Gemeenteraad koos 2 nieuwe wethouders Nieuwe regeling voor storten van huisvuil Bennekomse studente wil „de bak in" Kritiek van S.G.P.-zijde barstte al direct los Samen met andere gemeenten Andere methode gaat zakenlieden geld kosten MARKTEN Sneller hulp hij ongevallen Programma van opening speeltuin „Engelenburg" Veiling Kesteren Rijksstraatweg Elst-Rhenen in onderhoud Geen spreekuur burgemeester Nagekomen predikbeurten Zakenvuil Anders Heel Renswoude op de film BURGERLIJKE STAND RHENEN Bekendmaking BURGERLIJKE STAND Burgemeester zal opening verrichten 0 Lager. ZATERDAG I JUNI 1968 J. den Hartog ELST Sinds enkele dagen is men in opdracht van de Rijkswaterstaat bezig de Rijksstraatweg in Eist te asfal teren. Begonnen werd in Zeist, terwijl Rhenen het eindpunt vormt van de werkzaamheden. Aannemersbedrijf Van Mouwrik uit Waardenburg is met de uitvoering belast. Tevoren bestond de Rijksstraatweg in Eist nog grotendeels uit straatklin kers en om die reden zijn er twee dek lagen z.g. slakkengrind aangebracht. De onderste laag bestaat uit grof grind, terwijl de bovenlaag met fijn grind geasfalteerd werd. Op gezette tijden hebben vertragings auto's het verkeer geleid, doch zodra de automobilisten de vrijheid kregen, werd hun snelheid te hoog opgevoerd rr#>t als gevolg dat er verschillende Voorruiten door opspattende steentjes vernield werden. Reeds dinsdag is men gereedgekomen met de Veenendaalse- weg. dit in opdracht van de Provincia le Waterstaat en uitgevoerd door we genbouwbedrijf P. Henzen uit Eist. Aangezien de Veenendaalseweg reeds eerder geasfalteerd werd, was hier maar één deklaag van slakkengrind no dig. RENSWOUDE De burgemeester van Renswoude is woensdag 5 juni verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. RHENEN Geboren: Anne-Marie, d. v. J. J. Arends en B. H. van der Lek; Roelof Ernst Ronald, z.v. F. J. Cou- mans en P. M. Soiaroni; Igo Rudie, z. v. H. Trampe en M. B. Mohnwitz, Vee- nendaal; Anna, d.v. A. G. van Beek en A. T. Hendriksen. Veenendaal; Yvon ne Jannigje, d.v. J. D. Harteman en N. H. Bartelings; Josse Janneke, d.v. J. J. van Schuppen en H. G. van den Bosch. Veenendaal; Dirk. z.v. J. Slok en G. G. van Woerdekom. Ondertrouwd: J. H. Hulleman en E. J. Drost. Overleden: Cornelis N. Kleijn, 76 jr., geh. gew. met J. W. de Reede, Leer- sum; Marretje Aartsen, 75 jr.. geh. gew. met G. van Silfhout, Bennekom; Gijs- bert de Rooij, 77 jr.. echtg. van T. van de Peppel. Veenendaal; Trijntje W. Lep pers, 72 jr., echtg. van R. Donkelaar, Veenendaal; Jantje Grootjans. 63 jr., echtg. van M. Scholtus. Veenendaal; Willem Nijman, 78 jr., geh. gew. met R. J. Kuiper, Veenendaal: Hendrik je Gerritsen. 71 jr.. echtg. van R. van Laar. Ingekomen personen: J. W. te Kiefte met gezin van Deventer; H. van Bra- kel met gezin van Voorburg; J. Th. A. Bruining van Australië; J. M. van der Hoeven met gezin van Schiedam; H. Korstanje met gezin van Utrecht; J. M. van Teeckelenburg g/m Gerritsen van Wageningen; K. van Dijken van Apel doorn; G. Beekhuizen met gezin van Wageningen; W. de Boer met gezin van Bloemendaal; F. M. D. Nydam van Malawi. Vertrokken: Mohammed Messaoud naar Marokko; Ben Omar naar Marok ko; J. van Breenen met gezin naar Ede; D. H. Kosters naar Veenendaal; G. van Laar met gezin naar Zuidelijke IJsselmeerpolders; J. L. Laros wed. v. van Riessen naar Veenendaal; S. van Breda naar Hilversum; J. van Riessen met gezin naar Veenendaal. Veemarkt Utrecht, 30-5-1968. Totale aanvoer 4492, runderen 770, vette kalveren 104, graskalveren 69. nuchtere kalveren 890, lammeren 772. varkens boven 100 kg 414, varkens be neden 100 kg 57, biggen 1076, bokken en geiten 43. Prijzen (in guldens). Melk- en kalfkoeien 1050-1440, kalf- vaarzen 970-1200, vare koeien 800-1000, pinken 740-900, stieren 900-1200, gras kalveren 400-600, nuchtere kalveren 40-75, fokkalveren 110-255, schaper. 