Nederlandse hockeyjeugd goed op dreef tegen West-Duitsland vieux Fransman Jourden won Vierdaagse v. Duinkerken Twee Nederlandse boksers in finale Australiër Paul Nawllns won Trophy of the Dunes Graham Hill won Spaanse Grand Prix Merckx winnaar Ronde van Romandië VREDESTEIN Belg De Coster crosste naar winst Krekels eerste in Omloop van de Kempen Frankrijk plaatste zich voor Mexico Geert Udding weer sneller op 800 meter Piet van der Kruk naar 475 kilogram Joel Robert eerste in Frankrijk Rusland in halve finale Europa Cup voor landenploegen Opmerkelijke daling van strafzaken in betaald voetbal zoudtU willen zeggen, en dan spreekt U van: DE GRAAUWE HENGST Negentien sneuvelden vroegtijdig Kansloos Naar canvas Alleen Lubbers Sensationeel 10.80 11.30 Stichts Racing Team Show Leferink won in Berlijn MAANDAG 13 MEI I9Ó8 APELDOORN De Nederlandse hockeyjeugd (A- en B-elftallen), die zondag in Apeldoorn met vier elftallen tegen de Westduitse jeugd speelde, heeft drie overwinningen behaald en één nederlaag geleden. Vooral het meisjes A-elftal speelde bijzonder sterk. De fel aanvallende Nederlandse ploeg won met 5-0, na een ruststand van 4-0. Marjolein Schutte van Laren scoorde driemaal, terwijl Dorette Wol- tring (Uden) en Nel van Kollenburg (Den Bosch) de overige treffers voor hun rekening namen. Ook het jongens A-elftal was duidelijk sterker dan de tegenstander. Molkenboer (Tilburg) en Kruize (HHYC) brachten de ruststand op 2-0. Molkenboer voegde daar in de tweede helft nog een doelpunt aan toe (3-0). Zondagmorgen kwam eerst het meisjes A-elftal binnen de lijnen. Direct na het beginsignaal trokken de Nederlandse meisjes ten aanval. Met open acties over de vleugels zetten ze het Duitse doel onder druk en na 15 minuten spelen besloot de linksbuiten van Nederland, Corrie Witgen een ac tie met een prachtige voorzet, waaruit de bal door Marjolein Schutte (Laren) keurig werd ingeschoten 1-0. Nederland ging door en het was Corrie Witgen, een van de uitblinksters in het Neder landse team, die een solo van haar zag eindigen in een strafcorner. Dorette Woltring (Uden) sloeg kei hard in: 2-0. Nel van Kollenburg ('s Hertogenbosch) gaf een mooie voorzet aan Marjolein Schutte, die haar tweede doelpunt maakte 3-0. Nog was de doelpuntenhonger van de Ne derlandse meisjes niet gestild. Met mooie aanvallen werd het Duitse elf tal overklast. Nel van Kollenburg be sloot een solo-actie met een 4e doel punt. Na de pauze hadden de Duitse meis jes meer vat op het spel. Door een paar fikse regenbuien was het veld er niet veel beter op geworden. Nog een maal vond Nederland het Duitse doel, door Marjolein Schutte. Ook het meisjes B elftal was sterker dan de Duitse ploeg. Door doelpunten van M. v. d. Vorm (Zandvoort) en K. de Wolf (MYZA) liep het uit tot 2-0. Kort voor de pauze kwamen de Duitse meisjes even fel opzetten, maar succes hadden ze'niet. Na de pauze liep Nederland al spoe dig uit tot 3-0 door een doelpunt van B. van 't Hek (Be Fair). ADVERTENTIE vieux étalon vieux brandy special Ook de Nederlandse A jongens won nen van hun Duitse tegenstanders. De Nederlanders kregen al meteen na het beginsignaal een klein ruggesteuntje. Bij de eerste de beste aanval schoot .J Molkenboer (Tilburg) de bal kei hard achter de Duitse keeper. Een strafcorner werd door de Duitse kee per onschadelijk gemaakt. Na 15 mi nuten spelen werd een prachtige goal, echter wegens sticks, afgekeurd. Toch kwam Nederland, door een strafcorner op 2-0. T. Kruize (HHYC) was er de maker van. Duitsland kwam dicht bij een tref fer, maar de uit een strafcorner, kei hard ingeslagen bal werd door keeper Hoek (Amsterdam) uitstekend gestopt. Na de rust was het een gelijk op gaande strijd, die zich hoofdzakelijk op het middenveld