WINKELIERS INGELICHT OVER NIEUWE KOOPCENTRUM Huurprijzen winkels ruim f 200,- per week Lienden en Ommeren gaven het voorbeeld Kesterense praalwagen bij oogst- en fruitcorso? Ouwehand heeft weer een giraffe Elstenaar bouwt uit steentjes en tegeltjes fraaie mozaïektafels Afscheid bij jubileum Bejaarden Eist gaan weer uit VEILING KESTEREN Als het niet klopt, moet ik alles weer afbreken 40 JAAR IN PTT-DIENST Voorrang voor Veenendaalse middenstand Rhenense oudjes krijgen koffie van tante Loes Kaal Naam AGENDA Onbekende reed lichtmast om Ruim twee mille aan zomerzegels Jaarvergadering Groene Kruis EVENEMENT GROOTSER DAN OOIT TEVOREN NA 28 JAAR Winkelbedrijf B. van de Brink wordt heropend AMERONGEN BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 15 MEI 1968 VEENENDAAL Mr. J. Wildeboer, de promotor van het „Plan-Tuinstraat", schetste gisteravond voor een druk bezochte bijeenkomst van de winkeliers vereniging zijn bedoelingen. Er werden veel vragen en opmerkingen door de winkeliers gedaan, die echter over het algemeen door de heer Wildeboer naar tevredenheid beantwoord werden. Tijdens de avond werd duidelijk, dat de Veenendaalse middenstand gedurende een periode van drie maanden een recht van voorkeur heeft voor het nieuwe centrum. Hoewel nog niet definitief be kend, verwachtte de heer Wildeboer, dat de huurprijzen van de winkels tussen de f 90,- en f 95,- per vierkante meter per jaar komen te liggen, hetgeen ruim f200,- per week is. Voordat de heer Wildeboer gelegen heid kreeg zijn plannen uit te leggen, gaf eerst de burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, een overzicht van de be stuurlijke aspecten van de totstandko ming van dit winkelcentrum. Hij zei onder meer: „De opzet van onze plannen is altijd geweest: hoe kunnen we het bestaande C2ntrum laten uitgroeien tot een structureel geheel met een nieuw centrum. Zonder te streven naar per fectie, nemen we te mogen stellen dat het bereikbare in het plan wat nu op tafel ligt behaald is. Bij de planning van dit centrum moest ook rekening worden gehouden met de planning van de ver keerswegen in Veenendaal. Men ver wacht tegenwoordig, dat men met de vervoermiddelen dicht bij de winkels kan komen. Wij geloven, dat de meest luie automobilist nu op zo kort mogelij ke afstand van de winkels zijn vervoer middel kwijt kan." De heer Wildeboer schtste zijn idee- en, zoals die reeds eerder gepubliceerd zijn. Hij vertelde daarbij, dat iedere win kelier, die in aanmerking wil komen voor een deel van het nieuwe centrum contact op moet nemen met het Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. „Iedere gegadigde gaat bij deze instantie door de „molen", om te bezien of het verantwoord is, dat dat be drijf in het plan gevestigd wordt". Dat het Centraal Instituut deze bedrijven bekijkt, heeft ook nog met een ander aspect te maken: „De mimimum huur- periode is een termijn van 10 jaar. In dien een huurder niet in staat is zjn verplichtingen na te komen, dan garan deert het Centra'al Instituut aan de verhuurder een jaar huur, zodat er dan voldoende gelegenheid is voor de ver huurder naar een andere bestemming voor het pand te zoeken", aldus de heer Wildeboer. Ook uit een oogpunt van zekerheid voor de gehele midden stand in het centrum is het goed, dat het Centraal Instituut de gegadigden RHENEN „Waar ook ter wereld, de Rhenense oudjes, die op 12 juni een dagje uitgaan krijgen van mij het eer ste kopje koffie met gebak",. Dat ver telde gisteravond de alom bekende tan te Loes. „Al zal het me f200,- kosten, ik wil die primeur hebben", aldus mevrouw Van der Schouw-van Essen, die aan de Rijn in Rhenen hotel „De Stichtse Oe ver" samen mer haar echtgenoot ex ploiteert. Na de mislukking met de voetbal wedstrijd van de Dikke Mannen tegen