Artiesten van AC Milan veruit superieur aan zwoegend Hamburger SV2-0 Stand van zaken Ajax en ADO in finale KNVB-beker Zo poolde u goed Holland Sport kan promotie bijna niet meer ontgaan Merckx raakte trui aan Dancelli kwijt Italianen beheersten de strijd volkomen DWS won verdiend van Sittardia3-0 Engeland versloeg Zweden met 3-1 UEFA-ploeg speelde gelijk Inter-Anderlecht2-1 Manchester United zonder Dennis Law tegen Benfica EERSTE DIVISIE Geen gevallen van doping in eerste vier kiassiekers AMATEURS WONNEN Jaap Oudkerk won TWEEDE DIVISIE Geen zwakke plekken Olie Dreun Jaarbeursbeker RONDE VAN ITALIË Scorebord EERSTE DIVISIE Nieuwe coach voor Inter Ajax had met FC Twente de grootste moeite Moeizame zege van AD0 op Go Ahead DSD 0DD 0DD □□0 □EO □□0 □□0 □0D 0DD 0DD □□0 □0D 0DD Berii jn-Praag-Warschau Beerschot en FC Brugge in finale Belgische beker TWEEDE DIVISIE I VRIJDAG 24 MEI 1968 ROTTERDAM Er was nog slechts een kwartier te spelen toen de wanhoop van de vele duizenden supporters van Hamburger SV zich overduidelijk uitte. Spandoeken met opschriften, waarin Uwe Seeler als de grootste aller Duitse voet ballers werd voorgesteld, gingen in rook en vlammen op en de toeters en sirenes, die de Duitsers hadden meegebracht om hun favorieten aan te vuren deden er al lang het zwijgen toe. Geen Duitse vuurpijlen en geen Duits Bengaals vuur ver oorzaakte meer de ware sfeer van een Europa Cup-duel in het Feyenoord-stadion. Nu was het vuurwerk van Italiaanse makelij, dat nog voor wat sfeer moest zorgen en dat was niet zo bijster veel, want het aantal Italiaanse supporters was maar minimaal ten opzichte van al die Duitsers, die met auto's, bussen en treinen de reis naar de Maasstad hadden aanvaard. De spelers van Hamburger SV had den trouwens zelf ook al lang de moed opgegeven. Ze liepen steeds weer storm op het Italiaanse verdedigingsblok, dat geen meter grond afstond en waarin... de Duitser Fritz Schnellinger de grote figuur was. Deze Schnellinger beheerste met zo'n grote vanzelfsprekendheid en zelfbewustzijn, met een zo opmerkelijk air en overwicht het brede terrein voor het Italiaanse doel, dat zijn zwoegende landgenoten er wel wanhopig onder moesten worden. Drie landgenoten van Schnellinger speelden overigens de blonde reus volledig in de kaart, want steeds maar weer probeerden zij met passes door het centrum bressen te slaan in de verdedigingsgordel van AC Milan. Een trotse aanvoerder Rivera met de begeerde cup. AMSTERDAM De alleen nog voor de statistici van belang zijnde wed. strijd DWS-Sittardia heeft een verdien de zege voor de Amsterdammers op geleverd. Die overwinning stond overi gens binnen vtff minuten vrijwel al vast, nadat Smit, uit een voorzet van Simokovic) en Simokovic (met een verre trap) doelman Van Dongen tot tweemaal toe hadden doen misgrijpen. Daarna geloofden de Amsterdam mers het wel. Ze kregen desondanks nog de meeste kansen, maar vooral Frans Geurtsen schoot niet zuiver ge noeg. Het derde doelpunt van DWS kwam ver in de tweede helft onver wacht van verdediger Dijkstra, die van buiten het strafschopgebied raak schoot. Degradant Sittardia kon slechts zelden gevaarlijk worden. Er kwamen wel enkele