Okker en Margaret Court-Smith waren in Rome de grote figuren Nederlander versloeg Hewitt in finale en won met Riessen ook de titel in het dubbelspel West Bromwich Albion winnaar Engelse Cup Grand Prix van Markelo Belg Joel Robert, de sterkste, kan wereldtitel niet ontgaan Nederlanders faalden Nationaal waterpoloteam verloor overtuigend van Oost-Duitsland Voetbal in het buitenland Coureur verongelukt Bert van der Helm drie keer winnaar Basketballteam in Oostenrijk tweemaal naar overwinning Ronde van Majorca DE GRAAUWE HENGST Ajax-FC Twente in Deventer Zege voor Nieuwkamp Zweedse Grand Prix voor Aake Jonsson Schaaktweekamp Reshevsky-Kortsjnoi 'n jonge uit een "grote" stal 'n volbloed 10.50 per 1 liter fles Duitsland België Frankrijk het paard met de mooiste jonge....! Zenuwslopend gevecht Crystal Palace won Feyenoord-jeugdtoernooi Slechts één keer Berlijn - Praag - Warschau Motocross Pechvogel Als Robert Als pudding in elkaar Neumann verliet Vitesse MAANDAG 20 MEI 1968 NÜRNBERG De 28-jarige Horst Schrank! (W.-Dld.) is zondag tijdens de grote Jura-prijs in Neumarkt veronge lukt. De Duitae coureur raakte kort voor de finish met zijn Porsche van de baan en sloeg tegen een boom. Schrankl over leed tijdens het vervoer naar een zieken huis aan zijn verwondingen. BREDA Bert van der Helm is de grote winnaar geworden van het tafel tennistoernooi van Belcrum in Breda, waar naast een belangrijk gedeelte van de Nederlandse top ook deelnemers en deelneemsters uit België, West-Duits- land en Luxemburg achter de tafels kwamen. Van der Helm won alle num mers. Ook Mary van Ruiten speelde drie finales, maar verloor met Stolk in het gemengd dubbelspel van Ellen Kort en Bert van der Helm. De belangrijkste uitslagen: Dames-enkelspel, halve finales: Ria Bog- mans - Micheline Stas (B) 17-21, 21-17, 21-15; Mary van Ruiten - Ellen Kort 21- 16, 15-21, 21-19; finale: Mary van Ruiten - Ria Bogmans 21-16, 21-16. Heren-enkelspel, halve finales: Van der Helm - Mertens 21-12, 21-19; Zandvliet - Loogen (W. Did.) 21-9, 22-20; finale: Van der Helm - Zandvlieb 21-19, 21-18. 21-19. Dames-dubbelspel, finale: Mary van Rui- ten/Micheline Stas - Ellen Kort/Ria Bog mans 21-16, 14-21, 23-21. Heren-dubbelspel, finale: Van der Helm/ Reinecke - Suiskens/Van Ham 22-20, 21- 11, 21-19. Gemengd dubbelspel, finale: Ellen Kort/ Bert van der Helm - Mary van Ruiten/ Stolk 22-20, 21-19. WENEN Het Nederlandse team heeft zaterdagmiddag te Wenen in de openingswedstrijd van het jubileumtoer- nooi van de Oostenrijkse basketballbond een gemakkelijke zege op Zwitserland behaald. Voor 500 toeschouwers won nen de Nederlanders met 6554. Bij de rust leidden zij met 3727. Boot was met 25 treffers topscorer. Van der Kroon en Kip zorgden beiden voor 13 punten. Nederland won zondag ook zijn twee de wedstrijd. Slechts een paar honderd toeschouwers zagen de Nederlanders na een ruststand van 3130 met 7361 van Groot-Brittannië winnen. De beste speler bij Nederland was Pe ter Rijsewijk, die met 22 punten ook als schutter trefzeker was. Ton Boot haal de ook een totaal van 22 punten, Ver der scoorden voor Nederland Harrewijn (15), Boogaard en Van der Kroon (ieder 4) en Kip (6). De uitslagen van de andere wedstrij den, die dit weekeinde in het toernooi