Opnieuw winst voor Blue Soeks DOVO won oefenduel tegen Zuidvogels: 4-1 kom bij ons uw blazer kopen RHENEN 1 WERD TOCH KAMPIOEN Renswoude velde vonnis over Scherpenzeel0-5 J. Bonnet nieuwe voorzitter R.H.C. Oranje W won met duidelijk verschil van DVSA: 2-4 Harskamp en Otterlo deelden punten in harde wedstrijd 4-3-3 systeem nog geen succes Duinkikkers won Poseidontoernooi BOXAL WON YAN SKF-TEAM3-1 Sparta heeft druk zomerprogramma Renswoude 2 ook kampioen Bennekom versloeg militaire formatie HMSII KWAM IETS TE KORT Moeilijkheden Rumoerig slot Machteloze tegenstander Samenspel Opbouwend DEGRADATIE EEN FEIT Waterpolo Veteranentoernooi TENNIS Beyercup Toenemend ledental Hockey Onzeker Nonchalant Voorsprong MAANDAG 27 MEI 1968 VEENENDAAL In een bijzonder spannende wedstryd, waarin af en toe van goed honkbal te genieten viel, heb ben de Blauwkousen opnieuw de volle winst binnengehaald. Dat de zege nog zo krap zou worden had geen van de sup porters by de stand 81 in de vierde innings verwacht. In de eerste 2 innings bleek reeds, dat de ploeg die 't eerst de vyandeljjke werper de baas zou zjjn hoogstwaarschijnlijk de wedstrijd zou winnen. Weliswaar keken de Blauwkou sen na de tweede HMS-slagbeurt tegen een 01 achter stand aan, doch in de gelijkmakende slagbeurt bleek de Socks-slagploeg reeds veel gevaarlijker. Weliswaar kwamen er nog geen punten binnen, doch met drie honken bezet bij het wisselen hing het onheil voor HMS al in de lucht. In de derde innings was het dan zo ver; door te profiteren van een inzin king van de nerveuze HMS-werper en een fout van het onder zware druk staande binnenveld namen de Soeks een 21 voorsprong. Intussen hield de uitstekend werpende Johnny v.d. Klift de HMS-slagploeg vol komen onder de duim. In de vierde slag beurt namen de Veenendalers ruimer afstand van hun tegenstanders vooral door hun „ouderwetse" slagwerk (8-1). In de vijfde innings had werper v.d. Klift even moeilijkheden met de „staart" van de HMS-slagploeg. Hier door kojiden de Utrechters door drie honkslagen en tweemaal 4-wijd inlopen tot 8-6. Met nog geen enkele „nul" en twee honken bezet zag het er even som ber uit voor Veenendaal. Doch toen trapte de loper op het tweede honk in een schijnbeweging van catcher Vonk en werd door deze zelf uitgetikt. John. v.d. Klift putte hieruit kennelijk .nieu we kracht en schakelde de volgende twee slagmensen op 3-slag uit. In de gelijkmakende vijfde slagbeurt ontstond even een onaangename stem ming doordat aan beide zijden twee spelregeltechnische fouten werden ge maakt. Dit werd echter door de beide aanvoerders onmiddellijk de kop inge drukt. Ondanks alle protesten kwam John. v.d. Klift toch reglementair op het eer- te honk. Cees van Hall beging echter de fout tegen de „fieldende" eerste honk- man aan te lopen en werd terecht uit gegeven. Leo Vonk zorgde hierna voor de nodige rust door met een daverende home-run de voorsprong te vergroten (10-6). Dat deze extra punten broodnodig wa ren bewees de 6e HMS slagbeurt toen na een veldfoutje en een geraakte wer per de directe tegenstander van v.d. Klift eveneens een home-run sloeg wel ke met de twee man aan boord 3 pun ten opleverde (10-9). Catcher Vonk en v.d. Klift zelf zorg den echter resoluut voor de laatste twee „nullen", waardoor de Soeks zelfs de gelijkmakende slagbeurt niet meer no dig hadden om te winnen. Scoreverloop HMS II VHC I W epersresultaten A. Werkhoven 8 x 3-slag, 4 x 4-wijd, 7 hsl. tegen; J. v.d. Klift 11 x 3-slag, 3 x 4-wijd, 6 hsl. tegen. Ook de reserves van VHC hebben za terdag de volle winst uit Bussum mee genomen. Doordat