Kortsnoj liep verder van Reshevski weg □Dupli-kaairt Leen Pfrommer: „Ik zal trachten het allemaal waar te maken" Van Schaik verraste favoriet Hansen Anneke de Bruin werkt hard voor uitzending Olymp. Spelen SKF moest tegen Merino's gelijk spel toestaan (2-2) Damesteam won toernooi in Polen Grote belanqstelling in Duitsland voor bekerfinale OKKER-RIESSEN IN TWEEDE RONDE Stuttgart Mexico-Canada5-0 Killy coureur Drukke tijd voor DYSA 1 (zondag) DOVO, GVYV en YRC in bekerstrijd Renswoude en HDS deelden de punten Uitslagen wedvlucht van p.v. „De Snelpost" Pittig Jeugdtoernooi Feyenoord ADO en Holland Sport voorlopig niet samen op Zuiderpark Denk overal en altijd weer om het kind in 't verkeer Davis Cup FINALES BOKSTOERNOOI Saporojetz Content Aan de top Niet geschikt Magische grens VETERANENTOERNOOI Merino's-SKF Unitas-VSW Te laat Die slag is aan u, Mevr. M. Mik-den Besten uit Leerdam Basketball S. BOS GEGARNEERDE GEBAKKEN SCHOLFILETS (4 personen)1 Juniorenvoetbal EUROPESE INVESTERINGSBANK De uitgiftekoers nom. f 40.000.000,- 6%°/o 20-jarige obligaties 1968 981/4% DINSDAG 14 MEI i?68 AMSTERDAM De kans, dat de Amerikaanse grootmeester Samuel Reshevski alsnog stand kan houden teggen het schaakgeweld van reus Kortsnoj uit Lenin grad is minimaal. Gisteren werd in de bestuurskamer van het Olympisch stadion te Amsterdam opnieuw een vonnis over de New-Yorkse topman uitgesproken de stand nu 31 voor de Rus, die nog slechts 2i/z punt uit zes partyen behoeft om de halve finale te mogen spelen. Nog somberder gezegd: Reshevski zou 42 moeten maken, om tot verlenging te komen. In die mogeiykheid gelooft niemand, ofschoon Reshevski het zou moeten willen, doch we hebben niet de indruk, dat de 56-jarige grootmeester zich tot zo'n stunt kan opwerken. ADVERTENTIE De partij zou in de opkomst jaren van Louis Armstrong furore hebben ge maakt. Het waren de ideeën van Reti zoals die in de Newyorker toernooien van de twintiger jaren gestalte kregen. De Rus slaagde er in zwart praktisch zonder tegenspel te laten, toen het ge vecht eerst vijftien zetten oud was. De belegering werd beschieting, de be schieting. eindspel-met-braak. Daarna pionwinst en toen een afgemeten stu- die-achtig sluitstuk. Dat Reshevski eerst nog tot verdaging besloot, was een formaliteit. Secondant Benkö praatte het hem snel uit het hoofd. In de demonstratiezaal ging het gis teren pittig toe. Vele hoofdklassers wa ren opgekomen en voerden amusante en spitse discussies met commentatormees- ter Langeweg, die het voor de vuist weg maar allemaal moest weten, verkla ren, weerleggen of verbeteren. Hij deed dit overigens zoals ook de vooraf gaande dagen met grote lenigheid. Morgen, als om een uur de vijfde par tij begint, zal hij worden afgelost door landskampioen Hans Ree. Die ziet het publiekelijke spitsroeden lopen met ge paste vrolijkheid tegemoet... Overigens zij iedere commentator die tienmaal zoveel schijnt te moeten kunnen denken dan twee grootmeesters gezamenlijk elke misser bij voorbaat vergeven, het is een hondebaan, doch eentje, die het volgen van een schaak partij tot een opwindend kijkspel maakt Enfin, daarvoor zijn we dan ook dé gast van de stadion-directie, die de schakers vermoedelijk vreemde vogels vindt doch ze dagelijks een geweldig gastvrij en hartelijk welkom bereidt. Wit:, Kortsnoj. Zwart: Reshevski. Reti-opstelling. 1. Pglf3, Pg8f6; 2. g2g3, d7d5; 3. Lfl—g2, c7—c6; 4. b2b3, Lc8—f5; 5. Lel—b2, e7—e6; 6. 