DWS'er Rob Rensenbrink „DE SPELERS MOETEN VEEL SNELLER AANSLUITEN" Hard werkend Nederlands elftal hield tegen Schotland de score dubbelblank Beloftevol debuut van In tennistoernooi te Parijs alle profs ronde verder Nederlandse renners naar Rusland FEYENOORD GAAT aan de selectie SEC brengt KNVB voor de rechter Okker in kwartfinale te West-Berlijn TOEGANGSPRIJZEN VERHOGEN Veenstra toegevoegd Bergholtz niet op transferlijst geplaatst TOEKOMSTRONDE GAAT TOCH DOOR Santos hoopt op honderdste „cap" Wie beweert, dat hij steeds de meeste vissen vangt omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk Neem óók TWIN Bondscoach Georg Kessler: Of U Uw vissen nu vangt of koopt: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. prettig rollen, lekker roken! SFEERLOOS DUEL IN SLECHT BEZET STADION Drielandenwedstrijd biljarten in Duisburg Pas na een kwartier Niets beter Prijzen VRIJDAG 31 MEI 1968 DUISBURG Op 15 en 16 juni zal in Duisburg "n drielandenwedstrijd bil jarten worden gehouden. De volgende biljarters zullen de vier spelsoorten (47/2, 71/2, bandstoten en driebanden) spelen: West-Duitsland: Kajan, Muel ler, Witte en Spielmann; Nederland: Vultink, De Kleine Oosterhout en Wij nen; België: Van den Branden, Boulan- ger, Diels en Ceulemans. DEN HAAGDe Nederlandse baan- ploeg, die op 11 en 12 juni in Lenin grad en op 16 en 18 juli in Tula aan wielerwedstrijden meedoet, bestaat uit de volgende renners: Lijn Loevestijn (Amsterdam), Jan Jansen (Westzaan), Klaas Balk (Badhoevedorp), Frans van de Ruit (Amsterdam). Tino Tabak (Am sterdam), Henk Nieuwkamp (Bome) en Gerrie Bruin (Andijk). De ploeg ver trekt 8 juni. Verder zal Bert Romijn (Rijswijk) op 2 juni deelnemen aan de Grote Prijs van Milaan voor stayers. Kees Stam (Koog aan de Zaan) komt in drie wed strijden in Oost-Duitsland uit: op 9 ju ni in Vorst, op 11 juni in Erfurt en op 12 juni in Leipzig. AMSTERDAM Voor de vriend schappelijke ontmoeting, die het Ne derlandse elftal woensdag 5 juni in Boekarest tegen Roemenië speelt, heeft bondscoach Georg Kessler de Go Ahead-speler Wietse Veenstra toege voegd aan de selectie. Alle overige spelers blijven gehandhaafd. DEN HAAG —De voetbalclub SEC uit Soest gaat via de rechter proberen of het degradatie naar de vierde klasse der amateurs kan ontlopen. Op vrij dag 7 juni zal het tijdens een kort ge ding, met de president van de Haagse rechtbank mr. J. Schaafsma als „scheidsrechter", duelleren met de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond. Aanleiding tot dit conflict vormt een wedstrijd die SEC tijdens de compe titie met 3-2 won van Zeist. De Soeste- naren hadden echter in de tweede helft twee geblesseerde spelers vervangen, hetgeen niet is toegestaan. Zeist pro testeerde, waarop de KNVB besliste dat het duel niet overgespeeld zou wor den omdat die wedstrijd niet van be lang zou zijn voor de stand in de com petitie. Later erkende de KNVB zijn fout en liet de wedstrijd onder protest van SEC overspelen. Zeist won met 1-0 en de ploeg uit Soest moest daardoor degraderen. Via de rechter moet nu blijken of de KNVB op een beslissing die later als onjuist werd erkend, mag terugkomen. BERLIJN De Nederlandse kam pioen Tom Okker heeft zich voor de kwarteindstrijden van een internatio naal tennistoernooi dat in Westberlijn wordt gehouden, geplaatst. In de achtste finale had Okker weinig moeite met zijn Duitse tegenstander Helmut Rudzinski: 6-0, 6-2, 6-2. Van de vier voorhoedespelers kwamen er drie in