kansen voor Guns en Willy Dullens, maar hun schoten werden door Jongbloed weerstaan. DWS: Jongbloed, Flinkevleugel, Cornwall, Dijkstra en Pijlman, Nieu- wenhuys en Burgers; Smit (Van den Berg), Geurtsen, Simokovic en Rense- brink. Sittardia: Van Dongen; Louis Dul lens, Kusters, H. Brull en J. Brull; Klingen en Willy Dullens; Van Laa- tum (Wolfs), Guns, Bulatovic en Cebi- nac. Scheidsrechter P. Elsinga; toeschou wers 3500. Sittardia degradeert Programma a.s. zondag Sittardia—GVAV MW—DWS FC TwenteVolendam PSVFeyenoord Xerxes/DHCDOS SpartaTelstar NECGo Ahead AjaxADO NAC—Fortuna '54 De aanvallers van Hamburger SV, van wie in feite alleen rechtsbuiten Brent Dörfel nu en dan enige moeilijkheden wist te veroorzaken in de Milanese ach terhoede, hadden bovendien veel te lang werk met het voorbereiden van hun aanvalsacties en toen al snel de hechtheid van de Italiaanse achterhoede duidelijk was geworden stokten die aan vallen steeds voortijdig. Wat een verschil met het spel van AC Milan, dat vloeiend en soepel liep, steeds weer verrassingen inhield en de Hamburgse verdediging keer op keer tot paniekvoetbal bracht. Meesterlijk was het spel van aanvoerder Rivera, die zijn medespelers op tijd van afgemeten passes bediende, maar even meester lijk waren de onnavolgbare acties en wendingen van linksbuiten Prati en de duivels snelle rechtsbuiten Hamrin. Daartussen stond een Sormani, die met enkele schoten wat ongelukkig was, maar anderzijds toch zoveel verwar ring stichtte in de defensie van Ham burger SV, dat hij zijn plaats meer dan waard was. Dit AC Milan, dat met een straatlengte voorsprong kampioen van Italië is geworden, kende eigenlijk geen zwakke plekken. Toen de Spaanse scheidsrechter José Maria Ortiz het beginsignaal van de strijd aankondigde leek het stadion een deinende vlaggenzee. Het blauw-wit van de Duitsers overheerste honderd voudig het gestreepte rood-zwart van de Italianen en de deining werd groter, toen al in de eerste minuten de verde diging van AC Milan moeilijke momen ten kreeg te verwerken na Duitse ac ties, die steeds werden ingeluid door de snelle Bernt Dörfel. Het leek echter in de derde minuut of er een enorm vat olie op deze dei nende vlaggenzee was uitgestort. Sor mani rukte rechts met de bal aan de voet op naar het Duitse doel. Juist op het moment, dat Kurbjuhn hem tot staan dacht te brengen volgde een hakje naar de op volle snelheid liggen de rechtback Anquilletti, die de bal pre cies op maat doorschoof naar Harmin. Keeper Ozcan was op dien felle schui ver volkomen kansloos. Hamburger SV antwoordde met twee felle tegenacties, die de moed in de rij en der supporters terugbrachten. Eerst flitste Bernt Dörfel langs drie tegen standers, maar op het beslissende mo ment werd hij zo zwaar gehinderd, dat zijn schot mislukte. En nog in dezelfde minuut kopte Seeler uit een scherpe voorzet van diezelfde Dörfel de bal in het zijnet. DWS—Sittardia 3—0 Ajax 33 26 4 3 56 94—18 Feyenoord 33 25 5 3 55 84—20 Go Ahead 33 17 7 9 41 62—38 ADO 33 15 11 7 41 52—32 Sparta 33 15 9 9 39 52—32 GVAV 33 10 16 7 36 37—32 Xerxes'DHC 33 12 9 12 33 43—46 FC Twente 33 12 8 13 32 54—47 DWS 33 12 8 13 32 47—55 NEC 33 9 12 