ernstig bedreigd Nieuw bestemmingsplan staat in belangstelling bij bouwmaatschappijen Th. Haan leider PvdA-fraktie? Koninklijk goud voor de heer J. Zwaan CURSISTEN VAN AVOND-L.T.S. ONTVINGEN GETUIGSCHRIFTEN Nieuwe tegenslagen kondigen zich aan Betuwse fruitteelt Kersen worden luxe gelijk aan kaviaar VAM DER KOLK VEENENDAAL N.V. KERKDIENSTEN Melk'-boer ging op de bon Bij heihuis op bezoek in Scherpenzeel Zondagsdiensten N.C.Y.B. besloot winterseizoen AGENDA E L CHEVROLET Stoppen Medewerking RAAD SCHERPEISZEEL Permanent FORD-show in showroom 0 n V.A.B. r KIRPESTEIN VRIJDAG 31 MEI 1968 KESTEREN De fruittelers in de Betuwe zijn de wanhoop nabij. Terwijl de slechte opbrengsten van de vorige appeloogst de telers nog dagelijks naar het haar doen grijpen, kondigen zich thans weeT nieuwe tegenslagen aan. De oogst van de bekende Betuwse meikersen zal volgens deskundigen dit jaar uiterst pering zijn, evenals de komende appeloogst. Het koude en gure weer tijdens de bloeiperiode is hiervan de oorzaak. De'Betuwe, het land van Flipje en van oudsher het fruitgebied bij uitstek wordt ernstig door de ongunstige ontwikke lingen bedreigt. Telers geven de moed op en buigen het hoofd voor de steeds zwaarder wordende verliezen. De kersenteelt, maar ook die van ap pels, lijkt ten dode opgeschreven. De grote oogstkosten, zoals het plukken van het fruit, drukken de opbrengsten en leiden jaarlijks tot grote verliezen. Nieuwe investeringen en jonge aanplant zijn hierdoor voor de fruittelers uitge sloten. Vorig jaar al kwamen er in de Betuwe boomgaarden voor, waarin de kersen niet werden geplukt omdat de telers er geen voordeel meer in zagen. De voortdurende afname van 't aan tal boomgaarden vormt een steeds gro ter wordende dreiging voor de Neder landse fruitcultuur. De slechte oogsten en de lage opbrengsten, die de laatste jaren aanhoudend voorkwamen me de door de import van fruit uit warme re landen dwingen de telers er als 't ware toe mee te stoppen. Boomgaarden worden aan de lopende band gerooid, terwijl jonge aanplant uitblijft. De Be tuwe dreigt haar faam te verliezen! Een functionaris van het tuinbouw- schap voorspelde, dat de kersen binnen enkele jaren in Nederland een luxe zul len worden, die gelijk is aan kaviaar. Het afnemen van de kersenteelt is ook te wijten aan de spreeuwenplaag, waar tegen jaarlijks zonder gevolgen moet worden gevochten. De spreeuwen rich ten jaarlijks voor honderdduizenden guldens schade aan. Alles wordt in het werk gesteld om dit tegen te gaan, maar tot nu toe kon geen probaat mid del worden gevonden. Het nieuwste sys teem is met "een bandrecorder. Via gro te luidsprekers produceert het apparaat voortdurend de angstschreeuw van een koppel spreeuwen. De vogels zelf blij ken zich hier weinig of niets van aan te trekken en gaan ongestoord verder met hun kersenmaaltijd. Het minder worden van het aantal boomgaarden in de Betuwe baart niet VEENENDAAL Het Edese ge meenteraadslid en statenlid voor de Boeren Partij, de heer T. Boers is gis teren door de Veenendaalse politie be keurd wegens verkoop van „rauwe" melk. De heer Boers ventte sinds enkele da gen in het Schrijverspark elke morgen enkele bussen verse melk uit voor de prijs van f0,40 per liter, uit protest te gen het lage prijspeil van de melk. Eergisteren werd uit de voorraad van de heer Boers een monster getrokken door de Keuringsdienst van Waren. Naar aanleiding daarvan heeft de poli tie twee processen verbaal tegen de melk„boer" opgemaakt. Bovendien werd wat gereedschap, zoals een liter maat, in beslag genomen. Het is de heer Boers verboden nog melk uit te venten. Hij mag het zelfs niet cadeau geven, omdat hij volgens de Keuringsdienst