Deze bon is evenveel waard als je zelf waard bent. Veiling Septer Tiel coupon Zend deze bon aan: Apeldoorn Ede: Bij alarm 12345 V ivo-zaak aanwinst voor Eist Veiling Resteren VIJFTIEN GESLAAGDEN HANDELS AVONDSCHOOL KREGEN DIPLOMA Uitbreiding Achterberg baart financiële zorgen Beroepen Geen politiek steekspel in Rhenense raad Kand. De Groot naar Rijssen Programma VVV Rhenen Trainer van Musketiers neemt afscheid Forellen" won tweede prijs Blikschade in Colijnstraat „Zuivelhuis" weer open BERNHARD LEOPOLD FREDERIK KOK BERNHARD L. F. KOK BERNHARD LEOPOLD FREDERIK KOK VOUWLIJN De Koninklijke marine, Postbus 22, Den Haag. Naam: Straat: Plaats: - verzoekt toezending informatiepocket. Leeftijd: Dit is een bijzondere advertentie. Een vul-in, knip-uit, vouw-op, stuur-weg advertentie. En méér dan dat. Door middel van deze advertentie kun jij, jonge enthousiaste kerel, aantonen dat je iemand bent. Kun je bewijzen, dat het roer van de De Ruyter bij jou in veilige handen is. Of dat radio radar voor jou geen geheimen heeft. Of dat je meer weet van sonar, onder- waterakoestiek of kernvoortstuwing dan wie ook in je omgeving. Of dat, nou ja, dat je iemand bent die een Verzeker je toekomst: Zorg dat je er ook bij komt! fijn vak wil leren. Een goed salaris verdienen. Vaart en actie in z'n leven brengen. Iets voor jou? Zet de schaar in deze advertentie, knip 'm helemaal uit, vul de bon in, volg onderstaande vouw-aanwijzingen op en gooi hem daarna ongefrankeerd op de post. Wij zenden je dan een pocket vol foto's en gegevens over het solide, boeiende, vooruitstrevende bedrijf dat de marine is. Doen!!! Het kost niks, verplicht tot niets en je weet meteen een heleboel meer. 4 vouwlijn 14 VOUWLIJN GEMEENTEHUIS, Raadhuisplein 6, elke vrijdag van 18.00—19.30 uur G.A.B., Stationsweg 98, elke dinsdag van 13.3014.30 uur Li i.VJV Pagina 4 DONDERDAG 30 MEI 1968 Heden behaagde het de Heere in zijn ondoorgron delijke wijsheid voor de tweede maal door een ern stig ongeval een geliefde zoon, broer en zwager, van ons weg te nemen. op de jeugdige leeftijd van bijna 23 jaar. De Heere trooste ons in dit smartelijk verlies. Eist A. ROK J. KOK-van Dam Rotterdam M. VERWEERD-Kok J. VERWEERD Lelystad M. v. LAAR-Kok G. v. LAAR Emmen M. M. v. ENGELENBURG-Kok A. v. ENGELENBURG Eist W. C. H. v. VOORST-Kok G. v. VOORST Wageningen P. A. DOLPHIJN-Kok E. A. E. DOLPHIJN Apeldoorn J. KOK Eist P. KOK A. W. KOK-v. d. Brink Eist W. KOK F. KOK-Vervat Eist A. KOK Jr. ELST (U.), 28 mei 1968 Rijksstraatweg 61 a De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op zaterdag 1 juni 1968, om 2.15 uur n.m. op de Alge mene Begraafplaats te Eist (U.). Gelegenheid tot condoleren donderdagavond na 8.00 uur in gebouw Pniël. De overledene ligt opgebaard Rijksstraatweg 61 a te Eist (U.). GEEN BLOEMEN Met diep leedwezen geven w(j kennis van het plot seling overlijden van onze secretaris en vriend die de leeftijd van 23 jaar niet heeft mogen berei ken. De sympathieke wijze, waarop Bernhard steeds zijn plicht voor onze vereniging heeft gedaan, zullen wij in dankbaarheid blijven gedenken. Dat zijn familie dit smartelijke verlies te boven mag komen. Bestuur en leden van de Elsterse Reciteer Vereniging. ELST, 28 mei 1968. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden, door een noodlottig ongeval, van onze medewerker op de nog jeugdige leeftijd van 22 jaar. Dankbaar gedenken wij de prettige samenwerking. Directie en Personeel DUKE en ROKS, Galvanische Industrie N.V. Franseweg 95, Eist (Utr.) 28 mei 1968. ELST Uet Vivo-levensmiddelen -en textielbedrijf van de heer B. v. d. Brink is woensdagmiddag onder grote belang stelling door burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. Bosch, ridder van Rosenthal van Rhenen en zijn beide wethouders heropend. De burgemeester zei in zijn openings woord, dat de nieuwe zaak voor Eist een prachtige aanwinst betekende. „We zorgen voor nieuwe wegen en U hebt op Uw beurt voor een mooie zaak ge zorgd", aldus de burgemeester. Wanden en plafond zijn gebroken wit geverfd en mede door de neonverlich ting, die vaksgewijs is aangebracht, lijkt het interieur nog ruimer dan het in werkelijkheid al is. Langs alle wan den ijn tot aan het plafond schappen aangebracht en tussen de verscheidene vitrines is zoveel ruimte, dat er voor heel wat winkelende mensen tegelijk plaats is Er waren buiten de vele bezoekers ook talrijke bloemstukken, die bijdroe gen tot een feestelijk aanzien. Achter de zaak is men momenteel nog bezig een kantoor te bouwen, dat over enige tijd gereed zal zijn. 1^ VOUWLIJN i 5 l I I I Knip de advertentie langs de stippellijnen uiten vouw het geheel langs de aangegeven vouwlijnen in twee slagen verticaal naar achteren. Adreskaart, foto en coupon blijven dus naar boven. Vouw nu de advertentie horizontaal langs de vouwlijnen, zodat aan de bovenkant alleen nog de I adreskaart zichtbaar blijft. Stop nu het ingevulde deel (de coupon dus) in de gleuf direct onder de foto zodat je een stevig, rtiet uit elkaar vallend mapje I krijgt Zonder plakken of frankeren kan het mapje nu op de post Doe het direct even. Binnen een paar dagen heb je antwoord. I RESTEREN De prijzen van de op de veiling te Resteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Goudreinette: E I 65-70: 36-41 E II 65-70: 29-35. E I 70-75: 50-55 E II 70-75: 42-44; E I 75-85: 54-65 E II 75-85: 44-46; E I 85-95: 55-64 E II 85-95: 46. Aanvoer 20 ton. Golden Delicious: E I 60-65: 38-44 E II 60-65: 33-39; E I 65-70: 42-55 E II 65-70: 40-45 E I 70-75: 54-65 E II 70-75: 46-56; E I 75-80: 50-67 E II 75-80: 47-53; E I 80-85: 53-61 E II 80-85: 47-52. Aanvoer 40 ton. Jonathan: E I 60-65: 30-33 E II 60-65: 22-30; E I 65-70: 37-47 E II 65-70: 32-36: E I 70-75: 43-52 E II 70-75: 33-41 Aanvoer 30 ton. Aardbeien E I 66-76 per doosje a 200 gram: I 61-70 per doosje a 200 gram 11+ 60-69 per doocje a 200 gram II 50-60 per doosje a 200 gram Aanvoer 22 000 doosjes. Prijzen genoteerd in centen per kg tenzij anders is vermeld. Opgave na klasse mm maat. Appelen x Golden Del. kl.l x Golden Del. kl. 2 x Jonathan kl.l x Jonathan kl.2 Winston kl.l Winston kl. 2 x Goudreinette kl.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 1 2 58—62 57—61 43—53 42—50 48—55 42—53 38—48 31—41 47—49 44—47 41—44 30—34 34—44 37—43 34—38 28—32 70—75 69—73 62—65 75 85 37—49 51—54 65—75 23—28 Rasaardbeien per doosje van 2 ons 5378 3674. Groenten: Bloemkool per stuk 5578 2640, asperges 2,703,50 601,60, peulen 3,305,80, savooiekool 1725, spitskool 2940, sla per 100 krop 16/opw. 11,0018,00, rabar ber 1725, spinazie 7078, sla-uitjes per bosje 911, kroten per bosje 3638. Bloemen: Afrikanen per stuk 518, salvia's per stuk 1023, lobelia's per stuk 1619, be- gania's per stuk 4042. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. VEENENDAAL In de bestuurska mer van de Koningin Julianaschool werd gisteren aan vijftien leerlingen van de driejarige Handelsavondschool het getuigschrift uitgereikt. Als ge woonlijk ging dat met enige ceremo niën gepaard, zoals toespraken van de voorzitter van het schoolbestuur, Ant. de Ruiter, directeur der school J. G. Thoomes,, burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg en de voorzitter van de winke liersvereniging, J. van Schuppen. Evenals de heer Van Schuppen bood ook de secretaris van de Kamer van Roophandel en Fabrieken te Utrecht, mr. H. J. van Rosmalen, een prijs aan. De prijs van de heer Van Rosmalen was voor mej. B. Ruisch, die als beste van de 15 geslaagd was. Zij