100- 150, lammeren 90-^55, drachtige var kens 350-500, lopers 75-110, biggen 45- 75, bokken en geiten 12-60, alles per stuk. Vette koeien le kwal. 4.35-4.65, 2e kwal. 4.20-4.30, 3e kwal. 3.80-4.20, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren lc kwal. 3.„5-3.65, 2e kwal. 3.35-3.55, 3e kwal. 3.00-3.35, nuchtere kalveren 1.40- 1.75, zware vette varkens 2.05-2.10, zou ters 2.08-2.15, slachtzeugen 1.55-1.62. jonge slachtzeugen 1,63-1,75, alles per kg lev. gew. Overzicht (resp. handel en pryzen): Melk- en kalfkoeien stug, ruim prijsh.; vette koeien rustig, even lager; vare koeien rustig, prijsh.; vette kalve ren traag, niet prijsh.; graskalveren rustig prijsh nuchtere kalveren rustig, prijsh.; fokkalveren willig, even hoger; schapen rustig, prijsh.; lammeren rustig, prijsh.; varkens rustig, prijsh biggen rustig, prijsh. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan voer 850.000 eieren. Prijzen kippeëieren f 12,25f i3,25, henneëieren f 9,00 f 12,00, alles per 100 stuks. Handel, traag. Varkensmarkt. Aan\ 126 biggen Prijzen f 63,00f 75,00 per stuk. Han del: matig. KESTEREJS - De gemeenteraad van Kesteren heeft gisteravond de heer Rde Jongh (P.v.d.A.) en de heer J den Hartog (A.R.) tot wethouders gekozen. De heer J. den Hartog werd tevens benoemd tot waarnemend burge meester. Het nieuwe college ondervond enkele ogenblik ken na de verkiezingen direct al scherpe kritiek van de confessionele partijen. Tijdens de debatten werd duidelijk dat de nieuwe irethouders slechts het minimum aan ver trouwen genieten van de raad. Ex-wethouder Van Appel doorn (Chr. Arb. Partij) maakte na de uitslag van de ver kiezingen bekenddat zijn partij zich volkomen heeft ge distantieerd van de A.R. De chr. arbeiders partij en de A.R. hebben in het verleden politiek samengewerkt en kwamen met een lijst uit. R. de Jongh RHENEN De burgemeester van Rhenen -brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 7 juni 1968 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 27 mei 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met 2e Pinksterdag op maandag 3 juni a.s. geen huisvuil wordt opgehaald. Dit huisvuil zal nu op dinsdag 4 juni a.s. worden opgehaalde Rhenpn, 29 mei 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. VEENENDAAL Teneinde zo spoe dig mogelijk gehoor te kunnen geven aan een oproep voor het verlenen van hulp bij ongevallen is door de heer N. Rijlaarsdam namens de plaatselijke huisartsen, verzocht te doen nagaan op welke wijze hieraan het meest doel treffend kan worden tegemoet geko men. De korpschef van gemeentepolitie heeft het college van B. en W. in over weging gegeven daartoe over te gaan tot de aanschaf van een storno-porto foon met toebehoren met een frequen tie voor het politienet. Door middel van deze apparatuur, welke op een voudige wijze kan worden meegeno men, zijn de artsen in staat zowel een oproep te ontvangen als direct daarop hun antwoord te geven, waardoor een snelle manier van werken en afdoening van de zaken verzekerd zal zijn. De to tale kosten van de aanschaf dezer ap paratuur zullen f 3.300 bedragen. Het college acht deze aanschaf van groot en algemeen belang zodat men de raad voorstelt een krediet tot dit be drag te verlenen. RHENEN Drie