„Het begon echt te ruiken Veehande|aar veroordeeld tot maand cel naar jennen van de politie Scholengemeenschap in Scherpenzeel opgericht Bouw van 60 woningen in Kesteren-Zuid gestart Scheepjeswol huldigde zes jubilarissen Jongetje (4) zeer ernstig gewond A. v. d. Haar koninklijk onderscheiden „Geschreeuwd heb ik niet, dat deden andere jongelui" Na 4 jaar al 400 leerlingen In particuliere sector nóg 39 woningen Pluimveehouderij voerde in april ruim uit Kantongerecht Wageningen Kalveren waren ngespoten Wasserette Out weer in bedrijf Fors Vervelend Exact Drie kraakjes op een rijtje Woning inrichting Ekeris heropend MAVO en LHNO samen VOLGENDE WEEK IN OPHEUSDENSE BEGINT BOUW SMACHTKAMP Soul in Leersum Raad Scherpenzeel Zwart Yakantiesluiting MARKTEN 99 BURGERLIJKE STAND RHENEN VEENENDAAL Geslaagd BEKENDMAKING: ZATERDAG 23 ME! T'3 TT I 1 lil *1 iiiycapwicii WAGENINGEN Hij was nog nooit met de politie in aanraking geweest, maar deze eerste keer was het dan ook helemaal mis en zat er gelijk een be zoek aan het-Wageningse kantongerecht aan vast. Terwijl hij iets gebogen voor de balie stond, waren de eerste woorden die over de lippen van de 20-jarige Oosterbeekse hovenier Johannes P. M. t. B. al ontkennend geformuleerd. Verweten werd hem dat hij na een instuifavond mee had gedaan aan een sa menscholing van jongelui aan de Oosterbeekse Wilhelminastraat, waar hij had staan schreeuwen en ook niet had voldaan aan het verzoek van de politie om door te lopen. Johannes stond stil te luisteren toen plaatsvervangend kantonrechter, mr. H. P. Jager, de hem ten laste gelegde feiten opsomde, maar het laatste woord was nog niet verstorven of hij voerde tot zijn verdediging aan: „Ge schreeuwd heb ik niet, dat hebben an dere jongelui gedaan, maar die waren toen juist met de bus vertrokken". Niet veel later waren de kansen van Johannes volledig gekeerd door de ver klaringen van de twee verbalisanten: VEENENDAAL —Wassen in een lelfbedieningswasserij heeft er inVee- nendaal een dimensie bij gekregen. De heer Out heropende vrijdag zijn wasse rette in het Schrijverspark. Als be langrijkste aanwinst valt in de veran derde ruimte een grote mangel op, waarmee men in enkele ogenblikken een tweepersoonslaken strijkt. Behalve over een mangel beschikt de heer Out nu ook over een aantal was machines met een vermogen van 6 kilo wasgoed, terwijl er nog steeds enkele machines voor vier kilo staan. Zowel een grote als een kleine was kan nu van „weken" tot en met strijken in de was serette gedaan worden, in een veel kor tere tijd, dan thuis mogelijk is. RHENEN, Geboren: Catharina Cor nelia, d.v. M. van Santen en J. H. Hie- lema; Victor, z.v. H. J. van der Louw en M. de Ruiter (Eist); Elibert Antonie Johannes, z.v. A. J. J. Spies en M. Hille- bregt (Eist); Antonio, z.v. D. Martino •n R. Clemente; Bart, z.v. R. Schinkel en M. P. V. Vet (Veenendaal); Petro- nella, d.v. H. Silfhout en A. Gerrits; Helene Willemina Annetje, d.v. G. Tim merman en L. E. Dieckmann. Ondertrouwd: A. T. Rietveld en J. Th. J. v. Ravenswaaij; J. Korpershoek en S. van Herk; J. Rijksen en J. S. Stam; R. Perfors en A. A. Verbaas; J. C. van Daalen en J. G. J. Spiegelenberg. Gehuwd: D. van Resteren en W. H. E. van Leeuwen. Overleden: G. Pitlo, 68 j., echtgenoot van M. van der Poel, Veenendaal; G. van Nieuwenhuizen, 65 j., gehuwd ge weest met T. H. Beumer, Veenendaal; H. Verwoert, 87 j., ongehuwd. Ingekomen: Van de Scheur H. J., met gezin, van Hoogland; Kuipers J., van Ede; Heens E. J., van Utrecht; van Laar N. E. J., g.m. van den Hatert, van Veenendaal; de Boer R., wed. v. Bruins- ma, van Leeuwarden; van Doorn J. W., van Ermelo; Esmeijer E. J., met gezin van Driebergen-Rijssenburg; Staphorst J. E., g.m. Land, met gezin, van Am sterdam; van Harrevelt H. L., met ge zin, van Maurik; Hondong J. J., met gezin, van Zandvoort; van Silfhout J. J., met gezin, van Tiel; Coljée J., met ge zin, van Utrecht; Metalsi M. L., van Veenendaal. Vertrokken: Aomar M., naar Marok ko; Amar Haddu H., naar Marokko; van Dam M., g.m. Eijkelkamp, naar Apeldoorn; van den Berg A., naar Tiel; Boelee B., met gezin, naar Lienden; Fassbender W. E. Th., met gezin, naar Apeldoorn; Schielein K., met gezin, naar Veenendaal; van Grafhorst J., naar Wageningen; van Moorsel H. M., naar Utrecht; Scheeres H., naar Arn hem. hoofdagenten van in Oosterbeek. de gemeentepolitie Uit het verhaal dat de agenten de den bleek dat het opstootje fors was begonnen met ongeveer dertig man. Agent Van den Heuvel: „Het begon echt te ruiken naar jennen van de po litie, kijken hoever ze konden gaan". Hij vertelde dat het wel vaker mis was geweest na de instuif in 't parochie huis „Op een gegeven moment komt die meute er uit rukken; we moeten dan vrij geregeld optreden!" Het optreden was nu dan ook niet uitgebleven en na herhaald sommeren van: „doorlopen" waren er in totaal 9 man overgebleven. Die negen bleven rotsvast staan ook nadat hen voor de zoveelste maal gevorderd was zich te verwijderen. Gevolg: een pendeldienst naar het politiebureau waar de rustverstoorders één voor één naar binnen werden ge bracht. Hovenier Johannes had weinig tegen de politieverklaringen in te brengen en reageerde op de vraag van de rechter of hij nog wat te zeggen had: „Als die man het zegt zal het wel goed zijn". Een korte dialoog met de rechter volg de en eindigde voor Johannes met een knikje, waarmee hij toegaf actief aan de nachtelijke activiteiten te hebben deelgenomen. De officier van justitie, mr. J. J. v. Oostveen, noemde het gebeuren in zijn requisitoir „een vervelende zaak" en „die avond ging het werkelijk alle per ken te buiten". Hij eiste tegen Johan nes en tegen zijn kornuiten „bij ver stek", f 25 of 2 dagen, waarbij hij zei rekening gehouden te hebben met de uren nachtrust die de jongens door het verhoor hadden moeten missen. Rechter Jager sloot zich aan bij de woorden van de officier, maar vond het missen van nachtrust niet opgaan, want: „het onrustwekken gebeurde ook op een tijd dat men normaliter ge niet van z'n nachtrust". Tenslotte von niste hij ieder met f 30 of drie dagen. De 23-jarige Frederik van L. uit Wa geningen en kantonrechter Jager kon den het op de rechtszitting niet met elkaar eens worden. Aan Van L. was ten laste gelegd dat hij de snelheid had overtreden op de Prof. Ritzema Bosweg. De politie had een snelheid van 67 kilometer per uur gemetpn, maar volgens de Wageninger kon het niet meer dan 55 kilometer geweest zijn. De rechter zei meer waarde te hechten aan de exacte waarneming van een meetapparaat, dan aan de waarneming op snelheidsmeter. De officier eiste tegen Van L. een geldboete van f 75 of zeven dagen. Rech ter Jager vonniste tenslotte conform de eis. VEENENDAAL— In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebro ken in de gebouwen van Van Manen's