feite nauwelijks boven het zeer middelmatige niveau uit. Hanegem en Kljjnjan waren ronduit onvoldoende: Zij waren te traag en hadden met hun acties door technische tekortkomingen veel te veel tyd nodig. Van der Kuylen deed het iets beter, maar had toch ook veel te lang werk en zo bleef als ruim voldoende alleen linksbuiten Rensenbrink over. De DWS'er toonde van het goede hout gesneden te zijn. HU beschikt over een goede balbehandeling, een behoorlijke dosis vechtlust en een flinke snelheid. Jammer genoeg werd hU, met name na de rust, te weinig in het spel betrokken en te vaak van onzuivere dieptepasses bediend. Het falen van de voorhoede is o.i. mede te wijten aan het feit, dat de aanvalslinie vanuit het middenveld te weinig steun ondervond. Jansen speel de een voortreffelijke wedstrijd, maar Groot heeft fiiet meer het tempo en de snelheid, die nodig zijn om de verbin dingen tussen de achterhoede en de aanvalslinie te onderhouden. Die achterhoede, dat moet worden ge zegd, maakte na een wat aarzelend be gin een solide indruk. Vooral rechts back Romeijn deed veel en goed werk en de gevaarlijke en technisch zeer be gaafde Greig kreeg tegen hem maar weinig werkelijk reële kansen. Op links wisselde Warnas zwakke met bijzon der goede momenten af. De Go Ahead- verdediger speelde zwak op de momen ten, waarop hij duels moest aangaan met^de razend-snelle rechtsbuiten Hen derson en dat vond vooral zijn oorzaak in het feit, dat hij snelheid mist. Waar hij gepasseerd werd zorgden evenwel Eijkenbroek en in laatste instantie Is raël voor een zeer goede rugdekking. De grote man van de Nederlandse ploeg was ongetwijfeld doelman Jan v. Beren, die vooral in de eerste helft met ongelooflijk snelle reacties enkele ze ker schijnende doelpunten wist te voor komen. Over het geheel genomen dient te worden gezegd, dat het Nederland elf tal te weinig eenheid vertoonde en dat het plaatsen en positiekiezen te vaak zwakke punten bleken te zijn. Niette min mag een gelijk spel tegen de Schot ten worden aangemerkt als een ver dienstelijk resultaat. Dit Schotse elftal toonde vaak een bijzonder gave tech niek, maar beschikte niet over de man die de kansen doeltreffend wist af te AMSTERDAM Bondscoach George Kessler was na afloop van het sfeerlo ze duel tegen de Schotten niet tevreden. „Bij het afbreken van de aanval van de tegenpartij duurde het veel te lang voordat de bal in de voorste linies te recht kwam. De jongens moeten veel sneller aansluiten. Ook duren hun ac ties te lang. Nee, wat het aanvallende spel betreft ben ik beslist niet tevre den. Bovendien ontbreekt het bij de oranjehemden aan tempo. We moeten veel meer vaart in het spel brengen. Zoals het nu ging was het onvoldoende". Op de vraag, waarom de Nederlan ders niet tot treffers gekomen waren, tei de bondscoach: „De Schotten lieten dat gewoon niet toe. En Van der Kuy len was ook niet bepaald gelukkig met zijn schoten. Dat heeft uzelf kunnen zien. Men moet echter niet vergeten, dat door omstandigheden het elftal op 4 a 5 plaatsen was gewijzigd. Boven dien maakten Hanegem en Rensebrink hun debuut. Al deze factoren in aan merking genomen heb ik het toch niet zo'n teleurstellend elftal gevonden". Lovende woorden had Kessler voor Rensenbrink. Hij vond de DWS-SReler zonder meer een goede aanwinst. Over de andere debutant, Hanegem, zei de coach: „Ik kreeg wel het gevoel, dat hij wat te traag was. Hij kwam weinig tot samenspel. Dat is natuurlijk ook wel het gevolg van het