Belg Ceulemans behaalde achtste wereldtitel en brak vele records Anneke de Bruin wierp discus naar nieuw record Felice Gimondi bracht Vuelta op zijn naam Tom Okker ondervond felle tegenstand van Chileen Bravo Dameshockey elftal te sterk voor België1-3 Voetbal in het buitenland Als het u om de goede, pure tabak gaat 25 VOOR 1.50 Equipe Gatsonides reed het zuinigst Japan in finale tegen India 16.000 gulden bijeen voor Xerxes/DHC Wijhenke zwom record NEL BOS VESTIGDE NIEUW RECORD Haans/Verbunt eerste in 16e SLS-rit Hofstee (Eibergen) won in Vught Nationaal record voor Steylen Hoge boete voor Max Merkel HENK DE KLEINE OP VIERDE PLAATS Geen verrassingen Best resultaat GROENE TRUI VOOR JAN JANSSEN Opmars Engeland (Hoe minder gesaust, hoe liever...) Italië België Tweekamp Gligoric-Tal Wind speeldë parten Davis Cup Aziatische zone Marathon Duitsland Portugal MAANDAG 13 MEI 1968 DOORNIK Raymond Ceulemans heeeft in het wereldkampioenschap band stoten in Doornik een groot aantal records gebroken. In de eerste plaats be tekende zijn overwinning de achtste wereldtitel van de Vlaming, waardoor hij nu de Belg met de meeste „Sportkronen" is geworden. Recordhouders waren tot nu toe biljarter René Gabriels en het sprintfenomeen bij de wielrenners „Poeske" Scherens, die elk zeven keer in een wereldtoernooi de hoogste plaats hadden behaald. Vervolgens zorgde Ceulemans ervoor, dat na het toernooi in Doornik weer alle wereldrecords in het bandstoten op zijn naam staan. BELGRADO De 8ste partij uit de schaaktweekamp tussen de grootmees ters Svetozar Gligoric (Zd.-Sl.) en Mik hail Tal (Rusl.) is zaterdag in Belgrado na 27 zetten in remise geëindigd. In deze tweekamp, een van de vier kwart finales van het kandidatentoernooi, heeft Tal een voorsprong van 4%-3V*. Het record serie was hij woensdag kwijtgeraakt aan Scherz (84) en toen de Oostenrijker er zaterdagavond in de ont moeting tegen Ceulemans 91 van maak te, leek het record onbereikbaar gewor den. Twee beurten verder echter pres teerde Ceulemans het om zijn grote achterstand (994 in vier beurten) weg te werken met een reeks van 97, die niet alleen voor Scherz de morele knock out betekende Ceulemans won in 13 beurten 200146 maar die tevens de Belg de titel al weer bezorgde omdat tevoren Marty tegen Boulanger zijn eer ste nederlaag had geleden. Zaterdagmiddag had Ceulemans ook al zijn record partijgemiddelde van 20.00 tegen Witte op 22.22 gebracht en toen de rook na de slotpartij Ceulemans Marty was opgetokken (uiteraard won de Belg na een slotserie van 71 met 200 103 in 16 beurten) was ook het toer- nooi-moyenne van de Vlaming 'n nieuw record, 13.11. Zijn oude record was 12.12. Tenslotte: zou er ooit te voren 'n sport man zijn geweest die met zijn linker been in een stijf gipsverband een we reldtitel behaalde? Ook dat zal wel uniek zijn. Het toernooi verKep dus zoals mocht worden verwacht. De tweede plaats van Marty, die na gelukkige overwin ningen tegen Scherz en De Kleine zater dag tegen „cowboy'' Boulanger sneuvel de, en de 3e plaats van Scherz vormden geen verrassingen. Dat was wel enigs zins de zeer eervolle vierde positie van de Nederlandse kampioen Henk de Klei ne, die na zijn marathonpartij donder dagnacht tegen Bustos aangeslagen was en vrijdag zowel tegen Scherz als tegen Ceulemans grote en bijna smadelijke nederlagen leed. Zarerdag echter was De Kleine er weer. Tegen Marty liep hij een flinke achterstand op (59^—127 in 10 beurten), scoorde toen achter elkaar series van 23, 24 en 18 en stond gelijk. De Kleine was bovendien sterk in de