Harriman wil spoed achter besprekingen zetten Barricade-man APATHIE EN ANARCHIE OP FRANSE WEGEN Pall Mail Export Kosygin vredelievend in gesprek te Praag Saskia wil je een stak kaas* uit het vuistje Rekening Vredesoverleg in Parijs FLFXIPUP Over de grenzen Moordenaar van krijgsgevangenen krijgt 2 jaar Schietpartij over Jordaan Tsjechische bisschop weer in ambt Superbenzine goedkoper bij OK Moordenaar van Brusselse agent gevonden OECUMENE N.-Viëtnam laat Koreanen vrij Volgende week eerste witkar in Amsterdam N.K.V. noemt vakantielen ing onzindelijk INLICHTINGEN HEFTIGE STRIJD Spookachtig Militairen Onwetend KOOP i/lfpllo MANS VllClld NA WITTE FIETSEN Veilig Verkeer": DINSDAG 21 MEI 1968 PARIJS Averell Harriman, de leider van de Amerikaanse onderiiandc- Imgsdelegatie in Parijs, zei gisteren dat hij zo spoedig mogelijk tot de kern van de zaak wilde doordringen in het overleg met Noord-Vietnam. Hij noemde de propagandistische manoeuvres van de, Noord Vietnamese delegatie „onverstan dig" en „onproduktief". KIEL De vroegere majoor van de SS, Friedrich Schmidt Schütte. is veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf voor zijn hulp bij het vermoorden in oorlogstijd van vier Engelse krijgs gevangenen. De vier mannen van de Royal Air Force werden op Schmidt- Schütte's bevel terechtgesteld op 29 maart 1944, toen zij uit een krijgsgevangenenkamp waren ontsnapt. In totaal 76 lucht machtofficieren, voor het grootste deel Engelsen waren ontsnapt via een tunnel onder de prikkeldraadversper ring. Op vier na werden zij allen aan gehouden en terechtgesteld. Vier van de mannen bereikten- Kiel, waar Schmidt-Schütte het bevel voerde over de Gestapo. Deze had orders van het Reichssicherheits Hauptamt in Ber lijn om de mannen neer te schieten. De raadsman van de verdachte vroeg om vrijspraak. Volgens hem had Schmidt-Schütte geen andere keys toen hij het bevel gaf tot de executie, die plaats had in een bos even buiten Kiel. De vier mannen van het executiepe- leton werden in 1945 door een Engels militair gerechtshof ter dood veroor deeld en opgehangen. Schmidt-Schütte was in die tijd on dergedoken en wist aan arrestatie te ontkomen. Hij werd eindelijk in 1961 in München opgespoord door informa ties uit Oost-Duitsland. Het hof veroordeelde hem tot twee jaar, met aftrek van het voorarrest dat negentien maanden heeft geduurd. De eis was 5 jaar. TEL AVIV Israëlische en Jor daanse militairen hebben vanochtend over de Jordaan, even ten zuiden van het Meer van Galilea, vijf minuten op elkaar geschoten. Volgens een Israëli sche militaire woordvoerder namen de Jordaniërs een trekker bij het dorp Neve-Or onder vuur, waarop Israëli te rugschoten. Aan Israëlische zijde werd niemand gewond. Harriman stond de pers te woord na afloop van een onderhoud, met Bui Diem, een van de Zuidviëtnamese waarnemers bij de onderhandelingen in Parijs. Hij vertelde dat Zuid-Viët- nam geheel akkoord ging met de hou ding die tot dusver door de Ameri kaanse delegatie was ingenomen. t Het initiatief tot de bespreking met Bui Diem was van Harriman uitge gaan. Hij zei dat hij enkele inlichtin gen wilde hebben van de Zuidviëtna mese waarnemers in Parijs, met na me over de regeringswisseling in Sai gon en dat hij hen voorts op de hoogte wilde brengen van de stand van zaken. „Wij spreken per slot van rekening over de toekomst van hun land", aldus Harriman. Over de nieuwe kabinetsformatie in Saigon wilde Harriman zich niet uitla ten. „Ik wil geen commentaar leveren op de binnenlandse toestand in Zuid- Viëtnam," zo merkte Harriman op. Harriman kwam tien minuten later dan het afgesproken tijdstip bij het Zuidviëtnamese consulaat aan als ge volg van de verkeersopstoppingen in Parijs. Toen men hem vroeg of de onrust in Frankrijk tot uitstel zou lei den van de eerstvolgende ontmoeting met de Noordviëtnamese delegatie