feit, dat de Schot ten een bijzonder goede mandekking hadden en fel op de bal waren". Rensenbrink, die tijdens de wedstrijd bepaald geen last van zijn zenuwen had, was dik tevreden. „Voor de rust kreeg ik wel meer bespeelbare ballen dan er na, maar het ging lekker. In de eerste helft vooral heb ik steun gehad van het eigen publiek. Dat vond ik fijn. Het was tenslotte mijn debuut. Natuurlijk hoop ik volgende week tegen de Roe menen weer mee te spelen. Jammer vind ik het echter, dat we te weinig oefenwedstrijden spelen. Voor de wed strijd tegen de Schotten hebben we al leen een oefenpartijtje tegen HVC ge speeld". De spelers waren het erover eens, dat de wedstrijd niet al te moeilijk was ge weest. Van Beveren, de beste man van de ploeg: „Alleen bij de eerste (hoge) bal, die ik kreeg, had ik het moeilijk. En toen Dave Smith na rust vlak voor me opdook, kon ik met kunst- en vlieg werk mijn doel schoon houden". De Schotse coach Bobby Brown was niet onder indruk van het duel. Hij vond het een van de slechtste wedstrij den, die hij ooit gezien had. „Maar het was ook een experiment voor mij. En dan vind ik het gelijke spel nog niet zo gek! Jullie beste spelers: Nummer 9 (Van der Kuylen) en nummer 11 (Ren senbrink)". Van Beveren heeft de bal klemvast bij een Schotse aanval. Romeyn en Israël kijken toe of ze misschien hulp moeten verlenen. ronden. Het oranjeteam js de eerste periode van deze voortreffelijk en strak door de Duitse scheidsrechter Riegg geleide wedstrijd met kunst- en vliegwerk doorgekomen. De Nederlandse achter hoede had aanvankelijk de grootste moeite om overeind te blijven tegen over de snelle acties van een Cooke en een Henderson. In de zesde minuut kreeg Greig via Cooke een prachtige kans om de score te openen, maar hij richtte te hoog. McLean nam na een vrije trap van Smith de bal ineens op zijn schoen toen Israël verzuimde in te grijpen, maar ook hij zocht de roos iets te hoog. Jan van Beveren moest vervolgens bij een voorzet van Cooke languit naar voren om het gevaar klemvast te be zweren en redde in de dertiende minuut met twee flitsende reacties, toen Hen derson alleen voor hem opdook, omdat de Nederlandse verdedigers wachtten op een fluitsignaal voor buitenspel, dat niet werd gegeven. Eerst na ruim een kwartier spelen kwamen onze landgenoten aan een aan tal tegenaanvallen toe en die brachten moeilijke momenten voor de Schotse doelman Clark. Hanegem speelde met een bijzonder knappe schijnbeweging Van der Kuylen vrij, maar die reageer de te traag en direct daarna stelde Groot keeper Clark met een felle schui ver op de proef. Aan de andere kant moest Jan van Beveren, snel uit zijn doel komend, de bal buiten het strafschopgebied voor de voeten van McLean wegtrappen en toen ineens kreeg Nederland een unie ke kans om de score te openen. Een prachtige pass van Jansen naar Ren senbrink vormde de inleiding tot een aanval, die de Schotse verdediging volledig in verwarring bracht. Rensen brink plaatste de bal scherp voor het Schotse doel, waar McCreadie miste, zodat Van der Kuylen volkomen vrij voor Clark kwam. De PSV-er richtte hard tegen de paal, waarna Klijnjan de terugspringende bal hoog over het Schotse doel joeg. Vlak voor de rust redde Van Beveren met een schitteren de reactie bij een schot van Smith, van nauwelijks zes meter na een corner af gevuurd. Het spel werd er in de tweede helft niet beter op. Wel vinniger en harder. Er werden nogal wat overtredingen ge maakt en vooral de