Matt Busby vast overtuigd van zege van Manchester United DE OPSTELLINGEN Zo bereikten ze de fi nale Leen de Groot vrijwel zeker van zege in Olympia's Tour lol Dupli-kaaot tl Belangstelling voor race in Tubbergen bijzonder groot Tenniskampioenschappen in Parijs toch begonnen Eeuwfeest stijlvol herdacht UITSLAGEN DRAVERIJEN Nog onzekerheid rond Xerxes/DHC Militair elftal won van Volewijckers HOCKEY-SELECTIE VOOR MEXICO ADO versloeg FC Lugano2-0 Nobby Stiles heeft moeilijke opdracht Cruyff kan morgen niet spelen Tennisploeg naar Engeland Etappe-overwinning voor Krekels Eddy Merckx won achtste etappe „Mooiste dag van mijn leven Bezwerend Prijzen stijgen „Mijn leven" Om te lachen Zwaarste Troostprijs Koersen in Hilversum Attent Doorgaan Toekomstronden is nog onzeker In „Hanzehal" te Zutphen: Goed Pauze Die slag is aan u, Mijnh. A. C. van Hijfte uit IJzendijke Geen zorgen Weer in vorm Ronde van Italië Hilversum WOENSDAG 29 MEI 1968 LONDEN Manager Matt Busbv van Manchester United heeft zorgen. Niet om zijn spelers, want die zijn al lemaal in uitstekende conditie. Het is de stekende zon die zorgt voor het prachtige zomerweer in Londen. „Die zon, wij weten sinds de wed strijd tegen Real Madrid wat warmte betekent. Wij zijn er bijna aan ten on der gegaan", merkt hij op. Vandaar dan ook dat Busby zijn spelers giste ren reeds na een half uur trainen in het broeierige Wembley-stadion liet in rukken. „Die warmte benauwt ze al leen maar. Een geluk, dat het 's avonds wat koeler is al blijft de warmte hier lang hangen. Een klein voordeel voor Benfica, maar niet groot genoeg om ons te kunnen weerstaan. Het wordt de mooiste dag van mijn leven". Busby gebruikte dus maar een half uur. In dat half uur echter werd de spe lers geen minuut rust gegund. Vooral aan een onderling oefenpartijtje werd de nodige aandacht besteed. Oefenduels kunnen echter gevaarlijk zijn. Foulkes liep bij een kopduel een lichte bescha diging op aan een van zijn werkbrau- wen en Brennan en Ryan wisselden har de woorden toen laatstgenoemde te fel aanviel. De bezwerende hand van Busby maakte snel een eind aan de twist en aan de training. De met voetbalschoe nen spelende spelers van de United zochten puffend een goed heenkomen naar de verkoelende douche. De helden van Benfica zij moch ten daarna de geblokte grasmat betre den voelden zich beter thuis in de warmte. Onder aanvoering van een glimlachende Eusebio maakte Benfica het hele uur vol. Niet met gesjouw de meesten waren blootsvoets of droegen gymschoenen maar met lichtvoetige bewegingen en gymnasti sche oefeningen. „Wedstrijden spelen zij al genoeg", aldus Otto Gloria, de manager van Benfica. „Laten zij maar spelen, dat werkt ontspannend en is goed voor de conditie". De Portugezen zullen overigens een groot deel van hun aanhang missen. In plaats van de aangekondigde tiendui zend supporters zullen er naar alle waarschijnlijkheid niet meer dan drie duizend aanwezig zijn. De oorzaak hier van is de toestand in Frankrijk, waar door voor vele Portugezen het reizen onmogelijk is geworden. Naarmate het tijdstip van aanvang van het grote duel nadert stijgt de prijs van een toegangskaartje op de zwarte markt. Het was dicht bij het stadion, dat iemand zonder blikken of blozen 125 gulden vroeg. Hij vergat er- zelfs bij té zeggen of het een staan- of zit plaats was. Als Manchester United eventueel de Europese beker voor landskampioenen in de wacht mocht slepen dan zal zo gaan de geruchten Busby zijn taak als manager neerleggen. Busby: „Geen denken aan. Wie zal de spelers dan moeten steunen als de Cup verdedigd moet worden?" Iets serieuzer: „Als ik geen