Tafeltennistrio bezorgde Veenendaal een primeur STV-Climax promoveert naar hoofdklasse Veenendaal won eerste bekerduel van Utrecht Gooiland dwong Wageningen tot puntenverdeling NSVS OVERWON VERRASSEND TITELVERDEDIGER VRC Musketiers-defensie zwak tegen SDVB Arnold Voogt en M. de Koning in Olympia's Tour Monstertoernooien van RHC werden enorm succes Kampioenskansen voor Rhenen 1 en 2 Panters hield ledenvergadering Musketiers 1 neemt deel aan het Schaapskooi-toernooi Uitslagen wedvlucht „Zaterdagvliegers Veteranentoernooi Onder invloed Derdeklasser won met 1-4 1600 sportlieden in strijd op Candia Successen voor „de Ordonnans" Huisvrouwen op excursie Nerveus Tegenslag Tennis Boxal-GVVV NSVS-VRC 108 teams Enthousiasme MAANDAG VUGHT Het is STV-Climax ge lukt zijn prestatie van vorig jaar te herhalen. Het eerste team promoveer de toen uit de le klasse naar de over gangsklasse en zaterdag wist het ineens door te stoten naar de hoofdklasse. Deze promotie werd een feit door een schitterende overwinning van STV Climax op Maasbree II in een beslis singswedstrijd, die op neutraal terrein in Vught gespeeld werd. Door deze zege werd tevens de degradatie van Maasbree II uit de hoofdklasse een feit. De Veenendalers begonnen met de te genstanders ongewild een mentale op doffer te geven. Tientallen supporters waren uit Veenendaal meegekomen, ter wijl de Maasbree-spelers het zonder één enkele aanhanger moesten stellen. Nadat de toss verricht was door bondagedelegeerde Krijnen uit Vught, waarbij S.T.V.-Climax als thuisspelende ploeg werd aangewezen, startte Vos te gen Philips. Ondanks felle tegenstand moest Vos in goede vorm het on derspit delven tegen het effectvolle spel van zijn tegenstander. Vermeer bracht prachtig spelend de balans in even wicht door de eveneens sterk spelende Joep Vaessen in 2 games te verslaan stand 11. Vervolgens trad een wat zenuwachtige Van Wely aan tegen de ex-ereklasser Gerrie Vaessen. Gesteund door luide aanmoedigingen rees Van Wely in de 3e game tot grote hoogte en met keihar de forehandsmashes overklaste hij zijn opponent (21-9). Duidelijk aangeslagen traden de ge broeders Vaessen aan voor het dubbel spel. Het duo VermeerVan Wely pro fiteerde daar handig van door de oppo nenten 2 games terug te wijzen. Toen daarna Venneer duidelijk van een kei hard vechtende, hypernerveuze en soms half-huilende Philips won, zodat de stand op 41 kwam, leek de strijd beslist. In de volgende partij gebeurde een triest ongeval. Nadat Vos de le game van Gerrie Vaessen verloren had, kwam hij fel vechtend terug in de 2e game. Tij dens een flitsende verdedigingsactie bij de stand 35, struikelde de watervlugge Vos over een klein voorwerp, kwam ten val en bleef tot verbijstering van zijn teamgenoten met een van pijn vertrok ken gezicht liggen. Zijn hevig opgezette enkel wees erop, dat van verder spelen geen sprake meer kon zijn. Na dokters hulp bleek, dat hfl waarschijnlijk een middenvoetsbeentje gescheurd had. De consequentie van dit nare incident was intussen, dat door de ongelukkige val van Vos de stand van 41 ineens op 43 kwam, aangezien reglementair geen invallers worden toegestaan. Een fikse tegenslag voor de Veenendalers. Een hierdoor aangeslagen Van Wely kon in de volgende partij niet in zijn spel komen en verloor kansloos van Joep Vaessen: stand 44. Een tactisch spe lende Vermeer volbracht daarna weder om zijn taak prima en leverde met 21/15 en 21/16 zijn derde overwinning