Kersen eten wordt dit jaar weer duur Meikersen zitten „dun" ZESTIEN RHENENAREN WILLEN WONINGWETWONING KOPEN Drie jubilarissen bij N.Y. C. S. Valkenburg en Co IN AMERONGEN EN RENSWOUDE Waardevol antiek gestolen uit kastelen B. en W. ontdekken Kesteren kan nog geen aula gaan bouwen Festival Lienden Grebbetocht trok ruim 800 deelnemers Vrouw schrok en brak enkel Demonstratie Sparta '57 weer geslaagd ..Ongegronde kritiek op paasveetentoonstelling" Personeel deelt mee in winst Inwoner van Eist ernstig gewond VEEL BELANGSTELLING VOOR VERKOPINGEN ,De Ordonnans" had «een succes Automobilist uit Renswoude in Putten gewond Knapenvereniging naar Eurostrand Botsing bi] stoplicht D.E.S.-jeugd genoot van feestmiddag Edese nam snoep uit kazerne mee VEILING RESTEREN MIST u uw 11079 Auto greep voetganger Secretaris W. C. Pieters Geen plan voor verandering TEKORT AAN WERKNEMERS „Zaterdag vliegers" boekten succes Kabouters aan de wandel 0\erberger reed tegen paardekar Nachtje in cel... 10550 MAANDAG 27 MEI 1968 KESTEREN De oogst van de bekende Betuwse meikersen zal ook dit jaar weer tegenvallen. De bloeiperiode van de meikersen viel samen met het koude en gure weer van begin mei. De praktijk heeft in het verleden bewezen, dat na een bloei met langdurig koud weer nooit een grote oogst verwacht mag wor den. Zowel op het oude als op het jonge hout zitten de meikersen uitgesproken „dun". Boomgaarden van de veelal dure wijnkersen zijn over het algemeen ook maar matig geladen. Het zal daarom ongetwijfeld ook dit jaar weer duur kersen eten worden. Voor de eerste publieke verkopingen van kersen op het hout, die zaterdag avond in de Betuwse dorpjes Ingen en Lienden werden gehouden bestond een enorme belangstelling. Afgaande op de belangstelling kon worden veronder steld, dat enkele tientallen boomgaar den onder de hamer zouden komen, doch het waren slechts enkele percelen, waarin vooral vroege kersen groeien en die daarom ongeveer twee weken vroe ger verkocht worden dan de latere soor ten. De boomgaarden met de vroege kersenrassen zijn over het algemeen goed geladen. Het prachtige aprilweer heeft hier tijdens de bloei zorg voor ge dragen. Naar aanleiding van de taxaties, die op de verkopingen van koperszijden werden meegedeeld, kan worden bere- RHENEN Ruim 800 wandelaars hebben deelgenomen aan de negende herdenkings Grebbetocht, die was ge organiseerd door de Rhenense wandel sportvereniging „De Vrolijke Jantjes" De burgemeester en wethouder Van Lienden gaven blijk van belangstelling bij de start, die ditmaal plaatsvond bij het verenigingsgebouw „Irene", waar de tippelaars over een prima accommo datie beschikten. Hier sprak de voor zitter van „DVJ", de heer W. Bochane, het openingswoord. Marsleider H. A. Opperman zag zich genoodzaakt door de wat minder goede weersomstandigheden de afstanden over de 20 en 15 km in te korten, maar dat deed aan de wandelvreugde niets af. De Rhenense harmonie „Ons Genoegen" opende de lange stoet, die in eerste in stantie werd geleid naar het nationaal legermonument op de Grebbeberg, waar enkele meisjes van „DVJ" een krans legden. Vele deelnemers legden hier bloemen. De uitslag van de wandeltocht is als volgt: 20 km semimilitairen: „Ons Genoegen" Rhenen, wisselbeker en beker. 20 km: 1. „Beuktrekkers"-Lienden; 2. „Semper - Avanti"-Wageningen; 3. „Rijnkanters". 