Ritzege voor Cor Leunis, maar Leen Poortvliet pakte gele trui Zondagsport op radio en t.v. Okker verslagen door Koch Benfica staat voor de vijfde finale Nederland in halve finales „Als er wat te verdienen valt zetten ze je naast de ploeg" Oostelijke Amstel-renner voelt zich in de steek gelaten MORGEN ZEER STERK BEZET INT. TAFELTENNISTOERNOOI Prognose betaald voetbal Sporttoto Engeland wil „dure amateurs registreren Belgische oloeg voor Tour de l'Avenir Benfica in halve finales van Portugese beker Finale KNVB-beker in Den Haag Dancelli behield leiding in Giro Larsen en Portisch nog steeds gelijk Belg Van der Walle favoriet bij heren Verandering bepleit van transfersysteem in Engeland Davis Cup-strijd Weinig kansen voor HSV op volgend bekertoernooi AGOW ontvangt morgen ZFC OLYMPIA'S TOUR Hoog tempo Niet bereid 42 doelpunten Hans Eckelboom: „Einde van de koopman'' In Hanzehal te Zutphen Gelijkwaardig Revanche Waterpoloploeg naar Milaan 2700 gulden voor spelers van HSV Alles voor niets Renners naar buitenland Anquetil mag twee jaar niet in België rijden Berlijn-Praag-Warschau Tennis Federation Cup ZATERDAG 25 MEI 1968 WAALWIJK De 24-jarige Zuidhollander Leen Poortvliet heeft een geslaagde greep naar de macht In Olympiads Tour gedaan. Op de tweede dag van dit ama teurevenement was hy na zestig km een van de animators van een lange vlucht, die op de finish in Waalwijk voor de Amsterdammer Cor Leunis de ritzege en voor Poortvliet het fel begeerde leiderstricot opleverde. Een verdiende beloning voor de lange slanke coureur uit Dirksland, die samen met de Deen Mortensen, Leunis en Peter Legierse deze etappe van Amsterdam naar het centrum van de schoen industrie kleur had gegeven. Ruim 80 km streed dit kwartet de Deen Hansen, die aanvankelijk met Poortvliet het gat had geslagen, was al spoedig gelost voor een winst, die nooit meer dan een minuut be droeg. Maar zij kregen tenslotte de be loning, al bleef de marge in het alge meen klassement gering omdat trui drager Harrie Jansen slechts 20 sec. na Leunis in het grote „pak" over de eindstreep ging. Olympia's Tour is haast altijd een kwestie van seconden geweest en zal daarop nu geen uitzondering maken. Zeker niet nu de organisatie de bonifi caties voor de eerste drie heeft terug gebracht van 60, 30 en 15 sec. tot 15, 10 en 5 sec. Het resultaat daarvan was dat Poortvliet leider werd met een pu re winst van drie seconde op Harrie Jansen, van vijf seconden op Leunis en in de slotfase in de voorste linie opge doken Jacques Frijters. Poortvliet en Hansen dus ontstaken het vuurtje, nadat de karavaan na de ceremoniële start op het Amsterdam se Rembrandtplein in hoog tempo langs smalle weggetjes te midden van grazi ge weiden de weg naar Utrecht had ge vonden. Het was voorlopig een tasten geweest van de groten in het veld, die voor elkaar niet het initiatief wilden nemen. Tot na bijna 60 km, op de ri vierdijk bij Ameide, Poortvliet en Han sen het offensief serieus openden. Nog zou deze poging op niets zijn uitgelo pen, wanneer niet onmiddellijk de Deen Leif Mortensea die ook op Hemels- vaartsdag in de tijdrit was opgevallen, Peter Legierse en Cor Leunis hadden gereageerd. Ook nadat Hansen in de achterhoede was verdwenen, marcheer de het kwartet uitstekend en kon vrij snel een winst van een minuut de zijne noemen. ff Merkwaardig genoeg bleken Harrie Jansen en zijn ploegmaats evenmin als de Amstelrijders, die toch in Fedor den Hertog en Joop Zoetemelk kansheb bers bezitten, niet bereid zich in te zet ten voor een achtervolging. Wellicht meenden zij, dat de vlucht tenslotte te vermoeiend zou worden voor de koplo- LONDEN De Engelse tennisbond zal een lijst opstellen van de amateur tennissers, die uitzonderlijk hoge on kostenvergoedingen hebben ontvangen. Derek Hardwick, president van de En gelse tennisbond, de Lawn Tennis As sociation, zei dat hij persoonlijk een vergoeding van honderd pond (865 