Schotten bezondig den zich daaraan. Linksbuiten Cooke „nam" op zeker moment Romeijn op meer dan grove wijze en direct daarna werd Klijnjan bijna in de grond ge boord. Hoe het ook zij, de Schotten ble ven beter voetbal spelen, maar de Ne derlanders waren het meest in de aan val. Een kwartier voor het einde leken de oranjemannen zowaar toch nog een doelpunt te gaan scoren. Een van ver buiten het strafschopgebied afgevuur de kogel van Van der Kuylen leek in de uiterste bovenhoek van het Schotse doel in te slaan, maar met een onna volgbare reactie boog doelman Clark het schot om tot corner. De zesde cor ner voor Nederland tegen Schotland 0. In de laatste minuten kreeg Schotland nog een unieke kans om het veld met een overwinning te verlaten. Bij een pass door het Nederlandse verdedi gingscentrum gleed Eijkenbroek uit, waardoor McLean ineens in vrije posi tie kwam. De Schot had echter even veel last van de gladheid van het ter rein als Eijkenbroek. Ook hij fleed uit, zodat Warnas de bal in alle gemoe.ds- rust kon wegwerken. 7WIN is alleen een prima halfijmre shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd is. AMSTERDAM Een zeer matige en bijzonder sfeerloze wedstrijd. Dat is de kwalificatie voor de strijd, die Neder land en Schotland gisteravond voor een bijzonder slecht bezet Olympisch stadion in Amsterdam hebben gespeeld. De strijd eindigde in een doelpuntloos gelijk spel en dat was wel de juiste verhouding. De Schotten demonstreer den weliswaar een betere techniek en bal behandeling, een grotere snelheid en een beter ploegverband dan onze land genoten maar tot voetbal van werkelijk grote kwaliteit kwamen zij toch niet. De tekorten, die onze Nederlandse formatie toonde werden voor een belangrijk deel opgevan gen door een enorme inzet en een grote strijdlust en dat is een van de weinige pluspunten, die we hebben kunnen ontdekken. ADVERTENTIE ROTTERDAM De Rotterdamse eredivisieclub Feyenoord zal met in gang van 1 .juli van dit jaar de toe gangsprijzen verhogen. De directie van het stadion heeft het ministerie van economische zaken om toestemming voor de verhoging gevraagd. Hoewel Feyenoord in het afgelopen seizoen tijdens de competitiewedstrij den een recordaantal bezoekers trok het gemiddelde ligt even beneden de vijftigduizend heeft de stadionclub voor het eerst sinds jaren een tekort op de exploitatierekening. Feyenoord had bij 't begin van de competitie de prij zen hetgeen veel andere eredivisie clubs wèl deden niet verhoogd. De oorzaak van de prijsverhoging moet worden gezocht in de hogere lo nen van de spelers, de hogere transfer sommen en de sociale lasten die sinds 1 juli 1967 moeten worden betaald. Van der Kuylen en Moncur in due tijdens de wedstrijd Nederland- Schotland. PARIJS De organisatoren van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk, die in Parijs worden ge houden, hebben elke dag nieuwe pro blemen, die voortkomen uit de huidige situatie in Frankrijk. Zo kwamen de Zuidslavische spelers pas donderdag drie dagen te laat in Parijs aan. De organisatoren namen hen ijlings weer in het schema on en maakten de walks over, die hun respectieve tegenstanders hadden gekregen, ongedaan. Alle profs, die tot nu toe gespeeld hebben, zijn de tweede ronde van de enkelspelen doorgekomen. Bij de heren wonnen Rosewall en Gonzales hun par tijen in drie sets. Rosewall stond zijn tegenstander, de Australiër Stubs, slechts één game toe. Laver (tegen de Griek Kalogeropoulos) en Gimeno (te