manager meer wil zijn, blijf ik toch bij Manches ter. De club is nu eenmaal mijn leven". DELFT Tijdens de besprekingen rond het voortbestaan van de Delftse eredivisievereniging Xerxes/DHC is nog geen definitief akkoord bereikt. Dins dagavond hebben zich enerzijds het stchtingsbestuur en anderzijds de sup portersvereniging en het actiecomité over de zaak beraden. Het schijnt, dat wat het financiële aspect betreft men wel tot overeenstemming met ex-geld schieter P. A. Hoogenboom is gekomen, maar dat de samenstelling van het toe komstige bestuur nog een knelpunt is. AMSTERDAM Het Nederlands mi litair elftal heeft dinsdagavond in Am sterdam in de laatste oefenwedstrijd voor het vertrek naar de eindronde van het toernooi om het internationale mi litaire kampioenschap in Bagdad met 7-0 gewonnen van de Volewijckers. Bij de rust had de eerstedivisieclub al een achterstand van 4-0. Bijzonder goed op dreef in het militaire team was de vleu gel Jan Klijnjan - Rob Rensenbrink. Beiden scoorden twee keer. Ook doel man Jan van Beveren maakte een goe de indruk. Brennan Crerand Best Simoes Cruz Kidd MANCHESTER UNITED Stepney Foulkes Charlton Sadler Eusebio Coluna Jacinto Torres Humberto Graca Dunne Stile' Aston Augusto Adolfo Henrique BENFICA LONDEN Manchester United en Benfica bereikten de finale op de volgende wijze: thuis uit BENFICA: Eerste ronde: Glentoran Belfast 00 11 Tweede ronde: St.-Etienne 20 01 Kwartfinales: Vasas Boedapest 30 00 Halve finales: Juventus Turijn 40 10 MANCHESTER UNITED Eerste ronde: Hibernians Valetta 40 00 Tweede ronde: Serajevo 21 00 Kwartfinales: Gornik Zabzre 20 01 Halve finales: Real Madrid 10 33. DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Hockey Bond heeft het Neder lands Olympisch Comité achttien spe lers voorgedragen voor de ploeg voor de Olympische Spelen, die in oktober in Mexico-Stad worden gehouden. De spe lers zijn: Joost Boks (Amsterdam), Aart Brederode (HHIJC), Theo Terlin- gen(Laren), Heiko van Staveren (Kam pong), Jan Benninga (Kampong), John Elffers (HGC), Jan Piet Fokker (Laren) Tippy de Lannoy-Meyer (Laren), Ewald Kist (HHIJC), Piet Weemers (HTTC), Frans Spits (Amsterdam), Edo Buma (DKS), Kick Thole (Laren). Theo van Vroonhoven (SCHC), Arie de Keijzer (Breda), Otto ter Haar (Hilversum), Gerard Hijlkema (HMC), en Sebo Eb- bens (Kampong). Deze spelers komen zaterdag 1 juni in Kopenhagen tegen het Deense nationa le elftal uit. In Slagelse volgt zondag 2 juni een ontmoeting tussen Denemar ken B en het Nederlands Bondsteam. DEN HAAG ADO heeft in de wed strijd tegen FC Lugano zijn aanwijzing voor de internationale nacompetitie vol komen gerechtvaardigd. In een aantrek kelijke wedstrijd, waarin vooral de ver dediging, met Van den Burch als uit blinker, zich goed weerde, is de zege geen ogenblik in gevaar geweest. De Haagse ploeg was bijna voortdurend in de aanval en na twaalf minuten open de Aarts de score. FC Lugano was op het middenveld beduidend zwakker en de Zwitsers, met de internationals Prosperi, Gottardi en de Duitser Luttrop, zagen geen kans tot gevaarlijke aanvallen te komen. De Zwitserse ploeg ondervond veel hinder van de mist. Alleen Brenna deed op de linkervleugel verdienstelijk werk. ADO werd door de mist in het geheel niet belemmerd en Aarts voerde in de 53e minuut de score op tot 2-0. ADVERTENTIE k Prijswinnaar van f 500,- in het boeiende Shell Dupli-kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. LONDEN Tussen de spelers van Manchester United, die gisteren de training in het Wembley-stadion mee maakten, liep een kleine, iets gedron gen en vrij tengere figuur. Met zijn spitse opgeheven