af, nu op Gerrie Vaessen. De laatste partij moest dus de beslis sing brengen. Zou Van Wely verliezen, zodat het een draw zou worden, dan zouden volgende week beide partijen elkaar weer in Vught ontmoeten, om dan zonder dubbelspel uit te vechten wie de sterkste zou zijn. Onder grote spanning brak de partij Van Wely contra Philips aan. Van Wely had het eerst zijn zenuwen in bedwang, won de le game overtuigend (21-14) en sloeg na een 20-17 voorsprong in de 2e game, onder daverend gejuich van de Veenendaalse supporters, STV-Climax met een loeiharde smash de hoofdklasse in. Dank zij deze overwinning in de al lerlaatste wedstrijd van het competitie seizoen van de NTTB is Veenendaal voor het eerst een hoofdklasseteam rijk terwijl de afd. Gelderland nu naast Ons Vermaak uit Nijmegen zijn 2e h oofd k 1 asse- vertegen woord i ger gekre gen heeft. VEENENDAAL Op vrij gemakke lijke wijze heeft Veenendaal zijn eerste bekerwedstrijd gewonnen van Utrecht. Vooral in de eerste helft van de ont moeting bleek Veenendaal duidelijk ster ker en er werd bij vlagen knap ge speeld. Hoewel er soms nog wat te lang werd gecombineerd waren de Veenen daalse aanvallen veel gevaarlijker dan die van de gasten. De verdediging lever de deze middag geen problemen op en verrichtte opbouwend goed werk. Hoe wel Utrecht na rust fel terugkwam liet Cees Gerritsen c.s. slechts eenmaal een steekje vallen, hetgeen de score nauwelijks kon beïnvloeden (41). Al na drie minuten kwam het eerste Veenendaalse doelpunt tot stand. Uit een vrije trap van zeker 35 meter afstand schoot Cees Gerritsen keihard in (10). Veenendaal kwam met goede aanvallen regelmatig voor het Utrechtse doel en al duurden de combinaties soms lang, er werd bijzonder knap gespeeld. De gasten moesten dan ook met alle mid delen proberen om doelpunten te voor komen. In de 20ste minuut werd Cees Henzen, nu op de rechtsbuitenplaats spelend, na een succesvolle doorbraak poging in het doelgebied van de tegen standers onderuitgehaald. Hij nam zelf de toegewezen strafschop onberispelijk (2—0). Op de linkervleugel deed Jan Sukkel bijzonder actief mee en toen hij uit een corner de bal hoog voor het doel plaatste kon Cees Henzen met een kop bal de stand op 30 brengen. Na de hervatting verslapte het Vee nendaalse spel en Utrecht maakte daar in de vijfde minuut gebruik van door v.d. Hazel (31). Nauwelijks vijf mi nuten later scoorde Gijs Heikamp na een prachtige combinatie met Jan Hen zen (4L) Daarna bleef de strijd ge- lijkopgaan. Bij Veenendaal viel alleen keeper Blankespoor op door enkele fraaie reddingen. Het eerste team van STV-Climax, dat zijn reeks successen zag beloond met een plaats in de felbegeerde hoofdklasse. Geheel links Vos die het in het beslis singsduel zeer ongelukkig ten val kwam, juist toen hij zijn ritme terugvond. In het midden Vermeer, de grote stimulator en rechts de pijlsnelle Van Wely. WAGENINGEN Koploper Wagenin- geiv heeft gisteren wederom een punt verloren. Op eigen terrein werd het be dwongen door een enthousiast en vaak fors spelend Gooiland, dat echter de puntenverdeling bepaald verdiend had. In de tweede helft verloor het voor rust spannende voetbalgevecht zijn aantrekkelijkheid. Wageningen speelde vooral in de frontlinie zeer slordig, ter- wül Gooiland zich hoofdzakelijk beperk te tot verdedigend spel en met uitval len van de driemans-voorhoede pro beerde een voorsprong te nemen. Wageningen trad aan met een inval ler voor