Voetbalmoe GVVV schakelde in bekerduel Lunteren uit met 2-1 Musketiers toonde zich vee! sterker dan DVSA: 4-1 Blue Soeks gelili rm' donar vraagaanbod Rhenen" verloor van Druten - Ede Ede op tweede plaats in Pinkstertoernooi A. v. d. Grift damkampioen van Amerongen Jubileumtoernooi Wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu Stijgende promotie kansen voor Bears Lunteren uit bekerstrijd gewipt DTS versloeg WAVY met 1-0 Oosteurosjese teams sterk in St. Anthoms Tenniskamrr-^.np van Frankrijk J. Knevel miste penalty Ploeg voor Ir Nederland eindigde op twaalfde p aats iïfa Schmidt sprong 187 meter hoog Veel belangstelling voor begrafenis var Chr. Bernhard Kok Zware botsing op Rijksstraatweg KWF ledenactie goed geslaagd Chauffeur reed door na botsing Inlevering van vakantiebonnen T alenpr acticum Tennis it dekkingsfout it Strafschop Volleybal Atletiek Basketball TE HUUR LESSEN DINSDAG 4 JUNI 1968 VEENENDAAL In een bijzonder slecht bekerduel heeft GVVV zaterdagmiddag Lunteren uitgeschakeld voor verdere deelname. De 21 overwinning van GVVV was echter allerminst overtuigend en het had er alle schijn van dat de Veenendalers voetbalmoe waren. Het spel werd volkomen aangepast bij de warme weersomstandigheden. Alleen een enthousiast groepje Lunterse supporters tiet zich vanaf de kant af en toe horen. Lunteren toonde veel meer inzet en ijver dan de thuisclub, die op geen enkele wijze tot een redelijk spelpeil kwam. Verdiend was de overwinning van GVW zeker niet. Alleen de slechte af werking van de Lunterse aanvallen weerhield de gasten van een gelijk spel of zelfs een kleine winst. Enkele mi nuten voor het einde werd Lunteren-speler R. v.d. Berg zodanig geblesseerd dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen. „Een lichte hersenschudding'', constateerde clubarts \A. Scheur. s? w.' mmm y vï.*, moeilijke situaties deden zich voor tijdens de wedstrijd GVVVLunteren ff RHENEN De beide zaterdag teams van tennisclub „Rhenen" heb ben niet de voetsporen gedrukt van het eerste en het tweede zondagteam, die respectievelijk kampioen en tweede werden. Zowel de senioren als de juni oren verloren zaterdag hun inhaalwed strijd. De senioren ontvingen thuis Druten 1. Het werd een 5-0 nederlaag tegen een Druten, dat duidelijk de overhand had. Alleen in het herendubbel gaven de Rhenenaren zich niet zo gauw gewon nen. De heren J. Davidson en H. Koo reman moesten tenslotte echter toch de winst uit handen geven met 12-10 en 9-7. Dit team. dat geen enkele wedstrijd heeft gewonnen en dus op de laatste plaats eindigt, zal nu een degradatie wedstrijd moeten spelen. Het is nog niet bekend wanneer en tegen wie gespeeld zal moeten worden. Het juniorenteam kon evenmin een puntje behalen. Het verloor eveneens met 5-0 en wel van het Edese ETC 3, dat door deze zege op de eerste plaats eindigt. Het Rhenense team, dat be stond uit de meisjes Mieke Fernée en Wan da Cornelissen en uit de jongens Jaap Lagaay, Bert Stegeman en Wil- bert Ruys, eindigde op de derde plaats achter NVLTB 2 uit Wageningen. EDE De jeugdploeg van Ede is er dit jaar niet in geslaagd het Pink stertoernooi te winnen. Wel bereikten de Edenaren de finale, maar ze moes ten daarin tegen het Veenendaalse DOVO in de verlenging een nederlaag van 02 incasseren. Helaas