Gretsjko maakt kennis met „nieuwe leiders" De blinde liefde is voorbij Roemenië legt nadruk op goed contact met Russen OM U TERWILLE TE ZIJN Onzeker winnaressen Over de grenzen Italianen ondergingen hersenspoeling Negers gearresteerd in Harlem Delegatie uit Hanoi heeft last van rumoer Sw7 Italiaanse post staakt door S.D.S.-theoreticus in Amsterdam Sovjet-miuister van defensie bezoekt Praag pRAAG De Russische minister van Defensie, maarschalk Andrej Gretsjko, is gisteren in Praag aangekomen aan het hoofd van een delegatie van acht man. Een en ander weFd meegedeeld door het officiële Tsjecho slowaakse persbureau CTK. van de week ONDERZOEK VLUGSCHRIFTEN Naambordjes voor ambtenaren Tijd ens bezoek president De Gaulle elke avond geopend tot 21.00 uur zaterdags tot 18.00 uur bij meubels kopen NIEUW ELEMENT Pleidooi voor spreiding vakanties ZATERDAG 18 MEI 1968 Gretsjko brengt een bezoek aan Tsjechoslowakije op uitnodiging van de Tsjechoslowaakse minister van Defensie, kolonel-generaal Martin Dzur. CTK heeft bericht dat Gretsjko „ervaringen zou uitwisselen en problemen zou bespreken, die voor beide landen van belang zijn" met zijn Tsjecho slowaakse gastheren. Gretsjko zou „kennis willen maken met de nieuwe leiders van het Tsjechoslowaakse leger". GRETSJKO kijkje in Praag ADVERTENTIE Mevr. A. Bokslag, Kon. Juliana- straat 24, Arkel; Mej. W. Ver baak, Bosdijk 1004, Eindhoven; Mevr. A. Maurer-Verbiest, v. d. Rijkstraat 15, Bergen op Zoom; Mevr. Lenssen, Schiereiken- weg 12, Hoensbroek; Mevr. M. Jagerman, Parsstraat 20, Kat- aan Zee. Doe óók mee aan het 3 Ster- renspeLWin óókf 100.-.Vraag uw leverancier! Hij weet er alles van! ROME Tien Italianen die dit jaar per auto van Rome naar China zijn gegaan ter herdenking van de autorally Peking-Parijs, die in 1908 werd gehouden, hebben in Kanton een soort hersenspoeling ondergaan, nadat zij hadden geweigerd, een ver klaring te tekenen, waarin stond dat de Paus een misdadiger en de lei der van de kapitalistische wereld is. De tien Italianen die uit China zijn gewezen, kwamen gisteren in Rome aan. De dag na hun aankomst in Kan ton had de Chinese politie hun ver weten afgezanten van paus Paulus te zijn, omdat zij hun autotocht in Vaticaanstad met de pauselijke zegen waren begonnen. Zij moesten een verklaring tekenen die beledigend voor de Paus was. Toen zij dit wei gerden, kregen zij een soort hersen spoeling. Onafgebroken herhaalden de Chinezen hun beschuldigingen aan het adres van de Paus. Na deze „hersenspoeling" werden de Italia nen opgesloten in hun hotelkamers. Zij mochten niet met elkaar pra ten. Ten slotte tekende de leider van de groep een verklaring, waarin ge zegd werd dat het bezoek van de Italianen geen religieus of politiek doel had. Daarop werd de groep uit China gewezen. NEW YORK In de New Yorkse negerwijk Harlem zijn donderdag avond vijf negers aangehouden. Zij worden ervan beschuldigd van plan te zijn geweest politiemannen te doden en in te breken in een wapendepot van de staat New York. Er zijn wapens en ex plosieven in beslag genomen. De man nen zouden het voornemen hebben ge had, elke week een politieman te ver moorden, in de hoop daardoor een ge welddadige reactie vari de politie op te roepen, die dan weer tot rassenonlus- ten zou kunnen leiden. De Rus werd op het vliegveld van Praag verwelkomd door Dzur en de be langrijkste Tsjechoslowaakse generaals, onder wie generaal-majoor Egyd Pe- pich, het hoofd van de politieke afde ling van het leger. Ook Josef Lenart, de vroegere eer ste minister en tegenwoordig secreta ris van het centrale comité, was op het vliegveld aanwezig. Pepich was eind maart in Moskou en heeft daar be sprekingen gevoerd met Gretsjko. Bij zijn terugkeer deelde Pepich mee, dat hij onder meer gesproken had over het overlopen van generaal-majoor Jan Sejna naar de Verenigde Staten. Naar men aanneemt zal ook tijdens het bezoek van Gretsjko over deze zaak worden gesproken. Het dagblad van het