Kampioen Candia overklaste Musketiers na rust (2-7) Lunteren hield Harskamp met 2-1 op afstand RHC-JUNIOREN PROMOVEERDEN NAAR HOOGSTE JEUGDAFDELING Dikke Mannen dwongen Candia '66 gelijk spel af Ede nam geducht revanche op Leones Uitslagen draverijen GELUKKIGE ZEGE VAN ADVENDO Hattrick van v. Laar bij DOYO-Boxal Schutters faalden bij Wageningen Polar Bears te sterk voor Neptunus Reshevsky-Kortsjnoi remise Voorbereiding Luxemburg-Nederland Bennekom- Blauw Geel0-1 Atletiekprestaties in het buitenland 3^8 Robur en WAVY sloten compromis1-1 Sport in 't kort Competitie-uitslagen in volleybaltop Eerste duel van nederlaagtoernooi HANDBAL Vreemdelingen «ver de grens gezet Veteranentoernooi 1968 Superieur Heren Donner speelde remise Hockey Pagina 10 MAANDAG 13 MEI I ,.3 ELvST Zaterdagavond speelde Musketiers zijn eerste wedstrijd tegen Can dia uit Rhenen in 't kader van het nederlaagtoernooi. Het werd in de eerste helft een aantrekkelijke partij voetbal waarin de betere balcontrole en condi tie van Candia echter al opvielen. De tweede helft werden de Elstenaren over speeld door een over alle linies beter Candia (27). Toch waren de verwach tingen hoog gespannen toen de Elstenaren een 20 voorsprong namen. Over het geheel genomen een nuttige match voor beide die in de schemer eindigde. Reeds in de 11de minuut nam Mus ketiers de leiding. Een goede combi natie tussen C. Ditewig en T. Heikamp, rondde laatstgenoemde feilloos af (10). Candia antwoordde met enkele scherpe aanvallen. Een schot van J. Mol ging over en ook andere acties strandden op de Elster-defensie. Muske tiers ontworstelde zich aan de greep en ging in de aanval. R. v. d. Klift richtte iets te hoog maar direct daarna werd topscorer T. Heikamp goed gelan ceerd en op beheerste wijze tikte hij de bal langs goalie Kok (20). Keeper Kranenburg onderscheidde zich even later toen hij met een prachtige redding een schot van G. van Veenendaal on schadelijk maakte. Toch ging in deze periode de betere spelopvatting al meespreken en de Mus ketiers-defensie kreeg een zware taak, vooral binnenspelers der Elstenaren kwamen te weinig terug. In de 29ste EDERVEEN Zaterdag speelde Ad- vendo op eigen terrein zijn laatste com petitiewedstrijd tegen Baarn dat in de degradatiezone verkeert. De thuisclub, waarvoor degradatie al een feit was, deed haar sportieve plicht en wist na een enerverend duel de zege kort voor het einde in de wacht te slepen (3-2). Een gelijk spel zou echter een betere uitslag zijn geweest. De thuisclub ging meteen fel in het offensief en na 3 minuten leidde dit al tot het eerste doelpunt. Rechtsbuiten J. Nap speelde zich op rechts keurig vrij en uit zijn voorzet was het J. v. Donke laar die met een keihard schot de doel man van Baarn passeerde (1-0). De gas ten waren hierdoor niet aangeslagen en kwamen met een fel offensief, waarbij middenvoor J. Mijnders zich uiterst ge vaarlijk toonde. Na tien minuten strafte hij 'n fout in de Advendo-defensie goed af (1-1). De gasten wilden nu doordruk ken maar er werd te nerveus gespeeld. J. v. Donkelaar kwam onverwachts in vrije schietpositie en met een zuiver schot scoorde hij zijn tweede doelpunt (2-1). Na een half uur was de stand weer gelijk. Uit een corner werkte de Advendo-defensie onvoldoende weg waardoor de Baarn-rechtsbinnen gelijk kon maken (2-2). De gasten hadden even later een voorsprong kunnen nemen, maar middenvoor Mijnders faalde. Na de hervatting waren de verdedi gingen heer en meester, waarbij vooral rechtsback H. Donkelaar opviel. Beide ploegen leken met een gelijk spel tevre den te zijn maar 2 