Tweede Pinksterdag gaat tweede gedeelte van nationale titelstrijd van start Pinkstersport op radio en tv Belg Guido Reybroek sprintte naar etappezege Opstelling Nederlands zondag- elftal tegen zaterdagelftal Tweede pinksterdag op uniek circuit Motocross Zaltbommel met een sterk internationaal rennersveld Ronde van Toekomst uitgesteld Drie sporttoto's Bobby Unser won 500 meter van Indianapolis Motorrenner verongelukt Ronde van Engeland Xerxes/DHC sloot overeenkomst met Hoogenboom Manuel Santana in kwartfinales Stolle en Hewitt door Zuidslaviërs in Parijs geklopt Seeler bedankt voor Westduitse elftal Manchester United tegen Estudiantes IN HOTEL „NIELAND" TE APELDOORN Frits Soetekouw gaat naar DWS Van waarde beroofd „Volwassen" „Rentree Startsein" Zijspannen 250 cc 500 cc Brandes trainer bij PEC Rheden kan niet zonder Slijkhuis Joop Middelink is opgelucht Om wereldbeker ZATERDAG I JUNI 1966 AMSTERDAM Frits Soetekouw, die vorig jaar een tweejarig contract bij de Eindhovense eredevisieclub PSV tekende, zal het komende seizoen voor het Amsterdamse DWS uitkomen. Soe tekouw heeft PSV om ontbinding van zijn contract gevraagd een verzoek, dat door het Eindhovense bestuur is in gewilligd. Vrijdagmorgen heeft Soete kouw, die in de loop der jaren voor de Volewijckers, Heracles, Ajax en PSV is uitgekomen, zijn handtekening onder het contract bij DWS gezet. Gerrie Deijkers van het Bredase Ba ronie heeft zich op eigen verzoek op de transferiijst laten plaatsen. FC Twente schijnt belangstelling te hebben voor de topscorer in de tweede divisie. Radiosportverslaggever Dick van Rijn zal voor de NRU dagelijks ver slag doen van het waterpolotoernooi, dat van 3 t/m 8 juni in Milaan wordt gehouden. De verslagen zijn te horen op maandag 3 juni in Langs de Lijn en om 19.10 uur (NCRV), op dinsdag 4 juni om 12.55 uur (AVRO) en 18.05 en 23.30 uur (KRO), op woensdag 5 juni om 10.20 uur (VARA) en 19.55 uur (NRU), op donderdag 6 juni om 17.45 uur (NCRV), op vrijdag 7 juni om 12.30 uur (NRU) en 17.20 uur (TROS) en op zaterdag 8 juni om 12.54 uur (VARA) en 17.00 uur (NCRV-Hilver- •um III). In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" maandag, tweede pinkster dag (15.3017.30 via Hilversum II) wordt aandacht besteed aan o.m. de voetbalwedstrijden Wageningen PEC, Roda JC Veendam, Cambuur Holland Sport en de bekerfinale ADO Ajax; het internationaal Wa terpolotoernooi in Milaan, het Neder lands kampioenschap dammen in Apel doorn, de motocross in Zaltbommel en Tubbergen, de paardencourses in Alk maar, Baarlo en Heerenveen, het vol leybaltoernooi in Sint Anthonis en honkbalnieuws. In het NTS-sportprogramma, dat van 19.06 tot 19.56 uur op Nederland 1 wordt uitgezonden, wordt, onder voor behoud van wijzigingen, aandacht be steed aan: de voetbalwedstrijden DOSFortuna '54; WageningenPEC en UVSRheden; de internationale motorraces in Tubbergen; de interna tionale atletiekwedstrijden in Den Haag; het Concours Hippique Interna tional in Wiesbaden; de Zuiderzee-re gatta te Medemblik (zeilwedstrijden in de Olympische klasse); de derby op Duindigt (paardesport). INDIANAPOLIS De tweeënvijftig- ste editie van de 500-mijl van Indiana polis, met zijn 750.000 dollar de hoogst genoteerde autorace ter wereld, doch tevens gevaarlijkste, heeft evenals vo rig jaar, toen Tony Foyt zegevierde, een Amerikaanse overwinning opgele verd. Ruim 300.000 toeschouwers heb ben rond het bijna vier kilometer lange ovaal van Indianapolis een fel duel ge zien tussen hun landgenoten Joe Leo nard en Bobby Unser. Leonard, die een Lotus Turbine reed, was van