Landelijk gezochte oplichter opereerde in priestergewaad Kerkdiensten Bromfietshandelaar Huydink kreeg argwaan TOEKOMSTIGE INSTUIF NU POTDICHT WEGGOOI-VERPAKKING Comité Snellenburg' VECOMI-PRODUKT IN houdt enquête onder Opheusdense jeugd In Rhenen ontmaskerd TELEFUNKEN DOVO-Zuidvogels op Hemelvaartsdag toen krassende naalden nog modern waren hadden wij al de eerste lichtgewicht dynamische toonarm met saffier- maar dat is nog niets nu heeft zelfs onze voordeligste platenspeler een buistoonarm met regelbare naalddruk! TWIJFEL 'N DE VAL Voetballen voor bejaardentocht ONWAARDIG ZESTIG CENT Dienst doktoren Hemelvaartsdag Misschien denkt u dat alleen dure platenspelers zo'n buistoonarm hebben. TELEFUNKEN is een uitzondering. Wij vinden namelijk dat élke platenspeler de luxe van zo'n professionele toonarm moet hebben. Omdat dit 't behoud is van uw platen, en omdat u niets anders hoort dan de kwaliteit van de opname. En anders niets. Het zal u niet meevallen een andere betaalbare platenspeler te vinden met onze gevoelige TELEFUNKEN techniek. Maar dat hoeft ook niet. De TELEFUNKEN-serie biedt keus genoeg. Zoals de afgebeelde Musikus 108 V, met 4 watt transistor-versterker, grote luidspreker in kofferdeksel, volume- en toonregelaar en stereo-element. Ga eens luisteren bij een TELEFUNKEN-specialist WOENSDAG 22 MEI 1968 RH EIS EN De rijkspolitie heeft gisterochtend een goede vangst gedaan. In het café „De Driehoekaan de Nieuwe Alles pleit voor TELEFUNKEN IMPORTEUR VOOR NEDERLAND: AFG - AMSTERDAM Me/. Schrijvershof aan de praat gehouden De belangstelling van het comité gaat uit naar de wensen én liefhebberijen van de schoolgaande en werkende jeugd van 10 jaar en ouder. De jeugd, die over enige tijd gebruik van de in stuif zal gaan maken, dient op het en quêteformulier slechts naam, adres, leeftijd en liefhebberij in te vullen. Naaste de te houden enquête zal de Opheusdense jeugd nog worden uitge nodigd voor een bijeenkomst op 21 ju*i in het gemeentehuis, waar een zoge naamde „hearing" zal plaatsvinden. De bedoeling van de bijeenkomst is het comité te informeren over de mening en de gedachten van de Opheusdense jeugd en haar mee te laten werken aan organisatie en inrichting van „De Snel lenburg". Voorlopig heeft het comité ge dacht aan de volgende inrichting van de jeugdinstuif: een huiskamer met ra dio, pick-up en lectuurtafel; een recrea tiezaal met biljart, tafeltennis-tafel, dam- en schaakspelen enz. en zonodig een hobbykamer. Ondanks het vele nuttige werk van het comité duren de vernielingen aan „De Snellenburg" nog steeds voort. Na genoeg alle ramen van het gebouw zün ingegooid. Als beschermende maatregel heeft het gemeentebestuur alle ramen en deuren dicht laten timmeren met oude planken. De daders heeft men tot nu toe niet kunnen betrappen. Het is niet uitgesloten, dat het personen be treft, die het comité het werk onmoge lijk willen maken. HEMELVAARTSDAG Donderdag, 23 mei 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Vroeginde- weij. Vredeskerk, 9.00 uur: ds. Langerak. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. IJtsma. Poortkerk. 9.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 10.00 uur: ds. Van Sorge uit Bennekom. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem (Syn.): 9.00 uur: de heer Blok uit Zeist. R. K. Kerk: Salvatorkerk, hedenavond 18.45 uur: H. Mis; donderdag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, donderdag 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. H. G. Abmt uit Gouda. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. A. van de Peppel uit Zeist. Geref. Gem. Synodaal: 14.30 uur: ds. Van Haaren uit Amers foort. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Hoorweg. Oud. Geref. Gem. in Ned.: 15.00 uur: ds. J. van de Poel uit Ede. EDE Oud. Geref. Gem.: 10.00 uur: ds. J. van de Poel. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A. Muilwijk. LUNTEREN Op het erf van de boerderij van de heer C. v. V. aan de Hessenweg is dinsdag een schuur in vlammen opgegaan. Er gingen 5000 kilogram hooi, 2000 kilogram stro en enkele landbouwwerktuigen verloren. Een in de schuur staande stier kon bjjtyds worden gered. De brandweren van Lunteren en Barneveld bestreden het vuur. De .schade is ruim 10.000 gul den. Waarschijnlijk hebben een 3- en 7-jarig kleinkind van v. V. in de schuur met lucifers gespeeld. Veenendaalseweg kon zij de hand leggen op de 22-jarige J. D. uit Puttendie al enkele weken lang werd gezocht wegens oplichting en poging tot oplichting in ver schillende plaatsen in ons land. Dank zij een tip van de tegenover het café gevestigde bromfietshandelaar J. C. Huydink kon de man worden gearresteerd. Mevrouw Huydink vertelde gister avond enkele, bijzonderheden over de ontmaskering. „Toen mijn man de auto's uit zijn ga ragebedrijf buiten had gezet, kwam er een priester in de zaak. Hij vroeg de eerwaarde waarmee hij hem van dienst kon zijn. De geestelijke ver telde een bromfiets te willen kopen, liefst in de prijsklasse van zo'n slor dige dertienhonderd gulden. Hij zou die bromfiets graag direct mee wil len nemen en omstreeks 28 mei wil len betalen. Omstreeks die tijd vertrok hij weer naar de missie en dan beurde hij veel geld. Daar hij al vijf maanden met vakantie was, zat hij op dit mo- 'ment een klein beetje op zwart zaad. Ook voor zijn broertje wilde hij nog een bromfiets kopen. Om vertrouwen te wekken maakte de man zijn jas los met de opmerking: „U ziet toch zeker wel wat ik ben." Daarop vroeg hij aan mijn man of hij wel eens het witte kleed had gezien, dat de paters gewend zijn in de missie te dragen. Nou, dat kon natuurlijk ook. Zijn tas ging open en er kwam een prachtige witte jurk uit, afgezet met rode en gele biezen. Hij vertelde er nog bij, dat hij zijn priestergewaden ook aan NBM-per soneel had laten zien en dat ze er om gegierd hadden. Kijk," zegt me vrouw Huydink, „en op dat moment begon mijn man te twijfelen. Een echte geestelijke laat zich niet be spotten en loopt niet zo te koop met zijn gewaden." De heer Huydink ging toen een spelle tje spelen. Hij beloofde de priester dat de bromfiets tegen elf uur klaar zou zijn en dat de man hem dan kon komen afhalen. Intussen ver dween de priester de stad in en ver telde de heer Huydink zijn belevenis sen van de vroege ochtend aan zijn vrouw. „Ik kreeg direct ook argwaan." ver telt mevrouw Huydink. „Wanneer een pater of een priester naar de missie vertrekt, dan beurt hij niet De heer J. C. Huydink een echte priester laat zich niet uit lachen De mannen van de NBM, waar de „priester" twee nachten in de garage heeft mogen slapen, hebben veel ple zier gehad. Een NBM-man vertelde tenminste dat B. moppen had zitten vertellen, waarom men zo hard heeft moeten lachen, dat het gebouw er van daverde. Ook moet de man ge zegd hebben; „wanneer ik vakantie heb, heb ik lak aan de pastoor en aan de Paus." Maar ook bij de NBM had men tenslotte argwaan gekre gen. Een priester die zichzelf respec teert kan zich nimmer verlagen tot het tappen van moppen, waarvan een dragonder nog het schaamrood op z'n kaken zou krijgen, zo moet men daar geconcludeerd hebben. i'ussen de beide overnachtingen door moet D. ook nog in Arnhem geope reerd hebben volgens de politie. Ook daar wordt nog aan het onderzoek gewerkt. B. had dan wel een prachtige ver momming, maar dat priestergewaad is hem tenslotte toch noodlottig ge worden. VEENENDAAL De Vecomi start maandag 27 mei met de verkoop van zuivelprodukten in wegwerpver