Zetel mr. J. Deen aan zijden draadje s> heer Griffioen, „U maakt hiermee NS-bezuiniging eist gedeeltelijke sluiting station in Kesteren „Er is kapitaal over de balk gesmeten Personeel hoeft niet ongerust te worden Schoolsportdag in Rhenen VERONDERSTELD WANBELEID WAS INZET FELLE DEBA TTEN Wethouder in de bres voor zijn portefeuille Elstenaar aan verwondingen overleden Veiling Kesteren een mnl. of vrl. employé Bouw 13 huizen in Scherpenzeel u UW Jt J5Ü ren"- ImR De heer Van Donselaar (CHU) wist Herinnering Uitstellen KESTEREN „Het station in Kesteren wordt met in gang van 15 juli op bepaalde uren van de dag en op zon dagen gesloten. Treinreizigers moeten gedurende deze tijden hun kaartjes bij de conducteur in de trein kopen." Een en ander deelde de voorlichtingsdienst van de Neder landse Spoorwegen gisteren mee. Reeds geruime tijd circuleerden in Kesteren - met name onder het stationspersoneel - geruchten, dat het station op bepaalde uren van de dag zou worden gesloten. Hier door ontstond grote ongerustheid onder de NS-employés in Kesteren, omdat verwacht werd, dat hierdoor een per soneelsoverschot zou ontstaan. Volgens berichten in en kele regionale dagbladen zouden door de bezuinigings maatregel van de NS drie personen op het station in Kesteren overbodig worden. De voorlichtingsdienst kwali ficeerde deze mededelingen als „onjuist en uit de lucht gegrepen". Voorbode NUTSSPAARBANK VEENENDAAL 10550 11079 WOENSDAG 29 MEI 1968 H. Griffioen (A.R.) beroerd RHENEN De gemeenteraad van Rhenen kwam gisteravond in een „bezet ting" van veertien man bijeen. De heer A. Jansen (VVD) had bericht van ver hindering gestuurd. De liberale woordvoerder zal er waarschijnlijk spijt van hebben deze vergadering te hebben gemist, wanneer hem ter ore komt dat tegen alle verwachtingen in de wethouder van publieke werken mr. J. Deen (PvdA) een uitvoerige uiteenzetting heeft gegeven over zijn beleid ten aanzien van zijn portefeuille, zulks naar aanleding van het uitgebrachte rapport van de com missie van onderzoek over het aanvullende crediet van f51.254,benodigd voor voorzieningen in het gemeentehuis en in en om het in aanbouw zijnde semi-permanente gebouw tussen het gemeentehuis en „Bella Vista". De heer Jansen maakte namelijk samen met de heren J. van Donselaar (CHU), H. Grif fioen (ARP) en E. P. van Dijk (Vrije Partij) deel uit van deze commissie. Burgemeester en wethouders deelden de raad in een begeleidend schrijven mee nog niet in staat te zijn met bepaalde conclusies te komen over het wanbeleid bij de dienst van gemeentewerken, maar dat zij voornemens waren hierop, zo enigszins mogelijk, in de eerstvolgende vergadering van de raad, te zullen te rugkomen. viseerde de commissie zich hierover alsnog te beraden, yfgjjk De heer Griffioen was hoogst ver- baasd. „In het rapport van B. en W. Mp wordt gesteld, dat zij ten spoedigste op B||p *»Pjjj deze zaak zullen antwoorden", aldus de heer Griffioen, „een nu vindt één lid van het college het nodig zijn hart te w jjifll luchten. Hij herhaalde onmiddellijk te H I hebben gevraagd waarom de wethou- f3B der van publieke werken niet op de vergadering van de commissie van HË& HH onderzoek aanwezig was. „De heer lL I JP u~?Ê Doen stak zijn „kop" wel even om de ifH deur", aldus de heer Griffioen, „maar s I m toen waren we klaar met vergade- Jf JR1 De P.v.d.A.-afgevaardigden spraken van een politieke blunder van de com- I missie van onderzoek, omdat zij ver- 4 "'f' 'Ia'SM# zu'm4 hadden de wethouder in te scha- 1-;fiHSra kelen. „Dat is beslist niet waar", zei 4 geen goede beurt, maar een uitermate y.j'fsl beroerde beurt". II niet meer hoe hij het had. „In het pre- I advies van B. en W. wordt gesteld, w^ÊtkmsÊÊÊÈkËÊiïmÊÊÊmê. dat zij zo spoedig mogelijk over deze zaak rapport zullen uitbrengen", aldus spreker, „en nu vindt wethouder Deen het nodig er direct op in te gaan. Maar waarom heeft hij dan geen commen- taar geleverd, toen ik hem uitnodigde r>„ 7-, de uitspraak van de commissie van on- £ractiegenoot