Veenendaals dagblad INTERVENTIE GEVREESD IN TSJECHO-SLOWAKIJE Buiten Viët-Cong blijft nog in Cholon aanvallen Elsevier doet bod op Misset LABOUR-NEDERLAAG CATASTROFAAL Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Terlenka vesten Leacryl vesten PRAAG ROEPT OM BEGRIP GEVECHT BIJ MILITAIR KERKHOF Tankstation in Roosendaal overvallen Hoofdredacteur Panorama* biedt excuses aan Gemeenteraadsverkiezingen in Groot-Brittannië Johnson zou brief aan Kosygin geschreven hebben Vliegtuig Haile Selassie beschadigd Vlees rook raar Dienstmeisje trachtte vrouw Eerste-Kamerlid te vergiftigen Noord-Viëtnam staat op statussymbool Aanhoudend wisselvallig Eek VRIENDSCHAP NIETS SMEEKBEDE V.S.-SOLDATEN COMMISSARIS VINDT ZN BEDJE GESPREID DUUR Mirror Gespeeld met revolver 8ur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent VRIJDAG 10 MEI I968 - 42e JAARGANG no. MO RUSSISCHE TROEPEN IN POLEN IN BEWEGING WARSCHAU Et zijn donderdag, een dag na de „kleine communistische topconferentie" in Moskou over de recente gebeurtenissen in Praag, Russische troepenbewegingen gemeld in Zuid-Polen, in de buurt van de Tsjechoslo waakse grens. Westerse Waarnemers in Moskou betwijfelen echter of deze verband houden met de huidige liberalisatie in Tsjecho-Slowakije. Volgens hen werden de bewuste troepen hoogst waarschijnlijk ingeschakeld bij de 23e verjaardag van de val van nazi-DuitsIand, die donderdag in heel Oost- Europa gevierd werd. Er zijn o.a. Russische troepen waargenomen ten zuiden van Krakow, nog geen 100 km van de Slowaakse grens. Aangenomen wordt dat ongeveer 30.000 Sovjet-militairen in Polen zijn gele gerd, hoofdzakelijk bij de Oostduitse grens. Er zijn geen aanwijzingen dat deze troepen naar de Tsjechoslowaakse grens worden overgebracht Buitenlanders die donderdag per auto ie Poolse hoofdstad verlieten, werden op enkele tientallen kilometers van de stad door de politie tegengehouden en teruggestuurd. De reisbeperkingen gol den ook voor diplomaten. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken deel de mee, dat twe.e Britse vice-attachés 15 km buiten Warschau waren terug gestuurd. In Washington werd vernomen, dat dit ook een Amerikaans diplomaat was overkomen, die enkele vrjje dagen wil de gaan doorbrengen in Gdansk (het voormalige Danzig). In dit geval bood het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken enkele uren later zjjn veront schuldigingen aan met de mededeling dat er een „vergissing" was gemaakt. Er wordt in verband met de gemelde troepenverplaatsingen ook gedacht aan manoeuvres van de strijdkrachten van het Warschau-Pact. die voor dit jaar in Tsjecho-Slowakije zijn vastgesteld. Maar Tsjecho-slowaakse diplomatieke kringen in Londen zeiden, niets af te ADVERTENTIE SPECIALE AANBIEDING VOOR MOEDERDAG! met kraag 17,95 8 kleuren, grote maten 10.00 exclusie! in bonneterie Markt 7, Tel. 10120, Veenendaal rWeer zelden verneemt men in een bosrijk landschap nog het typi sche, ritmische kloppen van de wer kers in het meibos, dat eertijds op tal van plaatsen gehoord werd, wanneer het akkermaalshout (struikvorm van de eik) werd gekapt voor schorswin ning. Ér werden vroeger vrij grote op pervlakten van aangeplant, die meest al perceelsgewijs óm de negen jaar gehakt werden; zodat men iedere len te oogsten kon, zowel voor de bast (run), als. voor bakkershout z.g. schei- of talhout kwazen en erw- tenrijs. Ik herinner mij, dat grootva der zo'n stuk van 5 6 ha bezat, alsook uit recenter tijd en om maar eens wat te noemen) het eken op de Franse Berg in het Nat. Park „Hoge Veluwe" en in de heuvels van „Mos sel". Het was destijds een alom ge voerd bosbedrijf en wie er een ple zierige beschrijving van wil lezen, moet er meester Heuvel maar eens op