pakking, het z.g. „blokpak". Deze nieuwe verpakking biedt vele voorde len ten opzichte van de gebruikelijke glasverpakkingen. Onderzoek heeft aangetoond dat de kwaliteit van o.a. melk en vla beter be waard blijft in de papieren verpakking. Schadelijke inwerking van zon en licht is hier nl. niet mogelijk. Daarnaast is het gewicht van het „blokpak" uiterst gering ten opzichte van de fles. Na gebruik kan de verpakking wegge worpen worden, zodat ook hier het sta tiegeldprobleem verleden tijd is. Het „blokpak" laat zich goed stapelen, be slaat derhalve minder ruimte in de koel kast. Het „blokpak" is zoals gemeld 'n papieren verpakking (stevig karton) met aan de binnenzijde een zeer dun laagje plastic, dat volkomen smaak- en reukloos is. Via een vernuftig vouwsys- teem, kan gemakkelijk een schenktuit bij het openen van het pak gevormd worden. Vecomi brengt deze verpakking al enige tijd met succes in Arnhem en om geving. Ook in andere delen van het land wordt of is de laatste tijd in gro te mate op deze nieuwe zuivelverpak- king overgegaan. In de praktijk is ge bleken dat na korte „gewenningstijd", zowel de huisvrouw als de melkman in genomen is met het „blokpak". In veel gevallen gaf een introductie van deze wegwerpverpakking een toenemende consumptie van zuivelpro- dukten, met name melk en vla, te zien. De prijs van het „blokpak" ligt iets ho ger dan die van flesverpakking. (Melk in de fles blijft echter normaal ver krijgbaar). „Wie overtuigd is van de voordelen van het „blokpak", aldus de Vecomi, „zal onder bezwaar over deze drempel heenstappen." Toen de politie gewaarschuwd was en uit een inmiddels ingesteld onder zoek via de recherchekanalen was gebleken, dat hier wel eens een ge zochte oplichter afkomstig uit Put ten aan het werk kon zijn, was ieder een op zijn qui vive. „Toen we aan de koffie zaten," aldus mevrouw Huydink. „zagen we de priester plot seling bij het tegenover ons geves tigde café „De Driehoek" op de stoep staan. Mijn man ging kijken, maar toen was hij al weer verdwe nen. Hij reed nog een eindje om in zijn auto om te zoeken, maar de priester was nergens meer te vin den." f Die bleek inmidöels het café te zijn binnengegaan. De heer Schrijvers hof, exploitant van „De Driehoek" vertelde, dat zijn dochter op dat mo ment in de zaak was. .De geestelijke beklaagde zich er over. dat men hem zijn portefeuille had ontstolen, maar dat hij nog net zestig cent in zijn zak'had om een cola te kopen. Hij kreeg zijn drankje en vertelde onderwijl, dat hij al twee nachten in de garage van de NBM aan de Trambaanweg had geslapen. Men had hem daar gastvrij onder dak verleend. Ook het verhaal van de biechtjurk kwam in het café op de proppen. Hij had het enkele NBM-ers laten passen en het gebrul was niet van de lucht geweest. Op dat moment ging de telefoon. Me vrouw Huydink van de overkant in formeerde of er soms een priester in mijn zaak was. Mijn dochter beves tigde dat. Zij moest op verzoek van mevrouw Huydink alleen maar met „ja" of „neen" antwoorden. om geen argwaan te wekken. Mijn doch ter begreep het en hield de priester aan de praat." Intussen belde mevrouw Huydink op nieuw met het politiebureau met de boodschap dat de priester zich in ca- RHENEN Candia '66 gaat op 25 en 26 mei het nog benodigde geld voor de op 12 juni te houden bejaardentocht bij een voetballen in het door deze vereni ging georganiseerde voetbaltoernooi. Het comité bejaardentocht zal dit jaar geen collecte houden. Men hoopt dat alle ingezetenen, die het werk van de commissie een goed hart toedragen weten dat zij hun bijdragen alsnog kun nen storten of overmaken aan de pen ningmeester R. van Voorthuisen, Raif- feisenbank te Rhenen. Met de eigenbij drage van de be jaarden en van