Harrie Jansen in leiderstrui na eerste dag van Olympia's Tour Nederland in kwartfinales Okker versloeg Mandarino in vier verrukkelijke sets De Nederlandse moto-crossers wezen buitenlanders terug WF Atletiekrecords ijl van het Zuiden Doe mee aan de Gulden Smaak Test, een proef uitsluitend voor kenners. KWARTFINALES DC Competitie-uitslagen in volleybaltop Opnieuw gelijk spel van Wageningen Robert winnaar Van Dijk aan leiding L Dames-volleybalteam zegevierde tweemaal Pentathlon-toernooi in Eindhoven Opvallende rentree van Schockemöhle Snelste renner, Den Hertog, kreeg straftijd Een assortiment van 25 sigaren Senator Gulden Eeuw in een rijke tafeldoos voor f 8.50 Fédération Cup Tennisvierkamp in Amsterdam JONGE Protest Vierdaagse van Berlijn Wouters v. d. Oudenwijer eerste in Bennekom Doorslaggevend Makkinga Motocross Biljarten Pagina 17 VRIJDAG 24 MEI 1968 ADVERTENTIE AMSTERDAM Niet de gedoodverf de favoriet Fedor den Hertog, maar de 22-jarige Westzaner Harrie Jansen heeft op de eerste dag v-an Olympia's Tour de oranje leiderstrui veroverd. Erg geluk kig was Jansen echter niet met zijn tri omf in de individuele tijdrit over bijna vijf km rond de Bosbaan. Want Den Hertog had sneller gefietst, maar kreeg een tijdstraf van 30 sec., omdat hij te laat aan de start was gekomen, zodat hij in het klassement pas op de 52ste plaats prijkt. De affaire Den Hertog speelde zich vijf minuten na het startsein van deze zeventiende Olympia's Tour af. Als vyf de zou Den Hertog, die na zijn zege in de tijdrit in de Tour de l'Avenir van het vorige jaar en zijn overwinning in het Circuit des Mines sterk al swinnaar werd getipt, vertrekken. Maar op het aangegeven tijdstip ontbrak de Gelder lander op het appel. Ruim twee minu ten later officieus zou het 2 minuten en 37 sec. zijn geweest kwam Den Hertog opdagen en kreeg vergunning om te vertrekken. Zijn tijd was ingegaan op het voor hem vastgestelde uur en toen Den Her tog de rondrit had voltooid, kreeg hij 9 min. en 11 sec. toegewezen. Op dat moment was het echter al duidelijk ge worden dat de winnaar zeker beneden de zeven minuten zou komen en omdat de wedstrijdcommissarissen aanvanke lijk overigens terecht volgens het starre reglement bleven volhouden, leek het alsof Den Hertog door deze fout Olympia's Tour al had verloren. Ploegleider Herman Krott protesteer de, niet tegen het feit dat Den Hertog gestraft werd, want het was duidelijk dat de renner schuld had, maar wel te gen de hoogte van de straf. Hij dreigde zelfs zijn sterke Amstel-ploeg terug te trekken, wanneer Den Hertog niet wat milder behandeld zou worden en kreeg tenslotte zijn zin. Den Hertog mocht overrijden, noteerde met 6 min. en 38 sec. een tijd, die vier sec beter was dan die van Harrie Jansen, maar" kreeg een halve minuut straf, waarmee een ieder zich kon verenigen. Nu immers heeft hij nog volop de kans om naar de eindzege in Olympia's Tour te reiken. Voor Joop Middelink intussen vorm de het goede rijden van Harrie Jansen in de tijdrit een aangename verrassing. De Westzaner immers is een van de kandidaten voor de ploeg voor de Ron de van