woensdag antwoordde Harriman dat hij de binnenlandse aangelegenheden van Frankrijk niet wilde bespreken. In Zuid-Viëtnam is gisteren weer WENEN De 81-jarige aartsbis schop van Brno, dr. Karei Ksoupy, heeft van de regering in Praag toestemming gekregen zijn ambt weer uit te oefe nen, zo meldt het rooms-katholieke nieuwsagentschap Kathpress, Ksoupy, die in 1946 tot bisschop werd gewijd, heeft, onder dwang van de autoriteiten, zijn ambt achttien jaar lang niet kun nen waarnemen. Volgens Kathpress is Ksoupy vorige week vrijdag ontvangen door de minis ter van Cultuur, Galoeska, in wiens handen hij de eed op de socialistische Tsjechoslowaakse republiek heeft afge legd. een heftige strijd opgelaaid tussen Noordviëtnamese en Amerikaanse troepen in de buurt van de basis Khe Sanh. Deze Amerikaanes basis in hét uiterste noorden van Zuid-Viëtnam is zes maanden lang belegerd geweest door Noordviëtnamese troepen. Enkele weken geleden slaagden de Amerika nen erin de basis te ontzetten. In twee golven vielen Noordviëtna mese troepen gisteren bij het krieken van de dag de basis aan. Volgens de Amerikanen werden de aatfvallen af geslagen. De Noordviëtnamezen verlo ren 109 man. Bij de Amerikanen sneu velden acht militairen. ROTTERDAM De benzine en olie handel OK eigendom van de land bouwcoöperaties heeft de prqs voor superbenzine met 1,3 tot 2.3 cent ver laagd. Dit is vooral gebeurd onder druk van de landbouwers in het Noorden. De benzine is daar in het algemeen drie cent per liter duurder dan in het Westen, waardoor een levendige handel in „witte" benzine is ontstaan. Ook OK heeft daaronder te lijden. In het Westen rekent OK nu 53.7 cent (bij de grote maatschappijen 56 cent) per liter, in het midden van het land 53,9 cent en in het Noorden 54,2 cent. Door de opkomst van de witte ben zine stagneerde de groei van de om zet het afgelopen jaar. De 750 pompen verkochten zo'n 80.000 tot 100.000 ton (super) benzine. W/ïe is Daniël Cohn-Bendit? Ik heb het hem zelf gevraagd. Hij is niet zo moeilijk te vinden. Als men in Parijs achter de .barricades heeft gestaan, de bestorming van de Sorbonne heeft meegemaakt of een happening heeft gevierd in het Odéon, dan kan men hem niet mis sen. „Ik ben inderdaad Daniël Cohn- Bendit. Ik ben geboren in 1945 te Montauban in Zuid-West Frankrijk, waar mijn ouders heengevlucht wa ren in 1933, toen Hitler in Duitsland aan de macht kwam. Want zij waren joden. Veertien jaar heb ik met hen in Frankrijk gewoond en al die tijd was ik statenloos. In 1960 gingen wij weer terug naar Duitsland. Terug in het vaderland van mijn ouders kreeg ik van hen de Duitse nationaliteit cadeau. Daar heb ik mijn middelbare school afge maakt. Dat kon gemakkelijk, want thuis spraken wij altijd Duits. JT^rie jaar geleden stierven mijn ouders. Ik ging terug naar Frankrijk. Nu ben ik in mijn tweede jaar sociologie aan de universiteit van Nanterre. Maar wat mij veel meer interesseert is, door middel van een revolutie, de huidige samenle ving radicaal te veranderen." Daarvooor heeft hij dan zijn „Be weging van 22 maart" gesticht, die ongeveer vijftienhonderd anarchisti sche studenten omvat. De datum die in de naam van hun organisatie voorkomst, komt overeen met de dag, waarop zij voor de eerste maal het grote amfitheater van de universiteit van Nanterre bezetten. ITegin april zijn deze anarchis tische studenten de moeilijkhe den beginnen uit te lokken. Aanvan kelijk werd dat beschouwd als folklo re, later leidden ze tot het schorsen van de colleges gedurende één dag. Daarna tot het sluiten van de univer siteit van Nanterre. Als een stormwind vloog Daniël Cohn-Bendit aan het hoofd van zijn beweging door Parijs, bestormde de Sorbonne, bezette het Odéon-theater, wilde oprukken naar het gebouw van DANIEL COHN BEND1T de radio, naar 'het museum van mo derne kunsten... toen werd hij