0—0, Lf8e7; 7. d2—d3, h7—h6; 8. Pbl— d2, 0—0; 9. Ddl—el, Pb8—d7; 10. e2—e4, Lf5h7; 11. Del—e2, a7—a5; 12. a2—a4, Dd8b6; 13. e4—e5, Pf6—e8; 14. Lg2— h3, Pe8c7; 15. Kgl— hl, Ta8—e8; 16. Pf3—h4, f7—f6; 17. e5 x f6, Le7 x f6; 18. Lb2 x f6, Tf8 x f6; 19. f2—f4, Db6—c5; 20. Pd2—f3, Dc5c3; 21. Lh3—g4, d5— d4; 22. Pf3e5, Pd7 x e5; 23. f4 x e5, Tf6 x fit; 24. Tal x fl, Dc3—c5; 25. De2—f2, Te8—f8; 26. Df2 x f8Dc5 x f8; 27. Tfl x f8 Kg8 x f8; 28. Ph4—f3, c6c5;29. Pf3—d2, Pc7—d5; 30. Pd2—c4, Pd5b4; 31. Pc4 x a5, Pb4 x c2; 32. Pa5 x b7, c5c4; 33. b3 x c4, Lh7 x d3; 34. Pb7—c5, Ld3 x c4; 35. Lg4 x e6, Lc4 x e6; 36. Pc5 x e6 Kf8—e7; 37. Pe6c5, Pc2—b4; 38. a4—a5, Pb4—c6; 39. a5—a6, Ke7—d8; 40. Khl—g2, g7—g6; 41. e5e6, Kd8—e7; 42. Kg2—f3, Ke7— d6; 43. Kf3e4, g6—g5; 44. g3—g4, af gebroken en daarna alsnog door zwart opgegeven. ADVERTENTIE Prijswinnaar van 1500.- in het boeiende Shell Dupli- kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. WARSCHAU Het Nederlands da mesteam heeft in Warschau een bas- ketballtoernooi gewonnen. De Neder landse dames versloegen achtereenvol gens Tallin (Rusl.) met 5850, AZS Warschau (Polen) met 6240 en Poiinia Warschau met 6854, Het eindklassement van het toernooi was: 1. Nederland, 2. AZS Warschau, 3. Tallin en 4. Polonia Warschau. Jettie Witte-Siebenlist werd uitgeroepen tot de beste speelster van het toernooi. VICTOR KORTSNOJ ROTTERDAM Vrijdagavond zeven uur begint in het Rotterdamse Stadion Feyenoord het internationale jeugdtoer nooi van Feyenoord. In dit toernooi, dat zaterdag en zondag wordt voortge zet, komen vijf Nederlandse clubs uit: Ajax, Go Ahead, Sparta, ADO en Fey enoord zelf. Engeland wordt vertegen woordigd door Crystal Palace en Tot tenham. Uit Denemarken komt Bold- klubben, uit België Antwerp, Brugge en uit West-Duitsland Bochum. Zaterdag en zondag beginnen de wedstrijden om half elf. DEN HAAG ADO en Holland Sport kunnen niet op korte termijn sa men in het Haagse Zuiderpark gaan spelen. Holland Sport zal zich nu met HBS tot rond de jaarwisseling hoofd huurder verstaan over de verdere be speling van het hoofdVeld van het Hout- rustcomplex in het komende voetbal seizoen. Dit heeft de gemeente Den Haag ve- richt die op verzoek van ADO en Hol land Sport meewerkte aan het onder zoek naar de mogelijkheden om de bei de Haagse clubs uit het betaalde voet bal gezamenlijk onder te brengen op de uit te breiden accommodatie in het Zui derpark. HOOFDSTRAAT 91 - VEENENDAAL - TEL. 10034 ROME Twee geplaatste spelers werden maandag in Rome bij de inter nationale Italiaanse tenniskampioen schappen uitgeschakeld. De als twee de geplaatste Amerikaan Cliff Richey werd in een drie uur durend gevecht door de Rus Alexander Metreveli (2-6, 6-0, 7-5, 2-6, 10-8) uitgeschakeld, terwijl ook zijn landgenoot Marty Ries- sen, vijfde geplaatst, de achtste finales niet overleefde. Riessen, die last had van blaren op zijn rechterhand, werd uitgeschakeld door de Spanjaard Juan Gisbert: 6-8, 6-2, 2-6, 6-1, 6-3. Tom Okker bereikte maandag met de geblesseerde Riessen toch de twee de ronde van het heren-dubbelspel. Okker schakelde met de Amerikaan, met wie hij ook op Wimbledon in het dubbelspel zal uitkomen, het Austra lische duo Moore/Philips-Moore in drie sets uit: 6-1, 6-2, 6-4. Met Virgi nia Wade (Engeland) kwam Tom Ok ker ook door de tweede ronde van het gemengd dubbelspel. Zij versloegen de Hongaar Szoke en de Roemeense Di- bar met 6-1, 6-2. Martin Mulligan, de 27-jarige in Australië geboren Italiaan, had veel moeite de kwartfinales te bereiken. De titelverdediger ondervond