verdediging gegaan en leek Marty op de knieën te krijgen. In de slotfase echter, waarin het na dertig beurten nog steeds vrijwel gelijk was (183182), beheerste Marty zijn zenuwen het best en vrij gelukkig ging hij in de 32e beurt uit. Daarna speelde De Kleine nog een prima partij tegen Katsura, die in twin tig beurten ver achter bleef: 20052. De hoop van De Kleine om in deze ontmoe ting het Nederlands record partijgemid delde (staat met 11.11 al op zijn naam) scherper te stellen, leek een haalbare kaart na een sterke eerste helft. Na 8 beurten had De Kleine dank zij series van 53 en 24 al 130 caramboles bijeen, maar omdat hij toen teveel op het sco rebord ging letten, ging het mis. Toch, vierde in een dergelijk gezel schap, waarin alleen de „dure" Zuid amerikaan Bustos (moyenne 3.56) en de Japanner Katsura (moyenne 2.99) erg uit de toon vielen, is een best resultaat. Zijn gemiddelde van 6.18 had alleen nog iets beter kunnen zijn. Maar het was de eerste keer dat De Kleine buiten onze landsgrenzen in een internationaal kam pioenschap uitkwam, zodat enige plan kenkoorts niet vreemd zal zijn aan dat gemiddelde. De eindstand: 1. Ceulemens (B) 16 97 13.11 2. Marty (Fr) 12 57 6.51 3. Scherz (Oost) 10 91 8.53 4. De Kleine (Ned) 10 59 6.18 5. Boulanger (B) 9 58 6.84 6. Witte (W.-Dld) 7 53 4.83 7. Bustos (Arg) 6 35 3.56 8. Brufau (Arg) 6 35 3.56 9. Katsura (Japan) 0 15 2.99 AMSTERDAM Anneke de Bruin heeft zich zondag gevoegd bij de Ne derlandse kandidaten voor de Olympi sche Spelen in Mexico Stad. De atlete van Sliedrecht Sport deed tijdehs de open Amsterdamse kampioenschappen wat van haar kan worden verwacht na de twee Nederlandse recordverbeterin gen binnen veertien dagen: zij wierp de discus 52.50 meter en bleef hiermee een halve meter boven de door de in ternationale atletiekfederatie gestelde eis. Het nieuwe record van Anneke de Bruin was het onbetwiste hoogtepunt van de wedstrijden op de sintelbaan Ookmeer. Anneke de Bruins record viel in een indrukwekkende serie (50.93 - 47.04 - 50.66 - 52.50 - x - x - 50.36) en, wat het succes van trainer Ton Eyken- boom nog groter maakte, ook haar clubgenote Jet van der Giessen, met wie zij vorig seizoen Nederlands re cordhoudster was, overschreed de 50 meter grens: 50.06. Door de harde en onregelmatige wind (van twee tot acht meter) en door het feit, dat pas is overgeschakeld van de wintertraining naar het wedstrijdsei zoen, was het onderlinge krachtsver schil tussen de kandidaten voor Mexi co belangrijker dan de gemaakte tij den. Bij de sprinters maakte Piet Tamminga, vorige week in Bergen op Zoom ondanks het verzoek van bonds coach Wil Westphal niet aan de start verschenen, indruk. Op de 100 meter startte hij bijzonder snel en bleef zijn mede-kandidaten Ad de Jong en Chris Booy duidelijk voor. Hoewel hij geen sterke 200 meter-loper is, won Tam minga ook deze afstand snel. Hij won de B-loop in 22.0 sec., slechts 0,1 se conde langzamer dan Fred van' Her pen, die de A-loop won voor Chris Mooy en Rob Mahieu. Even heeft het er naar uit gezien dat bij het hoogspringen ook een Ne derlands record zou sneuvelen. Piet Geelen, Klaas Kanis en Ben Lesterhuis sprongen 1.95 meter en lieten de lat op 2.00 meter leggen. Kanis en ook Les terhuis leken deze afstand te kunnen halen, maar de harde wind speelde hun toch parten. Op de 1500 meter liep Haico Scharn naar een duidelijke overwinning. Bijna de gehele race volgde Gijs de Bode goed, maar bij het ingaan van de laatste bocht kwam Rietveld te sterk opzetten. Scharn was echter toen al niet meer te bedreigen. Interessant