Gkker had ook geen moeite met Gisbert OM U TERWILLE TE ZIJN Belg Jos Schoeters won zesde etappe Reshevsky sloot met Kortsjnoj compromis Kessler rekent op de Ajacieden VRIENDSCHAPPELIJK WATERPOLO-DUEL Lunteren won weer in bekerronde SPARTA WON OP HET NIPPERTJE SëSSëSgs Runder-Gonlash.-. i» 159 Cfl-Babyluiers 1: 109 'eS 1? cn-Piis ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN D.O.K. albert heijn Wind scherm Gimondi reed in Vuelta 14.700 gulden bijeen Berlijn-Praag-Warschau elke avond geopend tot 21.00 uur zaterdags tot 18.00 uur bij meubels kopen 01-Koffiemelk Jonge Goudse rijkgeurige Schotse melange KEUZE Abrikozenjam Chocolade Fijne Delicata chocolade eerste kwaliteit QQ pot 360 gram 0u voor hond en kat Clubprijs f26 in PMC-cheques Ctt-Soepgroeiiten.i/8biikje^5'20 •Rondo's pak 6 stuks 270 gram)y95"8ö 'Rozijnen Cakebrood (±«bS2!flMrl?* Ch-Ontbijtkoek groenmerk380 gram 6Ö"55 Zonnebloemolie Hippodrome Cora Flakes Appelmoes Ananas 3 fiesies CU Instant IJsmix OlTandpasta Pagina 15 DONDERDAG 16 MEI 1968 ROME Tom Okker heeft zich gis teren in Rome gemakkelijk geplaatst voor de halve finales van de Italiaan se tenniskampioenschappen. De Haar lemmer ontmoette zijn oude Davis- Cuptegenstander, de Spanjaard Juan Gisbert, die ook ditmaal geen serieuze kans had tegen de Nederlandse kam pioen. Okker won in drie sets: 6-3, 6-2, 6-4. Samen met zijn Amerikaanse part ner Riessen bereikte Okker ook de hal ve finales van het dubbelspel. Na een overwinning op het Australische duo Keldie/Addison (6-3. 6-4, 6-2) in de derde ronde kwamen ze meteen in de halve eindstrijden, omdat Gisbert en de Amerikaan Richey zich hadden te ruggetrokken. Al kort na het begin van de partij, HRADEC KRALOVE De Belg Jos Schoeters heeft woensdag de zesde etappe van de wegwedstrijd Berlijn Praag Warschau, een rit over 145 kilometer van Praag naar Hradec Kra- love, gewonnen. Hij legde de afstand af in 3 uur, 27 minuten en 30 seconden. Sander Douma eindigde op de achttien de plaats met een achterstand van 49 seconden op Schoeters. De Rus Vladimir Tsjerkassov bleef leider in het algemeen klassement. Reeds na ongeveer vijf kilometer gin gen de Pool Blawdzin, de Tsjech Kva- pil, de Oostduitse Ampler, de Roemeen Ciumenti en de Italiaan Di Caterina op avontuur. Het zestal kreeg eerst ver sterking van de Fransman Duchemin en daarna van Hans Tesselaar. de Belg Moonen, de Bulgaar Nejchev en de Italianen Levati en Santambrogio. Na ruim 90 kilometer liep het peloton de vluchters in. Lang bleef het niet rustig in de hoofdmacht. De Belgen Schoe ters. Moonen, Santambrogio en Blaw- din sprongen weg en bouwden lang zaam aan een steeds toenemende voor sprong. Schoeters toonde zich in de sprint de sterkste. De Tsjech Zelenka, Levati en Di Caterina gingen 43 secon den na het kwartet over de eindstreep, op zes seconden gevolgd door het pelo ton. De Bulgaar Ivan Jordanoff mocht niet aan de zesde etappe deelnemen, omdat na een dopingonderzoek bleek dat hij stimulerende middelen had ge bruikt. Eerder werd kopman van de Roemeende ploeg, Moicenau, om de zelfde reden uit de strijd genomen. De uitslag van de zesde etappe: 1. Schoeters (Belg) 3.26.30 (met boni ficatie); 2. Blawdzin (Pol) 3.27.00 (met bonificatie); 3. Santambrogio (It) 3.27.15 (met bonificatie); 4. Moonen (Belg.) 3.27®); 5. Zelenka (Tsj.