Ernst v. Leeuwen als werper goed draaide en de slagploeg ditmaal wél tactisch profiteerde van 'n zware inzinking van de HCAW-werper werd een ruime zege behaald (HCAW VII - VHC II 7-15). Zaterdag a.s. speelt het tweede team thuis om 16.00 uur, te gen HCAW 8. Het eerste moet 2e pink sterdag naar Donar II in Hilversum. SCHERPENZEEL Begunstigd door prachtig weer en onder vrij grote be langstelling werd zaterdag door de zwemvereniging Poseidon in het ge meentelijk zwembad een waterpolotoer- nooi georganiseerd. De deelnemende verenigingen waren De Haaien uit Leusden, Duinkikkers uit Soest, Woest- duin uit Doorn en Poseidon als organi serende ver. Alle clubs kwamen uit met een heren-, jongens- en meisjesteam. Na vele spannende wedstrijden konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Jongens: Poseidon - Woestduin 2-2; Duindikkers - Woestduin 6-1; Duindik- kers - Haaien 4-1 en Haaien - Poseidon 2-1. Meisjes: Duindikkers - Haaien 3-0; Poseidon - Haaien 0-5; Woestduin - Duinkikkers 2-6 en Poseidon - Woest duin 1-3. Heren: Woestduin - Duindikkers 0-3; Haaien - Poseidon 0-2; Duindikkers Haaien 5-0 en Woestduin-Poseidon 0-4. In de eindrangschikking kwamen de volgende resultaten uit de bus: Eerste prijs: Duinkikkers; tweede prijs: Po seidon en derde prijs De Haaien uit Leusden. Na afloop reikte de voorzitter van Poseidon, de heer J. Valkenburg de prijzen uit. Het was in alle opzichten 'n geslaagd waterpolotoernooi. Herman Takken wacht als slagman in gespannen houding af wat hem toegeworpen zal worden. VEENENDAAL Of het door DOVO-trainer Ries Hol ingevoerde 4-3-3-systeem een succes zal worden kan na het oefenduel tegen Zuidvogels bepaald nog niet gezegd worden. Daarvoor was de tegenstand van de gasten uit Huizen te zwak. Zuidvogels kwam uit met vier junior-spelers, hetgeen wellicht een verklaring vormt voor de machteloze aanvalslinie, waarmee DOVO op geen enkele wijze moeite had. In het Veenendaalse team waren na lange tyd de gebroeders Van Kooten weer terug, terwijl Nico Diepeveen verstek moest laten gaan wegens zyn opstelling in het Nederlands zaterdagelftal, dat in Katwijk uitkwam tegen Saar land. DOVO kwam alleen in de eerste helft tot goed spel. Nog voor rust werd een 40 voorsprong bereikt. In de tweede helft werd het een saaie vertoning en alleen dank zy hardnekkig volhouden van Zuidvogels moest DOVO nog wat in beweging blijven. Slechts in de eerste minuten kon Zuidvogels op gelijk niveau meekomen met de DOVO-formatie. Nauwelijks hadden de in groen-wit spelende Vee nendalers hun posities ingenomen of de aanvallen op het Huizer doel begon nen. Na ruim vijf minuten werd er slecht weggewerkt in de verdediging van de gasten en kreeg aanvoerder Van Bruxvoort de bal te pakken. Met een hard schot bracht hij de openings treffer tot stand: 1-0. In de Zuidvogels-formatie kon men op geen enkele wijze tot een redelijke tegenactie komen. Toch gingen de gas ten niet tot een massale verdediging over en dat gaf DOVO de kans om door te gaan met aanvallend spel. Aart Gerritsen toonde zich weer bijzonder actief en loste een machtig schot. De bal stuitte echter via de binnenkant van de paal het veld weer in. Op het middenveld 'voelde Bram De- moet zich kennelijk weer-in z'n ele ment. Met lange passes bediende hij de driemans-voorhoede en in de 13de minuut ontstond uit een van zijn ac ties het volgende doelpunt. Een verre pass bereikte Bert Visscher, die even oprukte en daarna keihard inschoot: 2-0. DOVO bleef het spel volledig beheer sen en de tegenstand van Zuidvogels bleef nog steeds bijzonder zwak. Er was