werd de slotfase van het toernooi enigszins ont sierd toen arbiter Bouwman een speler van Ede wegens wangedrag naar de kleedkamer stuurde. De vader van de desbetreffende speler was het met de gang zan zaken kennelijk niet eens en trachtte na afloop van de wedstrijd de scheidsrechter enige vuistslagen toe te dienen. Gelukkig kwam men snel tus senbeide, zodat dit alles met een sisser afliep. Lenig en Snel en DRL streden om de derde en vierde plaats. Het duel werd met 50 door eerstgenoemde ploeg ge wonnen. In de finale tussen Ede en DOVO werd fel gevoetbald, soms wat te hard. Toen de normale speeltijd was verstre ken, hadden beide ploegen eenmaal gescoord. In de verlenging (2x 10 mi nuten) toonde DOVO over de meeste reserves te beschikken en scoorde spoe dig twee doelpunten. Ede kon hier niets tegenover stellen en moest zich derhal ve tevreden stellen met de tweede prijs. De poedelprijs ging naar Apeldoornse Boys, dat in dit toernooi geen enkel punt behaalde. De sportiviteitsprijs was voor DRL uit Rotterdam AMERONGEN Na een onderlinge competitie, waarin de spanning er tot de laatste wedstrijd bleef, is de heer A. van de Grift kampioen van de damver eniging Amerongen geworden. Het eer ste tiental zal met de volgende spelers in de komende bondscompetitie uitko men: A. van de Grift; A. N. Maris; G. Meijer; Faber; Veldhuizen; M. van de Grift; Van Viegen, De Groot Jr, Van Loon en Van den Berg. Als reserves zijn aangewezen de heren E. van Zome ren en A. van de Kolk. GVVV begon met enkele goed opge bouwde aanvallen, waarbij Jan van Manen een uitstekende kans miste. Lunteren paste zich goed aan en op de linkervleugel kwam J. Knevel met een prachtige aanval naar voren. Hij gaf de bal echter verkeerd af maar kon voortdurend gevaar brengen in de GVW-verdediging, doordat Zwetse- laar meer aandacht had voor de plaats waar zich de bal bevond dan voor eni ge mandekking van z'n directe tegen stander. Er waa ongeveer twintig minuten gespeeld toen achterspeler V.d. Heu vel zich moest laten vervangen door Vis. Vijf minuten later viel de ope ningstreffer. Schreuder tikte de bal over de ver uit z'n doel gekomen kee per Geurink, 10. Lunteren liet zich niet onbetuigd en kwam met enkele goede tegenacties. Een gevaarlijk schot van Arie Klomp werd op het nippertje over de lat ge werkt door doelman Van Dijk. Nadat het Lunterense publiek enkele minder vleiende opmerkingen gemaakt had aan het adres van Gerard Hoedeman kwam Lunteren vijf minuten voor rust gelijk met GWV. Een dekkingsfout in de Veenendaalse verdediging stelde Arie Klomp in staat de stand op 11 te brengen. Na de hervatting werd het spel van GWV bijzonder slecht. Van Kooten was vervangen dooor Diteweg en de voor rust goed spelende Schreuder bracht er niets meer van terecht. GVVV toonde, met uitzondering van Jan v.d. Bovenkamp, geen enkele strijdlust meer. Saai en lusteloos werd de speeltijd volgemaakt. Na een half uur kreeg Lunteren een unieke kans om een voorsprong te ne men. Bij een aanval werd de bal over keeper Van Dijk in het doe lgeplaatst, waar Hoedeman alleen nog met z'n hand het leer over de lat kon werken. De strafschop werd genomen door J. Knevel, die echter regelrecht tegen doelman Van Dijk aan schoot. Een goede actie van Jan v.d. Bovenkamp bracht opnieuw gevaar