afspeelde. Nog een maal werd de Duitse achterhoede om speeld en dat betekende 3-0. De maker van deze goal was J. Mol kenboer. Het Nederlandse jongens B elftal was het enige elftal, dat zijn meerdere moest erkennen in de Duitsers. Voor de pauze wist het de score be perkt te houden tot 0-1. Na de pauze liepen de Duitsers ook tot 0-4 3 goals uit een strafcorner en 1 uit een straf- bal. Kort voor tijd redde linksbuiten Van Egdom (HTCC) de eer voor Neder land: 4-1. Eveneens op de AMHC velden werd zaterdagmiddag de hockeywedstrijd gespeeld tussen het Nederlands mili tair elftal en het Nederlands C-elftal. De militairen waren, vooral in de eer ste helft, een stuk sterker, maar door te individualistisch spel gingen vele kansen verloren. Pas na 25 minuten spelen kreeg het C-elftal zijn eerste reële kans. Na de pauze kwam er in het spel- beeld geen wijziging. Geen van beide ploegen wisten te scoren, zodat de wed strijd eindigde zoals ze begonnen was: 0-0. Hoogtepunt. De wedstrijd Laren-HDM (Den Haag) om de HTCC-beker was het hoogtepunt van de zondagmiddag. Het was een boeiende wedstrijd. Laren, dat met maar liefst vier internationals Jan Piet Fokker, Theo Terlingen, Kick Thole en Tippy de Lanooy Meyer binnen de lijnen trad, speelde over het algemeen sneller dan HDM en demon streerde een uitstekende techniek. Toch was het HDM, dat de score opende. In de 20e minuut doelpuntte Wim Veentjes uit een strafcorner. Jan Piet Fokker, de aanvoerder van het Nederlandse elftal, bracht even later de score in evenwicht. In de 32e mi nuut hielp Kick Thole zijn club, na drie HDM-spelers gepasseerd te zijn, aan een 2-1 voorsprong. En het was dezelf de speler, die ook het derde doelpunt voor Laren scoorde en daarmee de eindstand op 3-1 bepaalde. Bij de dames ging de Parnasiaprijs, zoals verwacht, naar het sterke Utrechtse Voordaan, dat superieur was £an het Arnhemse Upward. Het Utrechtse team, waarin international Heieen van Rooy een klasse apart is verleden jaar landskampioen, terwijl Upward in de tweede klasse speelt. Upward kwam sporadisch tot een aan val. Na een kwartier spelen ging het de Arnhemse meisjes wel iets beter af, maar de defensie van Voordaan week geen duimbreed. Irene Koek scoorde al direct uit een strafcorner. Heieen van Rooy nam de volgende drie goals voor haar rekening. Gerrie van Otteveld redde de eer voor Upward. De Veteranenbeker kwam in bezit van BHMC uit Bloemendaal, dat ver leden jaar in de finale verloor, 't Hil- versumse Be Fair toonde zich een ge lijkwaardige tegenstander, maar de „oudjes" van BMHC bleken tenslotte GENÊVE De Belgische wereldkam pioen op de weg, de 23-jarige Eddv Merckx, is winnaar geworden van de Ronde van Romandië. In de zondag gereden vierde en laatste etappe, die leidde van Crans naar Genève over een afstand van 232 km en gewonnen werd door de Italiaan Gianni Motta, hand haafde hij zich op de eerste plaats in het eindklassement. De uitslag van de laatste etappe luidde: 1. Gianni Motta (It.) 5 uur 58 min. 21 sec.; 2. Franco Bitossi (It.) z.t.; 3. Noel van Clooster (Belg.) 5.58.32; 4. Jos Plankaert (Belg.) z.t.; 5. Roger Sweerts (Belg.) z.t. Eindklassement: 1. Eddy Merckx (Belg.) 21.55,58; 2. Raymond Delisle (Fr.) op 1 min. 14 sec.; 3. Robert Hagmann (Zwits.) op 1.27; 4. Marino Diaz (Sp.) op 2.38; 5. Eddy Schutz (Lux.) op 2.43. Spelmoment uit de wedstrijd tussen de meisjes van Nederland A en van West- Duitsland A. over de meeste adem te beschikken. Ze wonnen met 3-2.