Amerongse winkeliers kijken de kat üit de boom Resultaten enquête waren teleurstellend 0 p E L Oprichting van archeologische werkgroep in Resteren pp? voetbalveld een eigen Kesterense jeugd Tk American KERKDIENSTEN Krentenbrood voor baby Huisvrouwen verrasten Rhenense wijkzuster Modeshow voor NBP Irene" naar concours HEREN KOSTUUMS f125. ACHTERBERGSE BRANDWEER HIELD TRADITIE HOOG REIS WEEKEND ZOMER SPORT BANG VOOR WINKELCENTRUM IN NOORD CHEVROLET Veilig Verkeer gaat vergaderen Sa Luxor Theater is een tortelduif Essy Uitslag verloting Shop heeft 't V.A.B. KIRPESTEIN V.V.V. AGENDA RHENEN Nu ook Voor uw en VRIJDAG 17 MEI 1968 AMERONGEN De winkeliersvereniging van Amerongen heeft onder de plaatselijke winkeliers een enquête gehouden, die hoofdzakelijk handelde over de splitsing van de Amerongse winkelstand. De laatste tijd zijn de winkeliers in Amerongen-Zuid nogal ongerust geworden over een eventueel nieuw winkel centrum in noord. De meeste winkeliers hebben met het insturen van de en quête-formulieren echter verstek laten gaan. Een uittreksel van 't summiere re sultaat is naar het college van burgemeester en wethouders gegaan. Het college neemt de zaak op met de middenstandsconsulent van de provincie Utrecht. Daarna zal nog een gesprek volgen met de Amerongse middenstand. De voorzitter van de winkeliersver eniging, de heer S. van Barneveld, is erg gelukkig met de medewerking van burgemeester en wethouders. In de laatst gehouden begrotingsraad van Amerongen bleek uit enkele uitlatingen van burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch wel, dat hij er alles voor over heeft om de middenstand van Amerongen omhoog te helpen. Het WD-raadslid ir. Joh. Tenge sprak zijn verontrusting erover uit, dat het win kelcentrum van Amerongen in het ver- geethoekje was geraakt. Men moest volgens hem proberen de Overstraat zo spoedig mogelijk te verfraaien, zodat de belangstelling voor de middenstand van Amerongen weer zou stijgen. Hij drong erop aan, zo snel mogelijk het bestemmingsplan klaar te maken. De winkeliersvereniging van Ameron gen houdt zich al enige tijd langer met de problemen van de achteruitgang van de middenstand bezig. De vereniging houdt zich echter meer bezig met de splitsing van de Amerongse winkelstand in Noord en Zuid. De Koningin Wilhel- minaweg deelt Amerongen duidelijk in twee delen. Deze drukke verkeersader maakt het de bewoners van de winkel- arme wijk Noord moeilijk om in Zuid hun inkopen te doen. Bovendien wonen in Noord genoeg mensen om er winkels te vestigen. Enkele winkeliers in Zuid maakten zich echter ongerust over het eventue le nieuwe centrum. Men was bang, dat de reeds gevestigde zaken hierdoor ach teruit zouden gaan. Mede in verband hiermee organiseerde de winkeliersver eniging ongeveer drie maanden geleden een enquête. In de enquête werd onder meer de vraag gesteld of men bereid was, z'n winkel naar Noord te verplaatsen. Ook werd de winkeliers gevraagd, of ze eventueel een filiaal in Noord wilden stichten. Verder kwamen in de enquête enkele routine-vragen voor, bijvoorbeeld over een eventuele opvolger in de zaak. De resultaten van de enquête vielen nogal tegen. Slechts enkele winkeliers leverden hun enquête-formulier in. Hier door was het onmogelijk een conclusie uit de enquête te trekken. Uit deze gang van zaken en ook uit enkele ant woorden van de enquête valt op te ma ken, dat de meeste Amerongse winke liers eerst de kat eens uit de boom wil len kijken. Bovendien maakten enkele winkeliers de opmerking, dat het win kelcentrum in Noord nog wel even op zich zou laten wachten. Een uittreksel van de enquête is ge stuurd naar het college van burgemees ter en wethouders. Dit zal de zaak nader gaan onderzoeken. Ook de mid denstandsconsulent voor de provincie Utrecht zal in de zaak worden gemoeid. De winkeliersvereniging wacht momen teel op een uitnodiging van B. en W. om over de uiteindelijke resultaten te komen praten. „Het is al drie maanden geleden dat we de enquête hielden. Maar ja, 't duurt nu eenmaal lang met dit soort zaken", aldus de heer Van Barneveld. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft gister avond een modeshow gehad in hotel „De Dennen" te Renswoude. De avond werd zeer goed bezocht. Na opening door de presidente mevr. Dijkstra Wil- lems begon men met de modeshow, die werd verzorgd door modehuis Methorst uit Scherpenzeel. Veel nieuws werd de dames getoond. De show werd besloten door een bruid. Het leuke van de mo deshow was dat enkele dames van de plattelandsvrouwen als mannequin de collecties toonden. Hierna trad de boerenkapel, een af deling van de muziekvereniging „Cae- cilea" op. VEENENDAAL De jaarlijkse al gemene vergadering van de Vereniging voor Veilig Verkeer te Veenendaal wordt gehouden op maandag 27 mei. Plaats van samenkomst is hotel Vonk I en de bijeenkomst begint om 20 uur. KESTEREN Het bestuur van de Archeologische Werkgroep Nederland heeft besloten een aantal leden toestem ming te geven voor het oprichten van een werkgroep voor de Midden- en West-Betuwe. Het verzoek hiertoe was verzonden in maart door een 12-tal le den in het betreffende gebied. De op richtingsvergadering van de werkgroep wordt gehouden op dinsdag 21 mei des avonds om 8 uur in de Prinses Marij ke School te Resteren. Het voorstel om een archeologische werkgroep op te richten gaat voornamelijk uit van His torische Kring Resteren en Omstreken. Onlangs hebben enkele leden van deze kring belangrijke vondsten in Resteren gedaan, die afkomstig bleken te zijn uit de Romeinse tijd. Tot en met 25 mei wordt in het Streek centrum de tentoonstelling „Grafiek" gehouden onder auspiciën van de Sticht- se Culturele Raad. Voor deze bijzonder interessante tentoonstelling gelden de normale openingstijden. WANDELEN De wandelsportliefhebbers kunnen in Rhenen hun hart ophalen Vrijdag 17 mei organiseert de Stichts Gooise Wandel - sportbond een avondwandeltocht door de mooie omgeving van Rhenen. Van 8 tot en met 11 jaar kan ingeschreven wor den op de 6 km. Vanaf 12 jaar kan men deelnemen aan de 9 km. Vertrek 's- avonds om half zeven op het gemeen telijk sportpark Candia. Inschrijven bij Kramer, Valleiweg 66, Rhenen en bij Hardeman, Stationsstraat 11, Veenen daal. Zaterdag 18 mei wordt door de wan delsportvereniging DVJ de negende Her- eenkings Grebbetocht gehouden. Start 14.30 uur bij gebouw „Irene" in het K. E. plantsoen. Afstanden 5. 10, 15 en 20 km. ^■1 mi m wjst&m& w W ~"v Is. iv:'. KESTEREN De jeugd van Reste ren heeft sinds gisteravond een eigen voetbalveld op een braakliggend ter rein bij het bejaardencentrum ,,'t An ker". Voor een belangrijk deel is dit te danken aan de bemiddelende rol van de heer H. de-Jong, die hiervoor bij het gemeentebestuur een verzoek heeft RHENEN De afdeling Rhenen van de - Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen heeft de vereniging „Zie kenzorg" ten behoeve van de kinder- hygiëne diverse stukken verantwoord kinderspeelgoed geschonken, alsmede verschillende gebruiksvoorwerpen. „Ik ben er erg blij mee," zei gister avond een glunderende wijkzuster Slag ter, die het allemaal met trots liet zien. „Kijk, dit is een prachtig projec tiescherm, dat we kunnen gebruiken voor het vertonen van dia's bij de ver- SCHERPENZEEL De opbrengst van de door de muziekvereniging Cea- cilea gehouden bazaar bedraagt f 4164,58. De hieraan verbonden verlo ting heeft de volgende loten als de prijshebbende opgeleverd. Ie pr. 1585, 2e pr. 1483, 3e pr. 2698, 4e pr. 3795, 