minuten voor het ein de kwam de thuisclub gelukkig aan de zege. J. v. Donkelaar, de beste man in de Advendo-voorhoede, pikte de bal van twee Baarn-verdedigers af en uit zijn voorzet schoot ver opgedrongen links half B. Gaasbeek de bal in het verlaten doel (3-2). Voor Advendo betekende het de laatste wedstrijd in de tweede klas. Verdere uitslagen: DEV I Advendo II 4-0; Advendo III DEV II 3-2; as piranten: VRC A Advendo A 6-0. VEENENDAAL In groep A van 't veteranentoernooi heeft DOVO door 'n 3-1 overwinning op Boxal voorlopig de leiding. De minder gunstige weersom standigheden waren er waarschijnlijk de oorzaak van dat er slechts weinig belangstelling bleek te zijn voor het duel tussen de oldtimers. In groep B gaat het wat meer spannen. Vier van de vijf teams hebben nu twee punten behaald, al dient daarbij vermeld te worden dat titelverdediger VRC een wedstrijd minder speelde. In elk geval draait het veteranentoernooi weer op volle toeren en beginnen de krachts verhoudingen zich reeds nu af te teke nen. De ontmoeting tussen DOVO en Boxal bleek niet bijzonder zwaar voor DOVO. Hoewel DOVO vrijwel voortdu rend in de aanval was verdedigde Boxal zich uitstekend. Pas twee minu ten na rust kwam het eerste doelpunt tot stand. Dat gebeurde toen Hol een indirecte vrije trap nam en een kort passje gaf naar Van Laar, die fraai inschoot (1-0). Boxal bleef echter ac tief en Van Willigen maakte even later gelijk (1-1). Dat gaf de „blonde" spil Slotboom van Boxal zoveel plezier dat hij luidkeels „tien, tien" riep. Het te kende overigens de goede stemming en de vriendschappelijke sfeer. Het werd scheidsrechter Heikamp dan ook niet kwalijk genomen dat hij een fout maak te toen Van Ojik een strafschop, afge weerd door keeper Diepgrond, voor de tweede maal niet in mocht schieten. Uit een voorzet van Van Ojik kopte Van Laar in en één minuut later was het opnieuw Van Laar die de eindstand op 3-1 bepaalde. De veteranen van Veenendaal behaal den in hun tweede duel, nu tegen de VSW-formatie, een 4—0 overwinning. De VSW-ploeg bleek overigens bijzonder zwak en slaagde er op geen enkele wijze in het Veenendaal lastig te ma ken. Na 25 minuten scoorde Steffers 1- 0 en nog voor rust voegde H. Hei kamp er een tweede doelpunt aan toe. Na de hervatting bleek Veenendaal op nieuw veel sterker. Steffers was deze avond goed op dreef en wist nog twee maal de VSW-keeper te passeren (4-2). Vanavond wordt het toernooi ver volgd met de ontmoetingen tussen de Merino's en SKF in groep A en VSW- Unitas in groep B. Beide wedstrijden beginnen om 7 uur en worden gespeeld op het sportpark „Panhuis". De stand is momenteel: Groep A. Groep B: DOVO 2 4 VRC 1 2 GVW 2 2 Veenendaal 2 2 Merinos 1 1 NSVS 2 2 Boxel 2 1 VSW 2 2 SKF 1 0 Unitas 1 0 minuut speelde J. ten Braak, G. van Veenendaal in de goede positie en 't was 21. In de 37 ste minuut bracht G. Veenendaal de bal snel op. De El ster-defensie verwachtte dat de Candi- aan de bal afspeelde maar hij ging door en schoot keihard in (22). Voor rust miste T. Heikamp nog enkele fraaie kansen. Na de rust namen de Grebbe-bewo- ners het initiatief en het kon niet an ders of de Musketiers moesten het su perieur Candia laten gaan. In de 50 ste minuut schoot uit een corner de voortreffelijk spelende Eibers de stand naar i3. Na een kwartier treuzelde de Elster-defensie met wegweken waar van J. ten Braak profiteerde (24). De Elstenaren konden tegenover dit offensief niets stellen, zodat de Candia- aanvallers zich nog meer kansen schie pen. In de 69-ste minuut scoorde J. v. d. Pol uit een verwarrende situatie 25. Hierna ging