DOVO met 2-5 zege in Barneveld Cassius Clay wilde zaak van te voren geregeld zien VZC-dames wonnen eerste duel van Laga Fedor den Hertog favoriet voor zege in Olympiads Toer Concurrentie van andere kopstukken echter groot Haarlem had geen belangstelling voor koop Delftse ploeg Stormachtig welkom voor „Mancunians" Schoeters won weer Zege voor Okker in qemennd dubbelspel Weer 2 wedstrijden in veteranentoernooi Veteranenduel in Ederveen De Zwaan 1 speelde weer gelijk tegen De Driehoek 2 Emmerich kreeg ipvannenisstraf Cardiff City weer in Enrona Cup II Den Hertog niet in selectieploeg Spanjaard leidt HSV-AC Milan Nederlanders voor 30 km-wedstrijd Donner viel terug in Biisum Musketiers morgen contra SDVB Kessler oefende met nieuwe vleugel Rus Kortsjnoj leidt met 4,5-1,5 Spaans commentaar TWEE ZAKEN UITGEBREID IN OVERBERG „Rest" te duur Geen overeenstemming SDVB uitgeschakeld in bekercompetitie Terriër Hevig Onverwacht WATERPOLO Kansen Alle kopstukken Tijdrit Verspreid Berlijn-Praag-Warschau Biljarten Ronde van de Toekomst Judo In tweekamp tegen Reskevski VRIJDAG 17 MEI 1968 ROTTERDAM De heer P. Hoogen- boom heeft gisteren met 'n bestuursde- legatie van de eerste-divisieclub Haar lem besprekingen gevoerd over de ver koop van het eredivisieschap van Xer xes/DHC. Na afloop hiervan werd van de zijde van Haarlem verklaard, dat men bij de eerste-divisieclub geen belangstelling heeft voor een „naakt" eredivisieschap, zoals door de heer Hoogenboom was voorgesteld. Een eventuele koop door Haarlem zal daarom slechts een ver der punt van bespreking zijn, indien een nader te bepalen aantal spelers van Xerxes/DHC overgaat naar Haar lem. De heer Hoogenboom heeft toegezegd tfe door Haarlem gewenste spelers te zullen benaderen. De resultaten hier van zullen de basis vormen voor een binnenkort te voeren nieuwe bespre king. Van de zijde van Haarlem werd te vens medegedeeld dat, zolang als de besprekingen nog duren, er geen verde re mededelingen over een eventuele koop zullen worden verstrekt. De Delftse zakenman A. Hogenboom heeft enkele minuten voor het sluiten van de door de heer P. Hoogenboom ge stelde termijn nog een poging in het werk gesteld om Xerxes/DHC voor Delft te behouden. Hij bood 750.000 gul den voor de stichting, zonder verkoop van spelers. De heer P. Hoogenboom is op het bod niet ingegaan omdat er met de spelers Hanegem en Treytel, die naar Feyenoord gaan, reeds over eenstemming is bereikt. De „rest" voor drie ton was voor de heer A. Hogenboom niet te aanvaarden. Dat de heer P. Hoogenboom erin zal slagen om enkele spelers over te halen om het volgende seizoen voor Haarlem te gaan spelen, is zeker mogelijk. Ma nager Brox van Feyenoord is, met uit zondering van Hanegem en Treytel, met de overige vijf spelers niet tot overeen stemming kunnen komen. „Zij hebben het recht om te gaan waar zij willen", aldus de heer Brox, „en het is mij duidelijk geworden, dat zij voor andere verenigingen meer be langstelling hebben". Dat PSV eveneens voor aankoop van het eredivisieschap geïnteresseerd zou zijn, wordt door manager Ben van Gel der ontkent. „Wij hebben", zo zei hij, „in een bestuursvergadering besloten, géén bod te doen. Wij kunnen ons dat niet veroorloven. Als we mochten de graderen, zullen wij op de normale ma nier proberen terug te komen". MANCHESTER De spelers van Manchester United die zich woensdag door een gelijk spel (3-3) tegen Real Madrid voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen plaatsten, zijn donderdag bij aankomst op het vliegveld „Ringway" te Manchester stormachtig