de 33 ren ners, die aan de start verschenen, het snelste weg, maar hij werd na acht van de tweehonderd ronden reeds van de leiding verdrongen door de Eagle Offenhauser van Bobby Unser. Het tweetal heeft daarna de strijd volledig beheerst. Leonard, die in de slotfase, toen nog slechts vijfentwintig ronden te rijden waren, zijn landgenoot weer aan de kop van het veld zag komen, zag zijn illusies in rook opgaan toen zijn wagen acht ronden voor het einde met pech te kampen kreeg. Unser reed daarna onbedreigd naar de overwin ning, die hem 175.000 dollar opleverde. De Engelse oud-wereldkampioen Gra ham Hill, die de wedstrijd twee jaar ge leden won, verdween na 111 ronden uit de strijd toen hij met zijn Lotus-turbine een muur raakte en een wiel verloor. De wagen van de Brit werd vernield, maar hij zelf kwam met de schrik vrij. Kort daarvoor was ook de Oostenrijker Jochen Rindt, met Hill en de Nieuw- zeelander Dennis Hulme de enige niet- Amerikanen in het veld, uit de strijd verdwenen door Pech aan zijn Brab- ham-Repco. Unser reed de ruim 800 kilometer met het nieuwe recordge middelde van 246,039 kilometer per uur. De uitslag was verder: 2. Dan Gur- ney (VS) Eagle Gurney-Ford; 3. Mei Kenyon (VS) Gerhardt Offenhauser; 4. Dennis Hulme (Nw Zeel) Eagle Ford; 5. Lloyd Ruby (VS) Laycock Mongoose Offenhauser. LUBLJANA De Zwitserse motor- renner Rainer Dietz, die bij de trai ning voor de Grote Prijs van Loka in een bocht ten val kwam en daarna te gen een afrastering sloeg, is donder dag in een ziekenhuis van Ljubljana aan zijn verwondingen overleden. Het Stichts Racing Team, dat door Ab Goedemans de laatste maanden veel successen behaalt, is uitgebreid met een sportwagen, die zal worden ge reden door Toine Hezemans. De wagen is een Porsshe Carrera 906, die een APELDOORN Als op Tweede Pinksterdag de twaalf deelnemers aan de nationale damtitelstrijd zich in hotel „Nieland" te Apeldoorn hebben ge- installeerd, begint het tweede deel van een toernooi, waarvan met geen mo gelijkheid een eindstand te bepalen is. Alle spelers hebben immers nog een reële kans op de titel: het verschil tussen nummer één en nummer laatst be draagt slechts vier punten! Natuurlijk zijn er avorieten, maar het betrekkelijk falen van oud-wereldkampioen drs. Piet Rozenburg in de eerste helft heeft de spanning aanzienlijk opgevoerd. Daarbij hebben de twaalf spelers zich tot nu toe voortreffelijk gekweten van een „taak", die zij min of meer van het KNDB- bestuur hadden meegekregen: een aantrekkelijk kampioenschap te spelen zonderde twee sterkste spelers. Want hoe dit toernooi ook eindigt, de kampioen zal immer het gevoel met zich meedragen dat hij de titel niet In de sterkste bezetting heeft veroverd. Het ontbreken van titelhouder en Euro pees kampioen Ton Si j brands en van de onlangs tot nationaal meester be noemde Harm Wiersma, heeft de waar de van het 50e kampioenschap sinds de oprichting van de Dambond toch wel enigszins gedevalueerd. Dat deze twee jonge spelers niet deelnemen is op suggestie van de KNDB zelf gebeurd. Drie dagen na afloop van deze wed strijd begint in Bolzano het wereld kampioenschap waarvoor beide Neder landers zijn aangewezen. Begrijpelijk wilde de Dambond niet twee vermoei de spelers afvaardigen, want hoe goed beiden ook mogen spelen, de nationale titelstrijd is een afmattende gebeurte nis, waarvan de nadelige gevolgen zich zeker in Bolzano zouden hebben gewro ken. Onbegrijpelijk was daarom ook het besluit dat de Algemene Vergadering vorig jaar nam om voor het eerst af te wijken van de normale speeldata. De Paastijd