-Sl.) 8.28.13; 6. Levati It) z.t.; 7. Di Cateri na (Ital.) z.t.; 8. Czechowski (Polen) 3.28.19; 9. Milsett (Noorw.) z.t.; 10. Holjund (Den.) z.t.; 18. Douma (Ned.) z.t. AMSTERDAM, BELGRADO. POREC De vijfde partij uit de schaaktwee kamp tussen de Amerikaan Samuel Reshevsky en de Rus Viktor Kortsj noj is woensdag in Amsterdam na 40 zetten in remise geëindigd. Kortsjnoj leidt nu in deze tweekamp voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi met 3Vt Vt- l'/t. Tot veler verrassing opende Reshev sky (wit) met 1-4, terwijl hij op 1...., c5 tot de gesloten Siciliaan besloot. Hij kreeg beter spel, maar Kortsjnoj kon explosies voorkomen. Tegen het einde van de speeltijd was de situatie min of meer in evenwicht. De Russische grootmeester Michael Tal heeft zich woensdag in Belgrado geplaatst voor de halve finales van het kandidatentoernooi Tal won in de twee kamp tegen de Zuidslaviër Svetozar Gligoric de negende afgebroken partij en nam daardoor 'n beslissende voor sprong van 51/» - 3'/t. In de halve fina les komt hij uit tegen de winnaar van de tweekamp tussen Reshevsjcy en Kortsjnoj. De Hongaar Portisch en de Deen Lar- sen zijn woensdag in hun zesde partij voor de kwartfinales van het kandida ten schaaktoernooi in Porec opnieuw remise overeengekomen. De partij verg de dit keer 31 zetten. Larsen leidt met iVt— 2Vt. ZEIST „Er is mij niets van be kend dat de spelers van Ajax bezwaar zouden hebben tegen het spelen van 'n vriendschappelijke wedstrijd tegen HVC op het Sportcentrum te Zeist", al dus bondscoach Georg Kessler. „Ik bouw mijn programma op, zoals ik het mij heb voorgesteld. Voor deze wedstrijd vandaag tegen HVC heb ik achttien spelers opgeroepen. Als ze zijn gearriveerd zullen we bekijken, wie er geblesseerd zijn. Het is trouwens wel meer voorgekomen dat een door mij geplande oefenwedstrijd wegens te wei nig spelers niet is doorgegaan. Maar", zo besloot de bondscoach, „ik kan op deze dingen niet vooruit lopen". De spelers van Ajax maakten be zwaar tegen het spelen van de oefen wedstrijd tegen HVC. Zij vonden vier wedstrijden in acht dagen te veel. Af gelopen zondag speelden zij een compe titiewedstrijd tegen "NAC, dinsdag de beker-ontmoeting met Elinkwijk waar na dan vanmiddag tegen HVC zou wor den geoefend. Zondag volgt dan de zwa re competitiewedstrijd in Geleen tegen Fortuna '54. APELDOORN Morgenavond speelt het personeel van het Sportfondsenbad weer een vrienschappelijke waterpolo- wedstrijd tegen een team van De Water vrienden. Deze wedstrijd begint om half negen. tussen Okker en Gisbert, die één uur en tien minuten duurde, was het dui delijk, dat de sterk spelende Nederlan der zich niet zou laten verrassen door de niet geplaatste Spanjaard. Even toonde Gisbert 't flitsende spel waar mee hij eerder in dit toernooi Riessen onverwachts uitschakelde. Hij wist daar door in de eerste set een achterstand van 3-0 weg te werken, maar daarna speelde Okker hem voortdurend uit po sitie. Ondanks wanhopige tegenstand van de Spanjaard besliste de Haarlem