Manchester United schakelde Real Madrid na dramatisch duel voor eindstrijd uit Beide verdedigingen maakten serie forse blunders Benfica schakelde falend Juventus uit r Tennismeisjes spelen oefenwedstrijd Supporters KSY naar Rotterdam Oud-internationals spelen interland MINIMALE KANS OP BEHOUD VAN XERXES/DHC BELGISCHE SELECTIE VOOR DE TOUR Amateurbaanploeg tegen België Leeuwezegel in beschermende Allu-verpakking... verrassend lekker! IN FINALE TE LONDEN TEGEN BENFICA Eenzaam Onafgebroken Opnieuw raak Niet te dol Onwaarschijnlijk Europese Atletiekkampioenschappen van 16 tot 21 september Geen overtuiging Zelden Beslissing Toetjes, dranken, vrnchtencocktails - alles wordt extra feestelijk, extra lekker, als u het opdient in zo'n sierlijk paleisglas. Maak meteen gebruik van deze zeer voordelige aanbieding: 6 vorstelijk-mooie glazen voor 30 rode leeuwtjes en slechts f 3,25. U stuurt niets op! U ontvangt de glazen direct van uw melkman. Geen wachttijd: uw melkman heeft ze in voorraad! Pig.na I 3 DONDERDAG I6 MEI I968 MADRID Eindelijk, na drie keer te zijn gestrand in de halve finales van het voetbaltoernooi om de Europa-Cup voor landskampioenen, is de wens van manager Matt Bussby in vervulling gegaan. Na een dramatisch en nogal teleurstellend duel met Real Madrid stapte Manchester United gisteren in het Madrileense Bernabeustadion, dank zij een gelijk spel (33) doodvermoeid maar onuitspre kelijk gelukkig, als eerste Engelse club in de geschiedenis de eindstrijd binnen. Opnieuw had de ondergang voor United onafwendbaar geleken. Real had een voorsprong van 3l bij de rust en de Britten bouwden met steeds minder overtuiging aan hun aanvallen. De Spanjaarden hebben zich vergist. Ze waren ervan overtuigd en dat bleek duidelijk uit hun spel dat het pleit was beslecht. Het doelpunt van Sadler, waarmee de totaalscore op 33 kwam, verraste hen volkomen en leg de Reals anders zo besluitvaardige verdediging lam. Dat werd de Spaanse kampioen fataal. Manchester United ontmoet in het Wembleystadion in Londen het Portugese Benfica, dat met 10 zegevierde over Juventus, dat in de eerste ontmoeting al met 20 was verslagen. Het enerverende gevecht tussen beide Europese ploegen werd vooral beslist door bijna onbegrijpelijke blunders van de verdedigingen. United heeft daarbij 't meeste geluk gehad. Zoco schoot in eigen doel en het doelpunt van Sadler was direct te wijten aan een aarzeling van de voltallige Spaanse defensie. Het was niet de best spelende ploeg, die gisteravond de finale bereikte. Het spel van de Britse kampioenen was ronduit teleurstellend, maar het zijn de doelpunten die tellen. Oók in het toernooi om de Europa Cup. Van de vriendelijkheid, die zo ken merkend was geweest voor het eerste duel, was gisteravond in het afgeladen Bernabeu-stadion weinig te merken. Matt Busby had de jachthond Nobby Stiles op het spoor gezet van Reals „wonderdokter" Amancio en zoals al tijd beet de kleine, zeer geestdriftige, Brit zich grimmig in zijn prooi vast. Hij voerde zijn taak Amancio belet ten te spelen, hóé dan ook voortref felijk, zij het weinig elegant, uit En passant ramde Stiles, barstend van ijver en onvermoeibaar, andere langs lopende Spanjaarden. Zoals bijvoor beeld ook Velasquez een enkele keer ondervond. Aan de andere kant had de buiten- woon eenzame George Best ook wel het een en ander te incasseren. San- chis, evenals Gonzalez vaak gesigna leerd aan het front, haalde de Ierse international in de zeldzame gevallen dat hij met redelijke kans op succes doorging, zonder aarzelen hardhandig onderuit. Een aanzienlijk minder harte lijke sfeer dus. Maar ook aanzienlijk minder sterk voetbal. Weliswaar slaag den de nogal chaotisch verdedigende Engelsen erin een half uur lang de Spanjaarden van zich af te houden, maar daarvoor verwaarloosden ze hun aanval op schrijnende wijze. Vrijwel onafgebroken