Janssen, die vorige week in de vriendschappelijke wedstrijd tegen het Nederlands militaire elftal zijn been brak. Hij werd vervangen door Loffeld die volkomen faalde op de rechtsbui tenplaats. Na ongeveer een kwartier nam Gooi land een voorsprong toen uit een uittrap van doelman Quint de bal bij Lens te recht kwam en uit diens voorzet het leer door de volkomen vrijstaande Kramer werd ingekopt (01). Wageningen ging nu fel in de aanval meestal over links waar Broecks weer razendsnel was en Henny Roe- lofs had tot enkele malen toe pech toen hij over en naast kopte. De groenwitte aanvalsspits werd eenmaal ferm tegen de grond gelopen door doelman Bakker, maar een overtreding zag de rustig lei dende arbiter er niet in. De beukende offensief van Wagenin gen leverde pas voor rust de gelijkma ker op. Joop van Vliegen deze mid dag uitblinker in de povere Wagenin- genploeg gaf een haarscherpe pass op Broecks. die inknalde. De Gooiland keeper redde in eerste instantie, maar tegen de tweede kanonskogel van Broecks had hij geen verweer (11). Na de rust was Wageningen welis waar voortdurend in de aanval, het of fensieve kwartet stelde zeer te leur in de opbouw en afwerking van de aanvallen. Ook de aanvalsacties van rechtback Tanis waren geen succes. Een Wageningse zege stond overigens doelman Bakker in de weg, die de meest onwaarschijnlijke reddingen verrichtte. Vlak voor het eindsignaal veerde het Wageningse publiek al op toen Henny Roelofs keihard inknalde, maar de Gooi land-goalie redde met een flinke dosis geluk. Ook de gasten waren nog dicht bij het winnende doelpunt toen de defensie van de thuisclub blunderde. Keeper Quints wanhopige duik voorkwam echter een treffer. RHENEN Het eerste en tweede zondagteam van Tennisclub Rhenen hebben een zeer goede kans op de ti tel in hun afdeling. De eerste uitgave zegevierde met 5-3 over Avanti 3 en de tweede editie won eveneens met 5-3 van het Utrechtse Rhijnauwen 5. Het heren-enkel, herendubbel en ge- mengd-dubbel gingen verloren door dit team. Wanneer Rhenen 1 op Hemelvaarts dag zijn gestaakte wedstrijd tegen Avanti 3 in een overwinning omzet (deze match moest enige tijd geleden wegens de duisternis worden afgebro ken) dan is dit team nagenoeg kam pioen. 's Zondags ontmoeten de Rhene- naren in Arnhem Hoogkamp 7 en wan neer men in de Gelderse hoofdstad ook aan de goede kant van de score blijft is het kampioenschap een feit. Het tweede moet zondag in Baarn op bezoek bij Wilskracht 5. Weet Rhe nen met minstens 6-2 zijn tegenstan der te verslaan dan is de titel behaald. De wedstrijden van de senioren en junioren van de zaterdagafdeling, res pectievelijk tegen Druten 1 en ETC 2, werden afgelast VEENENDAAL Het verloop van de strijd in het Veenendaalse vete ranen-toernooi gaat vanavond een beslissend stadium in. Op verrassende wijze heeft NSVS vrijdagavond het veteranenteam van VRC verslagen en voor al in groep B gaat het uitermate spannend toe. Uiteraard is Veenendaal favo riet tegen Unitas en indien Veenendaal daarmee opnieuw twee punten gaat verzamelen staat deze ploeg gelijk met NSVS en VSW aan de kop van deze poule. In groep A zal DOVO van de Merino's moeten winnen om GWV op afstand te houden. De persoonlijke inzet bij de meeste „oudjes" is buitengewoon groot, waar door er af en toe zelfs van een te gro te rivaliteit sprake is. Jammer is het dat de publieke belangstelling, hoofd zakelijk door het slechte weer, bij en kele wedstrijden zeer