ge stopt en verlaten door degenen die hem één weekeinde groot hadden ge maakt: de arbeiders en de commu nistische studenten. Vie je wel, dat je in de huidige maatschappij alleen maar op jezelf kunt rekenen", schreeuwde hij de communistische studenten later toe. „Jullie zijn vuile honden, hie lenlikkers van kapitalisten. Mitter rand? Zolang ik hem kan gebruiken, zal ik hem steunen; daarna kan hij voor mij in het moeras zakken. De arbeiders zijn in feite lafaards". Bij dat alles blijft zijn gelaat dat van Danton, de held van de Franse revolutie van 1798, in zijn jonge lingsjaren, en tevens Duits. De zacht heid van zijn stem vormt een scherp contrast met de inhoud van zijn woorden. Dat is Daniël Cohn-Bendit. BERGEN De twee schilderslad ders tegen de gevel van het huisje even buiten het Franse plaatsje Mau- beuge staan er al vier dagen. De schil ders hebben ze laten staan zoals ze die donderdag hebben neergezet, zegt de bewoonster, en ze zijn niet meer terug gekomen. De vrouw heft haar handen om hoog, wijst naar de plekken van het afbranden, zegt dan hoofdschuddend: „Ik weet het niet meer, ik begrijp er helemaal niets van". Dok de man van de staatsveiligheids dienst aan de grenspost van Bergen schudt het hoofd, maar hij heeft dui delijk andere bedoelingen. „Journalist hè", zegt hij en dan: ADVERTENTIE Iedereen kan een lange sigaret maken. Maar alleen Pall Mali maakt hem béter - die maakt King Size Pall Mall Export! Met of zonder filter. King Size Pall Mall Export is de sigaret met de geurige, formidabele, veel betere tabak. \k King Size Pall Mall Export - veel beterl 20 Pall Mall Export f.1.50 „U mag er niet in!" Frankrijk wil kennelijk geen potte- kijkers in de vijfde republiek die op het ogenblik in doodsnood verkeert, maar hij is bereid na een kwartiertje wachten en een grondig onderzoek van de auto, de hand over het hart te strij ken. De wegen zijn er stil en verlaten. De in de zomer ook door Nederlanders zo druk bereden toeristenroute uit Bel gië over Maubeuge naar Reims en dan verder naar hét zuiden, heeft nu iets spookachtigs. De vrachtwagens zijn verdwenen of ze staan met lading en al, maar door de chauffeurs verlaten, op de parkeerplaatsen. Slechts wat tankwagens en een enke le personenauto vormen het snelver keer in Noord-Frankrijk. Uit de toch al vrij stille dorpjes schijnt nu alle leven geweken. Frankrijk zit binnen in zijn spookstadje bij de radio of het dromt samen in de café's. Spanning is er eigenlijk niet, het is meer apathie die zich van de bevolking heeft meester -gemaakt nu miljoenen mensen het werk hebben neergelegd. Over de weg naar de Franse grens rijden twee Nederlandse bussen van de Europa Express. Als we de wagens aanhouden en de chauffeurs vragen of ze geen moeilijkheden verwachten, ant woorden ze lachend dat ze het wel aan durven. Een gaat er naar Spanje de ander naar Parijs. In de middag spre ken we een chauffeur van dezelfde maatschappij. „Het is een chaos", zegt hij, „de po litie doet niets meer en zit thuis, mi litairen regelen het verkeer en bijna nergens werken de stoplichten. Ik ben blij dat ik er ongeschonden uit ben ge komen. voor mij hoeft het niet meer". Een zakenman uit Rotterdam die we in Frankrijk aanhouden, vertelt dat in Meaux, bij Parijs, concentraties zijn van tanks en parachutisten. Hij gaat naar huis in Holland, omdat hij zijn werk in Frankrijk niet langer kan doen. Een Nederlands echtpaar dat van vakantie aan de Rivièra terugkeert vra gen we of ze moeilijkheden hebben ge had. „Moeilijkheden?", zegt de vrouw „waarom moeilijkheden?" Ze blijken van niets te weten, maar na enig na denken blijkt het beiden toch wel te zijn opgevallen dat het overal zo stil was. BRUSSEL De Belgische politie heeft bevestigd, dat de man die in de afgelopen week werd gearresteerd in Buenos Aires de Fransman Lucien Sarti is, die in België