werd verruild voor de Pinkstertijd opdat de voorwedstrijden in de eerste maanden van het jaar kon den worden gespeeld. Op dat moment was het echter wel duidelijk geworden dat niet Nederland maar Italië de or ganisatie van het wereldtoernooi op zich zou nemen... omstreeks Pinkste ren. En daarmee beroofde men eigen lijk dit nationale kampioenschap een groot deel van zijn waarde. Gedane za ken nemen echter geen keer, al heeft het bondsbestuur ingezien dat de nu gekozen tijd toch niet het gelukkigst is. Dit jaar kwam op de Algemene Verga dering dan ook prompt een nieuw voor stel ter sprake, dat met algemene stemmen werd aangenomen. Vanaf '69 wordt het toernooi toch weer omstreeks Pasen gespeeld en zullen rond Kerst mis halve finales plaatsvinden. Daar voor plaatsen zich de eerste tien aan komenden van dit toernooi en de spanning is in de onderste regionen bijzonder groot. Maandag begint derhalve in hotel „Nieland" het tweede bedrijf van deze jaarlijkse damstrijd. Zoals gebruikelijk heerst er onder de spelers, officials en alle anderen die ten nauwste bij de wedstrijd betrokken zijn, een uiterma te plezierige stemming. Ook het spel peil zal vermoedelijk weer hoger lig gen dan in het in Utrecht verwerkte deel. De spelers kunnen zich ten volle concentreren omdat zij niet gestoord worden door de dagelijkse werkzaam heden. En die concentratie is hard no dig. Mogelijk dat achtvoudig kampioen Piet Roozenburg zich dan herstelt van zijn teleurstellende start. Op onbegrij pelijke wijze heeft de Haaksbergenaar in de eerste ronden een aantal punten verspeeld, veelal door een onnauwkeu righeid na vijf of meer uur ingespan nen denk-arbeid. „Veel te veel ver speelde punten", volgens insiders voor wie de oud-wereldkampioen eigenlijk al lang leider had moeten zijn in het klassement. Maar dat is hij niet. Drie spelers bleven hem tot nu toe voor. Allereerst de Bennekommer, ir Geert van Dijk, die al in de eerste ron den de leiding nam. Verdedigend is v. Dijk nog steeds een speler van grote klasse en dat heeft hij ook nu weer be wezen. Ofschoon zijn aanval tegen zo wel De Boer als Ivens hem de volle winst opleverde. De Bennekommer, die begonnen is aan zijn 21e poging om de nationale titel te veroveren hetgeen hem alleen in 1958 gelukte gooit nu hoge ogen. „Ik ben nu 'volwassen' ge worden en dat wil ik bewijzen ook", aldus Van Dijk. De Leidse student Evert Bronstring heeft zich naast hem gewerkt. Eigenlijk wat verrassend want de Leidenaar is al twee keer in de strijd om de studententitel gewipt. Zijn grillige en onberekenbare speeltrant in 1965 debuteerde hij en gaf de ana lytici handen vol werk geeft soms te denken. Hij kan er door slagen of falen. Maar zijn uitverkiezing boven de jeugdkampioen heeft hij tot nu toe „waar gemaakt". De Limburger Fer- die Okrogelnik deelt de eerste plaats. Hoe vreemd het ook moge klinken, ver wachten deed men al iets van hem toen hij de eerste dag in de zaal ver scheen. Wijs geworden door de erva ringen van de laatste jaren kwam hij met baard! In '65 eindigde hij als derde, maar kwam in de twee volgen de toernooien (baardloos) niet verder dan de middenmoot. Het heeft er na tuurlijk niets mee te maken maar de Limburger is opvallend produktief! Op dit drietal volgen dan Piet Roo zenburg en Pieter Bergsma. Vooral de positie van de Fries heeft nogal verba zing gewekt. Gezien zijn spel in de voorwedstrijden behoorde hij zeker niet tot de titelkandidaten. Maar met het verstrijken der jaren verloor hij wel zijn haren maar niet zijn streken. Jan Blom ondervond dat in de vijfde ron de aan den