derzoek aan te horen? van wethouder Deen. nam hiermee geen overigens vroeg de heer Donselaar ra^Sa^eld S de °h^ zich af waarover'wethouder Deen zich baar behandeld zen ald^s de heer eigeniijk ^ruk maakte. De commissie De Jong, ..opdat de wethouder van pu- had alJ,een maar tot taak twee di werken zlch 11311 verdedigen". uit te zoekenf de ^groting van de Wethouder Deen kreeg daarop tot ve ler verbazing het woord van de voor zitter, burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal. Mr. Deen sprak er zijn bevreemding over uit, dat de commissie unaniem kritiek uitoefende op het beleid en de organisatie van het bedrijf gemeente werken, zouden dat de verantwoordelij ke persoon (hijzelf) daarover door de commissie was gehoord. „Ik heb me twee ochtenden beschikbaar gehouden samen met het gehele personeel van de technische dienst". Overigens stelde de wethouder va»t, dat de raad hem destijds had gekozen, waarmee hij dil- de zeggen thans te kunnen terugslaan. De heer J. van Donselaar (CHU) kreeg het verwijt te horen onervaren te zijn, over de heer Jansen (VVD) wilde de wethouder niet spreken, omdat hij af wezig was, en de overige leden van de commissie, de heren E. P. van Dijk en H. Griffioen kregen het „compliment" een politieke blunder te hebben uitge haald. De heer Griffioen haakte er direct op In. „Toen de vergadering van de com missie van onderzoek nog maar net was begonnen, heb ik gevraagd waar is de wethouder van publieke wer ken?" De heer E. P. van Dijk zei: „Dat heb ik ook gezegd. De burgemeester vertelde toen het gehele college te ver tegenwoordigen. Ik heb er toen nog aan toegevoegd, dan zul je ook de volle laag krijgen!" Wethouder Deen ging hierna uitvoe rig in op het beleid ten aanzien van zijn portefeuille van publieke werken. Hij ging zelfs zover terug, dat hij de motie van de heer Jansen in herinne ring bracht, waarbij werd gesteld, dat een politiek verantwoordelijk wethouder die portefeuille zou moeten beheren in plaats van de burgemeester, die dat destijds deed. Wethouder Deen gaf dui delijk te kennen, dat hij als beleids- man niet mocht worden beschouwd als een kindermeisje of als loopjongen. Hij rekende het tot zijn taak te moeten zor gen voor impulsen en dat samen met het gehele college een keuze moest worden gemaakt uit de mogelijkheden. Uit zijn betoog kwam duidelijk naar voren, dat vele goede zaken van het bedrijf over het hoofd worden gezien en dat aan enkele minder geslaagde zaken het gehele geval wordt opgehan gen. Wel gaf hij toe, dat de toestand nog lang niet ideaal is en dat er nog veel te verbeteren valt. Desondanks stelde hij zich vóór en achter het personeel van de dienst. Toch verhinderde hem dat niet vast te stellen, dat er een „doorlichting" zal moeten plaats heb ben. Er werd nog nooit voorzien in de vacature van adjunct-directeur en in het ontslag van een opzichter was ook nog nooit voorzien. Burgemeester Bosch had kennelijk een hekel aan het betoog van wethou der Deen, want hij stelde voor niet lan ger over de zaak te discussiëren, maar te wachten op het rapport van B. en W. in de volgende vergadering. De heer D. de Jong, fractiegenoot van wethouder Deen, ging er niet mee akkoord. Hij betitelde het rapport van de commissie als van nul en generlei waarde, omdat de wethouder van pu blieke werken was gehoord en hij ad- Mr. J. Deen (P.v.d.A.) beschikbaar nieuwbouw van het gemeentehuis ln eerste instantie en in tweede instantie. E. P. v. Dyk (V.P). besparen De heer E. P. van Dijk (Vrije Par tij) vond het geen stijl van de voorzit ter om wethouder Deen het woord te geven, terwijl er in het preadvies van B. en W. staat, dat er in de eerstvol gende vergadering op deze zaak zal worden teruggekomen. Volgens de heer Van Dijk zou er op de uitbreiding f 20.000,- bespaard kunnen worden. Hij vroeg zich af of er intussen niet onno dig veel geld verloren gaat, nu het werk wordt voortgezet. De voorzitter drong er telkens weer op aan het debat over deze zaak uit te stellen totdat het rapport