de duisternis de par tijen duidelijk parten spelen. Candia bleef het spel beheersen en in de 82-ste minuut trof een afzwaaier van J. ten Braak doel (26). Eeen goal die kee per Van Kranenburg onder normale om standigheden zeker verhinderd zou heb- heben. In deze fase van de strijd was het spel niet best en vooral eentonig Vlak voor het eindsignaal scoorde Ei bers nogmaals (27). Een nederlaag die voor Musketiers wat hoog is uitge vallen. Hoewel de tegenstander aan merkelijk beter was. LUNTEREN In het voetbaltoer nooi, georganiseerd door een der plaatselijke dagbladen, is Lunteren te gen Harskamp als overwinnaar uit de strijd gekomen. Lunteren was in deze wedstrijd duidelijk sterker. De Hars kampers poogden wel de Lunieranen voldoende van repliek te dienen, maar schoten in routine tekort. Lunteren schiep zich in de eerste helft vrij veel kansen, doch scoorde slechts eenmaal. In de tweede helft kwamen er nog twee doelpunten bij, waaronder een RHENEN Het jongens-juniorenteam van de Rhenense Handbal Club heeft de kroon gezet op een byzonder succesvol seizoen. Het had in de competitie reeds louter overwinningen geboekt, maar aangezien tegenstander A.A.V. uit Amers foort hetzelfde had gedaan in de andere tweede klas, werden de promotiewedstrij den tegen deze vereniging met spanning tegemoet gezien. De RHC-junioren maak ten op ondubbelzinnige wyze hun bedoelingen duidelijk door in de thuiswedstrijd met 224 te zegevieren. Na een aarzelend begin werd ook de return wedstrijd in Amersfoort in een klinkende 313 zege omgezet, waar door promotie een feit werd. De RHC- jongens komen nu volgend seizoen uit in de hoogste juniorenafdeling, het geen een voortreffelijke prestatie is. Weliswaar vertrekken enkele knapen naar het seniorenteam, maar de over gang van enkele adspiranten en de toe loop van nieuwe spelers doen verwach ten, dat het juniorenteam zich deze plaats in de hoogste jeugdafdeling van het Nederlands Handbal Verbond volko men waardig zal tonen. Het grote aantal invallers was voor het herenteam van RHC geen beletsel om ook de laatste competitiewedstrijd in een overwinning te doen eindigen. Daarvoor bood het Zeister Arma te weinig tegenstand. De RHC-verdedi- ging gaf niet al te veel kansen weg en doelman Loet Bijker werd goed ver vangen door gelegenheidskeeper Jan van de Pol. Alhoewel de Rhenense aan val nogal onsamenhangend speelde, wist men zich toch voldoende kansen te scheppen, die door de schutters wer den benut. De ruststand was reeds 37 en de eindstand 615 in het voordeel van RHC, waarbij Henk van Walsum HEERENVEEN Koploper Wage ningen heeft gisteren in Heerenveen tegeft de gelijknamige ploeg een 1-0 nederlaag moeten incasseren. Wage ningen was als ploeg aanzienlijk beter maar de zeer grote inzet van Heeren veen heeft uiteindelijk de doorslag ge geven. In de slotfase hield de thuisclub er nogal forse praktijken op na, hetgeeh Woest op een vermaning kwam te staan. Doordat de concurrenten van Wage ningen niet verder kwamen dan een puntenverdeling bedraagt de voorsprong van de Bergbewoners nog vier punten. Het eerste kwartier hadden de Wage- ningers een groot overwicht en de Hee renveen-defensie moest herhaald ma len aan de noodrem trekken. Roelofs elings ovr. tte en Van Viegen schoten en kopten rake lings over. Daarna verloor Wageningen het mid denveld en doelman Quint kreeg het uiterst moéilijk. Hij verrichte enkele malen een schitterende redding en toen hij eenmaal gepasseerd werd, redde Van de Klift voor de doellijn. Broecks scoorde uit een van de vele vrije trappen de openingstreffer, maar de arbiter