Handelsonderneming, Brook's Instru ment en Mopavi aan de Groeneveldse- laan. De waarde van het gestolene kon nog niet worden vastgesteld, maar is betrekkelijk gering. De politie stelt een onderzoek in. VEENENDAAL Woninginrichting Ekeris is weer open. In enkele weken tijds werd het pand. waarin door de heer Ekeris reeds bijna een jaar meu bels verkocht werden een vroegere bakkerij en een daarnaast gelegen vroegere sigarenzaak aan de Kerkwijk samengevoegd. De heer Ekeris kreeg hierdoor de beschikking over ongeveer 100 m2 verkoopruimte. Die verkoopruimte is te klein om zijn gehele voorraad te tonen, hoe dicht de bankstellen en eethoeken ook op elkaar geplaatst worden. Daarom is men momenteel bezig het er achter ge legen magazijn zo in te richten, dat het als verkoopruimte bruikbaar is. Voor al de slaapkamers zullen op de verdie ping van het magazijn aandacht krij gen. ARNHEM Het gerechtshof te Arn hem heeft woensdag de 32-jarige vee handelaar J. B. uit Bennekom conform de eis veroordeeld tot een maand on voorwaardelijke gevangenisstraf we gens het onttrekken van met oestrogene stoffen ingespoten mestkalveren aan de controle van de economische recherche. De economische politierechter te Arnhem had de veehandelaar voor dit feit veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf en bovendien tot f 2000, boete wegens het in voorraad hebben van met oestrogene stoffen ingespoten kalveren. Conform de eis sprak het hof hem van dit laatste feit vrij, omdat de kalveren niet het eigendom van ver dachte waren, maar van een veevoe- derhandel in Harderwijk. Hij had der halve geen zeggenschap over de kalve ren. Conform de eis ontsloeg het hof voorts van rechtsvervolging de 37-jari- ge pluimvee- en kalvermester A. H. uit Wekerom, omdat deze ingespoten kalve ren tegen zogenaamd hokgeld welis waar in voorraad had, maar alleen om ze te verzorgen. Voor het inspuiten van de kalveren kon hij niet verantwoorde lijk worden gesteld. De economische po litierechter had hem duizend gulden boete opgelegd. Op de foto, rond de tafel v.l.n.r. de ju bilarissen A. van de Haar met echtgeno te, mejuffrouw E. Versteeg, de heer A. Blankespoor met echtgenote, de heer G. van den Dikkenberg met echtgenote en de heer W. Robbertsen met echtgenote. SCHERPENZEEL Voor het exa men hoofdbrandwacht zijn de volgende Scherpenzelers geslaagd: D. J. van Ekris, G. v. Ekris, W. Geefshuysen en J. v. Schaik. De spuitgasten hebben zes weken geleden examen gedaan voor 't theoretische gedeelte. Dit werd schrif telijk afgenomen. Woensdag zijn de he ren naar Nijmegen geweest voor het mondelinge en praktische gedeelte van het examen. SCHERPENZEEL In de gemeente Scherpenzeel is men gekomen tot de oprichting van een scholengemeenschap, bestaande uit het plaatselijk Middel baar Algemeen Vormend Onderwijs en het Lager Huishoud- en Nijverheids onderwijs. De samenwerking is een van de eerste op dit gebied in Nederland en is gericht op de inwerkingtreding van de Mammoetwet, per 1 augustus. In „De Hertog van Gelre" hebben de heren Van Kampen en Bakker namens het schoolbestuur van de Christelijke Nationale ULO, de heer Berkhout na mens de CBTB en heer Blömer van het Utrechts Landbouw Genootschap een uiteenzetting gegven over de samenwerking. De plannen om in Scherpenzeel te komen tot de oprichting van een Chris telijke Huishoudschool, uitgaande van de Gelderse CBTB, bestaan reeds ge ruime