onverwacht sterke tegenstand van de Zuidslaviër Boro Jovanovic. Helga Niessen won de uitgestelde finalepartij damesenkelspel van het in ternationale tennistoernooi in Stuttgart met 1412 8—6 van haar landgenote Helga Schultze. Lidy Jansen Venneboer plaatste zich met haar partner de Duitser Bielefeld voor de eindstrijd van het gemengd dubbelspel door een zege met 6-3 6-2 op Lameova/Tuvin (Ts.SI./Canada). Later op de avond verloor Lidy Jansen Venneboer met Kerstin Seel- bach (W. Did.) in de finale van het dames-dubbelspel van Helga Schultze en Helga Niessen, beiden West-Duits- land. Wegens tijdgebrek werd besloten een set te spelen tot negen punten. De uitslag was 9-2. Ook in de finale van het gemengd dubbelspel was de Nederlandse niet erg succesvol. Met haar partner Biele feld verloor zij van Schultze/Carmi- chael (W. Dld./Austr.): 1-6, 2-6. De eindstrijd van het heren enkel spel, die zondag onderbroken moest worden wegens de regen, eindigde in een Indiase zege. Ramanathan Krhish- nan zag bij een stand 62, 68, 64 in zijn voordeel de Duitser Nietsche opge ven wegens een schouderblessure. HAMBURG Hoe groot de belang stelling in Duitsland en vooral in Ham burg is voor de finale van het Europe se bekertoernooi van de bekerwinnaars, wordt bewezen door de stormloop in Hamburg op de kaarten. Voor de wed strijd tegen A.C. Milan, die op 23 mei in het stadion Feyenoord wordt gespeeld, had HSV 17080 kaarten toegewezen ge kregen. Maandagmiddag echter waren vrijwel alle plaatsen verkocht, waarop Hamburg het stadion Feyenoord ver zocht nog 5000 kaarten beschikbaar te willen stellen voor Duitse supporters. Dat verzoek zal worden ingewilligd. MEXICO STAD - Mexico heeft de wedstrijd voor de kwartfinales (Ame rikaanse zone) van het Davis Cup toernooi gewonnen. In de laatste twee enkelspelen ver sloeg Joaquin Loyo Mayo met 6-3, 1-6, 1-6, 6-0, 6-3, Henry Fauquier en ze gevierde Rafel Osuna met 6-2, 6-3, 6-2 over Keith Carpentier. BREDA „Ik zie het als een uitda ging en ik zal trachten het allemaal waar te maken". Leen Pfrommer, sportofficier bij de Koninklijke Militaire Academie (KMA) te Breda en pas benoemd tot trainer- coach van de heren-kernploeg van de Kon. Nederlandse Schaatsenrqders- bond, is enthousiast over zijn aanstel ling evenals trouwens de in het Noorse Hamar wonende Kees Broekman, die de komende winter de Nederlandse top- rijdsters op de grote wedstrqden zal voorbereiden. „Kijk", aldus Pfrommer, „je kunt natuurlijk nooit zeggen, dat het zal lukken maar ik zal me er wél voor inzetten. Ik denk niet, dat er bezwa ren zullen zijn van het ministerie van defensie. Daar zal een verzoek, mij als schaatscoach te mogen gebruiken, binnenkomen en dat verzoek komt dan terecht bij de gouverneur van de KMA. Als de gouverneur geen be zwaren heeft, dan komt de zaak wel in orde." einde even in Nederland was, toonde zich al evenzeer verheugd. „Wie wil nu niet zo'n sterke damesploeg als Neder land heeft trainen? Voorlopig zal er door de meisjes eerst aan de conditie worden geschaafd. Ik blijf in Hamar maar kom 22 juni terug om op die datum en op de 29ste juni de conditie training in Overveen te volgen. Na tuurlijk zal ik de hele winter in Ne derland zijn. Tenslotte heb ik het coachschap van de dames aanvaard en ik zal er dan ook alles aan doen om de meisjes aan de top te houden". DEN HAAG Voor een enorme sen satie op de finaleavond van het interna tionale amateur-bokstoernooi in de Haagse Dierentuinzaal zorgde de Ne derlandse weltergewicht