had niet voor het nemen van de vrije schop gefloten, doch voor rust. Ook na de hervatting was Wagenin gen beter dan de thuisclub, maar de afwerking bij gasten was zeer slordig. Heerenveen scoorde 1-0 uit een nogal onschuldige aanval, waarbij Krist eer der bij de bal was dan Dielissen. Wageningen ging nu onstuimig in de aanval en de scheidsrechter moest her haaldelijk zijn instrument bespelen na forse charges van Heerenveen-zijde. Ook doelman Quint kreeg het nog zwaar te verdureen. Tot tweemaal toe kregen de voor- waartsen van Wageningen nog de kans om gelijk te komen met de gastheren, maar de schutters faalden. (5x), Hans Kok (5x), Loek van de Oosterkamp (4x) en Dick de Heus (lx) voor de Rhenense doelpunten zorgden. Door dit resultaat is dit team in de tweede helft van de veldcompetitie on geslagen gebleven. Er werden 13 punten uit 7 wedstrij den vergaard, maar omdat in de eerste helft teveel punten werden verspeeld, werd het uiteindelijk toch nog slechts een derde plaats achter de Utrechtse verenigingen „Oranje" en „DSO". Het jongensadspirantenteam zette eveneens de laatste competitie wedstrijd tegen het Utrechtse Attila in een overwinning om. Met een 37 zege keerden de RHC-jongens huiswaarts. eigen doelpunt van Van de Berg. Onder vrij grote belangstelling gin gen beide teams vol goede moed van start. Harskamp gaf in de eerste pe riode het tempo aan. Lunteren deed het nog kalm aan. Hierdoor liep de aanval van Lunteren aanvankelijk nogal eens stuk op de stug verdedigen de Harskampse defensie. Toch konden de Harskampers niet voorkomen, dat Lunteren via Knevel de leiding nam. Volkomen onverwacht verdween de bal achter de verbaasde doelman Viets in het net: 1-0. Een duidelijk handsge- val binnen het strafschopgebied van Harskamp werd door de scheidsrech ter over het hoofd gezien. De aanvalsacties van de Harskam pers waren te weinig doordacht om de Lunterense defensie moeilijkheden op te leveren. In de tweede helft gaf Lunteren vol ledig de toon aan. Harskamp had in de eerste helft teveel van zijn krachten gevergd en hierdoor zakte het tempo zienderogen. Een combinatie tussen J. van Holland en A. Klomp werd door laatstgenoemde met succes afgerond: 2-0. Harskamp kwam nog wel tot een te gendoelpunt. Hierbij had het evenwel de hulp nodig van Lunteren, want een misverstand tussen rechtsachter Van de Berg en doelman Geuring resulteer de in een eigen doelpunt. RHEDEN Na de wat teleurstel lende grote nederlaag van verleden week bij PSV in Eindhoven hebben de Edese waterpoloërs het er deze keer beter afgebracht. In het zwembad van Rheden won Polar Bears met ruim ver schil van Neptunus uit Zaandam (72). Het is een bijzonder eenzijdige vertoning gewoorden, waarin de wind, hoe wonder lijk dit ook klinkt, een belangrijke rol speelde. Voor de Edese doelpunten zorg den Mart Bras (3 x), Wim Kok (2 x), B. Merthorst en Epi Lagerwey. RHENEN Zaterdagavond om half zeven speelde een elftal van dikke man nen, per stuk minstens 225 pond, een voetbalwedstrijd tegen een gekostu meerd elftal van „Candia '66". Doel van deze wedstrijd: de kas verstevigen van de commissie, die de autotocht voor de Rhenense bejaarden organi seert. De muziekvereniging „Ons Ge noegen" luisterde het geheel op. Maar., het publiek, dat voor één gulden toegang had, bleef weg. Onder 't handjevol toeschouwers be vond zich mr. J. Deen. De wedstrijd eindigde in een 5-5 gelijkspel. Aanvankelijk wilde men 's middags om drie uur laten spelen. Op het laatste nippetje konden de organisatoren het sportveld niet krijgen. Zij moesten toen genoegen nemen met half