gul den) per week niet uitzonderlijk hoog vond. Het is de bedoeling van de LTA de lijst naar de internationale tennisfede- ratie te sturen opdat de op de lijst voorkomende spelers automatisch tot onafhankelijken worden verklaard. Deze Engelse beslissing volgt op een mededeling uit de Verenigde Staten waarin werd gezegd, dat alle Ameri kaanse toernooien, met uitzondering van de paar die „open" zijn en waar dus ook profs mogen meedoen, zullen zijn voorbehouden aan amateurs. Bob Malaga, secretaris van de Amerikaan se tennisbond voegde er nog aan toe: „Iedere tennisser, die om geldprijzen in toernooien speelt, of onkosten ver goed krijgt, die boven de werkelijke kosten uitgaan, kan niet als amateur worden beschouwd en zal daardoor ook niet kunnen spelen in de Ameri kaanse toernooien". Derek Hardwick zei verrast te zijn door dit Amerikaans standpunt. „Het betekent immers", zei hij, „dat in fei te geen enkele van de topspelers in de wereld van de Amerikaanse toernooien zal kunnen deelnemen". Hardwick, een van de voorvechters van het echte „open" tennis, voorspelde dat geen en kele dure „amateur" op de Engelse lijst zal ontbreken. „En dat betekent dat spelers als Manuel Santana, om een naam te noemen, zonder meer tot onafhankelijke zal moeten worden ver klaard". In het NRU-sportprogramma Langs de Lijn (14.30-17.00 uur, Hilversum II en 18.05-18.30 uur, Hilversum I) zullen rechtstreekse reportages gegeven wor den van de voetbalwedstrijden: Ajax - ADO, PSV - Feyenoord, NAC - Fortuna '54 en Xerxes/DHC - DOS. Verder zal o.m. aandacht geschonken worden aan het internationale tafeltennistoernooi in Zutphen, het driehoekstoernooi korfbal voor landenteams in Heerenveen, de waterpolodagen in Utrecht, de hockey- interland Engeland - Nederland (recht streeks vanuit Ilkley), de turnwedstrijd Nederland - Hongarije voor dames in Drachten en kanovaren: de Zaan-regat- ta. Voorts een verslag van de finish van de 4e etappe van Olympia's Tour door Nederland vanuit Geleen, zeilen, atle tiek, de koersen en honkbal. In het NTS-Sportprogramma, dat van 19.30 tot 20.25 uur op Nederland I wordt uitgezonden, wordt onder voorbehoud van wijzigingen aandacht besteed aan: de voetbalwedstrijden Ajax - ADO en PSV - Feyenoord; het concours-hippique in Luzern; de paardesport op Duindigt (de Tro fee van de Europese Federatie van Amateurrijders); de Zaan-regatta (internationale ka nowedstrijden); Olympia's Tour door Nederland. pers, die intussen geen moment ver flauwden. Toen na 95 kilometer Leen de Groot, Bil Bravenboer en Piet van Stralen zich in het spoor wierpen, moesten zij voor het eerst iets van hun voorsprong prijsgeven. Op de brug bij Gorkum (103 kilometer) was de winst geslonken tot 35 seconden op de drie achtervolgers, die op hun beurt op 15 seconden werden gevolgd door het nu gretige veld, waarin de oranje trui van Harrie Jansen steeds voorin te vinden was. Het leek erop dat de hele vlucht inderdaad teniet gedaan zou worden. Maar toen de drie jagers door het veld waren opgeslokt, stagneerde het ritme even. Van deze rustpauze konden nu de leiders gebruik maken om hun voor sprong te consolideren. Wel moesten zij toestaan, dat in de laatste zeven milometer de ook enkele weken geleden in het Circuit des Mines sterk rijdende Jacques Frijters in zijn eentje een gat van meer dan dertig se conden dichtte. Hij werd op de Waal- wijkse Vijverlaan nog een geducht con current in de eindspurt. Zo dicht naast elkaar gingen de eerste drie over de streep, dat de finishfoto de aankomst moest uitmaken. 