Vakantie- stroom komt al op gang Verschillende campings moeten weer uitbreiden I Cartoef RUIL IN WINST FOTO JANSEN De Ossenberg De Hoge Linden De Bokkesprong Veenenstein Lede en Oudewaard Bloeiend Land De Bonte Vlucht Meeuwennest Nieuw Wildenburg De Thijmseberg Zweers De Lucht MIST u uw De Kajuit De Batterijen in de zon, na 2 uur bruin HENNY JANSEN 10550 11079 DONDERDAG 30 MEI 1968 De camping „Bloeiend Land" in Kes- teren, die is gelegen temidden van boomgaarden en aan een grote waterplas. VALLEI, BETUWE en HEUVELRUG zijn toeristisch zeer in trek In het vrije weekend trekken steeds meer Nederlanders naar hun buitenhuisje caravan of tent. Ook de recreatiebedrijven in de Gelderse I allei, het Rivierengebied en op de Utrechtse heuvelrug kunnen deze tendens duidelijk merken. Campings en bungalowparken scheppen voor jong en oud de laatste jaren een ongekende moge lijkheid voor vrijetijdsbesteding. Plotseling is men het vrije weekend gaan benutten als ontspanningsmogelijkheid. De behoefte aan recreatiegebieden is in korte tijd enorm gestegenevenals de behoefte van de hardwerkende Nederlanders aan de rust en ontspanning in de vrije natuur. Gel derse Vallei, Utrechtse Heuvelrug en Rivie rengebied hebben deze ontwikkeling op de juiste wijze weten op te vangen en bieden thans wat de Nederlander in zijn vrije weekend wenst. Vele recreatiebedrijven blijken nu al reeds te klein te zijn en uit breidingen moeten worden overwogen. Maar niet alleen als vrijetijdsverblijf staat het gebied in de belangstelling. Tijdens het hoogseizoen wordt het overspoeld door binnen- en buitenlandse toeristen. Gelder se Vallei, Utrechtse Heuvelrug en Rivieren gebied zijn „in" en fungeren tevens als belangrijke overloop van de Veluwe. Ook de gunstige ligging en verbindingen ten opzichte van de Randstad Holland bepalen de aantrekkelijkheid van de streek als recreatiegebied. OVER BERG In de loop van de jaren heeft de vakantieganger ook het rustieke Overberg gevonden. Temid den van de bossen aan de noordzijde van de Utrechtse Heuvelrug hebben zich verschillende kampeerbedrijven gevestigd en de vakantieganger die op rust uit is neemt het ongemak van de slechte verbindingen graag op de koop toe. Van hen gaat in ieder geval ook niet op, dat anderen voor vermaak moeten zorgen, want afgezien van het organiseren van enkele excursies wordt er voor de gemiddelde vakantieganger maar weinig georganiseerd in Over berg. De bekendste camping in Overberg is de „Ossenberg". Het is de oudste en men kan zich daar reeds jaren in een goede belangstelling verheugen. Een groot aantal oude getrouwen heeft de caravan of bungalowtent al weer op het terrein gezet. Ook hier rekent men ei genlijk op een nog grotere belangstel ling dan in vorige seizoenen. „We ho pen wel op beter weer dan het tot nu toe in mei geweest is", zegt men daar, „want anders kan het wel eens wat gaan tegenvallen". Nieuwe dingen heeft men niet en plannen voor uitbreiding van de accommodatie bestaan er ook niet. Men houdt het op „De Osenberg" bij het oude. Eigenaar Van Ginkel van „De Hoge Linden" hoopt voor de Pinksterdagen DROGISTERIJ ZANDSTRAAT 7 - VEENENDAAL zijn kampeerterrein uit te kunnen brei den met een kampwinkel. Dit welhaast onmisbare onderdeel van service-verle ning aan de gasten zal na vijf jaar gast vrijheid van de Van Ginkels gereali seerd worden. Ook op dit terrein verwacht men een druk seizoen: „Ik heb nu al een betere bezetting dan vorig jaar", vertelde de heer Van Ginkel. Dat „eigen land" tegenwoordig „in" is trekt de heer Van Ginkel in twijfel: „De mensen uit de grote steden willen tegenwoordig elk weekend weg. Men kan moeilijk elke week met de caravan gaan rijden en daarom zet men hem op een vaste standplaats op een cam ping. In het seizoen haalt men de cara van voor een paar weken weg en gaat er mee naar het buitenland. Vooral de sta-caravans blijven vaak in Overberg overwinteren, omdat men er thuis geen plaats voor heeft. „De Bokkesprong" in Overberg on