Candia heeft de kas zeker een injectie nodig. doorlicht. Indien men objectief bezien weinig kans maakt een bloeiende zaak op te kunnen bouwen, dan is het beter dat men zich niet vestigt. Niemand is er bij gebaat, als een aantal zaken vrij spoedig weer opgeheven moeten worden. De eenheden worden door elkaar tus sen de 110 en 120 m2 groot. De ge velbreedte van een eenheid wordt 5,5 m zodat de eenheden omstreeks 2 meter lang zullen worden. De huurprijs per week voor de begane grond komt dan op omstreeks f 200,-. De verdieping komt op een huurprijs van f 50 per m2 per jaar, dus iets meer dan de helft van de begane grond. Alle eenheden worden „kaal" opgeleverd, maar compleet met pui en achtergevel. Er komen enkele stelposten wat bijvoorbeeld ook een afwijkende pui kan zijn als CV, Sanitairgroep (wc en kit chenette), elektrische voorzieningen en eventueel een trap naar de verdieping Die stelposten zal men. zelf moeten la ten aanleggen naar behoeften van het bedrijf maar men krijgt er later een vastgesteld bedrag voor terug, van de verhuurder. „De ondernemers in het oude cen trum behoeven geen angst voor het nieuwe winkelcentrum te hebben, maar zouden eigenlijk de komst met vreugde tegemoet moeten zien. Het oude cen trum zal er beter van wonden", aldus verklaarde de heer Wildeboer. Hij druk te de winkeliers wel op het hart geza menlijk aan de ontwikkeling van Vee nendaal als koopcentrum te gaan wer ken, door gezamenlijke advertenties on- bv. één grote en vaste kop illuminatie op daarvoor geschikte tijden, goede kerst- en St.-Nicolaasacties en een goe de begeleiding van de koopavond. Tegen het geven van een aparte naam aan het nieuwe centrum kwamen be zwaren van de zijde van de winkeliers „Noem het „Kootcentrum Veenendaal", dan brengen we het hele centrum onder één noemer", was een suggestie, die vanuit de vergadering aan het gemeen tebestuur werd voorgelegd en veel bij val ondervond. Heden, woensdag BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Angélique en de koning". Morgen, donderdag VEENENDAAL Korenbeurs, 19.30 uur: Bijeenkomst CPB. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De tortelduif van de geheime dienst." KESTEREN Een onbekende auto mobilist heeft op de Noord-Zuidverbin ding, nabij de Broekdijk te Kesteren, een lichtmast omver gereden. De rijks politie stelt een onderzoek in. VEENENDAAL De zomerzegel-actie heeft in Veenendaal opgebracht een bedrag van f 2.111,55. Dit bedrag ligt nagenoeg gelijk aan de opbrengst die vorig jaar werd behaald. Het plaatse lijke comité is allen die hun steentje aan dit resultaat hebben bijgedragen bijzonder dankbaar. Dit geldt vooral voor de leerlingen van de huishoud school, die voor de verkoop van de ze gels en de kaarten hebben gezorgd. AMERONGEN Op woensdag 22 mei om 8 uur 's avond zal de algeme ne ledenvergadering van het Groene Kruis plaats vinden in het wijkgebouw aan de Koningin Wilhelminaweg. Behalve behandeling van de normale agenda zal die avond afscheid worden genomen van mevr. J. H. D. Rolandus Hagedoorn-Meeter, die gedurende 25 jaar het secretariaat van de Vereniging heeft verzorgd, maar thans aftreedt we gens verhuizing naar Ede. KESTEREN Het oogst- en fruitcorso dat jaarlijks in Hel wordt gehou den, schijnt dit jaar grootser te worden dan ooit tevoren. De organiserende stichting „Vier - Stromenland" kondigde dit reeds vorig jaar aan. Onlangs is een speciale commissie gevormd, die tot taak heeft voor het komende corso nog meer deelnemende praalwagens aan te trekken. De eerste officiële stappen van de commissie hebben reeds vruchtbare resultaten opgeleverd. De dorpen Lienden en Ommeren hebben besloten in september voor de eerste maal aan het corso deel te nemen. De heer M. P. G. Bruggeman, perschef van „Vier - Stromenland", deelde