was ook de 5000 meter. Van Sijtveld volgde geruime tijd de Brit Ward goed, maar kon uiteindelijk niet bijblijven. Bij de LE MANS De Nederlandse equipe Maus en Tom Gatsofiides heeft zater dagmorgen een klasseoverwinning be haald in de „Mobil Economy Run", een zeven uur durende zuinigheidsrit op het circuit van Le Mans. In de klasse van 1600 tot 2000 cc kwamen onze landge noten met Citroën ID 19 tot een waar deringscijfer van 1,63. dames vochten, bij afwezigheid van Wilma van der Berg, Truus Hennip- man, kandidate voor de 4 x 100 meter- ploeg, won de 100 meter voor Mieke Sterk de snelste. Zij won onbedreigd in 24.3 seconden. Van de andere kandida ten voor Mexico liep Lia Louer-Hinten een uitstekende 400 meter. Hilda Sla- man kwam tegen de atlete van K. en K. duidelijk kracht te kort en zal het dit seizoen niet gemakkelijk krijgen. Kogelstootster Els van Noorduyn, die deze week voor een trainingsstage naar Oost-Duitsland gaat, kwam weinig ge laden voor de bak en haalde de 15 me ter niet: 14.98 meter. TOKIO Japan heeft zich geplaatst voor de finale van de Aziatische zone van het toernooi om de Davis Cup door in Tokio met 4-1 van het tennis- team van de Philippijnen te winnen. De enige zege van de gasten kwam op naam van de 47-jarige Filicieimo Am- pon, die in het laatste enkelspel de 20 jaar jongere Toshiro Sakai in vier sets (7-5, 1-6, 6-4 en 6-3) versloeg. Japan komt in de eindstrijd van de Aziati sche zone uit tegen India. In Caracas heeft Equador in de kwartfinales van de Noordamerikaanse zone van het Davis Cup-toernooi een 2-0 voorsprong genomen op Venezuela. In,de eerste wedstrijd versloeg Equa- dór's nummer twee Miguel Olivera, de Venezuelaan Julio Moros met 6-3, 6- 3 en 6-1 en in de tweede ontmoeting was Francisco Guzman te sterk voor de kampioen van Venezuela, Jonge An drew: 2-6, 6-2. 6-2 en 6-3. Mexico heeft in de wedstrijd (Noord amerikaanse zone) tegen Canada een beslissende 3-0 voorsprong genomen. Eerst versloeg debutant Joaquin Loyo Mayo de Canadese titelhouder in het herenenkelspel, Mike Belkin met 16-14, 4-6, 6-3 en 6-3 en daarna veegde Ra fael Osuna, Harry Fouquier met 3 x 6-3 van de baan. Rafael Osuna en Vicente Zarazna wonnen met 6-3, 6-4, 6-3 van Mike Bel kin en Keith Carpenter. Een gelukkige Anneke de Bruin werd na haar recordverbetering door haar vijfja rige zoon Eric met een stevige zoen ge huldigd. Extra stevig omdat het moeder dag was BILBAO Na de Ronde van de Toekomst (als amateur) in 1964, de Ronde van Frankrijk in 1965 en de Ronde van Italië in 1967 heeft Gimon di nu de Ronde van Spanje achter zijn naam geschreven. Ih een tijdrit op de voorlaatste dag heeft Gimondi, die naar de Ronde van Spanje was geko men met slechts een doel voor ogen: winnen, zijn tegenstanders op magis trale wijze de knock out toegebracht. De Italiaan heeft in deze rotade weder om getoond een groot kampioen te zijn, die voor allen te machtig was. Ondanks de op de been gebrachte politiemacht langs het parcours van de laatste etappe, waren Baskistische extremisten er toch nog in geslaagd in de afdaling van de Vibania olie op het wegdek te gooien. Voor de komst van de renners kon de politie nog maatregelen nemen ter voorkoming van ongelukken. Na 110 km. slaagden de. Sepanjaardn Pinera, Elorza, Dias en Lopez Rodriguez erin zich van het peloton, dat onder contro le werd gehouden door Gimondi, los te maken. Op 10 km van de finish liet Pi nera zijn vluchtmakkers in de steek en arriveerde alleen in het stadion van Beruzubi, waar hij als winnaar van de laatste etappe werd