van B. en W. ter tafel zou komen. Anderzijds verklaarde hij wethouder Deen niet de mond te kunnen snoeren wanneer hij een verklaring af wilde leggen. Verschillende sprekers namen het de voorzitter kwalijk de raad dan wel een spreekverbod te willen opleg gen. De heer De Jong (PvdA) verwonder de zich over de uitlating van de heer Van Dijk, met name wat betreft de be zuiniging van f 20.000,-. „Waarom staat dat dan niet in het rapport van de commissie", zo vroeg hij zich af. De heer Hensen (PvdA.) wilde wel eens weten wie de voorzitter van de commissie was. Even was het stil. De blikken waren gericht op burgemeester Bosch van Ro senthal. Maar de heer E. P. van Dijk sprak het verlossende woord, door uit te roepen: „Ja, hier op aan!" Er ontstond hilariteit in de raadszaal. Zowel de heer Hensen als de heer Van Dijk spraken in deze affaire het verlossende woord. „Er is sprake van kortsluiting in het college". Daarmee doelden zij op het feit, dat in eerste in stantie de burgemeester had verklaard in de commissie van onderzoek het gehele college te vertegenwoordigen, waarop de burgemeester eerlijkheids halve reageerde met de opmerking daaromtrent geen overleg met het col lege- te hebben gepleegd (waarop de heer Van Dijk antwoordde: daar vraag ik toch niet naar) en dat in tweede in stantie wethouder Deen zich geroepen voelde NU al een verklaring af te leg gen. Daarmee werd de behandeling van deze precaire zaak verschoven tot de volgende vergadering. In politieke kringen in Rhenen gaan hardnekkige geruchten dat men het vertrouwen in Mr. Deen als wethouder* wil opzeggen. ELST De 22-jarige heer B. K., die zaterdagavond bij Ede ernstig gewond raakte, toen hij met zijn bromfiets door een auto werd geschept, is dins dag aan zijn verwondingen overleden. De heer K. was opgenomen in het Ju- lianaziekenhuis te Ede. Q Het stationsgebouw in Kesteren, dat enige tijd geleden voor ruim 1 ton werd gerestaureerd en dat thans gedeel telijk gesloten zal worden. {S//S/#/////////////////////SS///////S///S/S/////////SS//S/SSSSSSS/,J „De bezuinigingsmaatregel voor het station in Kesteren heeft tot gevolg dat er minder personeel nodig is. Het is echter niet zo, dat hierdoor een aantal mensen overbodig zal worden. De per soneelsbezetting in Kesteren was erg krap, vooral met ziekten en vakanties kampte men nogal met moeilijkheden" aldus de NS-voorlichtingsdienst. In totaal zijn op het station in Kes teren vijftien personen werkzaam. Uit gesprekken met sommigen van hen viel duidelijk op te maken, dat er gro te ongerustheid bestaat voor wat be treft de toekomst. „Wij weten niet waar we aan toe zijn. Ons is niets of- RHENEN Gisteren werd op het gemeentelijk sportcomplex de jaarlijk se schoolsportdag gehouden, waaraan werd deelgenomen door niet minder dan 700 leerlingen, 's Ochtends vroeg al sprak burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal een kort openingswoord. „Wanneer ik jullie zo bezig zie, zou ik wel zo het veld willen inspringen, maar mijn leef tijd laat dat helaas niet meer toe," al dus de burgemeester. De scholieren moesten talrijke proe ven van vaardigheid afleggen, zoals balwerpen, hardlopen, hoogspringen, hindernisbaan en duurloop. Alle deelnemers werden getrakteerd en over enkele dagen krijgen zij op school een herinneringsdiploma uitge reikt, waarop vermeld staat aan welke prestaties is voldaan. De weersomstandigheden waren bij zonder gunstig. Van gemeentezijde had men gezorgd voor talrijke vlaggen zo dat het sportcomplex er feestelijk uit zag. 9* ficieel meegedeeld. Gegevens over de bezuinigingsmaatregel bereiken ons druppelsgewijs en wij moeten zelf on ze conclusies maar trekken", vertellen de NS-employé's voorzichtig. Over de ongerustheid, die in de per- soneelsgelederen in Kesteren is ontstaan, merkt de voorlichtingsfunctionaris op: Niemand van het huidige personeel hoeft bang te zijn, dat hij er op zijn Hollands gezegd uitgetrapt zal worden. De berichten hierover in enkele dagbladen zijn beslist onjuist en berusten op