5e pr. 261, 6e pr. 1693, 7e pr. 2277, 8e pr. 3482, 9e pr. 1491, 10e pr. 3878, 11 pr. 2194, 12e pr. 1865, 13e pr. 2000, 14e pr. 3620, 15e pr. 3620 16e pr. 1432, 17e pr. 2867, 18e pr. 500, 19e pr. 2993, 20e pr. 2866, 21e pr. 3490, 22e pr. 2869, 23e pr. 768, 24e pr. 3921, 25e pr. 2478, 26e pr. 1975, 27e pr. 2067, 28e pr. 2092, 29e pr. 364, 30e pr. 1754, 31e pr. 797, 32e pr. 372, 33e pr. 2683, 34e pr. 3099, 35e pr. 648, 36e pr. 16, 37e pr. 1355, 38e pr. 565, 39e pr. 2237 40e pr. 2065. De prijzen zijn af te halen bij de heer C. Cozijnsen aan de Vlieterweg 34 te Scherpenzeel. schillende cursussen die we hier in het wijkgebouw geven. Ik zou het van de penningmeester nooit hebben gekregen. Hij zou bepaald gezegd hebben: hang maar een oud laken aan de muur." Zuster Slagter heeft eens gesproken ken voor de huisvrouwen en dat heeft men kennelijk zo leuk gevonden, dat men iets heeft willen terugdoen. „Men heeft mij gevraagd wat ik graag wilde hebben, iets bij voorkeur dat ik zelf nooit zou kopen en toen heb ik geko zen voor dit projectiescherm, voor een leestafel, die patiënten op bed kunnen gebruiken en voor voetsteunen voor zieken. Ook het speelgoed is m'n idee geweest." Het speelgoed is niet me chanisch. De kinderen kunnen er hun fantasie op botvieren. EDERVEEN Het Ederveense fan farekorps „Irene" gaat Tweede Pink sterdag naar het muziekconcours in Ugchelen. De Ederveense muzikanten hopen te promoveren naar een hogere afdeling en die kans is volop aanwe zig want vorig jaar kwam men maar enkele punten tekort. Sindsdien zijn de muzikale prestaties van Irene heel wat beter geworden zodat promotie voor de hand ligt. VEENENDAAL Tot en met zon dagmiddag aanstaande kan men in het Luxor Theater kijken naar een kostelijke film met een mooie vrouw. De titel van de film is „De tortelduif van de geheime dienst" en de hoofd rol wordt vervuld door Essy Persson. Eigenlijk is de hoofdrol aan Morten Grimwald, de held per abuis, toebe deeld. Maar als Essy in een film mee speelt, komen de andere spelers in de schaduw te staan. Uit „De tortelduif van de geheime dienst" blijkt dit overduidelijk. Het verhaal gaat over een vreselijk on handige handelsreiziger in feest- en fopartikelen, die door een misdadi- gersbende als geheimagent wordt aan gezien. De geheime politie profiteert van dit misverstand door de handels reiziger, Freddy (Morten Grimwald) werkelijk als geheimagent in te scha kelen. De superagent (Martin Hansen) kan dan vrijuit handelen. Op een gegeven moment ontmoet onze „feestagent" echter een bijzon der aantrekkelijke agente, die hem uit de wereld moet helpen. Het is een danseres in een nachtclub te Kopen- hq^en (Essy Persson). Hiermee be ginnen de moeilijkheden pas goed. De danseres en Freddy worden hopeloos verliefd op elkaar. De superagent en de supermisdadiger proberen elk hun plannen te verwezenlijken. Uiteraard wil de supermisdadiger een omscha keling in de wereldgeschiedenis bete kenen. Het wordt vervelend om over super agenten te schrijven. Het wordt ook vervelend om over persiflages van deze personen te schrijven. Maar voor Freddy heeft iedereen toch wel even tijd. Deze guitige Noorse jongeman vergezeld van zo'n geweldige Zweedse vrouw doet toch iedereen wel ander half uur stil staan. Lachsalvo's zijn dan niet van de lucht, evenals on schuldig en ontspannend sexgenot. In het begin verloopt het verhaal wat traag, maar het wordt steeds ge weldiger. Het eind van de film is hele maal het toppunt van sex en humor. Een normale „romantische" liefdes scène wordt met Essy Persson prikke lend en als Martin Hansen gek wordt zal dat de lachspieren zeker niet onge moeid laten. Van zondagavond tot cn met woens dagavond draait in het Luxor Theater de film „De Woestelingen" van