lijve! De Zuidhollandse kampioen Cees Varkevisser boekte nog geen enkele overwinning. Voor een ti telkandidaat is dat toch een dwingen de eis. De Katwijker heeft in de selec tiewedstrijden aangetoond over een scherpe finish te beschikken en ook al zijn zijn resultaten in Apeldoorn nog nooit groots geweest, de komende week verwacht men nog veel van hem. Evenals van de Friese kampioen An ton Schotanus, die over een ijzeren zelfdiscipline blijkt te beschikken; zelfs in schijnbaar hopeloze situaties houdt hij het hoofd koel om bij de geringste mogelijkheid zijn slag te slaan. De beide Noordhollandse deelnemers helft van de ranglijst. Wim van der Sluis, de Amsterdammer, is er nog niet „in". Maar de overschakeling van ereklasclub Joseph Blankenaar naar provinciaal hoofdklasser APGS heeft hem de aansluiting bij de nationale topspelers doen verliezen. Die ontmoe tingen mist de Amsterdammer duide lijk en daarmee is hij een groot deel van zijn slagvaardigheid verloren. Jan de Boer viert zijn rentree. In '66 debu teerde hij met een zevende plaats. De Noordhollander is zowel in positionele als combinatieve standen goed thuis, maar ook hem ontbreekt het in zijn omgeving aan klassespelers. De drie oudste spelers sluiten de rij. Nestor Jan Blom heeft na zijn verras sende zege op Roozenburg nog weinig laten zien. De 57-jarige Zeeuw onder ging twee jaar geleden een zware ope ratie en vierde sindsdien zijn rentree in de damwereld. In 1959 nam hij voor het laatst deel en werd tiende. „Ik wil alleen nog maar eens kijken of ik nog mee kan komen", verklaarde de man uit 's-Gravenpolder zijn aanwezigheid. De 54-jarige bondssecretaris Ad Ivens heeft 'n unieke prestatie geleverd. Hij werkte zich door een rijstebrijberg van voorwedstrijden ondanks zijn vele bondswerk. Het enige waarop deze „debutant" hoopt is een plaats bij de eerste tien. Daarop rekent ook interna tionaal meester Jan Bom. Nimmer is de IJsselsteiner zo slecht in een toer nooi gestart. In 1935 nam hij voor het eerst deel en rekende al op een fi naleplaats in 1969. Dan zal de nu 52- jarige Utrechter nog heel wat punten moeten scoren, want alleen de eerste twee verkrijgen automatisch rechten. Ongetwijfeld heeft hij de meeste routi ne in dit gezelschap, maar we betwijfe len of dat doorslaggevend is. Om 14 uur zal bondsvoorzitter H. C. van de Vreugde maandagmiddag het startsein geven. Voor het eerst zal men de markante figuur van wedstrijdleider R. C. Keiler missen. Enkele weken ge leden legde hij zijn bondsfunctie neer om die mogelijk binnenkort te verwis selen voor het presidentschap van de Internationale Dambond. Als wedstrijd leider fungeert de komende week dan ook de bondsvoorzitter. Het program ma voor maandag luidt: Bergsma - Bronstring; Schotanus - Van der Sluis; Blom - Varkevisser; PIET ROOZENBURG teleurstellende start Roozenburg - Van Dijk; Bom - Ivens en Okrogelnik - De Boer. Dinsdag begint de zevende ronde om 11 uur met als hoofdschotels: Varke visser - Schotanus; Van Dijk - Blom; Bronstring - Okrogelnik en Ivens - Roozenburg. TRIËST In de elfde etappe van de Ronde van Italië hebben de renners zich gespaard voor de zware bergetap pe, die vandaag op het programma staat. Zonder zich bovenmatig in te spannen legden de coureurs de 197 km van Bassano del Grappa naar Triëst af, waar dan ook de gehele groep op de streep afkwam. De Belg Guldo Reybreck versloeg in de sprint zjjn landgenoten Edward Seis en Georges van den Berghe. Reybroeck behaalde hiermee zijn 2e LLANDUDNO De Pool Zadroznv heeft vrijdag de zesde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. Hij