zeven. Het bal, dat 's avonds in restaurant Een van de zwaargewichten, die za terdag aantraden tegen Candia '66. „Koningstafel" werd gehouden, even eens ten bate van het genoemde doel, trok wat meer belangstelling, doch bleef beneden de verwachtingen. AMSTERDAM De derde partij tus sen de grootmeesters Samuel Reshevsky (V.S.) en Viktor Kortsjnoi (S.U.) is zon dag na 23 zetten in remise geëindigd. Evenals in de eerste ontmoeting ko zen de beide kwartfinalisten uit het kandidatentoernooi de Nimzo-Indische verdediging. Na drie partijen is de stand 2-1 voor Kortsjnoi. Vandaag wordt de vierde partij gespeeld. ZEIST Reeds op woensdag 7 augustus zal de eerste centrale training van het Nederlands elftal worden ge houden ter voorbereiding op de ont moeting tegen Luxemburg, waarmee op 4 september in Rotterdam de wed strijdenreeks voor de voorronden voor het wereldkampioenschap 1970 begint. De kandidaten voor het oranjeteam komen op 7, 14, 21 en 28 augustus een gehele dag naar het sportcentrum van de K.N.V.B. in Zeist. Daar verblijven zij ook de drie dagen voor de interland wedstrijd tegen het Groot Hertogdom. Voor de tweede ontmoeting voor de voorronden op woensdag 23 oktober in Sofia tegen Bulgarije zijn twee centra le trainingen geprojecteerd, nl. op 9 en 16 oktober. De ploeg vertrekt maan dag 21 oktober naar Bulgarije. 3ij het schema voor de voorbereiding, opgesteld door de technische commissie en bondscoach Kessler, is rekening ge houden met de belangen van de clubs, die uitkomen in de toernooien om de Europese bekers. Voor de wedstrijden voor de eerste ronde zijn namelijk 18 september en 2 oktober gereserveerd. EDE. Bennekom, dat zaterdag tij dens een voetbaltoernooi, georganiseerd door een van de plaatselijke dagbladen, tegen Blauw Geel aantrad, heeft het er niet gek afgebracht. Weliswaar verloor Bennekom de ontmoeting met 01, maar het experiment om met bijna al leen maar jeugdspelers uit te komen, is aardig geslaagd. De jeugdige doelman Roseboom verrichtte enkele formidabele reddingen. Slechts eenmaal was een Blauw Geel-speler, met name Ten Ham, hem te vlug af. Het bleef bij deze ene treffer. De aanval van Bennekom kwam niet tot scoren omdat de gerou tineerde defensie van de blauw-gelen geen duimbreed week. BÜSUM Jan Hein Donner heeft zondag in de Duitse plaats Büsum tij dens een internationaal schaaktoernooi in de derde ronde remise bereikt tegen de Zuidslaviër Damjanovic. De Bulgaar Tringof voert de ranglijst aan met 2% punt. Donner bezet met zes andere deel nemers de vijfde plaats. Hij verzamelde Vit punt. LEIPZIG De zeventienjarige Oost- duitse hoogspringster Rita Schmidt heeft zaterdag bij wedstrijden in Leip zig het Duitse record gebroken met een sprong van 1 meter 80. Op de tweede plaats bij deze wedstrijden eindigde een andere atlete uit Leipzig, namelijk Karin Schulze, die 1.77 sprong. Karin Schulze was recordhoudster met een sprong van 1.77. Met haar nieuwe recordsprong ver volgt Rita Schmidt de opvallende reeks prestaties uit het winterseizoen, toen zij bij indoorwedstrijden haar toppres tatie van 1 meter 80 geleidelijk op schroefde tot 1 meter 85. Bij wedstrij den in de open lucht is tot nu toe al leen wereldrecordhoudster Yolanda Ba- las (1,91) hoger gekomen, maar voor Mexico geldt de Roemeense niet meer als concurrente voor Rita Schmidt. Rita Schmidt werd op 21 oktober 1950 in Grossgrimma in Saksen gebo ren. Zij is 1 meter 74 lang en weegt 58 kilo. Zij is scholiere in Leipzig en heeft haar prestaties, sinds zij traint bij Gun- ther Lein, de vroegere Oostduitse kam pioen, opvallen verbeterd. Haar