Veenendaals dagblad Ondanks officiële ontkenningen houden geruchten aan Buiten De Gaulle blijft en stuurt parlement naar huis Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Wt Wantrouwen tegen Franse deviezen Rijkspolitie verwacht met Pinksteren grote drukte Bioscoopbezoek in ons land helft minder dan elders „Tanks en parachutisten uit Zuiden en 30.000 man uit W.-Duitsland Brits-Russisch contact voor vrede M.-Oosten ONTSLAGEN IN WEERT EN IN RUSSEN Dr. Vondeling nu bijna hersteld Belgische helicopter verongelukt: 2 doden Philip Blaiberg is weer thuis Johnson: geen vorderingen in vredesoverleg Auto I Mitste tegen bomen: dodelijk gevolg Schiphol geeft Yvonne Paul dag bedenktijd I Veelbelovend I vooruitzicht Raaf? (2) AANWIJZING BETOGING 9Hollandsche Nieuwe aan de veiling BANKEN ACCEPTEREN GEEN FRANCS MEER Steeds meer fietsen in Parijs KLM komt weer toe aan reserveren Harttransplantatie in Canada WEER TERUGGEWEZEN DOOR VER. STATEN NOG GEEN SPOOR VAN VERDWENEN KIND De meest makkelijke verf heet Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardiaan 28, Veenendaat, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. llitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Klein© 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. VRIJDAG 31 MEI I968 - 42e JAARGANG no. I27 TROEPENCONCENTRATIE OM PARIJS PARIJS Twee tank regimenten en twee regimenten parachutisten zijn kort geleden in alle stilte vanuit Zuidwest-Frankrijk naar het gebied van Parijs overgebracht, zo is donderdag uit betrouwbare kringen in de Franse hoofdstad vernomen. De tankregimenten elk bestaand uit 1000 man zijn onderge bracht in kamp Satory bij Versailles, zo zei men. Van officiële zijde wil men geen bevestiging van het bericht geven. Een leger- woordvoerder zei „geen inlichtingen" te hebben, maar wees erop dat het kamp herhaaldelijk bü manoeuvres door pantsereenheden wordt gebruikt. Hoejvel men zowel in Franse als Duitse officiële kringen blijft ontkennen dat Franse eenheden uit Duitsland worden teruggetrokken, komen uit particuliere kring berichten over troepenbewegingen tussen de Frans-Duitse grens en Parijs. CAIRO In een interview met het in Cairo verschijnende dagblad Al Gum- hurriya heeft de Engelse ambassadeur In Egypte, sir Harold Beeley géfcegd dat de Sovjet-Unie en Engeland over eengekomen zijn bilaterale contacten te onderhouden op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York met het doel een vreedzame regeling van de vraagstukken in het Midden- Oosten te bewerkstelligen. In 'n interview met het blad zegt Bee ley verder dat een en ander overeen gekomen ig tijdens de recente bespre kingen in Moskou tussen de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Ste wart met zijn Russische ambtgenoot Gromyko. De contacten zouden moeten dienen tot steun van de vredesmissie van Gun nar Jarring, die een regeling van de hangende kwesties op basis van de VN-resoluties voorstaat. President Nasser zal het Egyptische volk via radio- en televisie op 5 juni de dag dat vorig jaar de zesdaagse oor log in het Midden-Oosten yitbrak toe spreken. WEERT Dertig van de 170 man personeel van de aluminium- en me- taalwarenfabriek Weert in Weert zijn gisteren ontslagen. Door het teruglo pen van de afzet moet het personeel worden ingekrompen. Vooral de scherpe concurrentie uit het buitenland en veranderingen in de marktverhoudingen zijn oorzaak van de verminderde afzet. De directie ver wacht dat verdere ontslagen niet nodig zullen zijn. De steenfabriek van de gebroeders Struik in Rijssen 150 jaar oud gaat dicht. De negen mesen die er werken hebben ontslag gekregen. De fabriek wordt gesloten ingevolge het sanerings plan in de baksteenindustrie. De pro- duktie bedraagt zes miljoen stenen per jaar. Het bedrijf is sterk geautomati seerd. TO/'e kunnen de vale