hoofd tussen hoog op getrokken schouders verdedigde hij een doel bij het oefenduel. Het was Nobby Stües (26). „Stiles wordt gespaard", mompelden enkele Engelse journalisten. Nobby Sti les na de training: „Welnee, ik móést het doel wel gaan verdedigen, want Eusebio was er nog niet bij". De „schaduwspeler" van Manchester United wordt afgeschilderd als één van de meest felle verdedigers, die er in Europa rondlopen. In Madrid kreeg hij na afloop van het gelijke spel tegen Real een fles tegen het hoofd omdat hij Amancio het spelen had belet. De fles bewaart hij als souvenir. Stiles is er niet van onder de indruk. „Het kan mij niets schelen wat er over mij wordt gezegd en geschreven. Ik voer alleen mijn opdrachten uit. Uit eindelijk ben ik profvoetballer en moet ik geld verdienen." Heeft hij dan geen vervelende taak; alleen maar schaduwen? „Iedere speler krijgt voor de wed strijd opdrachten. Voor mij bestaat die uit het dekken van de gevaarlijkste speler. Neem nu Eusebio. Hij kan alles met de bal. Hij is een voortreffelijk voetballer. Wat hij echter het beste kan is het maken van doelpunten. Aan mij de taak om dit te verhinderen." „Hoe? Daar maak ik mij nooit zor gen over. Ik bestudeer de speelwijze van mijn tegenstander en dan zie ik in het veld wel verder." In 1966, tijdens het wereldkampioen schap, schakelde Stiles de grote Euse bio volledig uit. Om die reden wordt hij in Engeland nog altijd geroemd en geprezen. Niemand weet echter of het hem ook ditmaal zal gelukken. Stiles: „Wij zijn allebei wat ouder geworden. Ik ben er echter van over tuigd dat het nog dezelfde Eusebio is. Hij is uiterst geraffineerd. Ik kan al leen maar blij zijn, dat ik weer in vorm ben." TUBBERGEN De internationale motorraces van Tubbergen die Pink stermaandag worden gehouden kunnen bijzonder spectaculair worden. Er ver schijnen rüders uit zeventien landen aan de start. Dat deze motorraces zeer hoog worden aangeslagen, bewijst het grote aantal inschrijvingen (275), waar van de eerste reeds met Kerstmis bin nenkwam. Vrijwel in alle klassen zul len vrijdag en zaterdag tijdens de trai ning, tien, vijftien of soms wel twintig rijders afvallen, daar er uit veiligheids overwegingen ten hoogste dertig rijders in iedere klasse mogen starten. De grootste belangstelling zal op nieuw uitgaan naar de 500 cc klasse in ternationaal, waarin erkende sterken aan de start verschijnen als de West duitsers Hoppe en Walter Schneider, de Fransman Barbaroux, de Brit Fitton, die het vorig jaar achter Hoppe tweede werd, de Ier Adams, de Zwitser Mar- sovsky, de Zuidafrikaan Cowan en onze landgenoten Jan Keesen en Bert Oosterhuis. De grote favoriet in de 350 cc klasse is Hoppe, die in 1967 als eerste eindigde. Hij zal dit keer echter op beduidende grotere tegenstand stuiten, waarbij wij onder meer denken aan de Fin Kupa- rinen, zijn grote concurrent Fitton, de Australiër Stanton en onze landgenoten Van Dongen en Dekker. De Oostenrijker Thalhammer wordt algemeen als de grootste kanshebber beschouwd bij de halve liters. Zijn grootste rivalen in deze klasse zijn Zur- flüch (Zwitserland), de Italiaan Visenzi en de Westduitser Wintermeijer. Kees van Dongen heeft uitstekende uitzichten op de overwinning bij de 125 cc'ers, al zal hij moeten afrekenen met sterke rijders als Lohman, de winnaar van het vorig jaar, de Britten Carr en Couter, Dodds uit Australië en Anders- son uit Zweden. Het programma wordt geopend met races voor Nederlandse rijders. PARIJS De internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk, het eerste open toernooi op het vasteland, kwamen dinsdag enigszins op gang. Meer dan