ontving de uit tien delen bestaande pocketedi tie van de Encyclopedie voor de jeugd Wat is dat". De heer Van Schuppen overhandigde namens „Handel en Nij verheid" het boek „De Forsyte sage" aan de als tweede geslaagde de heer W. van Voskuilen. Voorzitter Ant. de Ruiter gaf na een kort openingswoord dr. Thoomes het woord. „Een deel van jullie sluit mo menteel een periode van drie jaar af, waarin vier maal per week de school bezocht moest worden", aldus dr. Thoomes. Dr. Thoomes vond deze di plomauitreiking in het teken van een gemis en een naderend afscheid staan: het gemis van de „vaste" voorzitter van het college van gecommitteerden de heer Schoenmaker en het naderend afscheid van burgemeester Hazenberg, die voor de laatste maal de diploma's uitreikte. Bovendien was het voor de laatste maal dat de heer A. Augustijn als leraar aanwezig was. Hij heeft meer dan dertig jaar zijn krachten aan de Handelsavondschool gegeven. Burgemeester Hazenberg zei onder meer tot de jongelui: „In het leven wordt altijd gevraagd: Wie ben je. Iets worden kun je alleen als je er iets voor doet. Jullie hebt getoond iets te willen worden, maar blijf nu niet bij het be reikte. Het diploma is slechts de start voor een maatschappelijke loopbaan". De vijftien geslaagden zijn: de da mes P. van de Boven kamp, J. T. van Braak, A. J. Ditewig, R. Drost, B. Ruisch. C. Sukkel, N. E. Valkenburg en de heren H. de Groot, C. D. A. H. Hel mond. G. H. Huibers, W. A. Schaap, F. Lansing, M. Scholten. W. van Voskui len en J. Wegen. Namens hen dankte mej. Ruisch de leraren voor het onder wijs en bood hun en de gecommitteer den een rokertje aan. RHENEN Het voorstel van B. en W. om in de kom van de buurtschap Ach terberg een grondruil aan te gaan met de heer J. van Gesink, wonende aan de Molenweg, bij welke transactie de gemeente Rhenen f 66.550,zal hebben toe te betalen, had in de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond nogal wat voeten in de aarde. De heer Griffioen kreeg als eerste spreker over dit punt het woord. Hij had gezocht naar het directe belang van deze transactie ten aanzien van de volkshuisvesting, maar hij had het zo als hij verklaarde niet kunnen ontdek ken. „Daarom geloof ik dat deze ruil niet verantwoord is", stelde de AR-af- gevaardigde vast. De heer P. Rerkstra (CHU) liet een geheel ander geluid horen. „Wanneer je in Achterberg een bestemmingsplan SCHERPENZEEL Ds. J. T. Ca- zander te Scherpenzeel ontving een be roep van de Hervormde kerkeraad te Boven Hardinxveld. De Scherpenzeelse predikant bedankte voor het beroep naar Groot Ammers. Pluimveemarkt Barneveld. Aanvoer ca. 14.000 stuks, handel re delijk. Prijzen in guldens per kg: slacht- kippen witte en zwarte 1.25-1.45, zware en rode 1.50-1.65; slachtkuikens 1.60- 1.70. Heden, donderdag Scherpenzeel GEMEENTEHUIS 19.30 uurf Raadsver gadering. Amerongen RODE HERT 19.00 ur: Start avondwan deling WV. Bioscoop LUXOR THEATER, Veenendaal, 19.30 uur: „Ralph Tracy, onze man in Tai- land". Morgen, vrijdag Veenendaal EIERHAL 21.00 uur: Stick to Stricks. Bioscoop LUXOR THEATER, Veenendaal. 19.30 uur: „Ralph Tracy, onze man in Tai- land". Voor de komende week luidt program ma van de Ehenense VV als volgt: Van 4 tot en met 26 juni 1968 wordt in het Streekmuseum een tentoonstel ling gewijd aan de tabaksteelt van Rhe nen, Eist en Amerongen. Normale ope ningstijden. De Stichting Jeugdzorg Rhenen orga niseert op maandag 10 juni 1968 een oriëntatierit voor bromfietsers. Start en finish bij „Bella Vista" naast het ge meentehuis 19.00 uur. Aanmelden tot en met zaterdag 8 juni 1968 aan het V.V.V.