wordt gezocht in verband met de moord op een politie man. De politie deelde mee, dat er een uit leveringsverdrag bestaat tussen België en Argentinië, maar dat de man ook in Frankrijk wordt gezocht. De Brusselse politieagent Albert De Leener, 3D, werd op 24 februari 1966 neergeschoten, toen hij een gestolen auto bewaakte die men op een par keerplaats had gevonden. Zijn moor denaars stopten zijn lichaam in de ba gageruimte van de auto en gingen er vandoor. Op de plaats van de moord werd een vals persoonsbewijs gevonden. Dat leidde naar drie Fransen, Lucien Sar ti, Jacques Zanotto en Marius Salvati, alle drie uit Marseille. Zij werden ge zocht in verband met gewapende over vallen. Zanotto werd later gearresteerd en naar België gebracht, waar hij 'de po litie wees waar het lichaam van de po litieman begraven was. ADVERTENTIE GRATIS LEUKE 7 Lucia/ Luke, Billy the Kid, Jolly Jump of de gebroeders Dalton by 3 pakjes INSTANT PUDDING FOREST CITY, (Iowa) Kort voor het begin van een huwelijksmis liep pastoor Lechtenberg uit de St. James- kerk om te zien waar zijn misdienaar bleef. Hij zag een jongen bij de kerk zitten en vroeg maar meteen of hij de misdienaar was. Toen deze neen zei, verzekerde de pastoor hem, dat hij toch maar misdienaar moest zijn. Haastig kreeg de jongen een toog aan en begon de huwelijksmis van Nancy Anderson en Charles Garcio. Toen de plechtigheid voorbij was vroeg de pastoor de jongen zijn naam. „Ik ben Danny Gangstead", antwoord de de jongen. „Mijn vader is dominee van de Lutherse kerk aan de overkant van de straat". SINGAPORE Radio Hanoi heeft maandagavond bekend gemaakt dat „een aantal" Zuidkoreaanse soldaten, die in Vietnam waren gevangen geno men, weer in vrijheid zijn gesteld. Er werd echter niet meegedeeld om hoe- 'veel soldaten het hier ging of waar zij werden vrijgelaten. Volgens het radio-bericht waren het soldaten van de mariniersbrigade „De Blauwe Draak"., De mannen zouden zijn vrijgelaten omdat zij „hadden getoond nu in te zien dat zij er toe waren gebracht te vechten voor de Verenigde Staten om geld te verdienen". In het radiobericht werd verder ge zegd dat de Koreanen „een beroep had den gedaan op hun kameraden te de serteren en zich aan te sluiten bij ons front (het N.L.F.) en te vechten voor het volk van Zuid-Viëtnam". Amerika werd bespot wegens het aftreden van premier Nguyen van Loc en zijn kabinet. Radio Hanoi zei dat de .verandering van eerste minister had plaats gehad zelfs toen de Verenigde Staten zeiden dat het oude kabinet voldeed. Radio Hanoi besteedde veel aandacht aan de berichten van een verwijdering tussen president Thieu en vice-presi dent Nguyen Cao Ky. Ky is zo ver toornd over het nieuwe kabinet dat hij vertrokken is naar Nha Trang, aldus radio Hanoi. AMSTERDAM Het Amsterdamse provoraadslid Luud Schimmelpennink heeft een variant bedacht op zijn witte fietsenplan: de Witkar. Waarschijnlijk al volgende week zul len de Amsterdammers de eerste Wit kar, een elektrisch autootje, met een snelheid van twintig kilometer per uur door de binnenstad zien rollen. Het wa gentje dat eruit ziet als een rijdende telefooncel gaat pas rijden als er een gulden in een automaat wordt ge gooid; men kan dan een kwartier voor uit oftewel ongeveer vier kilometer af leggen. „Aan de financiering van de eerste Witkar hebben 85 mensen van alle ran gen en standen, meegedaan. Samen hebben ze zo'n 8500 gulden bijeenge bracht die nodig waren om het proto type te laten bouwen. Dat is voor ipij een bewijs dat er veel belangstelling onder de burgers bestaat", zegt Luud Schimmelpennink. Als de plannen werkelijkheid worden zullen volgend voorjaar zo'n honderd Witkarren door de stad zoemen. UTRECHT Het Nederlands Katho liek Vakverbond heeft kritiek geuit op de introductie van „vakantieleningen" door de Algemene Bank Nederland. De ze bank heeft in een