12 30 38—48 Volendam 33 8 13 12 29 38—54 I Telstar 33 11 6 16 28 42—54 MW 33 7 12 14 26 34—49 PSV 33 8 9 16 25 42—54 DOS 33 6 13 14 25 39—62 NAC 33 9 7 17 25 25—56 Fortuna '54 33 6 12 15 24 37—70 Sittardia 33 5 7 21 17 35—78 Sormani kreeg aan de andere kant twee prachtige kansen, maar richtte langs de verkeerde kant van de paal, zodat de Duitse supporters nog hoop hadden op een goede afloop. Die hoop kreeg evenwel een enorme dreun, toen Hamrin in de zeventiende minuut ach tereenvolgens Kurbjuhn en Horst op het verkeerde been zette en doelman Ozcan daarna gracieus over de toch niet bij zonder hard ingeschoten bal heen dook. In feite was op dat moment de strijd al beslist. Het vertrouwen in eigen kunnen vloei- LONDEN In het W'embleystadion in Londen heft het Engelse voetbalelftal woensdavond in een vriendschappelijke ontmoeting met 31 van Zweden ge wonnen. 72.500 toeschouwers zagen hoe Martin Peters en Bobby Charton hun ploeg al in de eerste helft een 20 voorsprong bezorgden. Na de rust maakte Rogert Hunt het derde Engelse doelpunt en te kende Rolf Andersson voor de enige Zweeds tegentreffer. Acht minuten voor tijd kwam de Zweedse doelman Sven-Gunnar Larsson zo ongelukkig met Alan Mullery in bot sing, dat de Zweed met 'n schedelbreuk naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. De 27-jarige Larsson maakte het donderdag, na een rustige nacht goed. WALSUM Het Nederlandse UEFA- elftal heeft woensdagavond in de West- duitse plaats Walsum gelijkgespeeld (1-1) tegen de Westduitse veetbal- jeugd. Nadat de Duitser Lorenz in de 14e minuut zijn ploeg de leiding had gegeven, werd Nederland iets sterker. Het duurde echter tot de 73e minuut alvorens De Vries voor de gelijkma ker kon zorgen. Er waren 400 toeschou wers. BOEDAPEST Het Hongaarse Fe- rencvaros heeft in het Nepstadion van Boedapest de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Jaarbeursbeker tegen AC Bologna met 32 gewonnen. Bij de rust stonden de Italianen nog met 21 voor. MILAAN Internazionale heeft woensdag in Milaan met 2-1 van Ander- lecht gewonnen in een wedstrijd voor groep 1 van de internationale na- competitie. Bij de rust leidden de Itali anen met 10. Doelman Ozcan van Hamburg SV voor de eerste maal verslagen in de wedstrijd tegen AC Milaan. Ook Horst kon deze treffer van Hamrin achter Horst op de grond) niet voorkiomen. de uit de Duitse aanvalslinie weg naar mate de eerste helft verstreek en het was niet terug, toen voor de tweede helft werd afgetrapt. AC Milan liet zijn tegenstanders steeds rustig komen, maar niet verder dan zij het zelf wilden. Even leek de Duitse aanvalslinie toch nog de weg naar een doelpunt te vin den bij felle Schoten van eerst Charlie Dörfel en vervolgens kanthalf Dieck- man. Op die momenten echter toonde keeper Cudicini over bijzondere talen ten te beschikken. De Duitse supporters brulden bij rommelige aanvallen van hun favorieten nog wel om een straf schop wegens hands en wegens een ver meende overtreding tegen Uwe Seeler, maar arbiter Ortiz twijfelde geen mo ment en liet doorspelen. Al ver voor het eindsignaal van de Spaanse arbiter verlieten vele Hambur gers teleurgesteld het stadion. Zij kon den het