nalezen; veertig a vijftig jaar geleden was dit werk van de boskersaan de klopbank in de Geld. Achterhoek nog heel gewoon. Op de Veluwe stond men niet te kloppen op een horizon tale boomstam op vier poten, maar placht men in een kuil te staan, te halver lichaamslengte. Door de sap stroom laat de schors gemakkelijk los en de kale stompen lopen vrij gauw uit; ze kunnen negen jaar in vrede le ven, vóór de ekers weer verschijnen met bijl en hamer. De eikebast werd in speciale runmolens vermalen; er stond er b.v een in Wageningen, waar zich ook een leerlooierij bevond. Beide heb ik in vol bedrijf gekend. Er bestaat in Arnhem zelfs een Looiersstraat en in vele persoonsnamen treffen wij de stamvorm eveneens aan. De looistof heet tannine of looizuur, maar zij werd reeds lang door synthetische middelen vervangen en dit maakte een einde aan veel vrolijk vertier in het meibos. 10-5-1968 A. B. WIGMAN weten van zulke manoeuvres en het ook zeer onwaarschijnlijk te achten, dat ze onder de huidige omstandigheden in hun land zouden worden gehouden. Hoogstens waren de staf-oefeningen van het Warschau-Pact te verwachten. Tsjecho-Slowakije vierde donderdag zijn bevrijding. In Praag sprak presi dent Svoboda op een massabijeenkomst over de vriendschappelijke betrekkin gen en de verbondenheid met de Sovjet- Unie. Van spanning viel in de Tsjecho slowaakse hoofdstad niets te merken. Als „provocatie" bestempelde het or gaan van de communistische partij Ru- do Pravo, een bericht, als zou de Rus ben gezegd, dat het Russische leger klaar staat om in te grijpen voor het behoud van het socialisme in Tsjecho- Slowakije. Volgens een functionaris van het Poolse ministerie van Buitenlandse Za ken waren de doorlaatposten aan de grens met Tsjecho-Slowakije donderdag normaal open. „Ik weet hierover niets", zo zei de Amerikaanse minister van Defensie Clifford tegen journalisten tijdens een tussenlanding in Parijs bp wegAiaar de vergadering van de NAVO-ministers van Defensie, die morgen in Brussel begint. Betrouwbare zegslieden op het Navo- hoofdkwartier spraken echter hun on gerustheid uit over de conferentie in Moskou van de mensen van de harde lijn, zoals Walter Ulbricht van Oost- Duitsland, Janos Kader van Hongarije, Todor Zhikof van Bulgarije en Wladis- laf Gomoelka van Polen. Zij wezen er op dat onafhankelijk gerichte landen als Joego-Slavië, Roemenië en Tsjecho- Slowakije afwezig zijn. De conferentie komt niet onverwacht gezien de onge rustheid in de eerstgenoemde landen en de Sovjet-Unie, over de sterker wor dende roep om vrijheid in Tsjecho-Slo wakije. Moskou vindt dat de Tsjechen te hard van stapel lopen. De Russische nieuwsmedia hebben vandaag geen melding gemaakt van de geruchten over Russische troepenbewe gingen bij de Pools-Tsjechische grens. Functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken konden niet be reikt worden voor commentaar. Een dag na de onverwachte topcon ferentie van Oosteuropese landen in Moskou, richtten de Poolse kranten zich met ondubbelzinnige vermaningen tot de Tsjechoslowaakse partijleiding, die wordt opgeroepen „anti-socialisti sche stemmen in het land tot zwijgen te brengen en zich wat betreft de bui tenlandse politiek te houden aan de grondslagen van het socialistische kamp." Radio-Praag heeft gisteren gezegd, dat men Tsjecho-Slowakije moet toe staan, zijn eigen democratische revolu tie uit te voeren zonder daarin door zijn bondgenoten gehinderd te worden. „In Gods naam, laten wij de tragische er varing van Zuid-Slavië of zelfs de ge beurtenissen in Boedapest niet herhalen. Laat ons voor onze eigen toekomst ver antwoordelijk zijn. Wij weten wat wij willen en welke weg we opgaan, aldus radio-Praag. Het Westduitse ministerie van Defen sie