tijd. De toekomstige Mammoet- Geboren: Elisabeth, d.v. L. v. Ma nen en M. v. Doleweerd; Dina, d.v. H. v. Ginkel en A. Roelofsen; Geertruida Jannigje, d.v. G. A. v. Barneveld en J. P. v. Brummelen; Silvia Caterina, d.v. A. Ferraro en B. v. Oeveren; Philippus I Cornelia, z.v. H. T. Wortman en C. J. Hardeman; Johanna Astrid, d.v. G. J. Pouw en M. T. Hendrikse; Johannes, z.v. W. v. Willigen en C. A. Sukkel; Arie, z.v. D. L. Berkhuizen en W. Dirk- se; Elsje Wilhelmina, d.v. H. H. Schui temaker en H. A. P. Kamper; Arieta Clazina, d.v. A. van 't Voort en A. van Doorn. Ondertrouwd: R. J. Nijdam en A. E. Hiensch; R. J. v.d. Blij en L. J. Boers; K. W. Koopmans en C. G. H. Berg. meijer; E. E. van Milt en E. A. A. Meijer; H. Nagel en J. Blankenspoor; P. G. Vreekamp en J. C. S. v.d. Kraats; C. v. Engelenburg en B. M. v.d. Poel; H. G. Hummel en D. van Erven. Getrouwd: G. J. Pol en G. v. Rotter dam; H. v. Doorn en G. C. de Ruiter; A. Vos en J. v. Geerenstein; D. A. Drok en M. Dijkstra; J. A. J. C. Overeem en A. G. v. Hardeveld; J. G. de Boer en T. Tiggelaar; J. M. Verdürmen en H. Woudenberg; A. C. J. Selhorst en W. G. Janssen; C. Demoet en C. van Barneveld; G. J. J. Meijer en C. I. de Bloois; P. Vellinga en M. Vos; R. de Ruijter en A. M. v. Leersum; H. van Ginkel en C. H. J. v. Rossum. Overleden: Elisabeth J. Florijn, 69 jr. wed. v. A. J. Wijngaards; Gerard Pit lo, 68 jr., echtg. v. M. v.d. Poel; Geer truida v. Nieuwenhuizen, 65 jr., geh. gew. met H. J. v. Rekum en A. Berk hof; Lamberta Versteeg, 68 jr., wed. v. R. A. v. Nuissenburg, Jannes Diepe- veen, 37 jr., echtg. v. D. J. C. R. Tak ken; Trijntje W. Leppers, 72 jr., echtg. v. R. Donkelaar; Gijsbertje de Rooij, 77 jr., echtg. v. T. v.d. Peppel. KESTEREN In het dorp Kesteren is een begin gemaakt met de bouw van 60 woningwetwoningen in het plan Zuid. De woningen maken deel uit van de tweede bouwstroom. In de Smachtkamp te Opheusden wordt volgende week begonnen met de bouw van 60 woningwetwoningen. Bovendien bestaan in Opheusden plannen voor de bouw van II woningen voor gerepatrieerde Am bonezen. De woningwetwoningen van de twee de bouwstroom, die worden gebouwd in Kesteren en Opheusden zijn van 't zelfde type als die van de eerste bouwstroom en worden uitgerust met een centraal verwarmings- en anten nesysteem. Als geen tegenslag wordt ondervonden bij de bouw zullen de eerste van de 60 woningen in Kesteren begin 1969 worden opgeleverd. Wanneer de 120 woningen in Keste ren en Opheusden zijn voltooid, zal de woningnood in de gemeente nagenoeg zijn bedwongen. Naast de 60 woningwetwoningen in het plan Kesteren-Zuid worden ook nog 39 particuliere woningen gebouwd door de Bohan Bouwgemeenschap N.V. (11) Bouwfonds Nederlandse Gemeenten N.V. (18) en de firma D. C. Rave- steyn (10). Met de bouw van het dorpshuis, dat ook deel uitmaakt van het plan Zuid zal op korte termijn worden begonnen. Onlangs werd hiervoor de eerste paal geslagen. In Kesteren-Zuid worden momenteel de funderingen gelegd voor 60 woning wetwoningen, die de bouwstroom van 120 woningen zullen completeren. Op de achtergrond gaat de particuliere bouw gestaag voort. LEERSUM In de boerderij „Het Hof" te Leersum speelt vanavond voor beatclub „De Weerwolf" de Amster damse band „Euson and Stax Soul". In de hoofdstad geniet deze band een grote bekendheid. Onlangs speelde „Euson and Stax Soul" op het Boeken bal. Het bal werd rechtstreeks