nagekomen pre dikbeurten van de Gereformeerde Ge meente (Synodaal) aan de Achterberg- sestraat te Rhenen. Morgen, zondag 2 juni om 10.00 en 17.30 uur: lees- dienst. Tweede Pinksterdag, maandag 3 juni om 10.00 uur: leesdienst. Dins dag 4 juni aanstaande om 19.30 uur: ds. C. Wisse uit Elspeet. Voor de Ne derlandse Protestanten Bond-afdeling Rhenen preekt op de Tweede Pink sterdag prof. Hoenderdaal uit Leiden. De dienst begint om 10.30 uur. Het nieuwe college kreeg zijn beslag in twee stemmingen. Tijdens de eerste stemming kreeg de heer R. de Jongh zeven stemmen en de heer Van Appel doorn zes. De tweede stemming lever de een meerderheid op voor de heer Den Hartog, die zeven stemmen kreeg. De heer J. van Eek kreeg drie stemmen en de heer Van Appeldoorn twee. Na de verkiezingen werd de vergade ring een ogenblik geschorst. Burgemees ter D. J. Pott trok zich met zijn beide nieuwe wethouders terug voor een kort beraad achter gesloten deuren. Na de heropening dankte de voorzit ter de beide vorige wethouders voor de prettige samenwerking in de afgelopen jaren. „We zijn onder moeilijke omstandig heden wethouder geworden", zo begon J. den Hartog zijn eerste toespraak als wethouder. „Ik hoop dat we in de ko mende periode een eenheid zullen vor men met de raad". Wethouder De Jongh merkte in zijn redevoering onder andere op: „Ik heb goede verwachtingen voor de toekomst en collegialiteit in de raad. Hopelijk zal ik het vertrouwen winnen van de raadsleden, die me dit op het ogenblik nog niet schenken". Namens de PvdA-fractie vertelde de heer Th. Haan, dat de benoeming van de heer De Jongh, wordt ervaren als een historisch moment. We zul len het college kritisch maar opbou wend begeleiden, aldus de heer Haan. Volgens beschikbare gegevens is de heer De Jongh de eerste „link se" wethouder sinds de oorlog. Onmiddellijk na de gebruikelijke toe spraken barstte de kritiek van de zijde van de SGP los. De heer Jansen Schui ling dreigde in zijn kritiek direct al met een motie van wantrouwen. Volgens de SGP-er is het nieuwe college geen af spiegeling van de verhoudingen in de raad. De heer Jansen Schuiling ge bruikte hiermee dezelfde woorden die de heer De Jongh herhaaldelijk uitsprak na de vorige wethoudersverkiezingen. Ook ex-wethouder de heer J. van Eek (SGP) toonde zich niet erg gelukkig met de beide nieuwe wethouders. „We zullen nog geen motie van wantrouwen indienen, maar we houden ze voorlo pig wel in de zak". De gemeente is eigenlijk nu pas onbestuurbaar gewor den, vond hij. Tot slot merkte de ex- wethouder op dat het nieuwe college zonder enig vertrouwen aan zijn taak begon. Voormalig wethouder J. van Appel doorn merkte op dat hij teleurgesteld was". Ik had gehoopt op een college waarvan de wethouders voortkwamen uit beide grote partijen. Ik wacht af hoe het college zich opstelt en geef het nu nog geen vertrouwen". In hun replieken spraken beide nieu we wethouders alle veronderstellingen van de confessionele partijen tegen. Het verwijt dat het college nu ook geen juiste afspiegeling van de raad vormt werd echter nagenoeg niet weerspro ken. De heer K. de Gier (pvda) sprong zijn vroegere fractieleider de heer De Jongh bij. Hij gaf toe dat het nieuwe college niet de juiste verhoudingen in de raad weergaf. „We hebben beide heren het vertrouwen geschonken om dat we verwachten dat ze zich als mens zullen gedragen door ook de ideeën van andersdenkenden re respec teren", aldus de heer De Gier, die meende dat zijn partijgenoot-wethouder in zijn verweer tekort was geschoten. De heer P. Schaap (sgp) zei