15 km: 1. „Sabina"-Oud Beijerland; 2. „Beuktrekkers"-Lienden; 3. „De Vro lijke Zwervers"-Opheusden; 4. „Dudok de Wit"-Breukelen; 5. „Rijnkanters"- Wageningen. 10 km: Schoolgroepen: 1. „Vermeulen" school-Kedichem; 2. „Van Limburg Stirum"-school-Heelsum; 3. Idem; 4. „Eben Haëzerschool"-Lienden. 10 km Rhenense scholen: 1. „Platanen- school"; 2. „Ericaschool", 3. Idem. 10 km Burgergroepen: 1. „Rijnkan ters"-Wageningen; 2. „Beuktrekkers"- Lienden; 3. ..Semper Avanti"-Wagenin gen; 4. „Dudok de Wit"-Breukelen; 5. Idem. 5 km: 1. „Beuktrekkers"-Lienden; 2. „Semper Avanti"-Wageningen; 3. „Do- deweros"-Dodewaard; 4. „Dudok de Wit"-Breukelen; 5. „Dodeweros"-Dode- waard"; 6. „Eendracht"-Dordrecht. kend. dat men voor de vroege Duitse kersen een prijs betaald, die naar schatting schommelt tussen de tachtig en de honderd cent per kilo op het hout. Ook voor de andere kersenrassen, die in de verkochte boomgaarden groeien moet dezelfde prijs worden aangehou den. De kopers taxeren de kersen nog al tijd per bushel, een vroeger gebruikte kersenmand met een netto inhoud van tien kilo. Het is merkwaardig, dat de kersenkopers nog steeds deze methode in de praktijk toepassen, omdat de bus hels al vele tientallen jaren door de kistjes met een inhoud van vijf kilo zijn vervangen. Er kwam zaterdagavond in Lienden en Ingen enkele goed geladen percelen onder de hamer, boomgaarden met mooie betrekkelijk jonge bomen. Voor dergelijke percelen is de belangstelling altijd aanmerkelijk groter dan voor oude boomgaarden met zeer hoge bo men. Men drukt deze belangstelling ook terdege uit in de prijs. Enkele oude percelen met veel vroege Franse ker sen, Spithovens en meer van die heel vroege rassen, werden voor ruim de helft van de genoemde prijs aan de man gebracht. RHENEN Bijna een jaar geleden besloot de gemeenteraad van Rhenen in principe medewerking te verlenen aan de verkoop van woningwetwoningen aan de huurders. Aan ongeveer 550 be woners van normale eengezinswoningen werd een circulaire gezonden, waarin OPHEUSDEN De Opheusdense postduivenvereniging „De Ordonnans" had voor de vlucht vanaf Pt. St. Max- cence niet minder dan 215 duiven mee gegeven. die gelost werden om 9.30 uur voor de reis van ruim 360 km naar Op- heusden. Er werd niet snel gevlogen en de resultaten in de afdeling Oost van de Bond van Zaterdagvliegers waren voor de Opheusdenaren niet zo best. In het rayon waren totaal 864 duiven mee gegeven en de eerste duif van Opheus- denaar A. v. d. Kolk eindigde op de 16e plaats. De verenigingsuitslag was als volgt: I. A. v. d. Kolk in de tijd van 15.41.05 uur met een snelheid van maar 973.49 m min. De andere uitslagen: 2. 4. 8, 22, 23. 29. 38. 42 D. Lindner; 3, 10, 27. 32 Arends-Peters; 5. 20. 33, 34 C. Ver- woert; 6. 13 T. Verwoert, 7 B. v. Eek; II, 18. 26, 28, 31. 39 Gebr. Van IJme- ren; 12, 36 G. J. v. Holland; 14 J. Roe- lofse; 15. 19. 41 O. de Wit; 16 Comb. K. en S.; 17. 21. 24 W. Vermeer; 25. 40 H. Prijs; 30 J. PRijs; 35 M. C. Corne- lissen; 37 Th. v. d. Boch; 43 A. Aal- bers n RENSWOUDE. De 19-jarige G. M. uit Renswoude raakte bij een ongeval in Putten vrij ernstig gewond. De per sonenauto, die M. bestuurde, sloeg door onbekende oorzaak over de kop. M. moest, evenals zijn drie passagiers een vriend en twee vriendinnen uit Ede met verwondingen in het ziekenhuis te Ermelo worden opgenomen. ELST De Ned. Herv. Knapenver- eniging uit Eist heeft haar jaarlijkse uitgaansdag gepland op 1 juni. Men zal o.a. een bezoek brengen aan de Heilig-Landstichting bij Nijmegen en het Eurostrand bij Valkenswaard. VEENENDAAL De personenauto van mevrouw Van O.