voor het doel van Lunteren. Afgemeten plaatste hij de bal voor de voeten van Schreuder, die hem in de handen schoot van keeper Geurink. SCHERPENZEEL Op 8 juni orga niseert de voetbalvereniging Scherpen- zeel een jubileum jeugdtoernooi op het gemeentelijke sportterrein. De aanvang is 1 uur. Deelnemers zijn: Woudenberg, CJVV uit Amersfoort, Olympia uit Hil versum en Scherpenzeel. Er wordt met 4 eltallen per vereniging deelgenomen. De speeltijd is 2 maal een kwartier. VÊENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" te Veenendaal nam za terdag j.l. deel aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu, 213 km. De duiven werden om 9.20 uur in vrijheid gesteld en de eerste duif meldde zich bij A. v.d. Bovenkamp om 12.32 uur en behaalde een snelheid van 1111,2 meter per mi nuut. De verdere uitslag was: A. v.d. Bovenkamp 1, 13, 15; H. Beijk 2, 19, 29; C. Gaasbeek 3, 8, 11; C. v. Ginkel 4, 10, 23, 31; B. H. E. Schuurman 5, 6, 9, 20, 24, 25; W. J. v. Dam 7, 22; F. Spies 12; C. Neheman 14, 18; H. v. Kooten 17, 21, 30; G. Fasse 21; Gebr. Spies 26; G. Mul ler 28; H. Zwijnen 32. A.s. zaterdag is er gelegenheid in te korven voor Suve- liers Fossers van 's morgens half zeven tot half acht. Ook de postduivenvereniging „De Snelpost" deed mee aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain. Hier melde zich de eerstaankomende duif om 12.34,18 uur. De uitslag was: A. v. Doorn 1, 33, 44, 47; G. Diepeveen 2, 12, 32; R. v. Doorn 3, 4, 5, 23, 34, 37; J. Geerenstein 6. 10, 29, 43, 48; H. Ulrich 7, 9, 20. 24, 25, 30, 36; G. de Geit 8, 16, 27; C. v. Asselt 11; H. L. Spies 13, 41; A. v. Asselt 14; D. G. Schans 15; T. den Har- tog 17, 31. 35; P. W. v. Zetten 18, 49; J. Nw. Amerongen 19, 38, 45; C. Donke laar 21; Spluthoff v.d. Burg 22, 26, 40, 42, 50; A. Merlijn 28, 39; E. Heiwegen 46. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd kon Jan van Manen, die tot dan toe volkomen had gefaald, het winende doelpunt scoren, 21. Daarmee was Lunteren uitgescha keld voor de bekerwedstrijd. GVVV kan echter doorgaan in de volgende ronde, waar in het komende zaterdag Kozak ken Boys op visite krijgt. EDE De situatie ziet er momen teel rooskleurig uit voor de Edese Polar Bears. Zij wonnen n.l. de thuiswedstrijd tegen LZC. Promotiekansen zijn dus al leszins mogeljjjk. De Edenaren hebben nog drie wedstrijden voor de boeg, waaronder de ontmoeting tegen mede- gegadigde Nereus. Het is geen overtuigende overwinning geworden. Het was duidelijk merkbaar, dat Polar Bears aanvankelijk nogal last van zenuwen had. LZC stelde daar een bijzonder hoog tempo tegenover. Het re sultaat van dit alles was, dat de „Be ren" zich vaak tot sterk verdedigend spel moesten bepalen. In de eerste pe riode waren er weinig belangrijke pun ten te registreren. Alleen doelman Bert Kreek moest tweemaal de bal laten glippen. Tot grote opluchting van zijn teamgenoten bleef de bal beide keren op de doellijn drijven. In de tweede en derde periode gebeurden er al evenmin belangrijke dingen. In de laatste perio de vielen de lang verwachte doelpuntn. In eerste instantie werd commen taar van Lagerwey tegen de scheids rechter door laatstgenoemde met een strafpunt gehonoreerd, wat tevens de derde was, zodat LZC een strafworp mocht nemen. Gelukkig voor Polar