gier als echte rara avis", die overigens nooit de mens zal attaqueren, evengoed buiten beschouwing laten als de oehoe, die vroeger slechts eenmaal in ons land werd gesignaleerd en ten overvloede niet overdag vliegt. Het verwondert mij evenwel, dat de ge dachten klaarblijkelijk niet uitgingen naar de uit drie volières vrij gelaten ra jen. Drie maanden geleden heb ik mijn bezorgdheid over dit experiment in mijn rubriekje reeds uitgesproken. Om te beginnen zijn de vogels door hun verblijf in vliegkooien aan de mens gewend geraakt en kunnen hem bij honger licht vliegen. Ze hebben voorts de grootte van een buizerd en zien er door de zware snavel afschrik wekkend uit. Als typisch kraaiachtige zit de raaf achter alles heen, wat hij kan bemachtigen, zoals o.m. jong hul peloos wild, eieren en op een eenzaam boerenerf halfwas pluimvee. Hij is een ware plunderaar, al moet hij als op ruimer van aas geprezen worden, o.m. van de nageboorte van half-wilde schapen Deelerwouddie in de vrije natuur het lam werpen. Dezer dagen vernam ik van een lezeres, die uit de V.A.D.-bus nabij Teriet een opvallend grote zwarte kraai zag oprijzen van het veld, met een bloederig flard in de snavel. Vermoedelijk zal dit van een konijntje zijn geweest; ruimt de raaf kadavers van door myxomatose getroffen rabbits op, dan is hij nuttig. We dienen ook hier de zaak van twee kanten te bezien. Overigens kende mijn correspondent de zee-arend heel goed van de jaren, toen zij uit Arnhem speciaal de Hoge Veluwe bezocht, voor deze vrijheer van de hei. Summa summarum geloof ik, dat het vraag teken van de titel gerust mag ver vallen. 31/V A.B.W Op een plaats ten oosten van Parijs is een konvooi van 50 legervrachtwa- gens gezien dat in de richting van de hoofdstad trok en in Straatsburg, waar een ander konvooi doortrok, werd als verklaring gegeven dat de troepen zou den deelnemen aan een parade. Een groot deel van de in de Duitse bondsrepubliek gestationeerde Franse strijdmacht zou naar Frankrijk worden overgeplaatst. Leden van de defensie commissie van het Westduitse parle ment verklaarden donderdagavond, dat de helft van de ongeveer zestigduizend man tellende strijdkrachten zou worden teruggetrokken. De Franse ambassade in Bonn heeft het bericht onmiddellijk tegengespro ken. De commissieleden hadden gezegd dat het besluit om de Franse militai ren naar hun land terug te roepen woensdag was genomen bij een gesprek tussen president De Gaulle, de bevelheb ber van de Franse strijdkrachten in West-Duitsland en elf Franse generaals. Het gesprek zou in Belfort (Frankrijk) hebben plaatsgevonden. Ook in Parijs bleven donderdagavond geruchten de ronde doen, dat De Gaul le woensdag in het gebied van Muehl- hausen-Belfort met hoge Franse officie ren, onder wie de bevelhebber van de Franse strijdkrachten in West-Duits land, generaal Massu, zou hebben ge confereerd. Deze geruchten staken woensdag aL de kop o foei D< Gaulle bij zijn vliegtocht naar zijn buitenver blijf in Colombey-les-deux-Eglises en kele uren spoorloos was. Tot op heden is nog steeds niet bekend waar hij in die tijd geweest is. In zijn gisteren uitgesproken rede heeft De Gaulle niet met zoveel woor den gezegd dat hij niet voor harde maatregelen zou terugdeinzen voor het geval de "stakingen en de betogingen niet spoedig zouden eindigen. Een aan wijzing in de richting echter is de ver klaring dat de prefecten voortaan „com missarissen van de Republiek" zullen zijn en instructies zullen ontvangen voor het verzekeren van het welzijn van het volk en voor het onderdrukken van een opstand zo die mocht uitbre ken. De eerste reactie op De Gaulle's re de was van de leider van de socialisti sche partijen, Mitterrand, die zei: „Dit is een oproep tot burgeroorlog en wij zullen die niet uit de weg gaan." Een kwart millioen Fransen