heeft donderdag berichten uit Oost- Berlijn, als zouden Westduitse militai ren met drie tanks samen met Ameri kaanse soldaten aan filmopnamen in Tsjecho-Slowakije gaan deelnemen, „volkomen uit de lucht gegrepen", ge noemd. Het bewuste bericht was verspreid door het Oostberlijnse blad B.Z. am Abend, dat als bron „kringen van bui tenlandse journalisten" aanhaalde. Het Tsjechoslowaakse persbureau Ce- teka heeft donderdagavond bekend ge maakt, dat er zich in Tsjecho-Slowakije geen enkele Amerikaanse tank of sol daat bevindt. Volgens een woordvoer der van de Tsjechoslowaakse filmin dustrie zal er ten zuiden van Praag een deel van een Amerikaanse film worden opgenomen over de nederlaag van de Duitse strijdkrachten in de tweede we reldoorlog. In deze rolprent, getiteld ..De brug van Remagen", zullen Tsje choslowaakse tanks een rol spelen. Om dat er bij Davie, ten zuiden van de Tsjechoslowaakse hoofdstad, een brug ligt die precies lijkt op die van Rema gen, hebben de Amerikaanse cineasten toestemming gevraagd, daar een deel van de film op te nemen. De Ameri kaanse acteurs, die daarin zullen optre den, logeren in een hotel te Praag, al dus de Tsjechoslowaakse woordvoerder. A Amerikaanse jachtbommenwer pers hebben de Chinese wijk Cholon in Saigon, waar zich een heden van de Viët-Cong genesteld hebben, gebombardeerd. Op de fo to de brandende wijk. Op de voor- grond^een militair kerkhof. Zo'n klim valt niet mee! Even uitblazen! Maar ik voel me hier locli wel thuis. NOORDW1JK Gisteren en van daag wordt door ongeveer 2000 BB- ers in de provincies Noord- en Zuid- Holland en Utrecht deelgenomen aan de oefening „West 68". De oefening staat onder leiding van de commis saris der koningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz. Hij blijft dezer dagen „ondergronds" in de bunker ergens in de duinen bij Noordwijk, waarin het provinciale centrum civiele ver dediging van Zuid-Holland gevestigd is. Hij overnacht er op een eenvoudig veldbed één-hoog niet zó comfor tabel, maar wèl realistisch SAIGON Aan de zuidelijke rand van Saigon zijn hedenmorgen nieuwe gevech ten uitgebroken. GeallieeriM Ir rnterie probeerde de aanvallende Viët-Cong nog voor het begin vap de vrc(WM»c >rekingen in Parijs uit de hoofdstad te verdrijven. De gevechten, waaraan een kleine Viëtnamese eenheid, alsmede ondersteunende Amerikaanse elementen deelnemen, woedt bij de zg. „Y"-brug, waar reeds eerder verwoed gestreden is. Volgens de eerste berichten zijn bij de gevechten een soldaat van de re geringstroepen gedood en verschillende gewond. Bovendien is een Amerikaan se soldaat gewond. De geallieerde troepen trokken zich terug na op zware weerstand te zijn gestoten. Vervolgens kwamen helikop ters in actie, die het gebied met raket ten en artillerie bestookten. Het was de zesde achtereenvolgende dag van strijd in en om Saigon. De in tensiviteit van de strijd was heden echter veel geringer dan de voorgaan de dagen. President Ho Tsji-Minh van Noord- Viëtnam heeft donderdag, aan de voor avond van de vredesbesprekingen in Parijs, in een rede een beroep op de Viët-Cong gedaan nog grotere over winningen te behalen. Hij zei, dat in Viëtnam geen vrede kan komen voor dat de Verenigde Staten al hun troe pen naar huis hebben teruggehaald. Als gevolg van de gevechtshande lingen in Saigon komen voedseltrans- porten van buitenaf slechts druppelsge wijs binnen en zijn de voedselprijzen de afgelopen dagen met 25 procent ge stegen. zo hebben Amerikaanse eco nomen donderdag verklaard. Sedert vorige week vrijdag heeft de stad geen groentezendingen meer ont vangen, en de varkens die kort voor het losbarsten van de gevechten wer den aangevoerd kunnen door de ge vechten in de Chinese wijk Cholon niet worden