legde de 188,5 kilometer van Abe rystwyth naar Llandudno af in 4 uur, 46 minuten en 59 seconden. De 27-jarige Zadrozny had bijna één minuut voorsprong op de Engelsman Barras en onze landgenoot Jos Dekker, die respectievelijk als tweede en derde eindigden. De eerste plaats van de Zweed Goesta Pettersson in het alge meen klassement kwam niet in ge vaar. Hij heeft ruim zes minuten voor sprong op de Rus Sokolov. De uitslag: 1. Zadrozny (Pol.) 4.46,59; 2. Barras (GB) 4.47,44; 3. Dekker (Ned.) z.t.; 4. Pawlowski (Pol.) 4.47,45); 5. Poloepanov (Rusland) z.t. Het algemeen klassement ziet er, voor wat de eerste vijf plaatsen be treft, als volgt uit: 1. G. Pettersson (Zweden) 26.37,01; 2. Sokolov (Rus land 26.43,19; 3. Rollinson (GB) 26.46, 30; 4. Horner (Ierland) z.t; 5. Doyle (Ierland) 26.47,52. EDE In de wedstrijd van het Nederlands zondagelftal (amateurs) tegen het Nederlands zaterdagelftal, die in het kader van de viering van het 60-jarig be staan van de K.N.V.B., afdeling Arnhem op woensdag 5 juni, om 18.45 uur zal worden gespeeld op het terrein van de v.v. Ede, „De Reehorst" in Ede-Zuid, komen de teams in de volgende opstelling uit: Ned. zondagelftal: J. v. d. Avoirt H. Deen (T.S.O.-Oosterh.) (Z.F.C.) J. Legent (U.V.S.) L. Holl G. Desart (U.V.S.) (U.V.S) Ned. zaterdagelftal: R. Schuts (Alkm. Boys) R. Groener C. de Vries (D.O.S. T9-Denek.) (Z.V.V.) C. Mell (D.C.G.) J. v. d. Weiden F. Mulder (D.C.G.) J. Gouman A. v. d. Giessen (Heerj.dam) (Zwart Wit '28) J. den Rooijen (S.S.C. '55) P. Faro N. Diepeveen (S.S.C. '55) (D.O.V.O.) W. Vlaanderen (Zuidvogels) G. Schinkel (Go Ahead K.) (Emmen) B. Kralt (Rijnsb. Boys) H. Kiel (Go Ahead K.) L. Pluimgraaf L. Kalden (Quick Boys) (P.P.S.C.) Scheidsrechter is de heer H. H. v. Wessel. Deze wordt bijgestaan door de grens rechters W. Witkamp en W. v. Beek. De motorsport vereniging „De Waal" in Zaltbommel kan zich er op be roemen elk jaar opnieuw de meest spectaculaire zijspanrace van de motor kalender te organiseren. Ook dit jaar heeft men weer een uniek veld van Nederlandse en buitenlandse coureurs naar Zaltbommel weten te engageren. Het overige programma mag er trouwens ook zijn. Naast deze internationale zijspancross, staat ook nog een 250 cc-cross inter nationaal en een 500 cc junioren, meetellende voor het Nederlands Kampioen schap, op het programma van Tweede Pinksterdag. Zaltbommel beschikt over een wel zeer typisch crossterrein. Het is vlak langs de Maas in de uiterwaarden ge legen. De hoge dijken fungeren als na tuurlijke tribunes. Het is bijzonder ge makkelijk te bereiken, want het ligt vlak bij de afrit van de Maasbrug in de grote weg naar Den Bosch. Hier komt aan de start de felle Zweed se vechter Kuno Malmquist. Hij kent het circuit op zijn duimpje van vorige jaren toen hij adembenemende duels uitvocht aan de kop. De Belgen Leon waarde van veertigduizend gulden heeft vertoeven momenteel in de ondersteLiekens, nationaal kampioen en de De Zweedse kamptoen zijspan-crosser Kuno Malmquist, die tweede Pinkster dag in Zaltbommel hoge ogen zal gooien. O tweede man, Leon Uytendaele, die met zijn vrouw als bakkenist en niet te vergeten de Nederlander Broer Dirkx zullen het hem echter niet gemakkelijk maken. Ook ven de Engelse kampioen Dave Tealaeven zijn de verwachtingen hoog gespannen. Maar ook onze overi ge Nederlanders zijn stuk voor stuk jongens, die hun woordje mee kunnen spreken. Dick Muller uit Holten is mo menteel onze grote coming-man. Ben van de Goorbergh uit Breda en zijn stadgenoot Ben Snijder, Jan ten Thije uit Haaksbergen en Bennie Braakhek- ke, allemaal namen die u voor in het klassement kunt tegenkomen. Wie de winnaar zal worden is met geen moge lijkheid te voorspellen. Daar zal eerst een spannende strijd aan voorafgaan. De gehele top van ons coureursveld komt hier binnen de lijnen. Frans Sig- mans, Jo Lammers, Pierre Karsma- kers, Stef van der Sluis, Ton van Heug- ten. Wiebe Plötz. Jan Keizer, Harry Driessen, Oby Hiemstra, Frits Selling, Jan Roosink en nog enkele H.