twintig minuten gespeeld toen Henk van Kooten, die kennelijk nog enkele wedstrijden nodig heeft om weer op volle kracht te kunnen mee draaien, een fraaie voorzet gaf, waar uit Roel Schoeman regelrecht inschoot: 3-0. Enkele minuten voor de rust kwam de vierde treffer tot stand. Prachtig sa menspel tussen Van Bruxvoort en Vis scher bracht de bal tenslotte op rechts en vandaar wist Visscher op geraffi neerde wijze back Visser van Zuidvo gels te omspelen, waarna hij opnieuw hard inschoot, 4-0. In de tweede helft speelde DOVO minder goed. Zuidvogels bleef volhou den en Roedema kreeg een uitstekende kans toen keeper Van Hardeveld zijn doel had verlaten. Hij schoot de bal langs de verkeerde kant van de paal. De verdediging van DOVO kreeg nu wat meer werk. Slotboom en Rebergen hadden er echter niet veel moeite mee om de weg naar het doel af te slui ten. Opbouwend waren zij minder goed op dreef en deze taak werd voorname lijk door Van Beek en Van Kooten vervuld. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd was het Van Beurden, die de sportieve eer voor zijn team kon redden, 4-1. Donderdagavond speelt DOVO thuis de tweede bekerwedstrijd tegen het Hilversumse Altius, dat in de compe titie uitkomt in de derde klasse. De wedstrijd begint om zeven uur. ADVERTENTIE Vanaf 69.- kunt u bij ons al terecht voor een korrekte, blazer. 1 rij of 2 rij. Met één split of met twee. In bronsgroen, gedistingeerd zwart of In klassiek blauw. Grote keus. 168/1 -F5/ca.150 Bil VEENENDAAL In groep A van het veteranentoernooi heeft Boxal door een 31 overwinning de laatste plaats overgedaan aan SKF. Of deze uitslag als definitief mag worden beschouwd is echter nog een open vraag, want SKF heeft na afloop geprotesteerd bij de wed strijdleiding, omdat in het team van Boxal de speler G. v. d. Bovenkamp niet gerechtigd zou zijn om te spelen. Waarschijnlijk zal de wedstrijd op een nader te bepalen datum moeten worden overgespeeld. Overigens is het voor een finaleplaats van geen enkel belang. Ondanks het feit, dat Boxal wat ster ker voor de dag kwam dan SKF was het toch SKF, dat de openingstreffer scoorde. Dat gebeurde toen keeper Diep- groyd aan scheidsrechter Heikamp wil de tonen, dat de bal na een aanval van SKF niet over de doellijn was gegaan. Deze arbiter had echter geen fluitsig naal laten horen en Roel van Beek was er als de kippen bij om de bal het beslissende tikje te geven: 01. Een foutje van spil G. Schoeman stelde Leppers in staat om via de bin nenkant van de paal gelijk te maken: 11. Vijf minuten later bracht de ra zendsnelle Spies de stand op 21. En kele minuten na de rust vuurde G. v. d. Bovenkamp een bijzonder hard schot af en doelman Slotboom was voor de derde maal verslagen: 31. Halverwege de tweede helft mocht Faber een strafschop nemen. Herman Diepgrond verrichtte een uitstekende prestatie door de penalty te keren. Vanavond worden er op het sport park „Panhuis" opnieuw twee wedstrij den gespeeld in het veteranentoernooi. Om zeven uur wordt gespeeld Unitas- NSVS, terwijl om acht uur een ontmoe ting volgt tussen De Merino's en GVVV. RHENEN Het eerste team van de tennisclub Rhenen is definitief kampi oen geworden in de vierde klasse. Al lereerst moest hiervoor op Hemelvaarts dag een inhaalpartjj worden gespeeld tegen Avanti 3 uit Nijmegen. Deze wed strijd, een gemengd-dubbel, werd met 46, 1210 en 62 door de Rhenena- ren gewonnen. Toen al was het kam pioenschap vrij zeker. Toch moest er nog van Hoogkamp 7 uit Arnhem wor den gewonnen. Dat gebeurde met 71 en daarmee was de titel voor Rhenen. Er zal nu op 9 juni een wedstrijd