mee dat ook overleg zal worden gevoerd om een praal wagen uit Kesteren in de bonte corsostoet te laten meerijden. De veiling Kesteren em Omstreken heeft in het verleden één maal aan het corso deelgenomen. Bij de overige zes oogst- en fruitcorso's ontbrak de praal wagen van Kesteren om onbekende re denen. Mogelijk hebben de hoge kosten een negatieve rol gespeeld. Temeer omdat Kesteren is gelegen temidden van 'n fruitgebied by uitstek zijn velen van mening, dat in de toe- komst toch zeker weer een afvaardi ging naar het corso moet worden ge zonden. De in het leven geroepen com missie zal hiervoor de nodige onderhan delingspogingen doen. In Lienden en Ommeren hebben de ze besprekingen een vreugdevol resul taat opgeleverd. Vooral de enthousias te medewerking van burgemeester J. RHENEN Ouwehands Dierenpark bezat vóór de meidagen van 1940 een gezond giraffenechtpaar. Het onderko men bestond toen weliswaar uit een houten (nood)gebouw, maar deze bijzon dere dieresoort behoorde toen al tot de levende have. De oorlogshandelingen op de Grebbeberg waren er oorzaak van dat ook de giraffen sneuvelden door granaatvuur. Het houten gebouw brand de tot aan de grond toe af. Het is be kend dat het park door de heer Ouwe hand moeizaam werd herbouwd en dat het in het voorjaar van 1945 opnieuw zwaar getroffen werd. Eerst na 1945 kon men weer plannen maken. Aanvankelijk leverde dat opnieuw moeilijkheden op. De Nederlandse rege ring stelde geen deviezen beschikbaar voor aankoop van dieren in het buiten land. De wederopbouw ging voor, ove rigens een zeer begrijpelijke zaak. Pas is 1952 regelde de regering met de heer Ouwehand de afwikkeling van de oor logsschade. Vanaf dat moment kon ei genlijk pas serieus worden gewerkt aan de herbouw. Twee jaar later werd het grote na tuurbad naast het dierenpark aangelegd en na deze enorme investering werd be sloten een plan te ontwerpen voor een nieuw dikhuidenverblijf. Het duurde 4 jaar voordat de rijksgoedkeuring voor de bouw afkwam. Inmiddels werd dit plan doorkruist door het feit dat de in middels volwassen olifanten het niet meer met elkaar konden vinden. Zij werden vervangen door jonge exempla ren. Dat had tot gevolg dat het dikhui denverblijf voorlopig weer groot genoeg was geworden en een nieuw plan kwam op de helling. De bouw van een giraf- fenhuis. In 1965 werd dat plan uitgedok terd en in 1967 kon met de bouw worden begonnen, toen men er op een verlo ren stuk parkeerterrein een plekje voor gevonden had. Dat was dan tevens de laatste stap op het pad naar volledig herstel van de oorlogsschade. Het had niet minder dan 28 jaar geduurd. Vorige week is de eerste giraffe aan gekomen. Het dier werd geboren in de tuin van Antwerpen en is ongeveer an derhalf jaar oud. Vanuit Denemarken zal een echtpaar wordeh ingevoerd. Mocht dat niet gelukken dan komen er twee rechtstreeks uit Afrika. Maar het zullen wel de Deense exemplaren wor den, dacht directeur J. Baars. Men hoopt straks giraffen te gaan fokken. Het onderkomen voor deze fraaie die ren voldoet aan de hoogste eisen. Archi tectonisch past het bijzonder goed in het geheel. Het uiterlijk is artistiek van ho ge kwaliteit. Ook bij slecht weer kunnen de bezoekers de giraffen bezichtigen, omdat er binnen een brede wandelgang aanwezig is. De toch al bijzonder gro te dieren staan op een verhoging waar door ze nóg majestueuzer lijken dan ze in werkelijkheid al zijn. Kortom deze nieuwbouw mag een grote aanwinst ge noemd worden vooral vergeleken bij de door de oorlog verwoeste huisvesting. Ook aan het buitenverblijf is enorm veel aandacht besteed. De dieren heb ben volop de ruimte en kunnen zich naar hartelust vertreden. Op deze ma nier is het een weldaad voor de dieren om rustig en goed verzorgd in een die rentuin