Okker rekent op plaatsing voor Wimbledon Driemaal voetbal op scherm Viktor Kortsjnoj plaatste zich in halve finale Rhenen en Makkinga Moto-crossliefhebbers hebben Hemelvaartsdag ruime keuze Prognose betaald voetbal „AC Milan is een voortreffelijk elftal, maar we kunnen winnen" Vorm zal beslissend zijn UWE SEELER (31) SPEELT HOOGUIT NOG TWEE JAAR Van Ravens leidt W. Duitsland- Engeland Donner won afgebroken partij Sport in 't kort Koersen in Hilversum Sterke Nederlandse renners in beide crosses Oostenrijk winnaar jubileumtoernooi Amateurelftal tenen Saarland Plotseling remise Rhenen Makkinga TRAINER KNÖPFLE VAN HAMBURGER SV Gunstige loting Niet kansloos Monter Aanslagplegers in Athene gearresteerd Veel te verduren PEC blijft semi-prof GVP en BSP onderhandelen Basketball Berli jn-Praag-Warschau DINSDAG 21 MEI 1968 SCHIPHOL Met zijn partner voor het dubbelspel Marty Riessen en de Braziliaanse sterren Koch en Mandari- no is tennisser Tom Okker, winnaar van het open Italiaanse kampioen schap, uit Rome op Schiphol terugge keerd. Op initiatief van sportminnaar Leo van de Kar zal dit viertal donder dag, vrijdag en zaterdag op het sport park Van Meegeren in het Amster damse Buitenveldert het publiek een vierkamp voorschotelen. Volgende week neemt Okker (24) deel aan een invitatietoemooi in West- Berlijn, in het dubbel opnieuw samen met de Amerikaan Riessen, die de he le zomer zijn vaste partner zal zijn. Hierna volgen toernooien in Helsinki, Stockholm en Lugano, voordat hij zijn eerste service zal slaan op Wimble don. De kans is groot dat Tom Okker op Wimbledon tot de geplaatste spelers zal behoren, hetgeen in de geschiede nis van de Nederlandse tennissport niet eerder is voorgekomen. Okker: „Ik neem ten minste aan dat ik geplaatst zal worden. Ik heb nu de open kampioenschappen van Zuid- Afrika en Rome gewonnen. Bovendien hebben Riessen en ik beide keren de titel in het dubbelspel behaald. Voor Wimbledon worden zestien enkelspe lers en acht dubbels geplaatst. Er zijn niet zoveel sterke dubbels op het mo ment. Daarom geloof ik wel dat wij geplaatst zullen worden". HILVERSUM De NTS zal de ko mende weken nog drie rechtstreekse re portages van voetbalwedstrijden uit zenden. Op Hemelvaartsdag wordt van 20.12 tot 22.00 uur via Nederland I een recht streekse reportage gegeven van de fina le van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, een wedstrijd, die in het Feijenoord-stadion in Rotterdam wordt gespeeld tussen HSV Hamburg en AC Milan. Op woensdag 29 mei wordt van 19.40 uur tot 21.30 uur op Nederland I een rechtstreekse reportage uitgezonden van de finale van de Europa Cup voor lands kampioenen. Deze wedstrijd tussen Manchester United en Benfica wordt in het Wembleystadion in Londen ge speeld. Tenslotte zendt de NTS woensdag 5 juni van 20.10 uur tot 22.00 uur op Ne derland 1 een rechtstreekse reportage uit van de wedstrijd Zuid-Slavië En geland. Tom Okker met zijn verloofde Anne- marie Wanschers na aankomst op Schiphol. DEN HAAG De Schiedamse voet balscheidsrechter Lou van Ravens, die enkele weken geleden de wedstrijd Hon garije Rusland zo voortreffelijk leid de, zal op zaterdag 1 juni in Hannover de ontmoeting West-Duitsland En geland arbitreren. Als grensrechters