Van Schaik. De Amsterdammer klopte de favoriete Deen Hansen royaal op punten. Slechts de grootste optimisten geloof den in Van Schaik, die via een nogal ge lukkige loting de eindstrijd had ge haald. Hansen immers zou voor de Ne derlander een veel te moeilijke tegen stander worden. De Deen echter kreeg geen kans zijn gevaarlijke rechtse hoek te lanceren. Van Schaik hield hem voortdurend bezig met linkse stompsto- ten en bleef van de Scandinaviër weg. Nadat Hansen een openbare waarschu wing had gekregen voor naslaan, stond de onverwachte triomf van de Neder lander vast. Een bomvolle Dierentuin zaal, waarin ook prins Claus tot de toe schouwers behoorde, bracht de Amster dammer een donderende ovatie. De Russische vlieggewicht Saporojetz nam tegen de Roemeen Ciuca het ini tiatief. Met stoten naar de maag, ge volgd door stoten naar het hoofd scoor de hij de nodige punten, totdat Ciuca een paar keer van rechts goed door kwam. De Rus werd wat voorzichtiger, maar ging in de derde en laatste ron de nog even fel in de aanval. Ofschoon hij door veelvuldig te laag inkomen een openbare waarschuwing kreeg, werd Saporojetz winnaar op punten. Eveneens een Russisch-Roemeense De Nederlander Van Schaik won verras send op punten van de Deen Hansen. finale werd de strijd tussen Kuznetsof en Moldovan in het vedergewicht. Kuz netsof schonk niet veel aandacht aan zijn dekking, hoefde dat ook niet te doen omdat de Roemeen, vergeleken bij hem, in het begin veel te kort kwam. De Rus dacht alleen maar aan hard slaan. Dat gebeurde dan ook. Maar in de tweede ronde bokste Moldo van toch wel goed terug. Zelfs zodanig, dat de Rus ineens aanzienlijk moest in casseren. Hij zocht zijn toevlucht tot af klemmen, hetgeen hem 6p een openba re waarschuwing kwam te staan. Een onstuimige laatste ronde bracht de Roe meen ten slotte de zege. De overige finale-uitslagen waren: zwaarweltergewicht: Covaci (Roeme nië) won op punten van Mück (West- Duitsland); middengewicht: Strumpkis (Rusland) won op punten van Hebei (Polen); zwaargewicht Lubbers (Ned) won op punten van Rus Emeljanov. FRANKFORT De Franse ski kampioen Jean-Claude Killy zal zon dag op de Nürnburgring starten in de rit over 1.000 km voor sportwagens en prototypen. Hij zal een Porsche 911 T besturen in de grand tourisme klasse. Hij zal een koppel vormen met zijn landgenoot Jean Guichet. Meer dan 300 wagens zijn voor de race inge schreven. De kleine maar felle Pfrommer is van plan om elke zaterdag naar het CIOS in Overveen te gaan waar de kernploeg zich in de komende maan den onderwerpt aan de conditietrai ning van Ben Holleboom. Pfrommer: „Ik heb al met de jongens een aan genaam gesprek gehad en ik heb met een maar enkele moeilijke punten naar voren gehaald en besproken. Zelfs Ard Schenk die voor de meesten door gaat als een stugge jongen, was con tent met' die eerste kennismaking. Na tuurlijk kenden ze me al maar we ko men nu toch wel anders tegenover el kaar te staan. Ook met het dagelijks bestuur van de technische commissie heb ik ge praat en dat gesprek is eveneens pret tig verlopen. Ik zal straks met mijn voorstellen komen ten aanzien van de samenstelling van de ploeg voor de grote toernooien. Is de technische com missie het daar niet mee eens het meestal om de vijfde man dan kan de commissie me dat zeggen maar ei moet wel een verklaring komen waar om men het niet met me eens is. We kunnen dan om de tafel gaan zitten óm er over te praten. Dat vond de com missie een fijne oplossing omdat er in het