vele ingezetenen en ver enigingen die hun spontane medewer king gaven, zal het dit jaar het comité wel gelukken zonder collecte de zaak financieel rond te krijgen. veel geld. dat is toch alleemaal lief dewerk. Dat verhaal klopte mijns in ziens niet. Mijn man besloot de poli tie in vertrouwen te nemen." VEENENDAAL Morgenmiddag speelt voetbalvereniging DOVO een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zuidvogels uit Huizen. Zuidvogels speelt in de 2de klas zaterdagvoetbal. De wed strijd begint om vier uur 's middags en niet zoals eerder was aangekondigd om drie uur. De wedstrijd wordt ge speeld op het sportpark Panhuis. DOVO zal het morgen zonder Nico Diepeveen moeten stellen. Deze komt dan namelijk met het Nederlands elf tal tegen Saarland uit. Deze wedstrijd wordt in Katwijk gespeeld. De eerste volgende bekerwedstrijd van DOVO wordt donderdag 30 mei ge speeld tegen Altis. Deze wedstrijd be gint om zeven uur 's avonds op 't sport park Panhuis. OPHEUSDEN Het comité „Snellenburg" in Opheusden heeft besloten om een enquête te houden onder de plaatselijke jeugd. Men wil op deze manier trachten een inzicht te krijgen in de wensen en liefhebberijen van de jeugd. Zoals bekend heeft het comité de organisatie en voorbereiding op zich ge nomen van het open jeugdwerk in het dorp Opheusden. Het gemeentebestuur van Resteren heeft voor dit doel tijdelijk het voormalige herenhuis „De Snel lenburg" afgestaan, waarin een jeugdinstuif zal worden ondergebracht. Met de uitslag van de enquête zal rekening worden gehouden bij de organisatie en inrichting van de instuif. In het comité „Snellenburg" is een groot aantal plaatselijke verenigingen vertegenwoordigd. Leden van deze verenigingen zullen in de week van 27 tot 31 mei in Opheusden huis-aan-huis een circulaire met enquête-formulier uitreiken en het ingevuld twee dagen la ter weer ophalen. fé „De Driehoek" bevond. Nog geen vijf minuten later arriveerde de pa trouillewagen. De priester werd ver zocht maar eventjes mee te gaan naar het bureau, waaraan hij zonder enig commentaar voldeed. Daar aangekomen bleek men te doen te hebben met de gezochte 22-jarige J. D. uit Putten, op talrijke plaatsen in den lande gezocht vanwege op lichterspraktijken. Uit het verhoor bleek vanmiddag, dat de zogenaamde priester bij fotohan- del „Focus" aan het Fred. v.d. Palts hof foto's had laten maken voor zijn ouders. Hij zou er ook nog een foto toestel hebben besteld. „Je zou zwe ren dat je met een rasechte geeste lijke te doen had." aldus adjudant Postma van de Rijkspolitie Rhenen. „Zijn gewaad was bijzonder goed en mooi. Ik kan me voorstellen, dat ie dereen erin trapt bij zo'n verschij ning. Maar de man wordt op ver schillende plaatsen gezocht, waar hij dezelfde praktijken toepaste. In fei te kunnen wij hem niets maken, om dat we vroegtijdig hebben ingegre pen, maar morgen gaat hij al op transport naar Nunspeet, waar men kennelijk wel een appeltje met hem heeft te Schillen." VEENENDAAL Op Hemelvaartsdag neemt voor Veenen- daal waar: dr. H. E. G. Pilon, Kerke- wijk 82, teL 12481. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. RHENEN Voor Rhenen neemt morgen waar: dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 08376—2432. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Renswou- de neemt op Hemelvaartsdag waar: dr. Heij te De Klom, tel. 08387—200. KESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt morgen waar: dr. Keur in Kes teren, tel. 08886201. Deze dienst vangt vanavond aan om precies 18.00 uur. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt morgen waar: dr. Van Driel in Ochten, tel. 03444220. Deze dienst vangt vanavond aan om precies 18.00 uur. J. D.: pseudo-priester

De Vallei | 1968 | | pagina 5