Baers schoot Koedoder over. De Ede naren gingen nu echt poloën. Wim Kok maakte uit een strafworp geen fout en schoot zijn ploeg naar een 10 voor sprong. Bart Methorst maakte tenslot te aan alle twijfel een einde door de stand op 20 te brengen. LUNTEREN De „bekerdroom" van Lunteren is ten einde. Tegenstander GWV scoorde in de laatste minuut van de wedstrijd het winrtende doelpunt: 12. De ruststand was 11. De eerste helft was het aanzien nau welijks waard. Beide ploegen speelden op hun dooie akkertje. Van de zijde van GVVV kwamen de eerste gevaar lijke aanvallen. Zo stond bij een schot van Van de Bovenkamp het Lunterse latwerk in de weg. Nadat Van de Heu vel het veld wegens een blessure had verlaten en Dick Vis zijn plaats had in genomen, slaagde GVVV erin een voor sprong te nemen, Schreuders nam dit doelpunt voor zijn rekening. Klomp, de meest actieve speler in de gelederen van Lunteren, bracht de stand in even wicht. Ook in de tweede helft ging de strijd gelijk op. Na ongeveer 30 minuten spelen kreeg Lunteren de kans een voorsprong te nemen, daar het een strafschop kreeg toegewezen. Jan Kne vel die dit karweitje altijd voor z'n re kening neemt en praktisch nooit faalt, schoot nu tegen de keeper op. In de al lerlaatste minuut scoorde Van Maanen het winnende doelpunt voor GVVV. ELST Zaterdagavond speelden de Elstenaren in het nederlaagtoernooi tegen DVSA uit Amerongen. De Musketiers, die onder het toeziend oog van de zojuist gecontracteerde trainer C. Heikamp oud-speler van Veenendaal en Ede -r-de strjjd over het algemeen beheerste, won verdiend. Goalgetter, midvoor T. Hei kamp scoorde een hattrick. De Amerongers hadden direct na het begin de goede smaak te pakken, want uit één van de eerste aanvallen scoor de E. Viegen 01. De Musketiers moes ten hierna even het juiste ritme zoeken maar toen kregen de DVSA verdedi gers handenvol werk. Vooral de El- ster midvoor T. Heikamp was moeilijk te stoppen. In de 15e minuut was het linkshalf A. Ditewig, die van ongeveer 25 meter keihard inschoot 1—1. Ook de DVSA aarivalslinie werd weieens ge vaarlijk maar zij moesten steeds weer hun meerdere in de talentvolle goalie Kranenburg erkennen. In de 24ste minuut bracht de Elster middenlinie de bal hoog voor het DVSA-doel. DVSA verdediger Veenen daal en keeper Van Brenk begrepen elkaar verkeerd en T. Heikamp kopte in het lege doel 21. Hierna gebeurde er niets bijzonders meer in een slechte eerste helft. Men zocht elkaar niet met goede passes maar trapte over te gro te afstand. Na de rust werd de strijd levendiger. Nu was het voetbal de waar dering „goed" waard. Goede combina ties werden vanuit het middenveld op gezet en gaven aan weerszijde gevaar lijke situaties te zien. Na een 18-tal mi nuten kwam de bal uit een aanval over rechts bij midvoor T. Heikamp, die de bal langs zich heen liet glijden en kei hard in de linker benedenhoek knalde 31. De Amerongers deden nog wel po gingen om de stand een beter aanzien te geven, maar hadden te weinig kwali teit in hun team. Toen in de 29ste mi nuut wederom T. Heikamp een hard schot loste was goalie Van Brenk kans loos, 41. Het pleit was beslecht ten gunste van het beste team. een kopduel in de wedstrijd MusketiersDVSA HILVERSUM Na een aantrekkelijke en vooral spannende wedstrijd hebben