1. Leunis; 2. Frijters; 3. Poortvliet. Achter de kopgroep re den Jan Krekels en Peter van de Voort zeven seconden voor het veld uit over de meet. De spurt van de hoofdmacht was voor Ger Harings, die Rink Cor- nwlsse met centimeters terug wees. Uitslag eerste etappe: 1. Leunis (Flandira) de 143 km in 3.16.03 (met 15 sec. bonificatie); 2. Frijters (Kroon) 3.16.08 (met 10 sec. bonificatie); 3. Poortvliet (Smiths-Aci- fit) 3.16.13 (met 5 sec. bonificatie); 4. Mortensen (Denemarken) 3.16.18; 5. Legierse (Batavus) z.t.; 6. Krekels (Ovis) 3.16.31; 7. Van de Voort (Kroon) z.t.; 8. Harings (Caballero) 3.16.38; 9. Cornelisse (Olympia) z.t.; 10. Van Kat wijk (Amstel) z.t.; 11. Rentmeester (Smiths-Acifit) 3.16.38; 12. Gerrits (Smiths-Acifit) z.t.; 13. Gazda (Polen) z.t.; 14. Vrancken (Ovis) z.t.; 15. Smulders (militair team) z.t.; 16. Han sen (Denemarken) z.t.; 17. Groen (Ba tavus) z.t.; 18. Balk (Vredestein) z.t.; 19. Pennings (Vredestein) z.t.) en 20. Nieuwkamp (Amstel) z.t. Het algemeen klassement na de eer ste etappe is: 1. Poortvliet (Smiths-Acifit) 3.23.03; 2. Jansen (Vredestein) 3.23.06; 3. Leunis (Flandria) 3.23.08; 4. Frijters (Kroon) 3.23.08; 5. Zoetemelk (Amstel) 3.23.11; 6. Legierse (Batavus) 3.23.16; 7. Mor tensen (Denemarken) 3.23.18; 8. De Groot (Caballero) 3.23.19; 9. Krekels (Ovis) 3.23.21; 10. Hoogzaad (Peugeot - Michelin) 3.23.27; 11. Tabak (Olympia) 3.23.28; 13. Leferink (militair team) 3.23.30; 14. Pennings (Vredestein) 3.23.30; 15 Benjamins (noordelijk) team) 3.23.32; 16. Nieuwkamp (Amstel) stel) 3.23.33; 17. Hoekstra (Batavus) 2.23.33; 18. Deelen (Batavus) 3.23.35; 19. Snijder (Caballero) 3.23.36; 20. Vlot (noordelijk team) 2.23.37. Het dagploegklassement: 1. Kroon 9.49.27; 2. Batavus 9.49.34; 3. Smiths-Acifit 9.49.34; 4. Flandria 9.49.34; 5. Denemarken 9.49.34. Het algemeen ploegenklassement: 1. Caballero 10.02.02; 2. Smiths-Acifit 10.02.37; 3. Kroon 10.02.50; 4. Vrede stein 10.02.58; 5. Amstel 10.03.06. Het puntenklassement na de eerste etappe: 1. Poortvliet (Smiths-Acifit) 34 punten; 2. Krekels (Ovis) 28; 3. Leunis (Flan dria) 20; 4. Jansen (Vredestein) 20; 5. Zoetemelk (Amstel) 19. AMSTERDAM In Amsterdam heeft Tom Okker gisteren in de tennisvier- kamp een vier-sets nederlaag geleden tegen de Braziliaan Koch. Okker maak te een wat vermoeide indruk en ver loor met 79, 119, 36 en 68. In de tweede partij van gistermid dag versloeg Marty Riessen de ande re Braziliaan, Mandarino, met 63, 36 en 62. Deze partij werd op drie sets vastgesteld wegens het vergevor derde uur. LISSABON Benfica, in de laatste zes jaar vijfmaal voetbalkampioen van Portugal, zal woensdag 29 mei in het Wembleystadion te Londen tegen Manchester United proberen voor de derde maal de Europese beker voor landskampioenen te veroveren. Voor de „Adelaars van Lissabon" is het de vijfde finale. In 1961 wonnen de Portugezen met 3-2 van Barcelona en het jaar daarop in Amsterdam met 5-3 van Real Madrid. In 1963 verloor Benfica op hetzelfde veld de eindstrijd tegen AC Milan met 1-2. Twee jaar la ter verloor Benfica de eindstrijd in het San Siro stadion van Milaan met 0-1 van Internazionale. Velen zijn de me ning toegedaan, dat Benfica over de top heen is, maar er spelen nog altijd acht internationals in de ploeg, bij wie de gehele voorhoede van het nationale elftal. De ster van het team, en een van de beste spelers ter wereld, is Eusebio, de topscorer van het toernooi om het we reldkampioenschap in Engeland (1966). Dit jaar kwam Eusebio in de nationa le competitie tot een totaal van 42 doel punten, het hoogste aantal in Europa. Benfica heeft in het seizoen 1965-'66 twee nederlagen geleden tegen Man chester United. In hetzelfde Europese bekertoernooi (kwartfinales) wonnen de Engelsen de thuiswedstrijd met 3-2 en verrasten iedereen door in Lissabon zelfs met 5-1 te zegevieren. Benfioa staat bekend om de aanval lende stijl. Jose Augusto, Torres, Euse bio en Simoes, vormen een voorhoede, PARIJS. Nederland heeft vrijdag in Parijs de halve finales van het toer nooi om de Federation Cup, een wed strijd voor dames landenteams, bereikt, door een 30 overwinning op Bulgarije. Vandaag ontmoeten de Nederlandse dames in de halve finales de Ver. Sta ten, die vorig jaar het toernooi wonnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Astrid