werden gespeeld waren: Oostenrijk Zwitserland 8060 (4027) en Oosten rijk Groot-Brittannië 74—65 (32—30). PALMA De Spanjaard Lopez Car- rill heeft zondag de wielerronde van Majorca gewonnen. De vijfde en laatste etappe, die op een circuit werd gereden en over een afstand van 71 kilometer ging, leverde een overwinning op voor Janssen de zeventiende plaats. In de algemene rangschikking bezette Janssen de zeventeinde plaats. Het eindklassement luidt: 1. Carril (Sp.); 18.20.42; 2. Jiminez (Sp.) 18.21.37; 3. Monty (Belg.) 18.21.46; 4. San Miguel (Sp.) 18.22.00; 5. Otano (Sp.) 18.22.23; 17. Janssen (Ned.); 22. Anquetil (Fr.). ADVERTENTIE JONGE ROME Tom Okker en Margaret Court-Smith zyn de grote figuren geweest by de internationale tenniskampioenschappen van Italië in het Foro Italico te Rome. Zowel de 24-jarige Nederlands kampioen als de rfjzige Australische speel den in drie finales. Beiden wonnen twee keer, Okker in het enkelspel en het he ren-dubbelspel (met Marty Riessen), Margaret Court in de beide dubbelspelen. De eindstrijd in het dames-enkelspel moest Margaret Court laten aan haar landgenote Lesley Bowrey-Turner. AMSTERDAM De halve-finale van het toernooi om de KNVB-beker tussen Ajax en FC Twente zal woensdag 22 mei ('s avonds) op het Go Ahead - terrein in Deventer gespeeld worden. ROTTERDAM Het Londense Crys tal Palace heeft zondag in Rotterdam het internationale jeugdtoernooi van Feyenoord gewonnen. In de finale ver sloegen de Engelsen de jeugdploeg van Ajax met 10. Het doelpunt viel in de verlenging. De klassering luidde verder: Om de derde en vierde plaats: Go Ahead ADO 10. Om de vijfde en zesde plaats: Feyenoord Tottenham Hotspur 1 0. Om de zevende en achtste plaats: Sparta Antwerp FC 11 (Sparta won na strafschoppen). Om de negende en tiende plaats: Boldklubben VFL Bo- chum 00 (Boldklubben won na straf schoppen). De beste partij van dit weekeinde werd gespeeld door Tom Okker, die zaterdag in een machtige „vijf-setter" zijn vijf jaar oudere tegenstander Bob Hewitt vooral overtroefde op het ge bied van snelheid. Drieëneenhalf uur hebben de spelers op de baan gestaan in een zenuwslopend gevecht waar goed tennis niet het enige middel wat tot de overwinnig. Vooral de wedstrijdmen taliteit speelde een belangrijke rol. Na de partij vertelde Okker: „Ik was na die twee lange sets werkelijk moe, maar toen had ik het geluk dat Hewitt enigszins uit zijn concentratie werd ge haald door een paar twijfelachtige be slissingen van de lijnrechters. Toen ik die reactie bij Hewitt zag gaf het mij weer moed, ik voelde mij in staat om terug te vechten. Toch kwam ik in de vierde set nerveus op de baan. Gelei delijk kon ik die spanning van mij af zetten, ook al verloor ik. In de laatste set stond ik werkelijk ontspannen op de baan." Bob Hewitt zei heel eenvoudig: „Zo goed heb ik Tom Okker nog nooit zien spelen en twijfelachtige beslissingen zijn er in iedere wedstrijd". In de laatste set doorbrak Okker twee keer de opslag van Hewitt, kwam op 50 en maakte de partij na 40-gelijk en voordeel uit met een van de mach tige passeerslagen, die hij al zo vaak de 5000 enthousiaste toeschouwers in het Foro Italico had laten zien. In het heren-dubbelspel heeft Okker het met Riessen heel wat gemakkelij