presta tiecurve geeft het volgende beeld: 1965: 1 m 46, 1966: 1.68, 1967: 1.76. De 23-jarige Westduitse atleet Uwe Beyer heeft zaterdag in Bad Branstedt het Westduitse record kogelslingeren verbeterd. Beyer slingerde in Bad Branstedt de kogel 72 meter en 46 cm van zich af en bleef daarmee 1 meter 28 van het uit 1965 daterende wereld record van de Hongaar Gyuala Zsivot- sky. De Westduitse wereldrecordhoud ster discuswerpen Liesl Westermann heeft zondag tijdens wedstrijden in Le- verkusen haar wereldrecord tot op 23 cm benaderd. Liesl Westermann liet haar discus een afstand van 61 meter en 3 cm overbruggen, de beste presta tie van dit nog tamelijk jonge seizoen. Bij dezelfde wedstrijd verbeterde de Oostenrijkse Eva Janko het Oostenrijk se record speerwerpen met een worp van 54 meter 80. De Roemeense wielrenner Gabriel Moiceainu is vrijdag van deelne ming aan de wielerwedstrijd voor amateurs Berlijn - Praag - War schau uitgesloten. Moiceanu, eerder dit jaar tweede in de ronde van Marokko, wordt beschuldigd van het gebruik van stimulerende middelen. EDE De laatste competitiewed strijd van Ede is bijzonder succesvol verlopen. Ede nam volledig revanche op de verloren uitwedstrijd tegen Leo nes. De Leeuwenaren verloren maar liefst met 61. Ede is vrijwel de gehe le wedstrijd sterker geweest. Bij de rust had het reeds een 20-voorsprong. In de tweede helft barstte het geweld pas goed los en troffen de Edenaren nog viermaal roos. Beide teams speelden in het begin wat teleurstellend. Leones gaf in deze eerste periode blijk zich niet zonder slag of stoot over te geven. Dit was dui delijk merkbaar aan het spel van de gasten. Zij gaven zich voor de volle 100 procent, wat zo nu en dan leidde tot vrij harde duels. Na ongeveer 20 minuten nam Ede de leiding. Linksbuiten Ver steeg rondde een actie op de linkervleu gel met succes af: 10. De Leones- doelman ging bij dit doelpunt niet ge heel vrijuit. Ede kwam met 20 voor te staan toen een penalty met succes door Muller benut werd. Ede kreeg in deze helft nog kansen om verder uit te lopen, doch improduktiviteit van de voorhoede, met name Hazellekke, die enmaal alleen voor de doelman kwam te staan, was er de oorzaak van dat er in de eerste helft niet meer gescoord werd. In de tweede helft werd het veld- overwicht van Ede groter. Ede moest het nu stellen zonder Plas en Radstaat, die resp. werden vervangen door Feen- stra en M. Jansen, die beiden overigens goed voldeden. Van de vele kansen, na rust werden er in totaal vier benut. Versteeg opende de score: 30. Ach terhoedespeler Masseur joeg nummer vier in de touwen. Hazellekke maakte zijn falen van voor de rust goed door DEN HAAG De uitslagen van de zondag gehouden draverijen en rennen te Duindigt luidden: Niemenprjjs 2140 m: 1. Eland J. van Dooyeweerd 3.08.2, 1.27.9; 2 .Elvera; 3. Francina. Winn. 1.20, pl. 1.10, 1.30, 1.20; koppel 2; co ver 3.70; trio 11.20. Incompris-prijs 2520 m: 1. Freeloader B. de Vries 3.45.-, 1.27.9: 2. Fullspeed; 3. Carel Bond W. Winn 2.20, pl 1.40, 1.40, 2.-; koppel 4.40; co ver 3.50; trio 29.40. Sk.v high-prijs 2120 m: 1. Benjamin R. G. .J v.d. Lubbe 3.00.3, 1.25.-; 2. Boyke van Our Bon- ni; 3. Dartel. Winn. 2.50, pl. 1.50, 2.— 1.70; koppel 12.60; cover 6.--. Flipper-prijs 2100 m: 1. David 02 A. G. Heskes 2.59.3, 1.25.4; 2. B. Roi Kinley; 3. Cash Six. Winn 5.50, pl. 4.30, 460 koppel 48.60; co ver 15.