gen de Roemeen Dron) hadden beiden vier sets nodig voor de overwinning. Rosemary Casals, Frangoise Durr, Billie Jean King en Ann Jones, die in haar amateurtijd twee keer het dames enkelspel op „Roland Garros" won, be haalden allen gemakkelijke zeges. Ann Jones versloeg de Frangaise Irene Fais- se in slechts 34 minuten. De uitslagen zijn verder: rie (Griek); Walkden (Z.Afr) w.o. we gens terugtrekken Wolf (Fr); Richey (VS) versl Sandberg (Zwe) 6-2, 6-1; Moore (Austr) versl Valavkova (Tsj. SI) 5-7, 6-3, 6-3; Edda Buding (W.Dld) versl Emanuel (Z.Afr) 6-2, 6-2; Casals (VS) versl Loeys (Belg) 6-1, 6-3; Gail Sherriff (Austr) versl Spinoza (Fr) 6-1, 6-0; Dimitrijeva (Rusl) versl Schediwy (W.Dld) 2-6, 6-3, 8-6; Baksjeva (Rusl) versl Ilse Buding (W.Dld) 6-2, 6-2; Gour- lay (Austr) versl Rossouw (Z.Afr) 6-3, 6-2; Du Plooy (Z.Afr) versl De Roubin (Fr) 6-3, 6-1. De toegansprijzen zullen als volgt wor den verhoogd: eretribune wordt zeven en zes gulden (nu zes en vijf gulden); de Maastribune wordt voorlopig 4,75 gulden en zal in januari 1969 vijf gulden gaan kosten (nu vier gulden) de zijvakken ruim twintigduizend zit plaatsen - worden van f 2,50 op 3 gul den gebracht; de staanplaatsen aan lan ge zijde van f 1,50 worden voorlopig ge bracht op f 1,75 en op 1 januari 1969 verhoogd tot twee gulden (voorheen f 1,50 gulden); de staanplaatsen aan de korte zijde worden van f 1,25 gebracht op f 1,50. De kinderkaarten worden niet verhoogd en blijven één gulden. Ook de donateurs zullen in het nieu we seizoen meer moeten betalen. De ere-tribune vak A wordt met vijftig gulden verhoogd en gebracht op twee honderd gulden; vak B gaat 130 gul den kosten (was 110 gulden), evenals de vakken C en O die van negentig op 110 gulden worden gebracht. De twee de ring BB en NN en de Maastribune L en M worden verhoogd met twintig gul den en gebracht op 95 gulden. De zijvak ken gaan 55 gulden kosten, dat is tien gulden meer dan voorheen. Herenenkelspel: Laver (Austr.) ver sloeg Kalogeropoulos (Griek) 6-2, 4-6, 6-4, 6-1; Ruffels (Austr) versl. McMil lan (Z.-Afr) 5-7, 7-5, 6-4, 8-6; Emerson (Austr) versl. Phillips Moore (Austr) 12-10, 6-1, 6-1; Maud (Z.-Afr) versl Fair- lie (N. Zeel) 6-2, 4-6, 3-6, 7-5, 6-3; Fra- nulovic (Zuid-Sl) w.o. wegens terug trekken Segal (Z-Afr); Jovanovic (Zd.- Sl) versl Lloyd (GB) 6-1, 6-0, 6-1; Gul- yas (Hong) versl Torben Ulrich (Den) 6-2, 6-1, 6-1; Gonzales (VS) versl. Gilti- nan (Austr) 6-1, 6-0, 6-3; Jauffret (Fr) versl Kukal (Tsj.Sl) 3-6, 6-4, 6-0, 8-6; Tiriac (Roem) versl Rouyer (Fr) 6-1, 6-2, 6-1; Mandarino (Braz) versl Pinto Bravo (Chili) 6-3, 4-6, 6-3, 11-9; Stone (Austr) versl Lewandowski (Pol) 7-5, 6-1, 6-0; Fitzgibbon (VS) versl Proisy (Fr) 6-3, 7-5, 6-3; Crealy (Austr) versl Nastgse (Roem.) 4-6, 8-6, 7-5, 6-2; Car- michael (Austr) versl Wilson (GB) 6-4, 6-3, 6-3; Battrick (GB) versl Courcol (Fr) 6-4, 10-8, 6-1; Maud (Z.Afr) versl Fairlie (N.Zeel) 6-2, 4-6, 3-6, 7-5, 6-3; Gimeno (Sp) versl Dron (Roem) 5-7, 6-1, 6-3, 6-2; Darmon (Fr) versl De Gronckel (Belg) 7-5, 6-0, 6-1; Rosewall (Austr) versl Stubs (Austr) 6-1, 6-0, 6-0. Wereldkampioen achtervolging Gertie Bongers is gisteren onder enorme be langstelling in Apeldoorn in het huwelijk getreden met mej. Aaltje Pieper. Bij het gemeentehuis vormden jeugdige leden van de wielervereniging „De Adelaar" een erewachtDe grootste verrassing voor het jonge paar kwam, toen bij het verlaten van het stadhuis de trouwkoets bleek te zijn vervangen door een