gering was. Het duel tussen Boxal en GWV is 'n pittige strijd geworden. GWV draai de aanvankelijk niet zo vlot, terwijl Boxal bijzonder goed voor de dag kwam. Ondanks een aantal fraaie voorzetten van rechtsbuiten Jan van Hardeveld wisten de GWV-ers hun aanvallen niet doeltreffend af te ron den. Boxal slaagde er tien minuten voor rust in om via Van Willigen te scoren. In de tweede helft kwam Boxal opnieuw met enkele gevaarlijke uitvallen voor het doel van GVW en keeper Van de Scheur moest herhaal delijk ingrijpen. Toch nam GVW het initiatief over en na tien minuten scoorde Boers de gelijkmaker (11). De druk op het Boxal doel werd daarna bijzonder groot en even dreigde de strijd minder vriendelijk te worden. Scheidsrechter Gerritsen leidde dan ook bepaald niet sterk. Slotboom gaf GWV een voorsprong toen hij de bal in eigen doel schoot. Boers zorgde toor een 13 stand en good-old Jan Hardeveld maakte er tenslotte 14 van. toernooi is een wijziging gekomen. Van avond spelen op het sportpark „Pan huis" DOVO-Merino's en Veenendaal- Unitas. Woensdag 22 mei wordt op het terrein aan de Brinkersteeg gespeeld de wedstrijd VRC-VSW. Vrijdag 24 mei is op het terrein van NSVS aan de Dennenlaan alleen de ontmoeting tussen Boxal en SKF gepland. Beide wedstrijden beginnen om 7 uur. Groep A: DOVO GVW Groep B: VSW NSVS 2—4 3—4 3—4 3—4 Merino's SKF Boxal VRC Veenendaal Unitas 2—2 2—1 3—1 2—2 2—2 2—0 Op de tweede dag van een concours hippique in de Westduitse stad Kas sei is Hermann Schridde (W.-Dld) tijdens een concours op tijd zo ernstig gevallen dat hij naar een ziekenhuis in Kassei moest worden vervoerd. VEENENDAAL Vrijdagavond hield de volleybalvereniging Panters haar jaarlijkse ledenvergadering die goed werd bezocht. De gehele avond stond wederom in het teken van de „opbouw" want bij vrijwel alle punten kwam naar voren, dat het met name bij de jeugd wel wat beter kon, vooral op het vlak van de mentaliteit. Panters had echter weer een goed seizoen ach ter de rug en ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. In zijn openingswoord sprak voorzitter R. J. Sipkema al over de mentaliteit van de jeugd gedurende het afgelopen seizoen. Hij vond het jammer, dat de jeugd van vandaag het woord vrijheid soms verkeerd interpreteert en teveel naar eigen opvattingen te werk gaat. Ook in de verslagen van het bestuur en de diverse commissies kwam tot uiting, dat Panters een goed seizoen achter de rug heeft maar dat het in de jeugdsector beter zou kunnen. In het bestuur kwam een wijziging. Mevr. Thiers kon zich niet meer her kiesbaar stellen, waarvoor mevr. A. Siefkes werd gekozen. De heer R. J. Sipkema bleef voorzitter, mevr. Sc hoe- maker secretaresse, en de leden H. A. Budding en H. C. de Kleuver bleven eveneens aan. In de technische commissie bleef de heer F. A. Schoemaker aan, terwijl voor de vertrekkende H. W. Buys werd gekozen de heer H. C. de Kleuver. ELST Zaterdag a.s. neemt Mus ketiers met zijn eerste uitgave deel aan het Schaapskooi ^toernooi, dat wordt ge organiseerd door „Candia '66 in Rhe nen. In dit toernooi spelen voorts mee SKV uit Wageningen, Blaug-Geel uit Ede alsmede het zaterdag-elftal van de organiserende vereniging. Om half twee beginnen de wedstrijden terwijl om één uur de loting zal plaats vinden om uit te maken welke clubs el kaar in de voorronde zullen ontmoe ten. VEENENDAAL De uitslagen van de wedvlucht vanaf Noyon van VPV „De Zaterdagvliegers" zijn als volgt: in