-S. uit Oss werd zondagmiddag zwaar beschadigd, toen ze van achteren aangereden werd door de heer P. J. F. uit Den Haag. Ook diens auto liep aanzienlijke schade op. Het ongeluk gebeurde op de Kerke- wijk, nabij de Patrimoniumlaan. Mevr. Van O. moest stoppen voor het rode licht. De heer F. merkte dat kennelijk te laat en reed met volle vaart op de stilstaande wagen in. ELST Voor de kinderen van gym nastiekvereniging DES in de leeftijd van 5-7 jaar werd zaterdag een gezellige feestmiddag gegeven. Een pater van het R.-K. missiehuis in Rhenen vertoonde verscheidene filmpjes van dieren en de natuur, waarvan de kinderen geweldig genoten. In de pauze werden ze op ijs en patates getrakteerd. RHENEN Een inwoonster van Voorburg, die in Rhenen was gelogeerd en zaterdag op het Fred. v. d. Paltshof wandelde, schrok van een bromfiets, viel en brak een enkel. De heer K. J. ten Hoope verleende eerste hulp, waar na de patiënt per ambulance naar het ziekenhuis werd overgebracht voor ver dere behandeling. ARNHEM Cornelia E., een 22-ja- rige bejaardenverzorgster uit Ede, kon niet toe met een tientje zakgeld. Toen ze nog als schoonmaakster in de Simon Stevin-kazerne werkte zwichtte ze voor de verleidelijk uitgestalde Marsen Nutsen in de kantine. en „Het was zo verleidelijk omdat de sleutels daar hingen", legde ze giste ren de Arnhemse politierechter uit. Maar ze probeert het nou te laten. Het hoeft ook niet meer, want ze mag nu alles wat ze verdiend zelf houden. „Gelukkig", vond de officier van jus titie, „een juffrouw van 22 moet toch groot genoeg zijn om niet meer zo maar chocolaatjes te jatten". De Edese kreeg een week voorwaardelijk en vijf tig gulden boete. „Ik ben blij dat het zo is afgelopen", zei ze opgelucht te gen de rechter, die haar vriendelijk na keek toen ze de zaal uitwandelde. KESTEREN. De prijzen van de op de veiling in Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Aardbeien. EI 70—84; 11+ 60—72; per doosje a 200 gram. doosjes. Goudreinette. EI 65—70: 33—34; EI 75—85: 47—54; E II 65—70: 31—32; E II 75—85: 42—43; Aanvoer 40 ton. Golden Delicious. EI 60—65: 38—42; II 52—62, alles Aanvoer 19.000 EI EI 70—75: 36—42; 85—95: 47—52; E II 70—75: 37—38; E II 85—95: 44—46. EI 70—75: 51—55; EI 80—85: 51—52; E II 65—70: 41—43; E II 75—80: 45—47. Jonathan: EI 60—65: 27—33; EI 7075: 36-+3; E II 65—70: 30—32; Aanvoer 25 ton. EI 65—70: 46—49; EI 75—80: 56—59; E II 60—65: 34—38; E II 70—75: 44—46; Aanvoer 15 ton. EI 65—70: 36—40; E II 60—65: 21—23; E II 70—75: 31—32. in het kort werd uiteengezet welke voor waarden aan de verkoop verbonden wa ren. Eveneens werden als voorbeeld en kele becijferde overdrachtsprijzen ver meld. Dit resulteerde in ongeveer 90 aanvragen om verdere inlichtingen. Aan de hand van de beschikbare ge gevens omtrent de bepaling van de kostprijs werd een richtprijs opgege ven aan de aanvragers, die aan de han>d daarvan wel of niet een verzoek om aankoop van de door hen bewoon de woning konden indienen. Er werden tenslotte 16 aanvragen ontvangen. Alvorens deze aanvragen door te zen den aan de provinciale directie voor de volkshuisvesting en de bouwnijverheid, moet in eerste instantie de gemeente raad de waarde van de grond gaan be palen. Daarvoor ligt er thans een voor stel bij de stukken voor de vergadering van aanstaande dinsdagavond. Hieruit blijkt, dat de kavels, die variëren in grootte van 166 tot 447 m2 in prijs va riëren van f3901,- tot f6548.