Tsjechoslowaakse leger, Obra- na Lidu, heeft bericht dat de onderzoe kingen in de zaak-Sejna tegen het ein de van mei voltooid zijn. De aanklach ten zullen waarschijnlijk in juni wor den ingediend. De krant had een inter view met de leider van het onderzoek in de zaak, dr. Rostislav Dolecek. De zaak-Sejna zal deze maand nog worden besproken door het centrale comité van de partij in een plenaire zitting. Dit zou inhouden dat de rol van Novotny weer ter sprake gebracht zou worden. Maar volgens de krant was er geen direct bewijs dat iemand Sejna had gewaarschuwd. Waarnemers verwachten dat Gretsj ko bij zijn bezoek de Russische ont kenningen zou herhalen van Westerse berichten, dat de Russische troepenbe wegingen een voorspel zijn tot Russi sche interventie in Tsjechoslowakije. Het orgaan van de Tsjechoslowaak se communistische partij meldt, dat de afgelopen dagen „anonieme" vlug schriften zijn verspreid in fabrieken te Praag en omgeving. In deze kenne lijk van „Novotnystische" zijde af komstige brochures, worden de arbei ders tot waakzaamheid opgewekt, op dat het socialisme niet vernietigd en het kapitalisme niet hersteld worde. Volgens het blad hebben de arbei ders van een grote Praagse fabriek eenparig „deze anonieme en onverant woordelijke poging om een wig te drij ven tussen de intelligentia en de ar beidersklasse" veroordeeld. PARIJS De Noordviëtnamese vre- desdelegatie heeft besloten het Hotel Lutetia bij het roerige Quartier Latin te verlaten en haar intrek te nemen in een particulier huis ongeveer acht km buiten het centrum. De verhuizing heeft vanmorgen plaatsgevonden. Kolonel Ha Van Lau, de vice-voorzitter van de de legatie, heeft donderdag de directie van het Hotel Lutetia verteld, dat het leven daar te rumoerig is. Het nieuwe onder dak ligt 20 minuten rijden van het in ternationale conferentiecentrum waar de vredesbesprekingen worden gevoerd. Lau heeft er tegenover de directie de nadruk op gelegd, dat de delegatie geen klachten over het hotel of het personeel heeft en dat de voor dinsdag vastge stelde grote receptie in de balzaal van het hotel zal doorgaan. Het Noordviëtnamese gezelschap telt 37 leden. De kosten voor de 25 kamers op de eerste etage, een kleine ont vangstzaal voor de pers en een eigen dinerzaal waren 5.000 francs per dag. Lutetia ligt 1200 meter van de Sorbon- ne en het Odeontheater die door de stu denten werden bezet. JJet grootse, rijke en gastvrije Amerika, redder in oorlogsnood en stabiele pijler van onze welvaart. Wie de huidige reacties in West-Europa en die uit de Verenigde Staten zelf bij elkaar optelt, vraagt zich wel eens af wat daarvan nog is overgebleven. We zijn gewekt uit de „American dream", waaraan de Westeuropeanen zich zo veilig konden optrekken. „Ook nu Is er een verhaal van Amerika, maar het is omgeslagen in zijn tegendeel. Onder de oppervlakte van nieuws en publieke opinie is die omslag geleidelijk voorbereid, misschien was de tegenstroom er altijd al, maar toch markeerde één gebeurtenis scherp de ommekeer. De dag van de moord op Kennedy werd Amerika lelijk", zo schrijft A. de Swaan, oud-redacteur van Propria Cures en medewerker van De Gids en Acta Politica in zijn pittig geschreven en informatierijk boek „Amerika in termijnen", dat door Polak en Van Gennep werd uitgegeven. HU vervolgt: „Opeens doken oude, kwade herinneringen op. Duizend bezwaren tegen de V.S. die altijd al bestaan hadden, begonnen nu opeens te gelden. Voor miljoenen mensen die over Amerika nooit zo hadden nagedacht, maar in wier bewustzijn ongemerkt het verhaal was meegegroeid, veranderde het plotseling van betekenis". Het beeld dat wij jaren achtereen van de V.S. hebben opgebouwd bre ken we gedeeltelijk weer af of lie ver: we brengen het terug tot meer met de werkelijkheid overeenkomen de proporties. Dat wordt dan wel gauw anti-Amerikaans genoemd, maar dat is het lang niet altijd. De sterke hervormende krachten in Amerika zelf brengen „hun" maat