de Toekomst, die, zeker nu Den Hertog beslist niet meegaat, een derge lijke injectie best kan gebruiken. Op vallend was overigens dat na Den Her tog en Jansen nog vier kandidaten voor de Tour de l'Avenir blijk gaven van een blakende vorm in het tijdrijden: Zoetemelk, De Groot. Hoogzaad en Krekels, die bij de eerste acht eindig den. De eerste dag van Olympia's Tour werd, behoudens het incidentje met Den Hertog, die nu toch een achterstand van ruim 40 sec. op de leider Jansen heeft, een groot succes voor de organi satie. Noodgedwongen had de Olympia de Hemelvaartsdag bij de ronde getrok ken en met twee tijdritten Smiths- Acifit won later de ploegentijdrit over 10 km en een prof koers (sprintzege voor Cees Zoontjens) een programma in elkaar moeten draaien. Maar juist op deze zonnige vrije dag trokken tien duizenden naar het Amsterdamse bos, die allemaal wel even een kijkje kwa men nemen bij het evenement, zodat van een waar wielerfeest gesproken kon worden. De uitslag luidde: 1. Jansen (West- zaan) de ca 5 km in 6.42.65 (met bon: 6.27.65); 2. Zoetemelk (Rijpwetering) 6.43.21 (met bon: 6.33.21); 3. De Groot (Utrecht) 6.45.64 (met bon: 6.40.64); 4. Hoogzaad (Venhuizen) 6.48.89; 5. Poortvliet (Dirksland) 6.49.53; 6. Tabak (Amsterdam) 6.49.59; 7. Dickhof (Oos- terwolde) 6.49.97; 8. Krekels (Born) 6.50.31; 9. Leferink (Haaksbergen) 6.51.74; 10. Pennings (Nieuw-Vennep) 6.52.07; 11. Luchies (Hoogeveen) 6.52.35; 12. Benjamins (Hollandscheveld) 6.54.16; 13. Voogt (Scherpenzeel) 6.54.24; 14. Hoekstra (Dokkum) 6.54.57; 15. Nieuwkamp (Borne) 6.54.74; 16. Baars (Haarlem) 6.56.12; 17. Deelen (Nw. Lekkerland) 6.56.72; 18. Pustjens (Roosteren) 6.56.95; 19 Bravenboer (Rotterdam) 6.57.84; 20. Legierse (Den Bommel) 6.58.05; 52. Den Hertog (Am sterdam) 7.08.28. De uitslag van de ploegentijdrit luid de: 1. Smiths-Acifit 12 min. 48.2 sec. (met 15 sec. bonificatie); 2. Vredestein 12.54.2 (met 10 sec. bonificatie); 3. Ca- ballero 13.03.9 (met 5 sec. bonificatie); 4. Denemarken 13.09.9; 5. Amstel WEST-BERLIJN De eerste dag van de vierdaagse in Berlijn is een dubbel Deens succes geworden. De eerste rit werd gewonnen door Mogens Frey, vo rig jaar tweede in het wereldkampioen schap achtervolging na Bongers. Mo gens Frey versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Jens Andersen. De twee Denen hadden een voor sprong van ruim anderhalve minuut op •en tweede groep van acht renners bij wie de Nederlanders Oosterhof, die der de werd en Vlot. die als tiende over de streep kwam. Burkhardt Ebert (W./Dld), die de wedstrijd in de vori ge twee jaar had gewonnen, verspeelde bijna vijf en een halve minuut op Mo gens Frey. De uitslag van de eerste etappe: 1. Mogens Frey (Den.) 134 km in 3 uur, 11 minuten en 57 seconden, met tijds- vergoeding 3.10.57; 2. Andersen (Den.) 3.11.57; met tijdsvergoeding 3.11.27; 3. Oosterhof (Ned.) 3.13.34; 4. Simon (W./Dld); 5. Klnner (W.Dld); 10. Vlot (Ned.), allen dezelfde tijd als Ooster hof. LUXEMBURG De tweede etappe van de „Pijl van het Zuiden", een wed strijd voor wieleramateurs, is gewon nen door de Belg Ronsemans. Hij leg de