derging tot nu toe wel ieder jaar een uitbreiding. De eerste vijf jaar van het bestaan van die camping zijn een pe riode van opbouw geweest. Nu acht de eigenares, mevrouw Vervat, kennelijk de tijd gekomen het wat kalmer aan te gaan doen met de uitbreiding van haar outillage. Persoonlijke zaken vra gen wat meer de aandacht. Mevrouw Vervat woont eigenlijk nog in Den Haag. Tegen het einde van dit vakantieseizoen hoopt ze echter voor goed in Overberg te kunnen blijven; de bakkerij van haar echtgenoot is te koop en op het campingterrein is een huis voor haar in aanbouw. „Ik verwacht veel van het nieuwe sei zoen", zegt mevrouw Vervat, „de be hoefte aan recreatie neemt voortdurend toe en steeds meer mensen uit de Rand stad zoeken een plaatsje op een cam ping om de weekends door te brengen". Een wens van mevrouw Vervat is een goede verbinding met Veenendaal: „Vooral in het voor- en naseizoen, als hier veel oude mensen zijn, zou er een bus moeten rijden". In Overberg valt „Veenenstein" eigen lijk een beetje uit de toon. Langs de hele Dwarsweg vindt men kampeerter reinen, waar ook wel een enkel bunga- lowtje op voorkomt. „Veenenstein" be- ping het gehele voorseizoen reeds voor ruim 60 procent bezet is geweest met sta-caravans. Voor het hoogseizoen ko men nog steeds boekingen binnen en verwacht wordt, dat de camping in de ze periode vol zal raken. Een opmerke lijk resultaat, als wordt bedacht, dat „Bloeiend land" nog pas ruim één jaar bestaat. staat echter uitsluitend uit bungalows. Nieuw is er eigenlijk niets op Veenen stein, zij het dan dat de buitenlandse arbeiders, die vorig jaar nog een paar bungalows bewoonden, verdwenen zijn en dat hun behuizing gereedgemaakt is voor zomergasten. Eigenaar Henken doet niets om zijn gasten te vermaken: „De mensen die hierheen komen, hebben vooral behoef te aan rust", meent hij. „Ik geloof niet dat het goed is er een soort kermis van te maken, zoals het op veel campings het geval is. Als er mensen bellen, om af te spreken en ze vragen naar derge lijke voorzieningen, dan geef ik ze de raad het ergens anders te proberen, want die mensen zullen zich bij mij toch niet thuis voelen". De heer Hen ken vertelde dit op het middenterrein van zijn kamp, waar de vogels een wel haast oorverdovend concert lieten ho- K ES TEREN De gemeente Res teren beschikt over twee kampeerter reinen met geheel verschillende aan trekkelijkheden. Het bezoekersaantal op beide campings is in enkele jaren enorm toegenomen, zodat thans reeds aan uitbreiding wordt gedacht. Dat het Rivierengebied steeds meer „in" raakt bij de Nederlandse en buitenlandse toeristen kunnen beide recreatiebedrij ven in Resteren jaarlijks merken. Een lieflijk parklandschap, water en een in tense rust vormen de belangrijkste fac toren, die de Betuwe in de belang stelling hebben gebracht bij caravan- bezitters en kampeerders. De camping „Bloeiend land" is een waar dorado voor vis- en watersport liefhebbers. Romantisch gelegen aan een grote waterplas temidden van enke le boomgaarden biedt „Bloeiend land" rust en gelijktijdig vermaak. Vissen, zwemmen, roeien, kanoën en zelfs zei len behoren tot de mogelijkheden. De visstand in de plas wordt jaarlijks op peil gehouden. Dit jaar is voor het eerst een nieuwe zelfbedieningszaak op de camping in gebruik genomen, alsmede een gezellig „zitje", waar de bezoekers met slecht weer kunnen vertoeven. De komende Pinksterdagen verwacht de eigenaar van „Bloeiend land" een groot aantal gasten, alhoewel de cam- „Lede en Oudewaard" een moderne camping nog juist op het grondgebied van Resteren en onder de rook van de gemeente Lienden is door de ANWB eens gekozen als één van de vier best geoutilleerde campings van Nederland. De bezoeker zal deze eervolle vermel ding direct onderschrijven. De cam ping onderscheidt zich van de meeste andere recreatiebedrijven door de keu rige aanleg en de ruime vakken voor tent en caravan. „Lede en Oudewaard" is een echte gezinscamping, waarop rust een voorname