heeft donderdagavond in Parijs een betoging ten gunste van het gaullistische bewind gehouden. De onafzienbare stoet, die over de Champs Elysees trok, was een zee van blauw-wit-rode vlaggen. De be togers droegen spandoeken en borden mee waarop leuzen stonden als „Mit terrand aan de galg" en „Beëindig de staking". In de zijstraten werden poli- tie-eenheden gereed gehouden, maar zij behoefden niet in actie te komen. De mars trok een groot aantal jongelui, maar de meeste deelnemers waren van middelbare leeftijd en ouder. Ook in plaatsen als Caen, Rennes, La Rochelle, Rouen en Angers werd voor de Franse president gedemonstreerd. Er vonden in deze plaatsen ook enkele tegendemonstraties plaats. Een groep van ongeveer 60 studenten heeft donderdagavond de leider van de linkse federatie, Mitterrand in het Pa- rijse Quartier Latin achtervolgd onder het roepen van „Moordenaar". Mitterrand werd bij zijn vertrek uit een restaurant, waar hij had gedineerd, herkend en omringd door de studenten van wie sommigen tot zijn aanhangers maar de meerderheid tot zijn tegenstan ders behoorden. Mitterrand brak ten slotte uit en rende de 500 meter tot zijn huis achterna gezeten door de schreeu wende studenten. In de Franse hoofdstad keerde van nacht om drie uur de rust weer toen ook de aanhangers van president De Gaulle die in hun auto's hadden rondge reden naar huis gingen. Op de linker oever van de Seine op de boulevards Saint Germain en Saint Michel en in het Quartier Latin discussieerden nog kleine groepen studenten over de ont wikkelingen van donderdag. Een honderdtal betogers heeft vanmor gen stenen en rookbommen gegooid naar stakers, die het operagebouw in Parijs nu reeds twee weken lang bezet ten. De stakers wisten de aanvallers met waterstralen te verjagen. De Londense scheepvaartassuradeu ren hebben vrijdag hun verzekeringsta rieven voor vrachtvervoer van en naar Franse havens en binnenlands Frans vrachtverkeer scherp verhoogd. De ta rieve gingen met een shilling (12 dol larcents) tot twee shilling sixpence (30 dollarcents) per 100 pond (240 dollar) verzekerde lading omhoog. Een overzicht van de Franse Nationale Vergadering, kort nadat zij door pre sident de Gaulle was ontbonden: ver tegenwoordigers van de meerderheid ver laten (links onder) de zaal, terwijl de leden van de oppositie staande eerst nog de Marseillaise zingen alvorens te ver trekken. LEERSUM Na een verblijf van vier maanden in het revalidatiecen trum „De Hoogstraat", in Leersum. is dr. ir. A. Vondeling, lid van de Twee de Kamer voor de PvdA, donderdag naar huis teruggekeerd. Het zal zeker tot september duren voor hij weer aan het werk kan gaan. Bijna een jaar geleden werd de heer Vondeling het slachtoffer van een auto ongeluk, waarbij hij ernstig letsel kreeg aan armen en benen. VLAARDINGEN Vannacht even na twaalf uur is in Vlaardingen af slag gehouden van de eerste Hollandse Nieuwe. Afgeslagen werden 77 kantjes licht gezouten maatjesharing, te weten de vangst van drie schepen, aange bracht door de VL 112 „Bets en Ger- da". De prijzen liepen voor de kleine haring van f 499,- tot f 500,-. En voor de grotere soort haring van f 349,- tot f 351,- per kantje. Ook in Scheveningen is vannacht de eerste Hollandse Nieuwe aan de vis- afslag verkocht. Afgeslagen werden daar pakken vriesharing en kantjes, die waren aangevoerd door de SCH 33 „Maria", de SCH 11Ö „Ali" en de SCH 24 „Clara". Voor een pak werd als hoogste prijs f 168,- betaald; voor een kantje f 459,-. Dit betekent, dat een haring ongeveer 80 cent heeft gekost; de prijs voor de consument zal ongeveer het dubbele bedragen. In totaal werden 556 pakken en 152 kantjes nieuwe haring afgeslagen voor een totaalbedrag van circa f 134.000,-. BRUSSEL Een hefschroefvliegtuig van de Belgische Rijkswacht is don derdagmiddag tijdens een