Kantongerecht Wageningen Jonge Veenendaler reed zonder rijbewijs in auto Veenendaal in bekerstrijd met Utrecht Het jongste schoolhoofd van Veenendaal wordt ambtenaar in Amersfoort Gelderse directeuren van gemeentewerken in Apeldoorn bijeen Auto verhuurd zonder deugdelijke handrem „Driehoeks-speler leidt in driebanden competitie Techniek en dauwtrappen Brandweer uitgebreid Stopp en Rem Rijbewijs Rechts inhalen Biljarten Bekendmaking Nooit meer VOOR SCHOLEN PROBLEMEN OPLOSSEN u Vakkensvsteem voldoet goed op CNS III V.V.V. AGENDA RHENEN Eerste frambozen EOE ZATERDAG 18 MEI 1*68 WAGENINGEN Ze klonken goed, de woorden van de Wageningse stu dent Anthonius G. M. W., die hij aanvoerde ter verontschuldiging van het ongeluk dat hij in oktober van vorig jaar in Oosterbeek had gehad. Uit het verhaal dat de 20-jarige Anthonius aan de nadenkend toeluisterende plaatsvervangende kantonrechter mr. H. P. Jager deed, kon min of nieer wor den afgeleid dat voor het gevoel van Anthonius die dag in oktober ook de overmacht wel een rol had gespeeld. Rijdende op de Schelmseweg in de richting van de Utrechtseweg had hij namelijk wat last in een bocht van de weg gehad, was met de wagen van de weg geraakt, waar de auto zich ten slotte in een hekwerk boorde en een niet. geringe vernieling achterliet. In de tenlastelegging was sprake dat alles geschied was „met hoge snel heid". Hoe hoog die snelheid dan wel was geweest bleek uit de verklaring die Anthonius tegenover de politie had afgelegd en waarin gesproken werd over zestig kilometer per uur. Antho nius: „Ik was ter plaatse niet bekend en wist niet dat er bochten in de weg zaten". Bochten of niet de kantonrechter was van mening: „U reed op een wijze die wij niet kunnen tolereren, dat is dui delijk". Anthonius: „Ik heb de bocht niet ge zien. Op het hoekhuis daarin zijn de lichten van de wagen teruggekaatst, waardoor ik van mening was dat een tegenligger naderde en de weg zich op dat punt gewoon voortzette". De rechter, op een ander punt over stappend „U bent nogal hard tegen het hek aangekomen". Daarvoor was dan ook een reden en de student ver klaarde dat het ongeluk met een zwa re wagen gebeurd was en „dat drukt nogal door". De officier van justitie, mr. J. J. van Oostveen, geloofde niet zo zeer in de weerkaatsing van het licht en stelde: „U hebt toch wel eens eer der een weerkaatsing gezien, dat is toch een heel ander licht dan van een tegenligger". Repliek van Anthonius: „Het was nogal regenachtig, miezerig weer". Er waren geen vragen meer en de offi cier concludeerde in zijn requisitoir dat de gehele enscenering van het on geluk zodanig was „dat de feiten be wezen zijn". Hij noemde het gebeuren „geen gering feit", wilde wel in ver- dachtes voordeel laten spreken dat het zijn eerste justitiële ontmoeting was en eiste een geldboete van f 75 of zeven dagen. Rechter: „Een duur ritje". Anthonius: „Voor mezelf vind ik het •1 een grote afgang en dat vind ik aan •traf genoeg". Rechter: „U hebt in zekere zin nog geluk gehad dat er niemand op het trottoir liep die u in de prak had kun nen rijden". De verdachte student werd tenslotte gevonnist met f 60 of zes dagen. Bouwkundig opzichter Jan W. de B. (61) uit Ede was niet bepaald ge lukkig geweest toen hij op een ochtend uit zijn garage komende het kruispunt Margrietlaan-Willem de Zwijgerlaan passeerde. Hoewel hij op het kruispunt voorrang