concours 187 duiven; los 8.10 uur; wind z.w.; aankomst le prijswinnende duif 11.6.38 uur (snelheid 1812,74 m); aankomst laatste prijswinnende duif 11.40.15 uur (snelheid 1546, 60 m). A. Quint, Eist 1, 9, 28; G. Versteeg 2, 6, 15, 30; G. v.d. Weerdhof 3, 5, 8, 10; C. W. de Koning 4; J. D. Heikamp 7, 12, 14, 24, 26, 33, 37; P. Vink 13; H. Schoeman 11, 36; Gebr. Gijsbertsen 16, 21, 23, 31, 32; K. v.d. Velde 17, 29; G. v. Stuivenberg 19, 22, 25; G. v. Wijk 20; G. Methorst 27; J J. Heij 34; H. v. Dijk 35. In het rayon klaseerden zich op 940 duiven bij de eerste tien: A. Quint 2; G. Versteeg 4; G. v.d. Weerdhof 5, VEENENDAAL S. uit Veenendaal genoot in de nacht van zaterdag op zondag gastvrijheid in een van de cel len van het politiebureau omdat hij on der invloed van sterke drank op een bromfiets reeds. Het voertuig werd te gelijkertijd onderzocht of het techni sche gebreken vertoonde. ^ffff ELST Zaterdagavond speelde Musketiers zijn tweede wedstrijd in 't kader van het nederlagentoernooi tegen derde klasser SDVB. Ook nu dolven de Musketiers het onderspit. De Elstena: ren konden ook nu tot aan de rust standhouden maar in de tweede helft vielen er weer grote gaten in de defen sie. Vooral ex-international J. v. Beek betekende met zijn snelle rushes en spelinzicht een voortdurend gevaar. In de eerste he^ft wogen de beide par tijen aardig tegen elkaar op, al bleven de betere spelopbouw en conditie van SDVB de' Elstenaren tot voorzichtigheid manen. Na ongevgqr 29 minuten scoor de Kluistra voor de Barnevelders (0-1). De Musketiers probeerden terug te ko men maar konden in de aanval nauwe lijks een vuist maken. Steeds weer lie pen de aanvallen vast op de uitsteken de defensie van de gasten met aan t' hoofd keeper v. Geffen. Bij de Elstena ren was het centrum der verdediging een kwetsbare plek. Voor rust kwam in de stand geen verandering meer. Het zo sterk geachte VRC moest op het terrein van NSVS een nederlaag in casseren van de Newo-veteranen. On danks een snel doelpunt van Henny de Koning was NSVS vrijwel steeds ster ker en T. Schoeman wist de score in evenwicht te brengen. Nog voor rust kreeg NSVS een unieke kans om de leiding te nemen maar de strafschop werd gemist. In de tweede helft ging NSVS regel recht op de overwinning af. Doelpun ten van Joh. Bleyenberg en H. Schoeman brachten de stand op 31 en pas in de laatste minuut scoorde De Koning 32. In het programma van het veteranen- SCHERPENZEEL Voor het eerst in de geschiedenis nemen twee Scherpenzeelse wielrenners deel aan Olympia's Tour door Nederland. Het zijn de 19-jarige amateur Arnold Voogt en zijn even oude collega Matti de Koning, die op Hemelvaartsdag starten in het grote wielerevenement. Het Scherpenzeelse tweetal rijdt in de Amstelploeg, die verder wordt ge vormd door F. den Hertog, J. Zoete melk, J. van Katwijk en H. Nieuw- kamp. Beide renners zijn op 15-jarige leef tijd begonnen in de Tour de Junior in Achteveld en hebben sindsdien fraaie resultaten geboekt. Afgelopen zaterdag namen zij deel aan de Ronde van de Haarlemmer meer. Beiden misten op het kritieke moment de aansluiting met de kop groep, waardoor Voogt als I7e eindig de en De Koning als 18en. Over Olympia's Tour durven de Scherpenzeelse renners nog weinig te zeggen. „Wij zijn vol goede moed", al dus Matti de Koning, „maar ervaring in deze grote wedstrijden is uiteraard ontzettend belangrijk. En er zijn vele concurrenten die ons daarin de baas zijn". RHENEN