-. Naast dit voorstel achten B. en W. het noodzakelijk, dat er bij de verkoop nog een viertal voorwaarden worden ge steld, die er onder andere op neerko men, dat de nieuwe eigenaar de woning zelf moet bewonen, dat men aansluitin gen voor het centraal antennesysteem van de gemeente zal moeten gedogen en dat de woning aan de gemeente moet worden aangeboden, wanneer men na drie jaar weer wil verkopen. Komt men deze voorwaarden niet na dan riskeert men een boete van f 10.000.-. dagblad Dl VALLEI? Bal: lot 1TJQ uur van 17.30— 19.90 uur Zaterdag» 16.30—17.30 uur QJ O OPHEUSDEN Zaterdagavond gaf de afdeling Gymnastiek van het Op heusdense Sparta '57 een demonstratie op het veld in de Smachtkamp. Nu eens was de publieke belangstelling groter als voorgaande jaren en het weer was ditmaal goed. Bij afwezigheid van de voorzitter dr. G. J. Jonker was het de heer J. van Eist, die de demonstratie opende met 'n kort woord, waarin hij alle aanwezigen hartelijk kelkom heette. De demonstratie werd begonnen door de kleuters die op muziek met zingen en spelen hun kunnen toonden aan 't pu bliek. Jongens, meisjes in verschillende leeftijdsgroepen toonden hun lenigheid op de langemat, banken, brug, kast en evenwichtsbalk. Tevens waren er voor meisjesgroepen vrije oefeningen op mu ziek, die goed werden uitgevoerd. Tot het slot van de avond waren het de gehuwde dames, die een vrije oefe ning deden, en deze groep kreeg onge- tijwfeld 't meeste applaus van de aan wezigen. De leidster mej. v. d. Burg uit Achterberg werd aan het slot van de avond bloemen en een envelop met in houd aangeboden door de tweede voor zitter. de heer J. v. Eist. Vrijdagavond vond er op de Amhem- seweg in Renswoude een aanrijding plaats. Op het moment dat een voet ganger, de heer W. V. uit Ederveen, vermoedelijk met een fiets aan* de hand, de weg zou oversteken, naderde van uit de richting de Klomp een per sonenauto, bestuurd door mevrouw H. J. W. uit Renswoude. Omdat zij de voetganger die bij de Veenweg overstak, te laat opmerkte, kon zij de man niet meer ontwijken. De heer W. V. werd tegen het wegdek gesmakt en liep een lichte hersenschud ding op. Dr. Hey, die spoedig ter plaatse was. verleende eerste hulp. De heer V. kon later naar huis worden ver voerd. RHENEN Enige weken geleden leverde de heer J. W. v. d. Klift te Rhenen kritiek op de Paasveetentoonstelling. Hij zei toen letterlijk: „Wanneer de markt- commissie bereid is bjj my thuis te komen, dan zal ik de heren nog eens iets ver tellen waarvan ze met de oren zullen klapperen". De heer Van de Klift wilde ver der niet met zyn kritiek gaan. Dat vertelde hy de organisatoren liever in een persoonlyk onderhoud. Een en ander was aanleiding voor het bestuur van de stichting „De Marktcommissie" de heer Van de Klift uit te nodigen voor een onderhoud, dat inmiddels plaats vond in hotel „De Koning van Denemarken". „In verband met de vrij ernstige kri tiek in de pers van de heer J. W. v.d. Klift op de gouden Paasveetentoonstel ling, met name het gezegde „dat er geknoeid zou zijn", heeft het stichtings bestuur de heer V. d. Klift ter verga