fungeren de heren Boogaerts en Van der Kroft. AMSTERDAM Zoals reeds enkele dagen met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid viel te profeteren heeft de Rsusische grootmeester Viktor Kortsnoj (36) de schaaktweekamp voor de kwartfinales van het kandida tentoernooi van de Amerikaanse crack Samuel Reshevsky (56) gewonnen. De eindstand is 5Vz2Vs. Kortsnoj zal in de halve finale te maken krijgen met ex-wereldkampioen Tal, die deze dagen Gligoric versloeg. De laatste partij (achttien zetten) was een Dame-Indische discussie, die wat trouwhartig verliep, met min of meer de Rus aan het roer. Maar eigen lijk ging het daar niet al te zeer meer om. Wat „hing" was de „hang"-partij van zondag, de zevende ontmoeting. Daarin stond Kortsnoj bij het afbre ken alleszins plezierig. Daarom viel er een vredesaanbod in het meervoud te verwachten. Dat kwam na zo'n kleine twee uur spelen. Beide partijen werden plotse ling remise verklaard. Er werden han den geschud, er werden formulieren uitgewisseld en het einde van de twee kamp in het Olympisch Stadion was een feit. Er volgde een genoeglijke prijsuit reiking van de Amstelbeker en de centjes. Dat waren achthonderd Hol landse guldens voor Kortsnoj en vijf honderd voor Reshevski. We zijn nog niemand tegengeko men, die deze bedragen niet minimaal vond. Dat zijn ze in zekere zin ook, doch men dient te weten, dat de We reldschaakbond de winnaar slechts f 450 toedenkt. De Koninklijke Neder landse Schaakbond deed er eigener be weging een fors percentage bij. We hebben het gevoel, dat het pro bleem waar de schakers zo veelzij dig mee bezig zijn van de materie wel eens aan analyse toe is. Hoe dit zij, de match is verdiend door Kortsnoj ge wonnen. De organisatoren glimmen omdat het allemaal in een vloek en BÜSUM Jan Hein Donner heeft maandag zijn afgebroken partij uit de tiende ronde van het internationale schaaktoernooi te Büsum tegen de Duit ser Saemisch gewonnen. De partij Don ner Andersen (Den.) uit de elfde ronde werd maandagavond afgebroken. een zucht voor elkaar kwam en het Olympisch Stadion heeft tot weerziens gezegd. Een uitspraak die de schakers zich in het oor hebben geknoopt. Het verloop van de achtste partij was: Wit. Kortsnoj, Zwart Reshevski. Dame - Indisch, 1. d2d4, Pg8f6. 2. c2c4 e7e6, 3. Pgl—f3 b7—b6, 4. g2g3 Lc8B7. 5. Lfl—g2L Lf8—e7, 6. 0-0, 0-0, 7. Pblc3, Pf6e4. 8. Ddl—c2 g2—g3 Lc8b7. 5. Lfl—g2 Lf8—e7, 6. Pe4xc3. 9. Dc2xc3, d7—d6, 10 Tfl—dl, Pb8d7. 11. Tf3—el. Lb7xg2. 12. Pelxg2, Dd8c8. 13. b2b3. Dc8—b7. 14. Lclb— 2. Ta8d8, 15. Dc3—c2, Pd7—f6. 16. Talc—lA7a—5. 17. d4—d5 06—e5. 18. e 2e4, remise. De Fransman Charly Grosskost heeft maandagavond het criterium ge wonnen, dat voorafgaat aan de 51e Ronde van Italië. Hij mag daardoor vandaag in de eerste etappe van de Gi ro, van Campione d'Italia naar Novara (128 km), de rose leiderstrui dragen. De Rus Michael Sjabajev heeft maandag tijdens gewichthefwedstrijden in Sterlitamak het wereldrecord druk ken in het zwaarmiddengewicht ge bracht op 172 kg. Het oude record stond sedert 21 februari met 171,5 kg op naam van zijn landgenoot Golovanov. ROTTERDAM In Hilversum heb ben de dravers vanavond hun Grote Meiprijs, een koers over 2400 meter die niet zwaar maar wel goed bezet