gehuldigd. Jan Janssen heeft het puntenklasse ment gewonnen. Rudi Altig eindigde op de tweede plaats en Michael Wright was derde. De uitslaj van de 18e en laatste etappe (Tolosa - bilbao over 206 km) luidde: 1. Martin Pinera (Sp) 5.56.29; 2. Diaz (Sp) 5.57.37; 3. Lopez Rodriguez (Sp) 5.58.43; 4. Elorza (Sp) z-t.; 5. Sa- DELFT De acties, die in Delft worden gevoerd voor het behoud van Xerxes/DHC in het betaalde voetbal, hadden tot zondagavond een bedrag van rond 16.000 gulden opgebracht. De gelden worden ingezameld door onder andere een steunbonnenactie, terwijl dit weekeinde een huis-aan-huis-collec- te werd gehouden met muziekkorpsen, geluidswagen en zelfs een rondvaart boot. Ook bij de wedstrijd Xerxes/DHC - Go Ahead werd gecollecteerd. Hoewel het actiecomité niet ontevreden is over het tot nog toe bereikte resultaat, is men nog ver verwijderd van de 100.000' gulden, die werd nagestreefd. Dinsdag of woensdag valt waarschijnlijk de be slissing over het voortbestaan van de Delfts-Rotterdamse combinatie. Dan moet aan de ex-financier, de heer P. A. Hoogeboom een bedrag van 300.000 gul den zijn betaald of zijn garant gesteld. Dit laatste is een moeilijk geval omdat de gemeente een verhoogde subsidie heeft geweigerd, nadat bekend was, dat de heer Hoogenboom zeven spelers aan Feyenoord wilde verkopen. Ook nadat de heer Hoogenboom te kennen had ge geven dit aantal te willen verlagen hield de gemeente Delft vast aan de wens dat slechts Treytel en Van Hane- gem voor gen transfer in aanmerking zouden komen. VOORBURG Rob Wijhenke van H.Z. en P.C. heeft zaterdagavond zijn eigen record op de 200 meter wissel slag persoonlijk voor jongen, onder de zestien jaar verbeterd. Wijhenke maak te in het overdekte zwembad van Voor burg op een 25-meterbaan een tijd van 2 minuten 26,4 seconden. Zijn vorige re cord, nu bijna een maand oud, stond op 2.27,2. ROME De Nederlandse kampioen Tom Okker heeft zaterdag tijdens de te Rome in de derde ronde van het heren-enkelspel de Chileen Pinto Bra vo met 97, 46, 63, 63 verslagen. Tom Okker, die als vierde is ge plaatst, ondervond onverwacht felle tegenstand van Jaime Pinto Bravo. Okker had vaak geen antwoord op de perfecte lobs van de Chileen en werd van tijd tot tijd ook door uiterst scher pe en diepe drives in moeilijkheden ge bracht. De Nederlandse kampioen toon de op beslissende momenten echter wat meer ervaring, een iets betere scholing en èen grotere slagvaardigheid dan de Chileen. De verrassing van zaterdag was de nederlaag van Thomas Koch tegen de niet geplaatste Australiër Barry Phil lips Moore. Koch had de eerste set vrij gemakkelijk gewonnen, maar liep daarna „vast" op de tactische kwali teiten van de 29-jarige Australiër, die derde staat op de ranglijst van zijn land. w Margaret Court-Smith, de rijzige speelster uit Perth, die al het kampi oenschap van Zuid-Afrika won, $aat op indrukwekkende wijze verder met haar come-back in de top van de inter nationale tenniswereld. Zondag speelde de Australische speel ster een moeiteloze partij tegen Galina Baksjeva, de sterkste Russische speel ster. Met Margaret Court plaatsten nog drie Australische speelsters zich voor de kwartfinales. Lesley BowreyTur ner, na Margaret Smith als tweede ge plaatst in Rome, door winst op Moni que Salfati. Kerry Melville ten koste van de Tsjechische Volevkova en Gail Sheriff, die de verrassing ln het da- mes-enkelspel was. De Australische had de eerste set met 64 gewonnen, maar had in de tweede reeks geen ant woord op het machtige pel van de Amerikaanse Mary Ann Eisel, die met 41 