te kunnen leven. Menig dieren park in de wereld kan jaloers zijn op wat er op dit gebied bij Ouwehand weer tot stand is gebracht. Het is bijzonder goed uitgekiend en uitgedokterd. Maar daarvoor heeft het dan ook 28 jaar ge duurd. C. Hoftijzer heeft hiertoe veel positiefs bijgedragen. Toen de heer Hoftijzer vo rig jaar voor het eerst het oogstcorso bewonderde, verbaasde het hem, dat Lienden en Ommeren niet aan deze ma nifestatie deelnamen. De gedachte, dat ook deze twee dorpen daaraan in de toekomst niet mochten ontbreken liet hem niet los. Onlangs had hij hier over op informatief niveau een bespre king met enkele ingewijden, waaronder de reeds eerder genoemde com missie en enkele personen uit Ingen; het dorp dat wel ieder jaar meedoet. De bespreking was voor de Liendense burgemeester aanleiding een contact te engageren met volgens zijn mening geïnteresseerden. Hiertoe nodigde hij vertegenwoordi gers van de afdeling Lienden Omme ren van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, de afdelingen Lienden-Omme- ren van de Gelderse Maatschappij van Landbouw en van Jong Gelre uit voor een bespreking ten gemeentehuize. Bij deze bespreking waren mede tegen woordig de heren Van Hesteren en Warbroeck van 4-Stromenland en de heer G. Redelé, fruitkweker te Lienden. Deze besprekingen die in een sfeer van enthousiasme onder leiding van de burgemeester werden gevoerd, heb ben ertoe geleid, dat in principe beslo ten werd in september ook de dorpen Lienden en Ommeren met 'n praalwa- en aan het corso te doen deelnemen. Ingesteld werd een overkoepelend or gaan, waarvan de heer G. Redelé het voorzitterschap aanvaardde, mevr. J. C. Boskaljon, eerste secretaresse, en mevr. J. van Ommeren-vatn Dijk te Ommeren tweede secretaresse, wer den beiden in hoedanigheid van be stuursleden van de Plattelands vrouwen bond en dhr. D. Stam, bestuurslid van Jong Gelre het penningmeesterschap aanvaardde. Voorts werd besloten over te gaan tot instelling van een wagencommis sie een creatieve commissie en een commissie voor het materiaal, voor welke commssies een aantal terzake deskundigen zullen worden aangezocht. Als algemeen adjunct-directeur in het overkoepelend orgaan zal de burge meester, de heer J. C. Hoftijzer optre den. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Aardbeien: EI 68 85 per doosje a 200 gram. 11 58-66 per doosje 200 gram, II 55-63 per doosje a 200 gram. Aanvoer 4.500 doosjes. Jonathan: EI 60-65: 26-27, EI 65-70: 35-36, EI 70-75: 36-38. EII 60-65: 22-24, EII 65-70: 30-31, EII 70-75: 30-33. Aanvoer 20 ton. Goudreinette: EI 65-70: 25-27, EI 70-75: 33-36, EI 75-85: 48-49. EII 65-70: 22-26, EII 70-75: 30-31, EII 75-85: 31-37. Aanvoer 50 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. Geboren: Jelis, z.v. J. van den Brink en H. van Beek. Gehuwd: A. M. J. van Brenen en J. A. H. Blankestijn. Gevestigde personen: A. Davelaar van Steen wijk. Vetrokken personen: W. de Lange, naar Lienden; A. K. Hanekamp, naar Renswoude; J. A. H. van Brenen-Blan- kestijn naar Doorn. Burg. st. van LEERSUm Geboren: Esther, d.v. H. W. Groen en L. C. Vellemain; Mina, C. M. Koud- ijs en C. van Ingen; Adriaan Eduard, B. Roubos en J. A van Dijk. Gehuwd: R. Bijkerk en H. Seijers. Ondertrouwd: dhr. R. Braakman en mej. A. C. van de Grift. nmiiimimiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimmtimiiiiiiiimiMiiiiiimiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimimimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiji ELST „Ik ben geen tuinliefheb ber. Ik doe niets liever dan knutse len met steentjes en tegeltjes, maar je moet er in thuis zijn, want het vraagt je volle aandacht". Dat zegt de heer P. van Rhee aan de Bea- trixstraat te Eist, die er een bij zonder aardige en originele hobby op na