- De Amsterdam-beker ging voor een jaar naar Groen Geel uit Den Haag, dat na een gelijkopgaande strijd met 1-0 van het Haarlemse Alliance won. HOD 2 uit Valkenswaard toonde zich oppermachtig tegen Kameleon 3 uit Hilversum (5-0) en mocht de Josseling De Jong beker mee naar huis nemen. De Treslingbeker tenslotte ging naar 't Gooische, dat in de verlenging met 2-1 zegevierde over Uden. ADVERTENTIE autobanden tw hidckt oWl kit stmt MILAAN De Belg Roger de Cos- ter heeft de zondag te Gallarate nabij Milaan gehouden Grote Prijs van Ita lië motocross in de 500 cc-klasse, tel lend voor het wereldkampioenschap 1968, gewonnen. De wedstrijd werd in stromende regen gehouden. De eind stand luidt: 1. Roger de Coster (Belg.) op CZ 2 pnt.; 2. Alan Clough (G.-B.) op Hussvarna 6; 3. Pater Dobrj (Tsj.- Sl.) op CZ 8; 4. Vaclav Svastal (Tsj.-Sl.) op CZ 9; 5. Hewin Schmider (W.-Dld.) op CZ 13. Slechts vijf van de 27 rijders, die aan de start kwa men, reden de wedstrijd op het zeer zware parcours uit. VELDHOVEN Met veel machts vertoon heeft de 20-jarige Jan Krekels de twintigste editie van de klassieke Omloop van de Kempen op zijn naam gebracht. Hij won in Veldhoven de sprint van een kopgroep van tien ren ners. Krekels imponeerde in de slotfase van de ondanks de sterke wind zeer snel gereden course door de wijze waar op hij alleen de achterstand op een groepje met Holst. Koot, Van de Burg, Zoetemelk en Prins wegwerkte. Hij leidde dat ploegje vervolgens naar de koplopers Gerrits, Van der Donk, Ta bak, Nieuwkamp en De Koning, die na 135 km uit het peloton ontsnapten en snel een minuut voorsprong namen. Krekels controleerde daarna elke po ging tot ontvluchten. In de sprint toon de hij zich duidelijk de meerdere van zijn tegenstanders. De uitslag: 1. Jan Krekels (Born) in 4.10.49; 2. Matje Gerrits (Oploo); 3. Joop Zoetemelk (Rijpwetering); 4. Ti- no Tabak (Amsterdam); 5. Daan Holst (A'dam); 6. Wim Prinsen (Hank); 7. Peter v. d. Donk (Rosmalen); 8. Jef v. d. Burg (Berkel); 9. Henk Nieuwkamp (Borne); 10. Klaas Koot (Valkens waard), allen in dezelfde tijd als Kre kels; 11. Frits Hoogerheide (Hoens- drecht) 4.11.33; 12. Cor Baars (Haar lem) z.t.; 13. Cees Koeken (Acht maal) 4.12.04; 14. Cees van Dorst (Zun- dert) z.t.; 15. Leen Poortvliet (Herkin- gen) z.t. DUINKERKEN De Fransman Jean Jourden is winnaar geworden van de Vierdaagse van Duinkerken, nadat de Italiaan Durante de zondag gereden zevende en laatste etappe (Duinkerken Hondschoote Duin kerken: 76 km) op zijn naam had ge schreven. Het is de eerste overwinning van Jourden bij de beroepsrenners, na dat hij in 1962 wereldkampioen op weg bij de amateurs was geworden. Jean Jourden heeft zijn slag gesla gen in de voor-laatste etappe. De winst die hij hierin boekte op de concurren tie. bracht hem van de achtste naar de eerste plaats in de algemene rang schikking. Jourden gaf het sein tot de ENSCHEDE Dit weekeinde heeft dan eindelijk de verwachte kwaliteit in het vijfdaagse toernooi van de N.B.B. gebracht en de finales, die vandaag !f de Haagse Dierentuin worden gehouden, zullen ongetwijfeld boksen op hoog niveau brengen. De Oosteuropese landen zjjn uiteraard het sterkst vertegenwoordigd in de eindstrijden. Vooral de Russen en Roemenen, respectievelijk met zes en vijf boksers. Van de 21 Nederlanders, die de afgelopen dagen in de ring kwamen, sneuvelden er liefst 19. Alleen Johnny van Schalk (Welter), die vrij gelukkig lootte en zwaargewicht Rudi Lubbers haalden de finales. Van hen is Van Schaik zonder meer kansloos tegen de hardslaande Deen Hansen, terwjjl Lubbers het moet opnemen tegen Vadim Emeljanov, winnaar van het brons in Tokio. De jonge lichtgewicht Dirk de Vos, die zaterdag verraste door een knappe overwinning op de Tsjech Aksamit, was zondagavond kansloos tegen de Olympische kampioen Joseph Grud- zien. De Pool, die in Maastricht aan vankelijk wat moeite had met de fy siek veel sterkere Doorenbosch, had met De Vos geen medelijden. Grudzien was kennelijk uit op een snelle beslis sing. Na nauwelijks een minuut dwong