Hoewel de regen af en toe als spelbreker optrad, zijn de 2 grote zevenhandbaltoernooien, die de Rhenense handbalclub RHC zaterdag en zondag organiseerde een enorm suc ces geworden. „Candia" werd dit week eind bevolkt door ongeveer 1600 enthou siaste handballers en handbalsters, die zich van die regen niets aantrok ken en zorgden voor een geweldige sfeer. RHC heeft zich uitstekend door deze krachtproef heengeslagen en kan er trots op zijn als nog zo jonge ver eniging niet terug te deinzen voor een dergelijke organisatie. In totaal wer den ruim 250 wedstrijden verwerkt, hetgeen inhield dat er beide dagen van 9.30 uur tot 17.30 uur vrijwel con tinu op 10 velden werd gespeeld. Zaterdag werd voor de derde keer het schoolhandbaltoernooi gehouden, waaraan niet minder dan 108 teams van 25 verschillende scholen deelna men. Met een geweldig enthousiasme werd er door de ruim 1000 jongens en meisjes gespeeld en het was dan ook een propaganda voor de handbalsport. 's Morgens werd het lagere-scholen- programma afgewerkt. De winnaar van vorig jaar, de Zeister Schoolvereniging, kwam dit jaar niet verder dan twee 3e plaatsen. Bij de meisjes was de finale een aangelegenheid tussen de meisjes van Spelmoment uit een van de ruim 2§0 wedstrijden. Jan van de Pol van RHC scoort hier in de laatste wedstrijd van de Rhenenaren op fraaie wijze. Kerk-Avezaath, waarvan het le team uiteindelijk won. Bij de jongens ging de strijd tussen Halschool en St. Cune- raschool, beide uit Rhenen. De grotere routine van de jongens van de Hal- school zorgde tenslotte voor de over winning. 's Middags begon pas het grote spektakel, toen de teams van de ove rige scholen de strijd aanbonden. Bij de meisjes in de leeftijdsgroep van 12 t/m 15 jaar, zegevierde de Chr. Leao- school uit Wageningen en bij de jon gens in deze groep de RK ULO „St. Willibrord" uit Wageningen. Dat er op deze laatste school veel handbaltalent zit bewegen de meisjes van 15 t/m 18 jaar. De finale ging tussen het le en 2e team van deze RK ULO, waarin het le team triomfeerde. Bij de jon gens was de strijd veel meer open. Gro te favoriet was dit jaar de Zeister Schoolvereniging, maar in de finale lieten deze jongens het afweten tegen de Chr. Ulo-school uit Rhenen. Het Wageningse Lyceum, dat bij winst de fraaie wisselbeker in zijn bezit zou krijgen, kwam dit jaar niet in het stuk voor, en werd reeds in de poules uit geschakeld. Omstreeks 18.00 uur kon de oud voorzitter van RHC, de heer H. van de Broek, de prijzen uitreiken. Niet minder geslaagd was het natio nale zevenhandbaltoernooi, dat zondag werd gehouden, ^eer dan 60 teams hadden ingeschreven en ook hier werd met een enrm enthousiasme gestreden. De organisatie liep evenals zaterdag uitstekend en precies volgens planning konden omstreeks 17.00 uur de prijzen worden uitgereikt. In de hoofdpoule heren was de eerste prijs gewonnen door HHC uit Helmond en in de hoofd poule dames door DES uit Enschede. Bij de jongens was landskampioen Ni- loc een klasse apart. De RHC-jongens moesten met een 3e plaats genoegen nemen. Wat de overige RHC-teams betreft waren de resultaten boven verwach ting. Zowel de dames als heren won nen in de op één na hoogste afdeling een eerste prijs. Tweede prijzen waren er voor het tweede herenteam, de meisjes-junioren en de beide adspiran- tenteams. Al met al kan de Rhenense hand balclub terugzien op twee zeer geslaag de dagen. Het handbalweekeinde op sportpark Candia