geslacht. De afgelopen maanden waren de - prijzen over het algemeen al iets ge stegen. Tijdens het TET-offensief ste gen de prijzen bijna 80 procent die na de gevechten weer terugliepen tot 16 procent boven de prijzen van voor het offensief. Sedertdien waren de prijzen weer gestadig gestegen. ROOSENDAAL Donderdagavond hebben twee jongemannen een roof overval gepleegd op een benzinepomp station in Roosendaal. De rovers, beiden ongeveer 25 jaar oud, kwamen omstreeks 22.50 uur bij het tankstation aan, dat aan de rand van de bebouwde kom van Roosendaal ligt, en dwongen de enig aanwezige bediende onder bedreiging met een pistool dc kas af te geven. Na de tele foon onklaar te hebben gemaakt ver trokken z(j met een Volkswagen 1500 naar Rijksweg 17, richting Breda en Rotterdam. De buit bedraagt ongeveer f 300. De auto waarmee de rovers zijn ge vlucht was dinsdagavond in Rosma len gehuurd. De huurder had zich geïdentificeerd als A. v. B., 40 jaar, woonachtig in Tilburg. In zijn rijbewijs stond echter dat hij in Boxtel woonde. De tweede overvaller is vermoedelijk een 25-jarige jongeman, die Zweed van geboorte is. DOETINCHEM Commissarissen en directie van de uitgeversmaatschap pij C. Misset N.V. te Doetinchem en de commissarissen en directie van de N.V. Uitgeversmaatschappij Elsevier te Amsterdam delen mee, dat tussen hen gevoerde besprekingen over de moge lijkheid van samenwerking tussen hun bedrijven ertoe hebben geleid dat de aandeelhouders Misset zullen worden uitgenodigd hun aandelen exclusief het dividend over 1967 ter overneming aan Elsevier aan te bieden tegen een koers van 315 procent in contanten. Enkele houders van grote posten wel ke gezamenlijk een meerderheid in aan delen vertegenwoordigen zal een prijs worden geboden welke gebaseerd is op- de hierboven genoemde koers vermeer derd met een bedrag als compensatie voor het opgeven van hun prioriteits rechten en een blokkeringsregeling in zake de door hen als gedeeltelijke be taling te ontvangen aandelen Elsevier. Het aanbod geschiedt onder het voor behoud dat naar de mening van Else vier een voldoende aantal aandelen Misset ter overneming zal worden aan geboden. Bij het gestand doen van het bod zal Elsevier veertig procent van de door haar verworven aandelen overdragen aan Iliffe N.T.P. Overseas Limited, een dochter van de International Publishing Corporation te Londen, met welke maatschappij Elsevier reeds sinds 1965 een joint venture heeft op dezelfde ba sis. Misset zal onder leiding van de hui dige directie als zelfstandig bedrijf blij ven voortbestaan. HAARLEM Dc hoofdredacteur van Panorama, de heer G. Vermeulen, heeft in een commentaar in zijn blad zijn verontschuldigingen aangeboden over een aantal kwetsende uitlatingen. Eerder deze week had hij in een in terview in het Haarlems Dagblad onder meer gezegd: „Ik houd niet van homo fielen. Evenmin van invaliden en ge handicapten'Evenzeer had hij zich krenkend uitgelaten over negers en over het katholicisme. De directie van De Spaarnestad. die Panorama uitgeeft, is ervan overtuigd, dat de verontschuldigingen gemeend zijn. Toch zal zij de opvattingen van de heer Vermeulen nauwlettend blijven observeren. LONDEN In tal van traditionele burchten heeft Labour zijn plaatselijke meerderheid verspeeld bij de gemeenteraadsverkiezingen. De conservatieve winst bij de gemeenteraadsverkiezingen in Engeland en Wales vormt een'be dreiging voor de positie van premier Wilson als leider van de Labour-partij. Volgens de eerste uitslagen hebben de conservatieven in totaal 558 gemeente raadszetels gewonnen, terwijl Labour er 548 verloor en de liberalen 15. De nationalisten in Wales, die ge hoopt hadden evenals de Schotse natio nalisten grote winst te boeken, hebben