ONDERZOEK WIJST UIT: Commissie achter V.S.W.-beleid tijdens zaak Bottenheim Commissarissen in het gelijk gesteld Cartoef Vanavond „Stick to Sticks Reorganisatie secretarie Veenendaal Na wegen van varkens zal de beat losbarsten Toevallig bijeenzijn werd bezinning op samendoen Bad dicht met Pinksteren Schorsen Staflex Brandweer zag bereiding van „vuurwater Feestavond v.v. Renswoude Prijzen winkelweek EIERHAL NA DRIE DAGEN ZWOEGEN VERANDERD IN ENORME FEESTZAAL Kampweek Sola Fide'''' en gerei. kerk Kelder dicht Kerkcollecte Zonde Afscheid ds. Mallan akantie Bazaar Rekening 150 jaar Ten toonstelling over linoleum in Kesteren Verloren VAN WOUT BLAUWKOUS in de zon, na 2 uur bruin HENNY JANSEN 99 Geslaagd VRIJDAG 31 MEI 1968 ADVERTENTIE Je staat er soms versteld van hoe gauw mensen kunnen vergeten. Aan de ene kant is dat maar goed ook, maar an derzijds zit er toch iets van de „la- maar-waaien" gedachte achter. Nog geen driekwart jaar geleden stond de geheel in grijs uitgevoerde zetel van onze plaatselijke overheid in het middelpunt van de lokale minachting. Wij zijn hier geen Mokumers. An ders had de creatie al lang een toe passelijke naam meegekregen. Wij hebben ons beperkt tot wat algeme ne en minder spitse scheldwoorden als: kreng, mormel, monster. Een meer gevarieerde woordkeus laten we over aan de enkele grote zoon tjes die onze gemeenschap heeft op geleverd. De meesten van ons heb ben het niet verder gebracht dan te getuigen van een „lilluk ding". En daarmee was het dan in enkele we ken gezegd. Het ding staat er. We verdwijnen zo af en toe in het beton om een officieel papiertje te bemach tigen of om ons door het voldoen van een paar tientjes weer voor een jaar van vuilnis te ontdoen. Het is min of meer van ons geworden met alle be denkingen die we eens tegen de schepping gehad hebben op de koop toe. We wippen er gewoon bin nen zonder een ander kloffie aan te schieten en zonder de sigaar achter te laten op het voetstuk van de toren. Het gebouw heeft iets van „het zal me een zorg zijn hoe je hier binnen komt, ik doe ook m'n best niet om er mooier uit te zien dan ik ben". Dat idee heeft een bepaalde categorie burgers, dacht ik, in het begin dwars gezeten. Ze voelden zich door de bouwmeester tegen hun schenen ge schopt, omdat zij het specifieke van een gemeentehuis niet in de opgetas te bouwmaterialen konden ontdek ken, laat staan een raadhuis. Een en kele vasthoudende particulier mag daar nog wat over na rommelen, het gros van de inwoners heeft hun zeg- jes er voorgoed over gezegd. Ergens is dat ook een beetje jammer. Als we kritiek hebben leven we met de gemeenschap mee en leveren we op onze manier een bijdrage aan de democratie. En ik ben bang dat dat het juist niet geweest is. Achteraf lijkt het meer wat ondoordacht ge krakeel over een nieuwigheidje waar mee we niet zo best raad wisten. We waren immers niet meer gewend dan enkele verenigingsgebouwen die er gens op de Zuidhollandse eilanden minder uit de toon waren gevallen dan juist in onze bruisende nederzet ting en een paar het moet gezegd worden eigentijdse kerkgebouwen, waar de meesten van ons nog nooit hun neus om de deur hebben gesto ken om de eenvoudige reden dat zij hun vrijwillige bijdragen in andere gebouwen hebben gestort. Ik geloof ook niet in eendrachtelijke kritiek op de wijze waarop onze plaats zich verder uitdijt. Wie heeft er bijvoorbeeld iemand iets horen zeggen over het toekomstige hoofdbureau van politie, waar op dit moment toch duidelijk tekening in is gekomen? Mogelijk is dit een gevolg van het feit, dat het hoofdkwartier van de misdaadbestrijding naar ik destijds op krantepapier van deze zelfde kwaliteit heb gelezen voor het grootste deel niet uit de gemeen- teknip behoeft te worden bekostigd. En het is 'n bekend verschijnsel dat al les wat niet op je eigen