ker gehad. Alan Stone en Niki Kaloge- ropoulos, die in Rome voor het eerst samen in een belangrijk toernooi speel den en als volslagen outsiders tot de eindstrijd waren doorgedrongen, waren geen partij voor de perfect „sluitende" Nederlands/Amerikaanse combinatie. Samen met Virginia Wade is Okker er niet in geslaagd zijn Romeinse tri logie te voltooien, een prestatie die in de geschiedenis van de internationale tenniskampioenschappen van Italië één keer slechts, in 1931, was geleverd. Ok ker kwam overigens dicht bij dit „ver grijsde'' record, waht txi de eerste set slaagde "Virginia Wadè erin haar ser vice-game te houden en dat bleek het keerpunt in de wedstrijd te zijn. Mar garet Court en Marty Riessen putten er zoveel zelfvertrouwen uit dat zij met prachtige volleys en gedurfd aanval lend spel ook de volgende game, op de opslag van Okker, veroverden. Daarna bleek dat de zware inspan ningen van de laatste dagen voor de Nederlandse kampioen wat te veel wa ll geweest. Hij verloor iets van zijn precisie, zijn zekerheid werd minder. Marty Riessen en Margaret Court won nen de set met 86. In de eerste set van het dames-en kelspel speelde Margaret Court gewel dig. Scherp aanvallend en met pijnlijke nauwkeurigheid volleyend en smash end won zij de eerste set met 62. Lesley Bowrey ontwkam echter aan de druk van haar tegenstandster, hield haar meer op de baseline en nam de aanval over. Margaret Court, die al 3 keer eerder het enkelspel in Rome ge wonnen had, werd plotseling een mid delmatige speelster, die herhaaldelijk fouten ging maken in de langdurige rallies, die de 25-jarige Lesley Bowrey haar opdrong. Lesley Bowrey had bo vendien het geluk dat een aantal net- ballen aan de voor haar gunstige kant van de hindernis neervielen. Na afloop van de twee uur durende partij zei me vrouw Bowrey, dat de beslissing van de Australische bond om haar niet te kiezen in de ploeg, die zal spelen in het toernooi om de Federation Cup in Pa rijs, voor haar een prikkel was geweest om alles te geven wat zij had. De minst boeiende finale was die in het dames-dubbelspel waar de klasse van Margaret Court Smith en Virginia Wade van een andere orde was dan die van de Zuidafrikaansen Pat Walk- den en Annette van Zijl. De setstanden van 62 en 75 waren eigenlijk nog te gunstig voor het Zuidafrikaanse paar. In de tweede set namen Riessen en Margaret Court al in de derde game een voorsprong door een service-door braak op de opslag van Virginia Wade. Die winst hebben Riessen en Margaret Court niet meer uit handen gegeven. KARVINA De negende etappe van Berlijn-Praag-Warschau is gewonnen door de Tsjech Jiri Zelenka, die de 150 kilometer van Gottwaldov naar Karvina aflegde in 3 uur, 42 minuten en 53 se conden. Tweede werd de Italiaan Attilio Rota en derde de Belg Rene de Bie. De uitslag luidde: 1. Jiri Zelenka (Tsjech) 3.42.53 (met bon. 3.41.53); 2. Atillo Rota (It.) z.t. (met bon. 3.42.23); 3. Rene de Bie (Belg) 3.43.08; 4. Jos Schoeters (Belg) 3.43.23 5. Alfred Schurter (Zwits.) z.t. Na negen etappes luidt de algemene rangschikking: 1. Tsjerkasov (Rusl.) 38.30.52 2. Mickein (O.Dld.) 38.31.20; 3. Pescherl (O.Dld.) 38.31.41; 4. Schoe ters (Belg.) 38.32.26; 5. Hojlund (Den.) 38.32.40. Fred Lachterop is de best