rol speelt. Een gro te zwemvijver en een opgespoten strandje staan tot de beschikking van zwemliefhebbers en zonaanbidders, die op de camping verblijven. Tijdens het Pinksterweekend worden op „Lede en Oudewaard" een groot aantal toeristen verwacht. Op het ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het maaien van de grote gazons. Tijdens de winter maanden is de camping uitgebreid met 40 caravanplaatsen. De zelfbedienings winkel is eveneens groter geworden. Kortom „Lede en Oudewaard" is klaar om tijdens de komende maanden de toeristen te ontvangen. En volgens de verwachtingen beloven dat er heel wat te worden. LEERSUM Een van de belang rijkste toeristencentra op de Utrechtse Heuvelrug is ongetwijfeld Leersum. Een prachtige omgeving met een af wisselend landschap zullen vooral de liefhebbers van de natuur bijzonder boeien. Het natuurgebied rond de Leersumse plassen is stellig een van de mooiste plekjes van het rustieke dorp je. Drie goed geoutilleerde en moderne campings liggen verscholen in de bos rijke omgeving. Een der oudste campings inv Leersum is „Bonte Vlucht". In de 23 jaar van haar bestaan is „alles" aangebracht, zodat er deze winter geen nieuwe dim- gen behoefden te worden geplaatst. Er zijn nog wel plannen, maar daarvoor wacht men eerst bepaalde beslissingen van de overheid af. Het seizoen laat zich goed aanzien, zo is daar de mening. Voor de bouw- vakweken heeft men zoveel boekingen, dat er geen tent meer bij kan. De rest van het seizoen is er nog wel een deel van de 400 plaatsen vrij. Camping „Het Meeuwennest" kreeg er een bungalow bij. Verder bleef alles bij het oude. Door een groot aantal vas te gasten, die reeds enkele jaren hun weekends en vakanties in het „Meeu wennest" doorbrengen is de bezetting vrij goed. „We hopen op mooi weer", is de reac tie op de vraag wat men van het sei zoen denkt, „maar men kan moeilijk iets voorspellen". De huisjes zijn vol en het grootste deel van de standplaatsen is verhuurd, maar alle resultaten han gen af van het weer: „Als het regen achtig is, dan hebben de gasten het niet naar hun zin en gaan ze vroeg weg. Het bungalowpark „Nieuw Wilden burg" heeft in de afgelopen winter een opvallende verandering ondergaan. Twaalf van de vijfentwintig huisjes kregen een terrasje, waardoor de huis jes er veel rianter uitzien. De verwachtingen voor het seizoen zijn goed. Tot half augustus heeft men alles volgeboekt, daarna is er nog enige ruimte. In september is het park bezet met bejaarden. RHENEN In de Rhenense bos sen vertoeven jaarlijks vele duizenden toeristen. Het oude stadje biedt ver schillende attracties, die Rhenen tot een belangrijk vakantieoord maken. Eén grote camping staat een aanzien lijk deel van de vakantiegangers ten dienste. Een ander deel verblijft in de vele pensions en hotels, die Rhenen rijk is. Camping „De Thijmse Berg" leeft al weer. Nog niet als in het hoogseizoen, maar toch al duidelijk merkbaar. Eige naar Van Erk had weinig tijd, maar kon wel vertellen, dat er geen vernieu wingen op zijn terrein waren. Ook hij verwacht een groter aantal bezoekers dan vorig jaar. Het aantal boekingen ligt nu al hoger. Hem was eveneens duidelijk de tendens opgeval len, dat velen het verblijf in eigen land verkiezen boven een vaak verre reis naar het buitenland. RENSWOUDE In het kasteel- dorp Renswoude zijn het in feite maar twee bedrijven die wat kam peer voor zieningen betreft, de dienst uitmaken, te weten bungalowpark Zweers en camping „De Lucht". Ieder voor zich doen de eigenaren er alles aan het de toerist zo aaftgenaam mogelijk te ma ken. Wat men ze gratis kan aanbieden zijn goede verbindingen met de grote plaatsen in de omgeving zoals Arn hem. Utrecht en Veenendaal. En niet te vergeten natuurlijk de bosrijke ge bieden ten noorden van de bebouwde kom. Vissen op de camping „Bloeiend Land". DE GROTE leder oud fototoestel is nu geld waard ZANDSTRAAT 7 - VEENENDAAL De huisjes van het bungalowpark Zweers in Renswoude zullen het hele seizoen