de Soeks een punt mee teruggenomen naar Veenendaal. In de laatste innings zagen de Veenendalers kans 'n 63 achterstand in 'n gelijke stand om te zetten. Slechts ongelukkig honklopen is de oorzaak geweest dat VHC niet langs Donar ging. Hoewel de Socks in het begin een paar foutjes maakte door de onwennig heid op het gravel van het „Ameri kaanse" veld, hebben zij goed veld werk laten zien. Dit wordt bewezen door het feit dat werper John van de Klift slechts drie man op drieslag uit schakelde. Doch ook het veldwerk van de Hilversummers was goed verzorgd, EDE De eerste wedstrijd in het nederlaagtoernooi georganiseerd door DTS, is gunstig voor de Edenaren af gelopen. Het Wageningse WAVV ging met 10 ten onder. Het enige excuus dat WAVV kan aanvoeren is het feit dat het met 10 man speelde. DTS is vrijwel de gehele wedstrijd sterker ge weest. In de eerste helft miste DTS verschil lende kansen. Vermeulen en Ossekoppe- le schoten beiden resp. eenmaal naast tegen de paal. Van de Blaak speelde in deze eerste helft opvallefid goed. In de tweede helft kwam er weinig ver andering in het spelbeeld. DTS bleef sterker. Helaas werd het spel nogal eens ontsierd door het te forse spel van de Wageningers. Ongeveer 15 minuten na- rust had pTS succes. Üit een voor zet van Vermeulen scoorde Heykamp. Om onverklaarde redenen, keurde de scheidsrechter dit doelpunt af. Dit al les bleek echter uitstel van executie, want even later was het Overeem, die de bal goed opbracht en vrij onver wacht met de linker voet keihard in schoot: 10. De Wageningers bleven het antwoord schuldig. ST. ANTHONIS De Oosteuropese ploegen hebben het Pinksterweekeinde het internationale volleybaltoernooi in St. Anthonis beheerst. Bij de heren ging de overwinning naar AZS-AWS War schau. Het Amsterdamse AMVJ eindig de op de tweede plaats. Bij de dames was het Tsjechische Slavia Bratislava de sterkste. Het Eindhovense Karanoi was met de zesde plaats de best geklas seerde Nederlandse damesploeg. De eindstanden luidden: Heren: 1. AZSAWS Warschau; 2. AMVJ-Amsterdam; 3. Ujpest Boedapest 4. Brabo Antwerpen; 5. Clamart Parijs 6. Slavoj Praag; 7. Hevok Heerlen. Dames: 1. Slavia Bratislava; 2. RapiS Boekarest; 3. Legia Warschau; 4. Uj pest Boedapest; 5. AZS-AWS Warschau 6. Karanoi Eindhoven; 7. Slavoj Praag 8. Valbovol Woerden; 9. Clamart Parijs. DEN HAAG Marian Ackermans, Hilly Gankema en Edward de Noorlan- der, kandidaten voor de Olympische vijf- en tienkamp, komen op 14 en 15 juni voor hun eerste test te staan. Het drietal maakt deel uit van de Neder landse ploeg voor de traditionele meer kampwedstrijd tegen België en Enge land, die dit keer in Londen wordt ge houden. De volledige Nederlandse #ploeg is: VijfkampMarian Ackermans (DEM), Hilly Gankema (De Sperwers) en as- ka Janssen (Sagitta). Tienkamp: Edward de Noorlander AVR), Freek Stam (Zaanland) en Piet Balde (AV '40). PARIJS Het amateurtennis heeft tijdens de open tenniskampioenschap pen van Frankrijk de eerste bressen ge slagen in de gelederen van het dames- professionalisme. De professionals Fran chise Durr (titelhoudster) en Rosemary Casals vielen beiden op de vierde horde van het damesenkelspel, toen het aan tal deelneemster gereduceerd werd tot acht. Elena Subirats, de 19-jarige goud harige Mexicaanse