wor den gespeeld tegen de kampioen van een andere vierde klasse. Mocht deze wedstrijd gewonnen worden, dan volgt een promotiewedstrijd tegen een degra dant uit de derde klasse. Het tweede team van de Rhenenaren was in Utrecht minder succesvol tegen Wilskracht 5. Het moest met minstens 26 winnen om zich kampioen te kun nen noemen van de vijfde klas. Het kon echter niet verder komen dan 35. Het eindigt nu op de tweede plaats ach ter Wilskracht 5. Ook de beide zaterdagteams konden het niet tot winst brengen. De seni oren moesten met 50 de winst uit han den geven tegen ETC uit Ede. En de junioren met 41 tegen NVLTB 2 uit Wageningen. Alleen Mieke Fernée wist haar enkelspel te winnen. Voor deze teams is de competitie nog niet afgelo pen, want ze moeten beide nog een in haalwedstrijd spelen. Het is wel zeker, dat ze niet op de eerste plaats zullen eindigen. SCHERPENZEEL Op het gemeentelijke sportpark te Scherpenzeel werd zater dagmiddag de laatste competitiewedstrijd gespeeld tussen Scherpenzeel (zaterdag) en kampioen Renswoude. De inzet van dit duel was het al of niet degraderen van Scherpenzeel. Renswoude heeft er geen twyfel over laten bestaan. Door een 05 nederlaag degradeert Scherpenzeel naar de derde klasse van het afdelingsvoetbal. De talrijke supporters, die het veld omzoomden, hebben echter maar weinig van goed voetbal kunnen genieten. Daarvoor was het elftal van Scherpenzeel te zwak en Renswoude behoefde weinig meer dan zijn sportieve plicht te doen om Scher penzeel terug te wijzen. Toen enkele weken geleden de scheidsrechter niet kwam opdagen werd in het „bloemenduel" reeds vastgesteld, dat Scherpenzeel weinig kans zou hebben en ook nu werd de wedstryd volkomen door Renswoude be heerst. Direct na de aftrap nam Renswoude het initiatief en binnen vijf minuten was het al raak. Uit een hoekschop van B. J. Vink werd de bal door Har deman in de touwen gejaagd: 01. De hard zwoegende blauwwitten kregen geen gelegenheid om aan te vallen, maar toch duurde het tot enkele minu ten voor rust, voordat Renswoude op nieuw scoorde. C. G. Vink besloot een snelle rush met een goed schot dat doel trof: 02. Na de hervatting scheen Scherpen zeel zich reeds met degradatie te heb ben verzoend. Het bleef verdedigend spelen en al spoedig kon Renswoude OPHEUSDEN Nu de competitie af gelopen is en Sparta zich juist nog heeft kunnen handhaven in de 4e klasse van de KNVB (Zaterdagvoetbal) is er al weer een begin gemaakt met het zomer programma, waardoor Sparta wil ko men tot een sterker elftal dan het af gelopen seizoen het geval was. Als begin zal een oefenwedstrijd wor den gespeeld tegen het Utrechtse DOS '01, dat kampioen werd in de 3e klas se en nu promoveert naar de 2e klas se. DOS '01 komt zaterdag 1 juni met twee elftallen naar Opheusden om te gen twee elftallen van Sparta te spelen. Op 8 juni wordt een jeugdtoernooi ge houden. Zaterdag 15 juni speelt Sparta 2 een seriewedstrijd bij w Opheusden. Op 22 juni is Sparta 3 aan de beurt om in een serie uit te komen bij de w Op heusden. Vrijdag 12 juli zal Sparta met een sterke combinatie deelnemen aan het voetbalfeest van de vv Opheusden, waar het zal uitkomen tegen een com binatie van Opheusden. Op vrijdag 2 augustus wordt het start sein gegeven voor de Frans Beijercup. Als eerste komt bekerhouder Bennekom op bezoek. Voorts wordt een veteranen toernooi gehouden op 10 augustus, ter wijl dan ook Sparta zijn 2e Frans Beijer Cup-wedstrijd speelt tegen Dode- waard 1. en Sparta 2 tegen Kesteren 2 uitkomt. Op 17 augustus komt Maurik met het le en 3e elftal op bezoek om tegen Sparta 