dat hij niet meer wist wat rechts of links was in de raad. Hij viel hiermee voorna melijk wethouder J. den Hartog aan, die was samengegaan met de niet- confessionele partijen. De heer Schaap verweet de AR-wethouder dat hij de beloften uit de verkiezingscirculaire niet naleefde. Geciteerde uitspraken van Groen van Prinsterer waren vol gens de SGP er zonder meer teniet gedaan. Burgemeester D. J. Pott, die de ver dediging van de heer J. den Hartog on gevraagd op zich nam, zei letterlijk: „U mag Groen van Prinsterer niet voor de volle honderd procent nemen, want die leefde in een heel andere tijd dan wij." Vervolgens toonde de voor zitter zich een voorstander van partij - vernieuwing. De heer Schaap besloot met erop te wijzen dat Gods woord niet te vernieu wen valt. De heer H. Remmelink (gem bel) bedankte als het enige raadslid de ex-wethouders. Tijdens de rondvraag wilde heer K. de Gier weten wanneer de huurover eenkomst met het bejaardencentrum 't Anker eens aan de orde zou worden gesteld. Het raadslid stelde voor deze zaak op de volgende raadsagenda te plaatsen. Burgemeester Pott wees er op dat dit ter competentie va/n het col lege is. VEENENDAAL In verband met het feit. dat de vuilnisstortplaats Em- mikhuizen vrijwel vol is, is er een gemeenschappelijke regeling in de maak. Samen met andere gemeenten wil Veenendaal het huisvuil gaan storten in een zandput op het landgoed Maarsbergen. Voor men daartoe kan overgaan, moe ten er echter in Veenendaal eerst nog maatregelen genomen worden om het huisvuil kwijt te raken. Voor tijdelijk gebruik wil men voor een bedrag van f76.500 een terrein, naast de huidige vuilnisstortplaats inrichten. Men hoopt hiermee toe te kunnen totdat de gemeenschappelijke regeling gereed is. De commissies in de raad hadden bezwaar tegen het uitgeven van een dergelijk groot bedrag voor deze tijdelijke oplossing. Tegelijk met het invoeren van de gemeenschappelijke regeling wil men ook het ophalen van het huisvuil wijzigen. De gemeente Veenendaal gaat in de gemeenschappelijke regeling samen werken met Amerongen, De Bilt, Doorn, Driebergen, Langbroek, Leer- sum, Leusden, Maarn, Stoutenburg, Zeist, Wijk bij Duurstede en Wouden berg. De gemeente Zeist zal de adminis tratie voor de regeling verzorgen. De kosten van de vuilnisstortplaats zullen door de samenwerkende gemeenten ge zamenlijk gedragen worden. De regeling komt onder beheer van een commissie, waarvan uit elk der gemeenteraden een lid wordt aangewezen. De Nederlandse Heidemaatschappij zal voor verwer king van het vuil zorgdragen. Voor het ophalen van het huisvuil gaat men het aanbod van vuil in drie categorieën verdelen, nl. huisvuil, za- kenvuil en industrievuil. Het huisvuil wordt momenteel tweemaal per week opgehaald, terwijl de gebruikers daar naast nog eenmaal per week een pak ket grof vuil kunnen meegeven. Hier voor wordt per jaar een retributie van f 25,- per emmer betaald. Het college is ervan op de hoogte dat dit een vrij hoog bedrag is, en dat velen nog slechts één emmer hebben en de rest van het vuil 's woensdags mee geven. Dat heeft echter geleid tot een onhou- bare toestand, die een overbelasting van de afhaaldienst op woensdag tot gevolg gehad heeft. RENSWOUDE Geboren: Cornelia Jearmetta, d.v. C. Bosch en G. Vlas- tuin; Wouter, z.v. H. van Essen en C. Vink. Ondertrouwd: E. Nab. 26 jr. veen) en C. van Egdom, 24 jr. (Eder- In het vervolg zal niemand op woens dag meer grof vuil kunnen aanbieden dan een pakket met een maximale maa'. van 50x50x100 en een maximaal ge wicht van 12 kg. Men