bewoond zijn. Al biedt men een veelvoud van de normale huurprijs, dan is het nog onmogelijk een week in Rens woude door te brengen, want alles is verhuurd. Nieuwe dingen heeft men ook daar niet. De huisjes hebben een grote beurt gehad voordat het nieuwe seizoen begon en de tuin werd weer in orde gemaakt. Dat is echter alles de oude getrou wen vinden het „bondsvakantieverblijf" terug zoals ze het vorig jaar verlieten. Dat is aan „Zweers" inherent: het te rugkomen. Veel van de gasten die dit seizoen zullen komen zijn oude beken den, vrienden welhaast van de eigenaar. Camping „De Lucht" op de grens van Renswoude is in enkele jaren vele ma len vergroot. Dat brengt met zich mee, dat er een groot aantal vernieuwingen aangebracht moesten worden. De toilet- Eén van de vele zomerhuisjes, die de laatste jaren als paddestoelen uit de grond rijzen. dagblad DE VALLEI 7 Bel: f tot 17.30 vror van 17 JO 18.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. ruimte lag bijvoorbeeld ergens in een hoek van het terrein, terwijl allerlei an dere voorzieningen, die op een grote camping normaal zijn, ontbraken. De afgelopen maanden is er een nieuw toiletgebouw gekomen, met w.c.'s, was gelegenheid en douches. Alle stand plaatsen voor caravans kregen een aan sluiting voor elektrisch licht. Voor de kinderen kwamen er schommels^ wip pen, een zandbak en een zwembadje. Een groot aantal vaste seizoengasten heeft reeds standplaats ingenomen op de camping. Indien het weer goed wordt verwacht men een goed jaar. EDERVEEN In Ederveen houdt men zich nog niet zo lang bezig met de vreemdelingenindustrie. Vorig jaar is echter de eerste camping geopend, en het schijnt dat ook deze typische agrarische gemeenschap in de belang stelling zal komen te staan van het toerisme. De eerste camping in Ederveen, „De Kajuit" is vorig jaar geopend. De eige nares is zr. Ruttenberg. Alles is „dus" nieuw. De camping heeft een poedelbadje voor de kinderen, schommels en wippen en een kampwin keltje. De verwachtingen voor het sei zoen van zuster Ruttenberg zijn opti mistisch: „De camping is nu half be zet met weekenders. Als het weer wat mee zit verwacht ik zeker een hoop passanten, vooral als de camping in de omgeving de mensen, die zij niet ber gen kunnen doorsturen". VEENENDAAL De industrie- gemeente Veenendaal is niet verwend met een groot aantal toeristen. Hun aanwezigheid in de omgeving is het beste te merken op marktdagen en tij dens koopavonden, en in dat opzicht heeft Veenendaal dan ook een duide lijke functie, voor de toerist. Wat de toerist echter mist zijn recreatieve voorzieningen voor de avonduren. Het WV-werk, dat hier nog niet zo lang geleden van de grond kwam geeft de vreemdeling gelegenheid deel te nemen aan excursies, waardoor men echter al gauw aangewezen is op grondgebied van nabuurgemeenten. Nieuwe aantrekkelijkheden zijn er wel degelijk op de camping „De Bat terijen", die in feite in de gemeente Renswoude ligt. Nieuw is het zwembad dat een middelpunt op het terrein zal gaan vormen. Met een oppervlakte van 10 x 20 me ter en een diepte van 1.10 m biedt het bad de mogelijkheid te zwemmen, zon der dat er veel gevaar voor verdrinking bestaat. Bovendien is er nog een „pie- renbadje" bijgebouwd van 5 x 10 m met een diepte van enkele decimeters. Het bad wordt gevoed door een „wel", waarvoor men een pomphuis van 28 m lengte heeft moeten slaan. Ook nieuw op deze camping is een grote tent voor de recreatie-„ploeg van de Veenendaalse kerken. Vorig jaar deed men het nog met een tweede hands tent, maar nu beschikt men over een zeer ruime tent, die men voor een deel zelf gemaakt heeft. Slechts het doek komt van de tentenmaker. „Ik ben blij met de vaste standplaat sen, die we dit jaar weer meer hebben, dan vorig jaar", vertelde eigenaar Nap „Het geeft je een vaste basis. Het ech te seizoen is eigenlijk te kort om er op te kunnen draaien, maar door die vas te basis geeft de camping een goed ren dement."

De Vallei | 1968 | | pagina 5