schappij, waarin zij zijn geboren en opgegroeid, striemende zweepslagen toe; we zouden daaraan niet graag de conclusie verbinden dat deze nieuwe generatie minder vader landslievend of destructief is. En dan de „nouvelle vague" in West- Europa: flink te keer geen tegen Amerikaanse invloed, politiek en techniek, waarachter een vrees schuilgaat voor verlies van eigen identiteit. De tekortkomingen in de Amerikaanse samenleving komen in het volle daglicht en we foeteren daarop. Anti-Amerikanisme? We menen dat men zich wat reëler wil opstellen ten opzichte van de macht der Verenigde Staten. Tn deze sfeer willen we 'het boek van A. de Swaan plaatsen, een bundel reisverslagen vol kritiek en lof, bewondering en afkeer; hij for muleert bondig en scherp en komt tot interessante en soms ook tot wat gladde uitspraken. Alle actuele vraagstukken krijgen een beurt, die de lezer zelf maar moet aanvullen met de meest recente ontwikkelin gen (de moord op ds. King, Viët- nam, Bobby Kennedy, de mars op Washington, enz.). „Overtuigde rassenhaters", zo zegt De Swaan, „vormen in Amerika een minieme minderheid. Een grote min derheid bedrijft racisme als eti quette; zij achten de omgang met negers niet gepast. Maar de grote meerderheid van de Amerikanen wil gelijkheid voor de negers, zij zien zelfs in dat de mogelijkheid daartoe onder het huidige bestel niet bestaat en dat de regering dus moet ingrij pen. Toch heeft de burgerij het niet kunnen opbrengen het systeem van uitbuiting en discriminatie radicaal af te schaffen, tegen de minderheid van rassehaters in, tegen de grote belangen en kleine egoïsmen die het in stand houden, in. Amerika heeft de negers te lang en te diep verne derd. Het was niet eens de rasse- haat van een minderheid, maar de lamlendigheid van een meerder heid. Blank en zwart kunnen elkaar nu in dit land niet meer in de ogen zien", aldus De Swaan. „The American way of life" heeft zowel in als buiten de V.S. een ge voelige trap gekregen; de aah's en ooh's bij het zien van foto's en films met imposante gebouwen, prachtige bungalows, de he-man- automobielen zijn verstomd. Al dat technische vernuft is er nog wel (veel grootser zelfs, de ruimtevaart b.v.), maar we lezen daarnaast, zo veel over de „war on poverty" en andere minder florissante aangele genheden. „Ongeveer 50 miljoen mensen, een kwart van de bevolking, leeft aan de verkeerde kant van de inkomens grens van 3000 dollar per jaar. Dat bedrag is genoeg om van te kopen wat noodzakelijk is van dag tot dag, het is onvoldoende voor wat elke week overbodig is, maar onmisbaar voor een mensenleven: een vakan tie, de zekerheid van een kleine spaarrekening en bovenal onderwijs, een vakopleiding voor de kinderen", zo staat te lezen in „Amerika in ter mijnen". \f aar naast het sombere is er ook het Amerika van de literaire vrijheid, met het goede onderwijs, de filantropie, het intellect, de ruim te, enz. De auteur pakt de V.S. hard aan, maar concludeert tevens: „Het is onmogelijk om niet van Amerika te houden. Amerika is ontzaglijk: een continent, een wereldmacht, een staat van staten en een volk van volken. Het is verleidelijk: vruch tensap bij het ontbijt, meiden met valse wimpers en krulspelden in, al le impressionisten bij elkaar in het Chicago Art Institute en een auto matische versnelling in alle auto's behalve sportmodellen. Met wat geld, een beetje geluk en een boel gezond verstand kan iedereen zijn heil vinden in Amerika. Amerika is goed terechtgekomen, ondanks de ijoze feeën". En aan het slot van de serie: „Blank en burgerlijk Amerika heeft voor ziehzelf de mooiste orde opge bouwd die mensen ooit tot stand hebben gebracht. Maar het is de or de gebaseerd op de uitsluiting van alle buitenstaanders en, voor de links radicalen, ook op hun uitbui ting. Wie Amerika verwerpt, moet de hele Westerse wereld afwijzen als een consumentenclub van wel gedane, ontwikkelde, blanke bur gers, die binnen zijn en de rest van de wereld