slechts een zetel veroverd. In Londen, waar het gemeentebe stuur in 1967 voor het eerst in conser vatieve handen kwam, hebben de con servatieven nu ook de meerderheid in verscheidene gemeenten binnen de me tropolis veroverd. Voor het eerst in 40 jaar veroverden de conservatieven de macht in Shef field. In Birmingham werd voor het eerst zover men zich kan herinneren geen ejikele labourkandidaat gekozen. Tot middernacht had Labour de meer derheid in 12 gemeenteraden verloren en de conservatieven hadden deze in 13 veroverd. Robert Mellish, de minister voor Openbare Werken en politiek leider van Labour in Londen, gaf toe dat het een ramp voor Labour was. In een tv- uitzending riep hij: „Waarom, waarom, waarom slagen wij er niet in begrip voor onze politiek te vinden?" De conservatieve kopstukken heb ben de Labour-regering uitgedaagd af te treden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Een nieuwe aanval op Wilson werd gedaan door Cecil King, de eigenaar van de Daily Mirror welke Labour bij de laatste algemene verkiezingen heeft gesteund. In een hoofdartikel op de voorpagina onder de kop „genoeg is genoeg", eiste de Mirror dat Labour Wilson als leider afzet, omdat hij geen enkel gezag meer heeft. Een voorbeeld voor de massale ver schuiving ten gunste van de Tories is de Londense arbeiderswijk Islington, waar Labour 34 jaar onafgebroken aan het bewind is geweest, waarvan 15 jaar met alle zetels in de gemeenteraad. Nu hebben de conservatieven in Isling ton 47 gemeenteraadszetels, Labour slechts 15. Ook riormaal „zekere" gemeenten als Hammersmith, Bexley, Wandsworth. Greenwich, Lambeth, Hackney, Ealing en Camden gingen voor Lupous verlo ren. Vorig jaar wisten de conserVntfeven reeds de meerderheid te veroveren in de raad voor Groot-Londen, het over koepelend orgaan voor de verschillen ende stadswijken. C WASHINGTON Het Witte Huis heeft donderdag om veiligheidsredenen geweigerd het bericht in de „New York Times" te bevestigen, dat presi dent Johnson premier Kosygin van de Sovjet-Unie een brief heeft geschreven met het voorstel samen te gaan praten over een groot aantal vraagstukken, die het vorig jaar tijdens het gesprek te Glassboro in de Amerikaanse staat New Jersey zijn aangesneden maar nog steeds niet tot oplossing zijn ge bracht. Volgens de „New York Times" zou Johnson onder meer met Kosygin van gedachten willen wisselen over de kwestie-Viëtnam en de toestand in het Midden-Oosten. George Christian, de woordvoerder van het Witte Huis. zei tegen journa listen dat het niet in het belang van de V.S. zou zijn, als hij commentaar zou geven op het bericht in de „New York Times." DJAKARTA Het straalvliegtuig „witte leeuw van de Nijl" van keizer Haile Selassie van Ethiopië is donder dagavond in Djakarta beschadigd, doordat de revolver van een der man nen van de veiligheidsdienst per onge luk afging. Een schot werd gelost. Daardoor ont stond een gat in de met groene en gele strepen beschilderde staart. De staart werd onmiddellijk her steld Toen de revolver afging bevond zich niemand aan boord van het toestel, een Boeing 727. Het vliegtuig stond op het vliegveld Kemajoran van Djakarta. De veilig heidsman speelde met de revolver, die aan een zijner collega's toebehoorde. AMSTERDAM Vijftien slagerijen in Amsterdam hebben bij het abattoir in de hoofdstad een klacht ingediend over een eigenaardige geur aan een grote partij vlees. De lucht is veroorzaakt door een lek kend vat fenol. Een vrachtwagen van het Amsterdamse slachthuis heeft dinsdag enige tijd naast een uit Duits land afkomstige wagen gestaan, waar op het lekkende vat fenol stond. Volgens de directeur van het abat toir. de heer J. J. Meiessen, is het besmette vlees onschadelijk voor de