niet aanzien, hoe de felbegeer de Europa Cup voor bekerhouders aan aanvoerder Rivera van AC Milan werd overhandigd. MILAAN Alfredo Foni, gelezen coach van het Zwitserse nationale elf tal, is benoemd tot coach van Interna zionale ter vervanging van Helenio Her- rera, die zijn ontslag heeft genomen. Foni, die 57 jaar oud is, heeft Internazi onale van 1952 tot 1954 getraind. Onder zijn leiding won de ploeg twee Italiaan se kampioenschappen. MANCHESTER In de eindstrijd van het bekertoernooi voor landskam pioenen zal Manchester United niet kunnen beschikken over zijn Schotse international Denis Law. De blonde Schot heeft al enige tijd ernstige hin der van een knieblessure, waardoor hij ook de halve eindstrijd in Madrid heeft moeten missen. Verschillende keren heeft Law weer geprobeerd te spelen, maar steeds bleek zijn knie niet gene zen te zijn. De arts van Manchester United heeft nu de knoop doorgehakt en gezegd dat Law pas weer na een knie-operatie zal kunnen spelen. Manchester United voert ook nog een strijd tegen de klok om de blessure van Nobby Stiles, die ook hinder aan een knie heeft, genezen te krijgen. Stiles is voor de Mancunians zo mo gelijk nog belangrijker dan Law, want hij zal in de eindstrijd tegen Benfica Eusebio moeten schaduwen. Denis Law wordt vandaag in het ziekenhuis opgenomen, waar hij zater dag aan zij rechterknie zal worden geopereerd. Hoe lang Denis Law in het ziekenhuis moet blijven is niet be kend, maar het is zeker dat hij niet kan gaan kijken naar Manchester Uni- ted-Benfica. De manager van Man chester United, Matt Busby, dacht wel dat Nobby Stiles en Bobby Charlton op tijd hersteld zullen zijn. DEVENTER Ajax had de grootste moeite om zich te plaatsen voor de eindstrijd van het toernooi om de KNVB-beker. Pas na twee uur voetbal en het nemen van strafschoppen moch ten de Amsterdammers zich winnaars noemen. Twee vrije trappen waren van grote invloed op het wedstrijdverloop. Bij de stand 0-1 in het voordeel van FC Twen te kreeg Piet Keizer een minuut voor het einde van de reglementaire speel tijd een vrije schop te nemen. Met een „onmogelijke" draaibal wist de Aja- cied via de paal te scoren, zodat er ver lengd moest worden. Tijdens de tweede extra speeltijd gebeurde zo ongeveer hetzelfde. In de laatste minuut nam Drost een vrije trap. De bal carambo leerde door een muur van verdedigers en kwam terecht bij Pahlplatz, die de vrijstaande De Vries een niet te mis sen kans bood: 2-2. Ajax trad aan zonder Suurbier, Mul ler en Cruyff. De eerste helft was het spelpeil ronduit slecht te noemen. De 20.000 toeschouwers (van wie 3.000 En- schedeërs) konden niet voor de nodige sfeer zorgen en doelpunten bleven uit. De Amsterdammers speelden wat non chalant en FC Twente nam een afwach tende houding aan. Direct na de rust kwam er wat meer vuur in het spel. Na het openingsdoelpunt halverwege de tweede helft trok Ajax strijdlustig ten aanval en het stuurde zelfs Pronk mee naar voren. Keizer redde zijn club, al thans voorlopig. Na de sensationele ont wikkeling in de tweede verlenging kre gen beide clubs vijf strafschoppen te nemen. Keizer, Groot, Pronk, Van Dui- venbode en Vasovic hadden niet de