had, werd dit recht niet ge respecteerd door de automobilist Van der K., waar hij dan ook mee in bot sing kwam. De aanrijding resulteerde in een uit nodiging aan beide heren om de straf zitting van het Wageningse kantonge recht te bezoeken. Van der K. liet ver stek gaan, maar De B. was present en overlegde de rechter een tekening van de situatie op het kruispunt. Het ver wijt dat de justitie aan Jan W. de B. maakte dat hij ondanks zijn voorrang, niet voldoende voorzichtigheid op het kruispunt had betracht en de rechter vroeg hem dan ook waarom hij dat niet gedaan had. „Ach. zo'n gevaarlijk kruispunt is het ook weer niet", verklaarde de op zichter, „maar", liet hij er bewust van de nare situatie er op volgen, „inder daad was het misschien beter geweest wanneer ik was gestopt". De officier vond in zijn requisitoir dat de schuld van de botsing bij de niet verschenen Van der K. moest wor den gezocht en las uit zijn dossier dat hij al eens eerder voor een te hoge snelheid was veroordeeld. Hij eiste een geldboete van f 75 of zeven dagen. Ten opzichte van De B. vond hij dat er onvoldoende bewijzen waren om tot een veroordeling te ko men en eiste hij vrijspraak. Na een: „Om eerlijk te zijn had ik dat niet ver wacht", van De B. vonniste de kan tonrechter beide heren conform. Jan de B.: ..Mijn hartelijke dank". Kantonrechter: „Daar hoeft u niet voor te bedanken, dat is gewoon ons werk". Willem Jan H., van beroep weger, achttien jaar oud en wonende in Vee- nendaal had niet zoveel te zeggen op hetgeen hen ten laste was gelegd. Wil lem Jan was uit rijden gegaan zonder rijbewijs en was tijdens het ritje van de weg geraakt, op het trottoir geraakt en omgeslagen. Willem Jan: „Ik moest wol rijden, want hij was dronken", zei hij doelend op de man die hij vervoerde en die in feite achter het stuur had moeten zit ten. „U had hem geholpen", zo vond de rechter, „wanneer u het sleuteltje had afgenomen of een chauffeur had ge waarschuwd". De officier achtte de zaak bewezen, was van mening dat Willem Jan on danks alles toch nog geluk had gehad, noemde het een ergerlijk gedrag en eiste een totale boete van f 200, waar van f 60 voorwaardelijk net een proef tijd van twee jaar. Daarnaast een on voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid, ook voor bromfietsen voor de tijd van vier maanden. De rechter was het met de officier hele maal eens en vonniste conform de eis. Ook op het matje stond de Veenen- daalse autoverhuurder G. van L. (55) omdat hij een wagen had verhuurd waarvan de handrem niet functioneer de. „Op het moment niet", was het ex cuus van Van L., waarop hij liet vol gen dat de rem 's morgens nog in or de was geweest. Rechter: „Waarom hebt u dat niet aan de politie verklaard". Van L.: „De politie heeft me niets gevraagd". Het tegendeel bewees mr. Jager door de aan de politie afgelegde verklaring van de Veenendaler voor te lezen, die niet helemaal strookte met de voor de balie afgelegde verklaring. „Ze hebben me niets gevraagd", hield de autover huurder vol. „Dus alles is fantasie", veronder stelde mr. Jager. Maar de verdachte volhardde in zijn verklaring. De rechter besloot hierop de zaak aan te houden om de verbalisanten te horen. „Denkt u eraan", maande hij Van L„ „dat wanneer mocht blijken, dat uw bewering niet juist is, dit de sfeer in deze zaak niet gunstig zal beïnvloeden". Enkel 'n tevreden en begrijpende