verkeers-pa- trouillevlucht tussen Brussel en Char leroi tegen een hoogspanningskabel ge vlogen en brandend neergestort. De bei de inzittenden, een officier van de Rijkswacht en een van het leger, kwa men om het leven. PARIJS Generaal De Gaulle blijft president van Frankrijk. Hij zal zich voorzien van bijzondere volmachten om orde en rust te herstellen, zo dat nodig mocht zijn. Vier minuten lang heeft De Gaulle gistermiddag het Franse volk toegesproken. Hjj deelde mee dat hij: L De nationale vergadering (het parlement) naar huis had gesteurd; 2. nieuw© verkiezingen zoy^pitschrjjven; f 3. het referendum van i> j/ab zou uistellen; -Eli 4. zijn kabinet zou wijzigen, doch „de verdienstelijke Pompidou" zou handhaven als premier; 5. zelf als president zou aanblijven omdat het volk hem nu eenmaal dat mandaat had gegeven. De rede kon niet door alle Fransen worden gevolgd omdat de stroom af en toe uitviel: een zachte wenk van het personeel van de elektrische centrales dat het nog steeds wacht op loonsverhoging. De president, die zeer vurig sprak, eerder op de toon van de generaal die orders geeft dan als staatsman, rechtvaardigde zijn besluiterj met te wijzen op (het ge vaar van een communistische dictatuur dat Frankrijk zou bedreigen. PARIJS De Franse regering heeft strenge deviezenbepalingen afgekon digd voor het gehele kapitaalverkeer geld, cheques en goud naar het buitenland „teneinde de verdediging van de nationale belangen te verzeke ren". De bij decreet afgekondigde maatergel is één minuut na midder nacht van kracht geworden. Deze om standigheden hebben de koers van de Franse franc doen dalen beneden de koers van 4,9740 voor 'n dollar waarop de Franse bank verplicht is alle op de buitenlandse deviezenmarkten aange boden francs op te kopen. De maatregelen zijn kennelijk geno men om de vlucht van Frans kapitaal naar Zwitserland tegen te gaan. Fran sen zijn met koffers vol geld de Zwit serse grens overgegaan om daar hun geld in buitenlandse deviezen om te wisselen. Een aantal grote Zwitserse banken heeft echter gisteren besloten de handel in Franse francs stop te zet ten, nadat de Bank voor Internationale Betalingen in Bazel bekend had ge maakt dat zij op verzoek van de Fran se nationale bank alle bemoeienis om de Franse franc te steunen heeft ge staakt. Ook de banken in Nederland hebben besloten geen Frans bankpapier meer ter wisseling aan te nemen. De grenswisselkantoren, die bijna altijd hun loketten voor reizigers openstellen, hebben besloten, mede op grond van de ontwikkelingen in België en Zwitserland de koers van de franc te verlagen tot 65 gulden per honderd Franse franc. Woensdag bedroeg de koers nog 72 gul den. Per persoon mag echter slechts voor honderd francs worden gewisseld. JOHNSON CITY, Texas. President Johnson heeft in een persconferentie voor de televisie donderdag gezegd dat hij over de Parijse gesprekken geen en kele vordering kan melden, maar dat de VS alles zullen blijven doen om tot vrede te komen. Hanoi heeft zich na het stopzetten van de bombardementen geen enkele beperking opgelegd, zei hij. Generaal Westmoreland zei voor de televisie dat de oorlog steeds meer een Noordviëtnamese invasie zal worden, maar dat de vijand „het punt van wan hoop steeds dichter schijnt te naderen". Er zal nog zwaar gevochten worden, tot dusver heeft de vijand alleen op pro pagandistisch gebied overwinningen ge boekt, zei hij. President Johnson heeft de promotie bekend gemaakt van luitenant-generaal Bruce Palmer jr. tot generaal en zijn benoeming tot vice-chefstaf van het le ger onder generaal William C. West- moreland. Palmer's benoeming tot chef-staf da teert van maart en gaat 2 juli in. Palmer is momenteel plaatsvervan gend commandant van de Amerikaan se strijdkrachten in Viëtnam, waar hij eveneens onder Westmoreland gediend heeft. DEURNE