regis seur Hugo Fregonese. Het thema van deze film wordt gevormd door de komst van een tiental vrouwen van lichte zeden op een plaats, enkele dag reizen van een fort in de pampa van Argentinië. De vrouw zijn daar gear riveerd om de mannen de zeer nood zakelijke „ontspanning" te geven. Tijdens de komst van deze vrouwen woedt een enorme strijd om deze „zending" vrouwen ongerept door de pampa te brengen. In de hoofdrollen van deze spannende film Robert Tay lor, Ty Hardin en Ron Randwall. ingediend. Tijdens een onderhoud met burgemeester D. J. Pott bleek dat het gemeentebestuur veel voor de sugges tie van de heer De Jong voelde en zelf reeds een dergelijk plan overwoog. Een tot nu toe onbestemd terrein bij het bejaardencentrum in Resteren werd uitgekozen als een geschikte plaats. Er werden twee doelen op geplaatst en het voetbalveld was gereed. Gisteravond mocht de jeugd voor de eerste maal van het veld gebruikmaken. De heer De Jong kwam hen bij de eerste af trap persoonlijk met het veld gelukwen sen. Volgende week zal een aantal voet ballertjes burgemeester Pott persoon lijk voor zijn medewerking gaan bedan ken. ADVERTENTIE ADVERTENTIE HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 VEENENDAAL KERKDIENSTEN ZONDAG 19 MEI '68 Ned. Herv. kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. v. Assenbergh. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Graaf land; 17.00 uur: ds. Langerak. Sionskerk 9.30 uur: ds. v. Assenbergh; 17.00 uur: ds. Jongerden. Poortkerk 10.30 uur: ds. Langerak; 18.30 uur: ds. v. d. Velden uit Amers foort. Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Lange rak. Veeneind 15.00 uur: ds. Terlouw. Dijkstraat 14-.45 uur: ds. de heer Van Rossum van Scherpenzeel. Herv. gemeente „Sola Fide" 10.00 uur: ds. Vijzelaar (gezinsdienst)17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. Scheele uit Ede. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Scheele; 17.00 uur: ds. Overduin. Poortkerk 9.30 uur: Dienst des woords; 15.00 uur: ds. Koolstra uit Drieber gen. Chr. Geref. kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Bikker te Utrecht. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Van der Molen uit Middelburg. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn.):. 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Mulder uit Naarden. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 18 mei a.s., 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova Getuigen: 9.30 uur, „De Wacht toren" studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dinsdag 21 mei a.s., 19.30 uur: Theocr. school; 12.30 uur: dienst- vergadering. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort; 18.30 uur: 1 ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Laarman uit Utrecht; 18.30 uur: ds. Lugtigheid uit Zeist. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. P. Simoons (N.H.) uit Wierden. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; |8.30 uur: hulppr. Van Vrouwerff. Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. van Malenstein, H. Doop.; 18.00 uur: ds. J. van Malen stein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem. in Nederland: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. ACHTERBERG Het was gister avond feest ten huize van de heer en mevrouw L. J. van Wijk-Van Dolde- ren aan de Zuidelijke Meentsteeg 16 in de Achterbergse Meent. De bemande brandspuit bracht met gillende sirene een krentebrood van maar liefst an derhalve meter lang met een gewicht van zestien pond. En dat alles ter ere van de kleine Maria (Marry), die 18 april was geboren. „Dat hebben we twaalf jaar geleden afgesproken", zegt brandweercomman dant J. v. Lienden. „Wanneer een lid van ons korps