buitensluiten. Europa is binnen in die witte wereld. Weldra ook de Sovjet-landen en Japan. Ame rika heeft voor zichzelf het meest bereikt. De rest van de mensheid staat buiten. Wie dat aanvaarden kan, is een tevreden mens", zo be sluit De Swaan zijn boek, een stand punt waarmee menig Europeaan wel moeite zal hebben en dat nogal wrang is voor de tienduizenden Ame rikanen, die hun beste krachten ge- van aan die „rest van de mens heid"; daar is niet altijd een poli tiek belang bij betrokken. Maar ja, de dollar lacht niet meer, hij grijnst. XJen artikel van William Selover in The Christian Science Monitor over de armoe in de V.S. heeft uiteraard niets te maken met het boek van A. de Swaan, maar het is luttig, dunkt ons, de actualiteit te laten aansluiten op de waarnemingen /an de Nederlandse schrijver. Selover haalt enige gegevens uit het hon derd pagina's tellende verslag „Hun ger, USA", dat door een onderzoek commissie voor ondervoeding en honger is samengesteld. De feiten zijn schokkend, waaruit met name Mississippi als alarmerend te voor schijn komt. Het regeringsprogram ma ter verbetering van de voedsel situatie is niet toereikend; de com missie komt zelfs tot de bevinding dat de toestand aan het verslechte ren is. Het onderzoek wees uit, zo meldt het blad, dat ondervoeding een groter terrein beslaat dan werd verondersteld. Het probleem reikt van Florida tot Montana. Dat brengt het „rijke" Amerika in verlegenheid en dat mag ook wel... De hoop van miljoenen is geves tigd op het ministerie van Landbouw en Economische Zaken, waar de hulp op grote schaal vandaan moet komen. C. van Ditshuizen. Deze kaart, uit het rapport „Hunger, USA" by the Citizens Board of Inquiry into Hunger and Malnutrition in the United States geeft een overzicht van het voed selprobleem. De zwartgemaakte delen geven de gebieden aan, waar er sprake is van een noodsituatie; in de gearceerde delen komt on dervoeding in ernstige mate voor. UTRECHT Burgemeester en wet houders van Utrecht hebben besloten om, ter bevordering van een beter con tact tussen ambtenaren en publiek, de namen van ambtenaren bij de deuren van de kamers in het stadhuis aan te brengen en eveneens naambordjes te plaatsen op de balies van de afdeling Bevolking, Burgelijke Stand en Militai re Zaken. ROME De al vier dagen stakende 90.000 Italiaanse postbodes hebben gisteren besloten nog twee dagen in staking te biyven totdat de drukte van de verkiezingscampagne achter de rug is. Stapels niet afgeleverde post op de spoor wegstations en de postkantoren beginnen de afmetingen van bergen aan te De postboden zijn maandag in staking gegaan om hun eist kracht bij te zetten: een toeslag voor de bezorging van grote hoeveelheden reclamemateriaal, die de Italiaanse politieke partijen hadden rondgestuurd. De regering had de eis verworpen. De Italianen zullen morgen en maandag een nieuw parlement kiezen. PITestj (Roemenië) De Roemeense president Nicolae Ceausescoe heeft de Sovjet-Unie gisteren de verzekering gegeven, dat de voorgestelde samen werking van zijn land met Frankrijk over Europese vraagstukken het Roe meense communistische bondgenootschap niet in het geding zal brengen. Op een bijeenkomst in het Roemeense plaatsje Pitesti ter ere van president Charles De Gaulle, die momenteel een officieel bezoek aan Roemenië brengt, verklaarde de Roemeense president, dat de „Roenieens-Franse vriendschap niet gericht is tegen welk land dan ook." Vervolgens richtte hij zich tot de Westerse verslaggevers die met De Gaulle zijn meegekomen; hij ontkende „een bericht van een buitenlandse correspondent die gezegd heeft dat on ze besprekingen (met De Gaulle) van negatieve invloed zouden zijn op onze betrekkingen met onze vrienden". „Het tegendeel is juist waar. Wij hebben gesproken over de wijze waar op de Frans-Roemeense vriendschap zou kunnen bijdragen tot de vriend- ADVERTENTIE Nu kunt U makkelijker eens samen langs komen. EUROPA WEG 170 Brouwersmolenweg) - APELDOORN - TEL. 3366f schap tussen alle volkeren", zei hij. Ceausescoe heeft hierop bij verschei dene gelegenheden met nadruk gewe zen. Voortbordurend op de stelling van De Gaulle over een „Europa van ge lijke landen", ging Ceausescoe in op de „Europese taak" van zijn land, een nieuw element in zijn campagne voor samenwerking met Frankrijk. De Gaulle prees de Roemeense poli tiek als „een voorbeeld van zo vele dingen die we goed en veelbelovend beschouwen". De Gaulle en Ceauses coe maakten een tweedaagse reis door Roemenië, tijdens welke in vele indus triestadjes en -plaatsjes redevoeringen SCHIPHOL Een der theoretici van de linkse Duitse studentenvereniging SDS, de heer Wolfgang Lefèvre, is gis termiddag uit Berlijn op Schiphol aan gekomen. De heer Lefèvre sprak gis teravond op uitnodiging van de ..Ver eniging van vooruitstrevende studenten Perikles" in Felix Merites te Amster dam over de situatie in Duitsland. werden gehouden op massabijeenkom sten. Yolgens een woordvoerder van het Franse staatshoofd koestert De Gaulle geen plannen om eerder naar Parijs terug te keren voor het einde van zijn staatsbezoek, zondag. Volgens onbeves tigde berichten zou hij besloten heb ben vanavond reeds te vertrekken. Vandaag voert De Gaulle nogmaals besprekingen met zijn gastheer; hij houdt tevens een rede voor de televi sie. AMSTERDAM Naar uit Parijs wordt vernomen heeft de Internationa le Kamer van Koophandel er bij ver scheidene instanties en organisaties op aangedrongen, dat internationaal over leg zal worden gepleegd over de sprei ding der vakanties. De IKK vreest dat de opeenhoping van vakanties in Euro pa nog verergerd zal worden bij inge bruikneming van vliegtuigen met mas sale vervoerscapaciteit. Een samen spraak wordt dringend nodig geacht om te voorkomen dat de toestand ver ergert, en om het internationale toe risme te helpen. In diverse landen, zo merkt de IKK op, zijn weliswaar pogingen gedaan ter zake van vakantiespreiding, maar dit waren op zichzelf staande acties, ter wijl de IKK een gezamenlijk overleg tussen verscheidene landen bedoelt. Bij dit overleg zouden vertegenwoor digers van regeringsdepartementen en van internationale en regionale orga nisaties dienen te worden betrokken. mmmmsmmR TJit weekeinde houdt Italië zijn vijfde palementsverkiezingen als naoor logse republiek. Voor zowel de communistische partij, de grootste in het Westen, als de katholieke christen-democraten, sinds 1948 de grootste in Italië, maar in kracht afnemend, staat er veel op het spel. Twintig jaar lang, sinds Italië in histo rische en felle verkiezingen voor de democratie in Westelijke stijl koos, zijn ze de grote antagonisten in Ita liaanse politiek geweest. Dat zijn ze nog, maar inmiddels zijn vele van de oude formules en opvattingen ver anderd. Betrekkelijke stabiliteit in regering en welvaart, een zich hervormende katholieke kerk, een rebelse jonge generatie die meerderjarig is gewor den en een snel evoluerende maat schappij, hebben er toe bijgedragen om achter de traditionele Italiaanse politieke structuur een vraagteken te plaatsen. Sinds 1948 is het Italiaanse politieke to neel wellicht nooit zo verward en on zeker geweest. De communisten zijn er niet meer zeker van, dat zij als de tweede partij des lands stemmen zul len winnen, wat ze sinds de tweede wereldoorlogen elke algemene ver kiezing steeds hebben gedaan. Voor de eerste keer wachten hun belang rijke verkiezingen zonder een dyna mische leider. De christen-democraten kunnen niet meer rekenen op een aanhang, die bang is voor het communisme en aan de druk van kerk om katholiek te stemmen gehoorzaamt. Zelfs het Va- ticaan heeft hen overtroffen In zijn streven naar coëxistentie met de communistische wereld. De socialisten van de oude stijl, eens als oppositie met de communistische partij „getrouwd", zijn nu regerings partners van de christen-democraten. Een onberekenbaar aantal studenten en andere ontevredenen proberen hun fa