verleden al genoeg strubbelingen zijn geweest ten aanzien van de sa menstelling van de ploeg". Broekman, die het afgelopen week- HARDINXVELD Achter haar woning aan de Sluisweg in Hardinxveld worstelt Anneke de Bruin-van Dijk met een zware last van 89 kilo aan ge wichten. Moeizaam lukt het de 27-jarige huisvrouw, moeder van een vijfjarige zoon Erik, de last te heffen, maar zij bijt door. Ze móét doorbijten, want wil zij tot de deelneemsters aan de Olympische Spelen in Mexico behoren, dan zal er nog méér van haar gevraagd worden. De 52.50 meter, die zij zondag in Amsterdam wierp met de discus en daarmee een nieuw Nederlands record ves tigde is nog lang niet voldoende om het Nederlands Olympisch Comité (NOC) te overtuigen. „Er moet nog minstens twee meter bij voor ik een reële kans maak. Als ik over de grens van 54 meter kan ko men denk ik wel dat het erin zit", zegt zij een beetje laconiek. „Uiteindelijk zal een eventuele uitzending veel geld kosten en het NOC vraagt dan ook een prestatie van niveau". Insiders echter weten, dat Anneke de Bruin weloverwogen werkt aan het be reiken van een door haar gesteld doel; deelneming aan de Olympische Spelen. Toen zij zich als vijftienjarige in de atletiek stortte en daarna al gauw bleek, dat zij voor hardlopen niet ge schikt was - „ik ben om snelheid te ontwikkelen te fors gebouwd" ging haar voorliefde uit naar het kogelstoten. Nadat zij tot een worp was gekomen van 13.76 meter, kwam zij tot de over tuiging dat haar mogelijkheden op dit onderdeel van de atletiek begrensd wa ren. Het discuswerpen kreeg de voor keur en in 1957 wierp zij als zestienja rige de schijf 27.74 meter ver. Het was de aanloop naar een aaneen schakeling van prestaties. Een door haa. man kien uitgestippeld trainings schema werd nauwkeurig opgevolgd en jaarlijks kwamen er een paar meter bij. In 1966 kwam zij van 38 op 43 me ter; in 1967 van 43 tot 48 meter en ook dit seizoen, nadat zij de magische grens van vijftig meter had overschreden, gingen haar prestaties met sprongen vooruit. De kleine vrouw, 1,68 meter lang, kwam vier weken geleden in Den Haag tot 51.04 meter om twee weken later in Leeuwarden 51.84 meter te werpen. In Amsterdam kwamen er weer 66 cen timeter bij. „Het is het resultaat van ons tweeja renplan, maar of ik nog verder kan ko men is ook voor mij een vraagteken. Maar dat denk je eigenlijk iedere keer als je weer verder bent gekomen. El ke verbetering is voor mij een stimu lans om weer verder te gaan. In feite ben ik, met een gewicht van 71 kilo, vier kilo te licht voor de wed strijdsport. Het moeilijkste is juist, om, zonder vet te worden, er toch vier ki lo bij te krijgen waardoor ik nog meer kracht zou kunnen ontwikkelen. Met achttien a twintig uur 'training in de week om in conditie te blijven, is dit een bijna onmogelijke opgave. Toch zal het moeten", zegt de in Zwijndrecht uit komende atlete. Voor een ding is Anneke de Bruin evenwel bevreesd. „Het bekend maken van een eventuele uitverkiezing voor de Olympische Spelen komt veel te laat. Pas bij de nationale atletiekkampioen- schappen in Groningen wordt 'n defini tieve selectie bekendgemaakt en je weet nooit of je een eenmaal bereikte top zo lang kunt handhaven. Juni zou een veel betere tijd zijn. Dan kun je wedstrijden overslaan en je beter op één bepaald evenement voor bereiden. Nu loop je de kans dat je gaat forceren en is de periode voor herstel veel te kort. En uiteindelijk is een be paalde zekerheid ook wat waard. Je weet dan tenminste