voorkwam. Een onbetekenend in cidentje, een onschuldige val van Gail Sherriff, haalde Mary Ann Eisel hele maal uit haar spel en de Australische scoorde achter elkaar de vijf games, die haar nog van kwartfinales scheid den. In het heren-enkelspel heeft Bob He witt verschrikkelijk veel moeite gehad met Manoio Orantes. Pas in de vijf de set, toen de jonge Spanjaard duide lijk vermoeidheidverschijnselen begon te tonen, sloeg .Hewitt toe. De meest opvallende uitslag bij de gemengde dubbelspelen was de neder laag in de eerste ronde van het als als vierde geplaatste Zuidafrikaanse paar Annette du Plooy-Van Zijl/Frew McMillan, die werden uitgeschakeld door de Zweeds-Australische gelegen heidscombinatie Christina Sandberg- Allain Stone. ANTWERPEN De ADZ-zwemster Nel Bos heeft tijdens zondag iin Ant werpen gehouden wedstrijden van Scaldis het Nederlandse record op de 200 meter vrije slag voor 25 meter ba nen, dat reeds met 2 min. 15.5 sec. sinds 3 maart jl. (Bremen) op haar naam stond, verbeterd en gebracht op 2.15.4. Zij won daarmee deze afstand voor de Haagse Annelies Zwager (2.25.1) en de Belgische Comblence (2.33.2). Op hetzelfde nummer bij de heren eindigde onze landgenoot Elt Drenth met een tijd van 2.02.0 als twee de achter de Engelsman Javis, die 2.00.7 voor zich liet afdrukken. Dick Langerhorst plaatste zich met 2.04.5 vijfde. De Duitser Fokke Meeuw (2.03.8) en de Tsjech Branik (2.04.2) moest hij eveneens voor laten gaan. Overige uitslagen: 200 meter school slag: 1. Willy Donners (Did.) 2.32.6; 2. Arthur van Oest (Ned.) 2.35.3; 3. Pa- vrije slag heren: 1. Francois Simons (Belg.) 54.5; 2. Ralph Seebold (Did.) SCHEVENINGEN De Tilburgse combinatie A. Haans-Verbunt is win naar geworden van de 16e Schevenin- gen - Luxemburg - Scheveningen-rit, die van donderdag 9 tot en met zater dag 11 mei is gehouden. Aan de wed strijd, waarin de superklasesrs 1450 km moesten afleggen en de sportklassers 1250 km, namen 123 equipes deel. In de sportklasse werden J. Haans een broer van de winnaar van de superklasse en Van Berne eerste. De uitslag luidde: Superklasse: algemeen winnaar: A. Haans - Verbunt (Tilburg) 5 strafpnt; groep winnaars: groep 1: Haans - Ver bunt (Tilburg) 5 strafpnt; groep 2: D. en W. de Wild (Groenekan/Alkmaar) 18 strafpnt; groep 3 en 4: Martini - Van Hees (Amsterdam) 43 strafpnt; groep 5: G. en L. Smit (Voorburg) 101 straf pnt; groep 6: J. en H. Baars (Badhoe vedorp) 26 strafpnt; groep 7: W. en J. Luybrechts (Valkenswaard) 84 straf pnt. Sportklasse: algemeen winnaar: J. Haans - Van Berne (Tilburg) 33 straf pnt; groep 1: Thies - Moos (Den Haag) 133 strafpnt; groep 4: J. Haans - Van Berne (Tilburg) 33 strafpnt; groep 5: Driessen - Haanen (Venlo) 35 strafpnt; groep 6: Walch Heinrich (W.Dld) 128 strafpnt; groep 7: Van Bueren - Ste- phan (Zeist) 2799 strafpnt; groep 8: Mul - Lommerse (Gouda/Bennebroek) 66 strafpnt. VUGHT Wim Hofstee uit Eiber gen heeft zondag in Vught een 15 kilo meter lange stratenloop gewonnen in 49 minuten en 46 seconden. Hij ging met grote voorsprong op Leurink (tweede in 50.11) en Ummels (derde in 51.11) over de eindstreep. De uitslag luidde: 1. Hofstee (A.S.V.- Eibergen) 49.46; 2. Leurink (De Gem zen) 50.11; 3. Ummels (H.A.C.