kampioene, maakte tennishistorie door als eerste amatrice in het damestennis een volledig betaal de speelster te verslaan. Zijn versloeg de als vierde geplaatste Amerikaanse Rosemary Casals met 6-4, 6-3. Nauwe lijks waren de gemoederen bedaard of de Australische Gail Sherriff, een 23-ja- rige blondine uit Sydney, vloeide met machte forehanddrives Frangoise Durr, die twaalf maanden geleden 't idool van het Franse tennis werd door in Parijs de titel te veroveren. De als derde ge plaatste Frangaise verloor met 6-3, 6-3. De twee andere prof speelsters, Wimble- donkampioene Rillie Jean King (VS) en de Britse Ann Jones, van wie verwacht wordt, dat zij zondag a.s. in de finale tegenover elkaar zullen staan, drongen beiden door tot de laatste acht. Me vrouw King versloeg de 17-jarige Au stralische Newcomer Lesley Hunt met 7-5, 6-1, terwijl Ann Jones gemakkelijk zegevierde over de Duitse Edda Bu- ding: 6-2, 6-1. Rosemary Casals en Frangoise Durr speelden slechts twee dagen op gravel sinds zij in april pro fessional werden. Bij de heren handhaafden de profs van de groep Mc Call hun suprematie. In de twee kwarteindstrijden, die werdén gespeeld, zgevierden de Spanjaard An dres Gimeno en de Australiër Ken Ro- sewall over resp. de Zuidslaviër Boró Jovanovic (6-4, 6-0, 6-2) en de Brazili aan Thomas Koch (8-6, 6-2, 3-6, 6-3). Na deze resultaten is nog slechts een ama teur in de strijd: de Roemeen Tiriac, die in de kwartfinales uitkomt tegen Rod La ver. In de vierde kwartefndstrijd die eveneens vandaag wordt afgewerkt, staan weer twee professionals tegen over elkaar: de Australiër Roy Emer son en de Amerikaan Pancho Gonzales. De ontmoeting tussen Rosewall en Koch was verreweg de aantrekkelijkste, die de 15.000 toeschouwers maandag op Ro land Garros te zien'kregen. De kleine Australiër werd vele malen in moeilijk heden gebracht door de sterke Brazili aan, maar verdedigde zich uitstekend en vond vooral in de vierde set het wa pen om de linkshandige service van zijn tegenstander te doorbreken. ook hun werper „pakte" slechts vier Soeks. In de eerste slagbeurt namen de Soeks een 01 voorsprong die echter in de gelijkmakende door o.a. 3 honk- slagen door Donar werd omgebogen tot 2—1. Howel de Veenendalers ook aan slag behoorlijk op dreef waren zagen zij ip de derde innings pas kans weer naast Donar te komen. In dezelfde innings scoorden de Hilversummers echter ook eenmaal (32). In het begin van de vierde innings scoorden de Blauwkousen opnieuw (3-3) doch zagen geen kans door te drukken. Donar echter scoorde tweemaal doch toen het er dreigend begon uit te zien toonde het Soeks-binnenveld wat het waard is en stopte de Hilversummers resoluut af. De vijfde innings bracht nog geen ommekeer. Integendeel, Donar liep zelfs een punt verder weg (6-3). In de zesde innigs vdthten de Soeks echter vebeten terug. Ted Mason en Jan van Rijnbach openden met een honkslag en Harry Beckers profiteer de snel van een fout van de eerste honkman. Daarop beging hij echter zelf een fout op een hoge vangbal in het buitenveld waardoor Donar een dubbel spel kon maken. De Soeks gingen ondanks deze twee „nullen" door met slaan en brachten de gelijkmaker over de plaat. Met nog drie honken bezet sneuvelde „Rini" v. Kooten echter op het eerste honk door een aangooi van