geklasseer de Nederlander. Hij staat met 39.07.50 42e. BOCHOLT De Nederlandse ama teurwielrenner Henk Nieuwkamp uit Borne heeft zondag in Duitsland de ronde door Münsterland gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint de Duitsers Kalkühler en Ritterfeld. Nieuwkamp legde de 176 kilometer af ln 4 uur 23 minuten en 43 seconden. Een vermoeide, maar gelukkige Okker witt (links). na afloop van de strijd tegen Bob He- LONDEN Jeff Astle, top-scorer van de Engelse eerste divisie, heeft West Bromwich zaterdag met een prachtig doelpunt, gescoord van 20 meter afstand, zyn vyfde overwinning gegeven in een finale van het toernooi om de Engelse voetbal beker. Tot de derde minuut van de verlenging na 90 minuten was er nog niet gescoord hebben de supporters van de club uit de Midlands in het Londense Wembleystadion moeten wachten, voordat hun ploeg de leiding nam om die niet meer af te staan. Het was een matige wedstrijd, waar in de spanning het gemis van kwaliteit moest vergoeden. Everton, met de in ternationals Labone, Ball en Wilson favoriet, beheerste de ontmoeting voor de rust vrijwel geheel. De moeite, die de 30.000 aanhangers zich hadden ge troost slechts 16.000 kaartjes waren aan de club uit Liverpool toegewezen om een toegangsbewijs voor Wem bley te veroveren, scheen niet ver geefs te zijn geweest. In het doel van West Bromwich toonde John Osborne zich allerminst betrouwbaar. Tot drie maal toe greep hij mis op een voorzet. Na een tiental minuten was Everton dicht bij een doelpunt, dat de beslissing had kunnen brengen. Osborne kwam in botsing met Joe Royle, waarna rechtsbuiten rechtsbuiten John Morrissey een MOTALA De Zweed Aake Jonsson heeft zondag in Motala de Grote Prijs van Zweden, tellend voor het wereld kampioenschap motocross 500 cc, ge wonnen. De Zweed zegevierde op zijn Husqvarna in de eerste manche en be zette de zesde plaats in de tweede man che, die door de Oostduister Paul Frie- drichs werd gewonnen. De uitslag luidde: 1. Aake Jonssen (Zwe) Husqvarna 8 pnt.; 2. Christer Hammargren (Zwe) Husqvarna 6 pnt.; 3. Rober de Coster (Belg.) CZ 4 pnt.; 4. Bengt Aaberg (Zwe) Husqvarna 3 pnt.; 5. Vlastimil Valek (Tsj.-Sl.) Jawa 2 pnt.; 6. Jan Johansson (Zwe) Lind- ström 1 pnt. AMSTERDAM De zevende partij van de tweekamp voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi tussen Sa muel Reshevsky (VS) en Viktor Kortsjnoi (Rusland) is zondag in Am sterdam na veertig zetten afgebroken. Kortsjnoi behield de leiding met 4}IJ. De Rus speelde met zwart en heeft een beter eindspel bereikt. De partij (NimzoIndisch) verliep niet al te duidelijk. Wit poogde het initiatief te nemen, maar dat lukte niet. De kan sen van Kortsjnoi in het eindspel met twee torens en een loper worden wat hoger aangeslagen. Vandaag volgt de achtste party. schietkans kreeg. De donkere vleugel speler kon de bal echter niet onder controle krijgen. Naarmate de tweede helft vorderde werd het de 100.000 toeschouwers, die voor een recette van 110.000 pond ster ling (ongeveer 950.000 gulden) zorg den, duidelijk, dat de conditie van de spelers in dit duel. waarin het uiterste werd geëist, wel eens een beslissende factor kon vormen. Het veld, waarop tot kort voor de wedstrijd de slagre gens waren neergekomen, was