verwelkomd door uitgelaten fans. Vele voetballief hebbers hadden een middag vrij geno men van hun dagelijkse werkzaamhe den en waren naar „Ringway" getogen om hun idolen te huldigen. De spelers moesten door een zijdeur gesmokkeld worden om hun een ongestoorde thuis komst te garanderen. Als de eindstrijd tussen Manchester United en Benfica op 29 mei in het Wembleystadion in een gelijk spel (na verlenging) eindigt, volgt twee dagen later nog een wedstrijd op Highbury, eveneens in Londen. BARNEVELD DOVO heeft gisteravond zijn eerste bekerduel in een over winning omgezet. De roodwitte formatie trad in Barneveld aan tegen derde klasser SDVB en zegevierde met 25 over de thuisclub. Het is een zeer aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarip een technisch beter DOVO uitstekend partij kreeg van de gastheren. Vooral de goalie van de thuis club, Van Geffen, speelde een voortreffelijke wedstrijd. DOVO speelde met een zeer grote inzet begrijpelijk wanneer men zijn zin nen op de fraaie KNVB-beker heeft gezet en had als uitblinker Demoet, die tweemaal scoorde. Na twee minuten bezorgde de ter riër van het middenveld DOVO al een voorsprong. Hij schoot na een drie- hoeksaanval met Gerritsen en Diepe- veen kanonhard in. Onmiddellijk was de stand weer ge lijk. Vanaf de aftrap raasde SDVB het doelgebied van Van Hardeveld binnen en doordat Jaap Rebergen de bal niet onder controle kon krijgen, doelpuntte ex-intemational Jur van Beek (1-1). DOVO kreeg langzamerhand een overwicht, maar de flitsende attaques leverden aanvankelijk niet meer op dan enkele corners, die alle werden afgeslagen door keeper Van Geffen. De talentvolle doelverdediger maak te echter een fout toen Diepeveen uit een dieptepass van Demoet inschoot door de bal tussen zijn benen door te laten gaan en de stand was 1-2. Onstuimige aanvallen van SDVB le verden hierna enkele hachelijke situaties op voor het DOVO-doel, maar de Vee- nendaalse defensie bleef de situatie meester. Twaalf minuten voor rust bracht Aart Gerritsen de stand op 1-3 na een prachtige aanval van Vis- scher, Demoet en Diepeveen. Aangemoedigd door zijn vele suppor ters begon SDVB in de tweede helft he vig aan te vallen. Ex-GVW-er Kluis- tra, die in de eerste helft niet was op gevallen, ging nu aanmerkelijk beter spelen en bouwde enkele zeer goede aanvallen op. DOVO nam echter al spoedig het initiatief weer over en daarvoor zorg den vooral de middenvelders Schoeman en Demoet, die het spel wisten te ver plaatsen met hun gevarieerde acties. Na ongeveer twintig minuten ver grootte DOVO de voorsprong. Een razendsnelle aanval van DOVO werd in eerste instantie nog afgeslagen door de uitmuntend spelende Kalshoven, maar toen Nico Diepeveen de bal te pakken kreeg werd toch het pleit be slecht. De Veenendaalse international scoorde in de uiterste hoek via de bin nenkant van de paal (1-4). Ondanks de al vrij grote achterstand bleef SDVB doorvechten voor een be ter resultaat. Het bleef een zeer aan trekkelijk duel met twee fel strijdende ploegen. De thuisclub forceerde enkele corners, maar daar de afwerkers te onbesuisd te werk gingen bleven doel punten uit. Jur van Beek toonde nog wel ra zendsnel te zijn, maar als technicus faalde hij. Demoet ontnam de Barne velders alle illusies. Met een schitte rend afstandsschot, zoals vrijwel alleen hij die op de meest onverwachte ogen blikken geven kan, verraste hij doelman Van Geffen voor de vijfde maal (1-5). SDVB legde zich niet neer bij deze grote nederlaag en knabbelde tien minu- CHICAGO Cassius Clay (25 jaar) oftewel Mohammed Ali