In de gemeente Deurne is donderdagavond laat op de Griends- veenseweg een personenauto, bestuurd door de 27-jarige A. H. Aarts uit Hel mond, in een flauwe bocht van de weg geraakt en tegen twee bomen gebotst, waardoor de 26-jarige passagier W. G. G. van der Velden, eveneens uit Hel mond, vrijwel op slag werd gedood. De bestuurder is met een hoofdwond en inwendig letsel in een ziekenhuis op genomen. BRESKENS Op onverklaarbare wijze is gisteren in Zeeuws-Vlaanderen, op de weg van Bakkersdam naar Plat luis een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 52-jarige heer P. Goethals uit Ede is ter plaatse over leden. HEERLEN De 65-jarige bromfiet ser H. K Hinzen uit Kerkrade is gis teravond op de Hoofdstraat in Eygels- hoven verongelukt, toen hij in botsing kwam met een Duitse vrachtauto. De man was op slag dood. PARIJS De zwarte markt voor benzine breidt zich in de Franse hoofd stad steeds meer uit. De prijs op de zwarte markt is op het ogenblik drie tot acht frank per liter tegen iets meer dan een frank per liter normaal. In de Parijse straten ziet men dagelijks hoe langer hoe minder auto's rijden. Het gevolg hiervan is, dat de rijwiel fabrikanten goede zaken doen en dat 't aantal fietsen in de Parijse straten thans bijna gelijk is aan dat van de auto's. DEN HAAG Voor het eerst sinds 1962 komt de KLM weer aan reserve ren toe. Dit kan doordat over het boek jaar 1967-'68 een winst is geboekt van 63,18 miljoen gulden tegen 81,54 miljoen in het voorgaande jaar. De daling was een gevolg van militai re en politieke verwikkelingen, die de resultaten onder druk hebben gezet. Voor het eerst sinds 1960 kan ook een dividend worden uitgekeerd zeven procent, waarvan al drie procent is be taald. De directie, die dit vooruitlopend op het jaarverslag bekendmaakte, deelde mee dat er binnenkort een in aandelen verwisselbare obligatielening verschijnt van 40,4 miljoen dollar. TURIJN Gisteravond heeft zich in het gebied van Ceres, ongeveer 50 km van Turijn, een aardbeving voorge daan, die wel paniek heeft verwekt maar volgens tot dusver ontvangen be richten geen schade heeft veroorzaakt. KAAPSTAD. De 59-jarige Zuidafri- kaanse tandarts dr. Philip Blaiberg is weer thuis na een intensieve controle keuring van een week te hebben onder gaan in het ziekenhuis „Groote Schuur" te Kaapstad. Blaiberg werd gisteren naar huis ge zonden door dr. Chris Barnard, leider van de Zuidafrikaanse hartoverplan- tingsploeg, die op 2 januari Blaiberg een nieuw hart bezorgde. Blaiberg zou aanvankelijk een dag of tien in de „Groote Schuur" gebleven zijn. Op de vraag waarom hij dr. Blai berg zo vroeg naar huis liet gaan zei Barnard: „Omdat hij zo gezond is." MONTREAL Aan het hartinstituut in Montreal is vanmorgen de eerste Canadese harttransplantatie begonnen. Murthy, een 58-jarige slager uit Laval, bij Montreal, ontving het hart van me vrouw Gerard Rondeau, een 38 jaar oude moeder van vier kinderen die aan een hersenbloeding was overleden. Dr. Paul David van het instituut zei dat men zich reeds enkele maanden op een harttransplantatie had voorbereid. Het is de 18e harttransplantatie ter wereld. DEN HAAG Hoewel met Pinkste ren zelfs bij mooi weer geen n~ kord aantal buitenlandse toeristen is te verwachten, zal het mede door het binnenlandse toerisme toch aardig druk worden op de wegen. De Rijkspolitie adviseert niet alle maal vanavond om vijf uur of morgen ochtend om acht uur op pad te gaan. Bovendien vraagt de Rijkspolitie niet alleen doorgaande routes te kiezen maar ook minder voor de hand liggen de wegen, die bovendien toeristisch aantrekkelijker zijn. Bij de Rijkspolitie zijn alle verloven ingetrokken. Er zal een maximale personeelsbezetting zijn. Twee vlieg tuigen zullen zonodig worden ingescha keld om het verkeer in goede banen te leiden. SCHIPHOL Met