1 voor de Beijer Cup te spe len. Het 3e team van Maurik speelt te gen Sparta 3. Op 24 aug. komt als laatste het veteranen-elftal van Wage ningen op bezoek om tegen Sparta 1 te spelen, dit is de laatste wedstrijd in het Frans Beijer Cup Toernooi. RHENEN De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Rhenense Hand bal Club mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. De heer C. v. d. Pol, die bij afwezigheid van voorzitter en vice-voorzitter de vergadering leidde, stelde in zijn openingswoord vast, dat de vereniging nog steeds groeit. Het le dental neemt regelmatig toe, vooral in de jeugdsector. Voor het eerst kwamen dit jaar zowel bij de heren als bij de dames, senioren-, junioren- en aspiranten teams binnen de lijnen. De competitieresultaten waren vooral bij de junioren- teams voortreffelijk. Als hoogtepunten uit het afgelopen jaar moeten zeker genoemd worden een aantal zeer geslaagde feestavonden, de trip naar Brussel, de training in de sporthal in Ede en de beide grote handbaltoernooien. Wan neer op 15 juni de RHC het eerste lustrum gaat vieren doet zij dat met de prettige zekerheid, dat deze sportvereniging haar bestaansrecht heeft bewe zen. AMERONGEN Zondagmiddag speelde Oranje-Wit vriendschappelijk tegen DVSA op de Burgwal. De kwaliteit van het vertoonde spel was niet groots, maar vooral in de tweede helft dicteerden de Elstenaren het strydbeeld en mochten de DVSA'ers bly zyn dat de Oranje-schutterij nog wel eens miste. Aanders was de nederlaag voor de Amerongers nog hard aangekomen. In de eerste helft verliepen de zaken niet zo rooskleurig voor de Elster for matie. Zeker één doelpunt, zo niet alle bei, waren goals uit off-side positie ge scoord hetgeen een 2-0 achterstand voor de Oranje-Witters betekende. Niettegenstaande deze tegenslagen ge lukte het in de 32ste min. een tegen- goal te scoren. Bij een aanval over rechts belandde de bal bij C. v. Dam, die raak schoot: 2-1. Tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. Na rust hadden de Elstenaren B. Zomer vervangen door C. Quint, het- Dames. Kampioenschap van Nederland. LarenArnhem 32 E.M.H.C.Groningen 71 geeen een verbetering betekende. De Elstenaren werden nu iets sterker en in de 14de min. kwam uit een voorzet de bal op de wreef van L. Hage. Hoog sloeg de bal in de touwen 2-2. De Ameronger achterhoede werd on zeker en had de grootste moeite met de Elster aanval. In de 23ste minuut veroorzaakte een D.V.S.A.-verdediger hands: Strafschop! Back H. Bos voltrok het vonnis 2-3. De Amerongers probeerden weer naast de Elster formatie te komen, maar de Oranje Wit-defensie liet de touwtjes niet vieren. Het enorme aandringen der DVSA'ers lokte een uitvalspoging uit van de gasten. Die kwam dan ook en B. Bosman besloot zijn solo met een prachtig schot 2-4. Daarna hebben de Elstenaren nog meer kansen gehad, maar goals vielen er niet meer. In de vacature Van den Broek, die wegens vertrek naar elders de voorzit tersfunctie moest neerleggen, werd door de vergadering gekozen de heer J. Bonnet. Als vice-voorzitter gaat fun geren de heer R. Kappetijn, als secre taris de heer C. Dijksma. Penning meester is de heer D. de Heus, toto commissaris mevrouw Th. Smit. Het wedstrijdsecretariaat wordt verzorgd door de heer L. Bijker en de heer C. v. d. Pol zal de technische leiding hebben. Na de bestuursverkiezing nam de nieuwe vice-voorzitter, de heer Kappe tijn, de leiding over van de heer v. d. Pol. Er werd gesproken over de bege leiding van de jeugd, waarover de ou ders zullen worden benaderd, en over de training. Wat dit laatste betreft