dering uitgenodigd, om zijn bezwaren naar voren te brengen", aldus de se cretaris van de commissie de heer W. C. Pieters. „De heer V. d. Klift heeft aan deze uitnodiging gevolg gegeven. Tijdens het onderhoud bleek, dat hij niet op de hoogte was van het feit dat één van de keurmeesters optreedt als arbiter, hoe wel dit in het programma is vermeld. .Op een vraag aan de heer v. d. Klift, waarom hij zijn bezwaren dan niet tij dens de keuring heeft kenbaar gemaakt kwam als antwoord, dat er tegen één van de bestuursleden was geroepen „er klopt niets van." Dit bestuurslid had de heer Van de Klift naar diens me ning naar de arbiter moeten verwij zen. Opvallend hierbij was echter, dat de heer Van de Klift op de toekenning van de prijzen geen aanmerkingen had, met andere woorden het met de uit slag, zoals deze door de jury was vast gesteld, eens was. Het ontgaat de com missie ten enen male, waarom dan vol gens de heer' Van de Klift een arbiter ingeschakeld had moeten worden. Van onregelmatigheden is verder niets ge bleken." Als eindconclusie gaf de heer Pieters het volgende commentaar: „De bezwaren van de heer van de Klift bleken in het kort gezegd hierop neer te komen, dat zijn inziens leden van de commissie niet moeten inzen den, dat wel buiten mededinging kun nen doen en zich niet moeten ophouden met juryleden. De commissie is echter van mening, dat een ieder vrij moet zijn in te zenden, dat keuringen plaats hebben door een objectieve jury en dat de marktcommissie geen reden aanwe zig acht hierin enige verandering te brengen. Een daarmee beschouwen wij deze aangelegenheid als afgedaan," al dus de heer Pieters. SCHERPENZEEL Vrijdagavond werd in de kantine van de bandweverij C. S. Valkenburg en Co. n.v. een personeelsavond gehouden. Deze avond kwam in de plaats van het traditionele reisje op de dag na Hemelvaartsdag, omdat ditmaal de voorkeur werd gegeven aan een gezellig samenzijn. Tijdens de personeelsavond werden drie personen gehuldigd in verband met hun 40- jarig ononderbroken dienstverband bij de n.v. Bij de bandweverij C en S Valken burg en Co nv werden drie jubilaris sen gehuldigd voor 40 jaar trouwe dienst. Op de foto de jubilarissen met twee directieleden. Het korte welkomstwoord door de di recteur, de heer A. Valkenburg, bevat te enkele aangename mededelingen voor de werknemers. Dit jaar zal een ELST. Zaterdagavond vond in Ede op de kruising Otterloseweg-Ryksstraat- weg Bospoort een ongeluk plaats, waar bij een inwoner van Eist ernstig gewond raakte. Door zonder meer de Rijksweg op te ryden is bromfietsbestuurder B. K. ge schept door een personenauto, bestuurd door J. C. uit Venray. B.K. is met een schedelbasisfractuur en inwendige bloedingen naar het Ju- liana-ziekenhuis te Ede overgebracht. Beide voertuigen ztfn zwaar beschadigd. VEENENDAAL De wedvlucht vanaf Pt. St. Maxence op 18 mei 1968 telde 183 duiven in concours. Eerste prijswinnende duif 15.37.10 (snelheid 1002,39 meter); laatste prijs winnende duif 16.47.09 (snelheid 841,40 meter). De uitslagen waren als volgt: C. J. Stuivenberg 1-3-12-32-36; C. W. de Koning 2-9; R. Muller F1 4-27-28-35; P. Vink 5-25; Gebr. Gijsbertsen 6-21-26- 30; K. v.d. Velde 7-17-24-37; W. Dave- laar 8; G. v.d. Weerdhof 10-13; H. Schoeman 11-31; J. J. Heij 14-23-34; G. v. Wijk 15-18; H. v. Dijk 16-19-29-33; A. Quint 20-22. In het rayon werden bij de eerste