-rijders zullen het op te nemen krijgen tegen een veld van sterke buitenlanders. Overigens geloven wij, dat een Neder lands cross-circuit dit seizoen nog niet een dergelijk sterk Nederlands renners veld heeft aanschouwd. Of de buiten landers veel kans krijgen is een twee de. Jongens als de gebroeders Verburgh uit België, Feddy Silvester uit Engeland en de Duitsers Jürgen Baumgarten en Christoph Specht, evenals de Zweden Jürgen Olausson en Len Jardenberg zul len in ieder geval niet met zich laten spotten. Drieëntwintig jonge renners komen hieraan de start om te vechten voor de kostbare kampioenspunten, die hun straks de promotie moeten brengen. Als oudgediende zit tussen dit rennersveld Ad. van de Boomen uit Veldhoven, die dit seizoen van de Zuidelijke Bond over kwam naar de K.N.M.V. Dat hij er iets van kan bewees hij in Bergharen, waar hij in deze klasse met een straat lengte won. In Apeldoorn vorige week bij de grote broers kon hij echter zijn draai niet vinden. Andere kanshebbers in deze klasse zijn Henk van 't Lam uit Breda, Ant Jansen uit Gerwen en Wim Dussel uit Assen. Teun Streppel uit Eerbeek, die de laatste tijd uitste kend begint te rijden, moet hier als ge vaarlijke out-sider beschouwd worden. De wedstrijden beginnen om twee uur. ZWOLLE De oud-international Joep Brandes, afgelopen seizoen trainer van Zwolse Boys, wordt met ingang van 1 juli oefenmeester bij de andere Zwolse club in het betaalde voetbal, PEC. Brandes volgt daar Jan van Asten op, die SC Drente onder zijn hoede neemt etappe-overwinning en bracht het aan tal etappezeges van de ploeg van we reldkampioen Eddy Merckx op vijf. Cees Haast, de enige Nederlander, die nog in de strijd is, werd 99ste. In het algemeen klassement deden zich geen wijzigingen voor. De Italiaan Michele Dancelli rijdt nog steeds in de rose trui en heeft een voorsprong van 1 minuut 29 sec op Eddy Merckx, die al vanaf de eerste etappe in de rode trui het tricot voor de leider in het puntenklassement rijdt. De uitslag van de 11e etappe luidde: 1. Guido Reybroeck (Belg) 197 km in 5.07.30 (gem 38,438 km/u.); 2. Seis (Belg);. 3. Vandenberghe (Belg.); 4. Basso (It); 5. Destro (It); 6. Neri (It); 7. Pifferi (It); 8. Taccone (It); 9. Planckaert (Belg); 10. Dancelli (It) al len z.t. als Reybroeck. Het algemeen klassement na de 11e etappe luidt: 1. Michel Dancelli (It) 53.32.49; 2. Eddy Merckx (Belg) op 1.29; 3. Juilio Jimenez (Sp) op 2.50; 4. Italo Zilioli (It) op 3.38; 5. Vittorio Adorni (It) op 4.24; 6. Felice Gimondi (It) op 4.47; 7. Willy Vaneste (Belg) op 6.34; 8. Gianni Motta (It) op 8.20; 9. Franco Balmanion (It) op 9.13; 10. Francisco Gabica (Sp) op 11.18; 99. Cees Haast (Ned) op 33.24. RHEDEN Rheden spaart moeite noch kosten om Nederlands amateur kampioen te worden. In de strijd om de landstitel is de ploeg na drie wed strijden nog ongeslagen en voor van daag en maandag staan twee belang rijke wedstrijden op het programma. Topscorer en ex-AGOW'er Theo Slijk huis is voor Rheden in deze ontmoe tingen onmisbaar, maar Slijkhuis brengt momenteel zijn vakantie aan het Gardameer in Italië door. Het be stuur van Rheden vond