portemon- naie drukt je ook minder interes seert. Dat neemt niet weg dat er wel iets over op te merken valt. Op Hemelvaarts dag was, zoals de traditie wil, een ouwe mobilisatiekennis een dag bij ons over de vloer. Een oud-militair van het zoveelste r.i. Ieder jaar sleep lk 'em m°e onze gemeente door om hem met gepaste trots van mijn kant te laten zien hoe de plaats van een dorpje waar iedereen in de mobilisatiejaren vriendelijk deed te gen de soldaten, is gegroeid tot een moderne verzameling woon- en werk- gebouwen. Ik heb 'em laten gisen naar de func tie van het gebouw in kwestie. Hij gokte tussen een modevakschool en een stadsgehoorzaaltje. „Zie je dan niet wat er achter die muur moet zit ten", vroeg ik hem wijzend op de batterij vertrekken voor het gespuis langs de Vaart. Hij zag het niet, waar op ik het 'em maar gezegd heb. „Een politiebureau?" zei hij verwon derd. „Nee, dat kun je er aan de buitenkant toch niet van afzien. Zo'n vriendelijk gebouw Wout Blauwkous. VEENENDAAL In verband met werkzaamheden aan het bassin is het instructiebad van heden vrijdag 31 mei tot en met woensdag 5 juni voor het pu bliek gesloten. AMSTERDAM De op voordracht van de aandeelhoudersvergadering van 22 september jl. ingestelde commissie van onderzoek naar het beleid van com missarissen van de Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. heeft aan de voorzitter van de Vereniging voor den Effectenhandel rap port uitgebracht over haar bevindingen. De commissie is van mening, dat het besluit van de raad van commissarissen om de directeur, de heer J. C. Bottenheim, ziekteverlof te verlenen een juist besluit is geweest. Overigens is dit ziekteverlof op verzoek van de heer Botten heim zelf verieend. Tijdens dit ziekteverlof zijn omtrent de heer B. door twee hoogleraren medi sche rapporten uitgebracht, die niet ge lijk van conclusie zijn. Het ene rapport ontraadt in zeer duidelijke en stellige termen het hervatten door de heer B. van zijn taak als directeur; het andere rapport acht het medisch gezien moge lijk de heer B. enkele uren per dag te laten werken, maar de beslissing, of de heer B. in het bedrijf kan worden op genomen en welke werkzaamheden hij daar zou kunnen verrichten, wordt voor de verantwoordelijkheid van de raad van commissarissen gelaten. Dat de raad op grond van deze rap porten niet tot het besluit is kunnen ko men het ziekteverlof te beëindigen, kan de commissie ten volle onderschrijven. De hervatting op 12 juni 1967 door de heer B. van zijn werk als directeur was weliswaar tevoren aan de commis sarissen en aan zijn mede-directeuren aangekondigd, maar op zo korte ter mijn, dat elk voorafgaand overleg on mogelijk werd. Er bleef, naar de me ning van de commissie, voor de com missarissen toen niets anders <Wer dan de heer B. als directeur te schorsen. Wel heeft de commissie zich afge vraagd, of commissarissen er niet ver standig aan gedaan zouden hebben om niet te berusten in het uitblijven van enige reactie van de heer B. op de me dedeling van commissarissen, dat hij voor altijd arbeidsongeschikt was ver klaard. Het wil de commissie voorko men, dat tussen 21 april 1967 en 2 juni 1967, de dag van de (gewone) jaarlijk se algemene vergadering van aandeel houders, toen een uur voor deze verga dering de raadsman van de heer B. aan commissarissen mededeelde, dat de heer B. door een Amsterdams internist tot werken in staat was verklaard, am pel gelegenheid is geweest om te trach ten op andere wijze dan schriftelijk met de heer B. in contact te komen. Naar de mening van de commissie hadden com missarissen deze gelegenheid dienen te benutten. Omdat het door* de groep B. begon nen rechtsgeding omtrent de rechtsgel digheid van de plaatsing van f2.095.000 aandelen V.S.W. bij Staflex niet werd voortgezet, heeft de commissie ook dit punt in het beleid van