is. Cherie Spencer, Anton Alchimist en Duchesse Mac zullen hier waarschijn lijk de dienst uitmaken met wellicht een klein overwicht voor Cherie. Om zeven uur is de eerste start. Het pro gramma: Meikersprijs (2040 m met trio): Ge- zina Go Away Gerda Gregorius. Meizoentjeprijs (2000 m autostart): Ekster 8 Dynamica Excellent Narciso. Outsider: Fedde B. Meistreekprijs (2000 m met autostart) Ceasar Julia H Champion Harves ter Charles H. Meiwijnprijs (2020 m met trio): Fou- quet Entusiasmo Cisca Scotch. Outsider: Barnadotte. Grote Meiprijs (2400 m.): Cherie Spencer Anton Alchimist. Meikeverprijs (2020 m. met trio): Gallant Way Generaal Padua B Formosa. Meidoornprijs (2000 m autostart): Geatonka Gold Mac Gerda Gold- rose. Outsider: Gre Hollandia. De liefhebbers van de motocross-sport komen op Hemelvaortsdag wel weer aan hun trekken. Niet minder dan twee internationale wedstrijden staan voor deze dag op het programma. In Rhenen op de Grebbeberg organiseert de MACRO-Rhenen de traditionele „Leccius-de Ridder"-cross. Het is voor de eerste maal dat deze cross onder auspiciën van de FIM en KNMV wordt verreden. Tot voor een half jaar terug was MACRO-Rhenen nog aangesloten bij de zogenaamde zuidelijke bond NMB. In Makkinga, vlak bij Oostwolde is het de motorclub „Ooststel'lingwerf", die op het circuit „Prikkedam" met een uitstekend bezet veld voor de dag komt. Het 1700 meter lange circuit heeft voor de renners altijd bijzondere aantrek kelijkheden. Het is het enige circuit dat een lus vormt over een viaduct. Het zal voor de fans van de renners niet moeilijk zijn een keuze te maken. In beide crossen komen toprijders uit. De overige liefhebbers zullen hun keu ze moeten bepalen op voorkeur. Het Grebbecircuit met zijn ruime startveld en grote hoogteverschillen zal strijd te zien geven in de Internationale 500 cc, met veertig renners aan start, de senioren zijspanklasse met 21 deel nemers en de 250 cc junioren. In de 500 cc komen aan start de Nederlandse cracks Gerrit Wolsink, Pierre Karsma- kers, Frits Selling, Jan Keizer, Rudi Boom en vele anderen. Van de Belgen Leon Martens, Andre Sevens, de Brit ten Jim Holt en Kan Covell, de Duit sers Carel Specht en J. Baumgarten en de Denen Knud Johansson Hennig An derson zijn de verwachtingen hoog ge spannen en zal de Nederlandse top heel wat strijd kunnen verwachten. In de zijspanklasse komen alle Ne derlandse cracks aan de start. Dick (Hemelvaartsdag) Eredivisie DWS—Sittardia Eerste Divisie Willem IIHolland Sport AZ '67—RBC HaarlemDe Volewijckers ElinkwijkVitesse Velox—FC VVV HVC—Eindhoven SC CambuurHeracles SVV—FC Den Bosch Blauw Wit—RCH Tweede Divisie LimburgiaHermes DVS PEC—SC Gooiland AGOWHeerenveen Fortuna VI.Baronie ExcelsiorWageningen SC DrenteHelmond Sport De GraafschapZFC VeendamEDO 1 HilversumZwolse Boys Roda JCNOAD De wedstrijden met ervoor gelden voor de toto van 23 mei; die ervoor zijn reserve-ontmoetingen. 