-Helmond) 51.11; 4. v.d. Heijning (Volt-Tilburg) 51.24; 5. Van Irsum (Kimbria-Maas- tricht) 51.30. ANTWERPEN In Antwerpen, met de grauwe steenklomp van het Deurnese voetbalstadion in de rug, heeft het Nederlands dameshockeyelf- tal zaterdag een moeilijke overwinning op België behaald. Niet doordat het Belgische elftal zo'n beste ploeg was, wel omdat het veld, waarop deze in terland moest worden gespeeld, zo er barmelijk slecht was. Nederland moest zich aanpassen, maar niet alleen aan het veld, ook aan het agressieve spel van de Belgische meisjes in de eerste periode en aan uitblinkster Francien van Eekhout, die temidden van dit middelmatige Belgi sche elftal op eenzame hoogte stond. Het kostte Nederland in de begin fase moeite om overeind te blijven. Er moesten wat korte hoekslagen worden weggegeven. Toen de eerste Belgi sche storm was geluwd en de weder om bijzonder attente doelvrouwe Den ny Frese haar kwaliteiten had ge toond, nam Nederland het initiatief over door uitstekend spel van de mid denlinie. Het leverde voorlopig nog weinig op, want het goede werk van Jose Poel mans, Annetje Braat en Marjolein Bakker werd niet voltooid door de voorhoede waar Rietje Küper, He- leen van Rooy en Wien van der Oord redelijk speelden, maar Jeanneke van 't Hek en Conny Heynis geen greep op het spel kregen. Het werd tenslotte toch 1-0 voor Nederland na goed werk van Jose Poelmans en driftig doorzetten van Ho- leen van Rooy. De voorsprong werd nog weggewerkt en natuurlijk deden de Belgische dames het uit een van de vele korte hoekslagen. Denny Fre se keerde in eerste instantie de bal nog, maar daarna kreeg Miserque een nieuwe kans, die zij pushend verzil verde. Nog voor rust zette Heieen van Rooy Nederland opnieuw op winst, 2-1. In de tweede helft heeft de uitste kende Nederlandse middenlinie de Belgische verdediging voortdurend on der druk gehouden en tenslotte kreeg Annetje Braat, die na een strafhoek slag het derde doelpunt maakte, de beloning voor haar uitstekende spel. garduy (Sp) 5.58.47; 6. Arenzabal (Sp) z.t.; 7. San Miguel (Sp) 5.59.03; 8. Ga- bica (Sp.) 6.00.05. 9. Momene (Sp.) 6.00.07; 10. Grain (Fr) z.t.; 11. Van Schil (Belg) z.t.; 12. Goyeneche (Sp) z.t.; 13. Van den Bossche (Belg) z.t.; 14. Fernandez (Sp) z.t.; 15. Jan Jans sen (Ned.) 6.00.13. 27. Gimondi (It.) z.t. 47. Kees Haast (Ned) z.t. Het eindklassement luidt: 1. Felice Gimondi (It) 78 uur 29 min; 2. Perez Frances (Sp) 78.31.15; 3. Ve- lez (Sp) 78.34.08 ;4. Errandonea (Sp) 78.34.19; 5. Adorni (It) 78.34.26; 6. Jan Janssen (Ned) 78.34.43; 7. Gomez del Moral (Sp) 78.35.00; 9. Aimar (Fr) 78.35.42; 10, Spruyt (Belg) 78.36.50; 11. Otano (Sp) 78.39.32; 12. Ducasse (Fr) 78.41.42; 13. Gabica (Sp) 78.42.23; 14. Wright (GB) 78.43.57; 15. Diaz (Sp) 78.44.04; 18. Rudi Altig (Did) 78.47.43; 20. Keest Haast (Ned) 78.49.09. De eindstand van het klassement om de groene trui is: 1. Janssen (Ned) 142 pnt; 2. Altig (W..Dld.) 125 V2 p. 3. Wright (GB) 122Vi 4. Peffgen (W.Dld) 103; 5. Lopez Rodri guez (Sp) 95Vi; 6. Saez Sp) 86; 7. Gi mondi (It) 71. HUSUM Aad Steylen heeft zondag in het Westduitse Husum een nieuw Nederlands record op de marathon ge vestigd. Steylen liep de afstand in 2 uur 19 min. en 2 sec., ruim drie minu ten onder zijn oude recordtijd van 2 uur 22 min. en 20,4 sec., die hij vorig jaar mei ln het Oostduitse Karl Marx- stadt liep. De atleet van ASV Eibergen verbe terde niet alleen het nationale record, iiij bleef in Husum ook verrassend de gehele Westduitse top voor. Acht kilo meter voor de eindstreep bleek hij te sterk voor Karl-Heinz Sievers en de Berlijner Riesner en finishte uiteinde lijk met een voorsprong van bijna an derhalve minuut. Van de Duitsers, die deze week aan een trainingsstage be ginnen, bleven alleen Sievers en Speck- mann onder de nationale Olympische norm. De uitslag: 1. Aad Steylen (ASV Eibergen) 2.19.07.0 (nieuw Ned. ree.); 2. Sievers (W.