lach, was het antwoord van de Veenen daler op deze woorden die op een later tijdstip z'n verhaal met naast zich de verbalisanten, mag herhalen De Alkmaarse fabrikant B.F.V. (56) was in augustus vorig jaar op Rijksweg 12 onder Ede niet helemaal correct ge weest en had rijdende in de richting Arnhem met een snelheid van honderd kilometer per uur een tweede automo bilist aan de rechterzijde gepasseerd. Bovendien zou hij hem na het passeren gesneden hebben. Kortom hem werd verweten dat hij de veiligheid op de weg in gevaar had gebracht. De kantonrechter zei de fabrikant, dt hij zo lang signalen had moeten ge ven tot de ander naar rechts was ge gaan waarna hij hem op de normale wijze had kunnen passeren. Verdachte: „Dat heb ik gedaan, maar zonder resultaat". Rechter: „Toch had u het niet mogen doen, rechts passeren is levensgevaar lijk". Daar bleef het bij. De officier stelde in zijn requisitor, dat het proces-verbaal twee verschillen de visies schildert, omdat de verkla ring van de tegenpartij in regelrechte ELST Op 16 mei werd er gestart met de persoonlijke kampioenschap pen driebanden 3e klasse, georgani seerd door de biljartvereniging „Mor genster" te Eist (Utr.). De deelne mers zijn: de heren J. Vermeulen en T. M. de Kruyf van de b.v. „De Her tog van Gelre" uit Scherpenzeel, P. Alderlieste, M. van Baaren en W. Ver- woert van de b.v. „De Driehoek" uit Rhenen, Joh. Slok van de b.v. „De Morgenster" uit Elst(Utr.), J. van Hal van de b.v. „Zeldenrust" uit Eist (Utr.) en B. Heikamp van de b.v. ,,'t Read- huis" uit Veenendaal. De uitslagen van de eerste twee avonden zijn als volgt: De heren SlokVan Baaren 02; Al derliesteVerwoert 20; Verwoert Slok 02; Van BaarenVerwoert 20; Van BaarenAlderlieste 11; Van VEENENDAAL Het eerste elftal van v.v. Veenendaal speelt zondag op het Salamander-sportpark de eerste bekerwedstrijd tegen Utrecht, welk team in de afgelopen competitie sa men met de pupillen van trainer Zei ler in de vierde klasse H-West was in gedeeld. De Utrechters eindigden in de on derste regionen met slechts een punt voorsprong op Midlandia, dat degra deerde. Veenendaal is lichtelijk favoriet in het duel van morgen. De opstelling van de ploeg luidt: doel: A. Blankespoor; achter: Schans. C. Gerritsen, H. van de Bovenkamp, D .van Dijk; midden: G. Heikamp, H. Stuyvenberg; voor: C. Henzen, J. Hen zen, P. Muller en J. Sukkel. ELST De Cultuur-Natuurhistori sche Vereniging „Z.O. Utrecht" organi seert voor haar leden een bezoek aan 't bekende Evoluon te Eindhoven op za terdag 25 mei. De reis zal per bus ge maakt worden. Aangezien er nog een aantal plaatsen in de bus vrij is, heeft het bestuur van de vereniging gemeend ook niet-leden te moeten laten profite ren van de gelegenheid deze interessan te tentoonstelling van praktisch alles wat de moderne techniek bereikt heeft, te bezichtigen. Belangstellenden kunnen zich daarom t/m zaterdag nog opgeven bij de secre taris, de heer D. Pezarro, Utrechtse straatweg 37 te Amerongen. Men ver trekt 's morgens om 8 uur; voor de deelnemers bedragen de kosten f 6,- per persoon, entree inbegrepen. Daar het aantal plaatsen beperkt is, is het wen selijk zich spoedig aan te melden. Vervolgens wordt de aandacht geves tigd op de dauwtraptocht, die de ver eniging „Z.O. Utrecht" traditiegetrouw op Hemelvaartsdag houdt. Ook hierbij is als vanouds iedereen welkom! Deelnemers aan deze tocht