Per 26 mei a.s. VEENENDAAL KRIJGT N.B.M.-STADSDIENST V.S.V. SLAAT VLEUGELS VERDER UIT VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. KERKDIENSTEN Winkelweek van EMM 0 p E L CHEVROLET Hoofdweg geen voorrangsweg Geslaagd MODE MEMO fM Uk 1mm -M m Mevr. Quint correspondente in Eist Beroepen Blokfluitles op Julianaschool Modeshow in „De Dennen" Dè Markiezin in Luxor Kerkelijke stand Goed voor tekort Huisbezoek Zendingsactie Jubileum Varia Jeugdhonk Bijbels Zondagsschool Flop Link Acht mille Studenten V.A.B. KIRPESTEIN VAN WOUT BLAUWKOUS Permanent FORD-show in showroom r' M EVEN NOTEREN VRIJDAG 10 MEI 1968 ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE We hebben het nooit geweten. Nooit ge weten, dat een bejaarde die z'n le ven lang gewoon geweest is een be paalde kerk aan te hangen, niet ple zierig de levensavond, zoals dat dan heet, mocht slijten in het grote gele bejaardenpaleis aan de Kerkewijk. Onze klompen hebben er echt een barstje van opgelopen toen we het in de krant gelezen hebben. We hebben mekaar die scheurtjes getoond toen we deze week de dingen van de laat ste dagen bespraken. U weet wel, Bram en ik en nog een variatie van leeftijdgenoten De meerderheid spuw de de verontwaardiging achter de pruim vandaan op de trottoirtegels. Er was ook een minderheid, die het niet zo gauw kon verwerken. Of, er misschien iets dieper over nadacht, omdat de schijnbaar eenvoudige din gen van het leven als oud worden en dan samen ondergebracht worden in een verzorgingshuis, niet zo simpel blijken te liggen. Juist op zo'n leef tijd mag toch geacht worden dat de overtuiging zo diep wortel heeft ge schoten dat daar geen verandering meer in is te brengen. En helemaal niet door een enkele vreemde eend in de reformatorische bijt. Op zich konden wij er zelfs de zin nog wel van inzien, dat mensen op zo'n leeftijd aangeland, de diepere zin van het leven aan elkaar uitwisseldèn. Maar nee, het werd niet toegestaan door de leiding. Of het allemaal wel waar was? Nou, afgaande op 't kranteverslag van de raadsvergadering, waar deze ver meende vorm van discriminatie aan de openbaarheid werd prijsgegeven, moest je wel de indruk krijgen dat er iets scheef zat. Daar waren we het wel over eens. Zeker, er werd ge sproken over misverstanden. Maar „misverstand" is één van die woor den die de schijn hebben dat er iets anders achter schuilt. We hebben er lang over gepraat en on ze slotconclusie is geweest dat we hoopten dat er inderdaad misverstan den in het spel geweest zouden zijn. Misverstanden die dan hopelijk nog met verstand en ook met het hart opgelost kunnen worden. „Ik kan het niet begrijpen" zei Bram mog, „want ik weet zeker dat er men sen toegelaten worden die helemaal in geen kerk of kluis komen". Voor mij was dat beslist geen punt, want de tegenstellingen tussen de verschil lende godsdienstige gebouwen teke nen zich vaak veel scherper af en vreten ook verder door dan die tus sen de kerk en de wereld. Ik heb altijd de neiging om over deze zaken tè openhartig te zijn. Dat kan niet. Ik weet het. Maar ik leer het nooit. Het is voor mij helemaal geen punt om nu nog 'es te vertellen: in dat be jaardencentrum zouden eigenlijk alle richtingen in Veenendaal vertegen woordigd moeten zijn. Het zou mooi zijn als het zo was, maar je bereikt het niet. Er zijn dingen waar men zich bij neer dient te leggen. Ook kijk ik er helemaal niet vreend van op, dat in het bestuur van een volgend rusthuis nog niet alle richtin gen hun zegje kunnen doen, al zullen we dan het zogenaamde interkerke lijke enigszins hebben bereikt. We moeten er nou eenmaal voorlopig nog genoegen mee nemen, dat we bo ven de Moerdijk wel 'es buiten be slissingen gehouden kunnen worden waar we beneden diezelfde dijk mis