de helft van het aantal deel nemers bleek zich door de Franse ver- voersmoeilijkheden te hebben kunnen worstelen en doordat de regen was op gehouden kon een bescheiden program ma worden afgewerkt. Bovendien bel den vele deelnemers, onder wie het Zuidslavische Davis Cup-team, naar het Parijse „Roland garros" dat zij voor donderdag de Franse hoofdstad ho pen te bereiken. Onder degqpen, die Parijs haalden, waren ook de professionals Ann Jones, Billie Jean King en Rosemary Casals, die dinsdagmorgen Parijs bereikten na een tocht van negen uur per auto van uit Amsterdam. Door het gebrek aan benzine zijn er nauwelijks nog taxi's te krijgen en daarom -stellen de deelnemers alles in het werk hotels in de buurt van „Roland Garros" te krijgen. De Amerikaanse Nancy Richey verscheen met haar com plete bagage in het stadion, versloeg in 37 minuten de 16-jarige Braziliaanse Maria Christina Borda Diaz met 60, 62 en verdween daarna zo snel moge- ZEIST Bondscoach Georg Kessler zal vanmiddag beslissen, welke speler de plaats zal innemen van de gebles seerde Johan Cruyff, die donderdag avond niet kan uitkomen in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Schotland in het Olympisch stadion. Kessler zal zijn beslissing nemen na de training in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Bondsarts dr. Mosterd heeft dinsdag avond een gesprek gehad met de club arts van Ajax, dr. Rolink, waarin is ko men vast te staan, dat Cruyff donder dag niet kan spelen. lijk, op zoek naar een kamer. De meeste belangstelling hadden de 2500 toeschouwers dinsdag voor de 37- jarige Zuidafrikaan Abe Segal, die op het centre court de Australiër Jim Moore na twee uur versloeg. De voonaamste uitslagen van dins dag luiden: herenenkelspel, eerste ron de: Segal (Zd. Afr.) versl. Moore (Austr.) 7-5, 6-3, 6-1, 1-6, 6-3; Tiriac (Roem.) versl. Deniau (Fr.) 61, 61, 61; Maridarinno (Braz.) versl. Schanfreau (Fr.) 6—4, 6—3, 7—5. Damesenkelspel, eerste ronde: Melville (Austr) versl. Nenot (Fr) 61, 61; Du Plooy (Zd. Afr.) versl. Sawatsu (Jap.) w.o.: Richey (VS) versl. Borda Diaz (Braz.) 662; Baksjeva (Rusl.) versl. Lundquist (Zwd.) 7—5, 3—6. 8—6; Sherriff (Austr.) versl. Radtova (Buig.) 63, 61. AMSTERDAM Vijf Nederlandse speelsters en vier spelers zullen de ko mende twee maanden deelnemen aan een aantal tennistoernooien in Enge land. Het zijn Ada Bakker, Marijke Jansen, Lidy Jansen-Venneboer, Judith Salomé en Astrid Suurbeek, alsmede Tom Okker, Fred Hemmes, Jan Hor dijk en Peter Soeters. Zij zullen allen worden ingeschreven voor het toernooi op Queens van 17 tot en met 22 juni en voor het Wimbledon- toernooi, dat van 24 juni tot en met 6 juli wordt gehouden. Jan Hordijk en Nora Blom zullen deelnemen aan Jeugd- Wimbledon, dat de tweede week van het grote toernooi wordt gehouden. Voorts zijn diverse spelers en speel sters ingeschreven voor de wedstrijd- reeksen te Manchester (3-8 juni), Ha- vant (3-8 juni), Bristol (10-15 juni) en Beckenham (10-15 juni). Okker speelt zijn eerste wedstrijden op het toernooi van Queens. NIJVERDAL Tijdens de zwoele avond in Ntfverdal slenterde Leen de Groot ontspannen naar zyn kamer in hotel „Dalzicht". De zeventiende Toer van Olym- pia, zo oordeelde hy kalm, was op de voorlaatste dag in zyn voordeel beslist. De Groot, flauw glimlachend na een dag vol inspanning: „Er is nog maar een heel klein kansje dat ik niet win".Het zelfvertrouwen dat hieruit spreekt had hy ge put uit eigen prestaties. Op de zesde dag, die de sterke doch nu kansloze Jan Kre kels de etappezege had gebracht, was de steun van zyn ploeggenoten dit keer niet overstelpend geweest. Aangewezen