voor deze moei lijkheden een dure oplossing zaterdag ochtend reist Slijkhuis naar Milaan, vanwaar hij naar Schiphol vliegt. Hij wordt dan naar Rheden gebracht, waar hij zaterdagavond mee kan spelen te gen D.C.G. Maandag kan hij dan ook in Leiden tegen U.V.S. spelen, waar na hij dinsdag weer terugvliegt naar Milaan. DELFT Vrijdagmiddag heeft het actiecomité „Tot het behoud van het betaalde voetbal in Delft" een overeen komst gesloten met de heer P. A. Hoo genboom te Rotterdam, de ex-geld schieter van de stichting Xerxes/DHC. Hierbij is besloten, dat de eredivisie club in Delft zal blijven spelen met in begrip van alle spelers, behalve Treij- tel en Van Hanegem, die aan Feyen- oord worden overgedaan. Financiële voorwaarden zijn niet bekend ge maakt. Uiteraard blijven de spelers vrij om zich op de transferiijst te la ten plaatsen. BERLIJN De Spanjaard Manuel Santana, Wimbledonkampioen in 1966, behoefde vrijdag in Berlijn niet eens zijn pullover uit te trekken om zich te plaatsen voor de kwartfinales van het internationale tennistoernooi, dat op de banen van Rotweiss Berlin wordt ge houden. Met 62, 62, 64 gaf „su- permano" de Nieuwzeelander McDo nald geen enkele kans. Naast Okker, die zich al eerder kwalificeerde, plaat sten zich nog voor de kwartfinales; Pohmann (W.Dld.), Elschenbroich (W.Dld.), de 48-jarige oud-Wimbledon- kampioen en Tjechisch ijshockey-inter- nationaal Jaroslav Drobny (die nu voor Groot-Brittannië uitkomt), Martin Riessen (V.S.), Karl Meiier (W.Dld.), die de Spaanse Davis-Cupspeler Gisbert uitschakelde, en de Australiër Bill Bowrey. In het damesenkelspel is men gevor derd tot de halve finales. Zover kwa men de Duitse dames Helga Schultze en Helga Niessen en de Australisch® dames Margaret Court-Smith en Les ley Bowrey-Turner. In het herendubbelspel plaatste Tom Okker zich met zijn „vaste" partner de Amerikaan Marty Riessen, voor de halve finales. Het succesvolle paar ver sloeg Drobny/Falderbaum (G.B./W.Dld) met 62, 62. Ook Gisbert en Santana haalden de halve finales. Zij wonnen met 64, 75 van Curtis/Mac Donald (G.B./Nw. Zeeland). Later werd ook de laatste speler, die in het herenenkelspel de kwartfinale» bereikte, bekend. De als derde geplaat- se, voor Italië spelende, Australiër Martin Mulligan versloeg de Berlijner Uwe Gottschalk met 63, 63, 46, 11—9. PARIJS De Zuidslaviër Boro Jo- vanovic heeft vrijdag tijdens de inter nationale tenniskampioenschappen van Frankrijk de Australische prof Fred Stolle een gevoelige nederlaag toege bracht. De kleine Zuidslavische nummer drie versloeg de als zesde geplaatste Stolle met 6—3, 6—0, 6—3. In de eerste ronde was Stolle ook dicht bij een ne derlaag, maar kon de Fransman Chris tian Duxin nog net verslaan. Naast Jovanovic vestigde vrijdag ook een ander lid van het Zuidslavische Da- vis Cupteam, Zeljko Franulovic, de aan dacht op zich. Franulovic versloeg in een hard, lang en op het laatst onvrien delijk gevecht de hoogst geplaatste amateur, de Zuidafrikaan Bob Hewitt. „Ik zou vannacht niet kunnen slapen als ik zo vals speelde als jij", snauwde Hewitt de Zuidslaviër toe, die bij 22 en 1515 in de vijfde set een bal ser veerde, die volgens de 28-jarige Hewitt buiten de lijnen zou zijn geweest. Fra nulovic won die vijfde set met 64. Op het centre court zagen de 5.000 toeschouwers Pierre Darmon in de ge weldige hitte ondergaan tegen de 40-ja- rige Amerikaanse prof Pancho Gonza les. Bij de dames bereikte Billy Jean King gemakkelijk de achtste finales. Ook Maria Bueno, de Braziliaanse oud- Wimbledonkampioene, had, na tien maanden van de banen