkomen terecht werd gestaakt. ROME In de tweede ronde van het toernooi om de internationale tennisti- tels van Italië had Nederlands kam pioen Tom Okker gisteren in Rome geen enkele moeite met de Ier Hickey. De Haarlemmer stond zijn tegenstan der slechts twee games toe: 61, 61, 60. In het dames-enkelspel zorgde de Australische Fay Moore-Toyne voor een verrassing. Ze versloeg de Britse Vir ginia Wade in drie sets: 63, 36, 63. Het was een partij uit de eerste ronde, die woensdagavond wegens de inval lende duisternis bij de stand 63, 36, 32 in het voordeel van Fay Moore was afgebroken. De belangrijkste overige uitslagen: Heren-enkelspel, tweede ronde: Koch (Braz.) versl. Giltinan (Austr.) 60, 61, 62, Alexander (Austr.) versl. Likatsjef (Rusl.) 4—4, 6—3. 7—9, 6—1, 62, Moore (Austr.) versl. Crotta (It.) 3—6. 6—3, 6—8, 6—1, 6—2, Gisbert (Sp.) versl. Gasiorek (Polen) 9—7, 97, 61, Pietrangeli (It.) versl. Battrick (G.B.) 6—4, 6—6. 6—4. District Amersfoort Jun. A3, afd. A: Don Bosco AAP WC B Scherpenzeel AAmsvorde B District Veenendaal Jun. AIL afd. A: Valleivogels AGVW B Renswoude AHDS A DOVO BDVSA A Musketiers ACandia B Jun. A III, afd. A: Valleivogels BGVW C De Merino's ADOVO C DOVO D—Candia C. Jun. B II, afd. A: De Merino's aMusketiers a Candia aGVW a Afd. B: Renswoude aHDS a VRC aAdvendo a GWV b—RK Unitas a Afd. C: Valleivogels bVeenendaal b Jun. B III, afd. A: Candia cMusketiers b DOVO c—GVW d Candia dVRC b DOVO e—De Merino's b 2e klasse C: CJVV—svzw Urk—DES Excelsior '31—GVW Afdeling Utrecht 2e klasse A: SVPValleivogels Candia '66Hees Scherpenzeel—Renswoude WZ '49Kulan AdvendoBaarn 3e klasse B: BunnikMontagnards Toernooien: MusketiersCandia '66 DOVO—DOS APELDOORN „Apeldoorn" speelt zaterdagavond op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de sterke Harderwijkse tweedeklasser WOG. De ontmoeting begint om half zeven. Het elftal van „Apeldoorn" riet er als volgt uit: doel: Van Dalfsen; achter: Tamboer, Tiemens, Modder kolk en Puister; midden: Burgers en Van Dam; voor: Scholten, Kerssen, Kooyman en Mooij. Voorts heeft Apel doorn 2 in de eerste klasse van de KNVB afdeling Gelderland een be langrijk treffen voor de boeg. Om vier uur verschijnt de concurrent voor de eerste plaats, Elspeet, in het „Order- bos".

De Vallei | 1968 | | pagina 17