hij de Amsterdammer al tot acht tel len rust met een rechtse hoek op de kaak. Trainer Nelis Bisschop gooide toen direct de handdoek. De tweede Nederlandse lichtgewicht, Gerard Bok, had tegen de stijlvolle Rus Khromov ook niets in te brengen. De Rotterdammer moest eerst enkele linkse directen nemen en gin toen neer op een rechtse hoek, waarna ook hij de strijd staakte. Boksen van zeer hoog niveau gaven de lichtwelters Kulej (Polen) en Kajdi (Hongarije) te zien. De Pool, Olym pisch kampioen in zijn klasse, bestook te zijn tegenstander Winter twee ron den lang met razendsnelle series. In de derde ronde brak de weerstand van de Tsjech en Kulej beslist de partij met een rechtse hoek op de kaak. Kajdi, die in Maastricht nog geen minuut in de ring had gestaan, vatte de wedstrijd tegen de zwakke Belg Thijs op als een training. De Hongaar gaf een vlekkelo ze demonstratie, waarin hij weigerde zijn tegenstander k.o. te slaan. Dat Thijs in de tweede ronde na een recht se hoek op de maag toch neerging, be schouwde Kajdi kennelijk als een onge luk. In de slotronde bepaalde hij zich er dan ook alleen maar toen om te la ten zien hoe en waar een stoot ge plaatst moet worden. Herman Schregardus, die op de ope ningsavond de Tsjech Crecl tweemaal neerhaalde, kreeg tegen de Roemeen Covaci-overwinnaar door knock out in de eerste ronde van Jansen geen kans voor zijn gevaarlijke stoten. In de tweede ronde moest de Amsterdam mer zelf naar het canvas na een recht se hoek op de kaak. De veelvuldige Nederlandse kampioen, die zich van de knock down knap herstelde, bleef het moedig proberen, maar was tegen de hardslaande Covaci, die bovendien over een goede techniek beschikt, kansloos. Van de grote Nederlandse afvaardi ging drong lichtwelter Van Schaik als eerste door tot de finale na een bijzon der slechte partij tegen de Groninger Lerlach. Wat het tweetal Liet zien had niets meer met boksen te maken en Van Schaik zal vandaag in de Haagse Dierentuin wel ervaren hoe lang de weg naar de top nog is. Van de drie Nederlanders, die na de pauz in de ring kwamen, haalde al leen Rudi Lubbers de eindstrijd. De blonde Amsterdammer kreeg in de 19- jarige Duitser Hussing een zeer lastige tegenstander, die met zijn 1.96 meter niet alleen bijna twee koppen groter was, maar tevens 22 kilogram zwaar der dan de Nederlander, die met zijn 83 kilogram net boven de grens van 't zwaargewicht kwam. De rechtsvoor- staande Hussing hield Lubbers twee ronden lang met zijn rechtse goed op afstand en de Nederlandse kampioen kon alleen scoren wanneer hij zijn te- gestander tegen de touwen zette. Pas in de slotronde kon Lubbers even over tuigen, toen hij de Duitser op het li chaam trof. Hussing ondervond even hinder van de treffer, maar Lubbers kon het gevecht niet afmaken. De jury zag met drie tegen twee stemmen in Lubbers de winnaar. Jan van Ispelen, die last had van 'n lichte blessure in de rechterbovenarm, kon alleen met zijn linkse niet van Stroemkis winnen. De Rus, die op de openingsavond twee keer geveld werd door Henko Baars, bokste aanvankelijk zeer voorzichtig, maar toen hij door kreeg dat de Haarlemmer helemaal geen punch had, durfde hij meer risico te nemen. Stroemkis nam het initiatief en won verdiend. Nico Alocerij bracht het tegen de Poolse juniorkampioen Hebei slechts tot de tweede ronde. Hebei waakte er in de eerste ronde goed voor uit de buurt van de hardslaande Nederlander te blijven, doch pakte in de volgende ronde de eerste kans toen Aloserij in een hoek gedrongen was. De Amster dammer ging neer na een linkse op de lever, kwam weliswaar weer overeind maar was volkomen weerloos. De Hon gaarse arbiter Sermer greep toen te recht in. Sensationeel verliep het treffen tus sen de welters Jablokov (Rusland) en