de 148 km van Differdingen naar Diidelingen af in 3 uur, 37 min. en 26 sec. Tweede werd de Luxemburger Gil- son en derde Gomber uit Duitsland Bei den noteerden dezelfde tijd als de win naar. De derde etappe bracht winst voor de Luxemburgse amateur Kirchen. Op de tweede plaats eindigde de Westduit ser Gombert, die een achterstand van 28 seconden op de winnaar had. In het algemeen klassement behield de Luxemburger Gilson de eerste plaats Gombert is tweede in dezelfde tijd. In eén grote fijnproeversdoos wachten 5 verschillende melanges en modellen op uw deskundige opinie. Gun uzelf de vele uren proefgenot die het zorgvuldig samengestelde Senator Gulden Eeuw assortiment u biedt. De rijk opgemaakte doos die uw tafel nog jarenlang zal sieren is uw beloning. In de doos vindt u bovendien een drietal interessante vragen. Uw deskundige antwoorden maken u „Membre de la Société des Con- naisseurs du Tabac". Een begerenswaardige bronzen legpenning bevestigt uw lidmaatschapvandit exclusieve gilde van keurmeesters. Uw sigarenhandelaar vertelt u er graag meer van. 13.12.5; 13. Tsjecho-Slowakije 13.28.8; 14. Polen 13.31.3. Uitslag prof criterium: 1. Cees Zoon tjes (Tilburg), 80 kilometer in 1.53.45; 2. Harm Ottenbros (Hoogerheide);-3. Jo van Seggelen (Budel-Schoot); 4. Rini Wagtmans (St. Willebrord); 5. Jan Ha- rings (Sibbe); 6. Rinus Paul (Den Haag); 7. Harry Steevens (Elsloo); 8. Henk Peters (Sas van Gent); 9. Henk Cornelisse (Geertruidenberg)10. Wim van Smirren (Amsterdam) allen z.t. PARIJS Het tennistoernooi voor damesploegen om de Fédération Cup is donderdag voortgezet met de wed strijden uit de tweede ronde. Uit deze ronde kwam Bulgarije, dat woensdag Chili met 2-1 had verslagen, automa tisch in de kwart-finales doordat West- Duitsland zich, in verband met de ver- voersmoeilijkheden in Frankrijk voor het toernooi had moeten terugtrekken. De wedstrijd uit de eerste ronde tus sen Polen en Griekenland, waarvan woensdag slechts een enkelspel kon worden gehouden omdat de Griekse Denise Astari niet tijdig in Parijs was, is donderdagmorgen voortgezet met het tweede enkelspel. Danuda Wieczoreki (Pol.) won van Denise Astari (Grkl.) met 3-6, 6-0, 6-2, waardoor Polen de wedstrijd met 2-0 won. Nederland plaat ste zich yi de tweede ronde door een 3-0 zege op Finland. Nederland heeft zich geplaatst voor de kwartfinales door Polen te verslaan met 2-1. De uitslagen waren: Marijke Jansen - Barbara Olszowska 6-1, 6-1 Astrid Suurbeek - Danuta Wieczorek 4-6, 6-4, 4-6 Astrid Suur beek en Lidy Jansen-Venneboer Bar bara Olszowska en Danuta Wieczorek 8-6, 7-5. In de kwartfinales zullen tegen el kaar uitkomen: Australië-Zuid-Afrika, Groot-Britta- nië-Sovjet-Unie Nederland - Bulgarije Frankrijk - Verenigde Staten. LONDEN Op de eerste dag van de wedstrijd uit de kwartfinales voor het toernooi om de Davis Cup, tussen Groot Brittanië en Finland, heeft Groot Brittannië een voorsprong genomen. De uitslagen: Mike Sangster (GB) - Pekka Saila (Fnl.) 6-4, 8-6, 6-4; Mark Cox (GB) - Pekka Petersen (Finl.) 6-2, 6-4, 6-0. Italië nam een voorsprong van 2-0 op Monaco. Uitslagen: Nicola Pietrangeli (Ital.) - André Vatrican (Monaco) 6-1, 6-2, 6-1; Marin Mulligan (It.) - Francis Turkhi (Monaco) 6-0, 6-0, 6-1. BüSUM De Nederlandse grootmees ter Jan Hein Donner heeft in de veer tiende en voorlaatste ronde van het in ternationale schaaktoernooi in Büsum met zwart verloren van de Zuidslaviër Musil. Donner bezet nu met acht pun ten de zevende plaats. De eerste plaats wordt gedeeld door de Westduitser Hüb- ner en de Bulgaar Tringof. die bei den 10 punten hebben. Heren Promotie eredivisie: AMVJ/RLVC DPC 3—2; SFCValbovol 3—1. Dames Promotie eredivisie: SFCOctopus 3—L HARRIE JANSEN wat ongelukkig winn BENNEKOM Harry Wouters van den Oudenweijer uit Loosdrecht heeft donderdag voor ruim 5000 toeschou wers het hoofdnummer van het 64ste concours hippique in Bennekom ge- vonnen. In het MA-springconcours leg- 1e hij beslag op de eerste, derde en 'ierde plaats, resp. met Rameau, Fabio- a en Abadan. Voor de barrage hadden ch zeven combinaties geplaatst. De 7-jarige Rita Meulendijks uit Stiphout p Prince Polisson eindigde op het 653 neter lange parkoers, waarin 12 hinder nissen met een maximum hoogte van 1.30 meter waren opgenomen, als twee de. In de barrage werd op tijd gereden. AMSTERDAM Tom Okker, die het applaus van tribunes rond tennisbanen in de hele wereld al zo vaak heeft horen opklinken, verdiende donderdag in Amsterdam de bewondering van de toeschouwers. De Nederlandse kampioen versloeg op de eerste dag van de tennisvierkamp in Amsterdam zyn Braziliaanse tegenstander Edison Mandarino, die hem tijdens het vorige toernooi op Wimbledon had uitgeschakeld, in vier sets. In vier ver rukkelijke sets, waarin Mandarino een volwaardige tegenstander bleek voor Okker na diens grote successen in Zuid-Afrika, Spanje en Italië. Na de vrij vlakke partij tussen Riessen en de linkshandige Koch goed maar wei nig. geïnspireerd tennis werd de kracht meting tussep Okker en Mandarino een gedurfd, verrassend, gevarieerd en zeer sterk tennis. Okker heeft bij vlagen moeilijkhede<n gehad met dé effectvolle slagen van de Brazilaan mjet magnifieke dropshots en de soms priemende opslagen van zijn tegenstander, maar de lichtvoetige Ne derlander bezat niet alleen meer loop snelheid, maar bracht ook meer vaart in zijn slagen dan de Braziliaan en dat bleek doorslaggevend. In de eerste twee sets kon Mandarino Okker, die in die periode wat foutjes maakte, redelijk bijhouden. In de derde en vierde set ech ter gaf het simpele kwaliteitsverschil de doorslag ten voordele van Okker, 6—3, 2—6, 6—4, 6—3. Het duel tussen Riessen en Koch had weinig weg van een echte wedstrijd. Het leek een partij tussen leraar (Koch) en zijn talentvolle leerling (Riessen), die van de leraar alle kansen krijgt om zijn zwakke punt, de backhand, wat op te vijzelen. De linkshandige Koch be- De Nederlandse motocrossers hebben zich superieur getoond aan de buiten landse collega's met wie zij op Hemelvaartsdag in de motocrosses van Rhenen en Makkinga, in het strijdperk traden. Op Rhenens heuvelachtige circuit zijn de 25.000 toeschouwers getuige geweest van een fraaie overwinning in de 