schien met de haren bijgesleept wa ren. En omgekeerd natuurlijk. Om dit stukje voor iedereen leesbaar te houden. Maar als het er dan om gaat dat we mensen, schepselen, -op kunnen ne men, kunnen verzorgen, dan moeten we de hand over het hart strijken. Eenvoudiger kan het toch niet, je hoeft er niet eens een warm hart voor te bezitten. Je kunt desnoods volstaan met een keer over een hart heen te vegen dat zo koud is als een steen. De tijd is toch warempel voorbij, dat we onszelf verstoppen voor de ander. Eigenlijk gezegd, met onszelf verstop pertje spelen. I khad, toen ik de lagere school met matig gevolg doorlopen had, nog nooit iets gehoord van de martelaren van Gorcum. En ik veronderstel dat er op hetzelfde moment jongetjes die zo als ik ook een onderwijsinrichting verlieten niet wisten dat er zoveel mensen om het geloof verbrand wa ren; feiten die mij diep in het geheu gen gekrast waren. Laten daarom de mensen op leeftijd nog maar 'es met elkaar overdenken wat de mensheid tegenover de mens heid misdreven heeft. Misschien dat ze alsnog dichter bij elkaar komen... Wout Blauwkous VEENENDAAL Deze week heeft de NBM haltepaaltjes in Veenendaal geplaatst, die het trotse opschrift „Stadsverkeer" dragen. Met ingang van zondag 26 mei de datum van invoering van de nieuwe dienstregeling van de vervoermaatschappij zullen de bussen een traject door Veenen daal rijden. „Ik ben blij dat mijn persoonlijk ini tiatief in deze zaak gehonoreerd is", zo verklaarde de heer Hendriks, lid voor de KVP in de Veenendaalse ge meenteraad. ,JDe route van de bussen is in grote lijnen gelijk aan het plan dat ik indertijd gemaakt heb". Over de opzet van de nieuwe buslijn wilde de NBM nog geen mededeling doen. „Wacht u maar op de persconfe rentie, die we over enkele weken zul len geven", zo was het antwoord van een NBM-functionaris. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse winkeliersvereniging EMM heeft weer de jaarlijkse voorjaarswin kelweek georganiseerd. Zaterdag 11 mei zal ter gelegenheid hiervan van half drie tot 6 uur het be roemde draaiorgel „De Lange Gavio- li" spelen. Dit orgel is gebouwd in 1903 in Italië. Het orgel is geplaatst op een wagen en zal standplaats kiezen op het Plein 1940 en daarna op de hoek Dorpsstraat/Pr. Margrietlaan. Eveneens zullen er weer talrijke prijzen te winnen zijn, o.a. een hoofd prijs van f 150,- een le prijs van f 100,- eén tweede prijs van f 50,— en 4 derde prijzen van f 25,— en tevens een groot aantal prijzen van f 10,— en f 5,—. Tenslotte is er vrijdagavond tussen 7 en 9 uur een rad van avontuur dat opgesteld staat op het Plein 1940. Door de gehele kern van Veenendaal zijn de haltebordjes voor het stads verkeer al gepland. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)I2244 EDERVEEN r Blijkens het antwoord op de vragen van het gemeenteraadslid de heer Van Ginkel ziet het gemeente bestuur van Ede onvoldoende aanlei ding te bevorderen, dat de Hoofdweg te Ederveen wordt aangewezen als voor rangsweg. Het gemeentebestuur van Ede moti veert dit standpunt door er op te wijzen dat slechts twee verharde zijwegen op de Hoofdweg uitmonden. Wel zal ter plaatse, meer dan tot nu toe gebruike lijk was, snelheidscontrole worden ver richt. VEENENDAAL De heer H. J. ten Donkelaar is aan de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen geslaagd voor het kandidaatsexamen in de medicij nen. VEENENDAAL Oude Kerk, 9.30 u. ds. Wisgerhof; 17.00 u. kand. Oosterom uit Wad- dinxveen. Julianakerk, 9.30 u. ds. Jongerden, 17.00 u. ds. Vroegindeweij. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 u. ds. Lan- gerak, 17.00 u. ds. Wisgerhof. Sionskerk: 9.30 u. ds. Vroegindeweij, 17.00 u. ds. Jongerden. Poortkerk, 10.30 u. ds. A. van Brum- melen uit Hierden, 18.30 u. ds. Vroeg indeweij. Bejaardencentrum, 9.00 u. ds. Graaf land. Veeneind, 15.00 u. ds. Vroegindeweij, donderdag 16 mei a.s. 19.30 u. ds. Vos man uit Rijssen. Dijkstraat, 14.45 u. ds. Terlouw. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 u. ds. Nijeboer; 17.30 u. ds. Vij zelaar. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 u. ds. Melse; 17.00 u. ds. IJtsma. Petrakerk: 9.30 u. ds. IJtsma, 17.00 u. ds. Terlouw. ADVERTENTIE .f: f:*;.. .r-*M spj gSmjSKi rJ/* i Tfir* Beukt U er fuif "hoort °06^etentK^aerr gelegen- een kostuum elk HOOFDSTRAAT 90 VEENENDAAL TELEFOON 12163 Geref. Kerk (Poortkerk): 9.00 u. leesdienst; 15.00 u. ds. Goos- sens uit Amersfoort. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 8.30 u. ds. Rutters van Nijmegen; 17.00 u. ds. Brons uit Nun- speet. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 u. prof. Ho- vius uit Apeldoorn. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 u. ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 u. leesdienst; dinsdag 14 mei a.s. 19.30 u. ds. A. Bregman uit Rijssen. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. Hanneman uit Bilthoven. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 11 mei 18.45 u. en zondag 9.00 en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssamenkomst, 19.30 u. Verlossingssamenkomst. N.V.V.-gebouw: woensdag 15 mei a.s. 19.30 u. ds. G. Taverne. Jehova's Getuigen: 9.30 u. „De Wachttoren", studie, 10.30 u. Openbare toespraak, dinsdag 14 mei a.s. 19.30 u. Theocratische school, 20.30 u. dienstvergadering. De dien sten worden gehouden in het N.V.V.- gebouw. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 u. ds. N. Kooreman, 10.30 u. Jeugdkerk. Cunerakerk, 9.00 uur: ds G van Es trik uit Genemuiden; 10.30 u. ds. N. Kooreman; 18.30 u. ds. A. Westra. De Tollekamp, 17.00 u. ds. N. Koore man. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. A. W. T. Nijen- huis. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 u. leesdienst; woensdag 15 mei a.s. 19.30 u. ds. D. Hakken berg uit Dordrecht. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 u. leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. F. Hartman (H) uit Sap- pemeer. De dienst wordt gehouden in „Bella Vista", Herenstraat 49, naast het gemeentehuis. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. J. van Malen- stein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 u. leesdienst. Oud Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.00 u. leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Vrouwerff. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. AMERONGÈN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. G. Kaastra, 18.30 u. ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 u. Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. Lugtigheid, 18.30 u. ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. mej. ds. J. J. Wijle (N.H.) uit Arnhem. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. Zwaan, 18.30 u. ds. Lugtigheid uit Zeist. Oud Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst, donder dag 16 mei a.s. 15.00 u. ds. E. du Mar- chie uit Voorthuizen RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 ds. Aangeenbrug Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 u. leesdienst, donderdag 16 mei a.s. 19.00 u. dhr. A. van de Meer uit 's-Gravenzande. EDE 10.00 en 19.00 u. ds. J. van de Poel. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. A. Terlouw uit Veenen daal, 17.30 u. ds. Schippers uit Ede. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10.00 en 18.30 u. ds. M. van Beek. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. J. T. Ca- zander; 18.30 u. ds. J. T. Cazander Bed. H.D. Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. ds. W. v. Petegem. In Ver. gebouw Molenweg. Ver. van Vryz. Herv.: 7.15 u. n.m. ds. G. M. Spelberg uit Utrecht. Geref. Gcm.: 10.00 u. dhr. B. Roest. 18.30 u. dhr. B. Roest. R.-K. Kerk: 8.30 u. H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Ver. gebouw aan de Molenweg. VEENENDAAL Ruim honderd staffunctionarissen van de Koninklijke Veenen daalse Stoomspinnerij en Weverij N.V. (KVSW) waren donderdagmiddag bijeen in hotel „De Korenbeurs". Door de directie werd op deze bijeenkomst een poging ondernomen het vertrouwen dat door de gebeurtenissen van het laatste jaar be langrijk gedaald was weer wat op te vijzelen. Men deed dit door opening van zaken in een groot aantal gevallen te geven;' Tevens werd de staf voorgesteld aan twee nieuwe functionarissen binnen de KVSW. die de status van adjunct directeur zuilen krijgen. Het betreft de heren E. de Boer, die General Manager van Staflex-Nederland N.V. wordt en M. M. Meijs, die zich met de verkoop bezig zal gaan houden. ELST Met ingang van heden zal als correspondente voor ons dag blad te Eist gaan optreden mevr. Quint, Woudweg 12 te Eist. Naast het verzorgen van het nieuws zal mevr. Quint ook op zich nemen ad vertenties e.d. door te zenden naar ons kantoor te Veehendaal. Haar te- lefoonno is 0837-343. SCHERPENZEEL De Ned. Herv. Kerk te Groot-Ammers heeft een be roep uitgebracht op ds. J. T. Cazander, Ned. Herv.-predikant te Scherpenzeel. De onzekerheid die er bij het perso neel heerst over de toekomst van het bedrijf, trachtte de directie weg te ne men door onder meer de stichting van twee nieuwe „dochters" bekend te ma ken. Samen met Van Heek en Co., Nij- verdal-Ten Cate gaat de KVSW deel nemen in de N.V- Nicolon, die tot nu toe eigendom was van Van Heek en Co. Vroeger heette Nicolon „Nico ter Kui len". Toen het bedrijf door Van Heek overgenomen werd, werd de naam in Nicolon veranderd. De samenwerking in deze n.v. tussen de drie partners gaat op basis van gelijkheid. Iedere partner ontvangt 1/3 deel van de aan delen. Nicolon houdt zich bezig met de ver vaardiging van textielprodukten, die buiten het normale patroon vallen. Zij komt onder meer op de markt met ny lon zandzakken, die gebruikt worden bij verschillende waterwerken, als het aanleggen van dijken. De andere uitbreiding van de produk- tie omvat een overeenkomst met de Britse onderneming Smith en Nephew. EDERVEEN De muzikale aanleg van de Ederveense schooljeugd schijnt ver boven het gemiddelde te liggen, als men tenminste afgaat op het aantal aanmeldingen voor de blokfluitles, die voor de leerlingen van de eerste en tweede klas van de Julianaschool wor den georganiseerd. Deze vorm van mu- ziekonderricht wordt door de gemeente gesubsidieerd. Voorlopig zullen 22 kin deren van de Julianaschool die zich hiervoor aanmeldden verdeeld over 2 groepen een maal per week worden on derricht in de geheimen van de blok fluit. Men heeft van dit bedrijf de licentie voor prodpktie en verkoop in de EEG gekregen van een speciaal plastic net. Voor dit project zal een nieuwe pro- duktieafdeling worden opgezet, die voor het einde van het jaar in bedrijf zal zijn. Het plastic net dat thans reeds uitgebreide toepassingen vindt in plak- bare tussenvoeringen, biedt nog andere toepassngsmogelijkheden, die nog in een stadium van onderzoek verkeren. Smith en Nephew kwam kortgeleden in het nieuws, doordat Unilever "Ltd. een bod op de aandelen deed. SCHERPENZEEL Dinsdag 14 mei houdt de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afd. Scherpenzeel een verga dering in hotel „De Dennen". Op het programma staat o.a. een modeshow door modehuis Methorst. VEENENDAAL Tot en met volgen de week woensdag draait in het Luxor Theater een film, die men eigenlijk