-Dld.) 2.20.33.0; 3. Speck- mann (W.-Dld.) 2.21.52,2; 4. Fricke (W.-Dld.) 2.23.26,1; 5. Riesner (West- Dld.) 2.25.44,8. FRANKFORT De strafcommissie van de Westduitse voetbalbond heeft Max Merkel in hoger beroep een boete van 10.500 mark (ongeveer 9.450 gul den) opgelegd wegens overtredingen in zijn functie als trainer van de Bundes- liga-vereniging F.C. Nürnberg. Eerder was Merkel veroordeeld tot 12.500 mark (ongeveer 11.250 gulden). NEW CASTLE Manchester City is zaterdag in zijn laatste competitiewed strijd voetbalkampioen van Engeland geworden. Het won de uitwedstrijd te gen Newcastle United met 43, terwijl Manchester United op eigen terrein met 12 van Sunderland verloor. Na de voorlaatste competitiewedstrijd stonden de beide verenigingen uit Manchester in punten gelijk. Summerbee, Young en Lee maakten de doelpunten voor Manchester City, de jJloeg van Joe Mercer, die twee seizoe nen geleden naar de eerste divisie pro moveerde en die nu eindelijk uit de schaduw van de vermaarde stadgenoot is getreden. Het laatste kampioenschap van Manchester City dateert van 1937. Door hun nederlaag kunnen de „Mancu nians" zelfs nog van de tweede plaats verdreven worden. Liverpool, dat tegen Nottingham Fo rest uiterst produktief was met zes doel punten Tony Hateley maakte een hat trick kan de mannen van Busby na melijk nog op de ranglijst passeren. Li verpool staat een punt achter op Man chester United maar moet nog een wed strijd tegen Stoke spelen. Doordat Stoke zaterdagavond zijn voorlaatste wedstrijd van dit seizoen gelijkspeelde (00) tegen Leicester Ci ty is in de eerste divisie ook de beslis sing om de degradatieplaatsen gevallen. Met het reeds gedegradeerde Fulham gaat ook Sheffield United voor de 3e keer in de laatste twintig jaar een stapje omlaag. Sheffield verloor zater dag op eigen veld met 12 van Chelsea, Coventry stelde zich, net als Stoke, vei lig door een gelijk spel zonder doelpun ten. Southampton was de tegenstander van Coventry. Opswich Town eindigde op de eerste plaats in de tweede divisie en promo veert evenals Queens Park Rangers, dat in twee seizoenen van de derde naar de eerste divisie doorstoomde. Opswich Town was landskampioen in 1962 maar degradeerde het jaar daarop. Voor Blackpool verliep de promotiewedstrijd dramatisch. De ploeg die vorig jaar naar de tweede divisie afdaalde, ver gaarde evenveel punten als Queens Park Rangers, maar het doelgemiddel- de besliste in het voordeel van de Lon- denaren. De stand in de top van de eerste divi sie is: 1. Manchester Vity 4258; 2. Manchester United 4256; 3. Liverpool 41—55; 4. Leeds United 42—53; 5. Ever- ton 41—50; 6. Chelsea 42—48. Arsenal West Bromwich Albion 2-1; Burnley Leeds United 3-0; Leicester City Stoke City 0-0; Liverpool Not tingham Forest 6-1; Manchester United Sunderland 1-2; Newcastle United Manchester City 3-4; Sheffield United Chelsea 1-2; Southampton Coventry City 0-0; West Ham United Everton 1-1; Wolverhampton W Tottenham H 2-1. ADVERTENTIE FC Nürnberg heeft in de Westduitse Bundesliga zijn voorsprong van drie punten op Werder Bremen behouden. De ploeg van Max Merkel won op eigen terrein voor 30 000 toeschouwers met 2-1 van Hannover '96, terwijl de Noord- duitse ploeg in Bremen Borussia Dort mund met dezelfde cijfers versloeg. FC Nürnberg dankte de overwinning aan de Hannover-speler Laszig, die 13 minuten voor het einde bij een gelijke stand (1-1), dt bal in eigen doel schoot. De club had gedurende de gehele wed strijd 'n overwicht getuige de hoek- schoppenverhouding 15-2 maar strui kelde steeds op de