krijgt echter de beschikking over twee vuilnisemmers voor de retributie van f 25,- per jaar. Indien men meer emmers nodig zou hebben wordt er echter vanuit gedaan dat het zakenvuil is, waarvoor een an dere regeling zal gaan gelden. De particulieren krijgen hun huidige emmer „geschonken" door het gemeen tebestuur, een tweede moeten zij kopen. De emmers tot en met nummer 4500 zullen gratis door een nieuwe vervangen worden. Indien men meer vuil heeft, dan men in twee emmers kwijt kan, aan gevuld met het pakketje op woensdag, wordt men beschouwd „zakenvuil" te hebben. Hiervoor is een geheel nieuwe regeling getroffen, die voor de betrok kenen aanmerkelijk meer kosten met zich mee brengt, dan tót nu toe het ge val was. Men dient dan namelijk een container te huren. Deze containers die één- of tweemaal per week geleegd kun nen worden zijn in drie maten verkrijg baar. De kleinste met een inhoud van 500 liter gaat f 24,50 per maand kosten, als hij éénmaal per week geleegd wordt. Tweemaal legen kost f 39,-. De middel ste van 750 liter kost f 31,75, of f 53.50 en de grootste, met een inhoud van 1000 liter gaat f 39,- dan wel f 68,- p. maand kosten. Deze prijzen zijn voorlopig en kunnen nog verhoogd worden met het bedrag dat nodig is om het naar Maars bergen te brengen terwijl prijs- en loon stijgingen direct doorberekend kunnen worden. Het industrie-vuil geeft de minste problemen, omdat dit momenteel VEENENDAAL Volgende week zaterdag, opent burgemeester mr. dr. J. Hozenberg de speeltuin van de wijk- gemeenschap „De Engelenburg". Aan de opening is een groot kinderfeest verbonden met een poppenkastvoor stelling, die zal worden verzorgd door de Rhenense acteur Hanns Berk. Het programma wordt geopend met een muzikale rondwandeling door de gehe le wijk om alle kinderen op te halen. Het feest wordt besloten met een show programma voor grotere kinderen en hun ouders. Om 13.45 uur begint de muzikale rondwandeling, die de volgende route zal hebben: vertrek om 14.00 uur van af Hofje Boompjesgced laagbouw, Boompjesgoed, Kleine Dekken - Dui zend Roeden, De Brinken. De Bongerd, Poortjesgoed. keren op hofje dan rich ting flats via De Dillewijnen, Boom pjesgoed, Boompjesgoed Groot. De Palmengrift, De Tinneweide. Het feest terrein is aan het einde van Hoofdweg De Tinneweide, voor de ingang van het parkeerterrein. Na deze rondwandeling geeft de Scheepjeswol Harmonie een muzikale show van 14.30 tot 14.50 uur. Daarna vindt de ontvangst van de genodigden plaats. Om 15.00 uur zal burgemeester Ha zenberg de speeltuin officieel openen. De kinderen nemen vervolgens bezit van de speeltuin. De genodigden wor den dan in de gelegenheid gesteld de speeltuin te bezichtigen. Om 15.30 uur wordt een informele ontvangst gehou den van de genodigden door het be stuur van de wijkgemeenschap in „Het Huisje". Om 16.30 uur geeft Hanns Berk een grote poppenkastvoorstelling op het parkeerterrein Tinneweide. Cm 20.00 uur wordt het feest voortgezet n et een showprogramma voor grotere kinde ren en hun ouders. eeds in particuliere hanaen is. Die .egeling blijft gewoon gehandhaafd. Het stortingsrecht in Maasbergen komt ten laste van de firma's die de afvoer van het vuil verzorgen. Momenteel-kost de vuilnisafhaaldienst 296.215,- per jaar, waartegenover een vuilnisemmerretributie van f 200.000,- staat, zodat er een bedrag van f 96.215.