Hansen (Denemarken). De Deen moest in de eerste ronde acht tellen rust ne men, doch kwam daarna furieus terug. In de tweede ronde stond Jablokov aan de rand van de k.o. toen hij zeker vijf keer een rechtse hoek op de kaak moest nemen. De sensatie kwam echter pas in de slotronde. Eerst moest Han sen opnieuw naar het canvas maar de Deen vocht zich schitterend over de knock down heen en velde Jablokov twee keer kort na elkaar met een tweede groggy na rechtse hoek op de kaak. De keer was beslissend. Volkomen werd Jablokov uitgeteld. EISENSTADT Frankrijk heeft zich zondag geplaatst voor het Olympische voetbaltoernooi in Mexico door in de tweede kwalificatiewedstrijd tegen Oos tenrijk een gelijk spel (1-1) te bereiken. De Fransen hadden de thuiswedstrijd tegen de Oostenrijkers reeds met 3-1 gewonnen. beslissende ontsnapping, waarin hij Wagtmans meekreeg, gevolgd door de Belg Huysmans. Dit drietal betwistte de eindsprint te Hazebrouck, die ge wonnen werd door Wagtmans. De be langrijkste winst was echter voor Jourden, die in de laatste etappe zeer strijdvaardig was en de strijd geheel onder controle hield, waardoor zijn eerste plaats niet meer in gevaar kwam. De uitslagen van de twee etappes van zondag luidden: Zesde etappe: 1. Wagtmans (Ned) 116 km in 3.37.06; 2. Huysmans (Belg) 3.37.12; 3. Jourden (Fr) 3.37.17; 4. Godefroot (Belg.) 3.38.56; 5. Leman (Fr) 3.39.01; 6. Grosskost (Fr) z. t.; 7. Theilliere (Fr) z. t.; 8. Wolfshohl (Did) z. t.; 9. Poulidor (Fr) z. t.; 10. Bernard Guyot (Fr) z.t.; 11. Van Vreckom (Belg) z. t.; 12. Jun- kermann (Did.) z.t.; 13. Van Rijke- ghem (Belg.) 3.39.25. Zevende en laatste etappe: 1. Durante (Belg) 76 km in 1.48.04; 2. May (Did) 1.48.08; 3. Van Springel (Belg) 1.49.02; 4. Van Rijkeghem (Belg) z. t.; 5. Godefroot (Belg) z. t. Vervolgens het gehele peloton in de zelfde tijd. Eindklassement: 1. Jourden (Fr) 24 uur 21 min 42 sec.; 2. Van Vreckom (Belg) 24.22.48; 3. Poulidor (Fr) 24.22.55; 4. Van Sprin gel (Belg) 24.23.05; 5. Riotte (Fr) 24.23.20; 6. Godefroot (Belg) 24.23.26; 7. Van Rijkeghem (Belg) 24.23.29; 8. Seis (Belg) 24.24.22; 9. Bocklant (Belg) 24.24.54; 10. Bernard Guyot (Fr) 24.25.24; 12. Rini Wagtmans (Ned) 24.25.25; 18. Jos van der Vleuten (Ned) 24.28.38; 24. Eddy Beugels (Ned) 24.31.02. AURICH De 21-jarige Geert Ud ding heeft zondag tijdens atletiekwed strijden in het Westduitse Aurich de 800 meter gewonnen in 1 min. 50.4 se conden, de snelste Nederlandse seizoen- tijd. Udding had enkele weken terug reeds 1.50.6 op deze afstand gelopen. Tijdens dezelfde wedstrijden vestigde Egbert Nijstadt een nieuw persoonlijk record op de 5000 meter met een tijd van 14.28.6. Bij de dames won Hilly Gankema de 100 meter in 12,1 secon den en sprong 1.60 meter hoog. Tijdens de Limburgse clubkampioen schappen in Sittard heeft Maria Gom- mers de 800 meter gewonnen in 2.08.1. Zij liep dit seizoen reeds 2.07.0. De 800 meter bij de heren leverde een over winning op voor Kees van Loon. Zijn tijd was 1.52.2. Servee Wijssen sprong met de polsstok 4.00 meter hoog. ZANDVOORT Paul Hawkins deed alles wat van hem verwacht werd. Hij stelde de manager van het Ford-team ruimschoots tevreden door met zijn ro de Ford GT 40 op grootste wyze win naar te worden van de Trophy of the Dunes, het hoofdnummer van de inter nationale autoraces op Zandvoort van de rensportwagens. De 9.000 toeschou wers, die de tribunes bevolkten ver plichtte hij aan zich door de wijze waarop de zege tot stand kwam. Veertig ronden lang heeft de donke re Australiër felle strijd geleverd met de machtige Ferrari 275 LM, van David Piper, die hem slechts enkele tientallen meters voorsprong toestond. Hij gunde de bezoekers zelfs nog een extraatje door na 31 ronden bij het in gaan van de