minste moeite doelman Misic te passe ren. Voor FC Twente schoot Drost raak, maar De Vries zocht het doel op de ver keerde plaats. AJAX: Bals; Suurendonk, Pronk, Va sovic, Van Duivenbode; De Haan Hulshof; Swart, Danielsson, Nuninga (Groot), Keizer. FC Twente: Misic; Ten Donkelaar, De Vries, Huve, Drost; Achterberg, Jeuring; Heskamp, Van Dijk, Van der Vall en Pahlplatz. Scheidsrechter Aalbrecht; toeschou- ADO heeft zich door een moeizame overwinning van 1-0 op Go Ahead ge plaatst voor de eindstrijd van het toer nooi om de KNVB-beker. Pas drie mi nuten voor het eindsignaal van deze wedstrijd, die ondanks een spannend, maar traag verloop qua kijkspel tegen viel en hoegenaamd geen hoogtepunten telde, viel de beslissing Mansveld mocht toen een door arbiter Schalks gul toegekende vrije trap nemen. Hij deed dat op de van hem bekende manier en de toestormende Lambert Maassen kop te de bal onhoudbaar voor Van Zoghei in het Deventer doel (1-0). Ongetwijfeld is de zege terecht geko men bij de ploeg, die er het meest aan spraak op mocht maken. ADO gaf op 't PSV-terrein een vlottere partij voetbal ten beste dan Go Ahead, dat van het begin af aan 'n defensieve houding aan nam en tegen de resoluut ingrijpende Mansveld en Van den Burch tevergeefs trachtte met overrompelende uitvallen zich doelrijpe kansen te scheppen. Het pleit zou veel eerder in het voor deel van de Hagenaars zijn beslecht, in dien Houwaart, Aarts en ook Schoenma ker voor de rust profijt hadden getrok ken van de mogelijkheden, die de actie ve spelverdeler Maassen voor hun schiep. Bovendien liet het plaatsen in 't ADO-tearh evenzeer te wensen over als aan Deventer zijde. De enige mo menten, waarop het Go Ahead-doel in groot gevaar kwam, waren bij een om haal van Schoenmaker in de 24e minuut en na een solo van Houwaart in de 42e. minuut. Beide malen bracht van Zoghei op fraaie wijze redding. Zijn collega aan de andere kant Thie voorkwam acht minuten voor het einde een zeker schijnende treffer van Wietze Veenstra. ADO: Thie, Van den Burch, Weimar, Mansveld en Vos; Jochems en De Zoe te; Houwaart, Schoenmaker, Maassen en Aarts. Go Ahead: Van Zoghei; Jan Veen stra, Schneider, Warnas en Somer; Wüsteveld en Knoeff; Ressel, Niehaus, Wietze Veenstra en Hoekema. Er waren 5000 toeschouwers. Beeld uit de bekerstrijd tussen ADO en Go Ahead, die op het PSV-terrein in Eindhoven is gespeeld. Schoenmaker van ADO probeerde met deze spectacu laire omhaal de Deventer doelman Van Zoghei te verrassen. Willem IIHolland Sport A.Z. '67—RBC HaarlemVolewijckers ElinkwijkVitesse Velox—VVV CambuurHeracles LimburgiaHermes DVS PECGooiland DrenteHolland Sport GraatschapZFC VeendamEDO HilversumZwolse Boys Roda JCNOAD I 2 3 Holland Sport is vrjjwel zeker van een plaats in de eredivisie. Gisteren hielden de Hagenaars aan het bezoek aan Wil lem II een 1-3-score over en dat bete kende, dat hun voorsprong op A.Z. '67, met nog drie wedstrijden, vier punten bedraagt. Voor de tweede promotie plaats kan er nog een fel duel verwacht worden tussen Den Bosch en A.Z. '67. FC Den Bosch liet gisteren bij SVV een kostbaar puntje liggen: 1-1. A.Z. '67 hield RBC voor eigen publiek op 10. Onderaan zullen VVV