- ongedekt is. In totaal rond 32,5 procent van de kosten blijft dus ongedekt. Bij de nieuwe situatie gaat de verwerking van het vuil f 365.265,- per jaar kosten, terwijl er door het verstrekken van een tweede emmer en het minder op brengen van het zakenvuil slechts f 186.875,- per jaar tegenover staat, een tekort dus van f 178.390,- ofwel bijna 50 procent. Het laatstgenoemde bedrag kan worden verminderd met f 15.000,- wegens vermindering aan administra tiekosten het in eigendom geven van de vuilnisemmers bijvoorbeeld zodat het vuilstorten in Maasbergen per jaar f 67.175,- meer gaat kosten dan tot nu toe. Het nieuwe terrein aan Emmikhui- zen, dat tijdelijk gebruikt zal gaan wor den, is een weiland. Dit terrein moet 6 meter uitgegraven worden. Op de hui dige stortplaats moet zwarte grond ge bracht worden, wat ook nodig zal zijn op het nieuwe terrein. Hiervoor is in to taal een bedrag van f 138.500.-. Voor het nieuwe terrein alleen moet men f 76.500,- uitgeven, waartegen door de raadscommissies voor openbare werken eigendommen en financiën bezwaar ge maakt wordt. De commissies hebben het college van B. en W. verzocht naar een goedkopere oplossing te zoeken. WAGENINGEN „Edelachtbare, ik heb die bekeuring niet betaald, omdat ik wil gaan zitten". Een beetje verlegen sprak de Bennekomse studente Mina H. B. (19) deze woorden uit toen plaatsvervangend kantonrechter mr. H. P. Jager haar vroeg waarom ze de schikking niet had betaald, nadat ze op de Edeseweg in haar woonplaats was bekeurd, omdat ze had gefietst zonder voor- en achterlicht. „Ik wil het wel eens meemaken", vertelde ze voor de balie om aldus haar voorliefde voor een hechtenisstraf te illustreren. Mr. Jager fronste te wenk brauwen toen hij dit hoorde en was al even verbaasd als de officier van Justitie, mr. J. H. G. Boekraad. De officier vond zelfs dat het erop leek alsof de verdachte door zonder licht te gaan rijden, om opzettelijk een bekeuring uit te lokken, om zodoende de kans te krijgen het huis van bewaring eens van binnen te zien. „Wat studeert u eigenlijk?" wilde mr. Boekraad vervolgens weten. Mina zei dat dit heilgymnastiek en massage is, waarop de officier sprak: „Dan is zitten helemaal niet goed voor u!" Het vonnis luidde tenslotte een geldboete van f 30,of twee dagen subsidiair. Mina mag dus, als ze dat wil, twee maal 24 uur zitten. Mina verliet lachend de zaal; ze had het allemaal best leuk ge vonden. 0 Praten. Op de Arnhemseweg in Ede had de 39-jarige projectieleider C. A. H. T. uit Ede met zijn auto te hard gereden en het was al de derde keer, dat hem dit overkwam. Hij zei niet opgelet, te heb ben, omdat hij gezellig aan het praten was geweest in de auto. „Vooral op de Arnhemseweg moet men uitkijken", zei de plaatsvervan gend kantonrechter en de officier voeg de daar aan toe, dat een auto beslist geen conversatiezaal is. ,„Als het weer gebeurt, komt uw rij bewijs ter sprake", zei hij tenslotte tot de aandachtig luisterende verdachte. Het vonnis luidde een geldboete van 75.—. De Veenendaler Jac. D. (48) stond voor hetzelfde feit terecht. Hij had op de Hoofdweg in Ederveen de maximum snelheid overschreden en kwam er met een, heel wat lagere boete af dan zijn voorganger. D. zei, dat hij had moeten uitwijken voor een bromfietser, die plotseling naar links was gezwenkt en dat hij daardoor zijn snelheid had moeten ver hogen. Juist toen hij het gaspedaal wat dieper intrapte, was hij over de lijnen van de gatsometer gereden. De officier achtte het verweer niet steekhoudend en wees verdachte erop, dat hem voorzichtigheid past, gezien KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde produkten waren gisteren als volgt: Aardbeien: EI 76-86 per doosje a 200 gram. 11+ 65-75 per doosje 200 gram. II 55-65 per