3 2 1 1 2 2 3 1 1 1 met Muller uit Holten is hier een groot kans hebber, maar oud-kampioen Ben Snij der, Jan ten Thije en good-old Broer Dirkx zullen voor de nodige spannig aan de kop zorgen. Cadeau wordt het hier met dit sterk bezette veld zeker niet. Tussen door komen hier nog aan de beurt een vijftigtal junioren in de 250 cc klasse. Ook hier een sterk veld met vele bekende namen. De wedstrijden beginnen om half twee met enkele of ficiële plechtigheden, waarna om twee uur de eerste start volgt. Dertig renners uit acht landen zullen in Makkinga de strijd aanbinden in de 250 cc klasse Internationaal. Ook hier een sterk veld van Nederlanders met Franske Sigmans, Jo Lammers, Wiebe Plötz, Harry Driessen en Stef van der Sluis als grote kanshebbers. Maar voor het zover is zullen zij heel wat strijd WENEN Oostenrijk is winnaar ge worden van het jubileumtoernooi van de Oostenrijkse Basketballbond, dat in We nen is gehouden. Maandagavond ver sloegen de Oostenrijkers in de laatste wedstrijd Nederland met 7366. De ruststand was 3528. Bij Nederland was Boot met 24 tref fers top-scorer. Vrolijk was goed voor 12. Eerder op de avond zegevierde Groot Brittannië met 7164 over Zwit serland. De eindstand: 1. Oostenrijk 3 gesp. 6 pnt.; 2. Nederland 3 gesp. 4 pnt.; 3. Groot Brittannië 3 gesp. 2 pnt.; 4. Zwit serland 3 gesp. 0 pnt. ZEIST Het Nederlands zondag- amateurelftal, dat vanavond op het Uni- tasterrein in Gorkum tegen Saarland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Schutz (Alkmaarse Boys); achter: Van de Avoird (TS8), Deen (ZFC), Mei (DCG); De Vries (ZVV); midden: Hoek (ZVV), Leget (UVS); voor: Desar (UVS), Hall (UVS), De Boon (Unitas), Van der Weide (Emmen). Wisselspelers zijn: Wever (Sportclub Assen), Groener (DOS'19), Nienhuys (Emmen), Mulder (DCG). Zaterdag 25 mei speelt Saarland in Katwijk tegen het zaterdagelftal. te leveren krijgen met het sterke veld van buitenlanders, onder wie de Tsje chen Karl Pilar, Dubsik en Stanek, de Zweden Hoök en Onström, de En gelsen Ben Dckson, Tom Sharp en Norman Allen, de Deen Mortensen en niet te vergeten de Joegoslaaf Stanek Vlado, stuk voor stuk in staat zijn on ze jongens te kloppen. De 500 cc junioren, die eveneens in het programma is opgenomen brengt een groot veld renners in de baan. Jan van Laar uit Dieren, de gebroeders Van der Kolk uit Lochem, maar ook Riemer van der Velde de streekfavo- riet uit Bakkeveen, Jaap Flonk uit Beesterzwaag en Piet Hoogland uit Blija zijn hier de favorieten. Voor de 50 cc senioren start Bertus van de Brink uit Harskamp, de prak tisch ongeslagen juniorenkampioen van vorig jaar, als grote kanshebber. An ton Gebben uit Staphorst en Jan van Beek uit Zelhem zullen het hem echter niet gemakkelijk maken. Gertie Ruine man uit Steenwijk heeft het renners- bloed in zich en kon wel eens een heel lastige outsider blijken te zijn. In Mak kinga beginnen de wedstrijden om half twee. Hemelvaartsdag, strijd op twee fron ten. SCHIPHOL Kort na elkaar ar riveerden gistermiddag op Schiphol de voetbalformaties van de Ham burger Sport Verein en AC Milan, die donderdagavond in het Stadion Feyenoord eikaars tegenstander zul len zijn. Inzet van het duel: de Europese beker voor nationale be kerwinnaars. De Italianen, die hun intrek na men in het Rotterdamse Skyway Hotel, verschenen kort na hun aan komst te velde in Sparta's stadion voor een korte training. De Westduitsers zetten koers naar het Sportcentrum Zeist, waar zij zich op deze eindstrijd zullen voorbereiden. Zij hebben intussen een film bekeken van de halve-fi- nalewedstrijd AC