Suurbeek versl. Radkova 61, 63; Marijke Jansen versl. Tehakarva 61, 61; Lidy Jansen Venneboer/ Astrid Suurbeek versl. Zadkova Tchar- kova. De tweede halve finalewedstrijd gaat tussen Groot Brittannië en Australië. BRUSSEL Na de donderdag gere den etappe van de „Pijl van het Zui den" heeft de Belgische wielerbond de ploeg voor de Ronde van de Toekomst aangewezen. De volgende amateurs zullen België tijdens deze ronde verte genwoordigen: Michel Coulon, Jos De- schoenmaeker, Ronald de Witte, Julien de Winter, Roger Genne, Engelbert Op- debeeck, Lucien van Impe en Roger Volckaert. Vervangers rijn: Mare de Block en Eddy Reniers. die nauwelijks haar gelijke kent in de voetbalwereld. Simoes, een van de kleinste spelers van de club, munt uit door een prima balbehandeling en schept vaak goede kansen voor zijn medespelers. Torres maakt graag ge bruik van rijn lengte en speelt ook de fensief sterk. De 32-jarige aanvoerder van de ploeg, Mario Coluna, is niet al leen een van de sterkste middenveld spelers ter wereld, hij is bovendien een bron van inspiratie voor zijn clubgeno ten. De defensie is het minst sterke deel van Benfica, hoewel de achterhoe de slechts negentien doelpunten moest toestaan in de afgelopen competitie. LISSABON Benfica, volgende week woensdag tegenstander van Manches ter United in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen, heeft zich donderdagavond ge plaatst voor de halve eindstrijd van de Portugese beker. De ploeg uit Lissa bon, dat zonder achterspeler Jacinto, halfspeler Jaime Graca en de aanval lers Torres en Eusebio speelde, won met 3-1 van Barreirense. DEN HAAG De finale van het toernooi om de K.N.V.B.-beker tussen Ajax en A.D.O. zal op maandag 3 juni in Den Haag op het terrein van A.D.O. worden gespeeld. SAN REMO De Belg Ward Seis heeft vrijdag de vierde etappe van de Ronde van Italië, een rit over 162 kilo meter van Alba naar San Remo, ge wonnen. De Italiaan Michels Dancelli behield de leiding in het algemeen klas sement. De uitslag van de vierde tappe is: 1. Seis (Belg.) de 162 km. in 4.08.41; 2. Reybrouck (Belg.) z.t.; 3. Basso (It.) z.t.; 4. Altig (W.-Dld) z.t.; 5. Motta (It.) z.t.; 6. Bitossi (It.) z.t. 7. Tacco- ne (It.) z.t.; 8. Bolley (Fr.) z.t.; 9. Lo pez Rodriques (Sp.) z.t; 10 Pefgen (W-Dld) z.t. De Nederlander Cees Haast werd ex aequo 33e. Het algemeen klassement na de etap pe van gisteren luidt: 1. Michele Dan celli, Italië 16.01.47; 2. Eddy Merckx, België, op 4.03; 3. Gianni Motta, Italië, op 4.09; 4. Rolf Maurer, Zwitserland, op 4.10; 5. Van Neste, België, op 4.11; 6. Raymond Delisle, Frankrijk, z.t.; 7. Felice Gimondi, Italië, 16.05.52; 8. Cees Haas, Nederland, z.t.; 9. Italo Zilioli, Italië, z.t.; 10. Julio Jimenez, Spanje, 16.06.00. POREC In de tweekamp voor de kwartfinales van het kandidatentoer nooi tussen de Deen Bent Larsen en de Hongaar Lajos Portisch is nog geen be slissing gevallen. Beide grootmeesters kwamen donderdagavond in het Zuid- slavische Porec in hun negende en voorlaatste partij na 78 zetten remise overeen. Beide schakers hebben nu 4,5 punt. Indien de tweekamp onbeslist eindigt, volgt een serie van vier partijen. Moch ten ook deze partijen geen uitkomst brengen, dan beslist het lot. (Van een onzer redacteuren) DEVENTER „Het heeït ma nu meer dan genoeg geld gekost. Ik ben niet van plan oin me helemaal door de wielrennerij ten gronde te laten rich ten". Een teleurgestelde en verbitterde Hans Eckelboom roffelde deze woorden af als eerste commentaar op zijn iedereen verbazend besluit om zijn wielercar- rière af te breken, waarover wij gisteren al berichtten. De 21-jarige Eckel boom, sinds kort in Deventer op kamer, heeft zijn gehele uitrusting verkocht en is niet van plan ooit nog weer op een racefiets te stappen. „Dit moet wor den beschouwd als het einde van de koopman". Waren het alleen maar financiële re denen, die de talentvolle ex-Heerdènaar tot