stormden de Spanjaarden begerig in de richting van de in het begin nogal onzeker optreden de doelman Stepney, voor wie United een hecht peloton van vastberaden man netjesputters had geformeerd. De mees te aanvallen van Real gingen over rechts of door het midden en de klei ne aanvoerder Francisco Gento liep er op de linksbuitenplaats wat verloren bij. Hij werd slechts incidenteel in het spel betrokken en wanneer dat gebeur de maakte hij opvallend weinig klaar. Met het doelpunt waarmee hij Reals voorsprong vergrootte tot 20 maakte hij echter veel goed. De doelpunten bleken in die eerste helft, tegen alle verwachtingen in, uiterst goedkoop. Waarschijnlijk zijn er in een wedstrijd voor de Europa Cup nog nooit zoveel doelpunten in zo'n kor te tijd gemaakt. Het begon na ruim een half uur, Pir- ri, die in een pril stadium van de strijd al een keer tegen de lat had gekopt, had dit keer wel succes. Met een schit terende kopbal rondde hij een vrije schop van Perez grandioos af: 1-0. Een minuut of tien later stond Real al met 20 vóór. Een lange pass van Sanchis werd jammerlijk gemist door Dunne en de geroutineerde Gento liet zich die kans niet ontgaan. Weliswaar schoot hij tegen Stepney aan, maar via diens benen schoot de bal in het doel: 20. Het duel begon sensationele vormen aan te nemen, toen Zocco een minuut later een hard schot van Charlton van richting veranderde. Doelman Betan- cort stond in goede positie, maar werd verslagen door zijn eigen ploeggenoot: 2—1. En even later was het opnieuw raak. Vlak nadat Stiles, eindelijk, in het boekje van de Italiaanse scheidsrech ter Sbardella was gekomen, schoot Amancio middenin het onoverzichtelij ke strafschopgebied van United, waar in de Engelsen elkaar paniekerig in de weg liepen, plotseling raak: 31. De dramatische slotfase van de eerste helft resulteerde in een rechtvaardige voorsprong voor de beter en vooral beheerster voetballende Spanjaarden. Binnen de muren van het geweldige Madrileense stadion bleek United geen schaduw van de ploeg, wier wervelende aanvalsspel in Manchester met één doelpunt slechts schaars werd beloond. Real kreeg, zeker toen het eenmaal met 31 vóór stond, steeds meer zelf vertrouwen. Met snelle combfnaties zochten Amancio en zijn mannen ijve rig naar nog méér gaten in de Britse defensie en het duurde lang, vóór Uni ted zich min of meer herstelde. Dat herstej kwam wel. Langzaam maar zeker. Het eerste resultaat was een fraaie kans voor George Best na een pass van Brian Kidd. Betancort redde echter voortreffelijk. Een vlam mend schot van Crerand van grote af stand duidde er ook op, dat Busby's pupillen hun inzinking aan het over winnen waren. Maar de sluimerende klas in Uniteds hoogaangeschreven voorhoede kwam niet aan de oppervlak- Niets was gisteravond in Madrid ech ter te dol. De zoveelste ongelooflijke blunder redde de Engelse kampioen een kwartier voor het einde volkomen onverwachts uit een uitzichtloze situatie Een hoge, nauwelijks geplaatste kopbal van Best zweefde in de richting van Sadler zonder dat er ook maar één Spaanse verdediger in actie kwam. Een verbijsterde Betancort, gisteravond vaker dan ooit geconfronteerd met on verklaarbare missers in zijn verdedi ging, zag de bal langs zich gaan: 32. Het geschrokken Real, dat zich mis schien na zijn voorsprong wat al te ontspannen had getoond, probeerde manhaftig de klap te verwerken. Maar de Spanjaarden kregen er nauwelijks tijd voor. Hun defensie was nog volko men uit evenwicht toen Best op rechts plotseling doorbrak. Buiten het straf schopgebied stond Bill Foulkes onwaar schijnlijk vrij en Best schoof hem de bal koelbloedig toe. Met een strak schot schoot Foulkes, de routinier, Uni ted als eerste Britse club in de geschie denis om de Europese Sup voor lands kampioenen (33). AMSTERDAM De Nederlandse damestennisploeg, die op 26 mei in Pa rijs aan het toernooi