via de televisie uitgezonden. SCHERPENZEEL De raad der ge meente Scherpenzeel zal 30 mei a.s. in openbare zitting bijeenkomen. wet opent de mogelijkheid tot het on derbrengen van meer onderwijsvormen in één opleidingsinstituut, de zogenaam de scholengemeenschap. Na overleg tussen de besturen van de Christelijke Nationale ULO in Scher penzeel en van de CBTB is overeen stemming bereikt over de stichting van een scholengemeenschap voor MAVO en LHNO. Ook het bestuur van het Utrechts Landbouw Genootschap had inmiddels besloten de huishoud school in Woudenberg om te zetten in een school voor Christelijk Huishoudon- derwijs en het beheer over te dragen aan een daartoe te vormen stichting. In overleg is besloten ook deze huis houdschool onder te brengen in de scho lengemeenschap te Scherpenzeel. Hier door heeft de opgerichte scholenge meenschap een sterk streekkarakter ge kregen. Het eerste lesjaar is bij MAVO en LHNO een gemeenschappelijk brugjaar met een aangepaste lessentabel. Na dit brugjaar zal niet alleen het rapport, maar ook de observatie van de docent, gaan bepalen in welke richting de leer ling verder zal gaan. De leerlingen, die tijdens dit brugjaar uitblinken kunnen hierna ook nog Hoger Algemeen Vor mend Onderwijs gaan volgen. Men verwacht dat de scholenge meenschap na vier jaar door ongeveer 400 leerlingen bezocht zal worden. Mo menteel is het aantal leerlingen van de Christelijke Nationale ULO in Scher penzeel en de huishoudschool in Wou denberg samen ongeveer 300. Het ligt in de bedoeling van de scho lengemeenschap om voor belangstel lenden op korte termijn een voorlich tingsavond te beleggen, waar nadere informaties zullen worden verstrekt. VEENENDAAL Tijdens de jubiieummiddag van de N.V. Koninklijke Veenendaalse Sajet- en Vijfschachtfabriek v.h. wed. D. S. van Schuppen en Zoon werden gistermiddag in hotel „La Montague" vijf jubilarissen gehul digd. Een van hen, de heer A. van de Haar ontving uit handen van burge meester mr. dr. J. Hazenberg de medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van de Haar was veertig jaar in dienst van het be drijf. De heer H. Bekker, procuratie-houder, is eveneens veertig jaar in dienst van de D.S. van Schuppen, maar kon gistermiddag niet aanwezig zijn. Hij is al eerder gehuldigd. De vier overige jubilarissen waren elk vijfentwintig jaar aan de Scheepjeswol verbonden. De meest opvallende van de jubilarissen was wel mej. E. Ver steeg. Algemeen-directeur W. Werker, reerde dat zij in augustus 1942 op de die de jubilarissen huldigde, memo afdeling spinnerij in dienst was getre den. „En ze is er nog steeds te vin den. Zij is een vak-specialiste gewor den, zoals er maar weinig voorkomen. In Nederland zijn helemaal weinig spin ners. Hopelijk geeft mejuffrouw Ver steeg het goede voorbeeld", aldus de heer Werker. Hierna overhandigde hij haar het gouden scheepje. Tevoren had burgemeester Hazen berg de aanwezigen toegesproken. Hij vond een jubileumdag en het bijzonder aandacht verlenen aan jubilarissen twee dingen die onafscheidelijk zijn. Aan de heer Van de Haar deed hij de bijzondere mededeling, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem de me daille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. De burgemeester reikte vervolgens de me daille uit. Van het bedrijf zelf kreeg de jubilaris de draagmedaille. Vervolgens werd een gouden scheep je uitgereikt aan de heer