Musketiers en Candia '66 wonnen schaapskooi- toernooi Keurturnsters leden grote nederlaag tegen Hongarije VEENENDAAL WON NA VERLENGING VAN EMS: 1-2 Foster wereldkampioen boterham- worst 3».- beriocts cervelaat- worst 3® ronde Doe mee aan Centra's merkenkleurwedstriid doperwtjes bonbons 38 pink zalm DE BLAZER BLIJFT MICHELE DANCELLI BEHIELD LEIDING Foni volgt bij Inter Helenio Herrera op Grand Prix voor Torsten Hallman Leren Zool" voor Looy van Silvester wierp de discus weer verder Paul Hoekstra sterk in Zaanregatta BITUMEN GOLFPLATEN botermals (A-kwaliteit, rijksgekeurd] per 500 gram slechts jubileumprijs Laatste week! 300 kinderfietsen en duizend andere prijzen. Bovendien: 15 afwasautomaten sterk in 't goede merk Ronde van Italië Fraaie prijzen Van Dongen succesvol Grote klap GIJS HEIKAMP SCOORDE WINNENDE DOELPUNT Prooi N.Y. HOLLANDSE APPARATENFABRIEK „H.A.F." te Ede, fabriek voor elektrotechnisch installatiemateriaal ERVAREN GEREEDSCHAPMAKER ERVAREN ONDERHOUDSMONTEUR BEDIENINGSPERSONEEL EXPEDITIEBEDIENDE NETTE JONGEDAME EN JONGEMAN NETTE DAME 100 gram Frisco „zeer fijn" 1/1 blik Nieuw! De Heer Subliem- (pracht sortering] bakje 250 gram Pagina 12 MAANDAG 27 MEI 1968 RHENEN Zaterdag en zondag organiseerde de sportvereniging „Candia '66" op het gemeentelijke sportcomplex het „Schaapskooitoernooi", dat een jaaritfks- terugkerend evenement belooft te worden. Was het zaterdag een prachtige dag met naar verhouding veel publick, zondag regende het püpestelen en dat drukte een stempel op de belangstelling. Desondanks is het een geslaagd voetbalfestijn geworden, waarvan de netto-opbrengst bestemd ns voor de autotocht van Rhe- nense bejaarden, die op 12 juni wordt gehouden. Naar ruwe schatting is het juni resultaat rond f 300,Bestuur en leden van Candia '66 hebben hiermee een sympathieke daad gesteld. Het toernooi van zaterdagmiddag werd gewonnen door Musketiers uit Eist. Er werd als volgt gespeeld: Can dia SKV 0-1; RedichemMusketiers 0-4; CandiaRedichem 2-0 en Muske tiers SKV 3-1. Hierdoor werd de vol gende eindranglijst bereikt: 1. Muske tiers; 2. SKV; 3. Candia '66 en 4. Re dichem. De voorzitter van „Candia '66'', de heer L. v. Setten. reikte zaterdag avond de prijzen uit, die bestonden uit bekers, lauwertakken en medailles. Musketiers won tevens een plaquette die als wisselprijs dient. De heer G. L. Meijer, voorzitter van de Sportraad, dankte allen die aan 't welslagen van 't „Schaapskooitoernooi" hadden meege- SAN REMO De Italiaan Italo Zi- lloli heeft zaterdag de 5e etappe van de Ronde van Italië, een rit over 149 km op het circuit van Remus en Romulus, gewonnen in 4 u 27 min. 49 sec. Zijn landgenoot Michele Dancelli behield de leiding in het algemene klassement. De Spanjaard Jose-Antonio Momene won zondag de zesde etappe, een rit van 223 kilometer van San Remo naar Alessandria. De eenenvijftigste Giro van Italië wordt tot nu toe beheerst door de nau welijks 23-jarige Belgische wereldkam pioen Eddy Merckx. De Belg, die za terdag in de vijfde etappe als tweede eindigde is nu Michele Dancelli, de lei der in het algemeen klassement tot op 1.55 min. genaderd, maar wat belang rijker is, zijn voorsprong op Felice Gimondi, de Italiaanse favoriet en win naar van de 50e Giro, is gestegen tot 2 minuten en 17 seconden. Merckx be paalde er zich zondag dan ook alleen maar toe met zijn ploeg gevaarlijke ontsnappingen in de kiem te smoren. Dat kort voor de finish vier mindere goden toch nog los van het grote pelo ton kwamen en acht seconden voor sprong namen was voor de wereldkam pioen van geen