milie en vrienden te overreden om blanco te stemmen. TJoewel betrouwbare opiniepeilingen ontbreken menen velen niettemin toch, dat de onmiddellijke politieke opstelling zeer weinig zal verande ren. De christen-democraten, de socialisten en de derde regeringspartner, de kleine republikeinse partij, verkondi gen met overtuiging, dat er geen an dere keuze is dan een coalitie van centrum en links. Vijf jaar geleden, toen de christen-de mocraten niet over een absolute meerderheid in het parlement be schikten, verbonden deze partijen zich om de communisten te isole ren. In die vijf jaar heeft deze coa litie een hardnekkige recessie over wonnen, waarbij het percentage van de economische groei een van de hoogste in de industriële wereld werd en zij,is ongebroken twee crises en een groot aantal dreigende crises doorgekomen. De chr. democratische premier Aldo Móro, een meester van het compro mis, is na de grote naoorlogse staats man Alcide de Gasperi de duur zaamste regeringsleider gebleken. hervormingen eisende socialisten n republikeinen hebben grote be- ?idsverschilien met de meer voor- .chtige christen-democraten in het ■?genwoordige Italiaanse tijdperk an grote rijkdom en modernismen •<an de ene kant en armoe en onwe- sndheid aan de andere kant, maar illen wijzen zij voor wat zij de af- ienbare toekomst noemen samen werking met de communisten af. communisten zoeken het in de tendens op langer zicht. Zij hopen ens uit hun isolement te kunnen oreken, waardoor ze meer kracht kunnen zetten achter hun niet aflaten streven om op zekere dag deel te ne men aan een linkse regeringscoalitie, welke een nieuw bewind van „pro gressief socialisme" moet voeren. De statistiek staat aan hun kant. In de laatste verkiezingen van 1963 haal den ze een miljoen stemmen meer dan de vorige en hun percentage steeg van22.7 tot 25.3 wat naar Ita liaanse maatstaven een sensationele winst betekend. De Chr. Democraten zakten van 42.4 naar 35.3 porcent. Maar de communisten van nu zijn zonder de „bovennatuurlijke" leiding van Palmiro Togliatti, die een jaar na de vorige verkiezingen is overle den. Zijn opvolger, Luigi Longo, is bejaard en betrekkelijk kleurloos. Het aantal partijleden dat in 1964 nog 1.600.000 bedroeg, is dalende, en ook het aantal abonnementen op het par tijblad l'Unita. Dresident Johnsons's besluit zich geen kandidaat te stellen en de daarop ge volgde vredescontacten tussen Was hington en Hanoi hebben hun in de 'erkiezingscampagne veel wind uit de eilen genomen. De hervormingen in psjecho-Slowakije hebben hen in een 'efensieve houding gebracht tegen- iver de andere partijen, die wijzen >p hun jarenlange inschikkelijkheid 'egenover Moskou. L 1 proletarische socialisten, een splin terpartij van de socialisten, nemen voor de eerste keer aan algemene verkiezingen deel en worden zelfs linkser geacht dan de communisten. Zij rekenen op stemmen van Italia nen, die de partij van Longo te „hui selijk" en burgerlijk vinden. TYe christen-democraten hebben hun eigen problemen. De Italiaanse ka tholieke hiërarchie is na het tweede Vaticaanse concilie voor de eerste keer openlijk verdeeld over de vraag of de gelovigen moeten worden gead viseerd op de chr.-democraten te stemmen. Honderden katholieke le- kengroepen roepen luide om een dul- lelijke nederlaag van de katholieke oartij, omdat deze te reactionnair en le streng pro-kerk zou zijn. mmige chr.-democraten maken zich -neer zorgen over de socialisten en de -epublikeinen dan over de communis ten. Duidelijke winst van deze partij en, gekoppeld met een verdere ach teruitgang bij de chr.-democraten, zou het krachtenevenwicht in de re gering verstoren en het centrum in centrum-links verzwakken. O DETROIT In Detroit is gisteren een primitieve bom ontploft in het kan toor van het „Coördinatiecomité van geweldloze studenten". Twee voorbij gangers liepen lichte verwondingen op en er werd slechts weinig schade aan gericht.

De Vallei | 1968 | | pagina 5