mer de partij resoluut in zijn voordeel. Een verrassing was de nederlaag van de als eerste geplaatste Austra liër Martin Mulligan, die op het ogen blik uitkomt voor het Italiaanse Davis- Cup-team en die het toernooi verleden jaar op zijn naam bracht. Hij verloor met 1-6, 7-5, 6-1, 3-6, 6-4 van zijn land genoot Barry Phillips-Moore. Bij de dames plaatsten de Austra lische speelsters Margaret Court en Lesley Bowrey zich voor de halve fi nales. Margaret Court had weinig moeite met de Rhodesische kampioene Pat Walken: 6-3, 6-0. Lesley Bowrey stuit te echter op hevig verzet van haar landgenote Karen Krantzcke. De gro tere ervaring van de 26-jarige Bowrey bleek na anderhalf uur verbeten spel doorslaggevend: 9-7, 7-5. EDE In afwijking van voorgaande jaren zal de Chr. Gymnastiek Vereni ging D.O.K. in 1968 geen openluchtuit voering in de Edese Kuil geven doch voor de eerste maal in haar bestaan ge bruik maken van de nieuwe sporthal aan de Bennekomseweg. In verband met het zeer grote aan tal leden, dat DOK heeft (meer dan 1200) heeft het bestuur gemeend voor de leden onderlinge wedstrijden te orga niseren in de sporthal en wel op zater dagmiddag 18 mei a.s. waarbij de ouders, meer dan tijdens een uitvoe ring, de presentaties van hun kinderen op diverse toestellen kunnen bewonde ren. Deze wedstrijden, welke voor iede re belangstellende vrij toegankelijk zijn, vangen aan om half drie. Des avonds zullen in de hal demonstraties worden gegeven door diverse ploegen van de vereniging. Deze demonstraties beginnen om 8 uur. De hal is een half uur vóór de aanvang van de wedstrij den en de demonstraties gopend. LEEDS Leeds United heeft zich woensdagavond geplaatst voor de finale van het toernooi om de Jaarbeursste- denbeker. De Engelse ploeg versloeg in de tweede wedstrijd uit de halve eind strijden het Schotse Dundee met 1-0, de eerste ontmoeting was in een gelijk spel (1-1) geëindigd. Het enige doelpunt in deze ontmoeting, bijgewoond door 24.000 toeschouwers, werd in de tweede helft door Gray gescoord. ADVERTENTIE Nu kunt U makkelijker eens samen langs komen. EUROPAWEG 170 Brouwersmolenweg) - APELDOORN - TEL. 33666 LUNTEREN Lunteren Is er ook gisteravond in geslaagd een overwin ning te boeken in de bekerronde. Dit maal werd het Oosterbeekse Ostrabe- ke het slachtoffer van het vooral voor de rust goed spelende Lunterse team. Bij de rust was de stand nog gelijk: 0-0. In de tweede termijn was Lunte ren opnieuw iets sterker en wist dit uit te drukken in twee gave doelpun ten. Ostrabeke kwam al vrij spoedig in de verdrukking. De Lunterse aanval had meer raffinement. Aan Ostrabeke- zijde was het Cornelissen, die een uit muntende wedstrijd speelde, doch hij kon het ook niet op zijn eentje „klaar stomen". In deze eerste helft kreeg bo vendien de Ostrabeekse rechtsbuiten de opdracht het veld te verlaten zodat Ostrabeke met een gehavend team de wedstrijd moest uitspelen. De goed spelende Rinus van de Berg moest het veld verlaten wegens een enkel-blessu re. In de tweede helft speelden beide ploegen belangrijk minder. J. van Kooten bezorgde Lunteren de leiding. Hij deed dit uit een haar scherpe voorzet van Jan Knevel. Het was