houdt, namelijk het vervaar digen van mozaïektafels. Zodra zijn werkdag beëindigd is gaat hij aan de slag en het laat hem onverschil lig als de zon uitnodigend schijnt en zijn buurtgenoten ijverig in hun tuinen bezig zijn. Wanneer en hoe is de heer Van Rhee op het idee gekomen zich aan deze hobby te wijden? „Dat was ongeveer drie jaar geleden, toen ik nog in de bouw werkzaam was", vertelt hij zelf. „Op een zeker ogen blik werkten we aan een prachtige bungalow. De man die er in kwam te wonen wilde per se zijn hele schoorsteen vanaf de grond aan de buitenkant met gebroken natuurte- gels bekleed hebben en in verschil lende kleuren. Ik merkte, dat ik dit werk met plezier deed en het resultaat was dan ook schitterend. Het is een sie raad voor het hele huis geworden en zo is bij mij het plan geboren mozaïektafels te gaan maken, ook al omdat ik graag zelf een der gelijke salontafel wilde hebben en de winkelprijs vreselijk hoog vond. Ja, ik maak alleen maar tafels, verder niets en ik heb ze overal in huis tentoongesteld. Het vervaardigen van mozaïek is overigens wel een secuur werkje. „Als ik bijvoorbeeld aan het boven blad van een salontafel werk en ik wil van gekleurde stenen van ver schillende vorm een bepaald pa troon maken, moet ik heel secuur te werk gaan. Wanneer er maar één steentje verkeerd ingemetseld wordt, wat ik meestal pas veel la ter ontdek, moet ik alles weer af breken. Wat het patroon zelf be treft, valt het bijna niet op, maar toch blijkt dan later dat ik niet met de ruimte uitkom. En het scheelt soms maar enkele millimeters". Er worden verscheidene tafels ge toond: salontafels en bijzettafels, met verschillende motieveln en kleurencombinaties. Sommige tafels nemen circa 15 uur arbeid in be slag. Wel een geduldwerkje dus. Ook is er een bijzettafeltje bij, waarvan het bovenblad geheel is in gelegd met afval knopen, althans met een materiaal waar veelal kno pen en ceintuurs van gemaakt wor den. Het ziet er zeer kunstig uit. Een salontafel met een bovenblad van gele vierkante natuurstenen is het laatste pronkstuk van de heer Van Rhee. Vol trots wordt deze ta fel door hem getoond. Alle tafels worden door hem, zelf in elkaar gezet. Evenals de steen tjes koopt hij het andere materiaal, zoals poten en bovenstuk, meestal in een doe-het-zelfzaak. Alleen als er een metalen omlijsting gebruikt wordt, gaat hij naar de smid. Over de afzet van zijn produkten maakt de heer Van Rhee zich niet bijzonder druk. „Het is eigenlijk niet mijn bedoeling ze later te ver kopen, maar het komt wel voor, dat een familielid of kennis belangstel ling voor mijn werk heeft. Ik wil hem dan best een plezier doen, te gen betaling natuurlijk, want alles bij elkaar kost dit grapje aardig wat geld. Verder heb ik een enkele maal zo'n bijzettafeltje voor een goed doel ter beschikking gesteld, o.a. voor een verloting". Tenslotte maakt de heer Van Rhee zich graag vrij voor de voet balsport. 's Zaterdagsmiddags heeft hij alleen voor dat laatste belang stelling en bij weer of geen weer is hij op het Musketiersveld te zien. Hij treedt dan veelal als grensrech ter op. Eén avond in de week is hij doorgaans bezet, omdat dan bij hem thuis de elftallen worden sa mengesteld. Het werken met kleine gekleurde stenen blijft toch het belangrijkste voor hem. En wie weet, wordt het in de toekomst iets anders, dan al leen tafels. Er zijin op het gebied van mozaïek immers zoveel moge lijkheden! Tilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllüllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllfll IIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIUIIIIIIIIIIillllllllll AMERONGEN Veertig jaar gele den werd de heer Jacob Johan (beter bekend als Job) van Tuil aangesteld als hulpbesteller bij de PTT. Gisteren werd