vijfentwintig prijswinnende duiven ge- b OQCpPrd C. J. Stuivenberg 1-11; C. W. de Ko ning 6; R. Muller Fl. 12; P. Vink 14; Gebr. Gijsbertsen 17; K. v.d. Velde 1*8; W. Davelaar 25. winstuitkering van 5 pet. worden gege ven. Er bestaat echter één probleem. Door de snelle veroudering van de ma chines, is aanschaf van nieuwe moder ne machines noodzakelijk. Dit brengt een hoge afschrijving met zich mee. Een tekort aan personeel, dat deze ma chines moet bedienen, staat een snelle en vlotte werkwijze nog in de weg. Over het algemeen wordt er in het bedrijf hard gewerkt. Alleen de jeugd werd aangespoord zich nog iets meer in te zetten. In de stampvolle kantine werden ver volgens drie jubilarissen gehuldigd. De heren R. Budding, C. Vos en R. Wes terhuis waren 40 jaar aan het bedrijf verbonden als wever en opzetter. Zij ontvingen uit handen van de direkteur een enveloppe met inhoud. Door het personeel werden zij ook goed bedacht en in de bloemetjes gezet. Tot slot werd het drietal toegezongen door alle aan wezigen. VEENENDAAL Tot en met vrij- dag sierden zeven kaboutertjes de tuin van de heer E. aan de Gerard Terborchstraat.' Zaterdagmorgen ble- ken de mannetjes verdwenen. De veronderstelling, dat ze vrijdag- Z avond een borreltje zijn gaan halen en daarna de tuin waarin ze thuis hoorden niet meer konden vinden, wordt door de politie als volstrekt on- bewezen van de hand gewezen. Men houdt het er op dat iemand anders graag wat van die gelukbrengende Z mannetjes in de tuin wilde hebben. De recherche hoopt er achter te ko- men, wie dat is. ^AAAAAAAAAAA<VVVVV*VNAAAA>VVVVVVW>AA^A AMERONGEN/RENSWOUDE De rijkspolitie van de gemeente Ameron- gen heeft, dank zij een belangrijke tip van een inwoner, twee personen nage noeg op heterdaad betrapt bij een inbraak in kasteel „De Nate wis". Uit het kasteel waren diverse antieke goederen ontvreemd, waarvan de waarde wordt geschat op ongeveer vijfduizend gulden. In het kasteel te Renswoude is twee maal in gebroken. Ook hier wordt voor een aanzienlijk bedrag aan antieke voorwerpen vermist. De politie heeft sterk het vermoeden, dat de daders van de inbraken in Amerongen en Renswoude dezelfde zijn. De twee gearresteerde personen hebben de inbraak in Amerongen bekend, doch houden vol niets te maken te hebben met die in Renswotude. De politie in Amerongen werd door een inwoner attent gemaakt op een verdachte auto, waarvan één der voor wielen was afgelopen. Bij nader onder zoek bleek, dat zich in de auto verschil lende antieke voorwerpen bevonden, die kort tevoren uit het kasteel „De Natewis" aan de Lekdijk waren ont vreemd. De daders, twee personen van 18 en 23 jaar, werden gearresteerd. Zij legden een bekentenis in Amerongen af. van de inbraak Vorige week werd tot tweemaal toe ingebroken in het kasteel te Renswou de. De daders hadden zich toegang tot het kasteel verschaft door verbreking van een slot op het ijzeren hekwerk. Er werden diverse antieke voorwerpen ont vreemd uit het familiebezit van de fa milie Taets van Amerongen. Er wordt ondermeer een antiek servies vermist en een kostbaar meubelstuk. Diefstallen van antiek zijn voorts nog gemeld uit Bunnik en Vinkeveen. De in Amerongen gearresteerde an tiek-dieven ontkennen echter hier iets mee te maken te hebben. KESTEREN Het besluit van de gemeenteraad van Kesteren om voor de bouw van een aula met haarhuis je op