vol ver rassingen dienen om 5.30 uur in de och tend klaar te staan bij de kerk in Eist, waar tevens de kaarten zullen worden uitgereikt; de kosten zijn f 1,- per per soon. Iedere deelnemer maakt kans op een der prachtige natuurboeken, die aan degenen met het hoogste aantal be haalde punten worden uitgereikt. Maar de echte natuurliefhebber zal van de wandeling alleen al voldoende genieten, als hij het er voor over heeft deze ene keer per jaar zéér vroeg op te staan. Hal—Heikamp 0—2; De Kruyf--Ver meulen 02; VermeulenVan Hal 0— 2; De KruyfHeikamp 02; Slok Vermeulen 2—0; Van Hal—De Kruyf 0—2. De stand luidt als volgt: (resp.: gesp., pnt., gem., serie): 1. Van Baaren 3 5 0.405 3 2. Heikamp 2 4 0.385 3 3. Slok 3 4 0.355 3 4. Alderlieste 2 3 0.447 4 5. Vermeulen 3 2 0.333 3 6. De Kruyf 3 2 0.319 3 7. Van Hal 3 2 0.253 3 8. Verwoert 3 0 0.206 3 Het programma voor maandag 20 mei a.s. is: HeikampAlderlieste; Van BaarenVermeulen; Alderlieste Van Hal; VerwoertHeikamp; Slok De Kruyf. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met Hemel vaartsdag op donderdag 23 mei a.s. geen huisvuil wordt opgehaald. Dit huisvuil zal nu op vrijdag 24 mei a.s. worden opgehaald. Rhenen; 15 mei 1968. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. tegenstelling stond met die van de fa brikant. pm deze reden eiste hij vrij spraak wat het „snijden" betreft en vroeg een boete van f 100,of tien da gen voor het rechts passeren. De verdachte fabrikant: „Ik voel me helemaal niet schuldig". Rechter: „U hébt rechts ingehaald, daar zijn we het over eens". Na deze woorden vonniste hij de fa brikant conform de eis van de officier. Frederik Jan V., metselaar en wo nende in Oosterbeek had op een avond wat bier gedronken en was naar eigen zeggen „flink dronken geweest". „Ik stop er nu helemaal mee', verklaarde hij aan de rechter, „ik houd er hele maal mee op". De rechter raadde de man aan in het vervolg wat minder te drinken, om zichzelf niet het „spot-ob ject" van de gehele gemeente te ma ken. De officier wilde ditmaal wel aan nemen, dat hij niet meer zou drinken, „er zijn heel lekkere limonades tegen woordig", en eiste f 15,of twee da gen. Ook de rechter liet het bij die boe te, waarna Frederik wegging met de woorden: „Ik doe het helemaal niet meer, u ziet me niet weer". MOTORCROSS Op Hemelvaartsdag 23 mei organi seert de Motorclub Macro onder auspi ciën van de KNMV op het circuit van de Grebbe berg een internationale mo- tocross voor de klassen 500 cc interna tionaal. 250 cc junioren en de zijspan- klasse, die meetelt voor het kampioen schap van Nederland. ZWEMMEN In natuurbad Ouwehand houdt de RZ en PC „De Forellen" vrijdag 24 mei een zwemtweekamp met de zwemclub „Tiel". Aanvang 19.00 uur. Toegang ge heel gratis. VOETBAL Zaterdag 25 en zondag 26 mei orga niseert de voetbalvereniging Candia '66 op het gemeentelijk sportcomplex Can dia een voetbaltoernooi, waarvan de netto-opbrengst ten goede komt aan de autotocht bejaarden. Deelnemende elf tallen zijn op zaterdag Candia 1, Blauw Geel 1, SKV 1 en Musketiers en op zon dag Candia 1, Velox 1. Voorwaarts 1, Opheusden 1. Aanvang 13.30 uur. EXCURSIES Onder leiding van Adriaan P. de Kleu- ver organiseert de VVV Rhenen op dins dag 21 mei een excursie. Dit wordt een wandeling"rond de stad met Cuneralaan en gedeelte van de Leven daalseweg naar de Schaapskooi. Vertrek 18.45 uur vanaf het viaduct. Op