heeft voorge steld dat vóórdat hy naar de gevange nis gaat, uitgemaakt zal worden wie de wereldkampioen boksen in het zwaar gewicht is en dat de opbrengst van de ze strijd voor de helft naar liefdadige instellingen zal gaan. „Ik verwacht naar de gevangenis ge stuurd te worden", zei de afgezette, maar ongeslagen titelhouder. „Misschien duurt het twee maanden, misschien langer. Dat hangt van het opperste gerechtshof af. Maar voordat ik ga, zou ik graag zien, dat deze kwestie van de titel zwaargewicht voor eens en altijd wordt geregeld". „Ik zou bereid zijn tegen Joe Frazier en Jimmy Ellis te boksen met een kwartier rust tussen beide partijen. Maar ik weet dat de bokscommissies dat niet zouden toestaan. Daarom zou den wij één partij op een zaterdag avond kunnen houden en de andere op maandagavond, maar er kan ook een PRAAG De Belgische wielrenner Jos Schoeters heeft opnieuw een ritze- ge behaald in de etappewedstrijd Ber lijn - Praag - Warschau. Na woensdag de zesde rit op zijn naam gebracht te hebben, eindigde hij gisteren in de ze vende etappe eveneens op de eerste plaats. Voor de 119 kilometer rond Hra- dec Kralove had Schoeters 2 uur, 50 minuten en 11 sec. nodig. De uitslag was: 1. Schoeters (Bel gië) 2.49.11 (met tijdsvergoeding), 2. Hojlund (Den) 2.40.41 (met tijdsvergoe ding), 3. Kegel (Polen) 2.49.56 (met tijdsvergoeding), 4. Andressen (Noorw 2.50.11, 5. Jyffert (Rusland) z.t.; 6. Pa- cary (Fr.) z.t.; 7. Mintjes (België) z.t.; 8. Peschel (O.-Dld.) z.t.; 9. De Bie (België) 2.51.35; 10 Ripfel (Den.) z.t Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Tsjerkabof (Rusl.) 304033, 2. Peschel (O.-Dld.) 30.41.01, 3. Mickein (O.-Dld.) 30.41.01, 4. Hojlund (Den.) 30.42.21, 5. Pacary (Fr.) 30.42.23, 6. Schoeters (België) 30.42.47, 7. Jasinski (Pol.) 30.43.57, 8. Vavra (Tsj.) 30.44 21, B. Magiera (Pol.) 30.45.05, 10 Czechows- ki (Pol.) 30.45.11. week tussen zitten. Wij zouden het moeten houden in het grootste stadion ter wereld. Het zou miljoenen dollars opbrengen. De helft van de recette zou gebruikt kunnen worden ter be strijding van de armoede en de ande re helft zou gelijkelijk tussen de bok sers verdeeld kunnen worden". Clay werd destijds wegens dienst weigering veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf en een boete van vijfdui zend dollar. Zijn zaak moet echter nog voor de hoogste instantie komen. ROME Tom Okker en zijn Engel se partner Virginia Wade hebben gis teren in het toernooi om de open Ita liaanse tennistitels in Rome de vierde ronde van het gemengd dubbelspel be reikt. Ze versloegen de Amerikaanse Mary-Ann Eisel en de Brit Curtis in twee sets- 6-2, 6-4. Voor een verrassing zorgden de Bra zilianen Koch en Mandarino in het he rendubbelspel. Zij versloegen de ster ke Zuidafrikaanse combinatie Hewitt/ McMillan met 3-6, 7-5, 6-2. De Zuidafrikaanse Annette du Plooy- van Zijl, op huwelijksreis in Europa, heeft de halve finales bereikt. Zij ver sloeg de als derde geplaatste Australi sche Kerry Melville en zal in de halve finales tegenover de oud-wimbledon- kampioene Margaret Court- Smith ko men te staan. De andere halve eind strijd zal tussen twee Australische da mes gaan, Lesly Bowrey en Helen Gourlay. Na Tom Okker en Barry Phillips- Moore, die zich woensdag voor de hal ve finales herenenkelspel plaatsten, drongen donderdag de Zuidafrikaan Bob Hewitt en de Rus Alexander Me- treveli tot de laatste vier door. De 28- jarige Hewitt versloeg de 33-jarige vroegere Italiaanse ster Nicola Pie- trangeli. De Russische topspeler Alexander Metreveli schakelde de Roemeen Ion