om de Federation Cup deelneemt, zal op vrijdag 17 mei en zaterdag 18 mei in Eindhoven een oefenwedstrijd spelen tegen Zweden. De Zweedse dames, met o.a. Ingrid Lofdahl en Christine Sandberg, hebben dan net het toernooi om de internatio nale kampioenschappen van Italië ach ter de rug. De Europese atletiekkampioenschap pen zullen van 16 tot 21 september in het stadion Karais Kakis, vlak bij de Griekse hoofdstad Athene, worden ge houden. Manchester United kwam goedkoop aan een doelpunt, toen de Spanjaard Zocco de bal in eigen doel werkte. HAMBURG De Duitse spoorwegen leggen extra treinen in voor de Euro pese finale van de bekerwinnaars tus sen Hamburg SV en AC Milan, die op Hemelsvaartsdag in Rotterdam wordt gespeeld. Voor het retourtje Hamburg-Rotter dam moeten de voetballiefhebbers veertig mark betalen, 's Morgens om half zeven vertrekt de trein al uit Hamburg om tegen twee uur in Rotter dam aan te komen. De wedstrijd wordt 's avonds gespeeld. AMSTERDAM Zaterdag 25 mei wordt in Alkmaar de interland Neder land - Engeland voor oud-internationals ten bate van de Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers gespeeld. In beide ploegen zullen wisselspelers worden toegestaan. Voor Engeland zullen uitkomen: doel: Kelsey (Arsenal); achter: Sa ward (As ton Villa), Billy Wright (Wolverhamp ton Wanderers), Chunt (Ipswich Town) en Williams (West Bromwich Albion); midden: Mc Garry (Huddersfield Town) en Tom Finney (Preston North End); voor: Blunstone (Chelsea), Loft- house (Bolton Wanderers), Haynes (Ful- ham) en Firmany (Turijn). Wisselspe lers: Underwood (Fulham), Brown (Blackpool), Rodson (Bolton Wande rers), Sexton en Andrews (beiden West Ham United). Voor de Nederlandse ploeg zal een keus worden gemaakt uit: doel: De Munck; achter: Wiersma, Schaap, Kees Molenaar en Kuys; midden: Kreijermaat, Bennaers, Bosselaar en Biesbrouck; voor: Van Ede, Dick Tol, Wim van der Gijp, Van der Linden, Lenstra en Clavan. DELFT Tenzij er een wonder ge beurt zal de voetbalclub Xerxes/DHC volgend seizoen niet meer in de ere divisie van het betaalde voetbal spelen. Afgelopen nacht, uiterlijk twaalf uur, moesten van financier, de heer P. Hoo- genboom, de driehonderdduizend gul den op tafel komen wilde Xerxes/DHC van zijn voortbestaan verzekerd zijn. Dat bedrag was er niet zodat de heer P. Hoogenboom zich definitief uit de combinatie terugtrok en vrijheid van handelen kreeg. Hij nam met zich ze ven spelers mee onder wie Hanegem en Treytel, die volgend seizoen, zoals bekend, voor Feyenoord zullen uitko men. De overige vijf spelers zijn met andere clubs in onderhandeling. De ac tie van de supportersvereniging van de combinatie is dus mislukt. Er werd ruim veertigduizend gulden bijeen ge haald. Toch bestaat er nog een minimale kans voor Delft op het behoud van voet bal in de eredivisie. Mocht de suppor tersvereniging erin slagen, met of zon der hulp van een nieuwe financier, geld genoeg bijeen te krijgen, dan zal Xer- ces/DHC vrij zeker met de voetbalclub Haarlem om de tafel gaan zitten om te komen tot een fusie. De nieuwe combi natie zou dan in Haarlem of Delft moe ten gaan spelen. Wie van de twee ver enigingen het meeste geld op tafel kan leggen de supportersvereniging van Xerxes/DHC gaat door met de actie verwerft zich het recht van keuze van de plaats waar de nieuwe combinatie zal gaan spelen. Vanzelfsprekend zal de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond met een en ander akkoord moeten gaan. BRUSSEL De Belgische wieler bond heeft woensdag nog acht renners aangewezen die in aanmerking komen voor een plaats in een van de twee ploegen waarmee België in de Ronde van Frankrijk mag uitkomen. Reeds eerder had de Belgische bond negen renners geselecteerd. De zeventien renners zijn: Jos Huys- mans, Edward Seis, Rik van Looy, Vic tor van Schil, Ferdinand Bracke, Wal ter Godefroot, Antoine