zijn verrassende besluit deden ko men? Ja en neen. Het feit dat Her man Krott hem buiten de Amstel-ploeg voor Olympia's Toer liet, was de drup pel die de emmer deed overlopen. Eckelboom had zich er heel veel van voorgesteld. Hij had zich erg serieus voorbereid met onder meer een trai ningskamp in Italië en deelneming aan alle klassiekers. Het ging waarachtig niet slecht. Een tweede plaats in de Ronde van Oost-Groningen, een zesde in de Ronde van Friesland, een zeven- ZUTPHEN Uit vier landen USA, Duitsland, België en Nederland komen morgen de deelnemers aan het internationale Hanzehal-tafeltennistoernooi naar Zutphen. De opzet van dit evenement ter gelegenheid van de openings-festivi- teiten van Zutphen's gecombineerde sport- en jaarbeurshal is hiermee reeds volledig geslaagd. Bovendien mag gezien de zeer sterke bezetting zowel bij de heren als de dames een uiterst spannende strijd tegemoet gezien worden. Ruim 750 inschrijvingen rijn voor dit monstertoernooi binnengekomen en dit betekent, dat er ruim 1000 partijen af gewerkt zullen moeten worden in een tijdsbestek van 's morgens half tien tot 's avonds zeven uur op veertig speel tafels. Deze deelnemers komen zowel uit 't uiterste zuiden van het land als uit de noordelijke provincies en de kop van Noord-Holland. Uiteraard is het oosten van het land het strekst vertegenwoor digd en vooral Twente en IJsselstreek hebben zich van hun beste zijde laten zien. Bij de inrichting van de Hanzehal door de organiserende vereniging ZTTC zal een speciaal centre-court worden gemaakt voor de hoofdtribunes. Op dit zestal tafels zullen alle belangrijke par tijen met de finales worden gehouden. Bondscoach Dusan Tigerman is er in betrekkelijk korte tijd in geslaagd goe de internationale resultaten te bereiken met de Nederlandse dames. De nationa le damestop heeft een gemiddelde leef tijd van nog geen 16 jaar en dit bete kent, dat er in de nabije toekomst nog het een en ander van verwacht mag worden. Alle kandidaten voor het na tionale team zullen zondag in de Han zehal achter de tafel verschijnen. Er mag dan ook een gelijkwaardige strijd worden verwacht tussen de dames Ellen Kort uit Leiden, Mieke ten Broek uit Hilversum, Veronique van der Laan uit Den Haag, Ria Bogmans uit Rotter dam en Mary v. Ruiten uit Roelofs- arendsveen. Laatstgenoemde werd en kele weken geleden Nederlands kam pioen als opvolgster van de wispelturi ge Mieke ten Broek. Voorts mag met spanning het Nederlandse debuut van de Amerikaanse Shazzi Felstein tege moet gezien worden. Ook de Duitse da mes Ilse Kappellmann en Rosmarie Martel mogen niet zonder meer kans loos geacht worden. In de laatste interlandwedstrijden te gen België hebben de Nederlandse he- EREDIVISIE SittardiaGVAV 2 MW-DWS 1 FC TwenteVolendam i PSVFeyenoord 2 Xerxes DHC—DOS 2 X SpartaTelstar 1 NEC—Go Ahead 3 AjaxADO 1 NACFortuna '54 2 EERSTE DIVISIE Holland SportDe Volewijckers 1 RBC—Vitesse 2 Willem II—FC VVV 1 X Elinkwijk—RCH 2 HaarlemEindhoven 1 VeloxHeracles 2 DFC—FC Den Bosch 2 HVC-SW 1 Biauw WitSC Cambuur 3 TWEEDE DIVISIE Hermes DVSHeerenveen 1 SC GooilandBaronie 3 Limburgia—Wageningen 2 PECHelmond Sport 2 AGOW—ZFC 1 Fortuna VI.—EDO 1 ExcelsiorZwolse Boys 1 SC Drente—NOAD 2 De GraafschapRoda JC 1 VeendamHilversum 1 De wedstrijden met ervoor gelden voor de toto van deze week; die met X ervoor zijn reserve-ontmoetingen. ren het er lelijk bij laten zitten. Vooral de kampioen Norbert van der Walle vormde het struikelblok voor de natio nale topspelers. Deze 27-jarige Belg start dan ook als favoriet voor de hoog ste titel op dit Zutphense toernooi. Zo wel Nederlands kampioen, Bert van der Helm als internationaal Bert Schoofs zullen er heel wat voor over hebben om revanche te nemen op de vechtlustige Belg, die het grootste deel van zijn le ven in Amerika heeft doorgebracht. De concurrentie zal overigens groot zijn, want in de eerste plaats is daar de 21-jarige