gezien moet hebben. „Angélique en de koning", één van de films uit de be roemde serie over de „Markiezin der engelen". De sfeer van het boek is goed getroffen. Wat eigenlijk de charme is van Angélique is moeilijk te zeggen. Michè- le Mecier heeft in haar doen en laten aLs Angélique iets van Romy Schnei der in haar Sissi-creatie. De films heb ben ook overeenkomsten. Alleen Angéli que is minder zoetelijk en daardoor reëler. Daarom misschien ook meer waard om te gaan zien. gulden en 500 gulden. Misschien is het interessant om te weten, dat tengevolge van één van de bazaar-attracties het totale gewicht van de drie gereformeerde predikanten in de openbaarheid is gekomen, nl. 486 pond. De uitslag van de tombola luidt als volgt: Hoofdprijs: bandrecorder gevallen op nr. 1014. Andere prijzen vielen op de volgende nrs.: 1457, 1259, 277, 791, 785, 978, 652, 1364, 1851, 717, 303, 855, 765, 315, 658, 184, 1190, 1865, 563. De Amerikaanse bromfietsverkoop viel op nr. 178. De hervormde gemeente te Vee nendaal telde op 1 juli van het vo rige jaar 15546 ingeschreven leden. De hervormde buitengewone wijkge- meente in wording „Sola Fide" boek te op die datum 2655 zielen. 24 pro cent van de leden van de hervorm de gemeente heeft belijdenis gedaan. Bij de hervormde gemeente „Sola Fide" ligt dit percentage op 38. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Ederveen kreeg bericht van een gemeentelid, dat zich be reid verklaarde het totale tekort in de kerkelijke kas over 1967 voor zijn rekening te nemen. In Scherpenzeel zal de kerkeraad van de hervormde gemeente in het afleggen van huisbezoeken worden bijgestaan door een vijftal gemeen teleden, die als huisbezoekers zullen optreden. Op 25 ihei zal met een bijeen komst in de Expo-hal te Hilversum de zendingsactie ABC-Z van de chr. gereformeerde kerken in Nederland worden afgesloten. De actie loopt sinds tweede Pinksterdag van het vorige jaar. De chr. gereformeerde kerken hebben in verband met deze „eigen" actie niet meegedaan aan de landelijke actie „Kom over de brug". Het doel van de ABC-Z ac tie ligt op hetzelfde vlak. In het motto is dit doel verkort weergege ven: Auto's voor werkers, op de zen dingsterreinen, 'n Bijbelschool, Col- portagediensten en een Ziekenhuis voorziening. Deze objecten kunnen niet uit de lopende middelen van de zendi'ngskas worden gefinancierd. Voor het studiejaar 1967-1968 hebben zich 118 eerstejaars-studenten aange meld. Aan de drie rijksuniversitei ten te Groningen, Leiden en Utrecht en aan de gemeente-universiteit te Amsterdam studeren thans 505 her vormde studenten, onder wie zich 64 'dames bevinden. Het weekblad „Kerknieuws" on der redactie van W. C. F. Scheps, bestaat 25 jaar. In het jubileumnum mer geeft de redactie een bloemle zing uit de rubriek „Varia" over al die jaren. Onder het kopje „oud metaal" 'n uitspraak van de hervormde predi kant ds. A.. Vroegindeweij te Vee nendaal in het Gereformeerde week blad1: „Want ten aanzien van de ra dio heeft de synode een voorhoofd van koper, terwijl haar nek een ijze ren zenuw is (vergelijk Jesaja 48 4). En was het alleen maar ten aan zien van de radio". Een nieuwe modaliteit ontdekte de redactie in de volgende advertentie: „Dame, middelbare leeftijd, niet on bemiddeld, zoekt kennismaking met dito heer. Liefst enigszins her vormd*. Pater Leopold Verhagen beval op deze wijze de collecte in de mis van tien uur aan: „Ook de penningskes van de weduwe zijn welkom. Maar ik heb de collecte van de vroegmis al bekeken en ik kan u verzekeren dat alle weduwen van de hele pa rochie al naar de mis zijn geweest." Het gebouwtje Servetstraat 16 te Rhenen is door de kerkvoogdij van de hervormde gemeente aan de zor gen van de jeugdcommissie toever trouwd. De jeugd