donderdag 23 mei 1968 (Hemel vaartsdag) staat onder leiding van de heer De Kleuver een excursie op het programma onder de titel „Dauwtrap pen". De tocht begint 's ochtends om 8 uur, bij de ingang van 't Veld bij de Leersumse plassen. RHENEN Het brandweerkorps in de buurtschap Achterberg heeft er drie nieuwe spuitgasten bij. Het zijn de he ren R. v. d. Pol, J. v. Kreel Tzn en F. v. d. Scheur. Twee van de drie zijn benoemd door het gemeentebestuur ter vervulling van vacatures. In feite is 't korps dus met één man uitgebreid en thans op de officiële sterkte van negen tien man gebracht. «««mtnwummumummmmmnmummmmmnmummmnmmmmnmmmmmi VEENENDAAL De heer T. C. Gijzel (30) is nog tot en met 14 augustus hoofd van de Christe lijke Nationale School 111 aan de Gerard Terborchstraat. De dag daarna treedt hij in dienst van het Onderwijs Adviescentrum in Amersfoort als pedagogisch ambte naar. In feite is dat reeds een kroon op zijn studie pedagogie die over ruim een jaar voltooid zal zijn. Hij heeft hiervan reeds het diploma MO-A. Deze studie is de oorzaak van zijn solliciteren. Het lesgeven aan een lagere school is hij nog niet moe. ..maar als je gaat studeren, dan doe je dat natuurlijk met de bedoeling je positie te verbeteren", 'zegt hij. Zijn nieuwe functie aan het cen trum in Amersfoort, waar onder meer het Veenendaalse „schooleind- onderzoek" van afstamt, haalt de heer Gijzel wel uit de school, maar beslist niet uit de onderwijsproble men. Onderwijsproblemen worden juist de taken waarmee hij te wor stelen krijgt. „Indien schoolhoofden of schoolbesturen met een probleem zitten en dat kan op allerlei gebied zijn dan kunnen ze ons om advies vragen". Met „ons" bedoelt de heer Gijzel een team van drie pedagogi sche ambtenaren, waarvan er twee reeds enkele jaren in dienst zijn. De ze ambtenaren behartigen respectie velijk het openbaar en het bijzonder onderwijs. De heer Gijzel zal hoofd zakelijk met het protestants-christe lijk onderwijs te maken krijgen. „Wij hebben de tijd om een pro bleem te bestuderen", zo meent de heer Gijzel, „en daardoor zijn we in staat advies uit te brengen. Het is echt niet zo, dat ik de schoolhoofden in Amersfoort nu eens even ga ver tellen hoe ze het moeten doen. Maar er zijn nu eenmaal dingen, die je als schoolhoofd niet altijd kunt overzien. Ik denk aan nieuwe onderwijsmetho den, leermiddelen of experimenten. Daarvoor is het adviescentrum in Amersfoort". Hoewel de heer Gijzel „ambte naar" wordt en de gemeente Amers foort zijn salaris betaalt, heeft hij niet het idee in dienst van het ge meentebestuur te komen. „Mijn op drachtgever is het curatorium van het adviescentrum. Dat bestaat uit vertegenwoordigers van alle school besturen, met als voorzitter de wet houder van Onderwijs. Doordat alle school besturen vertegenwoordigd zijn komt men er gemakkelijker toe om een advies „te vragen". De man, die vier jaar hoofd van de CNS III was en daarvoor reeds vier jaar ergens in de Betuwe als schoolhoofd werkzaam was met een speciale dispensatie werd hij reeds op 22-jarige leeftijd tot school hoofd benoemd is niet bang, dat oudere collega's hem niet zullen ac cepteren in zijn nieuwe functie: „Ik ga mijn collega's niet vertellen hoe ze het moeten doen, dat kan nooit! Je moet er van uitgaan, dat je je samen over onderwijsproblemen moet buigen en daarvoor heb ik wat meer tijd dan de man, die elke dag