en RCH met Velox wel het kind van de rekening worden. FC VVV won gisteren wel met 0-3 van het reeds gedegradeerde Velox, maar dat dit nog veel zal helpen menen we te moeten betwijfelen. ALBA De Italiaan Michele Dan celli heeft donderdag in de derde etap pe van de Ronde van Italië, een rit over 168 km van Sint Vincent naar Al- ba, de rose leiderstrui van de Belgi sche wereldkampioen op de weg, Ed dy Merckx, overgenomen. Danccili eindigde in de derde etappe achter de pure sprinters Reybrouck en Basso op de derde plaats met ruim voldoende voorsprong op Merckx om de Belg van de eerste plaats in het algemeen klas sement te verdringen. De beslissende ontsnapping had na een 60-tal kilometers plaats, kort nadat Merkckx twee keer bij valpartijen be trokken was geweest. Dancelli was de grote animator. Hij sprong het eerst uit het peloton weg. Hij werd direct ge volgd door Basso en Reybrouck. Enige tijd later voegden de Italianen Baldan, Delia Torre en Campagnari zich bij de koplopers. In Turijn, na 106 kilome ter, had het zestal een voorsprong van 2 min en 35 sec op de hoofdmacht. In AMSTERDAM De eerste vier amateurklassiekers van dit seizoen, waarin op doping is gecontroleerd, hebben geen overtredingen opgeleverd. In de „Ster van Zwolle" (16 maart), de Rondes van Noord-Holland (6 april), Gelderland (27 april) en Over ijssel (4 mei) werden in totaal 26 deel nemers gecontroleerd. De KNWU zegt in een commentaar zeer verheugd te zijn over dit resul taat, vooral omdat het vorig jaar uit dezelfde wedstrijden uit 27 controles, maar liefst zes gevallen van doping te voorschijn kwamen. LUBLIN De Italiaan Virgilio Leva- ti heeft donderdag de veertiende etap pe van de wegwedstrijd Berlijn - Praag - Warschau, een rit over 198 kilometer van Rzeszow naar Lublin, gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 47 mi nuten en 35 seconden. Een groepje van zeven renners ging zes seconden na de winnaar over de eindstreep. De Tsjech Vavra, die achtste werd, nam de lei ding in het algemeen klassement over van de Rus Tsjerkassov. Uitslag: 1. Levati (It) de 198 km in 4.46.35 (met 1 minuut bonificatie); 2. Hanusik (Pol) 4.47.11 (met 30 sec. bonificatie); 3. Marks (O-Dld) 4.47.26 (met 15 sec. bo nificatie) 4. Saitsjoesjin (Rusl) 4.47.41; 5. Neitsjev (Buig) z.t.; 6. Moonen (Belg) z.t.; 7. Vavra (Tsj.-Sl.) z.t. 8. Duche- min (Fr) z.t.; 9. Schoeters (Belg) 4.54.54; 10. Schurter (Zwi) z.t.; 17. Nie- meijer (Ned) z.t.; 21. Bouma (Ned) z.t. De Rus Tsjekassov, die de leiding had in het algemeen klassement, heeft de strijd in de veertiende etappe gestaakt omdat hij een verkoudheid had opgelo pen. Het algemeen klassement na de veer tiende etappe is: 1. Vavra (Tsj.Sl) 53 uur, 35 min. en 18 sec.; 2. Saitsjoesjin (Sov. Unie) 53.37.31; 3 Hojlund (Den.) 53.38.59 4. Mickein (O.-Dld) 53.38.59; 5. Schoeters (Belg) 53.39.20; 6. Peschel (O.