Tiriap uit in een hard meer dan drie uur durend, gevecht In de halve finales ontmoet Metreveli Bob Hewitt en die strijd kan feller dan normaal worden, omdat Rusland op de vergadering van de ILTF in juli zal aandringen op uitsluiting van Zuid- Af rika. ten voor het einde nog iets van de voorsprong af. Aanvoerder Van Bruxvoort maakte toen een fout in de roodwitte defensie en Kolkman strafte deze genadeloos af (2-5). Met DOVO fel in de aanval kwam het einde van deze wedstrijd tussen een technische tweede- en uitzonderlijk fel vechtende derdeklasser. VEENENDAAL Vanavond wordt op de terreinen van v.v. Veenendaal en NSVS het veteranentoernooi voortge zet. Op het Salamander-sportpark treedt Boxal aan tegen de ploeg van GVVV, die samen met De Merino's de tweede plaats bezet in groep A. Op het terrein van NSVS ontmoet het gelijkna mige team titelverdediger VRC, die pas één wedstrijd heeft gespeeld. De Racers nemen de tweede plaats in op de ranglijst van groep B met een achterstand van twee punten op VSW, die echter twee manches meer heeft gespeeld. EDERVEEN De veteranen van v.v. Advendo komen zaterdagavond om 6 uur op het terrein aan de Schras in actie tegen de veteranen van buurt genoot Renswoude. Het belooft een leuke wedstrijd te worden en er wordt op een grote belangstelling gerekend. De opbrengst is bestemd voor de jeugd van de Ederveense vereniging. Het Advendo-team is als volgt sa mengesteld: J. Groeneveld; G. Ruis- wijk, A. v. Rhee, W. Vink; G. Pater, A. v. d. Pol; G. Methorst D. v. Heerdt, P. Bos, T. v. Dijk, D. v. Brum- melen. VEENENDAAL De damesformatie van VZC is de zomercompetitie goed begonnen. Het trad gisteravond in Zeist in het bad Dijnselburg aan tegen Laga, welke ploeg met 02 werd verslagen. Het was geen beste wedstrijd, maar de Yeenendaalsen hebben de hele strijd het beste van het spel gehad. Ze scoorden eenmaal voor en eenmaal na de rust De jongens-adspiranten boekten daarvoor in het hetzelfde bad een eclatante 05 overwinning op de jeugd van Laga. De dames begonnen al met een tegen valler. Jantien Imbos stevende in de eerste minuut op het Laga-doel af, maar haar schot ging naast. Even daarna kogelde Carla Groenhof tegen de paal en Rita Binsbergen gooide ra kelings over. Laga kwam naar zelden voor het VZC-doel en was dit het ge val, dan werden alle problemen be kwaam door Janneke v. d. Meer, Alie de Haas en Ineke v. d. Kolk opgelost. Vlak voor het einde van de eerste helft kreeg Rita Binsbergen de kans er alleen vandoor te gaan. Van dichtbij kon zij niet missen en scoorde beheerst (0-1). Direct na de rust ondernam de Vee nendaalse formatie enkele aanvallen op het Laga-doel. Tot tweemaal toe konden opgelegde kansen niet in een doelpunt worden omgezet omdat steeds weer een speelster verzuimde het twee meter-gebied te verlaten. De duels wer den in deze tweede helft hoofdzakelijk op het middenveld uitgevochten, maar enkele minuten voor tijd kon Rita Bins bergen zich ondanks een door kramp getergd been vrijworstelen en haar schot belandde in de uiterste hoek van het Laga-doel (02. Het spel verplaatste zich wederom naar het middenveld en Laga kon voor het VZC-doel niet meer gevaarlijk wor den. VZC had de eerste winst van dit seizoen binnen. De jongens-adspiranten van VZC speelde vóór deze wedstrijd een goede partij tegen de jongens van Laga. Met de regelmaat van de klok werd er ge- RHENEN In Rhenen speelde bil jartvereniging De Zwaan uit Renswou de de return tegen De Driehoek 2. Ook nu weer werd het een punten- tenverdeling na een zeer span nende strijd. De Driehoek 2De Zwaan 1: J. Schrij venhofJ. Vink Sr 02; J. BaarsJ. H. v. d. Veer 02; H. Vee nendaalC. Vink Sr. 20; G. v. Mau- rik—G. de Fluiter 2—0. De Zwaan 2 trekt dinsdag a.s. naar Rhenen om daar te trachten tegen de Driehoek 3, de fraaie beker te be machtigen. Thuis won het met 6-2 zo dat er goede winstkansen aanwezig zijn. DORTMUND De eens zo befaam de schutter van Borussia Dortmund en het Westduitse voetbalelftal, Lothar Emmerich, is woensdag in Dortmund tot vier weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf veroordeeld, omdat hij op 28 mei 1967 op de autobaan bij Keulen tegen de verkeersregels han delde en de andere weggebruikers nietsontziend in gevaar bracht. Em merich kon geen voorwaardelijke ge vangenisstraf krijgen, doordat op het moment van zijn overtreding een proeftijd voor een zelfde delict uit 1962 nog niet afgelopen was. CARDIFF Evenals in het seizoen 1967-'68 zal Cardiff City Wales verte genwoordigen in het eerstvolgende toer nooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars. In de tweede finalewed strijd van het toernooi om de beker van Wales versloeg Cardiff op eigen terrein Hereford met 4-1. De eerste wedstrijd was in een 2-0 zege voor Car diff City geëindigd. scoord en met wat meer inzicht zou de stand ongetwijfeld veel hoger zijn ge weest dan de uiteindelijke 05 overwin ning. Het was duidelijk dat deze jonge VZC-ers de afgelopen winter goed heb ben getraind, want ze speelden van het begin tot het einde zeer enthousiast en hielden het tempo goed vol. De wed strijd tussen de herenploeg van VZC en De Gouwe ging niet door, daar het water in het Bergbad door de consul werd afgekeurd. AMSTERDAM In overleg met de sportcommissie heeft de wegcoaeh van de Koninkiyke Nederlandse Wielerunie (KNWU), Joop Miódelink, een voorlo pige selectieploeg van twaalf renners aangewezen voor de Ronde van de Toe komst, die van 7 tot 16 juni wordt ge reden. In de ploeg ontbreekt Fedor den Her tog. Hij heeft weliswaar vorige week een fraaie overwinning behaald in de achtdaagse koers Circuit des Mines, maar durft het echte grote werk nog niet aan. Den Hertog, die bij de voor bereidingen op de wereldkampioen schappen vorig jaar een ernstige val maakte, wil zich geheel richten op Mexico. De geselecteerden voor de Ronde van de Toekomst zijn René Pijnen, Joop Zoetemelk, Wim Prinsen, Jaak Frijters, Cees Rentmeester, Harry Jansen, Har ry van der Vught, Jan Krelels, Her man Hoogzaad, Leen de Groot, Cor Baars en Ger Harings. Van deze renners ligt Pijnen in een ziekenhuis in Amsterdam wegens een blessure aan de achillespees. Zijn star ten in de Ronde van de Toekomst is dan ook zeer twijfelachtig. In Zeist is onder leiding van bonds coach Georg Kessler weer een centra le training gehouden van de kandidaten voor het Nederlandse elftal. Er werden op het laatste moment twee nieuwelingen aan de ploeg toegevoegd, t.w. Rob Ren- senbrink (links) en Wim Hanegem. BERN De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de Spanjaard Jose Ma ria Ortiz als scheidsrechter aangewe zen voor de finalewedstrijd om de Euro pese beker voor bekerwinnaars tussen Hamburger SV en AC Milan, die op Hemelvaartsdag in Rotterdam wordt gespeeld. DEN HAAG Aad Steylen, die afge lopen zondag in Husum (W. Did) een nieuw Nederlands record op de mara thon vestigde, is de sterkste loper in de Nederlandse ploeg, die op 26 mei in het Limburgse Beek in de jaarlijkse dertig kilometer landen wedstrijd tegen West- Duitsland en Zwitserland uitkomt. Het Nederlandse team bestaat uit: Aad Steylen (ASV Eibergen), Wim Hol (Sliedrecht Sport), Hans