de nieuwe centrale begraafplaats in de Markstraat te üpheusden een krediet beschikbaar te stellen van ruim ander halve ton zal niet worden goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Pas na de behandeling van het voorstel door de raad is het B. en W. gebleken, dat rea lisering van de bouw vooralsnog niet mogelijk is. „Voor de beschikbaarstelling van vaste financieringsmiddelen komen momenteel slechts die investeringen in aanmerking, waarvan uitvoering geen uitstel duldt. De stichting van een aula valt niet onder deze categorie investe ringen. zodat hiervoor voorlopig geen vaste financieringsmiddelen kunnen worden verkregen", aldus burgemees ter en wethouders in een brief aan de raad. Het college stelt de raad voor het reeds eerder genomen besluit in te trekken. „Uiteraard houdt een en an der niet in, dat wij de bouw van een aula niet opportuun achten. Wij blijven met betrekking tot deze aangelegen heid diligent. Zodra vaste financie ringsmiddelen kunnen worden aange trokken zullen wij wederom voorstel len de nodige kredieten beschikbaar te stellen", aldus B. en W. VEENENDAAL De bromfietser A. van G. uit Overberg werd zaterdag avond in het Julianaziekenhuis opge nomen, nadat hy een hoofdwond en een gebroken been opliep by een botsing met een paard en wagen. De paard en wagen reeds omstreeks 10 uur in de avond over de Dijkstraat, zonder enige verlichting. Daardoor moet ,Van G. het vehikel niet gezien hebben. Na de botsing deed de koetsier net of zijn neus bloedde en reed door. In de loop van diezelfde avond ech ter had de politie hem te pakken. Het bleek de Veenendaler V. te zijn, die be kende zich aan het misdrijf van door rijden na het veroorzaken van een onge val te hebben schuldig gemaakt. Dat paardje kan voor hem nog een raar kar retje trekken. VETTE KALVERMARKT BARNEVELD, 27 mei. Aanvoer 850 stuks, handel matig. Prijzen le kwal. f 3,70—3,90; 2de kwal. 3,55—3,65; 3de kwal. f 3,40—3,50. LIENDEN Zaterdag 1 juni en Pinkstermaandag 3 juni organiseert de mondaccordeonvereniging „Philhar- monica" in Lienden een festival met zomerkermis en muziekconcours op het feestterrein aan de Molenstraat te Lien den. Het openingsconcert van de organise rende vereniging wordt zaterdag om 3 uur gegeven. Daarna treden op die dag nog negen verenigingen op, zowel uit plaatsen uit de omgeving als van ver re. 's Avonds om 8 uur geeft de mu ziekvereniging „Ons genoegen" uit Rhenen een taptoe. 's Middags om 1 uur op de Pinkster maandag wordt geopend door de Baarnse mondaccordeonvereniging „Excelsior". Tot 5 uur komt dan nog een twaalftal verenigingen aan bod, waaronder verscheidene accordeonver enigingen en drumbands. De jury wordt gevormd door de he ren T. van der Leeden. H. de Boer en H. van Rossum, allen bekenden van concoursen van voorgaande jaren. Het traditionele vuurwerk, dat voor heen tot afsluiting van het festival werd gegeven, wordt dit keer 's avonds om 10 uur vervangen door het optreden van het Leedy Trio, een komisch muzikale show. bekend van radio en tv. Dit is echt iets nieuws voor Lienden. waar voor grote belangstelling bestaat. VEENENDAAL De heer J. L. D. racht de nacht van vrijdag op zaterdag grotendeels in 'n cel van 't politiebureau door. De politie had hem. slingerend op zijn fiets zien rijden en verleende hem gastvrijheid. D. verkeerde onder in vloed.

De Vallei | 1968 | | pagina 3