Jaapie van Holland, die uiteinde lijk de definitieve eindstand op 2-0 be paalde. BILBAO De Italiaanse renner, Fe lice Gimondo, heeft 286.885 peseta's (14.700 gulden) uitbetaald gekregen voor 't winnen van de Ronde van Span je, die hier afgelopen zondag eindigde. De tweede, Jose Perez-Frances, Span je, ontving 225,750 peseta's (11.600 gul den). Jan Janssen kreeg 76.385 peseta's (3900 gulden), Victor van Schill. België 19.935 peseta's. Veel andere buitenlandse renners kre gen slechts kleine bedragen. De Belg Van den Bossche ontving slechts 450 peseta's (23 gulden). EDE Voor de tweede maal pre senteerde de handbalvereniging Sparta zich op eigen terrein (Sporthal) aan het Edese publiek. De tegenstander van deze avond was Jonge Kracht uit Huis- sen. In de eerste helft kregen de toe schouwers een gelijkopgaande strijd te zien. Sparta nam in eerste instantie een 2-0 voorsprong. De vreugde van deze voorsprong was echter niet van lange duur, want Jonge Kracht kwam terug. Met de rust was een 4-4 gelijk spel bereikt. In de tweede termijn kwam er bijzonder weinig verandering in het spelbeeld. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. De stand 6-6 spreekt dan ook voor zich. Een moment was Sparta enigs zins van slag af, en kreeg Jonge Kracht de gelegenheid snel uit te lo pen. Dit leverde de Huissenaren een 7-10 voorsprong op. Het jonge Spar taanse team liet het hier geenszins bij zitten en slaagde er een minuut voor het einde in de stand op gelijke hoog te brengen: 14-14. Dick van Tholen was het tenslotte, die in de laatste mi nuut Sparta de overwinning bezorgde: 13-12. Hij was tevens topscorer in de ze wedstrijd met 8 doelpunten. BELSELE-PUI VELDE Een prof ronde in Belsele-Puivelde bij St. Nico- laas is woensdag gewonnen door da Belgische renner Albert van Vlierberghe die in de eindsprint de snelste was uit een kopgroep van vijf man. Piet Bras- penninckx eindigde op de vijfde plaats. bij i. iVel in Yji ^3^ alles oud te' albert heijn ZILVERVLOOT 'pakje 250 gram 36 fles inhoud 1/2 liter i (534 gram) 65 per 500 gram Mnaar huishoud pof 450 gram MacQneen Thee rakje 100 gramJTCof doos 20 zakjes (samen 80 gram^AS". Doperwten-fijn JLi»148199 hi 200Grams Reep paur - pak 500 PINDA KAAS Puur vlees Uit één stuk geweven, waterafstotend, schimmelwerend en fellsol geverfd. Kleur oranjè. Grootte: 400 x 140cm. Scherm met 4 driedelige stokken. Drukveren voorkomen uit elkaar vallen van de stokken. Kompleet met 6 scheerlijnen, 6 houten haringen en een stevige foudraal. Aparte zak voor harin gen en stokken, gewicht 3 kg.Vw f 37.50.Bestelnr. F-867. prima kwaliteit (f sterk absorberend pak lv stuksJLZD ONVOORWAARDELIJKE KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet elke cent waard 'cht die u ervoor hebt betaald, dan geeft AH u het volle "drag terug. Promptzonder enige bedenking! ♦Weekaanbiedingen gelden t/m zaterdag 18 mei. albert heijn fles Ö.75 liier_l<RI* fijne oiskwie met kokos reuzecak 400 gram 1 afoert heijn ZKjk 350 gram tijdelijk grijsmerk 1/1 bfik 8 halve schijven blikje (22"i gram) 2 blik- 6 (fles 0.30 Itr) 79 vanille - pak voor2x 3/4 Itr. ijs - N- ti^be 100 gram t

De Vallei | 1968 | | pagina 15