ging het in hoofdzaak over het al dan niet trainen en eventueel competitie spelen in de sporthal van Ede. Hoewel de kosten hoog zijn waren bestuur en vergadering unaniem van mening, dat deze trainingsmogelijkheid van een dermate hoge waarde is, dat er naar een oplossing dient te worden gezocht om de geldmiddelen ervoor bijeen te brengen. De vereniging zal in het komend seizoen ook in een ander tenue gaan spelen. Het wordt een blauwe broek, blauw shirt en witte kousen c.q. sok ken. Het eerste heeft er al een jaar in „proefgespeeld". Uit de ingezonden ontwerpen zal tevens een clubem bleem gekozen worden. Aan drie RHC'ers, die zich verdienstelijk had den gemaakt, werd de prestatieprijs 1968 uitgereikt. De heer Van de Broek, oprichter en oud-voorzitter, werd bij acclamatie gekozen tot erelid van de vereniging. zijn voorsprong vergroten door J. Velt- huizen, die na een kwartier zich wist los te maken van zijn bewakers en de Scherpenzeelse doelman voor de derde maal de bal uit het net liet halen: 03. Scherpenzeel kon eenvoudig de kracht niet meer opbrengen om ge vaarlijk, te worden en slechts éénmaal ontsnapte het doel van keeper Van Om meren aan een doorboring toen hij uit liep en de bal over hem en de doellat verdween. Nadat Renswoude nogal nonchalant met de geboden kansen was omge sprongen kon J. Velthuizen in de 40ste minuut de stand op 04 brengen en nauwelijks twee minuten later werd keeper Becker opnieuw gepasseerd, nu door B. Velthuizen: 0-5. Daarmee was de degradatie voor Scherpenzeel een feit geworden. Rens woude boekte met deze 05 zege zijn 10e achterenvoelgende overwinning en behaalde daarin de veelzeggende doel- cijfers van 38 voor en 8 tegen. Zonder meer ook een eclatant succes voor trainer Bertus van Soest, want in Vee nendaal werd de tweede uitgave van Renswoude na een beslissingswedstrijd tegen Kulan 2 kampioen. Renswoude kan terugzien op een voortreffelijk sei zoen. VEENENDAAL Op het terrein van sportpark „Panhuis" in Veenendaal speelden zaterdag Renswoude 2 en Ku lan 2 een beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de reserve derde klasse in de afdeling Utrecht en de daarmee gepaard gaande promotie naar de tweede klasse. Renswoude begon bijzonder sterk en vanaf de eerste minuut werd de Kulan- veste onder vuur genomen. Al in de vijf de minuut was het de goed doorzetten de J. v. d. Bovenkamp, die drie tegen standers wist te passeren en met een goede pass H. Bouman in staat stelde om de score te openen: 1-0. Renswoude ging enthousiast door, maar toch duurde het een kwartier voor de tweede treffer tot stand kwam. De op het middenveld sterk spelende W. van Maanen gaf een pass naar G. Pol, die de bal in de linkerbovenhoek van het Kulan-doel schoot, 2-0. Daarna werd het spel van Renswoude duidelijk minder en nam Kulan het initiatief over Slechtwegwerken in de verdediging van Renswoude stelde Roelofsen in staat de achterhond gedeeltelijk weg te wer ken toen hij via de paal scoorde: 2-1. Naugelijks 5 minuten later was de stand in evenwicht toen Beckerman een fout afstrafte en hard inschoot, 2-2. Kulan werd nu steeds sterker, maar liet ongelooflijke kansen liggen. Enkele minuten voor rust nam Renswoude op nieuw een voorsprong toen Van Maanen van grote afstand prachtig inschoot: 3- 2. Al vrij spoedig na de hervatting kwa men de gebroeders v. d. Bovenkamp in actie en na een fraaie combinatie scoor de J. v. d. Bovenkamp 4-2. Daarmee was de strijd eigenlijk al beslist, want Kulan bleek niet in staat nogmaals twee doel punten achterstand weg te werken. Voorzitter J. Overeem bood zijn spelers na