folder meegedeeld, dat gegadigden in principe 50 tot 2500 gulden kunnen lenen „voor de vakan tie van hun dromen". De aflossing ge schiedt in maximaal twaalf maandelijk se termijnen. „U spaart gewoon ach teraf", aldus de bank. Het NW vindt dit een duidelijke bij drage van de bank aan de opvoering van de consumptieve bestedingen. En dat in een tijd, zo zegt het verbond, waarin de vakbeweging pleit voor spaarloon en waarin de regering spaar regelingen premieert en een dringend beroep doet op de burgerij om de con sumptieve bestedingen te matigen ter verhoging van de spaarquote, terwijl het bedrijfsleven klaagt over een te kort aan financieringsmiddelen voor nieuwe investeringen ter verhoging van de produktie. HET NKV stelt, dat voor een vakan tie vooraf en niet achteraf gespaard moet worden. Het noemt de introductie van vakantieleningen door de Algeme ne Bank Nederland „een onzindelijke poging om vooral de jongeren ertoe te bewegen, zich in de schulden te steken voor de reis van hun dromen", een po ging waarvoor het verbond geen goed woord over heeft. PRAAG In officiële Tsjechoslo waakse kringep, zegt men, zeer tevre den te zijn over de resultaten van de eerste besprekingen met de Russische premier -Kosygin. De Russische pre mier is, zo zegt men. naar Tsjecho- Slowakije gekomen om een verzoening tot stand te brengen en niet als aan klager. Men meent, dat de Russen beginnen te begrijpen dat: a) De nieuwe Tsjechoslowaakse lei ding de situatie beheerst, ADVERTENTIE voedzaam gemakkelijk lekker b) De „hoofdstroming" van de Tsje choslowaakse openbare mening zich verzet tegen het op losse schroeven zetten van het Pact van Warschau en de grondslagen van het communisme, c) Tsjecho-Slowakije in staat is in het land een sfeer Van openhartige discussie te scheppen en een grote ver scheidenheid van meningen toe te la ten, zonder dat de orde erdoor ver- steerd en het bewind geschokt wordt Een woordvoerder van de regering te Praag, Jozef Smrkofski vertelde gisteren: „De Russische bezorgdheid is een ernstige zaak. Moskou vreest dat de ontwikkelingen in Tsjecho-Slo wakije de socialistische zaak zullen benadelen en dat ze een bedreiging zullen gaan vormen voor het Pact van Warschau." De Sovjet-Unie doet alles wat in haar macht ligt om dit te verhinderen. Af gaande op recente gebeurtenissen is zij echter niet van plan de leiders te Praag met geweld in het internationa le communistische kamp te houden. Daarentegen probeert zij hen aan zich te verplichten door vergaande econo mische, technische en financiële hulp. Inmiddels reisden ambtenaren van het Tsjechoslowaakse openbaar minis terie naar Engeland om materiaal te verzamelen over de dood van Jan Masaryk. Masaryk, gewezen Tsje chisch minister van buitenlandse za ken, zou in 1948 zelfmoord hebben ge pleegd. Aan deze officiële lezing over zijn dood is de laatste tijd ernstig twijfel gerezen. Vorige maand meldde het Tsjechoslowaakse - communistische dagblad Rude Pravo dat een lid van de Russische veiligheidspolitie, ma joor Schramm, verantwoordelijk zou zijn voor Masaryks dood. generaal De Gaulle heeft dit week- einde een paar rekeningen gepre-è senteerd gekregen, die misschien wel eens heel hoog betaald zullen moeten worden. De Franse president, altijd, meer dan bezorgd voor de „grandeur" de grootheid van Frankrijk naar buiten, had juist een zo'aardig .succes ge boekt. Hij had de vredesconferentie over Viëtnam, naar Parijs weten te krijgen, in concurrentie met een reeks wereldsteden van formaat. Nee, wat dat betreft liep het uitstekend. Maar toen kwam de tegenslag. Allereerst het weinige werkelijke suc ces in Roemenië. Natuurlijk, Ceausescoe en zijn mede regeerders waren allervriendelijkst en ontvingen de generaal met gejuich en applaus voor zijn denkbeelden. Maar tot feiten kwam men niet. Het doel van De Gaulle, een herleving