MilanBayern München, die door de Italianen met 20 werd gewonnen. Commentaar van Uwe Seeler, met zijn 31 jaar de oudste speler van HSV Hamburg: „Wij kunnen deze ploeg zeker ver slaan. Alleen is hun verdediging wel heel erg sterk". Sec ret aris - pen n i n gniees ter H. Burgwal van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond, die beide ploegen op Schiphol verwelkomde, kreeg van de Westduitsers een pak je met enkele honderden toegangs kaarten retour. Maar de rest van de 23.000 biljetten, waar de Hambur gers om hadden gevraagd, zijn ver kocht. ZEIST In februari 1961 bleef de Westduitse voetbalploeg Hamburger SV slechts dertig seconden verwijderd van de finale van de Europese beker voor bekerwinnaars. Tegenstander Barcelona was in de eerste wedstrijd in Hamburg met 2-1 verslagen en in de returnontmoeting was de stand der tig seconden voor het einde 1-1. Wat kon Hamburger SV nog gebeuren. Eén onachtzaam moment in de verdediging bleek echter noodlottig. Barcelona scoorde nog een doelpunt en een be- beslissingswedstrijd was noodzakelijk. In Brussel ging HSV kansloos met 3-1 ten onder. „Ik krijg er nog grijze haren van", zegt trainer-manager Knöpfle (64) van het Hamburgse team, „als ik aan die wedstrijd terugdenk. Nooit was het elf tal zo ver gekomen en toen dat. Maar laat ik maar zeggen, dat is verleden tijd. Ik heb nu alleen nog maar zorgen voor de finale. Een barre finale zal het worden, want AC Milan is niet voor niets kampioen van Italië gewor den. Ik heb beide wedstrijden tegen Bayern München gezien en mijn eni ge conclusie is dat AC Milan een voor treffelijk elftal heeft". Het pad van Knöpfle is in de vorige wedstrijden goed geëffend door een vrij gunstige loting. Met zes overwin ningen, twee gelijke spelen en slechts een nederlaag bleek het Duitse team toch een sterke Cupfighter te zijn. Fre- ja Randers werd bedwongen via 5-3 en 2-2; Wisla Krakau met 4-0 en 1-0; Olympique Lyon via 2-0, 0-2 en 2-0 en de laatste wedstrijden tegen Cardiff City eindigden in 1-1 en 3-2. Vooral de laatste overwinning op Cardiff City maakte indruk omdat juist de overwinning in de uitwedstrijd werd behaald. „Ik moet zeggen dat ik in het begin niet in succes heb geloofd, maar na het herstel in de Bundesliga, waar wij van een der onderste plaat sen opklommen naar de tiende op de ranglijst, is het elftal steeds beter gaan spelen. Nadat wij veilig waren hebben we ons speciaal op de Cupwed strijden voorbereid en al moet ik toe geven dat wij gunstig geloot hebben, Cupwedstrijden zijn niet te vergelijken met competitiewedstrijden". Bcndscoach Kessler in gesprek metsportcentrum voor de wedstrijd tegen Uwe Seeler tijdens de conditietraining FC Milan, van de Hamburger SV in het KNVB-1 ZEIST Uwe, Uwe, Uwe. Deze kreet zal ongetwijfeld op krachtige wijze door ruim twintigduizend dolle supporters in de finale tegen AC Milan de Feyenoordkuip worden ingeslingerd. Uwe Seeler is een begrip voor zijn sup porters. Reeds vanaf 1955 maakt hij deel uit van het eerste elftal van de Hamburgse formatie. Een niet weg te denken deel, maar met zijn 31 jaar, de oudste speler van het elftal, is dezelfde Uwe Seeler nuchter genoeg om te constateren dat zijn tijd bijna voorbij is. „Zo wordt er gezegd, dat wij tegen