volksgezondheid. BREDA Een poging tot moord op de vrouw van het Eerste-Kamerlid ir. J. G. Gooden (kath. v.) is door de Bredase politie ontmaskerd. Het 21- jarige dienstmeisje Antonia van M. heeft de poging tot moord bekend. Antonia zou volgende week trouwen. Zij is opgesloten. In het huis van ir. Gooden waren de laatste tijd geldbedragen en sieraden verdwenen. De verdenking viel op de dienstbode. Toen zij werd ontmas kerd werd de politie er buiten ge houden. Ze werd ook niet ontslagen. Op 1 mei ontdekte de heer Gooden dat een deel van de postzegelverzame ling van zijn vrouw was verdwenen. Hij waarschuwde de politie die het meisje aanhield. Tijdens het verhoor werd mevrouw Gooden onwel. Zij kreeg ernstige krampen, spierpijn, opgezette oren, dikke lippen en uit slag. Deze verschijnselen wezen op vergiftiging. De politie werd in de arm genomen. Die nam een monster van het restant koffie dat nog aanwezig was omdat de kopjes nog niet waren afgewassen. Het monster ging naar het Gerechte lijk laboratorium in Den Haag. Het meisje werd intussen wegens diefstal voorgeleid en na vier dagen vrijgela ten in afwachting van een oproep om voor te komen. In het monster waren intussen duidelij ke sporen van thallium aangetroffen. Huiszoeking leverde een doosje rat tenvergif op. De dienstbode werd opgespoord ze had intussen een an dere baan en aangehouden. Zij be kende op 1 mei rattenkruit in de kof fie van mevrouw Gooden te hebben gedaan. Omdat de dienstbode na haar bekentenis een zenuwinzinking kreeg heeft de politie haar motief nog niet kunnen achterhalen. Mevrouw Gooden heeft de poging tot vergiftiging goed doorstaan. De hoe veelheid vergif is vermoedelijk erg gering geweest. W PARIJS De Noordviëtnamesc de legatie is niet erg gelukkig met de ma nier waarop zij gehuisvest is. De dele gatie is ondergebracht in Hotel Lute- tia, een bedrijf, dat het doorgaans van handelsreizigers moet hebben. De Noordviëtnamezen zouden de voorkeur hebben gegeven aan een kasteel. De Noordviëtnamezen zijn van oor deel. dat hotel Lutetia in de ogen van de Amerikanen afbreuk doet aan hun prestige. De Amerikaanse onderhandelaars lo geren in het luxueuze hotel Crillon, waar Amerikaanse diplomaten in Pa rijs verblijven. Voor de aankomst van de Noord viëtnamezen moet en diplomaat van de regering te Hanoi er bij de Franse re gering op aangedrongen hebben het Chateau de La Celle St. Cloud, Frarft staatsbezit, aan de bezoekende delega tie te verhuren. De Fransen hebben dit geweigerd. Op het laatste moment werden kamers geboekt in hotel Lute tia. De Noordviëtnamezen zijn bijzonder gesteld op statussymbolen. Zij hadden oorspronkelijk voorgesteld de bespre kingen met de Verenigde Staten in het Grand Trianon te Versailles te doen houden. Het zomerverblijf van Lode- wijk XIV is onlang in zijn luister rijke staat hersteld. Dat heeft de rege ring een enorm bedrag gekost. (Van onze weerkundige medewerker) tiet wil niet meer zomeren blijkbaar. Onmiddellijk nadat de tempera-' tuur gisteren tot 16 a 18 graden was opgelopen, staken de buien de kop op en ging het hier en daar onweren. Ook de vooruitzichten voor het week einde zijn niet erg rooskleurig. Nadat een depressie van Schotland gepas seerd is, eerst met regen en vervol gens met opklaringen en enkele buien zullen nieuwe depressies van de Oce aan het onbestendige weertype doen voortduren. Op de weerkaart bevin den zich in het zeegebied tussen New foundland en Ierland op zijn minst twee nieuwe minima, die zich ook weer naar West-Europa richten. Het temperatuurniveau blijft normaal (maxima van 13 tot 15 graden) of iets daaronder. De lJsheiligen krijgen vooreerst maar weinig kans, maar dat is dan ook het enige lichtpuntje.

De Vallei | 1968 | | pagina 1