gezinsuitbreiding krijgt, dan brengen we zo'n enorm krenten brood. Er gaan er gemiddeld twee per jaar. Ik denk dat dit de vijfentwintig ste Is". „Ik hoop, dat er ook nog eens een brandwacht geboren mag worden", zei brandweersecretaris D. D. van Eldik, toen hij het brood aan het echtpaar overhandigde. Mevrouw Van Wijk (haar man is al ongeveer vijftien jaar lid van 't korps) haalde direct haar dochtertje van nu bijna een maand naar de huiskamer. Zij moest met moeder en vader pose ren en een familielid legde het tafereel tje op de gevoelige plaat vast. „Voor later", zei vader Van Wijk. Bakker Verhoeks had ditmaal de le verantie. „We doen het bij toerbeurt", zegt commandant Van Lienden. „De bakkers Hardeman en Krol komen ook regelmatig aan bod". Het prachtige krantenbrood was gegla ceerd en er bovenop waren talrijke ver sieringen aangebracht. „Kijk", zegt Verhoeks, „er staan vijf ooievaars op". En dan lacht hij veelbetekenend. Er staan ook biggen op. Bakker Verhoeks legt uit waarom. „De heer Van Wijk houdt ook varkens, en dat heeft me ge- inspireerd om er die biggen als versie ring op aan te brengen". Al rap komt de koffie op tafel. De spuitgasten verzekerden, dat er ook nog wat anders op tafel zou komen. En wanneer het tijd is om naar huis te gaan, dan is er van het brood geen krent meer over! Het hele korps, 19 man sterk, had een plezierige avond. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Lugtigheid uit Zeist; 18.30 uur: ds. G. Laarman uit Utrecht; donderdag 23 mei a.s., 10.00 uur: ds. L. Hoorweg. Oud Geref. Gem. in Nederland: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; donder dag 23 mei a.s., 15.00 uur: ds. J. van de Poel uit Ede. ADVERTENTIE RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 uur: Geen opgave ont vangen. Curenakerk, 9.00 uur: ds. J. Koele uit Nijkerk; 10.30 uur: Geen opgave ont vangen; 18.30 uur: Geen opgave ont vangen; donderdag 23 mei a.s., 9.00 uur: ds. H. G. Abma uit Gouda. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. E. D. J. de Jongh uit Wageningen; 17.00 uur: ds. H. M. Dercksen uit Ede; donderdag 23 mei a.s.: 10.00 uur: ds. J. A. van de Peppel uit Zeist. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; donder dag 23 mei a,s., 14.30 uur: ds. Van Haaren uit Amersfoort. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst Geref. Kerk: 10.30 uur: ds. K. Meima van Bunscho ten; 18.30 uur ds. K. Meima. Geref. Gem. 10.00 uur de heer B. Roest; 18.30 uur de heer B. Roest. Vrjje Evang. Gem. 10.30 uur ds. J. Moerland van Dor drecht. De dienst wordt gehouden in het Ver. Gebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk. 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Ver. Gebouw aan de Molenweg. Ver. van Vrjjz. Herv. Geen dienst. Herv. Wükgem. „Salem" 10.30 uur ds. Th. E. van der Brug, Bed. H. Doop. De dienst wordt ge houden in het Ver. Gebouw te Wou denberg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. Van de Peut (Gezins dienst „Groot en klein"); 18.30 uur: ds. W. Rijnsburgers uit Amersfoort. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gcm.: 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Poel; donderdag 23 mei a.s., 10.00 uur ds. J. van de Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. R. van Putten; 18.30 uur ds. A. Terlouw uit Veenendaal. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur drs. W. Anker uit Doorn; 18.30 uur ds. J. van Drenth uit Ede. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 (Voorber. H.A.) en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk; donderdag 23 mei a.s., 10.00 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. ADVERTENTIE HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869

De Vallei | 1968 | | pagina 5