grotendeels op zichzelf had Leen de Groot, streng controlerend tijdens demarrages van concurrenten, zyn eigen reserves ont dekt. En die bleken ruim voldoende om vandaag In de slotrit naar Amsterdam eventuele tegenaanvallen te kunnen pareren. Tour van Olympia was geweest, in de eerste kilometers een verrassend in gezette aanval van Hoogerheide ge vreesd. „Op de brug bij Arnhem zag ik hem wegrijden, maar ik kon er niet zo snel bijkomen omdat ik wat achterin het peloton zat". Hoewel Hoogerheide vrij snel werd achterhaald, bracht dit incident De Groot tot het besef dat alleen een uiterst attente leider zijn trui kan be houden en hij handelde ernaar. Bij ge brek aan voldoende kracht in zijn eigen overigens sterke ploeg op deze voorlaat ste dag riep hij zelf brutale vluchters tot de orde. Zij begrepen dat er tegen deze Leen de Groot niet te vechten viel en legden zich neer bij de nederlaag. Witharige Roel Snijder bleek de eni ge, die in de warmte en op de krachts explosie eisende heuvels tussen Holten en Nijverdal zijn in oranje geklede kop man van dienst kon zijn. Snijder, nau welijks duizend meter voor de finish betrokken bij een valpartijtje, wuifde elk compliment in die richting weg. „Steeds kwamen er aanvallen en je kon merken dat iedereen in het peloton dacht: laat Caballero al het werk maar doen". Die gedachtengang was begrijpelijk, omdat Cabellero tenslotte het leidersstri- cot had te verdedigen. Zwaar werk. „Maar", sprak Snijder enigszins plech tig, „ik heb de indruk dat Leen de Groot op het ogenblik alles kan. Hij doet zelf ook ontzettend veel werk en dan is het helemaal niet erg om je op te offeren". Utrechter De Groot mengde later door zijn tevredenheid wat milde kri tiek: „Mijn hele ploeg heeft vandaag niet best gereden. Zo had Van Vught last van hoofdpijn. En Ger Harings? „Aan hem", zo belichtte de Nederland se kampioen der amateurs veelbeteke nend, „heb je in een ploeg niet veel. Ja, om te lachen wel, maar verder toch niet". De Groot had op deze dag, die naar zijn eigen taxatie de zwaarste in deze BRESCIA De Belg Eddy Merckx is gisteren iets dichter bij de leider in de Ronde van Italië, de Italiaan Miche- le Dancelli, gekomen door de achtste etappe te winnen. Merckx had een paar seconden voorsprong op het drie tal Adorni, Dancelli, Letort, Cees Haast werd vijftigste en is in het algemeen klassement na de rit van Piacenza naar Brescia 28ste op 16 min. 27 sec. De Spanjaard Momene is na een val naar een ziekenhuis vervoerd. Hij was betrokken bij een valpartij met onge veer vijftig renners, stapte weer op, maar viel korte tijd later neer en bleef bewusteloos liggen. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Merckx (Belg.) de 225 km in 6.28.37; 2. Adorni (It.) 6.28.45; 3. Dancelli (It.) z.t.; 4. Letort (Fr.) z.t.; 5. Gabica (Sp.) 6.29.25; 6. Gimondi (It.) z.t.; 7. Bitossi (It.) z.t.; 8. Van den Bosche (Belg.) z.t.; 9. Motta (It.) z.t. 10. Velez (Sp.) z.t.; 11. Zilioli (It.) zt. 12. Ji menez (Sp.) z.t.; 13. Vicentini (It.) 6.30.19; 14. Vanneste (Belg) zt.. ;15. Schutz (Lux) zt.. Het algemeen klassement: 1. Dancel li 37 uur 21 minuten en 41 seconden; 2. Merckx op 1.47; 3. Zilioli op 2.40; 4. Letort (Fr.) op 4.13; 5. Adorni op 4.17; 6. Motta op 4.49; 7. Gimondi op 4.52; 8. Jinenez op 4.53; 9. Gabica en Velez (Spanje) op 4.55; 11. Balmanion (It.) op 5.49; 12. Vanneste op 6.27; 13. Galera (Sp.) op 6.55; 14. Bodrero (It.) op 7.34; 15. Bitossi op 7.51. DELFT DOS heeft dinsdagavond in de resterende twee minuten van de zondag gestaakte wedstrijd tegen Xerxes/DHC het noodlot nog niet kunnen afwenden. Wery benutte de door scheidsrechter