waar je aan toe bent". VEENENDAAL Het veteranentoernooi 1968 is gisteravond op het Pan huis-complex voortgezet met de wedstrijden UnitasVSW en Merino'sSKF. Er was slechts een gering aantal toeschouwers bij de matches aanwezig, omdat de regen weer eens spelbreker was. De organisatoren van het toernooi hebben dit jaar bijzonder veel tegenslag, want het is bij vrijwel geen enkele wedstrijd goed weer geweest. VSW versloeg gisteravond in de slotfase RK Unitas en SKF moest De Meri no's een gelijk spel toestaan (22). overwinning toen hij door de buiten- Dat Merino's nog een gelijk spel in de wacht zou slepen had niemand ver wacht. De ploeg trad aan met slechts negen spelers en het weinige publiek geloofde in een forse overwinning van de SKF-ers. De gehavende formatie nam echter een voorsprong door Van Kooten, maar bij de rust was de stand weer gelijk door een treffer van Faber. In de tweede helft kwam Merino's opnieuw aan de leiding door een doel punt van Gijsbertse, maar weer schoot Faber de stand in evenwicht (2-2). SKF kon echter de volle winst niet be machtigen. In de wedstrijd Unitas VSW werd fel gestreden. In de eerste helft ging de strijd gelijk op met VSW wat meer in de aanval. De Unitas-defensie moest herhaalde malen aan de noodrem gaan hangen bij snelle aanvallen van Ber- mez c.s. In het heetst van de strijd liep de linksback van de groenwitten zelfs de grensrechter tegen de grasmat. Direct na de hervatting gebeurde er een ongelukje. Unitas-speler Stal kwam in botsing met zijn directe tegenstan der en brak hierbij zijn neusbeen. Met tien man vocht Unitas verder en werd zelfs beduidend sterker. Steeds was de ploeg in de aanval, maar de voorwaart- sen hadden geen enkel geluk bij hun acties. Bovendien stak de VSW-goalie in goede vorm. Vlak voor het einde schoot A. Bermez zijn ploeg naar de AMERONGEN Voor het zondag team van DVSA uit Amerongen breekt een drukke tijd aan nu de competitie is afgelopen. Het neemt op 1 juni deel aan het nederlaagtoernooi dat v.v. Mus ketiers organiseert en verder heeft het bestuur uitnodigingen ontvangen voor toernooien van HDS (Leersum), in Veeneindaal en in Achterveld. Op de ledenvergadering van DVSA die is gepland op 7 juni in het Dorps huis in Amerongen worden onder meer elftalcommissies voor de zaterdag- en zondagafdeliing van de vereniging be noemd. Verder hebben de bestuurders van DVSA de jeugd een aantrekkelijke reis aangeboden, die op Hemelvaartsdag wordt gemaakt. Ruim zeventig leden hebben zich hiervoor reeds opgegeven. VEENENDAAL Doordat Muske tiers en De Merino's reeds uitge schakeld zijn, dingen in onze omge ving alleen de tweedeklassers DOVO en GVW en VRC nog mee naar de KNVB-beker. GVW speelt vanavond in Aalst een bekerwedstrijd tegen vierdeklasser Brakel, terwijl rivaal DOVO donder dagavond in Barneveld de strijd aan bindt met SDVB, dat op de tweede plaats is geëindigd in de derde klas se. Deze match begint om 6.45 uur. DOVO is voor deze ontmoeting als volgt samengesteld: doel: Van Harde- veid; achter: J. Re bergen, G. Slot boom, R. van Bruxvoort, G. van Beek; midden: B. Demoet, R. Schoeman; voor: KI. van Hall, N. Diepeveen, A. Gerritsen en B. Visscher. Zowel GVW als DOVO heeft zijn zinnen op de fraaie KNVB-bokaal ge zet. VRC speelt woensdagavond op eigen terrein zijn tweede wedstrijd in de bekercompetitie tegen het Edese Blauw-Geel, dat in de vierde klasse uitkomt. De wedstrijd begint om half zeven en om de toeschouwers een dienst te be wijzen heeft het bestuur in de