voor de klas staat". De heer Gijzel had op zijn school het „vakkensysteem" ingevoerd. Hierbij hebben enkele onderwijzers de taak één bepaald vak in verschil lende klassen te geven. Zo krijgen de kinderen vakken als zang, ge schiedenis en aardrijkskunde van een onderwijzer, die daarin liefheb berij heeft en er dus veel meer van weet te maken. Gevraagd of dat sys teem op zijn school gehandhaafd blijft, antwoordde de heer Gijzel: „Ik hoop van wel. In september gaat men er in ieder geval mee door en het bestuur heeft gezegd, dat men naar een hoofd zal zoeken, dat ook belangstelling voor deze methodiek heeft". mmmuuuummuumuumuvuuuuuuwnmHumuummtmmmmmuuuuuuwmuv De afdelitig Gelderland van de Bond van hoofden van gemeentewerken hield vrijdag haar jaarvergadering in ARNHEM Zaterdag, 18 mei KRÖLLER-MÜLLER MUSEUM 20 uur: pianorecital door Chaim Le- vano. Werken van Beethoven, Cho pin, Ton de Leeuw, Van Baaren, Satie en Messiaen. Zondag, 19 mei THEATER AAN DE RIJN 20.30 uur: Werkgroep v. d. Haagse Comedie met een programma rond Bertolt Brecht. Woensdag, 22 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: To neelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loe- wietje". Zaterdag, 25 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: To neelgroep Theater met „Eindeloze liefde". BIOSCOPEN Voorstellingen zon- en werkdagen: 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Zo ge zegd, zo gedaan". PALACE, Bakkerstraat: zat. „Call- girls van Berlijn"; zo. t.m. woe. „Operatie derde man". SASKIA, Looierstraat: „De blonde van Peking". LUXOR, Willeinsplein: „Singapore... Singapore..-, opdracht voor 5". Za terdag 23.30 u.: „Alle vrouwen van de wereld"; zo. 12 u.: „Geen plaats voor wilde dieren". STUDIO-A, Lange Wal, voorstellin gen 18.45 en 21.15 uur: „La col- lectioneuse". Zond. en woensdag 14.30 nu.: „De held van de Rodeo". WAGENINGEN Zaterdag, 18 mei JUNUSHOF, Grote Zaal 20 uur: Uit voering balletschool Theo Bransz. Zaterdag, 25 mei JUNUSHOF, Grote Zaal 20 uur: Uit voering balletschool Theo Bransz. BIOSCOOP JUNUSHOF zaterdag, zondag, maan dag en dinsdag 20 uur: „Nattlek". Zondag 15 uur: „Atlas". VEENENDAAL Maandag, 20 mei O.C.B.-GEBOUW 19.45 uur: Bijeen komst NCVB-Noord. RHENEN Zondag. 19 mei IRENE 14.30 uur: Start Herdenkings- Grebbewandeltocht. LEERSUM Zaterdag, 18 mei HET HOF 19.30 uur: Beatclub Weerwolf" met „Moan". ,De BIOSCOPEN LUXOR THEATER, Veenendaal, za terdag 19.30 en zondag 15 uur: „De tortelduif van de geheime dienst". Zondag en maandag 19.30 uur: „De Woestelingen". BIO, Rhenen, zaterdag 20.00 en zon dag 14.30 uur: „Buffalo Bill, de held van het wilde westen". Zon dag 20 uur: „The blue Max". UTRECHT Zaterdag, 18 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Philadel- fia, here I come". NICOLAIKERK 19.30 uur: Orgel vesper. MUZEVALTHEATER 21 uur: Caba ret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zondag, 19 mei STADSSCHOUWBURG 20 uür: Ne derlandse Comedie met „Wind in de takken van Sassafras". Maandag, 20 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Wind in de takken van Sassafras". Dinsdag, 21 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: Lu- relei Cabaret met „Oud zeer". GEBOUW VOOR K W 20.15 uur: ASTU-voost. van „Huize-Avond rood" door UST-KK. Woensdag, 22 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: Nw Rotterdams Toneel met „Mimicry". Donderdag, 23 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: En semble met „Het paard van de ko ning". Vrijdag, 24 mei STADSSCHOUWBURG 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Het huia waar harten breken". TIVOLI 20.15 uur: Utrechts Symfo nie Orkest o.l.v. Paul Hupperts, m.m.v. Sophia van Santé, mezzo sopraan. Werken van Kox, Fort- ner, Laporte en Paganini. MUZEVALTHEATER 21 uur: Caba ret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zaterdag. 