— trio 298.40. Fliegette-prijs 2100 m: 1. Zilver Kid J. Huibers jr. 2.57.2, 1.23.6; 2. Diogen; 3. Quarteron 2. Winn 2.30. pl. 1.30, 1.80, 3.20; koppel 4.90; co ver 5.50. Icare f 2-prijs 2040 m: 1. Epilog V. E. Leeman 3.01.9, 1.29.2; 2. Fletcher D; 3. Flipsen. Winn 7.50, pl 3.20, 2.80; koppel 34.90; cover 5.60. Kairouan-prijs 2140 m 1. Elleke van Our Bonni, H. Slagter 3.08.6, 1.27.3; 2. Geatonka; 3. Gai du Coq D'or. Winn 10.30, pl 3.20, 3.20, 1.90; koppel 13.70; cover 4.70 Cheralgo-prijs 2000 m: 1 Hubert H. J. v.d. Kraats 2.11.8; 2. Micky; 3. Lucky. Winn 2.-, pl. 1.30. 1.40, 1.50; koppel 640; cover 1380. Eerste veefondsprijs ca 1800 m: 1. Jolly Maverick S. P. Perkins 1.59.8; 2. Schermer; 3. Padre Bramo.Winn 1.60 stal, pl 1.10, 1.30, 1.50; koppel 3.—; co ver 3.70; trio 32.10. Totalisator-omzet f 235.998,50. Groningen. De uitslagen van de zondag gehouden draverijen te Groningen luidden: Jeneverprys 2300 m met autostart: 1. Ella Ross J. Ham 3.18.3, 1.26.2; 2. Florentine; 3. Excellentie S. Winn 12.40, pl. 2.50, 1.60, 1.60; koppel 10.10; cover 4.40; trio 206.10. Mengvoederprijs 1840 m: 1. Goudplevier S. S. H. Siderius 2.38.9, 1.25.4; 2. Ganymedas; 3. Garifa Con Dios. Winn 3.—, pl. 1.50. 3.30, 5.60, kop pel 6.— cover 9.90. Sparprijs 1800 m met autostart: 1. Grace Again K. Woudstra 2.32.7, 1.24.8; 2. Goudvos; 3. Famke van Hid- dum. Winn 2.60, pl 1.40, 1.70, 3.30; kop pel 4.70; cover 5.10; trio 118.50. H. H. Meieringprys 2800 m: 1. Flamingo Six J. Geluk 3.57.5, 1.24.8; 2. Fan Pom B; 3. Eduard H. Winn 5.50, pl. 1.90, 1.80, 1.90; koppel 4.80 co ver 6.90. Suikerprijs 1700 m met autostartle heat 1. Midas G. H. J. Pools. 2.17.3, 12.08; 2. Anton. 3. Z the Saint Winn 117.90 pl. 16.70, 1.60, 5.90 koppel 21.10; cover 5.50, 550 Suikerprijs 1700 m met autostart 2e heat: 1. Anton J. Ham 2.16.5, 1.20.3; 2. Bret- teur P; 3. Z. the Saint. Winn 1.40, pl 1.10, 1.40, 190; koppel 370; cover 330. Suikerprijs definitieve uitslag: 1. Anton; 2. Z the Saint; 3. Bretteur P. Geubelsprys 1800 m met autostart: 1. Donald van Hiddum P. E. Bron 2.29.9, 1.23.3; 2. Edward A; 3. Ekster S. Winn 16.80, pl 4.70, 3.50, 1.90; koppel 144.30; cover 10.30; trio 1271.50. Verzekeringsprijs 2240 m voor ama- teurryders: 1 Calumet Bulwark P. J. de Bruyn 3.10.8, 1.24.4; 2. Coryphee R.H.; 3. Ex tase. Winn. 8.10, pl. 250, 180, 210; kop pel 21.60; cover 6.40 Jeltesprijs 2300 m met autostart: 1 Barke 2 J. J. Bakker 3.10.9, 1.23.-; 2. Everprise; 3. Dita Spencer. Winn 9.60, pl 2.40, 2.80, 6.40; koppel 15.70; cover 6.-. Margarineprijs 2300 m met autostart: 1. Foxtrot H. J. Pools 3.15.1, 1.24.8; 2. Emeline Heny; 3. Daria D. N. Winn 5.50, pl 2.90, 370, 210; koppel 7-; co ver 16.40; trio 337.10. Totalisator-omzet f 247.322. Hilversum. De uitslagen van de zaterdag gehou den draverijen te Hilversum luidden: Bremprijs 2000 m met autostart: 1. Freule Ch. F. J. Eerenberg 3.00.2, 1.30.1; 2 .Flits; 3. Gies D. Winn 5.10, pl. 240, 270, 590; koppel 15.80; cover 8.—. s Begoniaprijs 2440 m: 1. Guy Hanover 2 M. Bouwhuis 3.43.8, 1.31.7; 2. Ferro; 3. Exclusief du Com merce. Winn 2.10, pl 1.60, 650, 5.50; koppel 9.90; cover 15.80; trio 489.10 Geraniumprijs 2000 m met autostart 1. Feny Hollandia F. J. Eerenberg 2.5 129; 2. Eddy Signal; 3. Frieda Zele W. Winn 1.50, pl 1.10, 1.10; koppel 2.50; cover 2.30. Prijs der ijsheiligen 2020 m voor amateurrijders: 1. Faola Hollandia G. v.d. Wal 2.57.2, 1.26.9; 2. Dynamica; 3. Fair Play. Winn 2.90, pl 2.40, 2.70; koppel 11.—; cover 4.80. Magnoliaprijs 2000 m: 1. Erica J. van Dooyeweerd 2.51.2, 1.25.6; 2. Amor Hollandia; 3. Dazy H. Winn 7.20. pl. 2.70, 4.70, 6.60; koppel 14.80; co ver 9.70; trio 1118.60. Weigeliaprys 2000 m le afdeling: 1. Fouquet M. Bouwhuis 2.49., 1.24.5; 2. Emprit S; 3. Ever Queen. Winn. 1.20, pl. 1.40, 2.60; koppel 3.60; cover 3.20. Seringenprijs 2020 m: 1. Zevenklapper A. J. Mollema 2.47.9, 1.24.: 2. Zelos v. Vredenhof; 3. Zilver vos. Winn 3.