belang. Uitslag vijfde etappe: 1. Italo Zilioli (It) 4.27.49; 2. Eddy Merckx (Belg) op 4 sec; 3. Vittorio Adorni op 2 min; 4. Gianni Motta (It) z.t.; 5. Michele Dancelli (It) z.t.; 6. Claudio Michelotto (It) z.t.; 7. Franco Balamion (It) z.t. 50 Cees Haast. Bart Zoet staakte de strijd. Zesde etappe: 1. Momene (Sp) de 223 km in 5.53.07 (gem: 37,889 km/u); 2. Grosskost (Fr) z.t.; 3. Brands (Belg) z.t.; 4. Grassi (It) z.t.; 5. Brunetti (It) op 1 sec; 6. Plankaert (Belg) op 8 sec; 7. Merckx (Belg); 8. Motta (It); 9. Neri (It); 10. Zilioli (It), allen z.t. als Planckaert. Cees Haast eindigde in de zesde etap pe met acht seconden achterstand op de 86e plaats. Het algemene als volgt uit: klassement ziet er nu 1. Dancelli (It) 26.24.56; 2. Merckx (Belg) op 1.55; 3. Zilioli (It) op 2.00; 4. Motta (It) op 4.09; 5. Gimondi (It) op 4.12; 6. Jimenez (Sp) en Letort (Fr) op 4.13; 8. Gabia (Sp), Velez en Balmami- on (It), allen op 4.15; 33. Haast (Ned.) op 13.29. werkt, in het bijzonder de Rhenense harmonie „Ons Genoegen", welke ver eniging een mooie show gaf ter afslui ting van de door de Sportraad georga niseerde sportweek. Zondagmiddag werden de volgende wedstrijden gespeeld: Candia Velox 1-0; Voorwaarts Opheusden 0-0; Op- heusden 1-2 en Candia Voorwaarts 2- 1. Dit resulteerde in de volgende eind- ranglijst: 1. Candia '66; 2. Voorwaarts 3. Velox en 4. Opheusden. Voor deze ploegen waren er even fraaie prijzen als zaterdagmiddag. Ook Candia '66 won naast de beker een wisselplaquet te. De in het kader van de sportweek aangekondigde zwemwedstrijden, die vrijdagavond zouden worden gehou den, werden afgelast omdat er aanvan kelijk voor de zwemclub twee polo competitiewedstrijden voor in de plaats moest komen. Ook deze wed strijden gingen echter niet door, om dat het water te koud was. de wed strijden zullen nu op een ander te be palen tijdstip worden verzwommen. MILAAN Alfredo Foni, de Ita liaanse voetbalcoach, die de laatste jaren trainer was van het Zwitserse na tionale elftal, heeft een contract ge tekend bij Internazionale. Foni, die 15 jaar geleden Inter ook al eens onder zijn hoede had, volgt Helenio Herrera óp. Herrera nam vorige week zaterdag ontslag nadat de afgelopen maanden ernstige kritiek was geuit op de ma tige prestaties in de competitie en de dure aankopen, die hij had gedaan. LUXEMBURG Wereldkampioen Torsten Hallman heeft zondag in de hoofdstad van het Groot Hertogdom de Grote Prijs van Luxemburg motocross, de zevende werdstrijd in de competitie om het wereldkampioenschap in de 250- cc-klasse, gewonnen. De Zweed zege vierde in de eerste manche en werd tweede in de tweede rit. De Belg Joel Robert werd met een CZ tweede in de algemene rangschikking. De Brit Dave Bickers met een CZ derde met v(jf pun ten. De staud in de competitie om de we reldtitel luidt 1. Robert 42 pt.; 2. Hallman 24; 3. Ge- boers (Belg.) 22; 4. Andersson en Pet- terson beiden Zweden18. MOESKROEN De Nederlander Cees van Dongen is zondag tijdens inter nationale motorraces in het Belgische plaatsje Moeskroen twee maal op de tweede plaats geëindigd. In de 50 cc- klasse moest Van Dongen, die met een Kreidler reed, de eerste plaats aan de Belg Delhaize laten, die voor de 30 km 17 min. 38 sec. nodig had. Van Dongen ging na 17.54,4 over de streep. Cas Swart werd met een Ducati zevende. In de kwart-literklasse was de over winning voor de Zweedse Yamaha-rijder Anderson. Hij reed de 40 km in 19 min. 57,6 sec. Voor Van Dongen, die eveneens op een Yamaha uitkwam, werd 20.07,6 afgedrukt. RIJEN De Belg Rik van Looy heeft zondag in Rijen de „Leren Zool", een criterium voor beroepswielrenners over 100 kilometer, gewonnen. Van Looy was ongeveer halverwege de koers met zijn landgenoot Huysmans, Post, Van der Vleuten en Schuuring uit het peloton ontsnapt. Het groepje had nooit meer dan enkele tientallen meters voor sprong op de hoofdmacht. In de slotfa se slaagden Van Looy en Huysmans er in een geringe voorsprong op de rest van de kopgroep, die door het peloton werd ingelopen, te nemen. In de sprint versloeg Van Looy Huysmans duidelijk. De uitslag is: 1. Rik van Looy (Belg) de 100 km in 2.15.38; 2. Jos Huysmans (Belg) z.t.; 3. Harm Ottenbros (Hoo- gerheide) z.t.; 4. Cor Schuuring (Am sterdam) z.t.; 5. Cees van Amsterdam (Breda) z.t; 6. Jos van der Vleuten (Mierlohout) z.t.; 7. Peter Post (Am stelveen), 8. Juul van der Flaes (Belg), 9. Wim Schepers (Meers), 10. Theo Mertens (Belg), 11. Harrie Steevens (Elsloo), 12. Jos Haeseldonckx (Belg), 13. Marinus Paul (Den Haag), 14. Jan van der Horst (Haarlem), 15. Jan Ha- rings (Sibbe), allen z.t. MODESTO De Amerikaan Jay Silvester heeft zaterdagavond tijdens atletiekwedstrijden in Modesto (Califor- nië) het wereldrecord discuswerpen ver beterd met een afstand van 66 meter en 54 centimeter. Het oude record stond op naam van de Tsjech Ludvik Danek, die op 12 oktober 1965 in Sokolov tot 65 me ter en 22 centimeter kwam. Silvester is 31 jaar oud en was de eerste discuswer per, die de 60-metergrens overschreed. Eerder dit seizoen bereikte hij 62,41 en 62,08 meter. De beste seizoenprestatie was tot nu toe 64,39 meter van de 28- jarige Canadees George Puce. DRACHTEN Na de fraaie zege van de Nederlandse keurturnsters op Italië, enkele weken geleden in Rome, is de grote nederlaag tegen de ploeg van Hongarije in de sporthal in Drach ten hard aangekomen. Op alle onderde len waren Hongaarse turnsters supe rieur en met ruim veertien punten voorsprong wonnen zij deze tweedaagse wedstrijd. De beste Nederlandse turn ster was Margo Klees. Zij werd zesde in de persoonlijke rangschikking met 73.75 pnten. Het was een grote handicap, dat Ans Heerschop en Jannie Meyer-Vierstra wegens blessures niet konden meetur- nen. Daardoor moesten in feite twee le den van de B-ploeg hun plaatsen inne men. Al hebben deze beide turnsters, Cora Stins en Jeannette de Pree, goed gewerkt, zij konden de topprestaties nog moeilijk volgen. Vooral bij de ver plichte oefenstof bleven zij te ver ach ter. Met bijna acht punten voorsprong begonnen de Hongaarse turnsters zon dagmiddag in de matig bezette sport hal aan de oefeningen naar keuze. Di rect daarop, bij het paardspringen, lie pen de Hongaarse turnsters al verder uit en aan de brug met de ongelijke leggers vergrootten zij hun voorsprong met prachtige oefeningen, in hoog tem po uitgevoerd. Daar Ilonka Hupka was uitgevallen wegens een blessqre turnde de Hongaarse ploeg dus zonder reserve, maar deze handicap namen de turn sters gemakkelijk. De brugoefeningen vooral waren van zo'n hoge kwaliteit, dat zij ook op dit onderdeel royaal voorbleven. Margit Oroszi met 9.70 punten en Katalin Makrai met 9.75 pun ten leverden topprestaties. De laatste zelfs met een hechtafsprong met een hele schroef tot stand. Op de evenwichtsbalk kregen de Ne- Onduline De veilige funktionele dakbedekking, met onbeperkte mogelijkheden. De onverwoestbaar-sterk». Onduline golfplaten zijn licht en soepel en dus geschikt voor elke dakkonstruktie. Volledige dokumentatie wordt u gratis toegezonden, als u deze bon Naam inzendt naar: Af4rp{. Onduline, Postbus 1925, Amsterdam I of naar: Plaats O.F.I.C. Benelux SA., Jan