-kantoor op het Ferd. v. d. Palts hof. Het grote succes van de „dauwtrapex- cursie" naar de Leersumse Plassen op 1.1. Hemelvaartsdag deed V.V.V. Rhe nen besluiten op dezelfde voet de excur sie naar dit unieke broedterrein op za terdag 1 juni te doen plaats hebben. In afwijking van het gepubliceerde wordt het geen fietstocht maar moeten de deelnemers ook deze keer op eigen ge legenheid per auto of anderszins naar de ingang aan de Maarsbergseweg on der Leersum komen. Daar wordt men opgewacht door de excursieleider Adriaan P. de Rleuver. Men dient de auto of andere vervoermiddelen aan de rechterkant van de inrit te parkeren. Aan het begin van de wandeling die dan volgt houdt de heer de Rleuver een inleiding over het ontstaan van het land schap. de broedkolonie en over de his torie van de plassen. Men moet om 14.30 uur precies (dit is half drie) aan wezig zijn bij de ingang, die gemar keerd is door twee stenen palen met op schrift ..Het Veld". Deelnemers uit Veenendaal, De Rlomp, Renswoude en omgeving kunnen met veldbioloog de Rleuver per fiets of brommer meerij den vanaf Davidsplein aan het einde van de Zandstraat te Veenendaal en moeten daar zijn om 13.15 uur. Donderdag 6 juni wordt een avond wandeling gehouden. Om precies kwart voor zeven verzamelen bij het Grebbe- monument tegenover de militaire be graafplaats. Dit in afwijking met het ge publiceerde vertrekpunt in het V.V.V.- boekje 1968. Het ligt in de bedoeling door het vermaarde erosiedal, de Zwit serse vallei te wandelen met vooraf de ontstaansgeschiedenis daarvan, waarna u met veldbioloog Adriaan P. de Rleu ver een fijne wandeling tussen de groe nende akkers van de Laarse berg maakt. VEENENDAAL Het alarmnummer, waarmee men politie, brandweer of ongevallendienst kan bereiken is gisteren gewijzigd. Tot nu toe kon men door het draaien van het nummer 1.22.22 al deze diensten bereiken. Met ingang van heden is het nummer 1.23.45. ELST Morgen biedt het bestuur van V.V. Musketiers een afscheidsreceptie aan zijn scheidende trainer, de heer J. F. Heidingsfeld, aan. De receptie wordt gehouden in het clubhuis van hotel „De Stuyvenberg" en is toegankelijk voor alle leden. De receptie begint om 8 uur. De heer Heidingsfeld heeft vijf sei zoenen lang de groen-witten trouw ge traind en geleid en niet zonder succes. Onder zijn leiding behaalde Musketiers twee kampioenschappen en promoveer de zodoende achtereenvolgens naar de lste klasse van de afdeling Utrecht en naar de 4de klasse RNVB. Tijdens de receptie bestaat gelegen heid om kennis te maken met de nieu we trainer, de heer C. Heikamp. die op 1 juni als opvolger van de heer Hei dingsfeld is benoemd. RHENEN De heer J. van Donze- laar (CHU) had tijdens de laatste raadsvergadering de vraagt gesteld of wethouder mr. J. Deen (PvdA) een na dere verklaring wilde afleggen naar aanleiding van een verslag van een partijvergadering, waarin stond, dat de PvdA met één fractielid minder, moeilijker een vooruitstrevend beleid kon voeren. In eerste instantie zei burgemeester Bosch van Rosenthal, dat het hier een politieke vraag betrof, waarop hij niet wilde ingaan. „De rondvraag dient be slist niet voor politieke steekspelle tjes", zei de burgemeester, „tenzij de raad van mening is dat de vraag van de heer Van Donselaar te maken heeft met het gemeentebelang." De heer Van Donselaar wilde toen weten op welk punt de CHU in de raad tekort schiet op vooruitstrevendheid. Wethouder Deen stelde tenslotte vast: „De heer Van Donselaar heeft het mis. Zijn vraag heeft niets te ma ken met het gemeentebelang." De heer Griffioen (ARP) maakte zich nog even boos op de heer Deen, die zich volgens hem trachtte te verschuilen. Maar de vragensteller kwam niet aan zijn trekken, omdat de zaak afgeha merd werd door de voorzitter. RHENEN Tijdens de Utrechtse po- lodagen heeft de R.Z. en P.C. „De Fo rellen" in de derde afdeling een fraaie tweede prijs