de raad van commissarissen onderzocht, welk punt de commissie verreweg het moeilijkste heeft gevonden. De commissarissen gin gen er van uit, dat een terugkeer van de heer B. het bedrijf grote schade zou toebrengen en onder alle omstandighe den verhinderd diende te worden. Daar van de zijde van commissarissen geen aandelen werden gekocht, moesten zij wel aannemen gezien de stijgende koersen bij belangrijke omzetten dat van de zijde van de heer B. aandelen werden opgekocht teneinde op die wij ze zijn terugkeer in het bedrijf te kun nen afdwingen. Van de zijde van de heer B. werd een en ander aan de com missie bevestigd. In de plaatsing van nieuwe aandelen zagen commissarissen het enige middel tot verweer. Het is de commissie gebleken, dat Staflex voor het nemen van de aande len twee motieven had: steun verlenen aan commissarissen en voorbereiding voor de uitbreiding van de produktie van Staflex (Nederland) N.V. te Vee nendaal, de gemeenschappelijke dochter van VSW en Staflex, waarvoor Staflex haar plannen tot uitbreiding dezer pro- dukten in Engeland heeft opgegeven en deze naar V'eenendaal zal overbrengen. De commissie betreurt het, dat van dit positieve aspect in de aandeelhouders vergadering nog geen mededeling kon worden gedaan. De commissie betreurt het ook, dat de i') RENSWOUDE De leden van de vrijwillige brandweer te Renswoude be leefden woensdag het jaarlijkse uit stapje. Hoogtepunt voor de met vuur en water bekende mannen was een bezoek aan de „vuurwater"-fabriek „Mispel blom" in Zutphen. Voor men naar Zutphen ging, voerde de tocht eerst naar Lelystad, waar het Zuiderzeemuseum bekeken werd en waar de brandweermannen een uiteen zetting kregen over de drooglegging van Oostelijk Flevoland en de Marker waard. Nadat men in het jonge land de koffiemaaltijd gebruikt had, ging 't naar Zutphen. Van Zutphen vertrokken de brandweermensen naar Vorden waar men het „etentje" nuttigde. Via Otterlo waar men nog even „aanlegde" ging de reis terug naar Renswoude. Voor de mannen in de bus stapten was het doel van de reis nog onbekend. Het raden naer de bestemming waaraan een prijsje* verbonden was leverde veel plezier op. plaatsing van de aandelen tot gevolg heeft gehad, dat door middel van een aldus geschapen stemmenmeerderheid een geschil in het bestuur der vennoot schap werd opgelost op een wijze, die het aanzien van het ondernemingsbeleid in ons land geen goed heeft gedaan. Toch is de commissie van mening, dat aan de commissarissen op22 september 1967 geen andere weg meer openstond om gezien hun opvatting de ven nootschap te beveiligen. De commissie heeft de indruk gekregen, dat de met de heer B. na zijn ontslag getroffen fi nanciële regeling zeer ruim is geweest. ADVERTENTIE DROGISTERIJ ZANDSTRAAT 7 - VEENENDAAL VEENENDAAL Met ingang van 1 juni is op de gemeente-secretarie in Veenendaal een reorganisatie doorge voerd. Gevormd is een nieuwe afdeling waar behandeld zullen worden onder wijs, sport, recreatie, jeugd- en culture le zaken. Tot chef van deze nieuwe af deling is benoemd de heer J. van Offe ren. thans chef van de afdeling bevol king. burgerlijke stand, militaire zaken en verkiezingen. Tot chef van deze laatste afdeling is benoemd de heer A. Stomphórst die thans waarnemend chef is van de afde ling bestuurszaken. Tot waarnemend chef van de afdeling bestuurszaken is nu benoemd de heer H. de Kruijff thans werkzaam als commies A op deze afde ling. Eveneens met ingang van 1 juni is een wijziging aangebracht in de taakverdeling van de wethouders. De portefeuille van volksgezondheid die tot nu toe door wethouder C. N. van Kuijk werd beheerd zal worden overgenomen door wethouder M. Bastmeijer. RENSWOUDE Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van het eerste en tweede elftal is er vrijdagavond 31 mei in hotel „De Hof" een feestavond