25 mei STADSSCHOUWBURG 20 u.: Haag se Comedie met „Veertig karaat". MUZEVALTHEATER 15 uur: Pop penkastvoorstelling voor kinderen v.a. 3 jaar: „Jan Klaassen en de betoverde patates frites" en optre den goochelaar Pajoha. NICOLAIKERK 19.30 uur: Orgel- vesper. MUZEVALTHEATER 21 uur: Caba ret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur; zondagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „De Bietser". Zaterdag 23.15 uur: „De Pandjesbaas". CITY, Voorstraat 89: „De apenpla- neet". FILMAC, Vredenburg 29, doorl. 10 18.30 uur: Nieuws, „Joegoslavië", „24-uurs races van Le Mans" en tekenfilms. PALACE, Vredenburg 29, 18.45 en 21 uur: „Het Nudistenparadijs". Za terdag 23.30 uur: „Limonade-Joe". OLYMPIA, Amsterdamsestraatw. 350 middagvoorst, alleen op zon- en woensdag, t.m. zondag: „OS-14, Operatie Poker". Ma. t.m. woe.: „Tripple Cross". REMBRANDT, Oude Gracht 73, laatste voorst. 21.15 uur: „Onder wereld van New York". Woe. 14.30 uur: „Gulliver's Reizen". SCALA, Potterstraat 16: „Helden zijn schaars". STUDIO, Oude «Gracht 154, voorst. 15 min. later: „De aanranding". VREEBURG, Vredenburg 8a Bon nie and Clyde". Zaterdag 23.15 u.i Mein Kampf". de Maquettezaal te Apeldoorn en de bezoekers van deze vergadering wer den hier namens het Apeldoorns ge meentebestuur door wethouder mr. G. A. v.d. Belt ontvangen. De wethou der vohd de Maquettezaal wel de meest aangewezen vergaderplaats voor directeuren van gemeentewerken, om dat hier de plannen voor de uitbrei ding van de gemeente worden ge maakt. De functie van directeur van gemeen tewerken noemde de heer v.d. Belt zeer belangrijk in deze tijd, waarin bijna elke gemeente en snelle ontwik keling meemaakt. Deze functie legt echter ook een uitermate grote verant woordelijkheid op en van de directeu ren van gemeentewerken wordt een bijna profetische blik vereist bij het uitbrengen van hun adviezen aan B. en W. De verantwoordelijkheid die zij dra gen is bovendien onherroepelijk. De wethouder begreep daarom heel goed, dat de directeuren van gemeentewer ken grote" behoefte hebben aan onder ling contact en hij heette hen van har te welkom in Apeldoorn, waar de Gel derse directeuren ook in 1963 reeds hun jaarvergadering hielden. De voorzitter van de afdeling Gel derland, ir. J. Klaarenbeek, sprak een kort woord van dank voor de door het gemeentebestuur geboden gelegenheid ter, de heer H. Jongsma uit Elburg, het begroetingswoord van wethouder v. d. Belt te beantwoorden. De heer Jongsma sprak zijn bewon dering uit voor de wijze, waarop de gemeente Apeldoorn in de Maquette zaal de door de stormachtige ontwik keling van deze gemeente ontstane problemen heeft opgelost. Door goed uitgevoerde maquettes wordt hier aan het publiek duidelijk gemaakt hoe men zich voorstelt Apeldoorn te vergroten. Apeldoorn kan in dit opzicht ten voor beeld gesteld worden aan andere ge meenten. 