de volksgezondheid in gevaar brengt. Reactie van de heer Boers: „ik ga toch door met de verkoop, alleen moe ten de mensen het maar weer komen halen. Ik ben blij met de bekeuring, want de rechter moet maar eens uit maken, of het nu mag of niet". alleen de fruittelers zelf ernstig zorgen, maar ook de VVV Gelders Rivierenge bied. „Het aanzien van de Betuwe in de bloeiperiode en in de tijd wanneer het fruit rijpt is aan het veranderen", zegt directeur Ben de Vries. Alhoewel de toeristische aantrekkelijkheid van 't rivierengebied niet direct gevaar loopt, zou het volgens de heer De Vries aan beveling verdienen 'n tegen-actie te on dernemen. De VVV-directeur heeft hiervoor een suggestie, die met medewerking van al le gemeentebesturen in de Betuwe tot succes zal moeten leiden. Hij zegt hier over: „Bij het aanleggen van beplan ting ter verfraaiing van stad of dorp, zou men moeten overwegen om hier voor fruitbomen te gebruiken. Men moet dan natuurlijk niet op de fruitopbrengst letten, alhoewel deze beslist niet gering behoeft te zijn. In de tropische landen staan de sinaasappelbomen tenslotte ook in de straten en niemand denkt er aan om ze te stelen". Volgens de heer De Vries zou uitvoe ring van zijn plan kunnen verzekeren, dat het karakter van de Betuwe voor de toekomst bewaard blijft. SCHERPENZEEL De vergadering die de Scherpenzeelse gemeenteraad gis teravond hield bracht niet de sensatie die velen er van verwachten. Wethouder P. de Jonge was namelijk niet present omdat hy wegens vakantie in het buiten land vertoefde en zyn aanwezigheid had wellicht wat fleur kunnen geven aan deze vergadering. Deze P.v.dj\.-wethouder zegde tijdens de laatste zitting toe met een verklaring te zullen komen over de kwestie W. van Ginkel. Indertijd stelde de wethouder z(jn aanblijven afhankelijk van de sloop van een clandes tien gebouwde woning van deze ingezetene. Nu bevatte de agenda louter ha merstukken. die weinig stof tot discussie opleverden. Aan het begin van de vergadering prees de voorzitter, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg zich gelukkig in een land te leven waar de anarchie geen hoogtij viert. „Als we om ons heen kij ken en daarbij behoeven we zeker niet zo ver over onze landsgrenzen te gaan, dan mogen we er dankbaar voor zijn dat we nog in rust en vrede kunnen verga deren", aldus Scherpenzeels eerste bur ger. In het verdere verloop van de verga dering bleek dat tal van grote bouw maatschappijen een flinke belangstel ling aan de dag leggen voor het nog nieuwe bestemmingsplan „Wittenberg". De bouwondernemingen willen hier, ge tuige de mededelingen van de voorzit ter, 'n flink aantal woningen bouwen in de premiesector in verschillende prijs klassen. „Het plan kan wel eens vlug ger volgebouwd zijn dan we ooit had den kunnen verwachten, aldus de voor zitter die overigens meedeelde dat even tueel met die bouwmaatschappij in zee wordt gegaan, die de meeste garanties geeft, dat ook de plaatselijke bevolking het best aan haar trekken komt. De raad ging er ook mee akkoord 'n motie van het gemeentebestuur van Putten te onderschrijven waarin men zijn verontrusting uitspreekt over de ge dragslijn in het uitvoeren van woning bouw door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Daarin wordt de wens uit gesproken dat het Bouwfonds, overeen komstig de statutaire bepalingen priori- SCHERPENZEEL Een auto van het Nederlandse Bijbelgenootschap zal van 4 tot en met -7 juni een bezoek brengen aan Scherpenzeel. Reeds vele jaren maakt het Bijbelgenootschap met deze tijdende Bijbelhuizen tourftees door Nederland. De Bijbelwinkels be schikken over een grote verscheiden heid van Bijbels die alle te bezichti gen zijn. Ook zullen plaatselijke mede werksters huis aan huis komen om be langstellenden van advies te kunnen dienen. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 KESTEREN Wanneer de veronderstellingen juist zijn en de heer R. de Jongh (PvdA) wordt gekozen tot wethouder van de gemeente Kesteren, volgt de heer Th. Haan hem mogelijk op als fractieleider. De heer Haan stond als nummer twee op de verkiezingslijst. Omtrent de twee wethouderskandidaten bestaat nu praktisch zekerheid. Tijdens de fractievergadering van de PvdA zou de heer Haan zijn voorlopige benoeming als leider van de fractie hebben aanvaard. Als de huidige fractieleider vanavond mocht worden gekozen tot wethouder, wordt de nieuwe functie van de heer Haan in de raad bekend ge maakt. Verwacht wordt, dat voor de raadsvergadering, die over enkele uren begint, grote belangstelling zal bestaan. teit verleent aan het bouwen van wonin gen voor de minst draagkrachtigen. In deze vergadering werd verder eer vol ontslag verleend aan de heer M. Snijder als directeur van de vleeskeu ringsdienst en werd de heer E. J. van Schaik als nummer een van een voor dracht in gemeentedienst aangesteld. VEENENDAAL Zaterdag 1 juni: J. Schilperoort, Kerke- wijk 40, tel. 12134. Zondag 2 juni, N. Rijlaarsdam, Boom- pjesgoed 221, tel. 10885. Maandag. 3 juni: J. H. Kets, Hoofd straat 26. tel. 10056. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 52, tel. 12123. RHENEN Voor Rhenen neemt het hele Pinkster- week-end waar: dr. Rienstra, Heren straat 63, tel. 08376—2577. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist worden het gehele Pinksterweek-end waargenomen door: dr. Van de Burg, Rijksstraatweg 15.3, Leersum, tel. 034341388. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel neemt het gehele Pinksterweek-end waar: dr. Van Vul pen, Dorpsstraat 192, tel. 03497—1220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur. RENSWOUDE Voor Edèrveen, De Klomp en Renswou- de neemt het gehele Pinksterweek end waar: dr. Rademaker in Eder- veen, tel. 08387—201. KESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het gehele Pinksterweek-end waar: dr. Guépin in Ommeren, tel. 03443250. De dienst vangt aan op zaterdag 9.00 uur precies. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt het gehele Pink sterweek-end waar: dr. Budding in- Opheusden, tel. 08887—213. De dienst vangt aan op zaterdag, 9.00 uur pre cies. WIJKVERPLEGING Voor Eist en Rhenen neemt het gehele Pinksterweek-end waar: zr. C. Ter- weij, Veenendaalsestraat 16, Eist, tel. 08377—247. KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het gehele Pinkstenveek-end waar: zr. S. Westerhof, Groene Kruis, Kesteren, tel. 08886210. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het gehele Pinksterweek-end waar: zr. E. de Winter in Opheusden, tel. 08887—210. TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Spoedgevallen, tel. 08385—12945. DIERENARTSEN Voor Ederveen neemt het gehele Pink sterweek-end waar: dr. Nutma, Hoofdweg 49a, tel. 08387—457. SCHERPENZEEL Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum in dienst bij de Amsterdam-Rotterdam Bank werd de heer J. Zwaarl gisteren onderschei den met de ere-medaille» in goud ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Deze onderscheiding werd hem opgespeld door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, die de ju bilaris 's morgens in zijn woning op zocht, in gezelschap van wethouder J. A. v. d. Ham en gemeenstesecretaris de heer B. van den Brink. Scherpen zeels eerste burger prees de heer Zwaan als een accuraat en degelijk man, die ook op ander terrein veel heeft bijgedragen aan de