bijzon der zwaar. Het overwicht van Everton vermin derde en de verlenging kondigde zich steeds duidelijker aan. Desondanks had de ploeg uit Liverpool in de slot fase van de tweede helft de zege kun nen grijpen. Zes minuten voor tijd kopte de vrijstaande linksbuiten Jim my Husband echter van dicht bij over. Drie minuten was de verlenging oud toen Jeff Astle met een strak schot west Bromwich Albion de zege bracht. Onverdiend was de overwinning van de mannen uit de Midlands zeker niet. De ploeg had in de harde, doch zelden onsportieve finale, een zeer hechte verdediging, die de aanvallen van Everton bekwaam tot staan bracht. Het was de tiende maal dat West Bromwich de eindstrijd bereikte. In 1886. 1887, 1895, 1912 en 1935 moesten de spelers met de verliezersmedailles genoegen nemen. In 1888, 1892, 1931, 1954 en in 1968 leverde de Cupfinal een zege voor de ploeg op. Tussen de twintig- en vijfentwintigduizend toeschouwers zijn op het bekende circuit de „Herikerberg" te Markelo zondagmiddag getuige geweest van de grote suprematie van de Belgische motocrossers in de 250 cc-klasse in de strijd om de wereldtitel. Bovendien kregen zij de grote teleurstelling te verwerken van het volkomen falen van de Nederlandse deelnemers. Jo Lammers in de eerste manche en Gerrit Wolsink in de tweede waren, elk met een tiende plaats, de beste Nederlanders. Joel Robert, de Belgische kampioen, werd de grote held van deze cross. Met een overwinning in beide manches nestelde hij zich, bijna onbereikbaar voor de anderen, vast aan de kop van de ranglijst voor het wereldkampioen schap. Zijn naaste concurrent is ook al een Belg. Met een derde en een zesde plaats eiste Geboers in de eindrang schikking de derde plaats op, waarmee hij in de kampioensstand opschoof naar de tweede plaats. De Zweed Hakan An- dersson, die voor hem op de tweede plaats op de wereldlijst stond, maakte in de tweede manche, toen hij aan de leiding ging, een ernstige val. Met een gebroken been moest de ongelukkige coureur naar een ziekenhuis worden vervoerd. Overigens kwamen er op het door de voortdurende regen vrij harde en uitermate gladde veld veel valpar tijen voor, die echter alle een gunsti ger afloop hadden dan de valpartij van de Zweed. En onze nationale held Franske Sig- mans? In de eerste manche had de crack uit Bakel een slechte start. Tot overmaat van ramp kreeg hij, juist toen hij steeds meer van zijn achter stand aan het afknabbelen was, een op springend stuk hout tegen zijn rem, waardoor deze brak. Hij eindigde daar door op de dertiende plaats. In de tweede manche was zijn start veel be-. ter. Als tweede ging hij de bocht door, het bos ln, maar hier kwam hij in aan raking met een vallende rijder en ging zelf ook onderuit. Een kapotte ver snellingsbak maakte een ontijdig einde aan zijn optreden. Ook Stef van der Sluis en Harry Driessen konden in dit internationale geweld niet meekomen. Een openbaring was vooral in de twee de manche het rijden van de Fin Jyrki Storm. De wereldkampioen 1967, Torsten Hallman uit Zweden, moest zich met een achtste en derde plaats tevreden stellen met in totaal een vijfde plaats. Zijn achterstand op de Belgen is zo groot, dat hij de titel wel kan afschrij ven. Hetgeen Joel Robert bij de grote