geweest te zijn door een blessure, geen moeite met de in Frankrijk geboren Chileense Michel le Rodriguez. PARIJS De Ronde van de Toe komst, die 7 juni in Thonon les Bains aan het Meer van Genève van start zou gaan, is uitgesteld tot september. De Ronde van Frankrijk blijft gehand haafd op de vastgestelde data. Dit heb ben de organisatoren van beide wieler verenigingen vrijdag in Parijs bekend gemaakt. Het nieuws over het uitstellen van de Ronde van de Toekomst is door ploeg leider Joop Middelink bepaald opge lucht ontvangen. „Ik vond het eigen lijk niet verantwoord om met zo'n stel grote kinderen want dat zijn het ten slotte nog op dit moment naar dat onrustige Frankrijk te gaan. Ook al was er in het oosten van Frankrijk niet zo veel van de ongeregeldheden te mer ken". Daarnaast is Mid'delink blij dat hij in september haast wel zeker ook de beschikking zal hebben over Fedor den Hertog en Rene Pijnen, de twee grote kanshebbers, die nu niet mee kon den gaan. Onmiddellijk na het bekend worden van het uitstel heeft Middelink beslo ten vier van de acht renners, die voor de Ronde van de Toekomst waren aan gewezen naar de Ronde van Oostenrijk te sturen, die op 7 juni begint. Het zijn: Leen de Groot (Utrecht), Wim Prinsen (Hank), Jan Krekels (Born) en Henk van Vught (Boxtel). Later werd bekendgemaakt dat de ronde van vrijdag 13 tot zondag 22 sep tember wordt gehouden. Het parcours, beginnend in Thonon les Bains en ein digend in Nancy, blijft ongewijzigd. Voor de Nederlandse ploeg zijn de data van de Ronde van de Toekomst ongunstig, omdat de Nederlandse af vaardiging naar de Olympische Spelen in Mexico 21 september vertrekt. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 46 van 18 en 19 mei luidden: aan tal deelnemers: 535 625, bruto inleg: 697 873 gulden. Eerste prijs: 126 663,90 gulden, twee meldingen. Per kolom bruto 63.332 gulden. Tweede prijs: 69.089,40 gulden, 90 meldingen, per ko lom 767,66 gulden. Derde prijs: 34.544,70 gulden, per kolom 246,75 gulden. Sporttoto 47 van 22 en 23 mei: aan tal deelnemers: 341.287, bruto inleg: 404.526 gulden. Eerste prijs: geen mel dingen, 2/3 van prijzengeld naar twee de prijs, 1/3 naar derde prijs. Twee de prijs: 88.996 gulden, 31 meldingen, per kolom 2.870.80 gulden. Derde prijs: 44.498 gulden, 26 meldingen, per kolom 1.711,40 gulden. Sporttoto 48 van 25 en 26 mei: aantal deelnemers: 465.946, bruto inleg: 637.633 gulden. Eerste prijs: 115.730,45 gulden, 2 meldingen, per kolom 57.865,20 gul den. Tweede prijs: 63.125,70 gulden, 61 meldingen, per kolom: 1.034,80 gulden. Derde prijs wordt niet uitgekeerd aan gezien wedstrijd vijf niet geldend is. Het prijzengeld (31.562,85 gulden) gaat naar de derde prijs van toto 49. JOOP MIDDELINK opgelucht HANNOVER Uwe Seeler, de aan voerder van het Westduitse elftal, dat in 1966 doordrong tot de eindstrijd van het toernooi om het wereldkampioen schap, heeft vrijdag bekend gemaakt, dat hij niet meer voor het nationale elftal zal uitkomen. De 31-jarige Seeler heeft 59 keer in het Westduitse elftal gespeeld en scoorde 37 doelpunten. Seeler heeft de laatste tijd weinig ge speeld wegens blessures, vooral aan zijn rug. Voor de Hamburger SV zal Seeler blijven uitkomen. MANCHESTER De twee wedstrij den tussen Manchester United, de win naar van de Europese beker voor lands kampioenen, en het Argentijnse Estu- diamtes, de Zuidamerikaanse kampioen, voor de wereldbeker voor clubs, zullen op 4 en 25 september worden gespeeld. Op 4 september wordt in Buenos Aires gespeeld, op 25 september in Manches ter.

De Vallei | 1968 | | pagina 7