doosje a 200 gram. Aanvoer 16.000 doosjes. Goudreinette: EI 65-70: 33-36 EI 70-75: 44-46 EI 75-85: 54-56 EI 85-95: 47-53 Aanvoer 12 ton. Golden Delicious: EI 66-65: 40 EI 65-70: 47-50 EI 70-75: 53-60 EI 75-80: 51-57 Aanvoer 25 ton. Jonathan: EI 60-65: 33 EI 65-70: 43 EI 70-75: 44-49 Aanvoer 20 ton. EII 65-70: 30-35 EII 70-75: 32 EII 75-85: 35 EII 85-95: 38 EII 60-65: 31-37 EII 65-70: 36-43 EII 70-75: 42-49 EII 75-80: 46-54 EII 80-85: 49-50 EII 60-65: 24-30 EII 65-70: 32-36 EII 70-75: 34-35 ATTENTIE: A.s. Maandag, 3 juni (2e Pinksterdag) wordt er veiling gehou den i.v.ni. aanvoer van aardbeien!! Prijsnoteringen in centen per kg, ten zij anders is vermeld. zijn nog steeds geldende proeftijd. Plaatsvervangend kantonrechter mr. H. P. Jager vonniste conform met een boete van 30. RENSWOUDE In het kader van zijn landelijke filmactie laat de Neder landse Blindenbond in Renswoude een film opnemen. De te vervaardigen film wordt iets bijzonders omdat deze niet, zoals bij een documentaire alleen het karakteristieke van de plaats zal to nen, doch omdat het oog van de came ra speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat woensdag 12 juni een filmopname wa gen door de plaats rijdt om de mensen bij hu>n huis, op de boerderij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven en wel door het houden van eein optocht. De opstelling hiervan vindt plaats 's avonds om 7 uur bij het kasteel Rens woude, terwijl op de dag van opname eveneens geluidsopnamen wordein ge maakt. In het komende winterhalfjaar zal de film vertoond worden. De Ned. Blindenbond tracht met zijn actie te bereiken, belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken door hiervoor bij de voorstellingen even de aandacht te vragen. Eén van de doelstellingen van de Ned. Blinden bond. waarbij blinden van alle gezind ten zijn aangesloten, is dat blinden economisch onafhankelijk worden. De kosten hieraan verbonden, alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft worden uit de inkomsten, zoals elke vereniging van niet-blinden die ook heeft, bestreden. Een beroep op de liefdadigheid door geldinzame lingen te organiseren wordt door de Ned. Blindenbond van de hand gewe zen, omdat dit lijnrecht tegen zijn principes indruist. Uit het feit dat de bond sinds 1961 door heel Nederlaind in kleine plaatsen, dorpen en buurtschappen films van het leven van alledag laat opnemen, blijkt dat de actie een groot succes is. Dat men om zijn propagandistische sym pathieke doeleinden te bereiken een dienende weg heeft ingeslagen door met het laten vervaardigen van films, de plaatsen een dienst van historische betekenis te bewijzen op een manier waaraan de bevolking veel genoegen beleeft, valt alleen maar toe te jui chen. Men moet al van elk voorstel lingsvermogen gespeend zijn om niet te beseffen, welk een waardevol docu ment de film in latere jaren zal zijn. Het ligt in de lijn der verwachting dat de Ned. Blindenbond ook daarom van alle plaatselijke verenigingen en elke rechtgeaarde inwoner medewerking voor het slagen van de film zal onder vinden. V/AAR9M1 UTRECHT Zaterdag 1 juni STADSSCHOUWBURG, 20.00 uur: Toneelgroep Centrum met „Wan neer heb je mijn moeder voor het laatst gezien". NICOLAIKERK, 19.30 uur: Orgel vesper. MUZEVALTHEATER, 21.00 uur: Ca baret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Zondag 2 juni STADSSCHOUWBURG, 20.00 uur: Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". GEERTEKERK, 19.30 uur: Cantate dienst. Cantate 172 van J. S. Bach: \,Erschallet Ihr Lieder". Maandag 3 juni STADSSCHOUWBURG, 20.00 uur: Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". Donderdag 6 juni STADSSCHOUWBURG, 20.00 uur: Musical „Anatevka". GEERTEKERK, 20.00 uur: Concert t.g.v. 8ste lustrum Bethelkoor, m.m.v. Bethelkoor en het Studen tenkerkkoor, o.l.v. Pita v. d. Werff- Lous, Jeugdkoor o.l.v. Lex de Vries, solisten en USKO. Werken van Bach, Buxtehude, Schütz en Franck. Vrydag 7 juni yfADSSCHOUWBURG, 20.00 uur: Musical „Anatevka". 