van Kasteren (Sparta, den Haag), Louis Vink (atle- tika, Amsterdam), Johan Kijne (Shell, Vlaardingen) en Rudi Mol (GAC, Hil versum). AMSTERDAM Olympia's Toer door Nederland krygt dit jaar een allure als nooit tevoren. De mannen van de organiserende vereniging Olympia, die dit jaar zeventig jaar bestaat, hebben in de afgelopen jaren met de ogen wijd open de Ronde van Frankryk gevolgd en daarvan enkele bruikbare dingen overgenomen. Vorig jaar voerden zy al een fotofinish-apparatuur en een radioverbinding voor interne communicatie in en dit jaar gaan zy ook nog werken met een computer, waardoor in een byzonder hoog tempo 's avonds na afloop van de koers de uit slagen en klassementen bekend kunnen worden. De organisatoren van deze belang- blessure en daarom waarschijnlijk niet rijke wegwedstrijd hebben één tegen slag te verwerken gekregen: men had de dertigste mei gepland als de laat ste dag van dit wielerevenement, maar moest op dat besluit terug komen, om dat juist op die dag in Amsterdam de voetbalwedstrijd Nederland-Schotland wordt gespeeld. En men achtte het werkelijk niet verantwoord, om bij de dan toch al heersende verkeersdrukte ook nog de drukte van een wielerwed strijd te voegen. Intussen, Bram Koopman en zijn mannen zijn erin geslaagd een bijzon der sterk rennersveld te contracteren. Allereerst zijn alle Nederlandse kop stukken van de amateurs van de par tij, met vooraan Fedor den Hertog. Den Hertog waagt zich na het ern stige ongeluk, dat hem vorig jaar bij Luik is overkomen en dat hem geruime tijd op het randje van de dood heeft doen zweven, nog niet aan de cols en heeft daarom bedankt voor een plaats in de ploeg voor de Ronde van de Toe komst. Daarom zal hij er destemeer op gebrand zijn in Olympia's Toer een goede klassering te behalen en velen zien hem, en niet ten onrechte, als de grote favoriet voor de eindzege. Het herstel en de terugkeer van Den Hertog hebben zich in een wonderlijk snel tempo voltrokken en de Gelderse krachtrijder leverde al kort nadat hij op de racefiets terugkwam prestaties van formaat. Vorige week nog zege vierde hij in de etappewedstrijd „Cir cuit des Mines", waarbij zijn voortref felijke tijdrijden van grote betekenis is geweest. Olympia's Toer door Nederland be gint met een tijdrit en dat is onge twijfeld voor Den Hertog een gelegen heid om al direct zijn grote klasse te tonen en zich op de eerste dag in de leiderstrui te werken. Naast de individuele tijdrit over vijf kilometer rond de Bosbaan wordt ook nog een ploegentijdrit gehouden over tien km. Den Hertog zal dit jaar zo goed als zeker geen concurrentie ondervinden van de Brabander René Pijnen, die ge plaagd wordt door een achillespees- zal kunnen starten. Desondanks zal hij tegenstand genoeg ondervinden, want de gehele selectieploeg voor de Ronde van de Toekomst is van de partij. De daartoe behorende renners krijgen in Olympia's Toer gelegenheid zich voor de Ronde van de Toekomst te kwalifi ceren. Dat zijn Joop Zoetemelk, Wim Prinsen, Jaap Frijters, Cees Rentmees ter, Harrie Jansen, Harrie van der Vught, Jan Krekels, Herman Hoog zaad, Leen de Groot, Cor Baars en Ger Harings. Deze Nederlandse renners zijn ver spreid over zestien ploegen van elk zes renners, waaronder formaties uit Polen, Tsjecho-Slowakije en Denemar ken. Diverse andere landen, zoals Spanje, Rusland, Frankrijk, Italië en België, konden geen renners zenden, omdat er in het buitenland ook diverse belangrijke etappewedstrijden worden gehouden. De kans dat België alsnog een ploeg zendt is evenwel groot. In totaal zullen de deelnemers