-Dld) 53.39.20. de laatste kilometers bouwden de lei ders hun voorsprong nog uit. Rey brouck versloeg Basso in de sprint met een wiel. De tweede etappe, van Navarro naar St. Vincent over 1'89 km, leverde een zege op voor de Italiaan Gianni Motta, die samen met Merckz een ge ringe voorsprong had op de rest van het veld. De uitslag van de tweede etappe luidde: 1. Gianni Motta (It) 5.02.12; 2. Eddy Merckx (Belg) z. t; 3. Rolf Maurer (Zwit) 5.02.13; 4. Willy Vanneste (Belg) 5.02.14; 5. Michelle Dancelli (It) z. t.; 6. Raymond Deslile (Fr) z. t.; 7. Felice Gimondi (It.) 5.02.15; 8. Cees Haast (Ned) z. t.; 9. Italo Zilioli (It.) z.t., 10. Jean Claude Theillere (Fr) 5.02.16. De uitslag van de derde etappe: 1. Reybroeck (Belg) 3.51.50; 2. Bas- es(It) z. t; 10. Jean Claude Theillere so (It) z. t.; 3. Dancelli (It) z. t.; 4. Delia Torre (It) op 2 sec.; 5. Campag nari (It) op 23 sec.; 6. Baldan (It) op 29 sec.; 7. Van Vlierberghe (Belg) op 1.55; 8. Milioli (It) z. t; 9> Ballini (It) z.t.; 10. Cucchetti (It) op 1.58; 11. Pif- feri (It) op 2.11; 12. Motta (It) z.t.; 13. 13. Merckx (Belg) z.t; 14. Bitossi (It) z.t.; 15. Van den Berghe z.t. Het algemeen klassement na de der de etappe is: 1. Dancelli (It) 11.53.06; 2. Merckx (Belg) op 4.03,3; 3. .Motta (It.) op 4.07; 4. Maurer (Zwi) op 4.10; 5/6. Vanneste (Belg) en Delisle (Fr), beiden op 4.11; 7/9 Gimondi (It.) Haast (Ned) en Zilioli (It), allen op 4.12; 10. Zoet (Ned) 12.11.44; 11/14. Jimenez (Sp), Theillere (Fr), Passuel- lo (It) en Letort (Fr) allen op 4.13: BORGHORST Het Nederlands amateurelftal heeft op Hemelsvaarts- dag in Borghorst met 2-0 gewonnen van Westfalen. De Nederlanders waren sneller en technisch beter en verdien den de zege volkomen. Desar (UVS), die in de wedstrijd tegen Saarland (4-3) te Gorkum tweemaal scoorde, was ook nu goed voor een treffer. In de twintigste minuut gaf hij Nederland de leiding. Mulder (DCG) zorgde zes minuten na rust voor het tweede doelpunt. De wed strijd was een onderdeel van de viering van het 1000-jarig bestaan van Borg horst. SOLINGEN In het omlijstingspro gramma van de amateur-landenwieler- wedstrijd Duitsland-België voor baan renners op Hemelvaartsdag in Solingen die door de Belgen met 10-5 punten werd gewonnen heeft de Nederland se stayer Jaap Oudkerk twee wedstrij den over resp. 25 en 30 km op zijn naam gebracht. In de algemene rang schikking over de beide afstanden be zette hij met twee punten voor de Duit ser Ehrenfried Rudolph en de Belg Leo Proost met ieder vijf punten de eerste plaats. BRUSSEL Beerschot en FC Brug ge hebben zich donderdag geplaatst voor de finale van het toernooi om de Belgische voetbalbeker. FC Brugge be haalde een overwinning van 1-0 op Waterschei Thor, terwijl Beerschot Daring Brussel uitschakelde. De ont moeting tussen Beerschot en Daring Brussel stond na de verlenging nog gelijk (2-2), zodat strafschoppen de be slissing moesten brengen. Willem IIHolland Sport 13 AZ '67—RBC io Haarlem—De Volewijckers 3l ElinkwijkVitesse 33 Velov—FC VW 0—3 HVCEindhoven 31 SC Cambuur—Heracles 00 SVVFC Den Bosch l1 Holland Sport 33 21 6 6 48 64—27 Den Bosch 33 17 11 5 45 57—31 A.Z.'67 Willem II Vitesse Elinkwijk HVC Haarlem Cambuur Blauw Wit Heracles DFC Eindhoven Volewijckers SW RBC 33 15 14 4 44 50—20 32 17 6 9 40 57—34 32 14 11 7 39 50—41 33 12 13 8 37 53—46 32 12 12 8 36 45—38 33 11 14 8 36 43—37 33 13 9 11 35 41—36 32 9 16 7 34 32—31 32 11 10 11 32 44—40 32 11 10 11 32 51—47 32 9 10 13 28 42—60 32 8 10 14 26 36—37 32 