500-cc internationaal van Jan Keizer uit 's-Heerenberg op Husqvarna. De 12.000 toeschouwers in Makkinga zagen een ongenaakbare Stef van der Sluis zege vieren in de daar verreden 250 cc internationaal. Op beide circuits heeft het publiek kunnen genieten van uitermate span nende races. Niet alleen in de hoofd nummers, maar ook in de bijnummers. Vooral in deze nummers komt meer en meer naar voren, dat de top van onze motocrossers een steeds bredere basis krijgt en ook, dat de animo voor de motorsport nog steeds groeiende is. Op het Prikkedam-circuit werd Stef van der Sluis de grote held. Hij voerde zijn Bultaco in de eerste en de derde manche zegevierend over de eind streep. Ook de tweede manche had hij in een overwinning om kunnen zetten, maar hij liet zich op de eindstreep verrassen door de fel spurtende Harry Driessen. Zijn felste tegenstander in de drie manches was echter de Belg Du- pont, met wie hij in alle drie races een nek-aan-nek-gevecht leverde. Helaas draaide de Belg twee ronden voor het einde van de derde manche stuk, waardoor hem een zeker erkende tweede plaats ontging. Frans Sigmans kampte met een onwillige motor en ADVERTENTIE klare taal FOCWg GENEVER in de hanige kneepfles mMperSter WYNAND FOCKINK stookte Ries^n, in een voornamelijk van de achterlijn gevoerd duel, bij her haling op zijn backhand, die geleidelijk aan scherpte won'en tot slot een geducht wapen werd. In het .begin van de strijd rukte Koch nog wel eens op naar het net om met nuchtere volleys te scoren, maar later liet hij het initiatief vrijwel volledig aan de Amerikaan. Koch schiep zich in de ruim twee uur durende par tij slechts een smashkans en dat was wat weinig om te winnen. Koch miste die kans bovendien. In het dubbelspel moestem Okker en Riessen een sterk paar voor Wimble don- de eerste set aan de Braziliaanse Davis-Cuppers Koch en Mandarino la ten. Tot in de derde en beslissende set was het een duel tussen gelijkwaardige kop pels en pas nadat Okker en Riessen in die derde set op 32 waren gekomen, gaven Koch en Mandarino zich gewon nen. De uitslagen waren: Marty Riessen - Thomas Koch 26 6—2, 6—4, 3—6. 6—3 Tom Okker-Edison Mandarino 63, 2—6, 64. 63; dub belspel: Okker/Riessen - Koch/Manda- rino 4 6, 6 4, 6—2. ROTTERDAM Hoewel Wagenin gen opnieuw genoegen heeft moeten nemen met een puntenverdeling, heeft de koploper in de tweede divisie toch zijn voorsprong op de concurrenten weer vergroot. De Bergbewoners speelden gisteren in Rotterdam gelijk tegen Excelsior, terwijl rivaal Helmond Sport werd ge confronteerd met verlies. Wageningen stevent nu rechtstreeks op de titel af. Excelsior toonde zich gisteren in ei gen huis een volkomen gelijkwaardige tegenstander. Het werd een wedstrijd in een zeer hoog tempo, waarin Wage ningen voor rust echter superieur was. De Rotterdamse goalie kreeg veel werk te verrichten bij schoten van Van Ernst en Roelofs en reeds na zes minuten werd hij verrast door een afstandsschot van Van Ernst (0-1). De uitvallen van Excelsior waren gevaarlijk. maar steeds weer grepen Van Viegen en Van de Weerd goed in en zij zetten goede