voor de leden van v.v. Renswoude. Medewerking verlenen „The Yellow Comets" uit Veenendaal. SCHERPENZEEL De volgende lo ten uit de EMM-winkelweek te Scher- penzeel geven recht op een prijs. Hoofdprijs f 150 nr. 177988- le prijs f 100 nr. 18518; 2e prijs f 50 nr. 78218; 3e prijs f 25 nr. 58641; 3e prijs f 25 nr. 47708; 3e prijs f 25 6819; 3e prijs f 25 nr. 238049. Verder zijn er nog vele prijzen van f 10 en f 5. De prijzen worden uitbe taald in waardebonnen. De prijswin naars kunnen hun prijzen afhalen bij C. van Engelenhoven, Plein 1940 te Scherpenzeel. VEENENDAAL Vanavond zal het gebeuren, het grote „Stick to sticks"-feest de eierhal aan de normaal zo rustige Achterkerkstraat te Veenendaal. In de kale ruimte, waar vanmorgen nog varkens werden gewogen dansen vanavond naar de Jeugdraad in oprichting hoopt zo'n achthonderd jongeren op dreunen de beatmuziek in het flitsende licht van de vermaarde lichtmachine van Harrv Dukker. Op de normaal zo kale wanden zullen de exotische vormen en kleuren van injectie-dia's uiteen spatten. Topfiguren uit de Nederlandse pop- en jazzwe- reld zullen voor een publiek uit Veenendaal en wijde omgeving optreden. Vanaf woensdag j.l. zijn een tiental actieve jeugdraadleden en sympathisan ten bezig in de vrije uren de eierhal om te toveren tot een ruimte die ge schikt is om er een enorm feest te hou den. Alle wanden zijn wit gemaakt voor de projectie van dia's. Midden in de eierhal is een lichttoren gebouwd. Het grote podium staat in rechtstreek se verbinding met een grote tent bui ten, waar de artiesten zich voor hun op treden gereed kunnen maken. Als vannacht om een uur „Sticks to sticks" verleden tijd is, hoeven de jeugdraadleden voorlopig nog niet aan hun bed te denken. Morgenochtend om negen uur moet de eierhal namelijk weer in z'n oorspronkelijke staat te ruggebracht zijn. Dat wil zeggen dat na het programma de lichttoren, het podium, de tent en de eetkraampjes weer afgebroken en de hal en het ter- kerk krijgen nog volop gelegenheid om zich over de initiatieven van hun kerkeraad uit te spreken. De kerkc- raad heeft geen plannen om iets te gen de wil van de gemeente op te leggen, maar men hoopt in een dia loog tot een algemeen bevredigend besluit te komen. „Het mag geen in terkerkelijk samenwerken worden, waarbij de eigen kerk verdeeld wordt", meent ds. Ytsma. VEENENDAAL In de laatste maanden zijn er enkele samensprekin- gen geweest tussen de kerkeraden van de hervormde buitengewone wijkge- meente ..Sola Fide" en van de gereformeerde kerk in Veenendaal. Toeval lig begonnen als een bespreking over het evangelisatiewerk, is men zich gaan bezinnen od de zaken, die men samen kan doen. Men heeft niet de be doeling, om de woorden van ds. Ytsma te gebruiken: „de kerkmuren op te ruimen, maar om de kerkelijke zelfgenoegzaamheid te doorbreken"Over het doel en de resultaten van de besprekingen way ds. Ytstna bereid een en ander te vertellen. „Het beginpunt lag in ons samen werken in de evangelisatie. Toen ons blad „Onderweg" opgenomen werd in het hervormde „De Open Deur" moesten we wel contact met elkaar opnemen, want het zou te gek zijn, als op een aantal adressen twee maal hetzelfde blad bezorgd zou worden. Na afloop van zo'n evange lisatie-vergadering, waarop enkele kerkeraadsleden aanwezig waren, zei men van de zijde van Sola Fide: „We moeten de volgende keer eens werkelijk als kerkeraad bijeenko men. Dat is gebeurd en we hebben ons toen beraden op ons gezamen lijk geloof in de Here Jezus Chris tus en de consequenties daarvan naar buiten". Aan de samen„sprekingen" met Sola Fide is eigenlijk wel een ge schiedenis voorafgegaan. Toen ds. Ytsma indertijd met de Avondstil tes begon in de Petrakerk, was dit bedoeld als initiatief met een brede basis. Met opzet werden er op za terdagavond geen kerkdiensten ge houden, maar