uit Warrendorf afkomstige Bernd Schlebbe, die enkele weken ge leden met groot machtsvertoon een sterk bezet toernooi in Nijmegen op rijn naam bracht. Schlebbe, die enkele jaren geleden Duits jeugdkampioen was, is een sei zoen vrijwel uit de roulatie geweest door militaire dienstplicht. Hij is ech ter druk bezig door het opbouwen van een indrukwekkende lijst van resulta ten zich een plaats in het Duitse team te veroveren. In één adem met Schleb be dient de 16-jarige Klaus Rempe ge noemd te worden, die opgenomen is in de Duitse selectieploeg. Ook de Duitsers Walter Lohmann, Hans Fressman en Klaus Ressing behoren tot de ranglijst spelers en dit houdt in, dat zij minstens gelijkwaardig geacht moeten worden aan de Nederlandse top. Uit België komt voorts nog de jeugd kampioen Alex Rosmarijn (17) en voorts dan onze sterke landgenoten Carel De ken, Peter Joels, Jan Suiskens en de oostelijke favoriet Jaap van Hummel. Ook de dubbelspelen zijn op dit Han zehal-toernooi uitstekend bezet. In het heren-dubbelspel mag een buitenlandse finale verwacht worden tussen Van der Walle met Rosmarijn en Fressmann met Rempe. In het dames-dubbelspel zullen de Nederlandse speelsters gaan domi neren, terwijl in het gemengd-dubbel spel een reorise van de Nederlandse kampioenschappen een eindstrijd tus sen Veronique van der Laan met Bert Schoofs en Mieke ten Broek samen met Jaap van Hummel in de lijn der ver wachtingen ligt. DEN HAAG De Nederlandse wa terpoloploeg, die van 3 tot 8 juni in Mi laan aan het Olympische kwalificatie toernooi zal deelnemen, bestaat uit de volgende spelers: Feike de Vries (Neptunus, Amers foort); Evert Kroon (Robben, Hilver sum); Fred van Dorp (AZPC. Amers foort); Hans Hoogveld (Nentunus, Amersfoort); Hans Wouda (De Meeu wen, Amsterdam); Ad Moolhuizen (Nep tunus, Arnhem); Lou Geutjes (Neptu nus. Amersfoort): Bart Bongers (KN- ZB. Nico v. d. Voet (ZIAN, Den Haag); Harry Vriend ('t Y, Amsterdam) en Hans" Parrel (ZIAN, Den Haag). Als begeleiders gaan mee Gerrit Jansen en Ruud van Feggelen. HAMBURG. De spelers van Ham burg S.V., die donderdagavond in Rot terdam in de finale van de Europa Cup voor bekerhouders met 02 van A.S. Milan verloren, krijgen desondanks een premie van 3000 mark (2700 gulden). Als zij de finale gewonnen hadden, zou elke speler 10.000 mark (9000 gulden) ohtvangen hebben. de in de Ronde van Gelderland en ere plaatsen in enkele belangrijke criteria wekten bij hem de gegronde hoop, dat hij erbij zou rijn deze week. Immers, vorig jaar ontpopte hij zich als tweede jaars amateur als een beloftevol ren ner in deze etappe-course. Toch liet Krott hem buiten de ploeg. „Daarmee werd ik een illusie armer en tevens een slordige 700 gulden, die het erg kostbare voorseizoen hadden moeten goedmaken. Meer dan voldoende om er snel een einde aan te maken". 1-fet begon veertien dagen geleden met de internationale tijdrit om de Grand Prix Bel Air in Luxemburg. Daar zou Eckelboom, samen met Den Hartog, Zoetemelk en de Limburger Keeibeek de Amstelformatie vormen, waaraan een favorietenrol werd toebe dacht. Het liep allemaal anders. Eckelboom, die in schril contrast met de overige Amstel-vedetten zelf voor vervoer naar en van de course moet zorgen, zou in het zuiden zijn ploegmakkers treffen. Na een uur vergeefs wachten ging hij wat eten en...toen hij terugkeerde lag er een briefje van de heer Krott met de mededeling, dat de ploeg doorgereisd was naar een hotel. „Weer miste ik de boot. De ploeg was juist naar Luxem burg vertrokken. Daarna werd ik met autopech geconfronteerd De ploegbaas zou me ophalen, maar door een misverstand over „de plaats des onheils" heb ik de nacht in de auto moeten doorbrengen. De andere mor gen ben ik op de fiets naar de start ge gaan. Het laat zich begrijpen, dat ik niet erg fit was. Toch ben ik, nadat Keibeek had afgehaakt, in het spoor van Zoetemelk en Den Hertog geble ven. Had ik een goede nachtrust