aanvallen op. De verdediging van Wageningen sloot goed en gaf de thuisclub voor rust geen kans meer. In de'tweede helft ontketende Excel sior een fel offensief en binnen vijf mi nuten leverde dat twee doelpunten op. Toen Van Ernst een schot van richting veranderde was de stand in evenwicht en een minuut later nam de thuisclub de voorsprong toen uit een verwarde situatie de bal werd ingeschoten (2-1). Wageningen kwam nu hevig in de verdukking en Houtriet en Dielissen konden ternauwernood een doelpunt voorkomen. Van Viegen en Janssen werden in de Wageningse aanval node gemist. Van Ernst zag in de slotfase kans nogmaals te scoren (2-2). Enkele gevaarlijke situaties voor het Wageningse doel resulteerden nog bij na in een overwinning van de fel vech tende thuisclub. kwam in het stuk niet voor. Bertus van de Brink (Harskamp) was in de strijd bij de 50 cc senioren ook al niet gelukkig. Na twee ronden ging zijn motor stuk en dat wreekte zich in het verdere verloop van de strijd. De uitslagen waren: 250 cc Interna tionaal: 1. S. van der Sluis, Arnhem, op Bultaco 74 p.; 2. Wiebe Plötz, Kla- zienaveen op Husq. 69 p.; 3. H. Du- mont België 63 p.; 4. Jan Eggink, Harfsen, 57 p.; 5. J. Mortennen Dene marken 57 p.; 6. J. Roelofs, Gorssel, 49 p. en 7. J. Ruineman, Steenwijk 44 p.; 50 cc senioren: 1. A. Gebben, Rou- veen, 50 p.; 2. J van Beek, Zelhem 48 p.; 3. P. Plevier, Oterleek 43 p.; 4. J. Tijhuis, Nijverdal 42 p.; 5. Braakhek- ke 41 p; 6. R. van Tintelen Dode- waard 38 p; 7. Jansen Hellendoorn; 8. H, Lenderink, Zelhem. 350 cc senioren: 1. Jan Hoefman, Doetinchem; 2. A. van der Boomen, Zeelst; 3. H. J. Wassink, Doetinchem; 4. H. Polsvoort, Lochem; 5. Jan Schenk Westzaan. BIELSTEIN De Belg Joel Robert heeft op Hemelvaartsdag in Bielstein in Duitsland de zesde wedstrijd gewon nen, die meetelt voor het wereldkam pioenschap motocross in de 250 cc- klasse. Robert won de eerste serie en eindigde in de tweede serie op de tweede plaats, achter de Zweed Torsten Hallman, die in de eerste manche derde was, zodat Robert eerste werd in het eindklassement. Door deze overwin ning en zijn vorige successen Frank rijk en Nederland heeft Robert in het klassement voor het wereldkampioen schap een grote voorsprong op de an dere rijders. De uitslag van Bielstein luidde: 1. Joel Robert (België) 3 punten, 2. Tor sten Hallman (Zwe.) 4; 3. Adolf Weil (Did.) 5; 4. Ole Petterson (Zwe.) 10; 5. Karei Konecny (Tsj. SI.) 10; 6. Vik tor Arbekov (Sow-Unie) 10. Het klas sement van het wereldkampioenschap na zes wedstrijden is: 1. Robert (Belg) 36 punten; 2. Geboers (Belg.) 22; 3. Andersson (Zwe.) 18; 4. Hallman (Zwe.) 16; 5. Petterson (Zwe.) 16 en 6. Arbekow (Sow-Unie) 8. AMSTERDAM Tüdens competitie wedstrijden in Amsterdam zjjn Neder landse atletiekrecords verbeterd. Mie- ke Sterk van Atmodes liep de 200 meter dames in 23,6 seconden en bleef daar mee 0,2 seconden onder het oude record dat op naam stond van Wilma v.d. Berg. Naast Mieke Sterk bleef ook Truus Hen- nipman-Cruiming (Bataven) onder het oude record. Zij noteerde een tijd van 23.7 seconden. De ploeg van Sagitta verbeterde