Hunserug zich door Piper te laten verrassen. Nog geen volle ron de was de ereplaats voor de Ferrari. Opnieuw toonde de 31-jarige Australiër zijn overmacht Hij stuurde al voordat het lange rechte eind voor de tribunes bereikt was zijn Ford langs de zich wanhopig verdedigende Ferrari. In de laatste ronde bleek dat de krachtproef te veel van Piper en nog meer van diens wagen had gevergd. Hawkins, die tevoren nog geen seconde winst had kunnen boeken, liep van zijn rivaal weg en vergrootte het verschil tot 200 meter. Toch was de internationale race van de rensportwagens niet het sportieve hoogtepunt van de dag. Daarvoor zorg den de Fiat Abarth's van het Stichts Racing Team, gereden door Toine He- zemans en Ab Goedemans, en Hans Os kamp met zijn Austin Cooper S. Het begon al bij de start, waarin de cou reurs van het Stichtse team de afstand tussen beide wagens snel verkleinden om de concurrentie geen kans te geven de eerste plaatsen te bezetten. Oskamp kwam desondanks als tweede de Tar- zanbocht uit met geringe achterstartd op Goedemans. De strijd zou de volle twaalf ronden duren. Aanvankelijk scheen een nieuwe triomf voor Goede mans waarschijnlijk. Oskamp greep weliswaar elke gelegenheid aan om de aanval in te zetten, doch veel kansen kreeg hij niet. Zijn gelijkwaardige wagen beide rijders kwamen tot 1.49.9 in de trai ning kon ook op het lange rechte eind geen winst behalen. Goedemans zwalkte, tot groot enthousiasme van het publiek, van links naar rechts over de baan om het Coopertje uit zijn slip stream kwijt te raken en ontnam Os kamp daardoor tevens elke mogelijk heid om te passeren. Toch werd Goedemans geen winnaar. De zege was ditmaal voorbestemd voor Toine Hezemans, die zijn teamge noot in de internationale wedstrijden om de Europese bekers steeds de eer ste plaats moet laten. In de slotfase voerde het tweetal een show op, die zo goed gebracht werd, dat de toeschou wers er volkomen in geloofden. Heze mans kon plotseling zijn honderd me ter achterstand goed maken en ging in de voorlaatste ronde als eerste langs de tribunes. Dat betekende tevens dat de arme Oskamp terugviel in derde positie. Een klassezege hield hij in ieder geval nog wel aan het spetacu- laire gevecht over. Voor verrassingen zorgde op deze ge slaagde racedag zelfs de wedstrijdlei ding. In het slotnummer van de zwaar dere toerwagens viel de geblokte finish- vlag pas nadat dertien ronden waren afgelegd, hoewel het programma er slechts twaalf vermeldde. Het onge luksgetal angstvallig vermeden in de autosport, waarin geen rijder onder nummer 13 wil starten bracht de officials van de Nederlandse Autoren- sport Vereniging geen onheil. De posi ties aan de kop van het veld wijzigden niet, zodat problemen uitbleven. De uitslagen waren: standaardauto mobielen (12 ronden. 50,32 kilometer) tot 850 cc: 1. „Cento" (Fiat 850) 28.52.2 (gem 104.507 kmyuur); 2. Ing. Visser (Morris 850); 3. Mathot (Austin Seven). Snelste ronde: Visser 2.21.8 (gem 106,540 km/uur). 850 tot 1000 cc: 1. Kok (Simca 1000 GLS) 27.51.6 (gem. 106.361 km/uur); 2. Boshuis (NSU 1000); 3. De Jong (Simca 1000 L). Snelste ronde: Kok 2.17.3 (gem 109.940). 1000 tot 1300 cc: 1. Van de Pol (Opel Kadett) 27.50.2 (107.950 km/uur); 2. Hartog (Opel Kadett); 3. Haye jr (Opel Kadett). Snelste ronde: Van de Pol 2.16.8 (110,431 km/uur). MADRID Ruim zestigduizend toe schouwers hebben zondag Graham Hill in een Lotus Ford de Grote Prijs van Spanje zien winnen. De 39-jarige Britse coureur nam al direct na de start op het moeilijke. 