cracks presteerde wist de populaire Nieuw-Dordrechtenaar Wiebe Plötz bij de 500 cc senioren te bereiken. Van start tot finish reed Wiebe in beide manches een eenzame race naar de eindzege. De enige, die hem in de eer ste manche nog even kon bedreigen, was Frits Selling, maar op het kritieke moment werd ook hij teruggewezen. Jan Roessink uit Diepenheim, die al eerder van zich deed spreken, reed een uitstekende wedstrijd. Met een derde en een vierde plaats werd hij vierde in het totaalklassement. Jan Keizer reed ditmaal slecht. Hen- ny Wassink uit Doetinchem klasseerde zich als achtste. De Apeldoorner Gerti Harmelink had ook ditmaal met pech te kampen. In de tweede manche ging hij onderuit. Hoewel zijn blessure pijn lijk was, was het gelukkig niet ernstig. Hij moest echter voortijdig het strijd perk verlaten. Voor het overige verwij zen wij naar de uitslagen. De teleurstelling in het Nederlands waterpoloteam was groot. Twee kansloze nederlagen tegen een superieur Oostduits waterpolozevental zette de keurploeg van trainer Ruud van Feggelen en coach Ger Jansen ineens weer met beide benen op de grond. Ruim vier weken lang heeft het Nederlands waterpoloteam in de veronderstelling geleefd, dat de aansluiting by de wereldtop nog maar een kwes tie van enkele maanden zou zyn. Na het toernooi, dat in het Paasweekeinde in het Brabantbad in 's-Hertogenbosch werd gehouden, straalde er weer hoop van de gezichten^raai de Nederlandse Waiéfpola^Hi^£eA *Mï*^OtM&4i{ tWdlê kleine nederlagen tegen wereldgrootmachten als Zuidslavië en Hongarije gaven een aar dig uitzicht op het Olympisch bassin van Mexico Stad. De barrière, in de vorm van een kwalificatietoernooi, begin juni in Milaan, zou zonder moeite worden ge slecht. Dit weekeinde heeft een vooral in tactisch opzicht sterk spelend Oost- Duitsland in Maagdenburg het oranje team een niet mis te verstane waar schuwing gegeven. Met 6-1 en 7-2 ble ken de gastheren veruit de sterksten en zij brachten Ger Jansen duidelijk aan het verstand, dat Mexico nog ver weg ligt en dat een schotloze forma tie als de Nederlandse er hard voor zal moeten werken om een retourtje naar Midden-Amerika te verdienen. Beide wedstrijden vormden eigen lijk getrouwe kopieën van elkaar. Zo wel zaterdag als zondag wist Nederland twee perioden lang stand te houden te gen een vloedgolf van Oostduitse aan vallen om vervolgens als een pudding in elkaar te storten. Lag het aan de conditie? Liet de oranje-equipe zich te veel intimideren door het vrij harde spel van de gastheren? Een oplossing voor het voortdurend mistasten in de laat ste perioden valt niet een, twee, drie te geven. Feit is het, dat koele schut ters als Manfred Herzog en Heinz Her mans voortdurend frank en vrij voor ARNHEM De Westduitser Franz Neumann, die door de Arnhemse eerste- divisieclub Vitesse in de tweede transfer periode van de Bundesligaclub FC Köln werd overgenomen, is teruggekeerd naar zijn vaderland. Hy zal gaan spelen bij de regionalvereniging Fortuna Köln. Als reden voor het vertrek van Neu mann worden aanpassingsmoeiiykheden opgegeven. Neumann was in de laatste wedstrijden van Vitesse niet meer opge steld. Het doelpunt, dat West Bromwich Al bion de Engelse Cup opleverde. Doel man West van Everton