's Middags maakten de directeuren gezamenlijk een rondrit door Apel doorn. om in de Maquettezaal te vergaderen en verzocht de waarnemend voorzit- KAPELLE Voor het eerst dit jaar zijn vrijdag aan de veiling te Kapelle op Zuid-Beveland frambozen aangevoerd. De glastuinder G. Eversdijk uit Kapelle kwam met zes doosjes, elk met 200 gram frambozen, die werden gekocht door een handelaar uit Kapelle voor ex port naar België. Hij betaalde er f 4,50 per doosje voor. De heer Eversdijk teelt frambozen in een kas. Vorig jaar kon hij de eerste op 19 mei aanvoeren. Geboren: Cornelis, z.v. W. van den Bruinhorst en G. J. van Erven; Eve lina M., d.v. C. Schaafsma en J. H. Snellen; Antonia J., d.v. I. Kastelein en J. Nap; Hermina G., d.v. D. van Ee en S van Luttikhuizen; Hendrina C., d.v. J. C. Nap en R. van den Brink; Heintje, d.v. A. Blankespoor en H. Arends; Jacob G., z.v. J. van Veld huizen en G. van Deelen; Leendert W. A., z.v. L. A. J. Kruik en M. G. M Verbeek; Johannes E, z.v. J. W. Meurs en M. E. van Offeren; Anna, d. v. C. van Aalst en H. van Weiden* Ru- di, z.v. G. van Dijk en M. van Voort huizen; Herman C. W., z.v. H. C. Gar- ritsen en J. H. van Hal; Mark, z.v. G. van Espelo en P M. A. Nagelmakers; Janneke C., d.v. E. J. Veldhuizen en A. de Boer; Hilde M. B. H.. d.v. J. H. Schipper en A B. M. Berntzen; Hen- drikje. dv. H. Teunissen en G. H. van Geresteijn; Jan, z.v. W. Roelofsen en W. van Maanen; Marijke J-, d.v. J. H. van Essen en L. M. van Klaveren; Ina, d.v. A. C. Balk en C. Versteeg; Jac queline, d.v. G. van de Vliert en G. van de Heg; Evert J. A. E., z.v. A. J van Silfhout en H H. Ziel; Gerrit, z.v. J. Stomphorst en J. van de Scheur; Elisa beth, d.v. J. Morren erf W. Minnen; Arie W., z.v. A. C. van Oostveen en M. E. M. Leeuw; Dirkje, d.v. M. van Butselaar en G Bruil; Rijk M., z.v. J. C Melissen en H. de Vries; Annetje J., d.v. J. Hendrikse en J. Groeneveld; Willem M., z.v. W. M. van den Hof en A. J. van Spriel. Ondertrouwd: Jan Geels en Frederi- ka Schutten; Wicher van den Berg en Teuni R. Blankespoor; Willem van de Hoef en Maria C. G. Alderse Baas; Hendrik J. van Beek en Maria A. Kleij- er; Roelof Venema en Gerda S. Fens; Hendrik Klaassen en Anna E. Zwanen burg; Hendrik Jansen en Guurtje Bui tenhuis; Helmert van Voorthuizen en Dirkje Hei jink; Gerrit Groothedde en Gijsberta van de Haar; Gerrit Hoogen- raad en Elide M. Y. Slingenberg; Ru- dolf A. van der Vegt en Gerritje Ver hoef; Brunis Broekhuis en Geertruida Bos; Jannes Haverlach en Anna G. van Hal; Gerrit J. Jansen en Engeltje Teunissen; Arend J. R. Teutelink en Madeleine E. Burnaby Lautier; Antho ny J. Kattekamp en Jeannetta Lub bers; Jacob J. van der Sluijs en Janne tje Balt; Arthur H. A. Richardson en Jannigje van Donkelaar; Lambertus H. van Voorst en Trijntje Brouwer. Getrouwd: J. J. van den Bergh en J. Meurs; H. Blokland en H. J. Groene veld; M. Otto en J. B. Vermeer; M. Hooimeijer en F. J. Smits; D. R. A. Paret en M. H. Rasker; J. G. A. ter Heegde en J. M. F. M. Coops; G. E W. O. van den Brink en G. Hazeleger; A. A. R. Viets en G. J. Jacobsen; R. J. Schutte en M. S. Budding; M. van de Kolk en A. E. de Groot. Overleden: Abraham Hamoen, 62 jr.; Lamberta R. Goris, geh. gew. met J. L. Koerts, 58 jr.; Catharina F. M. van Leusden, e/v Chr. Winkelmeijer, 73 jr.; Cornelis Kieft. 73 jr.; Neeltje Vis, geh. gew. met M. den Hollander, 83 jr.; Jo anna S. M. B. van den Broeke, 77 jr.

De Vallei | 1968 | | pagina 3