hij door de directeur van het postkantoor te Veenendaal, de heer G. H. Slagter, gehuldigd ter gelegenheid van dit jubileum, waartoe ook de di recteur van het postdistrict Utrecht, mr. H. Snel het zijne bijdroeg. Uit handen van de heer Slagter ontving de jubilaries het gouden PTT-insigne, een oorkonde en een cadeau onder cou vert. Voor mevrouw Van Tuil waren er bloemen. De huldiging, die in de woning van de heer Van Tuil in Amerongen plaats had, was tevens een afscheid. De ge zondheidstoestand van de heer Van Tuil maakt het noodzakelijk, dat hij de PTT-dienst op 1 juni vervroegd ver laat. In Veenendaal is de heer Van Tuil geen onbekende. Ruim 25 jaar liep hij langs de weg en hij deed daarna nog eens bijna 15 jaar dienst op het kan toor. Na zijn aanstelling als hulpbe steller op 14 mei 1928 werd de heer Van Tuil op 5 april in vaste dienst be noemd. Tot 31 december 1956 bleef hij nog „langs de weg", maar op die da tum werd hij inmiddels gepromo veerd tot besteller eerste klas be steller-voorman. Dat hield in dat hij de leiding in de „bestellerskamer" van het postkantoor aan de J. G. Sand- brinkstraat kreeg. Doordat het perso neel uitbreidde zat er voor de heer Van Tuil nog een bevordering is: op 1 januari 1962 werd hij benoemd tot hoofdbesteller, een rang die slechts weinigen bij de Postdienst halen. Job van Tuil mag als „postbode" bekendheid genieten, bekender is hij waarschijnlijk nog als hoornblazer van „Caecilia". Ondanks zijn 58 jaren blaast hij in het Veenendaalse muziek korps nog trouw zijn partij mee. De heer Slagter zei in zijn toespraak tot de jubilaris onder meer: „U hebt aan de letters PTT een andere beteke nis gegeven. Voor u betekenen ze: Plichtsbetrachting, Trouw en ToewU- ding". ELST Woensdag 19 juni zal weer een jaarlijkse autotocht voor de bejaar den uit Eist worden gehouden. Het doel van de reis wordt, zoals gebruikelijk, geheim gehouden. Aangezien men ieder jaar weer een ander einddoel opzoekt, wordt het steeds moeilijker iets aardigs en attractiefs te vinden, maar het is ook deze keer weer gelukt, volgens de organisatoren. De commissie hoopt, dat heel veel be jaarden in staat zullen zijn mee te gaan. Aangezien echter het financiële gedeelte van de tocht nog niet hele maal rond is, zullen commissieleden en enkele dames in de week van 20-25 mei met een lijst huis aan huis komen, met het verzoek hierop voor een vrij blijvend bedrag te tekenen. Gegadigden voor de reis kunnen zich opgeven bij de heer D. Slok, Rijksstraatweg 107 (tel. 207) te Eist. Ook doet de commissie weer een beroep op middenstanders en autobezitters om, evenals voorgaande jaren medewerking te verlenen aan het welslagen van de bejaardentocht. ELST Op 30 mei hoopt de heer B. v. d. Brink in Eist zijn Vivo-levensmid- delen en textielbedrijf te heropenen. Momenteel is men nog druk met de verbouwing bezig. Niet alleen overdag, maar ook 's avond wordt hard gewerkt. De nieuwe zaak krijgt een oppervlak te van 120 vierkante meter en wordt daardoor verreweg de grootste winkel van Eist op het gebied van levensmid delen. Verlichting en interieur zullen geheel aan de eisen van deze tijd vol doen. In de afdeling levensmiddelen komt een apart hoekje met ingrediën ten voor speciale Indische gerechten. Er zal tevens voorlichting worden ge geven wat betreft de vele recepten, die voor Indisch en Chinese gerechten van toepassing zijn. Wat die afdeling Indische gerechten aaingaat heeft de heer Van de Brink de primeur in Eist en misschien zelfs wel in de omgeving. Naast levensmid delen en textiel zal een belangrijke af deling cosmetica met een uitgebreid as sortiment verrijzen. Tenslotte krijgt de Vivo nu ook een diepvriesinstallatie. Aan de pui zal niet veel veranderen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3