weten te winnen. VEENENDAAL De heer A. B. uit Finsterwolde reed in de Dr. Colijnstraat met zijn auto tegen een andere perso nenwagen bestuurd door de heer N. N. uit Veenendaal. Er ontstond geringe materiële schade. Het ongeluk gebeurde toen de heer B. een uitrit uitkwam en geen voorrang verleende aan N. wil realiseren, dat moet je eens een be gin maken. We moeten het algemeen belang voor ogen houden", vond hij. De heer E. P. van Dijk was hiervan niet overtuigd. Ook hij vroeg zich af of de grond wel nodig was. Hij zocht naar een andere manier, die minder zal kosten. „Je moet je afvragen of het verantwoord is", was zijn mening. „Ik zie niet in, dat Achterbergers die hoge prijzen zullen kunnen betalen. En dan zou het wel eens kunnen gebeu ren, dat we alles doen om straks „bui tenlanders" de gelegenheid te geven in Achterberg te bouwen. Daar schieten we het doel mee voorbij", aldus de heer Van Dijk. Burgemeester Bosch was lichtelijk verbaasd. ,,Ik heb de raad altijd voor gehouden dat Achterberg een dure zaak zal worden. Toch heeft de raad gezegd dat we in Achterberg aan de gang moesten gaan. Nu voeren we dat uit en nu zegt de raad dat het te duur is". Wij voeren uit wat de raad besloot", herhaalde de wat verbaasde burge meester. De heer Van Donselaar (CHU) ver onderstelde dat de raad t.o.v. Achter berg destijds „a" heeft gezegd, zonder de consequenties te overzien. De bur gemeester wees deze veronderstelling terug. „Er js een grote nota geweest met de consequenties". De heer Van Donselaar zou dan toch wel graag met spoed een berekeningsplan voor Ach terberg zien. „Daaraan wordt koorts achtig gewerkt", antwoordde de bur gemeester. De heer D. de Jong (PvdA) vond de prijs niet eens zo gek hoog. Hij had in de zogenaamde oeverraad van het digen er achter staan. Hij durfde wel met het voorstel in zee te gaan. De voorzitter zette hierna een streep onder de debatten, waarna de raad met ze ven tegen zes stemmen het voorstel aanvaardde. De heer A. Jansen, die door B. en W. was voorgedragen om zitting te nemen in de zogeneemde oeverraad van het Recreatieschap Rijn- en Lekovers. had schriftelijk laten weten dat hij een dergelijke benoeming niet kon aanne men, omdat hij destijds tegen dit schap had gestemd. In de plaats van de heer Jansen koos de raad de heer G. v. Gesink. Als plaatsvervangend lid werd gekozen de heer H. Griffioen. Het voorstel van B. en W. om een klein aantal woningwetwoningen te gaan verkopen werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. VEENENDAAL ..Zuivelhuis" staat er nog steeds op de gevel van het pand. waarin de firma van Ravenzwaaij haar bedrijf uitoefent in de Jan Steenlaan. Eigenlijk klopt die benaming niet meer voor de winkel, die gisteravond met een receptie heropend werd. In plaats van een zuivelhuis is het een zelfbedienings zaak in levensmiddelen geworden, waar van alleen de zuivelhoek misschien wat meer opvalt dan in andere zaken van gelijke grootte. Door een woonkeuken en een „spoel- hok" bij de winkel te trekken heeft men de vloeroppervlakte bijna tweemaal zo groot weten te maken. De tuin achter het woon-winkelpand heeft men groten deels opgeofferd om een goed magazijn te kunnen bouwen. De familie Van Ravenzwaaij behal ve de vader werken er binnenkort ook twee zoons in het bedrijf is in elf jaar tijd van een „ouderwetse melk boer" geëvolueerd in een moderne „kruidenier". VEENENDAAL Randidaat J. d*. Groot uit Veenendaal heeft het beroep, dat op hem was uitgebracht door de Geref. Gem. (in Ned.) te Rijssen aange nomen. Randidaat De Groot bedankte voor beroepen naar Alblasserdam, Vlaardingen, Bruinisse, Dordrecht. Groot Ammers, Leerdam, Rhenen, Rot terdam-centrum, Scherpenzeel. Utrecht en Veenendaal. A

De Vallei | 1968 | | pagina 4