hechte verdediging van Hannover '96, waarin doelman Helmschrot uitblonk. In de 37e minuut schoot oud-international Heinz Strehl tegen de paal, maar drie minuten later had FC Nürnberg wel succes toen Franz Brungs uit een hoekschop van Cebinac inkopte (1-0). N.a de hervatting slaagde Hannover '96 er in de druk wat lichter te maken. Bij een van zijn uitvallen bracht Sie- mensmeyer met een boog bal de stand in evenwicht. Na de gelijkmaker viel FC Nürnberg fel aan, maar doelpunten ble ven uit. Tot de voor Hannover '96 ongelukkige 77e minuut. De 22 000 aanhangers van Werder Bremen zagen hun ploeg bij de rust te gen een achterstand van 0-1 aankijken na een doelpunt van Sigi Held. In de tweede helft gaf de conditie en het feit dat Werder over betere individuele spe lers beschikte dan Borussia Dortmund, de doorslag. Rupp, evenals Held bij Borussia Dortmund, uitblinker, en Lorenz bezorgden Werder Bremen de winst. Sensationeel verliep het duel tussen Alemannia Aachen en MSV Duisburg. Reeds na tien minuten stond de Akense ploeg met 20 voor. Nog geen kwartier later was het echter weer gelijk. Direct na het tweede doelpunt van MSV Duis burg nam Alemannia opnieuw de lei ding. Weer kwamen de Duisburgers op gelijke hoogte. Toen Krott vijf minuten voor tijd'Alemannia op 4-3 bracht leek de strijd beslist. Budde dacht er echter anders over en bracht drie seconden voor het laatste fluitsignaal de eind stand op 4-4. De stand aan de kop is: 1. FC Nürn berg 32 wedstr 43 pnt; 2. Werder Bre men 3240; 3. Borussia Mönchen Glad- bach 3239; 4. Bayern München 3237; 5. Eintracht Frankfurt 3235; 6. Ein- tracht Braunschweig 3235. Eintr. Braunschweig Eintr Frank furt 0-0; 1. FC Nürnberg Hannover '96 2-1; Bor. Mönchen Gladbach 1 FC Köln 1-0; Alemannia Aachen MSV Duisburg 4-4; München '60 Hambur ger SV 0-11 FC Kaiserslautern Bay ern München 2-2; Schalke '04 Borus sia Neunkirchen 2-0; Werder Bremen Bor. Dortmund 2-1; VFB Stuttgart Karlsruher SC 3-2. Bologna Mantua 1-0; Cagliari In ternazionale 3-2; Lanerossi Fiorenti- na 1-0; AC Milan Varese 1-0; Napels Brescia 0-0; Sampdoria Atalanta 0-0; Spal Ferrare Juventus 0-1; Tori no Roma 2-1. De eindstand op kop luidt: 1. en kam pioen: AC Milan 46 p; 2. Napels 37; 3. Juventus 36; 4. Fiorentina 35; 5. Inter- nazionale en Bologna beide 33; 7. Tori no en Varese beide 31. St. Truiden Racing White 4-2; Ant werp FC Lierse SK 3-1FC Mechelen Anderlecht 00; StandardWaregem 1-2; FC Brugge Beerschot 3-1; Olym pic Charleroi FC Luik 0-1; Beveren Waas Charleroi SC 2-0; Daring Be ringen 0-2. De stand na de voorlaatste competi tiedag op kop: 1. Anderlecht 44 p; 2. FC Brugge 43; 3. Standard 38. Is de be slissing voor het kampioenschap nog niet gevallen, wel zijn reeds bekend de degradanten, namelijk Antwerp FC en Olympic Charleroi. Hun plaatsen in de eerste klasse zullen worden ingenomen door La Gantoise en Union St Gilles. Benfica heeft zondag op de laatste dag van de Portugese voetbalcompetitie zijn landskampioenschap geprolongeerd. Het eindigde tenslotte nog met een voor- sprorfg van 4 punten op Sporting, door dat Benfica de laatste wedstrijd won, terwijl Sporting verloor. Eusebio scoor de tegen Varzim zes van de acht doel punten en bracht daarmee zijn totaal aan doelpunten in deze competitie op 42. Barreirense Guimareas 1-2; Benfi ca Varzim 8-0; Setubal Porto 1-2; BelenensesSporting 4-0; Academica Leixoes 1-0; Tersense Sanjoanense 2-2; Braga CUF 1-1. De eindstand aan de kop is: 1. Benfi ca 41; 2. Sporting 37; 3. Porto 36; 4. Academica 35; 5. Setubal 34.

De Vallei | 1968 | | pagina 8