Houbrechts, Herman van Springel, Wilfried David, Noel van Clooster, Daniel van Rijcke- ghem, Georges Pintens, Willy Planck- aert, Rogier Swerts, Jos Spruyt, Mar tin Vandenbossche en Remy van Vrec- kom. TURIJN Benfica heeft in Turjjn de tweede wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Juventus met 1o gewonnen. Eusebio maakte in de 68e minuut het enige doelpunt. De Portu- gezen, die in de eerste wedstrijd Juventus met 20 versloegen, plaatsten ilch door dit resultaat voor de eindstrijd. Heriberto Herrera, de coach van Juventus, kon voor het falen van zijn club vel» oorzaken aanvoeren. Zo miste hij drie spelers: linksbuiten Menichelll, de Bra ziliaan Cineshino en zijn mogelijke vervanger Castano. Herrera moest hierdoor een ploeg in het veld brengen, die veel aan kracht had ingeboet. Desondanks begon de Italiaanse for matie overweldigend en wat in Italië „het wonder" werd genoemd, leek tot de mogelijkheden te behoren. Nadat een doelpunt van Benfica in de vijfde minuut door de Oostduitse scheidsrech ter Rudi Glöckner was afgekeurd, veer de het publiek vier minuten later op. Zigoni scoorde, maar weer kende arbi ter Glöckner, die ook de ontmoeting Ne derland - Tsjecho-Slowakije leidde, de treffer niet toe. De verdediging van Benfica ontnam de Italianen daarna snel alle illusies. De technisch veel be kwamere Portugezen vingen de aanval len van Juventus beheerst op, ondanks het feit, dat de 70.000 toeschouwers hun landgenoten stormachtig aanmoedigden. Verder dan twee doelrijpe kansen van Frola en Zigoni in de 15e en 20e minuut kwam Juventus echter niet. Ook in het tweede part van de eerste helft bleef Juventus aanvallen, maar er zat weinig overtuiging in de acties van de Italiaanse aanval. De enkele uit vallen van het gevarieerder spelende Benfica waren gevaarlijker en in de 26e minuut slaagde Bercellino er maar net in om Eusebio van het openings doelpunt af te houden. Maar na het afgekeurde doelpunt uit het begin van de wedstrijd leverden al le stormlopen nog slechts zelden een echte kans op in de eerste helft De beste mogelijkheid werd kort voor rust door De Paoli gemist. Kort na de rust kreeg De Paoli een nieuwe gelegenheid om voor Juventus te scoren, maar met een geweldige redding behoedde Jose Enrique, Benfica's doelman, zijn ploeg voor een achterstand. Juventus, meer in de aanval, maar zelden gevaarlijk, werd moedeloos van zijn eigen onmacht Het tempo daalde, de versterkte verdediging van Benfica het gebeurde voor de rust niet zel den, dat alleen Simoes in de aanval was te vinden kreeg tijd om op adem te komen. Stapje voor stapje verplaatste het spelbeeld zich. Eerst naar het middenveld en geleidelijk naar de Italiaanse helft In de 23e minuut viel de beslissing uit een vrije trap op dertig meter van het doel. Simoes maakte aanstalten om te schieten, maar liet het werk tenslot te toch over aan meesterschutter Euse bio, die de afgelopen zondag in de com petitiewedstrijd tegen Varzim zes van de acht doelpunten had gemaakt. Eu sebio schoot zoals alleen Eusebio dat kan. Het werd een voltreffer in de uit- terste hoek. Doelman Anzolin van Ju ventus was kansloos: 0-1. Het eniga doelpunt van de wedstrijd was voor Ju ventus meteen de genadeslag. Freewhee lend haalde Benfica de finish en de fi nale op 29 mei. DEN HAAG De Nederlandse ama teurbaanploeg, die zondag 19 mei op dt wielerbaan van Alkmaar uitkomt tegen de Belgische ploeg met onder anderen Van Lancker, Goens en Crapez, is als volgt samengesteld: Jan Jansen (Westzaan), Lijn Loeve- seijn (Amsterdam), Wim Koopman (Rotterdam), Gerrie Bruin (Andijk), Frans van de Ruit (Amsterdam), Tino Tabak (Amsterdam), Klaas Balk (Bad hoevedorp) en Cees Stam (Wormer). Er wordt in Alkmaar een volledig Olympisch programma afgewerkt 6 vorstelijke paleisglazen bij leeuwezegel r i /i 'Si m L4-S>" 1 ii&lpp

De Vallei | 1968 | | pagina 13