AC Milan kansloos zijn, maar dat is zeker niet waar. De Italianen hebben een formidabele ploeg; het zijn elf per fecte voetballers. Ze zijn gevaarlijk in de voorhoede, die volledig wordt geleid door Rivera, terwijl de verdediging wordt georganiseerd door Schnellin- ger. Wat blijft er dan voor HSV over, zal men zeggen als ik zo over een tegen stander denk. Het is vrij eenvoudig. Milan is kampioen en wil ook de be ker winnen. Maar juist in het willen behalen van twee heel grote successen, ligt onze kans. Het lukt alleen maar grote kampioenen om tweemaal een even groot succes te behalen. En niet te vergeten, mijn elftal is wel niet van grote klasse, maar alle spelers kunnen vechten. Dat hebben ze al meermalen bewezen". Op de schouders van Hamburger SV rust de zware taak om de beker in West-Duitsland te houden, nu de hou der Bayern München is uitgeschakeld. Trainer Knöpfle, die in 1928 in Am sterdam deelnam aan de Olympische Spelen, als linksbuiten van het Duitse nationale elftal, heeft zijn spelers inge pompt dat dat geen bezwaar is. „Wij kunnen niet teren op de resultaten van een andere ploeg, wij moeten het zelf waar maken. En hoe moeilijk het zo op het oog ook is, wij zullen ons voor honderd procent geven en... als het even kan winnen. Hoe we ze pakken is onze zaak. Na bestudering van het elf tal van AC Milan ben ik tot de overtui ging gekomen dat wij kunnen winnen. De vörm van de dag zal beslissend zijn". Wie de spelers van de Hamburger SV op het sportcentrum in Zeist heeft bezig gezien heeft kunnen constateren, dat die spelers na een zeer harde trai ning van ruim een uur „het was nog maar een spelletje", vond Knöpfle monter en opgewekt een verkwikkende douche opzochten. De grimmigheid waarmee zij AC Milan tegemoet zullen treden was in dat ene uur al duidelijk zichtbaar. KATOWICE (Polen) Jupp Ripfel heeft maandag gezorgd voor de eerste Zweedse etappezege in het bestaan van de wielerwedstrijd, die voert langs de hoofdsteden van Oost-Duitsland, Po len en Tsjecho-Slowakije. Ripfel won in de eindsprint de tien de etappe van de wedstrijd Berlijn- Praag-Warschau, van het Tsjechische plaatsje Karvina naar Katowice in Po len. De Zweed had voor de 131 km 3 uur 5 min. 7 sec. nodig. De Rus Tsjerkasov behoudt de lei ding in de aigemene rangschikking. De uitslag luidde: 1. Ripfel (Zweden) 3.05.07 (met bo nificatie 3.04.07); 2. Hojlund (Den.) 3.05.07 (met bon 3.04.37); 3. Schoe- ters (Belg.) 3.05.07 (met bon 3.04.52); 4. Hanusik (Polen) 3.05.07; 5. Mickein (O. Did.); 6. Pataki (Hong); 7. Vavra (Tsj. SI.); 8. Marks (O. Did.); 9. Gus- tavsen (Noorw.); 10. De Bie (Belg.), allen in 3.05.07. Hans Tesselaar, die in dezelfde tijd als de winnaar 29ste werd, was de bes te Nederlander. De algemene rangschik king luidt: 1. Tsjerkasov (Rusl.) 41.35.59; 2. Mickein (O. Did.) 41.36.27, 3. Peschel (O.Dld.) 41.36.48; 4. Hoj lund (Den.) 41.37.17,5. Schoeters (Belg) 41.37.20 en 6. Pacary (Fr.) 41.37.39. ATHENE De Griekse veiligheids politie heeft de arrestatie bekendge maakt van twee mannen, die gezocht werden in verband met enkele bomaan slagen, die in december in het centrum van Athene werden gepleegd. Door de ontploffingen kwam een 22-jarig meisje om het leven en werden drie personen gewond. Voor