slechts schriftlezing, meditatie en gebed. Iedere predikant, die mee wilde werken kon zijn wensen over de manier van spelen bijvoorbeeld aan de organist bekend maken. Het zingen van gezangen was volkomen facultatief. In de begintijd hebben naast gereformeerde, ook christe lijke gereformeerde en hervormde (Sola Fide) predikanten op de kan sel van de Petrakerk gestaan. „We hebben het ministerie van de cen trale hervormde kerk een brief ge stuurd, waarin verteld werd, wat de bedoeling was van de avondstiltes en waarin we hem uitnodigden mee te doen. Men schreef echter terug, dat men geen interesse had," aldus ds. Ytsma. Nu gaat menrin de gereformeerde kerk met de gehele gemeente den ken over de dingen die men samen met „Sola Fide" kan organiseren. Voorlopig wordt er door de kerke raad gedacht aan het gezamenlijk houden van kerkdiensten op „twee de" feestdagen, bid- en dankstonden en gezamenlijke „Open-deurdien- sten" of „Welkom"-diensten, zo als de gereformeerden die noe men: „Persoonlijk wil ik een Wel- komdienst niet anders dan geza menlijk houden, want anders krijgen de buitenkerkelijken de indruk dat het om „zieltjesjagerij" gaat wat ons toch al zo vaak verweten wordt." Het is zeker niet de bedoeling tot één kerk te komen: „Ik kan niet zo erg klagen over de „zonde van ker kelijke verdeeldheid", de zelfgenoeg zaamheid vind ik erger. In het bui tenland vindt men in veel plaatsen slechts één kerk, maar vaak is het daar de dood in de pot. De hervorm de kerk verkeert hier in de gunsti ge situatie, dat ze leeft met de ge reformeerde kritiek", aldus ds. IJts- ma. De gereformeerden hebben ook niet bewust de weg naar „Sola Fi de" gezocht. Met alle bedenkingen, die men heeft tegen de midden-or- thodoxie, vond men echter juist bij deze kerk een gelijke wens om het gemeenschappelijk geloof aan ande ren bekend te maken. „De anderen, dat zijn dus de niet-kerkelijk-mee- levenden, beoordelen de kerk naar de kerkdiensten. We kunnen trots zijn op alles wat we gezamenlijk doen, op gebied van maatschappelijk en jeugdwerk bijvoorbeeld, als we niet gezamenlijk diensten houden, dan zegt men toch: Jullie zijn inner lijk veel te verdeeld". „In de samenwerking met „Sola Fide" mogen we niemand verdriet aandoen. We zullen er voor moeten waken dat de gereformeerden niet vervreemden van de kerken, waar mee ze eigenlijk zo nauw verbon den zijn, als de christelijke gerefor meerde kerken en de gereformeer de bond. We willen nu ook nog niet zeggen: deze twee kerken gaan dit of dat samendoen, maar we gaan allen denken over wat samen ge daan kan worden. We hebben beslo ten om van de resultaten bericht te sturen aan alle orthodoxe kerken in Veenendaal, met de uitnodiging om met ons mee te doen". De leden van de gereformeerde De commissie jongerenwerk van de hervormde gemeente te Veenen daal heeft voor de jonge gemeente leden van 12 tot 16 jaar een kamp- week op het programma staan. Aan meldingsformulieren die voor 4 juni moeten zijn ingeleverd zijn verkrijg baar bij A. van Amerongen, Vallei straat 42; mej. A. Schurink, Kerke- wijk 150; mej. J. van Kooten, Zand straat 143 en mevr. T. van Wijk, De Savornin Lohmanstraat 157. De kelder-onder-de-Sionskerk,«£en trefpunt voor de jeugd van 15 jaar en ouder, is zaterdagavond j.l. voor de laatste keer in dit seizoen ge opend geweest. De kelder is nu drie maanden gesloten in verband met vakanties van de vaste medewer kers en in verband met het feit, dat de ruimte met inventaris aan een grote beurt toe is. Zaterdag 7 sep tember a.s. gaat de kelder weer open vor de instuivers. groeid van 80 naar 700 gezinnen. Ker- keraard en kerkvoogdij willen het ju bileumjaar niet zonder mer voorbij laten gaan. De gedachten gaan in de eefste plaats uit naar een waardig geschenk van dé gemeente, n.l. een orgel. Dit instrument zou dan tevens als