leefbaarheid van de gemeente Scherpenzeel. Ook de directie van het kantoor Vee nendaal waaronder het Scherpenzeelse kantoor ressoteert was aanwezig in de persoon van de heren A. Slagt en W. B. Versteeg. Eerstgenoemde haalde wat herinneringen op uit de loopbaan SCHERPENZEEL De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Scherpenzeel heeft gisteravond in gebouw „Philalethes" achter de Ned. Herv. Kerk een verga dering gehouden. Spreekster op deze avond was mej. J. 43uerido uit Den Haag. Zij heeft een zeer interessante lezing- gehouden over het onderwerp „Joodse gebruiken, thuis en in de sy nagoge". Het was de laatste bijeen komst van de vrouwen. VEENENDAAL Voor het laatst in de huidige onderwijsvorm werden er gis teren in de aula van de christelijke lagere technische „Talmaschool" getuig schriften uitgereikt van de avondcursussen. Tot nu toe vielen deze cursussen onder de wet op het Nijverheidsonderwijs. Als in augustus de Mammoetwet in gevoerd zal worden, komt de LTS onder deze wetgeving en het ver^olg-avond- onderwijs onder de wet „Voortgezet onderwijs volgens het leerlingstelsel". In zijn toespraak tot de geslaagden maakte de directeur van de technische school, de heer C. Th. H. Kroes hiervan melding. Hij verzekerde echter, 'dat er in de praktijk weinig zal veranderen. Voor de heer Kroes tot het uitreiken van de diploma's overging hield hij een toespraak, waarin hij ondermeer zei: „Velen hebben zich met jullie in okto ber gemeld om deze cursus te volgen, maar van dat grote aantal zijn er wei nig overgebleven. Men zegt dat het te genwoordig moeilijk is te leren, na de gewone dagtaak, maar jullie hebt het gepresteerd. Er zijn er zelfs die twee cursussen tegelijk deden". De heer Kroes mat de waarde van 't getuigschrift af aan de eisen, die ge steld worden voor het behalen ervan: „Voor een aantal opleidingen, voorna melijk in de bouwkundige sector, zijn rijkseisen vastgesteld. De opleiding voor de lasdiploma's is zodanig, dat de Stichting voor de lastechniek de getuig schriften mede ondertekent". Tijdens zijn toespraak schetste de heer Kroes in het kort de ontwikkeling van het avondnijverheidsonderwijs. On geveer 100 jaar geleden, in de jaren 60 van de vorige eeuw, stichtte men Bur geravondscholen, waaraan technische opleidingen verbonden waren. Deze werden opgevolgd door de Tekenscho- len, die uitsluitend op technisch onder wijs gericht waren, met een aanvulling in rekenen en Nederlandse taal. Uit die Tekenscholen ontstonden de Nijverheid avondscholen en de heer Kroes ver wachtte binnen afzienbare tijd in deze omgeving ook een Streekschool voor 't leerlingenwezen, zoals er in enkele gro te steden al zijn. Hij besloot zijn toespraak met een oproep aan de jongelui „door te gaan met de kansen tot ontwikkeling aan te grijpen, omdat er alleen voor een goed geschoolde arbeider werk zal zijn in 't computertijdperk", aldus de heer Kroes. Kroes. De geslaagden van het Nijverheids- avondonderwijs zij ft: Afdeling timmeren, 2-jarige vervolg cursus: R. Blankesteyn; J. C. M. Coe- nen; R. Donkelaar; P. A. Kranenburg; H. J. Nap; W. Sterkenburg; J. Bouw man; J. W. Budding; H. J. C. v. Doorn; A. Kleyer; R. de Koning; J. v. Manen; A. Methorst; G. J. v.d. Meyden; H. H. v.d. Pol; H. de Roos; H. Vermeulen; T. Versteeg; N. v. Voorst; E. v.d. Weert. Afdeling machine bankwerken, 2-ja- •rige vervolgcursus: A. v.d. Broek; D. v. Doorn; M. Hilbert; F. E. Meulen- bróek; J. A. Middelhoven; T. de Roos; W. Slotboom; C. E. L.' v. Stempvoort; E. Vlastuin; J. v. Dijk; T. v. Ginkel; A. v.d. Haar; G. v.d. Haar; C. J. de Man; J de Man; D. M. v. Ommeren; D. Schreuders; J. v. Stempvoort; C. Zwetselaar. Autogeenlassen beginners: P. G. v.d. Berg; M. de Bruin; C. Diepeveen; P. v. Dijk; M. v. Hardeveld; D. den Har- tog; H. v. Manen;'H. M. Maas; G. v. Manen; J. P. Schoeman; J. v. Veldhui zen; J. v. Vessem; E. J. v. Wijk; C. Achterberg; L. H. v. Galen; C. Haal- boom; J. J. v.d. Haar; D. J. Kroesber- gen; A. Moesbergen; J. Nap; A. P. A. Voorhout. Elektrisch lassen beginners: K. v.d. Berg; C. D. Blom; B. Davelaar; B. Erntsen; J. J. Heerikhuizen; H. M. Maas; H. v. Manen; F. L. Nienhuis; A. v. Setten; H. Sukkel; T. M. Bud ding; H. v. Ginkel; G. Hardeman; M. G. Hendriksen; C. Hey; A. Hoogen- doorn; W. C. de Jong; P. H. Lange; .D A. Meyer; C. v. Ommeren; D, J. v.d. Pest; W. Slotboom; G. J. v. Wijk; J. A. Middelhoven; H. v.d. Burg; M de Bruin; C. Diepeveen; P. v. Dijk; W. v. Engelenburg; J. Nap; P. Rebergen; P. C. Schaap; A. P. Voorhout; F. G. v. Ravenswaay. Elektrische lasse gevorderden: R. Baars; H. v.d. Berg; M. de Bruin; J. D. Budding; H. v. Egdom; G. D. v. Houten; G. de Leeuw; J. D. Smaling; J. H. Worst; F. Zaayer; A. G. v.d. Pol; H. J. v. Amerongen; C. L. P. Benoit; D. v. Doorn; G. v.d Garde; A Haal- boom; F E. Meulenbroek; T. de Roos; C. E. L. v. Stempvoort; E. Vlastuin; D. J. Kroesbergen. van de jubilaris en overhandigde hemin hotel de „Witte Holevoet" werd ge- een geschenk onder couvert. Van hethouden kwam de heer Zw^an bijna bankpersoneel kreeg de heer Zwaanhanden tekort om alle gelukwensen in een fototoestel.. ontvangst te nemen van relaties, colle- Tijdens een receptie, die 's middagsga's en vrienden. Zondag 2 juni 1968 EERSTE PINKSTERDAG VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Schuurman uit Putten. Julianakerk, 9.30 uur: dr. Aalders uit Den Haag; 17.00 uur: ds. Langerak. Vredeskerk, 9.00 uur en 10.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Van de Pol uit Ede. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Van Dijk uit Den Haag; 17.00 uur: ds. Van Assen- bergh. Poortkerk, 10.30 uur en 18.30 uur: ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Vroegindeweij. Veeneind, 15.00 uur: de heer Van Ros- sum uit Scherpenzeel. Dijkstraat, 14.45 uur: de heer Meijer. Herv. Gem. „Sola Fide": 9.00 uur: ds. Van Lienden uit Ede (Jeugddienst); 10.30 uur: ds. Vijzelaar; 15.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk. 9.30 uur: ds. Overduin en 11.45 uur: dienst voor geestelijk ge handicapten met ds. Overduin; 17.00 uur: ds. IJtsma. Petrakerk. 9.30 uur: ds. IJtsma en 17.00 uur: ds. Overduin. Poortkerk, 9.00 uur: ds. Pool; 16.30 uur: leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: prof. Kremer uit Apeldoorn. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 uur: en 17.00 uur: leesdienst; donderdag 6 juni 1*9.30 uur: ds. G. Schipaanboord (H.O.). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mej. Jolles uit Soest. R.K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 1 juni 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehova's getuigen: 9.30 uur: „De Wachttoren"-studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dins dag 4 juni a.s., 19.30 uur: Theocr. school; 20.30 uur: Dienstvergadering. RHENEN Ned. Herv. Kerk Bergschool, 9.00 uur: Geen opgave ontvangen. Cunerakerk, 9.00 uur: ds. B. Eysen- ga uit Leusbroek. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. S. de Vries uit Benne- kom; 17.00 uur: ds. L. C. Rietveld uit Wageningen. Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Geref Gem. in Ned. 10.00 en 17.30 uur:: leesdienst. Oud-Geref. Gem. 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: ds. J. D. van de Veen (H) uit Meppel. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: ds. J. van Malenstein; 18.00 uur: ds. L. van de P^it uit Renswou- de. Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur: leesdienst Oud-Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur: leesdienst; donder dag 4 juni a.s. 19.00 uur: ds. Slager. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort Dorpshuis, 10.00 uur: Geen dienst. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. G. Lugtigheid uit Zeist; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: (Gezinsdienst) hulppr. G. G. -van Vrouwerff. LEERSUM Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: (Pinksterzang- dienst) ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. G. Lugtigheid uit Zeist. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 19.30 uur: ds. J. van de Peut; 18.30 uur: ds. J. van Malenstein uit Eist (U.) Geref. Kerk 10.00 uur: en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur: ds. C. de Bie. Geref. Gem. 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud.-Geref. Gem. 9.30 en en 19.00 uur: leesdienst; don derdag 6 juni a.s. 19.30 uur: ds. B. Toes uit Kinderdijk. EDE Oud.-Geref. Gem. 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. van Drenth uit Ede; 18.30 uur: ds. J. Vroegindeweij uit Maarssen. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: dhr, J. M. Meijer uit Vee-, nendaal; 18.30 uur ds. A. Wisgerhoff uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. Maandag 3 juni '68 Tweede Pinksterdag VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Julianakerk, 9.30 uur ds. Van de Peut uit Renswoüde. Vredeskerk, 9.30 uur: ds. Jongerden. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Overduin. Poortkerk, geen dienst. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerfc, 9.30 uur: prof. Kremer uit Apeldoorn. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 uur: leesdienst. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. van Malenstein. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. E. H. Broekma. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. S. P. van Assenbergh. EDERVEEN Oud-Geref. Gem.: 9.30 uur: leesdienst. EDE Oud-Geref. Gem.: 10.00 uur: ds. J. van der Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Terlouw uit Veenen daal. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. G. van de Velden. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Muilwijk. (Bed. H. Doop). Kerkdiensten Scherpenzeel, le Pink sterdag. Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. J. T. Cazander, 18.30 u. ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. J. Firet, 18.30 u. ds. P. van Strien. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. ds. B. Roest. Vrye Evang. Gem.: 10.30 u. ds. F. J. Nijkamp van Utrecht. De dienst wordt gehouden in het Ver.gebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 u. H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Ver. Gebouw aan de Molenweg. Ver. van Vryz. Herv.: Geen dienst. Herv. Wykgem. „Salem": 10.30 u. ds. Th. v.d. Burg. De dienst wordt gehouden in het Dorpshuis te Woudenberg. Maandag 3 juni, 2e Pinksterdag: Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. J. T. Cazander. Geref. Gem.: Dhr. B. Roest om 10.00 uur. Heden, vrydag VEENENDAAL Eierhal, 21 uur: Stick to Sticks. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Ralph Tracy, onze man in Thailand". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Eierhal, 01.00 u.: Einde Stick tot Sticks. LEERSUM Het Hof, 19.30 u. Beatclub »,De Weer wolf" met „Mother's love". BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Ralph Tracy, onze man in Thailand" Bio, Rhenen, 20 uur: „Mondo bizzarro" ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE

De Vallei | 1968 | | pagina 5