geen enkele waarheid. Een dergelijke maatregel is beslist niet in de pen". Het station Kesteren zal met ingang van maandag 15 juli op werkdagen nog geopend zijn van 7 tot 11 uur en van 14 tot 19 uur. Zaterdags is het station geopend van 8 tot 16.30 uur en zondags is het de gehele dag gesloten. Volgens de voorlichtingsdienst van de spoorwegen was de maatregel nood zakelijk, in verband met het zeer be- KESTEREN De prijzen van de op de veiling in Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Aardbeien: EI 57»72 per doosje 200 gram; I 54- 57 per doosje a 200 gram; 11+ 50-60 per doosje a 200 gram; II 40-54 per doosje 200 gram. Aanvoer 22.000 doosjes. Goudreinette: EI 65-70; 36-40; EI 70-75: 45-51; EI 75-85: 51-59; EI 85-95: 49-63. EII 65-70: 33-36; EII 70-75: 40-41; EII 85-95: EII 75-85: 45-49. Aanvoer 10 ton. Golden Delicious: EI 60-65: 37-40; EI 65-70: 44-50; EI 70-75: 47-59; EI 75-80: 49-64; EI 80-85: 50-64. EII 60-65: 33-40; EII 65-70: 42- 46; EII 70-75: 48-53; EII 75-80: 47-49; EII 80-85: 44-47. Aanvoer 25 ton. Jonathan: EII 60-65: 24-27; EII 65-70: 31-34; EII 70-75: 30-38; EII 75-80: 41. Aanvoer 10 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. SCHERPENZEEL De NV Bureau voor Bouwpromotie te Rotterdam heeft verzocht in plan Zuid grond te mogen aankopen van de gemeente Scherpen zeel. Op deze grond zullen 13 woningen worden gebouwd. Het door de NV te bouwen type wo ningen wijkt af van reeds gebouwde wo ningen van het Pé-Gé-type. Burgemees ter en Wethouders van Scherpenzeel stellen de raad voor de grond aan de NV te verkopen voor de prijs van f 37,70 m2. De totale oppervlakte bedraagt 2702 m2 zodat de gemeente bij verkoop f 101.865,40 zal ontvangen. perkte reizigersvervoer, dat vanuit Kes teren plaatsvindt. „De prijs van het plaatsbewijs was maar een klein be drag vergeleken met de kosten die aan het uitreiken ervan waren verbonden. In de praktijk kwam het er op neer, dat de NS er geld bij moest gaan leg gen", aldus de NS-functionaris. De aangekondigde maatregel zou kun nen worden gezien als de voorbode van een volledige automatisering van het personenvervoer op de Betuwespoor lijn. Indien dit het geval mocht zijn zullen over niet al te lange tijd alle stations volledig worden gesloten. De grotere stations zullen alleen op be paalde tijden openblyven voor het verstrekken van inlichtingen aan rei zigers. Het NS-personeel in Kesteren valt moeilijk van de efficiënte werkwijze van zijn directie te overtuigen .In 1966 nog werd het station heropend na een restauratie en modernisering, die ruim een ton kostte. „Wat men nu wil be tekent, dat er destijds een kapitaal over de balk is gesmeten", vindt een personeelslid. Enkele Collega's van hem zijn het hier roerend mee eens. De stationschef, de heer J. van Gie- zen, weet van de komende maatregel officieel nog niets. Ook hij heeft alleen nog slechts geruchten opgevangen. „De kranten weten het altijd eerder dan wij", zegt hij schertsend. Voor het personeel van de N.S. vormt de bezuinigingsmaatregel het ge sprek van de dag. Schoolsportdag Het loket voor de kaartverkoop zal op korte termijn nog maar op be paalde uren van de dag dienst doen. ADVERTENTIE Kantoren KERKEWIJK 6 en DR. SLOT. DE BRUÏNEPLEIN 3 vraagt wegens uitbreiding der werkzaamheden van 1825 jaar, die de geschiktheid bezit zelfstandig te kunnen werken gepaard gaande aan een grote ijver en, accuraatheid. Een behoorlijke algemene ontwikkeling is vereist. Met vakantie-afspraken zal rekening worden gehouden. Voor deze functie is de salariëring in overeenstem ming met opleiding en ervaring. Vakantietoeslag 6%, gratificatieregeling van I maand extra salaris. Aantrekkelijke jeugdspaarregeling tot het 25e jaar. Daarna wordt men opgenomen in het pensioenfonds. Reiskosten worden vergoed. Sollicitaties aan het kantoor van de Nutsspaarbank te Veenendaal Kerkewijk 6, Telefoon 08385-12198. dagblad DE Vm<.LEI Bel: Lot 17.30 «mr van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur.

De Vallei | 1968 | | pagina 5