is van plan om 't optrekje om te toveren tot een eigen onderkomen. De kerkvoogdij heeft hieraan de eerste stoot gegevendoor 4000 gulden voor de verbouwing be schikbaar te stellen. Het gebouwtje was echter eigendom van de her vormde diaconie, die het aan de kerkvoogdij overdroeg. De heer Willy van Stempvoort herdenkt deze week, dat hij 25 jaar organist in de Julianakerk geweest is. Aan dit feit zijn geen bijzondere feestelijkheden verbonden. De heer Van Stempvoort krijgt voor zijn trouwe dienst een cadeau onder cou vert aangeboden van de wijkkerke- raad-Noord. De heer Van Stempvoort kreeg i!n mei 1943 de organistenplaats in de Julianakerk aangeboden. Voor die tijd was hij lange tijd organist in de Christelijke Gereformeerde kerk aan de Beatrixstraat, de huidige Bethel kerk. In totaal zit de heer Van Stempvoort reeds 47 jaar achter de klavieren. In Ede is een interkerkelijke zon dagsschool in het leven geroepen. Dit is de eerste activiteit van de plaatselijke commissie voor inter kerkelijk evangelisatiewerk. In deze commissie zijn vertegenwoordigd: de beide hervormde gemeenten, de chr. gereformeerde kerk en de gere- formerde kerk. Men werkte voor dien reeds samen in het evangelisa tie- en recreatiewerk op de cam ping 't Hazendal. De nieuwe vorm van samenwerking zal zich voorlopig beperken tot de woonwijk „Veldhui zen". Er zijn reeds twee subcommis sies gevormd, één voor de wijk „Veldhuizen", de andere voor de om geving Driesprong en Zuid-Ginkel, waar ook een dergelijke samenwer king tot stand kon worden gebracht. Het ligt in de bedoeling van de com missie het zondagsschoolwerk in sep tember van dit jaar te laten volgen door jeugdclubwerk. Door de bij de Wereldbonden aan gesloten Bijbelgenootschappen wer den vorig jaar ruim 104.805.000 Bij bels in 115 landen verspreid. Sinds 1962 is het aantal verspreide Bijbels verdubbeld. Daarnaast werden nog 22 miljoen Bijbels en Nieuwe Testa menten door commerciële en ande re christelijke organisaties uitgege ven. De distributie van de genoot schappen in 1967 per werelddeel was als volgt: Afrika 10,3 miljoen, Azië 20,4 miljoen, Noord-Amerika 44,7 miljoen, Australië 1 miljoen, Latijns- Amerika 23,5 miljoen en Europa 4,9 miljoen. Een rijke Schotse boer liet op zijn sterfbed een geestelijke bij zich ko men en vroeg hem of hij na zijn dood gemakkelijker toegang tot de hemel zou krijgen als hij de kerk 10.000 pond na zou laten. De geestelijke dacht even na en zei: „Het is in ieder geval te probe ren. Het aantal hervormde theologie studenten is enigszins stijgende. De bazaar die voor het restaura tiefonds van de gereformeerde kerk te Veenendaal werd gehouden heeft in totaal bijna 8000 gulden opge bracht. In dit bedrag zijn begrepen twee spontane giften van resp. 250 De jeugdx-aad van de Hervormde wijkgemeente „Sola Fide" wilde een sluitingsavond voor de catechisaties hoqden. De catechisanten kregen ge legenheid hun wensen kenbaar te maken en bleken allen enthousiast over het idee. Acht van hen gaven zich spontaan op om te helpen bij de organisatie. De kosten zouden ongeveer f 5,50 gaan bedragen, waarvan de deelne mers f 2,50 op tafel moesten leggen. Men moest zich wel tevoren opge ven bij de jeugdraad, omdat men daar weten wilde op hoeveel perso nen men kon rekenen. In het orgaan van de wijkgemeen te eindigt een artikeltje over deze gang van zaken aldus: „Vandaar dat wij hen allen hebben aangeschreven, met het verzoek ons voor 20 april te berichten op hoeveel wij konden rekenen. Droevig eindresultaat: 11 van de 57 catechisanten meldden zich. Naar wij hopen komen wij in de toekomst niet meer voor dergelijke verrassingen te staan. Bovendien kost afzeggen onnidig geld. Boven het artikel stond: 57-11 flop!

De Vallei | 1968 | | pagina 3