Bom toegewezen strafschop, maar de Utrechters kon den in de weinige beschikbare tijd de gelijkmaker niet meer forceren. Hier door is DOS geëindigd met 25 punten uit 34 wedstrijden en deelt de zestien de plaats met Fortuna '54. Zaterdag 1 juni volgt in Eindhoven een beslis singswedstrijd tussen DOS en Fortuna '54 om de zestiende plaats. Op een vergadering van de sectie betaald voetbal zal op 22 juni beslist worden, of er twee dan wel drie clubs uit de eredivisie degraderen. De twee minuten durende „wed strijd" speelde zich af zonder publiek. De strafschop, die DOS tot op één doelpunt van Xerxes-DHC bracht Door ditzelfde publiek, dat voor ernsti ge wanordelijkheden zorgde, moest de ontmoeting zondag gestaakt worden, juist toen DOS een strafschop kreeg toegewezen. Wery bracht nu hiermee de stand op 2-1. Deze stand bleef on gewijzigd, al kreeg de Utrechtse voor hoedespeler Van Vliet nog een unieke kans, die hij door te zacht schieten verknoeide. Xerxes/DHC had Van der Heijden en Kwakkernaat als invallers voor de geblesseerd geraakte spelers Kronshorst en Fafie, bij DOS nam Lagedijk de plaats in van Van Renswoud, die zich niet vrij kon ma ken van militaire dienst. Hiertegen werden bij de scheidsrechter bezwa ren ingediend, omdat Lagendijk zon dag in de tweede helft was vervangen door Van Vliet. DOS hield hierna La gendijk langs de kant en speelde dus met tien man. Gooi en Stichtprijs. 1. Caesar Julia H. (H. J. Pools) 1.23.3; 2. Blauwe Rei ger S. 3. Clara Wiliams. Winn. 1.90, pl. I.40, 1.70 koppel 7.50, cov. 4.80. Kennemerlandprijs. 1. Cisca Scotch (H. Streng) 1.24.6; 2. Edward A; 3. Flying Victoria. Winn: 13,60; pl. 3.10, 2.20 2.30; koppel: 22.50; cov.: 6.-;trio: 746,90. Achterhoekprijs, tweede afd.: 1. Dy namica (M. Vergay) 1.27,1; 2. Fabiola Spencer; 3. Duco H. Winn: 2.60; pl. 1.30 1.40; koppel: 3.10; cov. 2.90. YVestlandprijs: 1. Diana Sunshine (P. Smit) 1.22,6; 2. Comtesse Terraise, 3. Dochter van Our Bonni. Winn: 4.50; pl.: 2.50 10.30 1.90; koppel: 16.90; cov: 25.20; trio: 1.592,80. Peelprijs: tweede afd. 1. Gruno van Amstel (N. Schouten) 1.29.6; 2. Felici- té; 3. Fan Sprookjeshof. Winn.: 4.-; pl.: 1.60 2.40, 1.60; koppel: 9.50; cov.: 6.10. Totale omzet 181.683.50. Zo werd de baan vrij gemaakt voor renners, voor wie een ritzege nog de enige mogelijkheid op succes was. De kanslozen konden hun gang gaan: Voogt, Riem en Rabak eerst, Dijkstra en Baars later en tenslotte Krekels en Nieuwkamp. Van dit zevental, welks voorsprong nooit meer dan zeventig seconden ging bedragen, klopte de jon ge Krekels (20) de rappe Nieuwkamp in de laatste meters. Daarmee schonk Krekels, donderdag in Amsterdam ge start als een der favorieten, zichzelf een troostprijs. Waarom was hij gisteren vertrokken met een achterstand van ruim vier mi nuten in deze Tour nier verder geko men? Eerlijk .antwoord van Krekels, die gisteren zijn achtste zege in dit sei zoen boekte: „Vrijdag miste ik de slag omdat ik niet goed oplette en zaterdag was ik niet in staat bij de kopgoroep te komen". Leen de Groot daarentegen reed at tent. En hij bezat de kracht om met steun van zijn ploeggenoten tijdens be slissende cherges toe te slaan. Daarom wordt hij vanavond in Amsterdam te recht gehuldigd als triomfator in de ze ventiende, elfhonderd kilometer lange Tour van het zeventigjarige Olympia. De uitslag van de zesde etappe luidt: 1. Krekels (Ovis) 4.02.35 met bon 4.02.20 2. Nieuwkamp (Amstel) z.t. met bon. 4.02.25; 3. Dijkstra (Noordelijk team) z.t. met bon. 4.02.30; 4. Baars (Caballe ro) z.t.; 5. Tabak (Olympia) z.t.; 6. Voogt (Amstel) zt.; 7. Riem (Olym pia) z.t.; 8. Frijters (Kroon) 