geno ten, dan had ik meer kopwerk kunnen doen. Ik vind die tweede plaats hele- naal niet slecht". De andere dag moest Eckelboom meedoen aan de Omloop van de Kempen. Daarvan zei hij: „Het ging belabberd. Ik was zo styf als een lat en zat volkomen dood". De grootste klap kreeg hij na afloop, toen de heer Krott hem vertelde, dat zijn deelnemen aan Olympia's Toer op losse schroeven was komen te staan. De Ronde van de Haarlemmermeer moest de beslissing brengen over het deelnemen van de zesde man: Voogd uit Scherpenzeel of Eckelboom. De laatste kwam niet opdagen. „De verne-j dering was te groot. Niemand dacht er over, hoe ik met die kapotte wagen naar de Haarlemmermeer moest ko men". Eckelboom. zes jaar op de fiets, is bijzonder teleurgesteld. Daaraan is in DEN HAAG De cijfers van de sporttoto's 46 (zondag 19 mei) en 47 (donderdag 23 mei) zullen pas in de loop van de volgende week bekend wor den gemaakt. DEN HAAG In de komende weken zullen Nederlandse wieleramateurs aan diverse evenementen in het buitenland deelnemen. De volgende wedstrijden staan op het programma: 25 mei tot en met 8 juni: Ronde van Engeland: Adrie Naaktgeboren (Put- tershoek), Marie van Rooy (Hees), Jan Hordijk (Rotterdam), Jos Dekker (Enk huizen), Jan Buis (Halfweg), Leo van Schalen (Lierop) en Jan Aldershof (Haarlem). Leider: de heer Ruys (Klaas waal). 26 mei: Hamburg: de grote Brink- manprijs: Albert Huizebosch (Beilen), Gerard Bruinsma (Wsterbork) en Her man Strijbosch (Rolde). Leider: de heer Verhoeven (Hoogeveen). 1 tot 3 juni: Brunswijk: Europese jeugdwedstrijd, Jan Brouwer (Amster dam), Roob Fopma (Amsterdam) en Jo- han Lentz (Amsterdam). Leider: de heer Willemsen (Amsterdam). 2 en 3 juni: Chopp en Dudenhofen (W.-Dl.): baanwedstrijden: Lijn Loeve- sijn (Amsterdam) en Jan Jansen (West- zaan). LONDEN De resultaten van een door de Engelse regering ingestelde commissie om het Engelse voetbal te onderzoeken, kunnen leiden tot een ver andering van het transfersysteem en de voetbalwereld. De commissie van 11 man, die twee jaar lang het Engelse voetbal bestudeerde, heeft voorstellen gedaan om tot een minder slaafse ver houding in het transfersysteem te ko men en de status van de beroepsspe ler te verbeteren. De commissie, die onder leiding stond van de heer Norman Chester, rector van het Nuffield College in Oxford, waarschuwde dat de prijzen voor top spelers de komende vijf jaar waar schijnlijk sterk zullen stijgen, hoewel dit seizoen door Tottenham Hotspur al 125.000 pond (1.075.000 gulden) werd betaald voor Martin Chivers. De veranderingen, die het rapport voorstelt, zullen de salarissen van top spelers doen toenemen, maar volgens de heer Chester kan dit gecompenseerd worden door het vergroten van het aan tal vijf- of zevenjarige contracten, in plaats van de verbintenissen van een jaar, die tegenwoordig gewoon rijn. Volgens de commissie, die de trans fers in de periode van 1964 tot 1966 ge analyseerd heeft, maakt het huidige systeem de rijke clubs steeds rijker terwijl de arme clubs armer worden. de drie dagen nadat hij rijn besluit nam niets veranderd. „Ik heb alle klassiekers gereden. Iedere insider weet, dat er heel veel geld in deze van stad-tot-stad-ritten gaat zitten. Nooit was er iemand, die over mijn geldelij ke problemen piekerde. Als ik alles te voren geweten had was ik er nooit aan begonnen. Ik had veel beter criteria kunnen rijden. Dat was voor mij een veel lucratiever bezigheid geweest. Het heeft mij honderden guldens gekost. Ik heb moeten zwoegen om te kunnen autorijden. Die auto is onmisbaar om wedstrijden te kunnen bezoeken. De renners uit het westen kennen die pro blemen niet. Die rijden met de heer Krott mee". Hans vindt het allemaal bijzonder spijtig. Hij heeft een betere conditie dan ooit. „Belabberd vind ik het voor mijn baas (de heer Haverkamp van de ge lijknamige groothandel in kachels enz. red.). Hij heeft me alle mogelijke faci