de derde honkman. In de gelijkmakende slagbeurt toon den de Soeks goed honkbal te kunnen spelen. Met slechts een „uit" én een loper op het derde honk probeerde Do nar door een korte slag het winnende punt binnen te brengen. Door een prachtige aangooi van Jurgen Bosga sneuvelde de loper voor de thuisplaat. Kennelijk geïnspireerd door dit mooie staaltje veldwerk pakte werper John v. d. Klift zelf de derde „nul". Scoreverloop: VHC 10 110 3 is 6; Donar II 2 0 1 2 1 0 is 6. Werpersresultaten: C. v. d. Brink 4x 3-slag, 4x 4-w"ijd, 11 hsl. tegen; J. v .d. Klift 3x 3-slag, 6x 4-wijd, 8 hsl. tegen. Het tweede team van VHC had za terdag tegen Quick 3 net niet genoeg adem over om de eindsprint te vol brengen. Na een achterstand van 412 kwam het slot van deze wedstrijd bij de stand 12—13. Gezien echter Ijet feit dat ditzelfde Quick 3 vorig jaar tot de titelkandidaten behoorde, is deze uit slag zeker niet onverdienstelijk te noe men. SOFIA Het Nederlands basketball team heeft in het voor-Olympisch toer nooi in Sofia verloren van Griekenland met 64—68. Nederland is hiermee op de twaalfde plaats geëindigd. De uitslagen van maandag waren: om de negende plaats: Griekenland Nederland 63—64 ((33—32); Israël—Fin land 6764 (36—27)om devijfde' plaats OostenrijkZweden -93—$7, na twee verlengingen 6666 en 77-^-77 (3430). Griekenland is op de negende plaats geëindigd en Israël en Finland gelijk op de tiende en elfde plaats. SOFIA De 18-jarige Oostduitse stu dente Ritta Schmidt toonde zich zater dag in het Vassilevski stadion van Sofia oppermachtig bij het hoogspringen. Zij kwam tot 1,87 meter en bleef dus slechts vier centimeter onder het wereldrecord, dat sedert 16 juli 1961 op naam van de Roemeense Yolanda Balas staat. Yolan- da Balas verbeterde haar record toen in hetzelfde stadion. ELST Onder enorme belangstelling werd Bernhard Kok, die zaterdag 25 mei tengevolge van een ernstig ver keersongeval, te Ede, overleed, teraar- debesteld op de Algemene begraaf plaats te Eist. Bernhard Kok nam in Eist een be langrijke plaats in het verenigingsle ven in. Hij was o.a. lid van de EHBO, de Elster Reciteer Vereniging en de Christelijke Knapenvereniging. Behal ve ds. Malenstein waren er nog enkele sprekers, die o.m. hun dankbaarheid uitten over het feit, dat de overledene zoveel voor de gemeenschap heeft be tekend. De plechtigheid werd besloten met en kele verzen van psalm 103 en een dank woord van een familielid van de over ledene, waarna de familieleden en de vele bezoekers een laatste groet kon den brengen. ELST Zondagmorgen jl. vond op de kruising Rijksstraatweg-Veenendaal- seweg een aanrijding plaats, doordat de automobilist H. S. irit Apeldoorn, ko mende uit de richting Veenendaal, na enig aarzelen de Rijksstraatweg op reed, terwijl van de richting Ameron gen een auto naderde die door een an dere werd ingehaald. Een botsing tussen de inhalende- en de juist optrekkende personenauto was niet te vermijden. De inhalende auto kwam ongeveer 60 m verder op de Rijksstraatweg tot stil stand. Er was een vrij aanzienlijke materiële schade aan beide auto's. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. AMERONGEN Door de plaatselij ke afdeling van het Kon. Wilhelmina- fonds werd na het houden van een voor lichtingsavond een ledenwerfactie geor ganiseerd. Deze actie :'s bijzonder goed geslaagd. Er hebben zich nl. 237 nieu we leden aangemeld bij het aantal van 80 dat er reeds was. Deze nieuwe le den hebben met de giften, die gegeven werdein door mensen die geen lid wer den een bedrag bijeen gebracht van f 1424,40. VEENENDAAL De heer G. van de W. uit Veenendaal kreeg zaterdag avond een grote hoofdwond en vermoe delijk een hersenschudding, toen hij, wandelend met zijn verloofde op de Schoolstraat, van achteren door een auto gegrepen werd. De getuige, die de politie gewaar schuwd had, wist te vertellen dat het een witte auto, vermoedelijk een Opel Kapitan geweest was, dië over de Nieuweweg was verdwenen in de rich ting De Klomp. ELST De Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnij verheid, afd. Eist (Utr.) maakt be kend dat de vakantiezegels op vrijdag 7 juni tussen 7 en 8 uur ingeleverd kunnen worden bij de heer N. v. Dam, Rijksstraat 9, Eist (Utr.). Alleen inge vulde boekjes met zegels worden ge accepteerd. RHENEN Het door onderwijzend personeel zelf gebouwde talenpracticum in de openbare ulo aan de Wilhelmina- straat wordt donderdagavond 6 juni of ficieel door Rhenen's burgemeester jhr mr L. Bosch ridder van Rosenthal in gebruik gesteld. 1 SDAGS, DONDERDAGS fM ZATERDAGS. TOT EN MET 10 WOORDEN 1.50, ELK WOORD MEi Service 2. GAZON-ONT- LUCHTER te huur voor een gezonde grasmat, 4,50 per morgen, middag of avond. GéHa van Leeuwen N.V., Hoogstraat 5-7, Vee nendaal. Te koop: MORRIS OX FORD bouwjaar 1965 met schuifdak, goede banden, eerste eigenaar. Uiterste prijs 2500,-. Bremlaan 8, Rhenen (na 19.00 uur). Te huur aangeboden van 15 juni t/m 12 juli 3- a 4- PERS. CARAVAN op cam ping in Zeeland (Wester- schouwen). Te bevragen 08385—12630. PAAR DE SPORT OVERBERG Gezellige clublessen, privé- lessen, buitenritten. Inlich tingen telefonisch (03431)- 431. Dwarsweg 63, Over- berg. Service 1. ELERTR. HEG- GESCHAAR te huur voor moeiteloos werken, 7,50 per morgen, middag of avond. GéHa van Leeuwen N.V., Hoogstraat 5-7, Vee nendaal. De nieuwe Siebau AUTO GARAGE levert u De Hamper's Bouwmetalen Spoorlaan 67, Veenendaal Tel. 12854. Voor deurkrukken en uit- zetijzers naar Be Hamper's Bouw::; ir.len, Spoorlaan 67 Veenendaal. Tel. 12854. Service 3. Wolf KUNST- MEST-STROOIWAGEN, gratis in bruikleen voor onze vaste afnemers. GéHa van Leeuwen N.V., Hoog straat 5-7, Veenendaal. Elektrische glasventilatoren merk „Nova", afzuigvermo- gen 750 m3 per uur 62. Kleinere modellen: Philips: 49,95, Kalorix 42,95. alle zonder montage. FA. ZIMMERMAN ZN., Sandbrinkstraat 1, telefoon 12261, Veenendaal. (Voor de handel normale korting). Service ELEKTR. KLOP BOORMACHINE te huur aan particulieren. Voor in stallatie in flats met beton constructie. 2,50 per mor gen, middag of avond. GéHa van Leeuwen N.V., Hoogstraat 5-7, Veenendaal. POLYETHER in alle ma ten en dikten voor kussens, zittingen en matrassen. Zeer aantrekkelijke prijzen. Autobeklederij D. van de BROEK, Emmalaan 15. Telef. 11172, Veenendaal GEEN VLIEGEN MEER Vapona-strips. H. v. Eden, Mulderslaan 3, Veenendaal. KANTELDEUREN, Siebau, een eerste klas fabrikaat, gegalvaniseerd en gemof feld, tegen de laagste prijs. De Kamper's Bouwmetalen, Spoorlaan 69, Veenendaal, telef. 08385-12854.

De Vallei | 1968 | | pagina 11