afloop bloemen aan, evenals de 2e voorzitter van GVVV, de heer W. v. d. Bovenkamp. Teruggekeerd in Renswou de kwamen het eerste en het tweede elftal van Renswoude bijeen in gebouw „Rehoboth", waar een gezellige feestvreugde heerste. Uiteraard was 't e?n goede dag voor de voetbalvereni ging Renswoude, die nu twee kampioe nen telt. LUNTEREN HarskampOtterlo is geëindigd in een 33 gelijk spel. Het is een bjjzonder hard duel geworden, waarin het regende van strafschoppen (3) en vrije trappen. In de eerste helft was Harskamp overwegend sterker, ook het tempo lag belangrijk hoger. Na de rust waren de rollen omgekeerd. Het was duidelijk dat Harskamp voor rust zyn kruit had verschoten. Otterlo daarentegen, had nog voldoende reserves om diverse gevaarlijke aanyalsacties te lanceren, welke vaak beantwoord werden met vrij harde overtredingen. De ruststand was 3—1. ...Harskamp ging bijzonder snel van start. Beide ploegen toonden "de volle 100 pet. inzet en vochten als het wae om elke grasspriet. Harskamp nam de leiding via een strafschop welke werd benut door De Geit. Een grove overtre ding van Gtterlo-zijde ieverde even eens strafschop op. Deze werd benut door Berends: 2—0. Deze voorsprong van Harskamp bracht geenszins rust in de gelederen. Otterlo gooide er nog een schepje boven op. Het resultaat was dat Harskamp hierdoor enkele malen op harde wijze aan de noodrem moest trekken e ner een strafschop werd ver oorzaakt, die door Ivens in een doel punt werd omgezet: 2—1. Vlak voor rust kon Harskamp nog verder uitlo pen naar 31 doordat doelman Druif van Otterlo een bal verkeerd beoordeel de waardoor De Geit in staat werd ge steld te doelpuntten. In de tweede helft nam Otterlo het heft volledig in handen. De Harskam pers hadden voor rust al hun kruit verschoten en legden nu het accent op de verdediging. Dit had tot gevolg dat er in het strafschopgebied van de Hars kampers veel vrije trappen werden ver oorzaakt om de Otterloërs tot staan te brengen. Een hakje van Ivens bezorg de Lens een fraaie kans. Hij schoot van ongeveer 20 meter onhoudbaar in voor doelman Viets, 32. Een voorzet van Ivens over rechts, maakte tenslotte aan alle illusies van Harskamp op een zege een einde. De bal werd keihard door Bloem ingekopt: 33. Spelmoment uit de wedstrijd kampOtterlo. Hars- BENNEKOM - op het terrein in Zaterdagavond had Bennekom een wed strijd Bennekom-militairen plaats. Ben nekom won deze ontmoeting met 4-1. Deze uitslag gaf de krachtsverhouding ongetwijfeld goed weer. De militairen beschikten over technisch iets betere spelers maar dit woog beslist niet op tegen de inzet van het zeer jonge Ben- nekomse team. Een zeer goede wed strijd speelde Guus van Holland. Hij scoorde twee doelpunten. De militairen namen tegen de ver houding in de leiding. In de 20e mi nuut werd de bal na een corner slecht door de Bennekomse defensie wegge werkt. De Bruin kreeg daardoor de gelegenheid zijn team naar een 0-1 voor sprong te schieten. Bennekom werd sterker en het was Guus van Holland, die uit een voorzet van Veldhuizen onhoudbaar inkopte. Teunissen bepaalde de ruststand op 2-1 in het voordeel van Bennekom. In de tweede helft kwam er weinig verande ring in het spelbeeld. Bennekom voerde de boventoon en slaagde erin dit in en kele doelpunten tot uitdrukking te bren gen. Kolmeier scoorde het derde doel punt met het hoofd. Het vierde doel punt was het gevolg van een defensie- fout bij de militairen. Een terugspeel bal kon door Guus van Holland onder schept worden, waarna hij de militaire doelman kansloos liet: 4-1.

De Vallei | 1968 | | pagina 13