liteiten verleend". Bepaald ontroerd is hij door de spontane reactie van de winkelmeisjes. „Zij wilden een flink bedrag op tafel leggen. Een wilde er zelfs naar spaarbankboekje legen", zei Hans met een brok in de keel. Populair is hij zeker. Zo is het zeker, dat hij ook als voetballer rijn weg zal vinden. Hij heeft zich aangemeld als lid van de Deventer vereniging Roda. Ook is de kans niet uitgesloten dat hij weer gaat schaatsenrijden. Eckelboom was al eens in de B-.ploeg opgenomen. Fietsen en schaatsen was teveel van het goede. Misschien, dat er straks meer mogelijkheden voor hem op het ijs liggen. Hans heeft er nog niet se rieus over gepiekerd. De liefde voor de wielersport is niet van de ene op de andere dag bekoeld. ANTWERPEN Jacques Anquetil, de veelvoudige winnaar van de Ronde van de Ronde van Frankrijk, is vrijdag door een correctionele rechtbank in Antwerpen voor twee jaar uitgesloten van wedstrijden in België. Bovendien moet de Fransman 10.000 Belgische francs boete betalen. Tijdens de enkele maanden geleden gehouden zesdaagse van Antwerpen werd bij een dopingon derzoek vastgesteld, dat Anquetil ge bruik had gemaakt van stimulerende middelen. 's-GRAVENHAGE In diverse plaatsen is gisteren een aanvang ge maakt met de tweede ronde van de strijd om de Davis Cup. Groot Brittannië nam in Londen een beslissende 3-0 voorsprong op Finland en Italië deed tegen Monaco hetzelfde. In Teheran spelen Iran en Zuid-Afrika tegen elkaar. Na de eerste dag had Zuid- Afrika een 0-2 voorsprong. Spanje kwam in Barcelona op 2-0 tegen Zweden en in Moskou zette Rusland Zuid-Slavlë even eens op 2-0. ROTTERDAM De kans voor HSV om in het volgende seizoen opnieuw in het Europese bekertoernooi voor beker winnaars te mogen uitkomen is uiterst klein. HSV hoopte na de verloren finale te gen AC Milan het toernooi opnieuw via de „achterdeur" te kunnen bereiken. Net als vorig seizoen, toen het in de Duitse bekereindstrijd werd verslagen door Bayern München, maar toch mocht meedoen, aangezien Bayern München houder van de Europese beker is. In het nieuwe seizoen zal de huidige Europese bekerhouder AC Milan niet deelnemen aan het toernooi van de be kerwinnaars, omdat de Milanese club ook landskampioen is en een duidelijke voorkeur heeft voor het toernooi van de kampioenen. Zoals bekend mag een vereniging slechts aan een van de be kertoernooien van de Europese Voetbal unie deelnemen. Op grond hiervan heeft HSV de Europese voetbalunie op nieuw verzocht te worden toegelaten tot het toernooii van de bekerwinnaars. Het is niet te verwachten dat de Europese voetbalunie op dit verzoek zal ingaan, vooral om geen precedent te scheppen. WARSCHAU. De Oostduitser Axel Peschel heeft vrijdag de wegwedstrijd Berlijn-Praag-Warschau gewonnen. Het tweede gedeelte van de vijftiende en laatste etappe, een rit over 123 km van Radom naar Warschau, leverde een overwinning op voor Klaus Ampler (O.-Dld.). Het eindklassement: 1. Peschel (O.-Dld) 57.46.00 2. Vavra (Tsj. SI.) 57.46.16; 3. Magiera (Polen) 57.56.54 5. Saidchtsin (Rusl.) 57.47.38; 5. Hojlund (Den.) 57.47.38; 6. Hanusik (Polen) 57.48.54 7. Pacary (Fr.) 57.50.04; 8. Schoeters (Belg.) 57.50.12; 9. Mickein (O.-Dld.) 57.52.07; 10. Ozechowski (Polen) 57.52.24. APELDOORN AGOW ontvangt morgenmiddag op „Berg en Bos" het Zaanse ZFC, dat in de huidige compe titie tot nu toe drie punten meer ver gaarde dan de Apeldoornse ploeg. Van belang is de strijd tussen beide elftallen niet meer, maar AGOW zal mogelijk wel vechten voor een goed resultaat, om daarmee de slechte indruk van donderdag j.l. uit te wissen. Trainer De Busser is nog niet geheel en al zeker van de opstelling van zijn ploeg, maar denkt de volgende formatie binnen de lijnen te brengen: doel: Wieg- mink; achter: Van Houttum, Meijer, Mackaaij en Nijdeken; midden: Reuser en Van Galen Last; voor: Wentink, Evers, Van der Voort en Van Straalen.

De Vallei | 1968 | | pagina 7