A. Blanke spoor, vijfentwintig jaar werkzaam bij „de oude weduwe", zoals de heer Wer- der de D.S. van Schuppen noemde. De heer Blankespoor is een van de ver vroegd gepensioneerden. Ook 'n gouden scheepje kreeg de heer G. van den Dik kenberg en wel om dezelfde reden als zijn voorganger. Gisteren precies 25 jaar geleden, op 24 mei 1943 trad de heer W. Robbert sen bij de D.S. van Schuppen in dienst op de afdeling Voorspinnerij/Momen- teel is hij chef ditie. Hij kreeg scheepje. van de afdeling expe- eveneens een gouden De heer Werker sprak gistermiddag een speciaal woord tot de vervroegd- ZEIST De totale uitvoerwaarde v.an pluimveehouderij produk ten heeft in april 49 miljoen gulden bedragen. Ten opzichte van april vorig jaar bete kent dit een stijging met 8,8 miljoen gulden op 22 procent. Over de eerste vier maanden van dit jaar was de to tale uitvoerwaarde f 187,75 miljoen, te gen f 162,5 miljoen in de eerste vier maanden van vorig jaar. De voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer H. H. Garrelds, deelde dit mee in de woensdag gehouden bestuursvergade ring. De eierexport vertoonde in april een stijging ten opzichte van april vorig jaar: in stuks van 52,7 tot 64,8 miljoen, dat is met ruim 12 miljoen stuks of bijna 23 procent, in waarde van 6,4 tot 8,6 miljoen gulden, dat is met ruim 34 procent. De uitvoer in de eerste vier maanden van het jaar steeg van 263,5 miljoen stuks in 1967 tot 307,1 miljoen stuks dit jaar. dat is met 16,5 procent. De uitvoerwaarde steeg van bijna f 33 miljoen tot ruim f 38,3 mil joen, dat is met f 5,3 miljoen of 16 procent. Op dit moment bedraagt de export prijs voor eieren f 11,50 per honderd stuks voor klasse 3 franco Duitse grens. Op basis van voorlopige gegevens van het Landbouw-Economisch Insti tuut kan de gemiddelde Nederlandse producentenprijs in april van dit jaar worden berekend op f2,01 per kg., te gen f 1,74 in april vorig jaar. Neder landse eierproducenten kregen dit jaar april 8 cent per kilo meer dan hun Duitse collega's. Een jaar geleden was het verschil nog 23 cent ten gunste van de Duitsers. In de eerste en de tweede week van mei was de Neder landse producentenprijs resp. f 1.82 en fl,85 per kilo, tegen resp. f 1.76 en f 1,75 een jaar tevoren. In ons land werden in april 4.9 mil joen broedeieren voor legrassen inge legd. In België was de inleg in maart 3,95 miljoen, in West-Duitsland 18,8 miljoen. De heer Garrelds verwachtte dat de Nederlandse eierproduktie de eerste helft van dit jaar ongeveer vier pro cent beneden die van de eerste zes maanden van 1967 zal blijven en in de tweede helft van het jaar iets hoger zal zijn dan in de tweede helft van 1967. De totale produktie in 1968 zal daar door ongeveer gelijk zijn aan die van 1967. Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bekend dat zij, ter uitvoering van de door de raad dezer gemeente vastgestelde verplichte va kantieregelingen voor levensmiddelen en kapperswinkels, bij hun besluiten van 29 april 1968, resp. nrs. 48.071 en 48.061, nadere regelingen hebben vast gesteld voor wat betreft de bepalingen der tijdvakken van sluiting en de groeps indeling der diverse winkels. In dit verband wijzen zij belangheb benden met nadruk op het feit, dat men ingevolge de desbetreffende Vakantie- sluitingsverordeningen, verplicht is het voor zijn (haar) winkel vastgestelde sluitingstijdvak gedurende dit tijdvak en de daaraan voorafgaande week met ge bruikmaking van een raambiljet op een voor het publiek van de openbare weg af duidelijk waarneembare wijze aan de straatzijde van de winkel bekend te maken. Veenendaal, 10 mei 1968. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS voornoemd de secretaris Van Manen, de burgemeester, J. Hazenberg. gepensioneerden die in hotel „La Mon- tagne" aanwezig waren. De reden, dat het personeel van ruim 62-jarige leef tijd in februari van dit jaar voor 't laatst de fabriekspoort uitging was volgens de algemeen-directeur het ge volg van de sterke rationalisatie in het bedrijf. „Meer maken met minder men sen. Dat zullen we ook in de toekomst steeds meer door gaan voeren". De heer Werker herinnerde ook nog even aan de jubileumdag van vorig jaar. „We waren toen net bezig de kïan die we even tevoren hadden gehad, op te vangen". De dag waarop de verkor te werktijden en de ontslagen in het be drijf waren bekend gemaakt, noemde hij een zwarte dag In de geschiedeirs de D. S. van Schuppen. Spoedig wist men er echter weer bovenop te komen. Daarna was het soms moeilijk om de orders na te komen. We hebben onder hoogspanning moeten werken. Soms moest er zelfs overgewerkt wor den", aldus de heer Werker. VEENENDAAL Omstreeks het middaguur werd vrijdag de 4-jarige Gerard van de Weerd voor zijn ouder lijke woning aan de Parallelweg zwaar gewond, toen hij werd geschept door een personenauto. De kleuter werd in zorgwekkende toestand naar het Julia- naziekenhuis gebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. De auto bestuurd door de heer F. H. van S. uit Veenendaal, reed over de Parallelweg in de richting van de Mid- delbuurtseweg. Toen het jongetje plot seling de weg overstak, trachtte Van S. door naar links uit te wijken en te remmen een ongeluk te voorkomen. Het knaapje werd echter door het rech ter spatbord gegrepen en enkele meters door de lucht geslingerd, waarna het zeer ernstig gewond op de rijbaan bleef liggen. VEEMARKT UTRECHT. 24 mei 1968. Totale aanvoer 2647 stuks. Runderen 598; vette kalveren 23; graskalveren 17; nuchtere kalveren 870; schapen 45; lam meren 94; varkens boven 100 kg 136; varkens beneden 100 kg 31; biggen 817; bokken en geiten 16. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien 10001425; kalf vaarzen 980 1200; varekoeien 8001015; pinken 715— 870; stieren 10251150; graskalveren 425—615; nuchtere kalveren 4075; fok- kalveren 100245; schapen 95100; lammeren 100160; drachtige varkens 350—500; lopers 70—100; biggen 60—70; bokken en geiten 1058, alles per stuk. Vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 4,454,75; vette koeien 2e kwal., idem 4,304.40; vette koeien 3e kwal. idem 3,904,30; vette kalveren le kw» per kg lev. gew. 3,603,70; vette kalveren 2e kwal., idem 3,403,60; vette kalveren 3e kwal, idem 3,053,40; nuchtere kal veren, idem 1,401,75; zware vette var kens, idem 2,002,10; zouters, idem 2,052,15; slachtzeugen, idem 1,631,73; jonge slachtzeugen, idem 1,751,80. Overzicht (resp. handel en prijzen). Melk- en kalf koeien: rustig, niet prijsh.; vette koeien: flauw, even lager; vare koeien: rustig, niet prijsh.; vette kalve ren: rustig, even lager; graskalveren: rustig, even lager; nuchtere kalveren: rustig, even hoger; schapen: rustig, prijsh.; lammeren: rustig, prijsh.; var kens: redelijk, even hoger; biggen: rede lijk, even hoger.

De Vallei | 1968 | | pagina 3