van de Kleine Entente, een met Frankrijk verbonden reeks staten in Ooest-Europa, is voor de Russen on aanvaardbaar. Ten koste van veel bloed van veel politieke intrigues heb ben de Russen een reeks barrière-sta- ten rondom de westgrens gelegd, die in ieder geval redelijk betrouwbaar zijn uit angst of uit zelfbehoud. Vroe ger mag deze barrière effectiever zijn geweest, dan heden in 't tijdperk van de raketten, afstand is nog altijd een duchtig wapen, en men zal in het on verhoopte geval van een oorlog, toch altijd nog het land van de tegenstan der dienen te bezetten op conventio nele wijze. Nu willen de Russen aan hun satellieten wel wat meer vrijheid toestaan hun binnenlandse kwesties regelen, maar wankel POMPIDOU militair" moeten zij toch wel in ieder geval redelijk betrouwbaar blijven. Anders staat de stok door de gemeen schappelijke grens wel dicht bij de deur. En de vrees voor de rode legers blijkt in het oosten groter, dan de aan trekkelijkheid van een bondgenoot schap met Frankrijk. En dus lieten de Roemenen het bij lip pendienst. Vierder kreeg de president de reke ning voor het feit, dat .men niet tien jaar een land democratisch in opzet kan laten, maar autoritair re geren en dat men niet alle binnenland se problemen kan wegstoppen met een succes naar buiten. De Londense Sunday Telegraph schreef het zo aardig. De vijfde republiek was als een glimmend opgepoetste slee van een wagen, vol met een beet je belachelijk prestige, die plotseling op een keiweg terecht komt en hulpe loos uitglijdt. De president meende dat de Fransen wel tevreden zouden zijn met het ui terlijk gewin aan prestige en dat men er een minder belegde boterham thuis voor lief zou nemen. Maar de Fransen mogen dan wel geïm poneerd zijn geweest voor een tijdje, toen bleek dat deze grootheid alleen het prestige van de generaal oppoets te en geen reële winst opleverde, zijn ze toch wel een beetje aan het reke nen geslagen. Misschien is hun democratisch gevoel dan niet zo groot geweest, dan dat zij zich niet een tijdlang in het autori taire zonnetje wilden koesteren, op den duur realiseerden zij zich toch, dat zij het volgens het staatsbestel zelf voor het zeggen hadden. Dat had De Gaulle in een beetje min achting voor de democratie en in de hoop, dat zijn verschijning alleen al voldoende zou zijn om de massa te elektriseren, vergeten. T")e presidentsverkiezingen en de ver- kiezingen voor de Kamer van Af gevaardigden hadden een waarschu wing kunnen zijn. De Gaullé werd pas in de tweede ronde gekozen en de meerderheid van zijn partij slonk tot één schamele zetel. Maar hij ging er in soevereine minach ting aan voorbij. Toen dan ook eerst de studenten, deels door gerechtvaardigde grieven maar ook deels door een soort vreemd-ro mantische koorts bevangen, aan het muiten sloegen, was er van de zijde van de regering, geen verweer. Pre mier Pompidou, „La Voix de son maitre", spreekbuis van zijn baas, maar zonder eigen gezag en prestige, kon de situatie niet voldoende aan. Hij aarzelde en schipperde om de pre sident een vernederende snelle terug keer uit Roemenië te besparen en omdat hij de rechtvaardigheid van een deel van de eisen van de studen ten wel inzag. Maar door het aarzelen, was het initia tief al uit de handen van studenten leiders als Cohn - Bendit overgegaan in die van de vakbondsleiders, die niet met vaag-romantische plannen rondlopen, maar met keiharde politie ke plannen. Morgen komt de regering-Pompidou in de Kamer, waar een motie van wan trouwen wacht. Dat kan de val betekenen. Het kan, als Pompidou het verstandig aanpakt, misschien ook een nieuw begin bete kenen. Maar dan kan alleen begrip en verstan dig en beleidvol toegeven hem red den en niet een souvereine minach ting. Want achter de regering staan de pre sident en de vijfde republiek op het spel.

De Vallei | 1968 | | pagina 7