4.03.17; 9. Gerrits (Smiths) 4.03.20; 10. Van Kat wijk (Amstel) z.t.; 11. Koeken (Vrede- stein) z.t.; 12. Rentmeester (Smiths) z.t.; 13. Gazda (Polen) z.t.; 14. Jansen (Vredestein) z.t.; 15. Groen (Batavus) z.t.; 16. Van Stralen (Flandria) z.t.; 17. Janbroers (Olympia) z.t.; 18. Serpentie (Peugeot) z.t.; 19. Prinsen (Vredestein) z.t.; 20. Brouns (Flandria) z.t.; Her man Hoogzaad startte niet wegens een blessure aan de achillespees. Het algemeen klassement: 1. De Groot (Caballero) 18.14.27; 2. Bakker (Kroon) 18.15.06; 3. Hoogerheide (Sport '68) 18.15.10; 4. Holst (Peugeot) 18.15.32 5. Legierse (Batavus) 18.15.33; 6. Ger rits (Smiths) 18.15.44; 7. Van Katwijk (Amstel) 18.15.59; 8. Rentmeester (Smiths) 18.16.00 9. v. d. Leeuw (Ovis) 18.16.30; 10. Van Vught (Caballero) 18.16.31; 11. v. d. Kruys (Kroon) 18.16.38 12. De Koning (Amstel) 18.16.40; 13. Jansen (Vredestein) 18.17.21; 14. Kre kels (Ovis) 18.17.35; 15. Deelen (Bata vus) 8.7.55; 6. Serpenti l(Peugeot) vus) 18.17.55; 16. Serpenti (Peugeot) 18.18.06; 17. Koeken (Vredestein) 18.18.11 18. Treim (Olympia) 18.18.13; 19. Snij der (Cabellero) 18.18.20; 20. Leferink (Mil. team) 18.18.44. Het dagploegklassement: 1. Amstel Bier 12.08.30; 2. Olympia z.t.; 3. Noor delijk team 12.09.15; 4. Ovis z.t.; 5. Ca ballero z.t.; 12. Denemarken 12.10.00; 15. Polen 12.10.56; 16. Tsj.-Slowakije 12.40.26. Algemeen ploegenklassement na zes etappes: 1. Caballero 54.37.24 2. Bata vus 54.37.59; 3. Amstel Bier 54.40.49; 4. Smith's Acifit 54.41.16; 5. Kroon 54.42.35; 11. Denemarken 54.53.52; 15. Polen 55.36.44; 16. Tsjecho-Slowakije 57.15.37. Puntenklassement: 1. Krekels 63 pnt.; 2. Gerrits 60 pnt.; 3. Jansen 59 pnt.; 4. De Groot 58 pnt; 5. Rentmeester 53 pnt. DEN HAAG Het is lang niet ze ker, dat de Ronde van de Toekomst, die op 7 juni in Thonon les Bains aan het Meer van Genève moet beginnen, dan inderdaad van start zal gaan. De situatie in Frankrijk heeft de organisa toren ertoe genoopt om de beslissing over het doorgaan van deze amateur ronde pas te nemen op maandag 3 ju ni a.s. Voor Joop Middelink, die als leider van de Nederlandse ploeg naar dit eve nement gaat, brengt deze late beslis sing vele moeilijkheden met zich mee. Hij heeft besloten zijn programma nor maal af te werken en af te wachten, of hij inderdaad maandag 3 juni naar Frankrijk zal kunnen vertrekken. „30r?i .T' :ir -fHtlsfair' ZUTPHEN Tenminste 1400 personen waaronder een groot aantal gymnas ten hebben zaterdagavond in Zutphens splinternieuwe „Hanzehal" op stijl volle wijze het 100-jarig bestaan van het K.N.G.V. herdacht. In ruim vier uur werd een boordevol programma afgewerkt, waarin verschillende verenigingen uit het gebied van de Neder Veluwse Turnkring waarbij ook de organisatie in handen was soms goede turndemonstraties gaven. Om te voorkomen dat het programma te eenzijdig werd, waren een acrobatengroep uit Zwitserland en hogeschool-gymnasten uit West-Duitsland uitgenodigd. Na een welkostwoord van de heer W. Henstra voorzitter van de NVT sprak de heer Th. W. Aalbers, voor zitter van het eeuwfeestcomité KNGV, een herdenkingsrede uit. De heer Aal bers noemde enkele hoogtepunten uit het verbondsleven zoals de bondsfees- ten in 1939, 1946 en 1948 en sprak zijn voldoening uit over de groei van de organisatie: van 250 leden bij het ont staan tot 220.000 leden thans. Spreker noemde de turnfeesten, wel ke regelmatig worden georganiseerd, een wonder van schoonheid en daar naast een tastbaar bewijs van kame raadschap. Hij zei het volste vertrou wen in de toekomst te hebben en be pleitte meer inspraak via de landelijke jeugdraden, juist omdat de hedendaag se