3400 meter lange Jarama cir cuit bij Madrid de leiding van het uit 13 wagetis bestaande veld en heeft die niet meer afgestaan. Alleen tussen de zeventigste en tach tigste ronde kreeg de ex-wereldkampi- oen het even moeilijk toen Dennis Hui- me, die achter het stuur zat van een McLaren-Ford, Hill kwam bedreigen. De besnorde Brit sloeg de aanval echter op glorieuze wijze af en had op de eindstreep na 90 ronden (308,8 km) een ruime voorsprong op Hulme. De Nieuwzeelander was overigens de enige die in dezelfde ronde fcls de winnaar kon finishen. De op de 3e plaats eindigen de Brian Redman (Cooper BRM) en de als vierde geklasseerde Italiaan Ludovi- co Scarfotti (Cooper BRM) noteerden 1 ronde achterstand en de Fransman Jean Pierre Beltoise (vijfde) werd in zijn Matra Ford zelfs op negen ronden gere den. De Nieuwzeelander Chris Amon, die in training de snelste tijden op de klokken had gebracht, moest evenals 7 andere coureurs de strijd wegens pech staken. Jack Brabham startte helemaal niet omdat in de nacht voor de wedstridd zijn wagen plotseling explodeerde. Brabham's monteurs hebben nog wel geprobeerd de wagen rijklaar te krijgen maar het opnieuw in elkaar zetten van de motor vergde meer tijd dan was voorzien. De uitslag: 1. Hill (GB) Lotus Ford de 308,8 km in 2 uur, 15 min en 20.1 sec (gem. 135.842 km'uur); 2. Hulme (Nw.-Zeel) McLaren-Ford 2.15.36,0; 3. Redman (GB) Cooper BRM op één ron de; 4. Scarfotti (It.) Cooper BRM op één ronde; 5. Beltoise (Fr) Matra Ford op negen ronden. Slechts 5 van de 13 ge starte wagens gingen door de finish, de overige 8 vielen uit. De stand in het wereldkampioenschap luidt, na de Grote Prijs van Spanje: 1. Hill (GB) 15 p; 2. Clark (GB) 9; 3. Hulme (Nw.-Zeel) 8; 4. Redman (GB) en Rindt (Oost) 4. BREDA Zwaargewicht Piet van der Kruk heeft tijdens de gewichthef interland in Breda tegen Luxemburg zijn vier eigen Nederlandse records verbeterd. De Delftenaar kwam tijdens de wedstrijd tot een totaal van 475 ki logram op de drie Olympische oefenin gen (155 - 140 - 180) en verbeterde daarmee zijn eigen record met vijf tien kilogram. Daarnaast vestigde Van der Kruk, buiten de wedstrijd, nog nieuwe records op de drie onderde len. Bij het drukken kwam hij tot 156.5 kg (oude record: 151), bij het sto ten tot 181 kg (oude record 172.5 en bij het trekken tot 141 kg (oude re cord: 137). In deze ontmoeting, door Nederland met 5-2 gewonnen, vestigde ook mid dengewicht Jan Kohle een nieuw Ned. record. Bij het drukken kwam hij tot 111 kg. twee kilo meer dan Jan Nolten drie jaar terug. Toerwagens (12 ronden/50,32 kilome ter) tot 850 cc: 1. Swart (Fiat Abarth TC) 23.52.7 (126,433 km/uur); 2. Jonker (Fiat Abarth 850 TC); 3. Akersloot (Morris Minor). Snelste ronde: Swart 1.57.9 (128,030 km/uur). Derde race: (12 ronden/50,32 km) formule vee: 1. Bates met Austro 22.58.3 (gem 131.421 km/u); 2. Ever wijn Lange met Austro. Snelste ronde: Bates 1.53.3 (133.228 km/u.) Tot 1300 cc: 1. Toscani met El va 24.32.1 (gem 123.046 km/u.); 2. Op een ronde: Valkema met DKW Special. Snelste ronde: Toscani 1.57.2 (128.795 km/uur). Boven 1300 cc: 1. Van Straaten met Lotus Vege Ford 22.53.2 (gem 131.913 km/u). Snelste ronde: Van Straaten 1.51.6 (gem 135.258 km/u). Vierde race: (12 ronden 50.32 km) Toerwagens: 800-1000 cc: 1. Heze mans met Fiat Abarth 1000 22.10.9 (136.091 km/u); 2. Goedemans met Fiat Abarth 1000 3. Dijkstra met Fiat Abarth 1000. Snelste ronde: Goede mans 1.49.1 (138.356 km/u). 1000-1300 cc: 1. Oskamp met Austin Cooper S 22.11.2 (gem 136.071 km/u); 2. Koolhaas met Morris Cooper S. Snel ste ronde: Oskamp 1.49.3 (gem. 138.104 km/u). Vijfde race: Trophy of the Dunes: Rensportwagens boven 1300 cc: 40 ron den 1. Paul Hawkins (Austr.), Ford GT 40, 1.04.34.7 (155.828 km/u); 2. Da vid Piper (GB), Ferrari 275 LM; 3. Eric Liddell (G.B.), Ford GT 40; 4. Erich Bitter (W-Dld), Porsche 906, op een ronde; 5. John Hine (GB), Lotus Europe 47, op een ronde. Snelste ron de: Hawkins 1.34.9 (159.059 km/u). Rensportwagens tot 1300 cc: 36 ron den gereden: 1. Swart, Fiat Abarth 1000 sport, op 4 ronden; 2. Alexander (GB), Diva Sport, op 4 ronden. Snelste ronde: Swart 1.47.1 (140.940 km/u). GT boven 1300 cc: 36 ronden gere den: 1. Ben Pon, Porsche 911 S. Snel ste ronde: Pon 1.46.6 (141.603 km/u). Zesde race (12 ronden, 50.32 km), 1300-1600 cc: 1. Chiotakis Alfa Romeo GTA 22.04.4 (36.778 km/u); 2. Muller Alfa Romeo GTA; 3. Beers Ford Mus tang, op een ronde. Snelste ronde: Chiotakis 1.48.6 (138.949 km/u). 