heeft het na kijken. de Nederlandse doel verschenen en de kansen in de meeste gevallen niet onbe nut lieten. Van de Nederlandse tref fers, gescoord door Bongers (zaterdag) en Van Dorp en Geultjes (zondag), was alleen het doelpunt van Bongers een „normale" goal. De overige konden slechts worden gescoord uit strafwor- pen, gegeven na overtredingen van de Oostduitsers. Geen beste repetitie van het Neder lands zevental in Maagdenburg dus en dat was vooral na het goede spel in Den Bosch een grote desillusie. De zware nederlagen zullen het zelf vertrouwen van captain Fred van Dorp en zijn mannen danig hebben geschokt. Zei „de Barre", zoals Van Dorp door zijn waterpolovrienden vaak wordt ge noemd, na het toernooi in Den Bosch nog: „Ik heb nu wel vertrouwen voor het kwalificatietoernooi in Milaan", hij zal thans alle moeite hebben zijn mede spelers ervan te overtuigen, dat Mexi co toch nog een haalbare kaart is. Joel Robert: zeer sterk. Eerste manche (17 ronden van 2050 meter): 1. Joel Robert (Belg.), CZ 48.57.2, 2. Leonid Sjinkarenko (Rusl.), CZ, 49.16.4, 3. Sylvain Geboers (Belg.), CZ, 49.31.4, 4. Hakan Andersson (Zwe.), Husqvarna, 49.39.1, 5. Gennadi Moisse- jev (Rusl.), CZ, 49.49.5, 6. Olie Petters- son (Zwe.), Suzuki, 49.50.1, 7. Jyrki Storm (Finl.), Husqvarna, 50.01.8, 8. Torsten Hallman (Zwe.), Husqvarna, 50.01.9, 9. Brian Wade (G.-B.), Greeves, 50.43.4, 10. Jo Lammers (Ned.), Husq varna, 50.50.7. Tweede manche: 1. Joel Robert (Belg.), CZ, 47.03.8, 2. Olie Pet- tersson (Zwe.), Suzuki, 47.18.4, 3. Tor sten Hallman (Zwe.), Husqvarna, 47.32.3, 4. Jyrki Storm (Finl), Husqvar na, 47.34.2, 5. Gennadi Moissejev (Rusl.), CZ. 48.19.2, 6. Sylvain Geboers (Belg.), CZ, 48.27.8, 7. Brian Wade (G.-B), Greeves, 48.28.1, 8. Staffan Eneq- vist (Zwe.), Husqvarna, 49.08.5," 9. Sto- dulka (Pol.), 49.21.3, 10 Gerrit Wolsink (Ned.), Husqvarna, 49.31.2. De eindstand: 1. Robert 2, 2. Petters- son 8, 3. Geboers 9, 4. Moissejev 10, 5. Hallman 11 (totaaltijd 97.34.2), 6. Storm 11 (totaaltijd 97.36.0), 7. Wade lp, 8. Eneqvist 20, 9 Wolsink 24 en 10. Rammers 2& .punten.- j De1 stónd voor het wereldkampioen schap na vijf wedstrijden: 1. Robert, CZ, 28, 2. Geboers, CZ, 22, 3. Anders son, Husqvarna, 18, 4. Hallman, Husq varna, 10. 500 cc Senioren: Eerste manche: 1. Wiebe Plötz, Nieuw Dordrecht, Husq varna; 2. Rudi Boom, Amsterdam, Mon- tesa; 3. Frits Selling, Amsterdam, Greeves, 4. Jan Roessink, Diepenheim, Husqvarna; 5. Han Veis, Westendorp, CZ; 6. Paul van Heugten, Amersfoort, Husqvarna; 7. Olie Hiemstra, Marum, CZ; 8. J. Keizer, 's-Heerenberg, Husq varna; 9. Ton van Heugten, Amers foort, Husqvarna; 10. Fons van Heugten Amersfoort, Husqvarna. Tweede manche: 1. Wiebe Plötz; 2. Frits Selling; 3. Jan Roessink; 4. Ru di Boom; 5. Ton van Heugten; 6. Olie Hiemstra; 7. Han Veis; 8. Hans Bel, Diemen, Husqvarna; 9. Henk Wassink, Doetinchem, Husqvarna; 10. Henk Knuiman, Wijchen, CZ. Eindklassement: 1. Wiebe Plötz, 50 pnt; 2. Frits Selling, 47 pnt; 3. Rudi Boom, 46 pnt; 4. Jan Roessink, 45 pnt; 5. Han Veis, 40 pnt; 7. Olie Hiemstra, 39 pnt; 7. Ton van Heugten, 38 pnt; 8. Henk Wassink, 32 pnt; 9. Henk Knui man, 30 pnt; 10. Jan Schenk, 27 pnt. BONN FC Nürnberg is zaterdag voetbalkampioen van West-Duitsland geworden