kantine een tv laten plaatsen in verband met de voetbalwedstrijd Real Madrid - Manchester United. Het team van de Racers wordt uit de volgende spelers samengesteld: B. Comelissen, H. van. Capelle, P. Has selaar, C. Rebergen, L. Rebergen, G. van de Weerdhof, G. v.d. Weerdhof 2, G. Hasselaar, C. Aalbers, D. v. d. Broek, W. Verwoerd en P. Rebergen. spelval van Unitas glipte (1-0). Unitas had zeker een gelijk spel verdiend. De stad luidt nu: Groep A: Groep B: DOVO 2—4 VSW 3—4 GWV 2—2 VRC 1—2 Merino's 22 Veenendaal 22 Boxal 2—1 NSVS 2—2 SKF 2—1 RK Unitas 2—0 ADVERTENTIE 2 grote gefileerde schollen (8 filets), 6 tot 8 kleine cham pignons, 1 gesneden appel, zout, bloem, boter of margarine, Olie. De filets zouten, door de bloem halen en in hete olie goud bruin bakken. De filets dak pansgewijs op een schotel leggen en warm houden. De champignons en tomaat in boter of margarine goudbruin bakken en over de vis verdelen.^ De olie met enkele druppels citroen over de vis uitschenken. Opdienen met ge kookte aardappelen. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. -jq RENSWOUDE De Renswoude- junioren speelden op eigen terrein de laatste competitie-wedstrijd tegem HDS uit Leersum, dat thans met grote cij fers (6-0) Renswoude had verslagen. HDS heeft vooral voor rust weer de beste kansen op de overwinning gehad, maar in de afwerking faalden de Leer- summers. 10 Minuten voor rust was de H.D.S. linksbuiten naar binnen ge zwenkt en met een laag schot scoor de hij (0-1). Na rust een gelijk opgaan de strijd waar in Renswoude al spoe dig op gelijke hoogte kwam toen H. Deighton vanaf de 16 meter lijn uit een vrije trap inschoot, (1-1). De ach terhoede maakte toen een grote fout en de HOS-linksbuiten profieerde daar van (1-2). Het was H. Oosterink die na een kwartier met een mooie kopbal de stand gelijk trok (2-2). H.D.S. nam de leiding echter spoedig terug. Sh. Ver steeg speelde te zacht terug de H.D.S. middenvoor was er snel bij (2-3). Renswoude trok massaal ten aanval en H.D.S. kreeg het moeilijk. In de laatste minuut botste de H.D.S.-keeper tegen zijn eigen back op en H. Oosterink had geen moeite om de eindstand te bepalen op 3-3. De adspiranten wonnen met grote cijfers van H.D.S. (5-1). VEENENDAAL. De uitslag van de wedvlucht vanaf Tergnier, van de post- duivenver. „De Snelpost", luidde als volgt: G. de Geit 1, 6, 9, 10, 19, 22, 40, 54, 63; J. van Amerongen 2, 4, 13, 24, 32, 37; A. Leppers 3; K. v. d. Heuvel 5; H. Ul- rich 7, 12, 15, 30, 34, 60; G. Diepeveen 8, 28, 50; Spleethoff v. d. Burg 11, 26, 43, 64; C. v. Asselt 14, 59; G. J. v. Manen 16; H. den Hartog 17, 20, 23, 35; H. Hei kamp 18, 41, 46, 49; J. Geerenstein 21, 38, 39, 58; A. v. Asselt 25, 42; R. v. Doorn 27, 33, 57, 65; Th. Harmsen 29; A. D. v. d. Bosch 31, 44; A. Merlijn 36, 55, 62; A. v. Doorn 45, 48, 52; C. Donkelaar 47, 51; E. Heiwegen 53; Joh. v. Manen 56; N. v. Barneveld 61. De duiven werden gelost om 7.50 uur. Eerstaankomende duif 12.06.24; snelheid 1198.8 m per minuut. van de is vastgesteld op zodat het effectief rendement 6,94% bedraagt. Datum van inschrijving: vrijdag 17 mei 1968. De storting op de toegewezen obligaties moet geschieden op maandag 17 juni 1968 met f982,88 per obligatie (zijnde f982,50 vermeerderd met 2 dagen rente), te vermeerderen met het toewijzingszegel ad 1,2 °/m. Amsterdam, 14 mei 1968. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. ALGEMENE BANK NEDERLAND N.Y. MEES HOPE PIERSON, HELDRING PIERSON

De Vallei | 1968 | | pagina 11