1600-2000 cc: 1. v. d. Sluis Porsche 911 21.26.6 (140.786 km/u); 2. Koster BMW 2002. Snelste ronde: v. d. Sluis 1.45.0 (143.759 km/u. Boven 2000 cc: 1. Slotemaker Ford Mustang 22.04.3 (136.780 km/u). Snel ste ronde: Slotemaker 1.49.0 (138.484 km/u). THOUARS De Belg. Joel Robert heeft de zondag te Thouars gehouden motocross in de 250 cc-klasse om de Grote Prijs van Frankrijk, die mee telt voor de competitie om het wereld kampioenschap, gewonnen. De wereld kampioen 1967, de Zweed Torsten Hall man, moest in de tweede manche we gens motorpech de strijd staken. De uitslag luidde: 1. Joel Robert (België), 2. Anderson (Zweden), 3. Geboers (Belg.), 4. Kenecny (Tsjech.), 5. Bic kers (G.-B.), 6. Arbekov (Sovjet-Unie). De Nederlander Frans Sigmans be zette in het eindklassement van een in Borgloon gehouden interna tionale motocross in de 500 cc-klasse, die onder slechte weersomstandigheden werd gehouden, de vierde plaats, on danks zijn overwinning in de tweede manche met een snellere tijd (30 min. 18 sec.), dan de winnaar van de eerste manche, de Brit Anty Robertson (31 min.). In de eerste manche werd Sig mans echter slechts zevende met een tijd van 32.04. De eindstand luidde: 1. Herman Desoete (Belg.) op CZ 6 pnt. 2. Arthur Brewning (G.-B.) op Gree- ves 7 pnt. (62.10), 3. André Deville (Belg.) op CZ 7 pnt. (63.11), 4. Frans Sigmans (Ned.) op CZ 8 pnt. (62.23), 5. Frans Slechten (Belg.) op CZ 8 pnt. (62.38). MOSKOU Het Russische voetbal elftal heeft zich geplaatst voor de hal ve finales van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landen ploegen. Rusland versloeg zaterdag in Moskou Hongarije met 3-0. Bij de rust had Hongarije, dat de eerste wedstrijd met 2-0 had gewonnen, een achterstand van 0-1. Het Russische elftal speelt in de hal ve finale tegen Italië. Deze wedstrijd is op 5 juni in Napels. De andere halve eindstrijd, op 5 juni in Florence, gaat tussen Engeland en Zuid-Slavië. ZEIST In strijd met de voorspel ling dat de versterkte degradatie zou moeten leiden tot een duidelijke toene ming van het aantal strafzaken in het betaalde voetbal, blijkt dat de straf- commissie dit seizoen aanmerkelijk minder werk te hebben dan het vorige seizoen. Tot nu toe moesten er 121 straf zaken worden behandeld. In de over eenkomstige periode van het seizoen 1966-1967 waren het er 269. Wanneer men rekening houdt, dat er door het wegvallen van de betaalde jeugdcom- petitie minder wedstrijden zijn gespeeld, betekent dit een halvering. BERLIJN De 20-jarige Gert Lefe rink heeft zondag in Berlijn het crite rium van Charlottenburg over 112 kilo meter gewonnen. Henk Nieuwkamp eindigde met een ronde achterstand er moesten tachtig ronden worden gere den op de tweede plaats. Toen Leferink uit het peloton weg sprong gaven de andere Nederlanders hem een dekking in de rug door aan de kop van de hoofdmacht te gaan rij den om het tempo te drukken. Nadat Le ferink een ronde voorsprong had geno men, ging hij meteen door om enkele renners, die op him beurt het peloton waren ontvlucht, met succes in te ha len. De uitslag luidde: 1. Leferink Ned) 51 pnt; op een ron de: 2. Nieuwkamp (Ned) 35 pnt; 3. Dietmar (WDld) 27 pnt; 4. Schütze- berg (W.Dld) 27 pnt; 5. Huisjes (Ned) 20 pnt.

De Vallei | 1968 | | pagina 9