van BeroepI Rijswijcklaan 194 B, Antwerpen. Onduline, 'n produkt van O.F.I.C. SA., 38, rue Saint Ferdinand, Parijs BUNNIK In het tweede bekerduel, dat Veenendaal zondagmiddag speelde te gen EMS te Bunnik, is het bijzonder spannend toegegaan. Pas in de verlenging kon worden uitgemaakt wie van de twee een ronde verder zou komen in de strüd om de KNVB-beker. Nauwelijks was de verlengingsperiode aangevangen toen G\js Heikamp een fraai voor het doel gebrachte bal van Jan Sukkel in schoot. Daarop werd de strijd gestaakt. Veenendaal kan zich opmaken voor de volgende ronde. grage Veenendaalse doelman. Toen de scheidsrechter het laatste fluitsignaal liet horen was de strijd nog altijd onbeslist en moest er een verlenging komen. Volgens de spelre gels van de bekerwedstrijden beteken de dat een verlenging van 4 x V/t mi- muut, tenzij een van beide clubs een doelpunt maakte. Dat gebeurde al na één minuut, toen na een goede combi natie over links Jan Sukkel de bal prachtig voor het doel trok en Gijs Hei kamp zich tussen twee tegenstanders door worstelde en inschoot. Daarmee heeft Veenendaal zich geplaatst voor de derde ronde, welke op Tweede Pink sterdag wordt gespeeld. ZAANDAM. Paul Hoekstra heeft zondag tijdens de Zaanregatta op de Voorzaan te Zaandam de Hongaarse wereldkampioen Szollosi op de k 1 - 500 meter verslagen. Hoekstra won on bedreigd en had een ruime voorsprong op de Hongaar Urogi, die Szollosi zelfs naar de derde plaats verwees. Op de k 1 - 1000 meter nam Szollosi revanche. Hij werd duidelijk eerste voor Urogi en Hoekstra. Szollosi eindigde zaterdag op de k 1 - 10.000 meter ook op de eerste plaats. De Hongaren Timar en Giczy behaal den op de k 2 - 500 meter, de k 2 - 1000 meter en de k 2 - 10.000 meter de overwinning. Lagerwey en Wittenberg bereikten op de k 2 - 500 meter een verdienstelijke tweede plaats. Eenzelf de resultaat was voor Geurts en Hoek stra op de k 2 - 1000 meter weggelegd. De bondsploeg, bestaande uit Geurts, Wittenberg, Muuse en Lagerwey, was op de k 4 - 1000 meter te sterk voor de teams van Tsjecho-Slowakije en Groot Brittannië. Bij de dames imponeerde Mieke Jaa- pies met haar zeges op de k 1 - 500 en de k 1 - 2000 meter. Samen met haar clubgenote Thea Bergers-Duif werd zij ook eerste op de k 2 - 500 meter. De ontmoeting in Bunnik gaf een sportieve en pittige wedstrijd te zien, waarin beide ploegen, zich ten volle in zetten. Aan weerzijden kwamen er veel goede scoringskansen, maar vaak smoorde de hal op het gladde veld, ter wijl een druilerige regen bepaald wel een nadelige invloed had op het spel. Veenendaal speelde wat meer aanval lend, maar wist evenmin als EMS tot scoren te komen gedurende de eerste speelperiode. Na rust werd het een vrijwel gelijk- opgaande strijd. Veenendaal boekte het eerst succes toen na een kwartier Piet Muller met een strak en laag schot de score opende: 01. EMS gaf zich niet gewonnen en kwam bijzonder fel terug. Aanvankelijk wist de achterhoe de van Veenendaal het nog wel te hou den. maar in de 80e minuut profiteer de Bosboom van een dekkingsfout in de Veenepdaalse verdediging en dat be tekende de gelijkmaker: 11. De gevaarlijkste man in de EMS- ploeg was Dieman, die echter uitste kend werd bewaakt door junior Schans, die opnieuw een zeer goede wedstrijd speelde. Bovendien bleek keeper Blan- kespoor weer in blakende vorm te zijn en de weinige schoten van EMS waren dan ook steeds een prooi voor de grijp- derlandse turnsters 'n grote klap te in casseren doordat kampioene Margot Klees en Femie Klunder met misluk kingen hadden te kampen. Voor