was een groot suc ces. Vele scholen en diverse verenigin gen gaven reeds te kennen op even tuele volgende toernooien graag weer acte de présence te geven. Doelman Van Kranenburg (op de grond liggend) wordt hier voor de tweede maal verslagen bij een boogbal van Vossegat. Ook zijn ploeggenoot kan geen redding meer brengen. Direct na de pauze zorgden beide teams voor een aantrekkelijke wed strijd. In de 63e minuut kon keeper C. Kranenburg tot tweemaal de bal uit 'n scherpe inzet wegstompen maar kwam hierbij de tweede keer ver voor zijn doel terecht en linksbinnen Vossegat versloeg de Elster goalie met een boog bal (0-2), Henzen kwam even daar na dicht bij een doelpunt maar zijn- schot ging net langs de paal. Na onge veer 25 minuten kreeg ex-international J. v. Beek een kans en zijn schot was onhoudbaar in de bovenhoek gericht (0- 3). Te traag in grijpen van de Elster defensie gaf v. d. Wiel daarna de kans de stand naar 0-4 te schieten. In de eindfase gelukte het de Musketiers de eer nog te redden. Bijna te beheerst schoot R. v. d. Klift uit de hem geboden kans in (1-4). OPHEUSDEN De heer D. Lindner lid van de Opheusdense postduiven vereniging „De Ordonnans" heeft met zijn duiven in de afgelopen dubbe le vlucht de beide eerste prijzen be haald. Ook de overige leden van De Ordonnans behaalden fraaie resultaten. Voor de vlucht vanaf Roosendaal werden voor de Opheusdense postdui venvereniging 126 duiven gelost. Een duif van de heer Lindner kwam als eerste binnen in een tijd van 13.18.03 uur en met een snelheid van 1604.60 m. Ook de tweede plaats was voor de heer Lindner. In de afdeling Oost van de Nederlandse Bond van Zaterdagvlie gers rayon 3 bezette de heer Lindner de eerste en derde plaats van de in to taal 534 duiven, die voor de vlucht wa rn meegegeven. De verenigingsuitslag was als volgt: 1, 2, 7, 8, 10, 11 D. Lindner 3, 15, 16, 20, 21, 30, 31 Arends-Peters; 4 O. de Wit; 5, 12, 17 Comb. K en S; 6 J. Roe- lofse; 9, 22, 23 T. Verwoert; 13, 14, 18 R. Roodbeen; 19. H. Verwoert; 24. 27, 28 H. J. Cornelissen; 25 A. v. d. Kolk; 26, 29 C. Verwoert. De vlucht vanaf Neufvilles over een afstand van ongeveer 199 km bracht opnieuw succes voor D. Lindner. Weer kwam zijn duif als eerste binnen in de tijd van 14.42.24 uur met een snelheid van 1504.86 meter. Ook in de afdeling Oost rayon 3 was hij winnaar door van de in totaal 762 meegegeven duiven de eerste plaats te bezetten. Ook de an dere leden van De Ordonnans oogstten fraaie resultaten want van de eerste 5 plaatsen waren er niet minder dan 4 voor de Opheusdenaren. De uitslag voor de vereniging van deze vlucht was: 1, 4, 5, 8, 10, 11, 16, 19, 30 D. Lindner; 2, 12, 17, 23, 29, 31 O. de Wit; 3. 26 H. Prijs; 6, 14, Comb. K en S; 7, 13, 20 B. van Eck;9,34 A Aalbers (Zetten); 15 Th. v. d. Bosch; 18 H. J. Brukman; 21. E. Budding; 22 Arends-Peters; 24. D. Verwoert 25, 33 J. Prijs; 27 A. v. d. Kolk; 28 C. Ver woert; 32 Gebr. Van IJmeren. AMERONGEN Op woensdag, 29 mei zullen de Amerongse Huisvrou wen deel kunnen nemen aan een ex cursie. Bezocht zal worden het Klokkenmu seum in kasteel Nederhorst bij Weesp, een van de mooiste kastelen in ons land, met een grote collectie klokken en speeldozen. Naast de speeldozen hebben meubels en curiosa uit vroe ger eeuwen een plaats gevonden in het kasteel. Ruim de helft van het kasteel is ingericht als teken- en filmstudio waar ook een kijkje genomen zal kun nen worden.

De Vallei | 1968 | | pagina 11