1UZEVALTHEATER, 21.00 uur: Ca baret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". Zaterdag 8 juni STADSSCHOUWBURG, 20.00 uur: Musical „Anatevka". MUZEVALTHEATER, 15.00 uur: Kindervoorstelling: „Jan Klaassen en de betoverde patates frites". NICOLAIKERK, 19.30 uur: Orgel vesper. MUZEVALTHEATER. 21.00 uur: Ca baret Hennie Oliemuller met „Dwars tegen de draad". T1VOLI, 19.30 uur: Balletuitvoering door de Muziekschool van het Con servatorium voor Toonkunst. Voorstellingen werkdagen, 14.30,18.45 en 21.00 uur. Beide Pinksterdagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „Un idiot a Paris". Zaterdag 23.15 uur: „Dr. Strangelove". CITY, Voorstraat 89: „Ik een mar kies". FILM AC, Vredenburg 29: doorl. 10.0018.30 uur: Nieuws, „Vro lijke Avonturiers" en twee teken films. PALACE, Vredenburg 29: 18.45 en 21.00 uur: „Naakt om te leven". .Zaterdag 23.30 uur: „Man zonder angst". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350: t.e.m. zondag: „00-Sex, onze agente in de Oriënt". Maan- t.e.m. woensdag: „Zorro contra Samson". REMBRANDT, Oude Gracht 73: „De nacht van Inspecteur Tibbs". SCALA, Potterstraat 16: ,,Die rare gekke rotkat". STUDIO, Oude Gracht 154, voor stellingen 15 min. later: „Le scan- dale". VREEBURG, Vredenburg 8a: „Point blank". Zaterdag 23.15 uur: „Kiss the girls and make them die". ARNHEM Zaterdag 1 juni STADSSCHOUWBURG, 19.30 uur: Jeugdballet van de balletschool van mevr. Bloemsma-de Jager. Woensdag 5 juni STADSSCHOUWBURG, 19.30 uur: Einduitvoering balletklassen Ste delijk Muzieklyceum. Donderdag 6 juni MUSIS SACRUM, 20.00 uur: Het Gelders Orkest, o.l.v. Bogo Les- kovic, m.m.v. Stoika Milanova. Werken van Schubert, Bramhs en Tsjaikowsky. Serie: „Rijkdom der klassieken" DE KORENBEURS, 21.00 ulr: Stich ting voor moderne kunst NUNC/ Volksuniversiteit: Moderne films. Recent experimenteel werk van jonge Nederlandse cineasten. BIOSCOPEN Voorstellingen zon- en werkdagen 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Matt Helm en de verdrukkers". PALACE, Bakkerstraat t.e.m. zon dag: Mijn naam is Pecos"; maan- t.e.m. woensdag „De Viking-konin gin". SASKIA, Looierstraat: „Op blote voeten in het park". LUXOR, Willemsplein: „Zo gezegd, zo gedaan". Zaterdag 23.30 uur: „Zeventien". Beide pinksterdagen 12.00 uur: „Geen plaats voor wilde dieren". STUDIO-A, Lange Wal: „De Eend en de Cadillac". WAGENINGEN BIOSCOOP JUNUSHOF, Grote Zaal, tot en met woensdag iedere avond 20.00 uur: „Je leeft maar twee keer". Zondag 15.00 uur: „Max Lintock, de ge weldige". LEERSUM Zaterdag 1 juni HET HOF, 19.30 uur: „Mother's Leve" voor beatclub „De Weer wolf". RHENEN Dinsdag 4 juni STREEKMUSEUM, 11.00—12.30 uur en 14.0017.00 uur: „Voor een pijp je en een prise" tentoonstelling over geschiedenis van de tabaks teelt. BIOSCOPEN ..UXOR THEATER, Veenendaal, za terdag 19.30, zon- en maandag 15.00 uur: „Ralph Tracy, onze man in Thailand". Zon- en maandag 19.30 uur: ,,De schaamtelozen". BIO, Rhenen, zaterdag 20.00 uur: „Mondo Bizarro". Zon- en maan dag 14.30 uur: „Elvis vliegt uit". Zon- en maandag 20.00 uur: „The sound of music".

De Vallei | 1968 | | pagina 3