de ove rig turnsters viel toen weinig meer goed te maken. De achterstand werd belangrijk groter en ondanks zeer goed werk bij de vrije oefeningen bleef de nederlaag een feit. vraagt wegens uitbreiding voor het vervaardigen en reviseren van matrij zen voor de verwerking van kunststoffen. Leeftijd tot 40 jaar voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden aan diverse machines. Leeftijd tot 40 jaar. voor 8emi-automatisch machines ter verwerking van kunststoffen en de daaraan verbonden nabewerkingen. Continudienst met vrQe weekeinden, uitgezon derd 1 zaterdag per 3 weken Leeftijd 19 tot 35 jaar voor assistentie bq het verzendklaar maken van onze produkten. Bij voorkeur met enige elektro technische opleiding. Leeftijd 21 jaar. voor het verrichten van eenvoudige lichte mon tagewerkzaamheden en machinale bewerkingen. voor schoonmaak- en kantinewerkzaamheden, alsmede assistentie in de inpakafdeling. Inlichtingen maandag t/m vrijdag van 9-17 uur of in de avonduren na telefonische afspraak aan ons kantoor Frankeneng 15 te Ede, tel. 0838013597. NE H'YORK De Amerikaan Bob Foster heeft in de Madison Square Gar den van New York het wereldkampi oenschap boksen in het haif-zwaarge- wicht veroverd door een knock-out in de vierde ronde op titelhouder Dick Ti ger (Nigeria). 11.000 toeschouwers hebben de eerste nederlaag door knock out gezien in de opmerkelijke 17-jarige bokscarrière van de Nigeriaan Dick Tiger, die er het laatste jaar op staat Biafraan te wor den genoemd. Het einde van de wedstrijd kwam na 2 minuten en 5 seconden in de vierde ronde völkomen onverwacht. Tot dan toe had de titelverdediger een licht voordeel gehad, hoewel hij herhaalde lijk al zijn defensieve kwaliteiten ge bruiken moest tegen zijn hard slaande Amerikaanse uitdager. In een lijf-aan- lijf-gevecht in de voor Tiger fatale vier de ronde veronachtzaamde hij een mo ment zijn dekking, werd geraakt door een rechtse uppercut van Foster en on middellijk daarop door een geweldige linkse hoek, die hem vol op de kaak trof. Tiger sloeg als een blok tegen de grond en lang nadat scheidsrechter Mark Cqnn tot tien had geteld, waren de helpers van Tiger nog bezig hem bij zijn positieven te brengen. Het was voor de derde keer dat Ti ger de wereldtitel, die hij in 1966 had veroverd op Jose Torres, verdedigde. Na het gevecht vertelde Bob Foster, die met zijn 78'/t kilo ruim twee kilo zwaarder was dan Dick Tiger, dat hij naarmate het gevecht vorderde het ge voel kreeg, opgewassen te zijn tegen de wereldkampioen. „Mijn linksen", vervolgde Foster met een opmerkelijk gevoel voor het understatement, „kwa men steeds beter door." Dick Tiger vertelde, dat hij zich heel weinig kon herinneren van de periode tussen de rechtse uppercut en het mo ment dat zijn helpers hem weer op de been hadden gebracht. „Ik heb zelfs niet geweten dat ik neer was. In mijn verre onderbewustzijn meen ik de arbi ter „negen" te hebben horen zeggen, maar eigenlijk ben ik ook daarvan lang niet zeker." profiteert jubileert zelfde prijs als 35 jaar terug: bij aankoop van f 15,- boodschappen Limburgse Het is nu blazertijd. Deze is van flannel Ma rine, grijs, groen. 36 - 46 Deze aanbieding geldt t/m zaterdag 8 juni VOO* HTS GOfOS mm 100 gram jubileumprijs (winkelwaarde f 899,-) voor 15 gelukkige moeders van de hoofdprijswinnaars. Vraag gratis kleurplaat met aile bijzonderheden bij uw Centra-winkelier. jubileumprijs wij importeerden 100.000 blikken canadese biik a 110 gram deze week slechts (maximaal 3 blikjes per klant) jubileumprijs 78

De Vallei | 1968 | | pagina 12