sluitstuk van de algehele restau ratie van het kerkgebouw kunnen dienen. De kerkvoogdij hoopt-de gemeente leden een comité te kunnen vormen dat diverse activiteiten (verloting, bazaar, e.d.) gaat ontplooien om de voor het orgel nodige gelden bijeen te krijgen. De derde collecte in diensten van de hervormde gemeente te Kesteren zal in het vervolg bestemd zijn voor de kerkvoogdij, tenminste, als er niet voor andere bijzondere doelein den wordt gecollecteerd. Men heeft deze maatregel moeten nemen om onder de schuld aan di verse kerkelijke instanties uit te ko men en tevens om herstel of ver- vernieuwing van de pastorie te kun nen financieren. Ds. F. Mallan hoopt in een kerk dienst op zondagavond 9 juni af scheid te nemen van de gereformeer de gemeente te Veenendaal. Men heeft het afscheid op zondag be paald, aldus de scheidende predi kant in „De Wachter Sions", omdat het kerkgebouw in Veenendaal niet groot genoeg is om de grote toeloop van mensen zoals gewoonlijk bij een afscheid op een doordeweekse dag het geval is, te verwerken. Ds. Mal lan hoopt dat men de zondagsrust niet onnodig zal verstoren door van heinde en verre naar Veenendaal te komen. Het lijkt hem ook niet nodig, want, zo schrijft hij, „we gaan het land niet voorgoed uit". Deze laatste opmerking staat in verband met een bezoek dat ds. Mal lan tussen zijn afscheid in Veenen daal en intrede te Gouda aan de ge reformeerde gemeenten in Canada zal brengen. Deze reis zal plaatsvin den van 14 juni tot 8 juli. De daaropvolgende intrede van ds. Mallan te Gouda is vastgesteld op woensdag 24 juli na bevestiging door ds. M. van Beek. In de gereformeerde kerk van Hendrik Ido Ambacht zal in het ver volg een andere gedragslijn worden gevolgd voor degenen die om kerke lijke bevestiging van een gedwongen huwelijk verzoeken. Afkondiging in de kerk zal niet meer plaatsvinden. De wijkpredikant en de wijkouder- lingen zullen met het bruidspaar een gesprek hebben. De kerkeraad heeft dit besluit ge nomen omdat hij van mening is dat een gedwongen huwelijk niet de erg ste vorm van zonde tegen het zeven de gebod is. Bovendien zou hierdoor volgens de kerkeraad de indruk wor den gewekt alsof andere geboden in de gemeente niet overtreden worden. Anders dacht men er over op de vergadering van de classis Middel burg van de gereformeerde gemeen ten. Hier werd de vraag gesteld of men zou kunnen volstaan met schuld belijdenis voor de kerkeraad en niet meer met een openbare schuld belijdenis in het midden van de ge meente. De classis maande tot voor zichtig handelen en niet af te wij ken van de gangbare gewoonten. Voor de vakantiegangers in Zuid- Limburg zullen de volgende gerefor meerde kerkdiensten worden belegd: in de gereformeerde kerk te Maas tricht, elke zondag om 10.15 en 17 uur; in de Schouwburg te Valken burg elke zondag om 10 en 16.30 uur (van 26 mei t/m 1 september); in „De Holle Eik" te Houthem elke zon dag om 10.15 uur (van 30 juni tot en met 4 augustus) en in de Ned. herv. kerk te Gulpen elke zondag om 19.30 uur (van 30 juni tot en met 4 augustus). De bazaar die onlangs werd gehou den ten bate van het hervormde jeugdcentrum in Amerongen heeft netto 7200 gulden opgebracht. De hervormde gemeente te Eist bestaat in 1969 150 jaar als eigen ge meente. In april 1819 kreeg de ge meente te Eist de beschikking over een eigen kerkgebouw. Voordien was men aangewezen op Amerongen en Rhenen. De gemeente is in die 150 jaar ge- Enkele weken geleden meldden we in deze rubriek dat een inwoner van Ederveen zich garant had gesteld voor het tekort op de kerkelijke re kening van de herv. kerk in zijn woonplaats. De bedoeling was ge weest mee te delen dat een inwoner van Renswoude dat voor zijn kerk wilde doen. Voor Ederveen zou het trouwens een loos gebaar geweest zijn, want de rekening is daar slui tend. „De grote drie" van „Stick tot Sticks"; v.l.n.r. Mik Thoomes, die vooral het ar tistieke deel van het programma voor zijn rekening heeft genomen, de heer A. H. van Pijpen, man achter de schermen en Hedda Buys, zakelijk gedeelte. rein helemaal schoon gemaakt moeten worden. Maar de jeugdraadleden heb ben het er allemaal voor over. Ook de niet meer zo jeugdige leden, zoals de heer A. H. van Pijpen. Hij is de stimulerende man achter de scher men van de jeugdraad, die er niet voor terugdeinst mee te timmeren en te schilderen. „We zijn vanaf woensdag avond hier bezig", zegt hij. „En we zullen hier morgenochtend om een uur of vier pas klaar zijn". De heer Van Pijpen rekent op ongeveer achthonderd bezoekers. Hoofd-inspecteur van politie W. C. H. Dekker, eveneens lid van de jeugd raad in oprichting, koestert ook gunsti ge verwachtingen van „Sticks to sticks": „De jeugd kan nu eens laten zien, dat er werkelijk behoefte is aan ontspanning in Veenendaal". De jeugd raad in oprichting heeft er in ieder ge val hard genoeg voor gewerkt. Men heeft avoqden lang vergaderd en voor al de laatste dagen gezwoegd", aldus de hoofdinspecteur. Op de vraag of er van politiële zij de nog extra maatrege'en zijn genomen antwoordt hij: „De organisatie zit goed jn elkaar. Bij het beatfeest, dat vorig jaar in de eierhal is gehouden zijn ook geen moei lijkheden geweest. We verwachten dan ook geen ordeverstoringen. Het zou dom zijn, als de jeugd haar eigen gla zen ging ingooien". Over de voorverkoop weet Mik Thoo mes te vertellen: „Er komen mensen uit Arnhem, Apeldoorn, Utreeht en zelfs uit Amsterdam naar de eierhal. Tot nu toe verloopt alles prima". Vandaag heeft Mik Thoomes nog met de VPRO- televisie onderhandeld over een even tuele reportage van „Stick to. sticks". Volgens hem zat er echter grote kans in, dat er van de zijde van de televisie belangstelling bestaat voor de manifes tatie. Vooral ook, omdat de radio er al aandach. aan heeft besteed. KESTEREN Da Stichting Onder wijstentoonstellingen, die zich ten doel stelt kleine reizende tentoonstellingen te organiseren, waar men een over zichtelijk beeld krijgt van de arbeid ln en de produkten van de verschillende industrieën en bedrijven, zal van 14 t/m 26 juni (met uitzondering van de zondagen), in de lagere Land- en Tuin bouwschool de tentoonstelling „De Li- noleumindustrie" verzorgen. De opening van de tentoonstelling zal plaatsvinden op vrijdag 14 juni om 4.30 uur n.m. VEENENDAAL Aan het Chr. Ly ceum te Veenendaal behaalden de na volgende kandidaten het diploma HBS- A: Theo Bakker, Veenendaal; Martin Huydink, Rhenen; Cobie v.d. Pol, Vee nendaal en Jan Tempelaar te Leersum. Eén kandidaat moest worden afgewe zen. Van de 27 kandidaten voor de afde ling HBS-B kon aan 24 het einddiploma worden uitgereikt. De geslaagden zijn: Joop Anbeek, Veenendaal; Dirk Bau er, Ochten; Adri v.d. Bos, Veenendaal; Aliede Butijn, Wageningen; Greet Car- souw, Veenendaal; Dick Dinsbach, Veenendaal; Ton Doornenbal, Maars- bergen; Marius v. Egdom, Overberg; Henk v. Geijtenbeek, Leersum; Job v. Hardeveld, Veenendaal; Koen de Jong, Rhenen, Ijnze den Hengst, Veenen daal; Mieke Kroesbergen, Veenendaal; Cor van Laar, Rhenen; Marius Laros, Veenendaal; Theo v.d. Meent, Veenen daal; Pauline Merkens, Wageningen; Gert v. Otterlo, Veenendaal; Peter Pi- lon, Veenendaal; Tijmen v. Ree, Eist (U); Teus Robbertsen, Veenendaal; Jacques Roseboom, Kesteren; Eefje Valkenburg, Veenendaal en Henk van Weeghel, Wageningen. VEENENDAAL Op de Ichthus Ulo in Veenendaal slaagden de volgende kandidaten: C. Keuning, W. v. As; A. v. Engelenburg; N. Loonstra; C. v.d. Klift; G. de Man; J. v.d. Nadort; J. N. Heij; M. Wijnberger; E. M. E. v. Zuijlen; L. Lemmen en T. v.d. Meij den. ELST Verloren: Bromfieistas. Inlichtingen verkrijgbaar bij de Rijkspolitie te Eist.

De Vallei | 1968 | | pagina 3