aan deze Olympia's Toer een afstand van 1016 km afleggen. Het schema ziet er a.v. uit: 23 mei: Amsterdamse Bos: individu ele tijdrit over 5 km en ploegentijdrit over 10 km. 24 mei: Amsterdam - Waalwijk over 160 km; 25 mei: Waalwijk - Heerlen over 184 km; 26 mei: Heerlen - Gel een (bergrit) over 131 km; 27 mei: Geleen - Oploo over 164 km; 28 mei: Oploo - Nijverdal over 175 km;'29 mei: Nij- verdal - Amsterdam over 187 km. BüSUM De Nederlandse groot meester Jan Hein Donner heeft tijdens het internationale schaaktoernooi in het Westduitse Büsum twee nederlagen ge leden en zakte hierdoor in de algemene rangschikking van de vierde naar de zesde plaats. In de zevende ronde ver loor Donner van de Westduitser Besser, waarna hij in de achtste rinde van de Spanjaard Pomar verloor. De West duitser Hübner behield de leiding, voor de Bulgaar Tringof met wie hij donder dag remise overeenkwam. Hübner heeft zes punten, Tringof vijfenhalf. ELST De eerste uitgave van voet balvereniging Musketiers speelt mor- avond om half zeven op het sportpark in Eist de tweede wedstrijd van het ne- derlaagtoernooi. Tegenstander is het Barneveldse SDVB, de derdeklasser die in de competitie als tweede eindigde achter Geinoord. Topscorer Teus Heikamp speelt niet mee bij de Elstenaren. De opstelling van Musketiers voor deze wedstrijd luidt: doel: C. van Kranenburg; ach ter: Slotboom, Van Dalem, Z. van Kra nenburg, M. van de Klift; midden: C. Henzen, A. Diteweg; voor: C. van de Klift, C. Ditewig, A. van Kranenburg en J. Versteeg. De eerste wedstrijd verlooor Muske tiers met 2-7 van Candia '66. OVERBERG Behalve de reeds bijgebouwde slijterij van de Overberg- se middenstander J. Antonides heeft diens winkel een ware metamorfose ondergaan en is in een zelfbedienings zaak herschapen. Door een ingrijpen de verbouwing heeft de zaak er veel oppervlakte bijgekregen, waardoor het assortiment belangrijk uitgebreid kon worden, o.a. met comestibles, groen ten, fruit, huishoudelijke artikelen en textielwaren. Alles voldoet aan de eisen des tijds. De waren zijn zodanig ingedeeld, dat zowel klant als eigenaar direct een overzicht heeft van de aanwezige arti kelen. Nog grotere service heeft men bereikt door daarnaast een super markt-wagen te laten rijden, voorzien van alles tot een diepvries-installatie toe. Door het overlijden van de heer Re geling is zijn zaak nu als magazijn „De Luifel" overgenomen door de heer G. v .d. Vliert. In de winkel is ook het nodige verbouwd, waardoor de gescheiden verkoop van huishoude lijke artikelen en verf met aanverwan te artikelen nu één geheel vormen. Behalve dit heeft men bereikt, dat de winkeloppervlakte is vergroot en het assortiment is uitgebreid met o.a. ij zerwaren en wat deze branche verder te bieden heeft. Tevens onderzoekt de heer v. d. Vliert nog de mogelijkheid te zijner tijd zijn winkel te verrijken met een hobby-afdeling voor „doe- het-zelvers". LAUSANNE De Nederlandse judoploeg is vrijgesteld van de wedstrij- in de eerste ronde om het Europees teamkampioenschap, die vrijdag in Lausanne beginnen. In de kwartfina les ontmoet Nederland de winnaar van Tsjecho Slowakije - Oost-Duitsland. ZEIST Tijdens de cetatrale voet baltraining van het Nederlandse elftal In Zeist probeerde bondscoach Kessler in de oefenwedstrijd tegen HVC (drie maal twintig minuten) een nieuwe lin ker vleugel, gevormd door Rensenbrink (DWS) en Hanegem (Xerxes/DHC). De Oranjeselectie maakte vijf treffers waarvan de derde uit een kopbal van nieuweling Hanegem de meeste lof verdiende. Kessler: „In de vleugel Rensenbrink- Hanegem