6 13 13 25 38—52 33 9 7 17 25 28—53 32 8 5 19 21 41—69 32 6 7 19 19 30—59 33 2 10 21 14 20—68 VW RCH Velox Velox degradeert Programma a.s. zondag Holland SportDe Volewijckers RBC—Vitesse Willem II—FC VW Elinkwijk—RCH HaarlemEindhoven VeloxHeracles DFCFC Den Bosch HVC—SW Blauw WitSC Cambuur Wageningen, Helmond Sport en Veen- dam, de kandidaten voor een plaats in de eerste divisie, hebben het er giste ren behoorlijk by laten zitten. Wage ningen kwam by Excelsior niet verder dan een 22 score en Helmond Sport kreeg by SC Drente een 4—1 nederlaag te slikken. Veendam moest op eigen terrein tegen EDO met een 00 score genoegen nemen. Fortuna VI. heeft hier overigens niet van geprofiteerd. Baro nie toonde zich in Vlaardingen duidelijk de sterkste: 13. Roda JC voegde zich wel by de kanshebbers via een 20 ze ge op NOAD, terwyi EDO dank zy de 00 score tegen Veendam ook nog niet kansloos is. LimburgiaHermes DVS 11 PECSC Gooiland 13 AGOWHeerenveen 02 Fortuna VI.Baronie 13 ExcelsiorWageningen 22 SC DrenteHelmond Sp41 De GraafschapZFC 10 VeendamEDO 00 HilversumZwolse Boys 01 Veendam 34 20 8 6 48 68—37 34 16 12 6 44 49—23 34 17 9 8 43 52—36 34 17 7 10 41 55—42 34 16 8 10 40 52—49 34 12 15 7 39 41—34 34 15 8 11 38 53—41 35 12 14 9 38 4543 36 15 8 13 38 78—60 35 13 10 12 36 53—53 34 10 14 10 34 44—42 34 11 12 11 34 36—36 36 10 1* 13 33 58—51 35 9 14 12 32 56—47 35 11 9 15 31 40—58 35 11 8 16 30 52—66 34 9 11 14 29 38—41 35 10 7 18 27 49—67 35 6 9 20 21 25—68 35 4 8 23 16 29—79 Fortuna VI. Roda JC EDO Graafschap Gooiland Baronie NOAD Hermes DVS ZFC Heerenveen Limburgia AGOW PEC Excelsior SC Drente Zwolse Boys Hilversum PROGRAMMA A.S. ZONDAG: Hermes DVSHeerenveen SC GooilandBaronie LimburgiaWageningen PECHelmond Sport AGOW—ZFC Fortuna VI.EDO ExcelsiorZwolse Boys SC Drente—NOAD De GraafschapRoda JC VeendamHilversum Willem nHolland Sport 18. Bol- leboom 01, Roggeveen 02, rust, Mettes 12, Roggeveen 13. T. 12.000 AZ '67—RBC 1—0. 0—0 rust, Chr. Dekker 1—0. T. 6.500 HaarlemDe Volewyckers 81. Smit 10, rust, De Wolff 20, Couperus 30, Stout 31. T. 3.500 ElinkwykVitesse 38. Fleming 01, Teunissen 11, rust, v. d. Kerkhof 1—2, Westra 2—2, v.d. Merkt 3—2, Hoffs 3—3. T. 5.500 Velox—FC VW O—S. Van Eist 0—1, rust. Horssels 02 (pen.), W. Pot 0—3 e.d. T. 300 HVCEindhoven 81. Van Wisse 10, Temming 20, rust. Van Wisse 3—0, De Jong 3—1. T. 2.200 SC CambuurHeracles 00. T. 3.000 SVV—FC Den Bosch 1—1. 0—0 rust, Koningstein 01, Hazebroek 11. T. 3.000 LimburgiaHermes DVS 11. Van Coolen 10, Van Kooten 11, rust en eindstand. T. 2.000 PECSC Gooiland 1S. Vuckov 10, Lepz, rust, Richelman 12, Adam 13. T. 1.000 Fortuna VI.Baronie 1S. Heyboer 01, rust, J. Bouman 11, Hey boer 12, Brouwer 13. T. 5.000 ExcelsiorWageningen 22. Van Ernst 01, rust, Kosten 11, Beek 21, Van Ernst 22. T. 3.000 SC DrenteHelm. Sport 41. Dol- dersum 10, Kracht 20, rust, Kracht 30, Mielsen 31, Bos man 41. T. 1.000 De GraafschapZFC 10. 00 rust, Beekman 10. T. 1.500 VeendamEDO 00. T. 3.000 HilversumZwolse Boys 01. 00 rust, Vis8cher 01. T. 200 Roda JC—NOAD 2—0. Blotenberg 10, rust Blotenberg 20. T. 5.000 AGOWHeerenveen 02. Woest 0—1, rust. Woest 0—2. T. 1.500

De Vallei | 1968 | | pagina 15