door de op voorlaatste speel dag van de competitie van de Bundes- liga in Miinchen met 20 van Bayern München te winnen. Voor de tweede keer in zijn Duitse carrière heeft de Oostenrijkse trainer Max Merkel een ploeg naar het kam pioenschap van West-Duitsland gevoerd. Nadat de Wener eerst met 1860 Mün chen in 1966 aan de top van het Duitse voetbal was beland, haalde hij ln het seizoen 1967'68 met het van te voren als „kansloos" getipte FC Nürnberg het zelfde stoute stukje uit. Met 20 wonnen Merkels discipelen zaterdag in München van Bayern Mün chen en daarmee werden ze al op de voorlaatste speeldag van de Duitse voet balcompetitie onbereikbaar voor het de laatste tijd zo sterk naar voren geko men Werder Bremen, dat weliswaar met 21 van Karlsruher SC won, maar met drie punten achterstand en nog een wedstrijd voor de boeg niet meer in staat is de Nürnbergers in te halen. Het is de negende kampioenstitel voor FC Nürnberg, dat vooral in de jaren der tig een toonaangevende rol in het Duit se voetbal had gespeeld. De laatste maal, dat de nieuwe kampioen de Duit se voetbaltitel veroverd, was in 1961. In het seizoen 1966/'67 leek de „club" zoals men de vereniging in Duitsland vaak noemt, te gaan degraderen, maar Max Merkel, mkkien in het seizoen door moeilijkheden bij 1860 München op straat gezet, bracht uitkomst Met bijna dezelfde spelers voerde Merkel FC Nürnberg in 1967 naar een veilige plaats in de middenmoot en in dit seizoen dus zelfs naar de nationale titel. Een pres tatie, die de kwaliteiten van Merkel nog eens flink onderstreept. In de promotiecompetitie voor twee plaatsen in de Bundesliga (Borussia Neunkrichen en Karlsruher SC zdjn reeds gedegradeerd) maakte een van de favorieten, SV Alsenborn, een lelijke misstap door in Göttingen van de club van die naam met 30 te verliezen. Met Bayer Leverkussen, dat Tennis Borussia Berlin op eigen terrein met 4—2 versloeg, lijken de Göttingers een van de belangrijkste gegadigden voor een plaatsje in het Duitse voetbalwalha- la. Borussia Münchengladbach Ein- tracht Braunschweig 20; Hannover '96 MSV Duisburg 2—2; Eintracht Frankfort München '60 21; Bayern München 1 FC Nürnberg 02; Ham burger SV Schalke '04 11 Borus sia Dortmund 1 FC Kaiserslautern 40 Borussia Neunkirchen VFB Stuttgart 05 Karlsruher SC Wer der Bremen 12 1 FC Köln Aleman- nia Aachen 31. Anderlecht heeft opnieuw het Belgisch voetbalkampioenschap veroverd. De Brusselse club behield op de laatste competitiezondag zijn punt voorsprong op FC Brugge. Anderlecht won op eigen veld met 20 van Beveren Waas, FC Brugge versloeg Beringen in een uit wedstrijd met 10. Uit de eerste afde ling degraderen Olympic Charleroi en Antwerp FC. Beeringen FC Brugge 01 Beer schot Daring 33 FC Luik Me- chelen 10 Anderlecht Beveren Waas 20 Racing White Antwerp 20 SC Charleroi Standard Luik Luik 01 Waregem Olympic Charle roi 41 en Lierse SK St Truiden 3 1. De plaatsen van Antwerp en Olympic Charleroi zullen in het nieuwe seizoen worden ingenomen door La Gantoise (Gent) en Union Sint Gilles (Brussel). Marseille Sochouz 01 Nantes Lille 21 Lens Metz 11 Valen ciennes Lyon 20 Red Star Ren- nes 31. Stand na 33 westrijden: 1. St. Etien- ne 50 pnt, 2. Nice 40 pnt., 3. Nantes 39 pnt.

De Vallei | 1968 | | pagina 9