zie ik een vooruitgang. In vergelijking met het duel met de Polen heeft de aanval aan kracht gewonnen". Ook de Ajacieden maakten gisteren de training gewoon mee. Muller en Cruyff deden niet mee met de wed strijd. Muller was geblesseerd en Cruyff had last van buikgriep. De basisopstelling tegen HVC was: Van Beveren (later Van Zoghei); Ro- meijn (Suurbier), Israël, Eijkenbroek en Warnas; Groot (Pijs) en Jansen (Van der Kuylen); Swart (Pahlplatz), Klijnjan, Hanegem en Rensenbrink. De laatste centrale training voor de wedstrijd op 30 mei te Amsterdam té gen Schotland wordt dinsdag 21 mei ge houden. AMSTERDAM Slechts een chroni sche schaakblindheid kan nog voorko men, dat de Russische grootmeester Reshevski wint. De Russische schaak- beul leidt op het ogenblik met 4,/t-l1/». Nog één punt uit vier partijen is voor hem voldoende. Als Kortschnoi 5J4 punt heeft behaald alvorens de tien partij en zijn gespeeld, wordt de tweekamp gestaakt. Gisteren in de zesde partij kreeg de Amerikaan, die toch werkelijk voor geen kleintje vervaard is, opnieuw een soort vecht-strategie te bestrijden, die naar hij zelf verklaarde zó sterk is, dat er nauwelijks tegen valt te vechten. Grootmeester Foerman, de verbluf fend deskundige secondant van Kort schnoi, begon al met zachte stem te ver tellen toen was de ontmoeting nog geen vijftien zetten oud dat wit veel en veel beter stond. Misschien nog niet gewonnen beleefd is deze top- schaker te allen tijde maar toch.... Enfin, de Amerikaan kwam matig door de opening heen, moest zich op te weinig ruimte tegen diverse drei gingen teweer stellen, vluchtte in een eindspel, boette liefst twee pionnen in en brak een torenspel af, dat pijn deed aan de ogen. Van het hotel uit, toen hij met zijn vrouw aan de maaltijd zou beginnen, liet hij mededelen, dat hij van verder spelen afzag. De zevende partij begint zondagmid dag om én uur in het Olympisch Sta dion. De zesde partij verliep als volgt: Wit: Kortsjnoj, Zwart: Reshevski. Ca talaans. 1. c2c4, Pg8—f6; 2. Pgl—f3, e7—e6; 3. g2g3, d7d5; 4. Lfl—g2, Lf8—e7; 5. 0—0, 0—0; 6. d2d4, c7—c6; 7. b2—b3, Pb8d7; 8. Lel—b6 b7—b6; 9.Ddl—c2, Lc8b7; 10. Pbl—c3, Ta8—c8; 11. Tal— dl, c6c5; 12. c4 x d5, Pf6 x d5; 13. Pc3 x d5, Lb7 x d5; 14. e2e4, c5 x d4; 15. Dc2 e2, Ld5—b7; 16. Pf3 x d4, Le7—c5; 17. b3b4, Lc5 x d4; 18. Tdl x d4, Dd8—e7; 19. Tfl—dl, Pd7—f6; 20. b4—b5, Tf8—d8 21. De2d3, Td8 x d4; 22. Dd3 x d4, h7— h6; 23. f2—f3, Tc8—c7; 24. Dd4—dQt, De7xd8; 25. Tdlxd8t, Kg8—h7; 26. Lb2e5, Tc7clt; 27. Lg2—fl, Lb7—b8; 28. Le5—b2, Tel—c7; 29. Td8—f8, Lc8— b7; 30. Lfl—d3, Tc7—d7; 31. Ld3—c2, Td7d2; 32. Tf8 x f7, Td2 x c2; 33. Lb2 x f6. Kh7—g6; 34. Tf7 x b7 Kg6xf6; 35. Tb7xa7, g7—g5; 36. Ta7—h7, Kf6—g6; 37. Th7b7, Tc2xa2; 38. Tb7xb6, Kg6 —f6; 39. f3—f4, g5 x f4; 40. g3 x f4. Kf6— f7 41. Tb6b8, afgebroken en daarna door zwart opgegeven. MADRID Spaanse sportjourna listen hebben geschreven, dat Real Madrid de overwinning door zijn vin gers heeft laten glippen, toen Man chester United eigenlijk al verslagen was. Rafael Rienzi jchreef in het sport blad As: „Manchester United heeft de halve finale niet gewonnen. Real Ma drid heeft hem verloren door zijn ont stellende fouten in de verdediging". Ramon Melcon Junior stelde in de Nuevo Diario, dat Spanje in één week twee maal verslagen was, „maar", zo voegde hij daar aan toe, „terwijl de nederlaag tegen Engeland verleden week veroorzaakt werd door het bete re spel van onze tegenstanders, lag deze keer de verantwoordelijkheid voor het absurde fiasco bij Real Ma drid zelf".

De Vallei | 1968 | | pagina 15