het Nederlandse record 4 x 100 m voor ver enigingen. Willy Wokke, Ciska Janssen- Jansen, Corrie Bakker en Martha Klaas- sen-Bos kwamen tot een tijd van 46.3 seconden. Het oude record stond met 47.6 seconden reeds op naam van Sagit ta. UTRECHT Het toernooi om het Ne derlands damkampioenschap is donder dag in Utrecht voortgezet met de par tijen uit de derde ronde. De uitslagen: Schotanus-Okrogelnik 0-2; Blom-Bergsma 0-2; Roozenburg- Bom 2-0; Van der Sluis-De Boer 0-2; Varkevisser-Bronstring 1-1; Van Dijk- Ivens 2-0. De stand na drie ronden is: 1. Van Dijk 5 pnt.; 2. Roozenburg en Bron- string 4 pnt; 4. Bergsma. Okrogelnik, Bom, Blom, De Boer en Varkevisser 3 pnt; 10. Schotanus en Van der Sluis 2 pnt; 12. Ivens 1 pnt ADVERTENTIE C De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. 'FLORENCE Het Nederlandse da mesteam heeft woensdag in de Ita liaanse stad Florence in de eerste wedstrijd van het toernooi om het Westeuropese kampioenschap volley bal met 31 van West-Duitsland ge wonnen. De setstanden waren 1614, 1511, 12—15 en 155. Het was een ontmoeting waarin de Westduitse da mes onverwacht goed tegenstand bo den. De Nederlandse ploeg onder lei ding van de geroutineerde aanvoer ster Hilda Blankenvan Gulik wist de eerste sets echter toch te winnen, maar in de derde moest de Oranje-equipe de winst aan de fel spelende tegenstand sters laten. In de vierde set ging de conditie een woordje meespreken en kwam Nederland via 74 tot een ge makkelijke 155 zege. De Nederlandse meisjes worinen don derdagavond laat in Florence ook de tweede wedstrijd. Tegen België boek ten onze landgenotes een zege van 30. De setstanden waren 1715, 15 13, 1513. Verder versloeg Frankrijk ht Zwitserse team gemakkelijk met 15—2, 15—5, 15—7. EINDHOVEN De eerste uitslagen van het internationale Pentathlon-bil- jarttoernooi, dat in Endhoven wordt ge houden, luidden: De Kleine (Ned.) 2073 59 35.13 Wijnen (Ned.) 1694 59 28.76 Scherz (Oost.) Schol te (Ned.) Ceulemans (Belg.) Wijnen (Ned.) Ceulemans (Belg.) Scholte (Ned.) 2100 41 51.21 982 41 23.95 2100 20 105.00 910 20 45.50 1637 154è 27 60.62 28 57.33 Johan Scherz (Oost.) 1862 40 46.55 Henk de Kleine (Ned.) 1700 40 42.50 Stand na twee dagen (resp. mp, wp, aantal caramboles, aantal beurten en al gemeen gemiddelde): 1. Scherz 4 17 3962 81 48.91 2. Ceulemans 4 15 3737 47 79.51 3. De Kleine 2 9 3772 99 38.11 4. Wijnen 0 5 2604 79 32.96 5. Scholte 0 4 2550 68 37.50 LUDWIGSBURG De Duitse ruiter Alwin Schockemöhle heeft met een overwinning bij het MA-springen op het internationale ruitertoernooi in het slot park van Ludwigsburg, zijn terugkeer gevierd. Door ziekte van zijn paarden kon hij na de indoor-wedstrijden in Dortmund niet eerder uitkomen. Schok- kemöhle won op Donald Rex het MA- springen op een parcours van 700 me ter met 13 hindernissen en 16 sprongen. Hij reed het parcours foutloos in 50.9 sec. Op 't paard Wimpel legde Schocke möhle beslag op de derde plaats mei vier fouten en een tijd van 47.2 sec. De Nederlander Ebben op Kairouar werd vierde met vier foute" en een tij' van 54.4 sec.

De Vallei | 1968 | | pagina 17