— pl. 1.50, 2.— koppel 7.20; cover 3.30; trio 175.90. Weigeliaprijs 2000 m 2e afdeling: 1. Evaline Norton A. J. Vrijswijk 2.49.8, 1.24.9; 2. Entusiasmo; 3. Benny Hollan dia. Winn 1070, pl 3.80. 1.40, 2.-; kop pel 2..40; cover 5.30. Totalisator-omzet f 118.561.50. MP Het doelpunt, waarmee Ede tegen Leones de score opende. Hazellekke vierde het feit uitbundig in het doel van de tegenstander de overige twee doelpunten op zijn naam te brengen: 60. Leones kon voorals nog geen antwoord vinden op dit ge weld. Ede bleef doorstomen en kwam nog tot enkele fraaie kansen. Er werd echter te nonchalant met deze kansen omgesprongen zodat verdere doelpun ten van Ede uitbleven. Leones slaagde erin een aanvalsactie met succes af te ronden, hetgeen tevens het laatste doel punt van deze wedstrijd en deze com petitie betekende. Kampioenschap van Nederland Heren Hattem—HMC 2—1, HTCC—Kam pong 11. Dames EMHCGroningen afg.. LarenArn hem afg. Promotie eredivisie Heren DPC (Utrecht)Valbovol (Woerden) 3—1, AMVJ/RLVC (Rotterdam)—SFC (Assen) 31. Dames Dynamo (Apeldoorn)Octopus (Alk maar) 03, Bekkerveld (Heerlen) SFC (Assen) 3—2. APELDOORN WAVV was duide lijk met de gedachte naar Apeldoorn gekomen om zijn laatste competitie duel tegen Robur met een positieve score af te sluiten. De inzet van de Wa- geningers was in de eerste helft en in het grootste deel van de tweede helft belangrijk hoger dan bij de thuisclub en eerst in de slotfase kon Robur, dat met invallers voor Faber en Huisman en later ook nog voor Kamphuis speel de zich door een wat hoger tempo los werken en nog een 1-1 puntenverdeling bereiken. De Apeldoornse defensie werd in de eerste helft tot grote activiteiten ge dwongen. WAVV kon steeds weer ge vaarlijk voor het doel van Scherpen- zeel verschijnen. Deze aanvallen werd dikwijls en kundig opgezet door J. Hel- legering en Seynaeve. Robur hield het spel veel te kort en slaagde er dan ook maar zelden in gevaarlijk te worden. Alleen Slot kwam een keer tot een goed schot, maar dat werd op bekwa me wijze door doelman Posthouwer on schadelijk gemaakt. Aan de andere kant werden de kwa liteiten van Scherpenzeel steeds weer op de proef gesteld met schoten van Seynaeve en J. Heilegering. In de 22e minuut liep WAVV juichend naar het midden. Seynaeve had even hiervoor doelman Scherpenzeel bij een snelle actie kansloos gelaten. Met enkele individuele acties pro beerden Jansen en Schenning hun voor hoede tot betere prestaties te brengen, maar tot aan de rust hield WAVV een duidelijk veldoverwicht, met nog enke le goede kansen op een ruimere score. In de tweede helft kon Robur het tempo enigszins verhogen, waardoor de aanvalsdrift van de Wageningers kon worden ingetoomd. De afwerking van de Apeldoornse acties bleef echter veel te wensen overlaten. Schoten van Handel en Schenning misten hun doel. Aan de andere kant kreeg J. Heilege ring een unieke kans, maar ook die le verde geen resultaat op. Eeerst in de voorlaatste minuut kreeg Robur loon naar werken. Handel kreeg na een hoekschop de bal op schootsafstand en tussen vele Wageningers door schoot hij de bal, onhoudbaar voor Posthou wer, in: 1-1. AMSTERDAM Uit enkele ontruim de huizen op het Amsterdamse eiland Kattenburg heeft de politie gisternacht zeven vreemdelingen gehaald: drie Duitsers, drie Fransen en een Zuidslaaf. Zij waren allen zonder voldoende mid delen van bestaan en zullen door de Vreemdelingendienst het land worden uitgezet.

De Vallei | 1968 | | pagina 10