de arrestatie van de mannen was een beloning van 100.000 dracht- men (12.000 gulden) uitgeloofd. Het ministerie van Openbare Veilig heid heeft maandagavond bekendge maakt, dat de gearresteerde mannen zijn de 28 jaar oude Sotiris Anastasia- een décorbouwer en de 24 jaar oude Dimitrios Dariotis, een student in de natuurkunde. „Hooguit nog twee jaar", zegt de sympathieke kleine aanvalsspits, zal ik mijn krachten kunnen geven aan voetbal. Het is eigenlijk zo toch al mooi genoeg geweest, maar ik kan er zo moeilijk mee stoppen. Toen ik in fe- bruati 1965 mijn achillespees scheurde heb ik ook gedacht dat het afgelopen was, maar als de wil er is, komt de rest vanzelf". Een sterspeler als Uwe Seeler heeft in het topvoetbal veel te verduren. Reeds vaak is er gezegd dat er op zijn lichaam roofbouw werd gepleegd. Zijn antwoord is evenwel duidelijk. „Wat is roofbouw. Iedere tegenstander pro beert mij het scoren te beletten. Hun goed recht en de dubbele bewaking die ik krijg, neem ik maar voor lief. Pret tig is het niet altijd, maar je moet het nemen zoals het is. Tegen AC Milan zal ik het ook moeilijk krijgen, hetgeen niet wegneemt dat ik wel drie doelpun ten wil scoren". Het is wel jammer, dat wij met de verjonging van de ploeg nog niet ver genoeg gevorderd zijn. Ik word niet jonger eq eens zal toch de tijd moeten komen dat ze het zonder Uwe Seeler moeten doen. Maar tijd geeft raad. Als ik voorlopig maar geen blessures meer krijg, want die heb ik genoeg gehad". De vertegenwoordiger in sportarti kelen is voorzichtig in zijn voorspellin gen: „Het wordt zeer zwaar, maar kansloos zijn we niet. AC Milan heeft dezelfde speelwijze als Inter Milan. Sterk verdedigend met snelle uitvallen. Als ik Schnellinger maar genoeg hoofd brekens kan bezorgen, bestaat de mo gelijkheid dat de andere voorhoedespe lers doelpunten kunnen maken. De ge lukkigste zal wel winnen". ZWOLLE Ook in het seizoen 1968- '69 zal het Zwolse PEC betaald voetbal blijven spelen. Met algemene stemmen werd tijdens een buitengewone leden vergadering besloten dat PEC in de betaalde sector zal blijven spelen. Via acties wil men proberen het eerste elf tal voor het komend seizoen te verster ken met enkele spelers. BRUSSEL In de ambtswoning van de Belgische minister-president in Brussel zijn vanochtend de onderhan delingen tussen delegaties van de chris telijke CVP en de socialistische BSP begonnen over de vorming van een tweepartijen regering. Beide partijen hebben het afgelopen weekeinde hun onderhandelaars aange wezen, nadat de CVP die sedert de verkiezingen van 31 maart had aange drongen op nationaal overleg waarbij ook de liberalen betrokken zouden wor den overstag was gegaan en had in gestemd met een coalitie van CVP en BSP. De Vlaamse CVP-minister De Sae- ger heeft zondag met enige nadruk ver klaard, dat formateur Vandenboey- nants de enige CVP-kandidaat voor het premierschap is. Hij zei dit naar aan leiding van geruchten van de laatste dagen, volgens welke in geval van een mislukking van de poging van Vanden- boeynants tegen wie in bepaalde so cialistische kringen nog al wat bezwa ren bestaan aan een regering onder leiding van hemzelf en de Waalse so cialist Merlot kon worden gedacht.

De Vallei | 1968 | | pagina 15