jeugd zoveel idealen heeft. De voorzitter van het NKGV was uiteraard blij met het eeuwfeest van zijn organisatie. Hij wees op de belangrijke functie, elke men vervult en noemde de beoefe ning van de verschillende takken in de lichamelijke opvoeding een zinvolle compensatie het dagelijks leven. Hij riep de aanwezigen op propagan distisch de vreugde van deze vorm van vrijetijdsbesteding uit te dragen in dienst van het volk. De dames van „Sparta" uit Ede be ten de spits af met een zogenaamde bondsoefening. Het werd een middel matig optreden. De jongens van deze vereniging deden het iets beter met kastspringen. De „HAKIM Akrobaten- gruppe" uit Luzern kreeg een ovatie van het talrijke publiek vanwege het duidelijk presenteren tussen „eenvou dig" turnen en acrobatiek. Ook de ver schillende (in nationaliteit) leden van de Keulse sporthogeschool bleken heel wat in hun mars te hebben. Vooral de Ja panners (hoogbrug) vielen in de smaak van het publiek. Het tafelspringen he ren door leden van „Sparta" uit Nij megen kwam duidelijk boven het de- demonstratieve peil van deze avond uit, evenals het langematspringen door V.Z.O.D. uit Deventer. Een keurgroep, samengesteld uit ver enigingen aangesloten bij de N.V.T., liet op de evenwichtsbalk duidelijk zien dat met over jeugdig en goed talent beschikt. Het trampolineturnen door le den van ODILO uit Apeldoorn bracht afwisseling in het programma, iets wat ook gezegd kan worden van het op treden van „Wilskracht" uit Rhenen. De buitenlandse gasten kwamen na de ingelaste pauze (geen luxe op zo'n avond, maar het programma liep daar door aanzienlijk uit) nogmaals terug met o.a. langemat-keurturnen, terwijl ook leden van H.B.S.-Wageningen met moderne gymnastiek een duidelijk aan deel kregen in het slagen van de avond. Onder de talrijke bezoekers was ook Klaas Boot met leden van de cen trale trainingsgroep die zich in het re creatie- en trainingsoord te Beekber gen voorbereiden op de ontmoeting met Luxemburg. Na afloop ging men naar de Buitensociëteit voor een gymnasten bal. Vermeld zij nog, dat de heren Jan sen (hoofd van de afdeling sport der ge meente Zutphen) en Th. W. Aalbers de zilveren herdenkingspenning van het K.N.G.V. hebben ontvangen. HILVERSUM Het hoofdnummer op de avonddraverijen was ook dit maal mager bezet met slechts vijf deelnemers en in feite werd alleen de strijd om de tweede plaats interessant. Caesar Julia H. was achter de startau to zo snel en goed weg dat hij de koers toen al haast niet meer kon ver liezen. Clara Williams, met P. A. Strooper op de sulky, kwam langzaam maar ze ker naar de tweede plaats toege- draafd, maar in het allerlaatste ge deelte van de strijd liet pikeur Stroo per zich zowaar verrassen door een felle eindsprint van Blauwe Reiger S. en dat was eigenlijk de enige strijd in dit hoofdnummer. Er waren in de andere koersen nog wel verrassingen. Fouquet van M. Bouwhuis, weer als favoriet gestart, kwam niet verder dan een vierde plaats in een rit die eindigde in een praktisch gelijke aankomst van Cisca Scotch en Edward A. Het fotofinishap- paraat besliste ten gunste van Cisca Scotch. De uitslagen: Peelprijs. eerste afdeling. 1. Guy Volann (J. van Leeuwen) 1.30.2, 2. Gin Sprookjeshof, 3. Eduard Spencer. Winn. 7.70; pl. 2.20, 1.90, 4.80, koppel 6.40, cov. 5.20. Betuweprijs. 1. Filette Six (E. Lee man) 1.28.0; 2. Gaela van Amstel, 3. Friday. Winn. 5.70; pl. 1.90, 4.00, 7.30; koppel: 6.80; cov. 9.40, trio 1178,30. Achterhoekprijs. 1. Foxtrot (J. van Winden) 1.25.7; 2. Eric Kinley, 3. Da- ria DN. Winn. 3.20, pl. 1.70, 2.90, 2.00, koppel 5.30, cov. 12.40.

De Vallei | 1968 | | pagina 15