T-Ford, die ver sierd was met allerlei zaken, die iets met de wielersport te maken hebben. MAASTRICHT Nog geen enkele Nederlandse vereniging uit het betaal de voetbal heeft contact opgenomen met de Belgische kampioensclub Anderlecht over een eventuele transfer van Gerard Bergholtz. Dit verklaarde donderdag middag de eerste secretaris van An derlecht, Eugene Steppé. Bergholtz heeft vorig jaar bij Anderlecht een con tract getekend, dat nu nog een looptijd van twee jaar heeft. Wel is Anderlecht bereid te praten over een transfer. Hier uit mag volgens de heer Steppé echter niet worden geconcludeerd, dat Ander lecht ontevreden is over de prestaties van de oud-Maastrichtenaar. Hij wilde zich ook niet uitlaten over het trans ferbedrag. De andere Nederlandse speler van Anderlecht, Jan Mulder, zal vandaag in zijn geboorteplaats Winschoten in 't huwelijk treden. Zijn ploegmakker Ge rard Bergholtz is een van de getuigen. Dames-enkelspel: Subirats (Mex) ver sloeg Bouteleux (Fr) 6-2, 6-3; King (VS) versl Rouchon (Fr) 6-2, 6-2; Durr (Fr) versl Carol Sherriff (Austr) 6-1, 6-1; Jo nes (GB) versl Fraisse (Fr) 6-1, 6-1; Krantzcke (Austr) versloeg Morosova (Rusl) 6-3, 4-6, 6-4; Melville (Austr) versl. Lindström (Finl.) 6-0, 6-4; Bueno (Braz) w.o. wegens terugtrekken Aste- RIO DE JANEIRO De 38-jarige Djalma Santos, die deel uitmaakte van het Braziliaanse voetbalelftal tijdens de eindronden van het toernooi om het we reldkampioenschap 1954, 1958, 1962 en 1966, krijgt de kans honderd wedstrij den voor het nationale team vol te ma ken. Santos is als extra speler toege voegd aan een groep van 22 spelers, die op wereldtoernee gaat. De 22 spe lers vormen de basis van de Brazi liaanse ploeg voor het wereldkam pioenschap 1970 in Mexico. Santos traint samen met de nationa le selectiegroep voor wedstrijden tegen Uruguay op 9 juni (Sao Paulo) en 12 juni (Rio de Janeiro), waarmee de Braziliaanse tournee begint. En van deze wedstrijden zal Santos zo mag men aannemen zijn honderdste ,cap' brengen. Er zijn slechts enkele spelers in de wereld, die deze mijlpaal bereik ten. Onder hen zijn Wright (Engeland), Bozsik (Hongarije) en Svenssen (Noor wegen). Santos vervolgt dé trip van Brazilië niet. Verder maakt Pele geen deel uit van de groep, die op tournee gaat. Pele heeft bij verschillende gelegenheden ge- zegt niet in '70 in Mexico te zullen spe len wegens de agressieve dekking, die hij bij vorige wereldkampioenschaps- toernooien ondervond. PARIJS Voorlopig gaat zowel de Ronde van Frankrijk als de Ronde van de Toekomst door. Dit verklaarde gis teren Felix Lévitan, medeorganisator van deze wedstrijden. Indien de gebeurtenissen in Frank rijk dit toestaan zal de Ronde van de Toekomst op 7 juni vertrekken uit Tho- non-les-Bains, aan de zuidelijke oever van het meer van Genève. Mocht het referendum op 16 juni toch doorgaan, dan zal deze etappewedstrijd met één dag worden bekort. De Ronde van Frankrijk zal voorlo pig geen enkele verandering onder gaan.. Zij start op 27 juni en eindigt op 21 juli. De wieleronde om de Grote Prijs van de Midi Libre, die 6 juni van start zou gaan, zal niet doorgaan in verband met de situatie in Frankrijk. Aan deze ronde zouden onder anderen Anquetil, Poulidor, Godefroot en Bracke deelne men. ADVERTENTIE "JAN, GEEF PA DE FLES OLIFANT AN!" Kreet van liefhebbende echtgenote. Vermoeide pa. Ruikt aan het glas. Nipt aan het glas. Drinkt uit het glas. Olifant cognac! Voelt zich. beierl

De Vallei | 1968 | | pagina 13