verbazing en deer nis heeft Schiphol gistermorgen Yvon ne Paul weer ontvangen. Zij stapte uit een toestel van de Panam uit New York. waar de immigratiedienst voor de derde maal had geweigerd haar door te laten. Omdat de 39-jarige mejuffrouw Paul de Nederlandse nationaliteit bezit, werd ze op het eerste toestel naar Schiphol gezet. Het werd een droevig weerzien, want Yvonne Paul heeft sinds oktober vorig jaar maandenlang in de hal van de luchthaven doorgebracht uit protest te gen de weigering van de VS haar toe te laten. Ze was na moeilijkheden dit land uitgezet en heeft sindsdien onafgebro ken geprobeerd een visum te krijgen. Eind maart werd ze verwijderd uit de hal van Schiphol, waar ze in haar blau we regenjas een vaste verschijning was geworden. Ze verbleef daarna in Parijs en dinsdag slaagde ze er op het militaire vliegveld Bretigny in door de controle te slippen en het (burger)vlieg- tuig naar New York te nemen. Hier liep ze direct tegen de Jamp. Terug op Schiphol, weigerde ze al di rect (gratis) vervoer naar Parijs te ac cepteren. Ze wilde evenmin haar in trek in een hotel nemen. Ze wil wel op nieuw de dag en nacht op een bank in de hal doorbrengen, wachtend op een visum. De directie van Schiphol zal haar één dag bedenktijd geven. Dan zal men de koppige Yvonne Paul weer moeten ver wijderen, hoewel ze als Nederlandse het recht houdt de volgende dag weer terug te keren. Iedereen op Schiphol hoopt dat het niet zover zal komen, maar men vreest het ergste. AMSTERDAM De koortsachtige speurtocht van de Amsterdamse poli tie naar de sinds woensdagmiddag ver dwenen Henk Kersberger,uit de Jordaan is tot dusver zonder resultaat gebleven. Gisteren dregde de Rijkspolitie te water de grachten af. Doordat de grach ten zo ontzettend vervuild zijn, kon het dreggen nauwelijks effectief gebeuren, en nam de politie haar toevlucht tot duikers. Henk Kersberger is woensdagmiddag omstreeks vier uur voor het laatst ge zien vlak bij zijn ouderlijk huis. Het kind is waarschijnlijk verdronken. ADVERTENTIE AMSTERDAM De bezoekfrequentie aan de bioscopen ligt in ons land 40 a 50 procent lager dan in het buitenland. Dit vindt de heer J. G. J. Bosman, waarne mend voorzitter van de Nederlandsche Bioscoopbond, gezien het huidige stadium van ontwikkeling van publiek, film, bioscoop en van het uitgaan in het algemeen een niet meer te verdragen verschijnsel. Hij zei dit op een in Amsterdam gehou den ledenvergadering van de bond. De heer Mosman achtte het noodzakelijk te onderzoeken wat kan worden gedaan aan de aanpassing van de frequentie van het bioscoopbezoek aan het internatio nale peil. „Wij hebben niet een teveel aan theaters, maar een te weinig aan be zoekers". De heer Bosman vestigde er de aandacht op, dat de bioscoopbezoekers in grote meerderheid jongeren zijn. Alleen al degenen tussen 16 en 24 jaar maken bijna 50 procent uit van het aantal bioscoopbezoekers. MEXICO-STAD De voormalige Mexicaanse president Adolfo Lopez Mateos bevindt zich nu reeds een jaar lang in een staat van diepe bewuste loosheid. Hij werd op 30 mei 1967 des morgens vroeg in zijn slaapkamer be wusteloos aangetroffen. Het bleek, dat hij een beroerte had gehad. j j J (Van onze weerkundige medewerker) 5 j met in Gelderland middagmaxima 5 2 van om en nabij de 25 graden. Dit 2 gunstige weer wordt eeleverd door 2 2 iets in betekenis afnam. 2 Doordat echter tegelijkertijd een oceaanfront met bewolking en regen J 2 boven W.-Schotland en W.-Ierland 2 verslapte, verwachten wij toch vóór Pinkstermaandag geen ingrijpende ver- 2 2 anderingen. Ook maandag zal het 2 weer zomers zijn, maar ten aanzien J van de bestendigheid zijn er een paar 2 2 vraagtekens. j 2 Morgen: 2 Zon op: 04.26 onder: 20.50 2 Maan op: 08.30 onder: 00.47 2 2 5 tu\\uu\\v\u\u\\\\\\\uumu\uuum%%u%«w

De Vallei | 1968 | | pagina 1